Plaatselijke Berichten Ede Bont-v. Huiten akkertjes AD. Heerenkleediog naar maat Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. ebi«j Zaterdag 29 Augustus 1936. No. 69. De Echo van het Zuiden Derde Blad. DRUNEN GEERÏRUIÜENBERG. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. RAAMSOÜNK. WASPIK. R«cl)teroirm EN. k te cbaar •zich- haar van noest rond je op een Duit- neldt lende irres- ruk- or te ïdsch egon- haar iptre- Beek Het rond- itelde blad tvan- ;t de gang vede- :von- r M. at te Later was Dtter- anaal ingen had s ge- d 23 van el za- Deze e po- werd ie te ver- naar 3pge- ont- heb- elukt, i zijn omen ver- iissen wel- :ht. kend, Dning ïa te laakt. had en de oken, aken, sthuis fieuw heeft r ge- aan den naar al op wo- Vlaggen uit! Wij sluiten ons gaarne aan bij den oproep van »Waalwijks Belang» om op 1 September algemeen te vlaggen dus niet alleen in 't centrum maar jn de geheele gemeente. Wij zouden hetzelfde verzoek willen doen voor 31 Augustus. Laat de vlaggen nu eens algemeen twee dagen wapperen. Het is in deze dagen te meer noodzakelijk eens uiting te geven aan onze nationale gevoelens De vlaggen uit dus op 31 Augustus en 1 September. WINKELSLUITING. Op den feestdag ter gelegenheid van het jubileum van Burgemeester Moo- nen, alsook op den dag waarop het Koninginnefeest wordt gevierd, mo gen de winkels tot 12 uur 's nachts geopend zijn. Het politie-uur op Dinsdag 1 September is vastgesteld op half 2. HET PROGRAMMAKER KONINGINNEFEESTEN OP ZATERDAG 5 SEPTEMBER. De viering van de Koninginnefees- ten is door de vier Oranjevereenigin- gen als volgt vastgesteld: „Oranjehuis"' Waalwijk-Centrum. Om half 3 verzamelen de kinderen zich op liet Raadhuisplein, waar zij door de bestuursleden worden toege sproken. Onder begeleiding der mu ziek van de Harmonie St. Crispijn wordt vervolgens naar het W.S.C.-ter- rein getrokken, waar de kinderspelen beginnen. Om kwart voor 7 marcheert de 90 man sterke Kon. Harmonie van Den Bosch, voorafgegaan door den tain- bour-maitre, het geheel onder leiding van den heer J. Wiertz, door de stra len, waarna dit bekende muziekcorps om half 9 op de kiosk van het Raad huisplein een gala-concert geeft. „Trouw aan Oranje", St. Antonius- parochie. Om half 3 opstelling van den kin deroptocht, opgeluisterd door de har monie St. Jan. Om 4 uur bioscoopvoor- I stelling in liet R.D.B.-theater met een speciaal kinderprogramma en tracla- lie. Om 8 uur cabaret en dansavond in j de concertzaal „De Lindeboom" met medewerking van „The Darling Band" en den humorist H. van Engelen. Op dezen avond heeft ook de trekking der loterij plaats. Ver. „Koninginnedag", v.m. Besoijen. Om 2 uur opstelling der kinderen en gymnastiekvereeniging aan de Haven. Daarna afmarsch naar het terrein, waar om 3 uur de kinderspelen be ginnen. Om half 8 op het kiosk concert dooi de zangverenigingen „Vooruitgang zij ons doelen „Hallelujah" en om half 9 concert door de harmonie St. Cris pijn, waarna tai^oe. schen „Oranje Boven", v.m. Baardwijk, over pjei programma van „Oranje Bo- voHven" te v.m. Baardwijk, is als volgt: 1 aan o uur: Bijeenkomst der schoolkin- r den deren aan de muzieknis, waar enkele uren. Vaderlandsclte liedjes worden gezon- t oog gen Daarna afmarsch naar het speel- mes, terrein, opgeluisterd door de harmo- be- nje st. Jan. 2,30 Diverse kinderspelen op het Hal terrein, waarbij voor elk kind 'n prijs over beschikbaar is en versnaperingen zul- daan. [en worden verstrekt, r een 730 uur: Concert door de harmonie van St. Jan niet medewerking van de Lie- 0 9e-| dertafel Tot Bloei der Toonkunst. 9 uur: Bal-champêtre. gaan Tot slot: Taptoe door v.m. Baard- anaal wijk met illuminatie van lampions en :1 en opgeluisterd door de harmonie St. Jan. p de anaal Zilveren Jubileum. inden 15 Aug. 1.1. herdacht de heer J. jk en Bakker de dag waarop hij voor 25 n het jaar in dienst kwam der Fa. L S. 1 glij- Gompen. n een De heer Bakker bekleedt thans de erpen functie van Magazijnchef aan de lederfabriek »De Amstel» alhier, naar Wegens den feestdag op 15 Aug. in de za] de huldiging van den zilveren naar jubilaris plaats hebben op Dinsdag 1 September des namiddags ten 5 in de uur teil kantore der firma. Na geluk- Gui'jwensch door den patroon, zal ge- 5 ver-jegenheid zijn den jubilaris aldaar te complimenteeren. vede- ïft de et de schijn was R.K. MIDDELBARE HANDELS AVONDCURSUS. Aan den heer Schoenmakers, le- laar handelswetenschappen aan de .K. Middelbare Handelsavondcursus td' Waalwijk, is met ingang van de ïeuwe cursus eervol ontslag verleend, aren lang heeft hij menig Langstraat- che jongen en meisje de eerste begin- elen van het boekhouden en handels- ekenen bijgebracht. De laatste jaren kon hij echter wegens ziekte zijn be- i'ekking niet meer geregeld waarne- nen, terwijl deze ziekte hem nu dwong /oorgoed van de avondcursus afscheid te nemen. Tot zijn opvolger is be noemd de heer N. Zijlmans, assistent accountant en leeraar boekhouden M.O. te 's-Bosch, oud-leerling van de R.K. Hoogere Handelsschool, alhier. Ook aan Kapelaan van Lierop is op zijn verzoek eervol ontslag als gods dienstleeraar verleend. Ofschoon niet zoo lang aan de avondcursus verhon den als de heer Schoenmakers, is ook aan hem veel dank verschuldigd voor zijn inet geestdrift gegeven godsdienst lessen. Als zijn opvolger is benoemd de Weleerw. Heer W. Völker, kape laan van St. Jan. BEPERKING POSTDIENST BIT DE VIERING VAN DEN VERJAAR DAG VAN H. M. DE KONINGIN. Op 31 Augustus is het kantoor gesloten voor de behandeling van postwissels, postbewijzen, quitantiën de aanneming van belastingbeta lingen, de uitgifte van pasmunt, het aannemen van stortingen en het uitbetalen van cheques. Wel worden behandeld telegrafi sche postwissels, stortingen en cheques met spoedbehandeling op spoedbericht. De openstellingsuren zijn overigens normaal als op werkdagen, terwijl ook de bestellingen normaal worden uitgevoerd. Op 5 September is het kantoor wel open voor alle geldzaken, maar sluit om 13 uur voor den postdienst, terwijl op dien dag de avondbe stelling en de laatste buslichting (uitgezonderd die van de bus aan 't spoorstation) komen te vervallen. Van 19.30 lot 20 uur bestaat op dien dag gelegenheid tot kosteloos afhalen van de correspondentie. De openstelling voor den telegraaf- en telefoondienst is op beide dagen als op werkdagen. Bovenstaande regeling geldt ook voor de postagentschappen te Baardwijk en Besoijen. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. R. K. COöP. VEREENIGING „BROEDERHULP". Feestavond voor de leden van Waalwijk. Bij gelegenheid van het zilveren jubileum der Coöp. Vereeniging »Broederhulp« werd voor de leden van Waalwijk een feestavond ge organiseerd, welke Woensdagavond in 't Bondsgebouw werd gehouden. De prachtig versierde zaai was goed bezet, toen de Voorzitter der Coöperatie, de heer J. Beerens de bijeenkomst opende, de aanwezigen welkom heette en vooreerst hulde bracht aan de mannen, die den moed en het doorzettingsvermogen hadden om de coöperatie op te richten. Groote ijver en activiteit werd aan den dag gelegd onder de stuwkracht van kapelaan, later pastoor van lleeswijk en den heer Boestenberg. Hulde bracht spreker verder aan de 49 jubilarissen. On danks de moeilijke tijdsomstandig heden wist de vereeniging zich te handhaven, dank zij niet in het minst de spontane wedewerking van de leden uit Waalwijk. Spr. kan mededeelen, dat de stichting van een filiaal in deze gemeente aan staande is. Het doel van de coöperatie is de belangen der arbeiders te behartigen. Er bestaan in vele opzichten mis toestanden met name bij verbrui kers, die de bedrijven steunen, welke de tegenvoeters van decoöpe ratie zijn en slechts beoogen winst te maken ten koste van de ver- bruiKers. De coöperatie behartigt slechts het waarachtig belang van de leden. Spr. hoopt, dat de aanwezigen na de feestvergadering tot overtuiging moge geraken, dat zij daarom ook de coöperatie behooren te steunen en de andere zaken in den steek behooren te laten. De secretaris, de heer M. Dinge- mans, liet in een uitgebreid verslag de verschillende gebeurtenissen in de afgeloopen 25 jaren de revue passeeren. (In ons nummer van Woensdag 19 Aug. j.l. gaven we hiervan een resumé). Na een dankwoord van den Voorzitter sprak de heer de Peffer namens de leden van Waalwijk en bood het bestuur alsmede den Voorzitter een bloemenmand aan. De Voorzitter sprak een dank woord en wees er op, dat de leiding van de coöperatie eigenlijk berust bij den bedrijfsleider, den heer v. d. Lee, die de ziel van de ver eeniging was. Spr. bracht den heer v. d. Lee hulde voor diens accuraat administratief beheer. De heer v. d. Lee dankte voor deze woorden en merkte op, dat de kracht van de coöperatie het gevolg was van de medewerking der leden. Spr. hoopte, dat de wensch, dat hier in Waalwijk een filiaal wordt gesticht vervuld moge worden. Vervolgens werd het uitgebreid feestprogramma afgewerkt. De tooneelvereeniging D.V.S.V. van de Waalwijksche R.K. Werk. liedenvereeniging heeft enkele ko mische een-acters voor 't voetlicht gebracht, terwijl enkele leden ver makelijke voordrachten gaven. Een en ander oogstte veel bijval bij het talrijke publiek. De pauzes werden aangevuld met schlager, muziek door het orkestje »The om tot de aanschaffing van gastoestellen over te gaan? Het gebruik van gas verschaft voldoening Music T riends De aanwezigen kregen gratis consumptie en een smakelijk lunchpakket. Het is een mooie geste geweest van het bestuur der coöperatie om ook de leden van Waalwijk, die aan dezen avond aangename her inneringen zullen bewaren, in de feestvreugde te doen deelen. 65-jarige Echtvereeniging. Op uitdrukkelijk verlangen van de jubilarissen is de 65 jarige ech ver eeniging van het echtpaar G. van Delft Wertz, in alle stilte voorbij gegaan, tenminste zonder uiterlijk vertoon. De jubilarissen en hun familieleden hebben in huiselijken kring prettig feest gevierd, onder belangstelling vanvelen en daartoe in staat ge steld door de vele vrienden, die deze familie uit het echte oude Waalwijksche schoenmakersras in onze gemeente telt. Verschillende goede gaven en be wijzen van belangstelling vloeiden toe en onder hartelijke woorden van den heer J. van Iersel Snr. stelde een klein comité hen een geschenk namens velen ter hand, dat hen voor den feestdag en ook voor de a s koude dagen zeer zeker hartelijk welkom was. Ook wij bieden de geziene oudjes nogmaals gaarne onze gelukwen schen. DE GOUDEN BRUILOFT VAN DUMOULIN-DE HART. In aansluiting op ons verslag van j.l Woensdag vermelden wij nog, dat de kinderen van de buurt een genoeglijke middag in »Musis Sacrum» hebben gehad, waar zij zich met de lotgevallen van Jan Klaassen uitstekend vermaakten. Bovendien werden ze gelracteerd op bruidsuiker en chocolade, welk suikergoed uit prachtige manden werd uitgedeeld. De ouderen amuseerden zich des avonds in «Musis Sacrum» met voordracht en dans bij muziek van »The Green Smoking Band.» De gouden jubilaresse woonde den gezelligen avond gedeeltelijk bij. Namens de familie heeft deZEerw. Pater Louis Dumoulin S. J zoon van htt gouden echtpaar, nogmaals zijn dank aan de buurtbewoners betuigd voor de mooie feestviering en de prachtige cadeaux. Met enkele geestige vertelsels heeft de pater voorts de gezellige sfeer nog verhoogd, welke tot het einde van den feestavond gehandhaafd is gebleven 40-jarig Musicus-jubileum. De heer W. van der Lee alhier, herdenkt Maandag 31 Augustus a.s. den dag, waarop hij 40 jaar geleden toetrad als lid der harmonie »St. Crispijn en St. Crispinianus», thans harmonie »St. Crispijn.» Op genoemden datum herdenkt hij eveneens het feit, dat gedurende 4(3 jaar, de festiviteiten welke hier ter plaatse werden georganiseerd bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin door hem als musicus mede werden opgeluisterd. In deze jubilé-periode heeft de Dekker als lid der heide harmoniën zich steeds doen kennen als een plichtsgetrouw en joviaal mede-lid en zeer zeker zal het hem dien dag niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. W. B. C. Het Biljart-tournooi dat de Waal wijksche Biljart Club gevestigd in café van den heer A. van Berkel organiseert, ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan zal heden avond (Zaterdag) geopend worden. De eerste wedstrijd die het eerste 4-tal van W. B. C. zal spelen is tegen de oudste Waalwijksche Biljartclub »Ons Genoegen», café Kemperman. De W. B. C.'ers krijgen al aan stonds een zware partij te spelen, want de mannen van Frans Slaats zijn van ouds steeds hevige tegen standers geweest, waar elke vereeni ging terdege rekening mee moet houden. Wij zijn dan ook benieuwd wat onze kampioen Fr. Schoelitz met zijn mannen zal presteeren, want partijen als SchoelitzFrans Slaat?( en Fr. SlaatsJ. de Graaff zijn er dan ook, waarvan men vooraf niet kan zeggen wie die zal winnen. De biljartliefhebbers (en die zullen er hedenavond veel zijn) kunnen er van overtuigd zijn 'dat de eerste wedstrijd mee van de beste zal zijn. En dan is de vraag hoe hoog zal »Ons Genoegen» het gemiddelde opvoeren Het tweede 4-tal van de W. B. C. zal a. s.-Maandagavond den slrijd openen tegen het tweede 4-tal van »Het Bandspel» uit café Wed. van Helvoirt. Ook hier zal de strijd hevig zijn daar »Het Bandspel» over eeu keurig tweede viertal beschikt. De partij L. van Berkel-Willemse vraagt hier al aanstonds de aandacht. Laat de spelers van W. B. C. er van overtuigd zijn dat het 15 jarig bestaan op het groene laken ook een jubileum moet worden om zoo veel mogelijk partijen te winnen met een goed gemiddelde. Beide avonden begin van den wedstrijd om 8 uur, na afloop Barakwedstrijd. De vereenigingen die aan het Biljarl-Tournooi deelnemen of nog deel wenschen te nemen worden verzocht om beide avonden bij de opening tegenwoordig te zijn om 7 uur. BURG. MOONEN SIGAREN. Ht t van ouds bekende sigarenmaga zijn van de firma wed. Th. C. Rulles, Grootestraat 247, tegenover het RDB- Theater, is op het idee gekomen op zeer originee'e wijze bij te dragen in de algemeene huldiging van den Bur gemeester. Het 12'-jarig ambtsjubileum van Burgemeester Moónen is voor de firma Rulles aanleiding geweest een nieuwe sigaar te creëeren. i)e „Burgemeester Moonen sigaar" is een försch bolknak model van zeer bizondere mélange. De naam en kwaliteit van <le sigaar zijn beide prima, zoodat wij onze le zers gerust kunn? aanbevelen van dit nieuwe merk eens een proef te ne men Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de in dit nummen voorkomende advertentie. R.K. WERKLÏEDENVEREENIGING ST. CLEMENS-RAROCHIE. In de zaal van het Patronaat hield de R.K. Werkliedenvereenigirig van de St. Clemensparochie te v.m. Baardwijk een slecht bezochte algemeene verga- lering, waarin de voorzitter, de heer C. Maas, aangaande de besprekingen roet de Kolencoöperatie mededeelde, dat ook de niet-leden van deze coöpe ratie kolen kunnen betrekken, mits zij een gulden vergoeding betalen. Re vereeniging zal deelnemen aan de meeting te Oisterwijk op 20 Sep tember a.s. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtin gen le bekomen van de navolgende gevonden voorwerpen Rapieren builtje met ecnig geld, bruin lederen danieslasch, gouden ring en dito met wit steentje, doublé kettinkje met medaille, tabaksdoos, twee portemounaie's met inhoud. ANTI-REV. BRAB. LANDDAG. Zaterdag 29 Augustus, des middags 0111 3 uur zal in bet Liesbcsoh te Rrin- cenhage vanwege de Besturen der A. B. Kieskring-Centrale Den Bosch en Tilburg een groote Provinciale Bra- bantschc Landdag gehouden worden. Als spiekers treden op de waarne mend partij-voorzitter, de heer J. Schouten van Rotterdam en Ds. J. Fokkema van Amstelveen. De landdag staat onder leiding van den heer J. G. Schouten van Andel, voorzitter van het Rrov. Comité van A.R. Kiesver- eenigingen in Noord-Brabant. Z.Exc. Dr. Colijn en Mevrouw Colijn zullen dezen landdag bijwonen. Deze landdag is bedoeld als inzet der groote pro paganda voor de a.s. Kamerverkiezin gen. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG TE NIEUWKUIK. Hedenmorgen omstreeks 8 uur passeerde de melkrijder van Engelen uil Nieuwkuijk met zijn wagen den onbewaakten overweg te Nieuwkuijk nabij Wachtpost 35. Hij merkte den naderkomenden trein uit de richting den Bosch niet op en werd gegrepen. Wonder hoven wonder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, de wagen werd echter geheel vernield en in honder den stukken meters ver in den om trek verspreid. De machinist stopte en maakte pro ces-verhaal op. De trein had eenige vertraging. De marechaussee heeft de zaak ver- dor in onderzoek. De Motorclub. De molorspelters uit Drunen kwamen in vergadering bijeen. Men kwam tot oprichting van 'n defini tieve club, die de naam zal dragen van »De vroolijke stnrlers«. Een bestuur werd gekozen en het doel der club werd ten breede be sproken. R.K. W. V. De B. K. W. V7. hield Donderdag avond een algemeene ledenvergade ring. Aanwezig was de beerHoogers als afgevaardigde van den Bond. Na het openingswoord van den voorzitter besprak den heer Hoogers de nieuwe steunregeling. Besloten werd met een groot aantal leden deel te nemen aan de meeling te Oisterwijk op 2U 6ept. aanslaande Om de leden eens iets extra's te kunnen geven zal getracht worden door huisbezoek ue leden over te üalen tot contnbutieverhooging van 1 cent. „Constantia". Zondag 30 Augustus zal de hand. boogschutterij »Constantia« op hare banen bij café Th. Elshout een gioote prijsverschieting houden. „De Wet's Zonen". De handboogsehutterij »De Wets Zonen« hield een onderlinge prijs verschieting met de volgende uit slag: 1 H. v. Bladel, 2 J. v. d. Bosch, 3 J. v. Lieshout, 4 H. de Kiuifi, o Joh. Verdijk, L. de Vaan, 7 N. v. Bladel, 8 H. v. d. Bosch, 9 A. Merkx, 10 L. de Gouw, 11 J. van Loon, 12 J. Klerks, 13 H. Pulles, ld J. v. d. Wiel, 15 H. de Gouw, 10 M. de Gouw, 17 L. v. d. Lee, 18 J. v. Drunen, 19 J. Brouwers, 20 11. v. d. Bosch, 21 J. de Gouw, 22 J. Wilgers, 23 W. van Drunen, 24 P. Pulles. 25 L. Keelels, 20 F. Peelers, 27 J. v. d. Bosch. Met ingang van 2 September a.s. is tot tijueiijk onderwijzer aan de U.K. Jongensschool alinerbenoemd de heer Jos. Leijten uit Kaamsdonk. Maandag 31 Augustus a.s. zal tie verjaardag van H.M. de Koningin wederom op luisterrijke wijze 111 deze gemeente worden gevierd. 't Programma ziet er als volgt uit 10 uur v.m. tractatie der school kinderen. 2 uur autotocht »0uden van Dagen«. Afrit bij de kiosk. De tocht gaal over Made, Wagenberg, Ter- üeijden, Breda, Prinoenhage, waar na tractatie 111 het Maslbosch le Breda bij deii boschwachter. 0—7 uur n.m. concert te geven door de harmonie »Apollo« op de kiosk op het Marktplein, waarna muzikale wandeling door de ge meente. 8,15 10,30 uur n.m. Groot Avond concert te geven door de Koninkl. harmonie »Ceciiia« uit Princenhage op de kiosk op het Marktplein. Dit concert is aangeboden door de groentenzouterij der firma Spijer- Bi others. Tenslotte groot vuurwerk op de Markt. Het geheele marktplein alsmede de kiosk zullen feestelijk worden verlicht. Alle inwoners worjen ver zocht dien dag te vlaggen en door het dragen van Oranje blijk te geven van hun medeleven met ons Vorstenhuis. Voor de winkeliers is een etalage wedstrijd georganiseerd waarvoor een 4 tal geldprijzen beschikbaar worden gesteld. Bij voldoende deel name tevens een troostprijs. Alle winkels mogen dien dag tot 12 uur middernacht geopend zijn Onge twijfeld zullen wederom vele vreem delingen de oude veste bezoeken overtuigd dat zij zijn dat daar een feest is georganiseerd, den naam Geertruidenberg waardig. Mej. E. van Vellinga kwam met haar fiets zoodanig te vallen dat haar arm zwaar werd gekneusd. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Voor de Evangelisatie »Eben Haëzer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des voorni. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Ter Louw uit Goudriaan. Met het oog op de vacantiën is het feest voor de jeugd bij gele- genheid der verjaring van H.M. de Koningin uitgesteld tot 12 Septem ber e.k. Het hooi en rietland behoo- rend aan het Kroondomein is voor 4 jaren onderhandsch verpacht aan Ph. v. Rijswijk en G. v. Wijk te Aalburg. Zondag 30 Augustus geeft de R.K. fanfare een concert op de Vischmarkl in verband met de ver jaring der Koningin. Woensdagnamiddag werd bij den overweg alhier de jongen heer W. Klijsen, die per rijwiel huis waarts reed door een luxe auto aangereden. Geheel bewusteloos en zwaar inwendig gekneusd werd de jongeman in zijn nabij zijnde woning binnengedragen. De ont boden geneesheer Dr. Martens uil Vlijmen, achtte zijn toestand nogal zorgwekkend. RAAMSDONKSVEER. Op 9 September a.s. hopen de echtelieden J. KommersMesch, wonende aan de Julianalaan, hun gouden huwelijksfeest te vieren. Buurtgenooten zijn voornemens, dien dag voor het echtpaar tot een onvergetelijke te maken. Evenals het vorig jaar is de deelname voor de wandel marsch op Koninginnedag weer groot. Dit jaar wordt echter alleen dewandel- marsch van 10 K M. voor kinderen lot 14 jaar gehouden, voor den wandelmarsch van 30 K.M voor ouderen was niet voldoende deel Een nieuwe pijnstiller En een nieuwen vorm Een vinding van .Apotheker Dumon/ die geneeskrachtige stoffen op zoodanice wijze samenvoegde, dat daaruit omstond ^npl '•?rst veejzijdig werkend middel dat pijnen stilt en toch onschadelijk is dMV'i-l h0!. 3één harde '«Metten j daardoor dadelijk oplossend omhliK C?3t omgever}is door een smaakloos omhulsel van ouwel. Ge proeft „ietsl Slechts 52 cent per buisje van 12 stuks t AKKERTJES" werken verrassend snel bij- Neprodüct»Ich Hoofdpijn, Migraine, Zenuw pgn. Kiespijn, Spierpijn,Rheu- maitsche pijnen, Vrouwenpijn en bij gevatte kou, Griep, enz name, zoodat deze niet kan door gaan. De najaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente worden gehouden te Oosterhout op Maandag 14 September a s De Rijkskeuring van dekheng sten zal in het najaar worden ge houden te Bergen op Zoom op Maandag 19 October a.s om 1 uur namiddag en te 's Hertogenbosch op Dinsdag 20 October a s. 0111 9,30 uur voormiddag. Op 31 Aug. is het hulpkantoor na 12.30 voor den postdienst ge sloten, terwijl op dien dag geen postwissels, postbewijzen, quitanties, belastingbetalingen, uitgifte pasmunt girostortingen en cheques worden behandeld. Wel bestaat gelegenheid lot be handeling van telegrafische post wissels, en girostortingen en cheques met spoedbericht c. q. spoedbehan deling. Overigens funclionneert de dienst normaal. Gedurende de a.s. periode is de onvermengde margarine ver krijgbaar gesteld bij de winkeliers Wed. J. van Aalst (dorp) en J. H. Smits te Waspik Boven. Van Zondag 30 Augustus tot en met Dinsdag 1 September a.s. wordt alhier de jaarlijksche kermis gehouden. Met het opbouwen der verschillende inrichting voor ver maak is reeds een aanvang genomen. Volgens gewoonte geeft de harmonie «Volksvlijt en Volksvermaakvoor hare leden met hunne dames inde zaal van don heer II van let sel op Maandag des voormiddags 10 uur een matinée. Wij twijfelen niet of dit matinée zal evenals andere jaren zeer in den smaak vallen. I11 het café van den heer P. Roovers— Montens wordt op Dins dag een matinée gegeven, met medewerking van het Duo NVolko uit Rotterdam. Ook dit matinée zal wel zeer druk worden bezocht. In verschillende café's bestaat er voorts gelegenheid tol dansen. Het sluitingsuur voor café's is niet de a. s. kermisdagen vastge steld op des nachls 12 uur; het dansen is toegest an tot des nam. 9'/2 uur. De najaarskeuring voor spring- stieren zal, voor wat deze gemeente betreft, worden gehouden te Waal wijk op Donderdag 17 September a.s. des voormiddags 11 uur. De inlevering van mililaite goederen voor dienstplichtigen der lichting 1921 zal worden gehoueen te Raamsdonksveer in 't Henri.us- gebouw op Maandag 19 Octobe. a.s. des voormiddags 9,30 uur. Predikbeurten opZondag30 Augustus 1936; Ned. Herv. Kerk voorm. hall tien Ds. G. Lans Jr. Ter eere van liet betrekken der nieuwe pastorie der Ned Herv. kerk alhier, had Woensdagavond jl. door de Chr. Gemengde Zang. vereeniging alhier, de officieele aanbieding plaats van een tuinbank aan den Heer en Mevrouw Ds. G. Lans Jr. Toespraken werden daarbij gehouden door den Weleerw. Heer Ds. Lans en den Voorzitter der Zangver. den heer J. Dubbeldam. Donderdag 3 Sept a.s. zal in de consistorie der Ned. Herv. Kerk alhier, de verkiezing plaats hebben van twee notabelen. De stemming daartoe zal geheel vrij zijn. (of uw rechter-richting- aanwijzer) steekt u na tuurlijk altoos tijdig uit, voor u een bocht naar rechts neemt. U weet zeker wel, wat tijdig be- teekent? (vóór u de bocht ingaat!) Wijie van innemen ,el,e" onder water houaen Hr! 1xL#r °P de 'ong leggen doorslikken me» "n leug woler Y °'9ers recept van Apotheker Durront

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9