De Echo UW Bla 2 PRIMA HAARDEN SEOKENFORNÜIS KANTONGERECHT, SPORT, Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. ORUNEN Notaris A. SCHAAP DUSSEN. EETHEN. HEUSDEN KAATSHEUVEL. NiEUWKUIJK. in den RAAMSDÜNK. SPRANG—GAPELLE. Advertentiën. TE KOOP: f 7000." centreerde. Eva schreide, omdat zij niets dan tranen had; haar vreugde en geluk liet zij in het verloren Eden. Kaïn, de wreede broedermoordenaar en Abel, de idealistische, werden schit terend uitgebeeld; Jared, de kreupele, was zuiver en eenvoudig. Ook de an dere spelers en speelsters, de eene meer de andere minder, gaven prachtig spel te zien. Wegens afwezigheid van Burge meester Verwiel sprak wethouder van der Palm na deze succesvolle slot-op- voering namens den gemeenteraad van Oisterwijk een hartelijk dankwoord tot de spelers, die hij met bloemen in de persoon van Eva huldigde. Dhr. v. d. Kley sprak als voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer en lauwerde Adam. De WelEerw. heer Rovers, mode rator van den Katholieken Kunstkring, bracht namens de spelers dank voor deze huldiging en vermeldde als bij zonderheid dat het spel zonder souf fleur kon worden opgevoerd en nooit haperde, waaruit de rolvastheid der spelers bleek. Vervolgens dankte spr. den regisseur voor zijn verdienstelijk werk en bood hem een krans aan, ge vlochten uit heide, omdat dit de geest ademt van de plaats, waar de Paradijs vloek werd gespeeld. Het publiek nam deel aan deze hul debetuigingen door een hartelijk ap plaus. Wij wenschen het tooneelgezelschap gejuk met zijn succesvol optreden en zien de volgende vertooningen met spanning tegemoet. GEGUND. Het binnenverfwerk van 3 lokalen van de Gemeente-Teekenschool is op gedragen aan den heer van Delft; het verven van het gymnastieklokaal aan den heer P. v. d. Pas. KINDSHEID-OPTOCHT. A.s. Zondag zal in fje.St. Clcmz^s parochie de optocht van de H. Kinds hcid gehouden worden. BILJARTEN. Op het nederlaag-tournooi van E. B C. in café 't Vosje van den heer W Pullens, komt a.s. Zaterdag de be kende biljartclub ,,Ons Genoegenge vestigd in café Kemperman alhier op bezoek. Dit wordt ongetwijfeld een der spannendste ontmoetingen in dit tournooi. De sluitings-wedstrijd van dit wel geslaagd concours zal Zaterdag 19 Sept. a.s. gespeeld worden tegen de nieuwe biljartclub Molenvliet", ge vestigd bij den heer Snijders. Opdracht. Aan de firma L. v. Oers is opge dragen het verhouwen van hel woonhuis van .1. v. d. Wiel, alhier. H. Hartbeeld. Wij vernemen, dat binnen afzien, haren tijd op het Kerkplein een H. Hartbeeld zal worden geplaatst. Concert. In verband met het slechte weei ging het op Zondag j.l. vastgestelde concert van Harmonie der Jongens congregatie niet door en werd tot nader uitgesteld. B. v. L. Het eindresultaat der in 't afge Ioopen seizoen gehouden schiet wedstrijden is als volgt Klasse A. 1 M. de Wit 0.18, 2 H. de Wit 8 01, 3 C. Brok 7.4, 4 M. Brok 7 25, 5 M. v. Tilborgh 7.24, 6 L de Wit 7.24. Klasse D. 1 J. v. d. Bosch 7.72; 2 N. Smits 7.58. 3 A. Klerks 7.38,4 H.v. Huiten 7.16, 5 H. de Gouw 7.16, 6 L. Vis sers 6.98. Klasse C. 1 F. v. Delft 6.80, 2J. v.d. Hoven 6 80, 3 M. de Gouw 6.11, 4 L. v. Halder 6.02, 5 A. Luijpen 5 78, 6 S. IJpelaar 5.1. Op Zondag 20 Sept. a.s. zal op de haan in den duin nog een schiet wedstrijd worden gehouden. ELSHOUT. Ongeval. Op de speelplaats der R.K. Jon gcnsschool kwam de leerling M. de Uart te vallen en bekwam daarbij een ernstige schouderfractuur, zoo dat geneeskundige huip moest wor den ingeroepen. De uitslagen der Zondag j.l. op de Kanaaldijk alhier gehouden schiet, wedstrijden der Dussensche Burger, wacht luiden 1 P. van Schendel 47 pnt., 2. A. van Dijk 45 pnt., 3 C. Lensvelt 43 pnt, 4 L. Domeni 43 pnt., 5. J. An sems 41 pnt., 6 W. Donkersloot 41 pnt., 7 G. van Manen 41 pnt. Met ingang van 1 Oct. a.s. is lot controleur der werkloozen voor de gemeente Dussen en Almkerk benoemd de Sergeant-majoor-in. structeur Becker van de Ponton niers te Dordrecht. Op 't »Waardje« onder den Hoogen Dijk alhier zijn een aantal personen te werk gesteld bij 't stichten van een buiten dienst zijnde kade, die geheel moet worden afge. graven. Dit werk geschiedt voor rekening van M. den Dekker te Gorinchem en geeft voor langen tijd werk. Het werk werd aangenomen voor 20 -22 cent per M3. Op de kruising Dorpstraat- Kalverslraat kwamen twee vracht auto's met elkaar in botsing. Een der wagens die met groenten geladen was, ramde 't huis van den heer J. Bax, waarna 't grootste gedeelte van 't fruit en de groenten van de wagen afvloog. De chauffeur werd ernstig aan 't hoofd en gelaat door de glas scherven gewond en werd naar dr. van Vuuren vervoerd. Beide wagens bekwamen flinke averij, terwijl ook de woning deerlijk werd gehavend. Majoor Verkoelen was spoedig ter plaatseen maakte proces-verbaal op. De heer J. den Dekker te Nieuwendijk, die voor enkele dagen op den Rijksstraatweg alhier kwam te vallen, is hieraan in't Ziekenhuis te Raamsdonksveer overleden. HANK. Dezer dagen had een kind van G. Sgroot alhier, het ongeluk zich te branden aan de kachel. Een viertal vingers waren zoodanig ver brand, dat zij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Blijvend letsel zal zij er vermoede lijk niet van ondervinden. Zondag n.m. om 2'/a l,u zijn in de Kerk alhier, door den directeur den Zeereerwaarden Heer Pastoor Willaert, een dertigtal nieu we leden der H. Familie aangeno men. Dit is weer een mooie winst voor de bloeiende afdeeling der H Familie alhier. Op 16, 17 en 19 September a.s zal in de O. L. School alhier een .bazar worden gehouden ten bate van het Groene Kruis. Aan deze bazar-zijn vele attracties en prijzrn verbonden GENDEREN. Door het springen van den linker voorband en de kracht van den storm reed de reiswagen van »De Onderneming« te Wijk tegen de leuning van de Groote Brug over de Bergsche Maas. De wagen werd aan de zijkant zwaar, terwijl de leuning lieht beschadigd werd. De passagiers kwamen met den schrik vrij. De heer Jol, maréchaussee dezer brigade, is na een detacheering van 2 maanden bij de Paleiswacht ('t Loo) daarvan naar hier terugge keerd. Hij slaagde tevens voor het pol.- diploma met aanteekening vanwege den Alg. Ned. Pol. Bond. Mej. D. Benjaminse, die ge- ruimen tijd ziekenverlof had als onderwijzeres aan de Op. School, heeft Maandag haar functie weer hervat. De uitgestelde verloting ten bate van de v.v. No.»d heeft plaats a.s. Zaterdag 12 September. Z..ndag speelde Juliana tegen WSC te Waalwijk (beide 3e kl. D. N.V.B.) vriendschappelijk. De le won met 3—2. Van wege de Oranjevereeniging wordt Zaterdag een kinderfeest ge. geven op de gebruikelijke wijze, hetwelk dit jaar niet op den Konin. ginnedag kon doorgaan. Bij genoeg zame aanmelding wordt er aan toegevoegd een roeiwedstrijd. Moge het weer meewerken. Wisselwimpel. Zondagmiddag werd op het R.K. Sportpark alhier tusschen een 12-tal van de K. J. M. van Kaatsheuvel en een K. J. M. 12 tal uit Zevenberg- schenhoek een wedstrijd gespeeld om den K. J. M. wissel wimpel. Eerst met twee verlengingen kwam het resultaat 23 waarmede het kleinood in handen kwam van de Zevenbergsche K. J. M; Korfbalclub. Uitslag loterij Apollo. Zondagmiddag had onder politie toezicht de reeds tweemaal uitge stelde trekking plaats van de loterij der Kon. Erk. Harmonie »Apollo» bij gelegenheid van haar muziek feesten dezen zomer gehouden ge organiseerd. De uitslag was: Nr. 3114 le prijs Kinderslaapkamerameublement. De volgende prijzen vielen achter eenvolgens op de nummers: 7993, 166, 4335, 8475, 9069, 8104, 8501, 162, 376. ST. JOACHIMSMOER. Een zeldzaam succes behaalde de Heer Verhelst, hoofd der o. 1. school alhier met een zijner leerlingen welke werd opgeleid voor het diploma Kantoorstenografie (systeem Pont.) Deze leerlinge, Mej. H. M. Andriesse jehaalde dit diploma mettoekenning van een Loffelijk Getuigschrift voor iet teruglezen van het gedicteerde stenogram met een snelheid van 317 ettergrepen per minuut, een top prestatie. Mej. M. Elshout, onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, sedert 1 Mei 1. 1. op wachtgeld, is thans tijdelijk benoemd aan een lagere school te Vught. Het Koninginnefeest heeft hier wederom een uitstekend verloop gehad. Om ongeveer half twee werd met de harmonie voorop naar het Onvirwachis overvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. onmiddellijk verdwijnen de pijnen omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. met AKKER's KL00STER8ALS£M Doosje 35 ct. Polten 62'/2 ct. en f. 1.04 feestterrein gemarcheerd en na 't Wilhelmus begonnen de kinder spelen. Gedurende de pauze werd aan de kleinere kinderen een ver snapering uitgedeeld. Na afloop der spelen had de prijsuitreiking plaats. Om 8 uur concerteerde de har monie »de Eendrachl« en de lieder tafel «Oefening baart Kunst«. Zaterdagnamiddag had de heer A. Eekels alhier het ongeluk met zijn fiets te vallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht dat hij een arm brak. Nadat de ontboden ge neesheer Dr. Martens uit Vlijmen den patient behandeld had, is hij later ter verdere behandeling naar het ziekenhuis in den Bosch ver voerd. RAAMSDONKSVEER. Maandagmorgen werd dhr. Van Aalderen, overgekomen van Wanneperveer door Ds. Oost geïn stalleerd als Hoofd der Veersche Chr. School voor Lager-en MULO- onderwijs. De Rijks-Inspecteur, alsmede die van Chr Volksonderwijs waren ver hinderd aanwezig te zijn. Na de installatie spraken achter eenvolgens nog de heeren Raven en Sneep namens het personeel; de heer Elzerman als Collega op 't Dorp en tenslotte den heer Van Aalderen zelf. Moge het nieuwe Hoofd tot rijken zegen gesteld zijn voor de Veersche jeugd. De oud-leerlinge der Veer sche Mulo Lientje Kommers slaagde te Gorkuni voor de le klasse der Chr. Kweekschool De heer Benjaminse van 'sGrevelduin Capeile werd benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Veersche Chr. School in de tijde lijke vacature ontslaan wegens ver vulling van militaire plichten dooi den heer Vreeke. Dezer dagen had alhier een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, die gelukkig zonder persoon lijke ongevallen is afgeloopen. Een personenauto, afkomstig uit Groningen, en de auto van D. uit Raamsdonksveer reden nog al dicht achter elkaar in de Induslriestraat. Eerstgenoemde wagen ging zonder richting aan te geven naar links rijden, met de bedoeling daarna rechts af te slaan in de richting Geerlruidenbcrg. De bestuurder van den tweeden wagen meende echter dat de auto aan de linkerkant van den weg wilde stoppen, zoodat hij gewoon door bleef rijden. Het gevolg hiervan was echter, dat beide wagens met elkaar in botsing kwamen en nog al materi- eele schade bekwamen. Van een en ander werd proces verbaal opgemaakt. l ot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier, is be noemd Mej. Arn. A. Geurts, uit Vlijmen. Gevonden een rijwielplaatje, fe bevragen bij J. Fens, Haven straat, te Raamsdonk(dorp). Bij de gemeente-polilie alhier zijn inlichtingen te bekomen, omtrent een trommel met inhoud, die alhier Dinsdag is gevonden, en die ver moedelijk door een werkman is verloren. Onze Kon. Erk. Harmonie »de Eendracht« zal op Woensdag 9 September des namiddags om 7'/2 uur een serenade brengen bij het echtpaar J. Kommers-Mesch, in de Julianalaan, dat dien dag hun gou den huwelijksfeest hoopt te vieren. Daarna zal de Harmonie een concert geven op de kiosk op het Heereplein. Wanneer het weer een beetje mee werkt, zal het voorzeker niet aan belangstelling ontbreken. Bij gelegenheid van de opdracht van nieuwe leden der congregatie die alhier j.l. Zondag plaats had, werden aan 4 gouden- en 1 zilveren jubilaressen een insigne uitgereikt. Niet minder dan 60 nieuwe leden deden hun opdracht. UitslagNationaal Hengelconcours Het derde groot Nationaal Hengel concours, georganiseerd door onze Hengelaarsvereen. »het Voorntje«, is, dank zij de uitstekende voorbe reiding en goede regeling van het' Bestuur, uitstekend geslaagd. Al liet het weer nog al te wenschen over toch was de deelname en belang stelling buitengewoon groot. Bedroeg het aantal deelnemers het vorig jaar 125, nu bedroeg dit aantal meer dan 150, zoodat we gerust kunnen zeggen, dat het concours in alle opzichten dat van het vorige jaar heeft over troffen. Om 11 '/2 uur waren alle deel nemers in het clublokaal aan de Centralestraat aanwezig. Na een kort welkomswoord van den Voorzitter der vereeniging, werd om circa 12 uur opgemarcheerd naar het vischwater, de Maas bij Keizersveer. In optocht trok men de gemeente door, voorafgegaan door twee tamkoers. Zooals wel te be grijpen is, ontbrak het niet aan be langstelling. Velen hadden er wel een nat pak voor over en trokken mee naar het vischwater om de wedstrijd bij te wonen. Een uur werd gevischt, uitsluitend personeel- wedstrijd. Diegenen die het zwaarst gewicht visch zou vangen, kwam in aanmerking voor den eersten prijs. Na afloop trok men weer geza melijk naar het clublokaal, alwaar het Bestuur, dat geheel was verte genwoordigd, overging tot het wegen van de visch. De uitslag van den wedstrijd was als volgt le prijs P. van Nispen van de vereeniging «Kleine Voorn» uit Leur; 2 S. Mans, van «het Voorntje», Dongen; 3 M. Timmer mans, van «de Reizende Hengelaar», Bergen op Zoom 4 N- de Laat, van «de Sportvnendiin», Oisterwijk; 5 W. Kafoe, van «het Windje» Tilburg; 6 J. IJpelaar; 7 P. Vervoort; 8 J. Nooitrust; 9 Adr. vrn Haperen 10 J. van Elteren 11 J Leijten, 12 J. Swaans13 P. Jolie; 14 C. Aarts; 15 C. van Moekei; 16 P. Luijken 17 M. Huijbregts 18 A. J. Lambregs; 19 Adr. Galens; 20 A. P. Brecht; 21 A. Akkermans; 22 Tb. Mertens; 23 A. Schapers; 24 P. Brokx; 25 A. van Esch26 P. Magilsen27 C. Candro 28 W. de Vos 29 D. Spei- ker30 J. Jansen 31 J. van Esch; 32 J Rullens; 33 W. van Trier; 34 M. van Hoekei35 A. de Rooij; 36 N. Franken. De prijs voor de vereeniging met het grootst aantal deelnemers werd behaald door de Vereeniging «de kleine Voornuit Leur. Op de Vaandelprijs wist beslag te leggen de vereeniging «het Bliekje«, uit Oosterhout. Verder ontving n nog een prijs, de oudste deelnemer I). Speiker, oud 72 jaar, en de jongste deelnemer A. Akkermans, 12'jaar. Hierna «werden door den Voor zitter aan de winnaars de prachtige prijzen, bestaande uit huishoudelijke artikelen, uitgereikt. Hiermee was het concours, dal in alle upzichte geslaagd mag heeten, afgeloopen. Triduum. Vanaf Zondag jl. tot en met Dins dag is alhier door een ZeerEerw. Pater Capucijn een triduum gegeven voor de Congreganisten. SPRANG. Bij de gehouden verkiezing voor twee ouderlingen en één dia ken hij de Gerei'. Kerk alhier in een bestaande vacature en wegens pe riodieke aftreding per 1 Januari a.s. werden gekozen voor ouderling de heeren J. Boer en Wachtels van den Berg en voor diaken de heer J. Varossiau. Dezer dagen werd ten nadeele van den timmerman Joh. Maijers uit de garage van den bakker M. V. alhier waar hij eenig werk ver richtte timmergereedschap en de fitting van zijn fietslantaarn ont vreemd. Bij den gemeente veld wachter Kuijsten werd aangifte ge daan. Na ingesteld onderzoek bleek dat een 3 tal Waalwijksche jongens die voor den ijsco venter v. d. S. een bus ijsco hadden gehaald de daders waren. Door den gemeenteveldwachter werd procesverbaal opgemaakt. CAPELLE. Jhr. B. de Roy van Zuidewijn alhier slaagde van de 5e naar de 6e klasse van het gymnasium aan het Lyceum te 's Hertogenbosch. VRIJHOEVE-CAPELLE. Tot koster in de Geref. Kerk aan het Bruggetje is in de vacature H. Glavimans met ingang van heden benoemd de heer L. Timmermans alhier. De arbeider A. T. werkzaam op de schoenfabriek der firma M. alhier, bezeerde zijn hand zoodanig bij het lossen van kisten dat genees kundige hulp noodzakelijk bleek. De heer Jac. Vos alhier, is benoemd tot afgevaardigde naar de te houden Jeugleidersconferentie op 2 en 3 October a.s. te Putten op de Veluwe. Vergadering van den raad dei- gemeente, te houden op Donderdag 10 September 1936 des namiddags half acht. Agenda: I. Vaststelling notulen der verga ring van 5 Juni 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur Capeile over 1935 4. Wijziging»verordening veldwach- ters« in verband met «Capitu- lantenstelsel«. 5. Vaststelling staten van oninbare en nog te verhalen posten dienst 1935. 6. Aanbieding rekening van ont vangsten en uitgaven dienst 1935. 7. Aanbieding begrooting van in komsten en uitgaven dienst 1937 8. Mededeelingen. JAARMARKT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 10 SEPT. 1936. UITSPRAKEN. De Kantonrechter wees de volgende vonnissen M. R., Sprang, Vissoherijwet, 10 boete. Ja. v. li., Vlijmen, veiligheid verkeer, 5 boete. G. R., Sprang, rijwiel zonder bel, 2 boete. Cla. v. G., Waalwijk, rijwiel zonder licht, ƒ3 boete. A. v. E., Heusden, rijwiel zonder licht, 3 boete. W. TI., Waalwijk, rijwiel onbeheerd, 1 boe- ie. P. H., Waalwijk, rijwiel onbe heerd, 1 boete. W. v. B., Vlijmen, los rijden, 3 boete. De colonne van generaal Mola, welke van Irun uit oprukt naar San Sebastiaan, heeft reeds de bui tenwijken der stad bezet. Het fort en de stad Trincherpe zijn door de roode troepen zonder strijd ont ruimd. Een deel der bemanning van twee Portugeesche oorlogsschepen is gisteren aan het muiten geslagen. Op bevel van de regeering hebben de kustbatterijen eenige salvo's op de schepen gelost, welke hierop de witte vlag heschen. De communisten in Frankrijk blijven aandringen op prijsgeven der neutraliteit en hulpverleening aan het Spaansche roodfront. Mogelijk zal Blum het Fransche parlement in buitengewone zitting bijeenroepen AOCh IRAK* WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.3010 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor in Musis Vrijdagavond van 6 tot half 9 inkorven duiven voor wedvluchten vanuit Halle. Vrijdag 8 uur, Luxor Bioscoop, »Het booze oog«. Vrijdag 8,15 uur, R.D.B.-Theater, «Dame voor één dag«. Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Mannen koor in Musis WIELRENNEN. Pijnenburg en Staats te Almelo. Op de wielerbaan le Almelo haalde Slants in «le achtervolgingswedstrijd over 5 K.M. (30 ronden) na 15 ronden van Hout in. De 00 K.M. koppelwedstrijd (360 ronden) moest wegens regen na 191 ronden worden geslaakt hij den vol genden stand: 1 Kilian-Vopel 2 p.; 2 Pijnenburg- Slaats 0 p.; op 1 ronde: 3 Oszmella- Czuealla 0 p.: op 2 ronden; 4 Loncke- van Hout 5 p.; 5 Jazet-Schofman 3 p.; op 3 ronden: 6 Debruycker-Verhagen; op 4 ronden: 7 Wiegman-Rakers 1 p. BILJARTEN. WAALWIJK. W. B. C. A.s. Zaterdag zal het Biljart-Tournooi Van de Waalwijksche Biljartclub ge vestigd in café van den heer A. van Ber- kel worden voortgezet met een wedstrijd tegen het 1ste 4-tal van Excelsior uit café City van den heer II. de Ruiter. Maandagavond speelt het 4-tal van ZI1B uil café Passier tegen het 2de 4-tal van de WBC ook voor het Biljart-Tour nooi. Aanvang beide avonden om 7.30 NIEUWE REGELING VOOR DE INLIJVING VAN DIENSTPLICHTIGEN. De minister van defensie heeft bepaald, dat voor sommige groepen van dienstplichtigen de tijd van inlijving, te beginnen met de lich ting 1937, verandering zal onder gaan. Voortaan zal voor de meeste legeronderdeelen, eerst eenige weken na de inlijving worden beslist, wel. ke dienstplichtigen voor onderoffi cier zullen worden opgeleid. Alleen voor de dienstplichtigen, die voor onderofficier-administra- teur, en voor de voorgeoefenden, die tot onderofficier worden opge leid, blijft de oude regeling gehand haafd in dien zin, dat zij reeds vóór de inlijving voor de opleiding wor. den aangewezen en afzonderlijke tijdstippen van opkomst behouden. In het bijzonder verdient het de aandacht, dat er ook eenige wijzi ging is gekomen in de groepen, die reeds vóór het jaar van de lichting worden ingelijfd. Tot deze groepen behoort ook de eerste ploeg van de lichting 1937 voor infanterie en wielrijders, die 5 October 1936 zal opkomen, tegelijk met de tweede ploeg van de lichting 1936. De minister heeft ter kennis van de burgemeesters gebracht, dat in de indeelingslijst omtrent eiken per soon de duur van de eerste oefening zal worden vermeld. In de kennis geving aan de belanghebbenden wordt vermeld, dat wanneer de dienstplichtige niet in opleiding wordt genomen tot onderofficier, de duur van de eerste oefening 5'/2 maand is; wordt hij wel in opleiding genomen tot onderofficier, dan duurt de eerste oefening 12 maanden. Degenen, die tot onder- Wil men geheel op de hoogte i van hetgeen in WaaKvj] de Langstraat en omgevil geschiedt? Wil men uitvoerige raadsverslag{ berichten, beschrijving nit Waalwijk en de plaj - sen uit de Langstraat? Wil men op de hoogte blijven vj de verkoopingen aanbod uit plaats Wil men op de hoogte blijven n| wat in de wereld gebeij en dat in beknopten vol voorgezet, met daarenl) ven ontspanningslectuuri verschillend gebied? Zoo ja dan abonneere men zij tegen 't a.s. leesseizoenl „De Echo van het Zuider Waalwijksche en Langstraatsche Courai Uw eigen blad, wat U geel t \i ge hebben moet en vol uwe belangen opkomt. Steunt Uw eigen couran Het kost slechts 10 ct. per wet Abonneert U reeds nu, d: krijgt ge de in September vj schijnende nummers grati officier worden opgeleid, worden den regel gekozen uit hen, die m dan lager onderwijs hebben geno en die ook in andere opzich: voor deze opleiding geschikt woro geacht. Van dezen hebben in algemeen den voorrang zij, die zi voor deze opleiding opgeven. VOORZITTER DER EERSTE KAMER. Bij Kon. besluit van 3 Septeml 1936 is benoemd tot voorzitter i de Eerste Kamer der Staten Ge: raai, gedurende de zitting welke aanvangen op den derden DinsC in September 1936, de heer r W. L. baron de Vos van Steenvi lid van die Kamer. DE GLASFABRIEK LEERDAM Dezer dagen heeft de glasfabr: Leerdam een nieuwen kristalen in het bedrijf gesteld. Deze meerderde activiteit houdt verba met de aanstaande jaarbeurs, w: men met een reeks nieuwe nijv lieidsproducten hoopt uit te kom ln totaal zijn thans weer een menschen aan de fabriek werkzaa ERNSTIG AUTO-ONGELUK T OOSTERHOUT. Maandagavond had op den Brei schenweg 'n noodlottig ongeluk pla; Zekere M., die chauffeur is en in 't! zit van een oude wagen, had aange: men eenige menschen, zekere H. V. D. naar Oosterhout te rijden. Ter ho; te van de Waranda bleef de wac staan, daar de benzine op was. Menk sloot den wagen te duwen. Moerk de chauffeur en H. Vissers, zouden c wen. Dekkers sturen. Toen men hi mede bezig was kwam van de richt: Breda een auto, die, daar hij niets v dachts bemerkte, er in volle vaart a( terop reed. De schok was zeer hev doch werd gebroken door M. en V die feitelijk als buffers dienst deden, het St. Josephgesticht bleek dat a putatie van het been van Moerk noodzakelijk was. De andere man,; V., is nog niet bij kennis en geeft voc durend bloed op. Dekkers kwam r den schrik vrij. Nader vernemen wij, dat be slachtoffers de laatste H.H. Sacrami ten hebben ontvangen. Wat Moerl betreft bestaat er zeer veel mogeli heid, dat ook zijn tweede been m worden afgezet. merk Jaarsma, en een merk Küppersuusch. Adres SPIERINGS, Mr. v. Coothstr. 43. maakt bekend, dat het Koffie huis met erf en grond te Waalwijk van de erven den heer A. J. H. KEMPERMAN is ingezet op Toeslag Dinsdag 22 Sept. 1936, des avonds 7 uur, in gemeld koffiehuis. 56336

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6