SPORT, CORRESPONDENTIE. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. WASPIK. DRÜNEN KAATSHEUVEL. Ge Klasse meisjes, Kaarsjes happen: M. de Jong le prijs; R. van Zeist 2e prijs; N. van Zwietering 3e prijs. Ge Klasse jongens, Tonnetje steken: N. Klaassen le prijs; H. Verhoeven 2e prijs; P. Dalmaijer 3e prijs. 7e Klasse Meisjes, Stoelendans. M. de Bie le prijs; Jet Willemsz 2e prijs; M. Treffers 3e prijs. 7e Klasse jongens, Wedloop met liindernissen A. Bax le prijs; J. de Rooij 2e prijs; A. de Bie 3e prijs. Terwijl deze kinderspelen plaats \onden, werd de jeugd onthaald op Ranja, chocolade en koekjes. Van de zijde der ouders was veel belangstelling. Omstreeks half G was het kinderfeest beëindigd en gingen allen voldaan huiswaarts. Van den gemeenteloren, alsmede van tal van particuliere woningen wapperde de driekleur. De Geref. Mannenvereeniging alhier houdt Donderdagavond half 8 in de vergaderzaal der Geref. Kerk eene ledenvergadering. Na het vertrek van Ds. J. C. Ha gen naar Zwijndrecht, zal door Ds. P. K. Keizer van Vrijh.-'s-Grevelduin- Capelle het Consulentschap der Geref. Kerk alhier worden waargenomen. CAPELLE. De verjaardag van H.M. de Koningin is in onze gemeente j 1. Maandag op vreugdevolle wijze gevierd. Des morgens werden op een weiland aan de Nieuwevaart met de schoolkinderen onder leiding van het onderwijzend personeel kinderspelen gehouden, waarvoor verschillende mooie prijzen waren uitgeloofd, terwijl diegenen, welke niet voor een hoofdprijs in aan merking kwamen, een troostprijsje in ontvangst hadden te nemen. De kinderen werden verder op royale wijze getracteerd. Na den middag werden onder leiding van het hoofdcomité voor de Oranjefeesten in de gemeente Sprang Capelle op hetzelfde terrein volkspelen voor grooleren gehou den, welke spelen bestonden in Wedloop met hindernissen, eierloo- pen, mastklimmen, stoelendans, ton netje steken en ringrijden met ver sierde tilbury's. Deze wedstrijden hadden een uitstekend verloop en werden door honderden belangstel, lenden bijgewoond. 's Avonds half acht werd in de muziektent over de Binnenhaven een concert gegeven, waaraan mede werkten 't muziekgezelschap «Kunst na Arbeid», de gemengde zangver- eeniging «'t Rozeknopje», het jeugd koor van de Chr. gemengde zang- vereeniging «Hallelujah» en de Chr. gemengde zangvereeniging «Halle lujah». Ook te Vrijhoeve-Capelle werden des morgens op een feestterrein kinderspelen gehouden, terwijl ook daar na den middag volksspelen voor grooteren plaats hadden, welke eveneens een schitterend verloop hadden en zich in een overgroote belangstelling mochten verheugen. 's Avonds werd op dit feestterrein geconcerteerd door het muziekge zelschap «Sirena», het jeugdkoor van de Chr. gemengde zangvereeni ging «Hallelujah» en de Chr ge mengde zangvereeniging «Halelujah» en de Chr. gemengde zangvereeni ging «Excelsior». 'Tot slot werd om ongeveer 11 uur een grootsch vuurwerk afge stoken, waarmede de firma Kat te Leiden een schitterend succes heeft gehad en dat door een opeengepakte menschenmenigte op het terrein en daarvoor werd bewonderd. Den geheelen dag heerschte in de gemeente een gezellige stemming, welke tot middernacht voortduurde. Het algemeen hoofdcomité onder leiding van burgemeester A. Smit kan met genoegen op dit goedge slaagde Koninginnefeest terugzien. Gedurende de maand Augustus 1936 werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppostkantore alhier, ingelegd f8710,80 en terugbetaald f6215,21. Het aantal inlagen bedroeg 75, dat der terugbetaling 34. Op een weiland aan de Hooge- vaart tegenover het kasteel »Zuijde- wijn«, welk terrein hiertoe beschik baar gesteld was door den heer A. J. Verhoeven, werd Zaterdagmiddag ;jl. half drie de eerste Zuidelijke Zendingsmiddag van den Geref. Zendingsbond gehouden, waarop verschillendesprekerso.w. Zendeling D. J. van Dijk, die na een verblijf van 9 jaar onder de Moradja's op Midden Celebes thans met verlof hier te lande is. Deze openluchtsamenkomst werd geopend door Ds. K. van der Pol, Ned. Herv. predikant te Boven Hardinxveld, die sprak over het onderwerp «Gegronde bemoediging in het Zendingswerk«, terwijl Ds. J. G. Abbringh, Ned. Herv. predikant te Papendrecht als onderwerp zijner rede had »Nog andere schapen«. I) J. van Dijk vertelde van zijn ervaringen onder de Torapja's op Midden Celebes naar aanleiding van het onderwerp »Het Zendingswerk onder de Sa'dan Toradja's, terwijl Ds. R. Bartelema, Ned. Herv. pre dikant te Zeist, een slotrede hield. Gemeenschappelijk zingen wisselde de verschillende spreekbeurten af. De belangstelling voor deze »eerste« Zendingsmiddag ie dezer plaatse was vrij goed, en we verwachten bij een volgende gelegenheid meerdere belangstellenden. De postduivenvereeniging »De Luchtvaart« gevestigd in het café van mej. Wed. A van der Haart aan de Nieuwevaart, hield Zondag jl met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Lier, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 10.40 36 en de laatste prijswinnende duif om 10.47.41 en waarvan de uitslag de volgende is le B. Hartman, 2e J. Nieuwen- huizen, 3e, 7e, 9e en 10e P. de Roon, 4e, 24e en 26e H. Vos, 5e H. Dekkers, 6e en 13e H. Nieuwen- huizen, 8e C. Broeks, lie J Meter, 12e, 17e, 20e en 28e J. de Jong, 14e 21e en 27e G. Treffers, 15ef 19e en 30e C. Verhagen, 16e en 18e J. Versteeg, 22e P. Nieuwenhuizen, 23e H. Dalmeijer, 25e en 29e H. Spierings, 31e Adr. Bakkeren. Eerste overduifSt. van Peer. Aangetoonde duiven P. de Roon en J. de Jong, terwijl de uitgeloofde extra-prijs ten deel viel aan B. Hartman. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 4 September 1936 des n.m. zeven uur in het gemeentehuis. Aan de orde is 1 Mededeelingen. 2 voorloopige vaststelling gemeenterekening over het dienstjaar 1935. 3 Wijziging bouwverordening. Door de kinderen van de leden van den bond van groote gezinnen werd j 1. Dinsdag een uit stapje gemaakt naar het sportpark te Kaatsheuvel. Zilveren ambtsjubileum. In tegenwoordigheid van het Col lege van Burgemeester en Wethou ders, de Opperwachtmeester der Kon. Marechaussee te Waalwijk, de Bri gade-commandant der Rijksveldwachl Secretaris en secretarie-personeel en gemeente-veldwacht, had hedenmor gen de huldiging plaats van den heer W. van Nistelrooy met zijn 25-jarig jubileum als politie-ambtenaar. De huldiging had plaats ten gemeen tehuize. De Burgemeester, als hoofd der politie, sprak eerst een woord tot den jubilaris en memoreerde diens staat van dienst. Van de 25 jaren heeft van Nistelrooy als politie-ambtenaar 18 jaren hier in de gemeente doorgebracht en de rest in 's-Bosch. Spreker sprak een woord van lof over de plichtsbe trachting die de jubilaris steeds be toond heeft en gaf zijn voldoening hierover te kennen. Spreker feliciteer de den jubilaris en diens echtgenoote en reikte daarna het door bovenge noemde personen geschonken cadeau over, en sprak de hoop uit dat de jubi laris hiervan nog lange jaren een nut tig gebruik mocht maken. Daarna nam de jubilaris het woord en dankte den burgemeester voor zijn hartelijke toespraak. Verder dankte hij alle aanwezigen voor hun harte lijke belangstelling en voor het mooie cadeau dat hem overhandigd was. Vervolgens bracht de heer Peters, brigada-commandant der Rijksveld- wacht, namens de Rijksveldwacht, een woord van dank voor de aangename wijze van medewerking welke hij steeds van den jubilaris als politie man mocht ondervinden. Spreker me moreerde verder, dat hij nooit tever geefs een beroep op de hulp van den jubilaris gedaan heeft en steeds ge reed stond om de gevraagde mede werking te verleenen. Verder felici teerde spreker den jubilaris en diens echtgenoote en eindigde met den wensch, dat hij nog langen tijd in politiedienst mocht doorbrengen. Daarna nam de opperwachtmeester der Kon. Marechaussée het woord. Spreker betuigde zijn instemming met het gezegde der vorige sprekers en verheugde zich over de onderlinge prettige verstandhouding die steeds heerschte tusschen de marechaussée en de gemeente-veldwacht. Spreker eindigde in de hoop dat de jubilaris nog langen tijd in gezondheid zijn werkkring bij de politie mocht blijven voortzetten. Tot slot feliciteerde wethouder van Halder den jubilaris en voor zoover hij als loco-burgemeester inet hem in aanraking kwam kon hij niet anders dan vol lof over hem spreken. Een reeks diefstallen. Aan het zwembad „De Pleunewiel" werden ten nadeele van A. v. Hullen een rijwielplaatje en van J. Elshout een portemonnaie met geld ontvreemd. Ernstige val. Al spelende kwam de kleine G. van Gorcum te vallen en liep daarbij een ernstige beenfractuur op, waarbij Dr. van Seters eerste hulp verleende. Opening van „Ons Blokhuis". De Jonge Wacht van Kaatsheuvel vierde Zondag groot feest want het clubhuisderjongens »Ons BIokhuis« is gereed gekomen en door den HoogEerw. Heer A. J. van den Brekel, Deken Pastoor ingewijd. Het was een heele drukte toen om 7 uur de plechtigheid aanving. Behalve Deken van den Brekel merkten we op de kapelaans van de Parochie St. Jan de ZeerEerw. Heer Bannenberg, Diocesaan Jeugd Aalmoezenier, de ZeerEerw. Hoog geleerde Heer prof. van Susante, de ZeerEerw Heer Allard, de WelEd. Heer van Bavel, secretaris van den Dioc. Patronaatsbond en meerdere autoriteiten. De belangstelling uit Kaatsheuvel was zeer groot. Nadat de Jonge Wachters zich met een Jonge Wachl-Roep voor hun club huis verzameld hadden knipte de Aalmoezenier Bannenberg de linten door van de brug, die toegang geeft fot het Blokhuis. De nationale driekleur en de Jonge Wacht-Vlag werden onder den roep »Voor Chistus onzen Koning«aan den stok geheschen. In het Blokhuis sprak de Eerw. Directeur Kapelaan J. van den Heuvel een welkom namens zijn jongens aan de aanwezige Geeste lijkheid en de vele aanwezige bouw heeren die de oprichting van dit clubhuis hebben mogelijk gemaakt. Voorts alle aanwezigen en belang stellenden. De HoogEerw. Heer Deken verrichtte na dit welkomst woord de inzegening van 't Blok huis en de groephokken waarna hij een woord van felicitatie sprak tot de Jonge Wachters. Het was hem in zijn 36-jarige Priesterlijke loopbaan nog nooit overkomen een dergelijke inrichting te mogen inzegenen.^ Nieuwe tijden nieuwe vormen. Wij oude menschen moeten pogen deze nieuwe vormen te waar- deeren. Hij hoopt dat deze nieuwe vormen zullen bijdragen de liefde tot God tot zijne kerk en tot den evenmensch te houden. Hij felici- teert en brengt hulde aan de bouw meesters voor wat hier tot stand gebracht is. De Eerw. Broeder Ceranus geeft dan een korte toelichting wat de Jonge Wacht is: »Een opvoedinsti- tuut voor lichaam en geest sociale vorming en karakter vorming.» Uit voerig wijdt hij uit over de instel ling. Na deze toelichting wordt het Blokhuis met de groephokken door de aanwezigen bezichtigd Op de speelplaats werd daarna een demon stratie gegeven van een »verkeers kim» en andere Jonge Wachtspelen. Toen het duister was werden de aanwezigen in een gezellig reünie met de Jonge Wachters in hun Blokhuis genoodigd waar een rond halt uurtje bij een glaasje en een goede sigaar de sluiting van dezen avond vormde. Wilhelmina-concert. Ter viering van Koninginnever- jaardag gaf de Harmonie »Euphonia' de Zangver. »Bel Canto» en de Harmonie »Apollo» Maandagavond om half acht een groot Volksconcet t op de kiosk op de Markt. Ondanks het minder aangename weer was de belangstelling voor dit groot concert zeer groot. Het groote programma in totaal niet minder dan 18 nummers werd op een wijze naar voren gebracht dat alle lof verdiende. Zoowel de harmoniën als het gemengde- en mannenkoor van Bel Canto hadden veel succes met hun werk. ST. JOACHIMSMOER. Deze maand is de verharding van den weg Berkdijk—De Moer voltooid. Ongeveer 9 jaar geleden is dit werk, dat soms scheen een geschikt verkie- zings-object te zijn, aangevangen. Het behoeft geen betoog, dat deze verbin ding voor ons gehucht van veel belang is. De energie, waarmede het huidige gemeentebestuur dit werk heeft aan gevat en voltooid, alsmede de poging van het raadslid te Berkdijk om het gemeentebestuur tot afwerking aan te zetten, zijn aan de spoedige afwer king zeker bevorderlijk geweest. Onder leiding van den heer Ver- vest, architect te Eindhoven, is het metselwerk voor de oprichting van 'n stoommaalderij bij het pakhuis alhier, liliaal van de C.O.H.V. te Veghel, op gedragen aan den heer H. Maas, al hier. Ten overstaan van Notaris van Ham te Kaatsheuvel, is 27 Augustus alhier het landbouwbedrijf van den heer Rijkelijkhuizen alhier finaal ge veild voor de respectabele som van 21.275 gulden. Het bedrijf is ongeveer 17 H.A. groot en geheel ingericht voor veebedrijf. De restauratie van den kerk toren, opgedragen aan de fa. Kooien te Tilburg, is eindelijk voltooid. Het aanzien van het landelijk dorpskerk je is er aanzienlijk door verfraaid. De verheldering van de wijzerplaat, wel ke mede in deze restauratie was inbe grepen, zal de inwoners, die ongeveer 3 maanden de tijdsaanwijzing hebben moeten missen, zeer aangenaam zijn. De Tilburgsche firma heeft eer van haar werk. De R K. voetbal vereeniging Blauw-Wit alhier, speelde Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Juliana, Dongevaart en ver loor met 5—2 van Juliana. Met rust was de stand 2—1 in het voordeel van Juliana. J.l Zondag kwamen door ons dorp de jeugdige fietsers J. W.'ers, die deelnamen aan de doordeJ.W. uit Kaatsheuvel georganiseerde fiets tocht. Deze fleurige troepen trokken overal belangstelling, niet het minst bij de controle bij café Maas, waar telkens groepjes arriveerden, om even halt te houden. FELLE BRAND TE HELMOND. Op Jen Mierloscheweg le Helmond heeft een zeer felle brand gewoed in hel woonhuis van den heer De Greef Omsteeks half vier in den mor gen hoorde de heer De Greef, die met zijn vrouw in een opkamertje aan de achterzijde van het huis sliep, eenig geluid. Toen hij de deur, welke op de trap uitkwam, opende, sloegen de vlammen hem tegemoet. De geheele trap bleek reeds te branden. Door het raam van zijn kamer heeft de heer De Greef zich toen naar buiten gewerkt, waarbij hij op de binnenplaats kwam te vallen. Met behulp van eenige toegescho ten buren, is zijn vrouw langs denzelfden weg in veiligheid ge bracht. De kinderen van het echt paar, drie zoons en een dochter, die boven sliepen zijn door het dakraam naar buiten geklommen, waarna zij via een boom weer op den beganen grond terecht kwamen. Allen waren in nachtgewaad, daar zij bij hun overijlde vlucht geen kleedingstukken meer hadden kun nen aantrekken. De brandweer slaagde er niet in het huis te redden. Van het geheel bleven slechts twee kamers over, die echter zeer zware waterschade hadden geleden. De schade die op ongeveer f7500 wordt geschat, is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is nog onbekend. EEN ANGSTIG AVONTUUR. De .Times" meldt uit Johannesburg: Slechts enkele oogenblikken na den start van het vliegveld Germiston is de piloot van een vliegtuig, dr. G. C. Dal ton, die twee passagiers met zich mee de lucht in had genomen, achter den stuurknuppel tengevolge van een hart verlamming overleden. De passagiers waren de heer S. Kru ger, die slechts enkele uren vliegerva- ring had opgedaan en een jonge vrouw, mejuffrouw N. Artwell, die haar eerste tocht maakte. Het toestel bleef zonder bestuurd te worden doorvliegen en de passagiers slaagden er vooreerst niet in. het lijk uit den stuurstoel te verwijderen. Het vliegtuig draaide en keerde ongeveer een half uur lang hulpeloos door de lucht, tot de heer Kruger er eindelijk kans toe zag, de beschikking te krijgen over den stuurknuppel en een z.g. „pannekoek-landing" te maken. Wel sloeg de machine daarbij over den kop, maar de heer Kruger bleef ongedeerd en mej. Artwell kwam er met een gebroken arm af. (Buiten veranlwoordelfikh. der Red.) Mijnheer de Redacteur. De stembus 1937 komt weer in het zicht. Hoe zal 't gaan ook in ons vaderland? Zaken van de le orde staan er op 't spel. Wie voor geloofsvrijheid voelt in de lijn der historie zal de strijd moeten aan binden tegen de tweelingbroeder fascisme en communisme beiden, 't Gaat om de vrijheid van geloof en geweten. De ernst van de tijd roept om een christelijk volksfront ter bewaring van duur verkregen volksvrijheden Moge onderscheide partijen elkander daartoe vinden. De groote lijn moet vastgehouden worden. Onder de zinspreuk van bidden en werken moet ons volk ter bewaring van toevertrouwde geestelijke goederen opgevoed wor den Moge ons \olk daartoe blijven onder de invloed van de Geest die werkt in Wet en Evangelie. U Mijnheer de Redacteur dank voor de opname. Hoogachtend, Kiezer. t\ VOETBALSPORT. WAALWIJK. W.V.V. BLAUW-WIT. Het is de Blauw-Witten niet mogen gelukken om revanche te behalen op Kaatsh. Boys. Ten tweede male moesten zij in de Boys hare meerdere erkennen. Thans met 31. Blauw-Wit verschijnt met 3 invallers o.a. ook voor den doel man. Toch gaat de strijd goed tegen el kander op. Üe Boys weten het eerst te doelpunten. De Blauw-Witten hebben pech. Enkele harde schoten van de cen tervoor ketsten tegen lat of paal of gin gen juist over of naast. Met 10 voor de Boys is het rusten. Na de rust het zelfde spelbeeld doch de Boys zijn het schotvaardigst en voeren de stand op tot 30 waartegen onze jon gens slechts 1 maal door een zuiver schot van den centervoor. Vanaf het oogenblik dat Blauw-Wit tegen scoort zyn zij voort durend in den aanval maar weten door te kort spel niet meer te doelpunten. Behalve de linksback en linkshalf die een prachtige partij speelden bleven onze jongens ver beneden hun gewonen vorm waaraan het feit dat men niet volledig kon uitkomen niet vreemd zal zijn. Vrijdag a.s. gaan de Blauw-Witters op bezoek bij S.D.O. en geven hun wel een kans op een gelijk spel. Maar dan moet cr gevoetbald worden en flink geschoten. SPRANG. S. D. O. J.l. Zaterdag speelde het le elftal voor de Zaterdagmiddag-competitie van den B.V.B. een thuiswedstrijd tegen Stormvo gels uit Woudrichem. Na een zeer span nende doch fair gespeelden wedstrijd wist Stormvogels met 10 te winnen. Het 2e elftal speelt a.s. Vrijdagavond voor de competitie van den B.V.B. een thuiswedstrijd tegen Blauw-Wit uit Waal wijk. Dat SDO 2 revanche tracht te ne men voor de 64 geleden nederlaag te Waalwijk is te begrijpen. N. E. O. J.l. Zaterdag speelde het le elftal voor de Zaterdagmiddag-competitie \an den B.V.B. een uitwedstrijd naar Good-Luck te RaamsdonksVeer, welke wedstrijd met 10 door NEO werd gewonnen. Het 2e elftal moest j.l. Vrijdag voor de competitie van den B.V.B. tegen Sparta 2 te Vrijhoeve-Capelle op het terrein aldaar het onderspit delven en verloor met 31. WIELRENNEN. Pijnenburg—Slaats te Alkmaar. Zondag werden op de Alkmaarsche wielerbaan internationale wielerwedstrij den gehouden, die een vrijwel uitver kocht huis trokken. In het voorprogramma won Pijnenburg den 10 K.M. wedstrijd en vestigde daar mede een nieuw baanrecord, dat hij van 14 min. 27 sec. bracht op 13 min. 15,6 sec. Dat was echter niet zijn eenig succes, want in het hoofdnummer, een 60 K.M. koppelwedstrijd, won hij met Slaats den eersten prijs, eveneens in den nieuwen recordtijd van 1 uur 20 min. 11,6 sec. (oud 1.21,36.4). De verdere uitslagen waren o.m.: KoppelachtervolgingSlaats-Pijnen- burg halen Kilian-Vopel na 17 ronden in; tijd 3 min. 26 sec. 10 K.M. race: 1. Pijnenburg in 13 min. 15,6 sec., 2. van Amsterdam, 3. Deneef. Koppelwedstrijd 60 K.M.I. Pjjnen- burg-Slaats, 6 pt. in 1 uur 20 min. 11,6 sec.; op 1 ronde: 2. Deneef-Debruycker 2 pt.; op 3 ronden: 3. van Amsterdam- Braspenninx Jr., 8 pt., 4. Hidder-Dieter- man 7 pt.; op 5 ronden: 5. Kilian-Vopel 12 pt.; op 6 ronden: 6. Wals-van Schijn- del f pt. H Een Capellenaar. U zult ons niet kwalijk nemen, indien wij U moeten berichten dat wij uw Ingezonden Stuk zóó niet kunnen plaatsen. Heusch, wij zouden U gaarne van dienst zijn en het op orde brengen, maar wij kunnen er heusch geen wijs uit. Daarenboven is ons blad toch ook niet de geschikte plaats voor theologi sche beschouwingen. RED.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3