Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. RECHTZAKEN. Zoo'n erge Hoofdpijn? AKKERTJES KANTONGERECHT. GEMENGD NIEUWS. ADVERTEERT IN DIT BLAD, EETHEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—CAPELLE. Zt gen. Indien een en ander bevestigend wordt beantwoord, dringt spr. bij het college ten sterkste er op aan de za ken spoedig af te handelen. I)e Voorzitter bevestigt de vragen, wat de onjuiste indeeling der gronden en de belasting daarvoor betreft. In derdaad kan de kwestie zonder weth. v. Lier moeilijk opgelost worden, daar deze volkomen met een en ander op de hoogte is. Geen antwoord kan spr. geven op de vraag, of weth. van Lier zijn zetel zal afstaan, wanneer alles in orde komt. Spr. zal zich tot weth. van Lier wenden en de vraag in de eerstvolgende vergadering be antwoorden. Intusschen doen B. en W. alle moeite om een normalen toe stand te scheppen, welke dan ook spoedig verwacht mag worden. De heer Snaphaan vraagt, waarom Ged. Staten de wijziging van het werk liedenreglement nog niet hebben goed gekeurd. De Voorzitter antwoordt, dal deze wijziging niet aan de goedkeuring van Ged. Staten is onderworpen. Hierna volgt sluiting. Met den kous op den kop. Binnen een kwartier kunt Ge die vergeten zijn en U als her boren voelen door één of twee AKKER.CACHETS DEN BOSCH. 0^) 31 Aug. zijn de poststations te Eethen, ürongelen en Meeuwen des middags voor den postdienst gesloten, terwijl op dien dag geen postwissels, postbewijzen, quitanties, belastingbetalingen, girostortingen en cheques worden behandeld. Wel bestaat gelegenheid tot be handeling van telegrafische post wissels en girostortingen met spoed bericht en cheques met spoedbe— handeling. Overigens functionneert de dienst normaal. R.K. Sportpark. Met den dag neemt met de bekend heid ook het bezoek aan ons R. K. Sport- en Wandelpark toe. Als bijzon dere attractie voor Zondag a.s. wordt er een groot concert gegeven op de kiosk bij de consumptietent door de Harmonie Apollo van 5—7 uur. Het bezoek van Zondag zal er beslist over druk door worden. Koninginnedag. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina zal Maandag 31 Aug. op de kiosk op de Markt een groot avond-concert gege ven worden door onze beide Harmo- niën Euphonia en Apollo en het Mannenkoor en Gemengd koor Bel Canto, 't Concert zal om half acht aan vangen. Waar er dezen zomer weinig gele genheid geweest is om te concerteeren zal dit Volksconcert ongetwijfeld veel bezoek trekken. De gelukkige omstan digheid, dat dit jaar Koninginnedag niet samenvalt met de Tilburgsche ker mis zal daar niet weinig toebijdragen. LOON-OP-ZAND. Jubileum lino Animo. A.s. Zondag herdenkt de voetbal- vereeniging Uno Animo haar tweede lustrum. Voor de hieraan verbonden festiviteiten bestaat in onze plaats veel belangstelling en niet ten onrechte. Door fair en goed spel heeft Uno het bestaan om in den loop van haar be staan van een voetbalvereeniging met slechts veertien leden uit te groeien tot een club die er zijn mag. Momenteel nemen niet minder dan drie elftallen geregeld aan de compe titie deel, waarbij dan nog een jeugd- elftal dient te worden genoemd dat deelneemt aan de wedstrijden der R.K. J. C. afdeeling Langstraat. Op den feest-Zondag naderen alle leden onder de H. Mis van 8 uur tot de H. Tafel, terwijl de Hoogmis van 10 uur zal worden opgedragen tot in tentie der leden. Tusschen 12 en 1 uur recipieert het bestuur in het clublokaal en wij mee- nen niet anders dan dat daarvan door talrijke ingezetenen een druk gebruik zal worden gemaakt. In den namiddag speelt het jeugd- elftal om kwart over 1 uur een wed strijd tegen Concordia uit den Bosch, terwijl om half drie een jubileum-wed strijd wordt gespeeld door Uno Animo tegen Zwaluw uit Vught. Tot slot zullen om half zes kinder spelen worden georganiseerd, tijdens welke de Gymnastiekclub Heracles vrije en ordeoefeningen zal uitvoeren. Al met al een dag welke voor de ware vrienden van Uno Animo veel genoegen kan opleveren. üp 31 Augustus is het hulpkan toor te Vrijhoeve-Capelle, en te 's Grevelduin—Capelle na 11 uur gesloten voor den postdienst, terwijl op dien dag geen postwissels, post bewijzen, belastingbetalingen, giro stortingen of cheques worden be handeld. Wel worden behandeld telegrafi sche postwissels en girostortingen met spoedbehandeling of cheques met spoedbericht. Dit zelfde geldt ook voor het poststation te Sprang, met dien yerstande dat aldaar het station na 12.30 voor den postdienst gesloten zal zijn. Overigens wordt in de gemeente Sprang Capelle op 31 Augustus geen avondbestelling uitgevoerden bestaat in de drie post inrichtingen gelegen heid tot kosteloos afhalen van de aangebrachte correspondentie ge durende een half uur. Men raadplege de ter zake uitgehangen aankon diging. SPRANG. Predikbeurten Zondag 30 Aug. Ned. Herv. Kerk, voorm. 9,30 uur leesdienst, nam. 2 uur Ds. Lans van Waspik. De heer D. Drost, onderwijzer aan de Chr. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de school met den Bijbel te Oudewater. J.l. Woensdagmiddag had aan den viersprong bij de Biersteeg alhier wederom een botsing plaats tusschen een tweetal vrachtauto's, nl. van dhr. P. Trommels uit Waal wijk en den expediteur Beekwilder uit Den Bosch. Hoewel de wagens geen groote vaart hadden kon een aanrijding niet worden voorkomen, doordat de vrachtwagen van Beek. wilder te veel links aanhield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De vooras van den vrachtauto van Beekwilder werd verbogen, terwijl verder heide wagens eenige averij opliepen. Door rijks- en gemeentepolitie werd proces verbaal opgemaakt. T. kon zijn weg vervolgen; de auto van B. moest door een kraan wagen worden weggehaald. Bij de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks en Transportarbeiders waren tJeze week totaal <87 werkloozen inge schreven, waarvan 65 geheel en 22 gedeeltelijk werkloozen. Hiervan zijn 15 personen in de steunregeling opgenomen. A.s. Maandag, Koninginnedag, wordt door het daarvoor bestaande comité, voor de schooljeugd hel jaarlijksche Koninginnefeest geor ganiseerd. Des morgens wordt een optocht gehouden, terwijl des mid dags op een daarvoor ingericht feestterrein kinderspelen zullen worden gehouden, waarvoor mooie prijzen beschikbaar worden gesteld. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks en Transportarbeidersbond bedraagt deze week 109, waarvan 73 geheel en 36 gedeeltelijk werkloos waren, hieronder waren 93 fabrieks arbeiders en 16 transportarbeiders. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. Naar we vernemen zal door den radiohandelaar A. J. van Wijlen een complete luidsprekersinstallatie op het terrein voor de volksspelen te Vrijhoeve Capelle aangebracht worden. Tevens is door hem aan een der eerste prijswinnaars een gratis aansluitingaan het distributie bedrijf beschikbaar gesteld. Op den a.s. Zaterdag alhier te houden Zendingsmiddag, uitgaande van den Geref. Zendingsbond, op het landdagterrein aan de Hooge vaart, hebben de werkloozen op vertoon van hun stempelkaart vrijen toegang. CAPELLE. Naar we vernemen laten de financieele uitkomsten van de ter viering van het 30 jarig bestaan van het muziekgezelschap »Sirena« te Vrijhoeve-Capelle georganiseerde muziekfeesten te wenschen over, want de uitgaven overtreffen de inkomsten, waardoor het Uitvoerend Comité zich voor een tekort ge plaatst ziet. Hoe groot het tekort is, is nog niet bekend, doch het Comité heeft het vertrouwen, dat de bur gerij, die bij dit feest toch ook be lang heeft gehad, zal medewerken de financieele zorgen van het Uit voerend Comité zooveel mogelijk te verlichten Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des avonds half zeven op te treden Ds. Cupe rus. In de Ned. Herv. kerk a. d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Louwe Kooymans uit Baard- wijk. De verjaardag van H. M. de Koningin zal te dezer plaatse dit jaar op bijzonder feestelijke wijze herdacht worden. Reeds des morgens worden de feestelijkheden ingezet met kinder, spelen op de beide feestterreinen voor de schoolkinderen, terwijl des namiddags op het terrein achter het gemeentehuis te Vrijhoeve-Ca pelle en op het feestterrein op de Nieuwevaart volksspelen voor groo teren zullen plaats hebben. 's Avonds zal op de muziektent over de Binnenhaven in de Kom een concert gegeven worden, waar aan medewerking zullen verleenen het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid«, de gemengde zangvereeni- ging »'t Rozeknopje« en de Chr. gemengde zangvereeniging «Halle lujah^ terwijl op het feestterrein te Vrijhoeve Capelle geconcerteerd wordt door het muziekgezelschap »Sirena«, de Chr. gemengde zang vereeniging »Hallelujahcr en de Chr. gemengde zangvereeniging »Excel- sior«. Na afloop dezer concerten volgt tot slot een schitterend vuur werk, dat zal worden afgestoken op het feestterrein te Vrijhoeve- Capelle. Indien het weer medewerkt be looft het voor jong en oud een gezelligen feestdag te worden, waar aan de inwoners door algemeen te vlaggen kunnen medewerken, om de gemeente een vroolijken en te gelijk feestelijken aanblik te geven. LASTIGE VOETGANGERS... ....en beleefde politie. Hore Belisha, de Engelsclie minis ter van verkeerswezen, hecht er aan de Engelschen op te voeden tot goede en welwillende verkeerselementen. Op verschillende punten, vooral bij drukke kruisingen zijn overwegen aangegeven voor voetgangers. Voet gangers zijn echter lastige, ongebrei delde lieden, ook in Engeland. Zij steken over buiten de kruispunten, let ten niet op het roode licht, dat hun den overtocht verbiedt enz. De poli tie tracht hun nu „verkeerszin" bij te brengen. Een auto, voorzien van een luidspreker neemt post bij een kruis punt. Dan klinkt het bijvoorbeeld: „Voetgangers, die Parkstreet willen oversteken, wordt beleefd verzocht acht te slaan op de lichten". De voet gangers loopen door, zoodat een auto, die net wilde rijden, met heftig gepiep van remmen weer stoppen moet. „Nu ziet u, wat er gebeurt als u niet oplet! Wacht alstublieft tot het groene licht aangaat." Even stilte, dan: „Wil die dame in het groen alstu- blief binnen de lijnen voor het over steken blijven en naar de lichten kij ken?" De dame in het groen, jong en blond, bloosde en holde weg. „Die dame in het wit let op de lichten!" „Nogmaals, mag ik u verzoeken op de lichten te letten?" Zoo gaat het voort,, met een onuit puttelijk geduld, een onvermoeibare beleefdheid en. althans voorloopig, weinig succes. KIND DOOR AUTOTRUCK GEDOOD. Woensdagmiddag omstreeks twaalf uui- reed een vierwielige melkwagen met paard bespannen over de Heezer- weg le Eindhoven. De melkboer, die zijn klanten aan het bedienen was, sprong van den wagen af en zag twee jongens, die schijnbaar achter de wa gen hadden gehangen, wegloopen. De een ging het trottoir op en de ander, de vierjarige A. Maes liep de straat op. Deze had blijkbaar een aanko mende truck met aanhangwagen niet gezien en liep daar pardoes op af. Door het achterspatbord werd hij ge grepen en tegen den grond geslagen, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Dr. v. d. Putt, die de eerste hulp verleende constateerde den dood, die vermoedelijk onmiddellijk moet zijn ingetreden. MOTORSCHUIT GEZONKEN. Twee landbouwerszoons, de 20- jarige J. Bakker J. Mzn. en de 23- jarige J. Silver Lzn. waren per motor schuit van Lutjebroek naar Groote broek vertrokken voor het vervoeren van een lading tulpen. Toen zij niet waren teruggekeerd, begon hun uit blijven ongerustheid te wekken. De politie trok op onderzoek uit en vond op de z.g. Tocht, een breed vaarwater hij Lutjebroek, het dekzeil en een deel van de lading aan de oppervlakte drij ven, terwijl het wrak van de boot op den bodem werd ontdekt. Onmiddellijk begon men te dreggen en kort na elkaar werden de lichamen van de beide opvarenden opgehaald. Dokter E. van der Koogh uit Bo- venkarspel heeft nog geruimen tijd getracht met behulp van een zuurstof apparaat de levensgeesten der drenke lingen op te wekken, maar dit mocht niet meer gelukken. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Toen de landbouwer W. Lempkes met twee wipkarren den onbewaak- ten overweg tusschen Wildervank en Wildervankster Dallen passeerde, na derde juist een trein uit de richting Wildervank. De eerste kar, waarop Lempke? gezeten was, kon nog vri; passeerei» de tweede kar werd door de locomotief gegrepen. Door den hevigen schok werd de voerman van den wagen geslingerd, als gevolg waarvan hij ernstige inwen dige kneuzingen opliep. Het slachtof fer is naar zijn woning vervoerd. Ver moedelijk is een der ribben in een long gedrongen, waardoor levensge vaar niet uitgesloten is. Op het stations-emplacement te Eindhoven heeft een doodelijk onge luk plaats gehad. De 49-jarige spoor wegarbeider C. Kouwenberg wilde eenige papieren overbrengen van de goederenloods naar het stationsge bouw, toen hij bij het oversteken van de rails door een rangeerenden goe derentrein werd gegrepen. De man v/erd op slag gedood. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. GRENSINCIDENT BIJ NIJMEGEN. Uit de richting Smorenhoek te Beek kwam een dame, die blijkbaar niet op het Duitsche grondgebied mocht komen, daar zij zeer voorzich tig langs de grens liep. Toen zij haar weg versperd zag door een heg van ongeveer vijfentwintig meter, moest zij een stukje op het Duitsche grond gebied loopen. Nauwelijks was ze op het Duitsche grondgebied of een stuk of zes verdekt opgestelde Duit sche gendarmes kwamen, zoo meldt ,.de Gelderlander", van verschillende zijden aanloopen om haar te arres teeren. Zij wist zich echter los te ruk ken en onder genoemde heg door te kruipen, waardoor zij op Nederlandsch gebied kwam. De gendarmes begon nen nu van Duitsch gebied op haar te schieten. Door het kordaat optre den van de gemeente-politie van Beek werd verder onheil voorkomen. Het schijnt, dat de dame op Duitsch grond gebied gelokt is en in een opgestelde val moest loopen. Van de politie te Beek kon het blad geen nadere mededeelingen ontvan gen, daar de besprekingen met de Duitsche autoriteiten in vollen gang zijn. LIJK GEVONDEN IN MERWEDE-KANAAL. De moordenaar heeft bekend. Maandag 1.1. werd in het Merwede- kanaal te Amsterdam het lijk gevon den van den 21-jarigen Utrechter M. van Hal, die in de Mariastraat te Utrecht een meubelzaak dreef. Later werd zijn fiets, waarmede hij uit was gegaan, gevonden bij de zgn. Rotter- damsche brug bij het Merwedekanaal te Utrecht. Uit verschillende mededeelingen bleek, dat de verslagene omgang had met en 't laatst in gezelschap was ge zien van een zekeren H. S.. oud 23 jaar, die te Utrech£ het beroep van chauffeur uitoefende, doch ook wel za ken voor den verslagene deed. Deze H. S. was in den nacht, waarin de po litie hem zocht, niet thuis, doch werd door de Amsterdamsche politie te Vaassen, waar hij bij zijn ouders ver toefde, aangehouden. Verdachte, die Dinsdagmiddag naar Utrecht overgebracht en daar opge sloten werd, heeft aanvankelijk ont kend iets met de zaak te maken te heb ben. Het is evenwel de politie gelukt, hem tot bekentenis te brengen. In zijn antwoorden op de hem afgenomen verhooren had verdachte steeds ver zwegen, dat hij Vrijdag bij kennissen te Utrecht een bijl geleend heeft, wel ke hij Zaterdag heeft teruggebracht. Verdachte heeft tenslotte bekend, dat hij Vrijdagavond in een woning aan de Laan van Nieuw-Guinea te Lltrecht Van Hal heeft afgemaakt. Doordat de menschen uit waren had hij vrij spel. Vrijdagmiddag hadden de verslagene en verdachte afgesproken, desavonds een autotochtje te maken, waartoe Van Hal naar het kosthuis van verdachte in de Laan van Nieuw Guinea zou komen. Verdachte heeft toen een auto zonder chauffeur ge huurd en is daarmede om 9 uur aan zijn kosthuis gekomen. Hij heeft den auto voor de deur gezet en is toen naar binnen gegaan. Later is Van Hal op de fiets gekomen en eveneens de wo ning binnengegaan. Volgens verdachte is er tusschen beiden ruzie ontstaan. Het ging over een geldkwestie. Verdachte had, vol gens zijn verklaring, een hekel aan Van Hal en hij had gevoeld, dat er den een of anderen dag iets zou gebeuren. Hij heeft Van Hal een klap op het oog gegeven en toen een por met een mes, waarna hij hem met de bijl heeft be werkt. Toen verdachte dacht, dat Van Hal dood was, heeft hij een jutezak over het hoofd van den verslagene gedaan, daaromheen kranten en daarover een beddetijk. Hij heeft toen het lijk van de trap afgesleept en in den auto ge legd. Verdachte is toen met het lijk gaan rijden, eerst naar het Merwedekanaal en vervolgens over Blauwkapel en Hilversum naar Amsterdam. Op de plaats ongeveer in het Merwedekanaal bij Amsterdam, waar het lijk gevonden werd, heeft verdachte de beddetijk en den zak van het lijk afgedaan en het lijk in het Merwedekanaal laten glij den. De tijk en de zak heeft hij in een sloot gegooid, waar deze voorwerpen al dadelijk zijn teruggevonden. Verdachte is toen teruggereden naar Utrecht en heeft den auto weer in de garage gebracht. Vervolgens is hij naar huis gegaan. De verslagene had zijn fiets in de woning aan de Laan van Nieuw Gui nea laten staan. Thuis gekomen, is ver dachte met die fiets naar het Merwede kanaal te Utrecht gereden en heeft de fiets aan den kant neergelegd, met de wielen naar boven, om zoo den schijn te geven, dat Van Hal te water was geraakt. V opr op dus in V will de dag dag uiti O het nen, Kon {■en geoi Sepl Oi D< ten gen Oi zich door spro ziek won rein begit Oi man Bosc beur van ten, om I huis] „Tr Ou dero] moni stel li sj.eci lie. O de c< mede en di dezer der I Ver. Ou gy nin Daan waar ginne Oir de zaï j ons d 9 con pijn. Hel ven" 2 n deren Vadei geil. I terrei nie SI 2,30 terrei: besch len w 7.30 St. Ja dertaf 9 u Tot wijk i opgei i 15 Bakk jaar i Gomp De functi lederf We zal d< jubila 1 Sep uur te wen sc legenl te con R.l j Aan rjaar t.K. 1 W: Tieuwi aren tehe ji elen S. K., voerniansknecht te Waalwijk, en X. A. S., vrachtrijder te Waalwijk, waren ieder ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf ter zake, dat zij ieder voor zich op 2 Januari 1936 te Waalwijk, zonder redelijk doel opzettelijk, ge welddadig een voor een voertuig gespannen paard met een stuk hout verschillende malen op den rug hebben geslagen en het dier pijn heb ben veroorzaakt. Verdachten verklaarden in hooger beroep te zijn gekomen, omdat zij meenden te moeten wor den vrijgesproken, althans mindere straf moes ten hebben, omdat ze slechts een paar klappen luidden gegeven. Getuige C. Klerks, 47 jaar, schoenfabrikant te Waalwijk, had op het erf van S., terwijl er een volksoploop was, gezien «lat het paard, dat in een met steenkolen zwaar geladen kar gespan nen was, door verdachten met een hout gesla gen werd. De kar zat diep in de modder en het beest kon onmogelijk den vierWieligcn wagen optrek ken. Verdachten staan volgens getuige als die renbeulen bekend. l)e volgende getuige Klerks verklaarde alsvoor. Het hout was iets als uit een musterd. Getuige van den Hoven zeide, dat «le wagen niet in «le modder stontl gezakt. De overige getuigen, allen aanwezig, behoef den niet gehoord te worden. De procureur-generaal Mr. Baron Speijart van Woerden betoogde in zijn requisitoir dat een paar uren na het geval «le politic niets aan het Volgens recept van Apotheker Dumont paard kon zien wat op mishandeling wees. Vcr- dachtcn zijn nimmer veroordeeld. Spr. eischte vrijspraak en zeide met verheffing van stem, dat niet het paard was mishandeld, maar het recht. De verdeiiiger, Mr. Jos. van Besouw, Den Bosch, had na het overtuigend requisitoir van den proc.-gen. niet veel meer te zeggen, llij had 6 getuigen décharge gedagvaard, er wa ren kosten gemaakt, dus ligt het wel in «1e lijn, dat bij vrijspraak vergoeding der kosten volgt. De President vroeg opgave van de kosten. Uitspraak 13 September a.s. UITSPRAKEN. J. O., Waalwijk, Visscherijwet, ƒ0.50 boete of 1 «lag hechtenis. F. E., Drunen, Arbeidswet, 18 maal boete, driemaal ƒ3.en 15 maal ƒ0.50. G. F., Drunen, Arbeidswet, geheel alsvoor. 11. J. v. B., Waalwijk, Jachtwet, 2 weken hech tenis voorwaardelijk. R. A. V. v. M., Waal wijk, Visscherijwet, herhaling, 5 boete of een weck tuchtschool. P. J. I.. B., Waalwijk, Vis scherijwet, berisping. R. A. V. v. M., Waal wijk, Vogelwet, 1 maand tuchtschool voorwaar delijk. C. J. M. v. D., Vlijmen, Arbeidswet. 5 boete of 5 dagen. K. T., Heusden, herha ling, driemaal 3.boete of hechtenis. A. L., Dussen, straatschenderij, berisping. P. W. v. «I. P., Dussen, straatschenderij, 3.— boete of 3 «lagen tuchtschool. Ca. J. E. S., Waalwijk, loo- pen over verboden grond, berisping. G. C. v. B., Dussen, rivierventerij, ƒ2.boete. A. M. J. 11. R. de S.-P., Drunen, veilighei«l van het verkeer, 5 boete of 5 dagen. Tli. A. P., Waal wijk, niet behoorlijk uitwijken, 2 weken tucht school en een jaar intrekking van het rijbewijs. J. v. B., Vlijmen, geen richting aangeven, ƒ3.boete of 3 dagen. A. H„ Sprang, lin kerbocht houden, 5 boete of 5 dagen. J. M., Drunen, rijwiel zonder rem, 2 boete of 2 da gen. F. If. V., Drunen, rijwiel zonder rein, 3.— boete. Aa. A. K., Waalwijk, rijwiel zon de:- licht, ƒ3 boete. A. J. v. R., Vlijmen, rij wiel zonder licht, 3 boete. J. W. A. v. <1. B., Waalwijk, rijden over trottoir, 3 boete of 3 dagen. C. v. H., Waalwijk, te lange lat voeren, 3 boete of 3 dagen. J. I'. K., Waalwijk, te lange lat voeren, 1 boete. H. C. F., Sprang, dronkenschap, ƒ10 boete of 10 dagen. J. O., Waalwijk, Visscherijwet, 0.50 boete. H. K., Vlijmen, Motor- en Rijwielwet, 4.boete of 4 dagen. A. S., Eethen, veiligheid van het ver keer, 2 boete. en „C „Oi

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 8