7ant¥gTréchl SPORT. GEMENGD NIEUWS, >Q WAALWIJK. SPRANG. S. D. O. N. E. O. VOETBALSPORT. WASPIK. R.K.V.V. WASPIK. WIELRENNEN. CAPELLE. i) uur it cie beid" t ge- aun- naar groot bur- ïrden voor spon- an 't ingen emu- :elne- aeli- werd van t na aan sloot 'P de Lang beide volle e in- ach- ïeene >rste- vond Lhou- urge- ituw- •egen stivi- ten- n gen sekte toon- in 't liou- sgen- aclit pend iging •dag- mu- «P een ïede- jroot con- inier ziek- den g 14 ;tuur titie- n in lijks- :ellig k de 11110- die schte ont- t het emd. de lank i de jaar- ding wor- ang- and- lllen baar agen 3 en no- aan- jeen- )efe- atse- iere- erde coint dier wee- op ,ven- aan- Ned. >ege- ving van Chr. zeer 4-tal eslo- zul- Zaterdag werd ook in deze emeente het verlovingsfeest van K. Hoogheid Prinses Juliana ge- ierd. Door de harmonie «Volksvlijt en 'olksvermaak» werd in den avond eI1 muzikale wandeling door een edeelte der gemeente gemaakt, jaarna op de kiosk voor het ge- aeentehuis een concert werd gege- en door genoemde harmonie en e Christelijke Gemengde Zangver- eniging «Oefening kweekt Kunst» Ihier. OH concert werd door een r0ote menigte bijgewoond. De Edelachtbare Heer Burge- aeester hield een rede, waarin hij K.H. Prinses Juliana met Hare erloving geluk wenschte. De vliegerwedstrijd die oor- pronkelijk was vastgesteld op Zon- ag 6 September en die wegens lechte weersgesteldheid niet kon oorgaan, moest ook 1.1 Zondag jegens windstilte worden uitgesteld. De wedstrijd zal nu plaats heb- eI1 op Zondag 20 dezer. DEN BOSCH. Uitspraken. De Kantonrechter wees de volgende onnissen: S. V., Heusden, IJkwet, 2 boete of dagen. A. H. J., Kaatsheuvel, loopen vcr'weiiand, 1 boete of 1 dag. F. D., /aalwijk, loopen over verboden grond, 3 boete of 3 dagen. H. A. B., Waal- djk, alsvoor, 50 cent boete. W. A. de Vlijmen, loopen over verboden grond, 5 boete. Ga. V. en Ga. H. v. B., Vlij- len, loopen over verboden grond, b oelê ieder. J. M. V., Waalwijk, loopen ver verboden grond bij herhaling, f 5 uete. M. J. K., Kaatsheuvel, rooken de heide, 3 boete. M. L., Vlijmen, eiligheid van het verkeer in gevaar ge- racht. 30 boete. A. P., Nieuwkuyk, nks houden, 4 boete. Aa. Th. v. H., [aalwijk, verboden weg berijden, 3 oele. G. C. R., Sprang-Capelle, rijwiel jnder bel. waarschuwing. L. H., (aalwijk, rijwiel zondel bel, 3 boete. P. v. E., Sprang-Capelle, rijwiel zon- er licht, 3 boete. B. J. v. E., Vlijmen, jwicl zonder licht, 3 boete. H. K., Waalwijk, rijden over trottoir, 3 boete. J. C., Eethen, loopen over verboden rond, 15 boete. Fraudeerende steuntrekker. Voor den strafrechter werd ter ver- ntwoording geroepen A. A. C., 52 jaar, rbcider te Heusden. Hem was ten laste elegd, dat hij in Mei 1936 te Heusden pzettelijk valschelijk een ondersteunings- irmulier heeft ingevuld met als weke- jksch inkomsten van 5 terwijl het in- omen werkelijk was 12,50. Er werden eenige getuigen gehoord, e steunkaarten lagen van meerdere ver achten op de groene tafel als overtui- ingsstukken. Waarom heeft U geknoeid met den jeun? vroeg de president. U genoot geld an de gemeenschap, terwijl U toch een ehoorlijk inkomen had! Verdachte kon het voor zijn gezin wel Ibruiken, antwoordde hij. Eenige, getuigen werden gehoord. Het O M. zei de bij het requisitoir dat teuntrekkers die fraudeeren door de aart te vervalschen ernstig misdoen, om- at zij onrechtmatig geld genieten van de emeenschap op die wijze en misbruik laken van de ongelukkige situatie der iet gesteunden, die veel armer zijn en og moeten bijdragen voor die onder de teunregeling vallen. Er moet hier een rnstige straf volgen, die preventief werkt n spreekt tot anderen die het ook zouden rillen doen. Die fraudeeren met de steun nn bijna altijd arbeiders die nog nooit eroordeeld zijn. Het gaat ook zoo ge- aakkelijk. De eisch luidde 14 dagen gevangenis- traf. De verdediger Mr. Pulles, Oss, voerde jm. aan. dat verdachte het zeer moeilijk leeft. Zijn vrouw was.ziek en overleed; mstandigheden die veel offers eischten. ierdachte heeft totaal ƒ14.85 onrecht matig steun genoten en is 6 weken daar- oor uitgesloten geweest. Dus óók een Iraf! Pleiter concludeerde tot voorwaarde- jjke veroordeeling. De uitspraak luidde 1 maand voor waardelijk en 7.50 boete. De reclasseering had gunstig gerap- torteerd over verdachte, die nog nooit 'eroordeeld is. De man moet zonder hulp van een luisvrouw rondkomen met 8 kinderen •au een inkomen van totaal 18. Zijn oon verdient mee. Beleediging der Vrijmetselarij. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch iehandelde in hooger beroep de zaak te- ten den weleerw. heer B., kapelaan te Tilburg, die door de rechtbank veroor- leeld was tot 75 boete of 25 d.h., omdat •ij in October 1935 zich in het openbaai )i.i geschrifte heeft uitgelaten in belee» hgenden vorm over de Orde der Vrjj- netselaren in Nederland, door in het naandblad „Goed Volk", dat in 125.000 !xc. verspreid wordt, een artikel uit de .Oazette van Antwerpen" over te nemen, >nder den titel „Naaktzotheid", in welk irhkel de hooge aansprakelijk wordt ge- iteld voor verwildering van volkszeden ■'n film. getuige werd de algemeen secreta- ris der groot-loge, A. Faubel, gehoord. advocaat-generaal eischte bevesti- png van het vonnis der rechtbank. De verdediging werd gevoerd door nr- Eras uit Tilburg, die tot vrijspraak -oncludeerde. Het hof zal op 24 Sept. arrest wijzen. Alweer de waterleiding, n Drukke zitting ondanks de Bossche kermis. Rijen vol getuigen en een opge propte publieke tribune. •De eerste zaak betreft J. M. B. uit Heus den, die in overtreding was der water leiding-verordening. De rechtskundige raadsman Mr. Adel- meijer, Den Bosch, fluisterde een lang relaas over de groene tafel heen, naar aanleiding waarvan de zaak werd uitge steld. Sport? Dan volgde H. de R. een 20-jarige uit Dussen, die in wilden jeugdigen over moed naar de porceleinen klokjes van de telefoonpalen had gesmeten en dus terecht moest staan wegens straatschen derij. Verdachte ontkende naar de klokjes te hebben gegooid. Ze zeggen, aldus weerde hij zich, dat ik naar de palen gegooid heb. Er waren er nog twee die dergelijke kunsten hadden vertoond en gebleken was ook dat er vele klokjes stuk waren aan de leiding. Als getuigen werden gehoord Antoon Fritte, arbeider en F. v. Tilborg arbei der, beiden te Dussen. Ze hadden de jon gelui zien gooien, meer niet. Voorgeroepen werden nu de beide an dere verdachten: I). J. V. en W. A. v. d. O., beiden uit Dussen. Ze wendden „sport" voor als doel van hun mikken, 't Was om den paal te raken en niet om potjes te hreken, beweerden zij- Nee, nee, allemaal sport tegenwoordig, zeide de ambtenaar van het O.M. De eisch luidde tegen ieder van het trio ƒ15 hocte. Als we die „sport" toe laten dan krijgen we hier een toestand als in Rotterdam, waar op die manier enorm veel klokjes vernield zijn. (s een steen opnemen „gooien"? Is dis cuswerpen „gooien"? vroeg H. de R. met 'n juristische neiging. Hij kon gaan met ƒ10 boete; z'n vrienden dito. Rooken in de heide. G. P. uit Geffen, zeide niet te weten, dat men in de Drunensche heide niet rooken mag en meende als men in over treding is, men éérst een waarschuwing moet gehad hebben alvorens een veroor deeling kan volgen. Toch niet, hoor! Tedereen weet onder hand wel dat men in de heide niet mag rooken, merkte de Kantonrechter op. Je had transactie kunnen aanvaarden en Jan had je er mer kunnen volstaan 2 te betalen. Nu kost het 2.50 besloot de Kantonrechter. Wc moeten in bosschen en heide maar voorzichtig zijn! Zonder licht. Er was een concert in Waalwijk. Th. J. R. uit Den Bosch reed er heen om be zoekers te halen en parkeerde in de Groo testraat. Daar wachtte hij tot aan het einde van de festiviteit, doch liet zijn wagen zonder licht staan. Hij weerde zich terdege, hij komt vaak in Waalwijk en beweerde de auto niet aan den openba ren weg te hebben „gestald". Bij gebrek aan bewijs werd hij vrijge sproken. VOETBALSPORT. K.N.V.B.-Competitie. Uitslagen van Zondag j.l. Afdeeling 4, Zuiden: Eerste klasse PSVNO AD LongaJuliana MVVEindhoven BWRoermond BleverheideNAC Tweede klasse A: MiddelburgTerneuzen De ZeeuwenZeelandia BredaHero Tweede klasse B: De ValkESV (vriendsch.) VVVHelmondia HelmondT egelen De BaronieWillem II Derder klasse D TOP—DEVO Bossche Boys ZBVV VlijmenNivema BaardwijkKaatsh. Boys Derde klasse E: WVVZ—VOS Reserve tweede klasse B: Eindhoven 4BW 3 NOAD 4Zaltbommel 2 PSV 4—LONGA 3 Willem II 3—WSC 2 Overzicht: 2—1 5—1 4—3 2—2 1—1 7—0 1—1 3—1 2—2 5—2 4—0 3—4 3—1 0—0 3—1 1—2 1—0 3—5 3—2 4—3 2—5 Eerste klasse (Zuid). De resultaten van dezen eersten com petitie-Zondag ontloopen de verwachtin gen over het algemeen niet zoo veel. Een enkel opvallende uitslag, zooals de 51 ovrwinning van Longa op Juliana, mag ons nog niet direct de conclusie doen trekken dat Longa dit seizoen den toon zal aangeven en Juliana het zachte eitje zal zijn. Van dit laatste zullen Longa en de andere clubs nog wel eens het tegen deel ondervinden als zij deze Limburgers in de mijnstreek moeten gaan bekampen. Niettemin wekt deze Longa-overwinning wel den indruk dat men met deze Til- burgers ernstig rekening zal moeten hou den. De gelijke spelen tusschen BW en Roermond en tusschen Bleyerheide en NAC verwonderen ons geenszins. Roer mond, dat ook de K.N.V.B.-bekerwedstrij den won, schijnt over een potig, moeilijk te kloppen elftal te beschikken, terwijl in Bleyerheide reeds zooveel illusies van kampioenscandidaten zijn ondergegaan, dat ons een gelijk spel van NAC. niets tegen valt. PSV wist slechts op het nippertje van NOAD te winnen wat ons van de Philips- menschen niet erg meevalt. Ook MVV toonde zich niet zoo bijster sterk door slechts met 1 punt verschil op eigen veld van Eindhoven te winnen. Tweede klasse B. Helmond, dat ieder jaar tot de kop- ploegen in deze afdeeling behoort, doch gewoonlijk in de laatste wedstrijden zich het kampioenschap ziet ontglippen, blijkt door haar 40 overwinning op Tegelen ook dit jaar weer een hartig woordje te willen meespreken. Willem II won slechts op het kantje af, haren uitwedstrijd tegen de Baronie. Helmondia ondervond dat het in deze omgeving niet meevalt en moest met 52 tegen VVV het onderspit delven. Derde klasse D. TOP stak weer goed van wal door Devo, dat het vorig jaar mede tot de kop- ploegen behoorde, met 31 te kloppen. Baardwijk stelde te leur door van Kaatsheuvelsche Boys te verliezen en wel op eigen terrein. Vlijmen won volgens verwachting van Nivema (31) en de Bossche Boys deelden de punten met den nieuweling in deze afdeeling ZBVV uit Zaltbommel na een puntloos spel. Derde klasse E. In 3 E, waarin ook WSC dit seizoen zal uitkomen was de nederlaag van VOS, dat vorig jaar nog 2e klasser was, een groote verrassing voor ons. Moeten we hieruit de gevolgtrekking maken dat het met deze Venlosehe club hoe langer hoe meer berg-af gaat of schuilen in deze af deeling, waarvan we nog zoo weinig weten, zulke sterke krachten, waartot dan ook WVVZ behoort? Voor ons is „afwachten", voor WSC „oppassen" het parool. Reserve tweede klasse B. De WSC-reserves hebben zich kranig gehouden en gedachtig de spreuk: „de eerste klap is een daalder waard" hebben zij hun eersten uit-wedstrijd tegen Wil lem II 3 met 52 gewonnen. Zij schijnen van plan ook dit seizoen mede de eerste viool te spelen, maar we moeten eerst wat verder in deze competitie zijn om te kunnen beoordeelen of zij werkelijk weer tot de sterksten in deze afdeeling gerekend moeten worden. R. W. B. RWB 1 zal Zondag a.s. de competitie inzetten met een thuiswedstrijd tegen Zalt-Bommcl 1. Op deze voor beide be langrijke wedstrijd komen wij Zaterdag nader terug. Waalwijksche Jeugd-Competitie. De huldigingswedstrijd tusschen het kampioenselftal en een keurploeg uit de aangesloten vereenigingen zal niet aan vangen om 4 uur doch om half 4 (dit vanwege de belangrijke wedstrijd die om half zes in Sprang op het SDO-terrein wordt gespeeld) en zal geleid worden door den heer M. v. Vugt, omdat de heer de Jong is verhinderd wegens militaire plichten. Dus Zaterdag half 4 op het RWB-ter- rein. W.V.V. Blauw-Wit. De Vrijdag j.l. gespeelde competitie wedstrijd Blauw-WitZandschel is in een 32 nederlaag voor de Blauw-Wit- ten geëindigd. Blauw-Wit verschijnt met een invaller voor haar midhalf. Reeds aanstonds ontwikkelt zich een felle kamp waarin de bezoekers het eerst scoren. Aan beide zijden wordt hard ge werkt waardoor beidé clubs nog een maal doelpunten. Rust 12. Na de rust weten de Blauw-Witten zoo wel als Zandschel nog eenmaal het net te vinden waarmede de stand 23 wordt. Door de Blauw-Witters wordt eestreden om den gelijkmaker, doch Zandschel ver dedigt met man en macht. Als Blauw-Wit eindelijk de partijen op gelijken voet brengt, doch dze goal door den scheids rechter wordt geannuleerd, worden on ze jongens hopeloos en berusten in het onvermijdelijke, een 23 nederlaag. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Vrijdag a.s. speelt Blauw-Wit haar laatsten competitie-wedstriid en ont vangt Sparta uit Vrijhoeve-Capelle. Jon gens deze competitie moet met een over winning beëindigd worden, dus doet al len uw best. J.l. Zaterdag heeft het eerste elftal van SDO voor de Zaterdagmiddagcompe titie van den R.V.B. gespeeld tegen Storm vogels te Woudrichem op het terrein al daar. Door een schitterende 31 overwin ning heeft SDO op prachtige wijze re vanche genomen voor de op haar eigen terrein geleden 10 nederlaag. Het is SDO gelukt Stormvogels op haar eigen terrein de eerste nederlaag toe te brengen daar zij op hun eigen terrein nog geen enkele wedstrijd hadden verloren, het geen op zichzelf al een mooie prestatie genoemd mag worden. Het tweede elftal speelde j.l. Vrijdag avond voor de competitie van den B.V.B. een thuiswedstrijd tegen Capelle 2. Deze wedstrijd, waarbij vooral de keeper van SDO prachtig werk verrichtte, werd door de thuisclub met 20 gewonnen. Het tweede elftal speelde j.l. Vrijdag avond voor de competitie van den B.V.B. een uitwedsrijd tegen Kaatsh. Boys op het terrein aldaar en verloor met flinke cijfers, n.l. 62. Dezer cagen hie'd de R.K.V.V. ..Was pik" een algemeene vergadering in haar clublokaal bij den heer Jos v. Iersel. Het bestuur benevens verschillende leden wa ren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette de aan wezigen van harte welkom. Als eerste punt op de agenda stond de stemming over drie nieuwe leden, namelijk ovei de heeren J. Camp, Cz., Hub. Kamp Adrz. en M. van Dongen, die werden aangeno men. Hierna volgde een bespreking van de a.s. Competitie-indeeling. De voorzittei merkte op dat het eerst elftal was onder gebracht in een afdeeling geheel verschil lend van die van het vorig jaar. Zou de voorgestelde indeeling definitief worden, dan zou het eerste elftal slechts een be kende rivaal van het vorig seizoen ont moeten n.l. Dongen 2. De overigen waren voor hen onbekenden. Hun tegenstanders zullen dan voor het overgroote deel in Tilburg en omgeving zitten. Het tweede elftal krjjgt een flinke com petitie te spelen. Ook deze krijgen enke le onbekende rivalen te ontmoeten en naar alle schijn ploegen welke niet met zich zullen laten spotten. Daarop kunnen ze zich alvast voorbereiden. Het zelfde geldt ook voor het eerste elftal. De inmiddels ter vergadering versche nen toekomstige Geestelijk Adviseur van de vereeniging wordt door den voorzitter hartelijk welkom geheeten. Spreker hoopt dat Zijn Eerwaarde veel genoegen van de vereeniging zal mogen beleven. Na een recapitulatie van het besprokene te hebben gegeven verkrijgt Zijn Eerw. het woord. Hij wijst vooral op het belang van eens gezindheid voor de vereeniging en op de beteekenis van 'n goeden clubgenoot. Zijn Eerw. hoopt tenslotte dat de komende competitie succesrijk moge wezen, en dat we zij het niet op de bovenste plaats dan toch daar in de omgeving zullen eindi gen. Met een hartelijk applaus stemde de vergadering met de woorden van kape laan Brans in. Aan de orde kwam verder het benoemen van eene commissie vooi de keuring van het terrein gedurende de competitiewedstrijden. Bij acclamatie werden als leden hier van benoemd, de secretaris der vereeni ging met de beide aanvoerders der elf tallen. Besproken werd verder het aan brengen van verbeteringen in den toe stand van het terrein. De voorzitter zegde spoedige maatregelen toe. RAAMSDONKSVEER. Veersche Boys Comb.—Waspik 2 3-1. Verleden Zondag speelde een combi natie van onze club tegen Waspik 2, wel ke wedstrijd door onze jongens op schit terende wijze met 31 werd gewonnen. Om iets over één uur blaast de scheids rechter de beide ploegen in het veld. Onze aanvoerder wint de toss en de gas ten krijgen den aftrap. Bij een vrij slap begin komt er toch al vrij spoedig tempo in het spel. Vooral de gasten zijn zeer agressief en onze achterhoede wordt ter dege aan den tand gevoeld. Ze weten echter de steeds zwaarder wordende druk van zich af te schudden en het spel meer naar het middenveld te verplaatsen. Toch blijft Waspik aanvallend spelen doch suc ces blijft uit. De rust schijnt in te zullen gaan met blanco stand, doch dan komt de bal keurig bij den rechtsbuiten op den voet. Deze neemt hem langs de lijn mee en met een vervaarlijk schot krygt onze doelman het nakijken. Na de thee blijkt al spoedig dat de on zen niet erg ingenomen zijn met dezen 10 achterstand. Na langs de vleugels te hebben geprobeerd succes te boeken, gaat vooral het middentrio zich danig roeren. Op een onbewaakt oocenblik wor den de backs der gasten gepasseerd en de gelijkmaker liet in het net. Even later wordt hetzelfde spelletje uitgehaald met het resultaat dat de onzen aan de leiding komen. Waspik zwoegt om den stand gelijk te krijgen doch het succes komt aan de andere zijde. Wanneer de scheids rechter het einde van dezen fairen wed strijd blaast hebben onze jongens met 31 een welverdiende overwinning in de wacht gesleept. WASPIK. Vliegerwedstrijd. Door de directeur van het Patronaat St. Aloysius was voor de jongens een vliegerwedstrijd georganiseerd, welke zou plaats hebben op het voetbalterrein van de R.K.V.V. Waspik. Omstreeks vier uur trokken de deelne mers en een groot aantal belangstellenden naar het voetbalveld. Onder het meege brachte materiaal bevonden zich enkele pracht-exemplaren. Zoo waren er o.m. twee vliegtuigen te zien, die wat afme ting en bouw betrof ieders bewondering afdwongen. Een ervan droeg de thans zoo zeer actueele naam van „Prins Benno". De Jury bestaande uit de Weleerw. Heer Brans, de Weleerw. Heer Broekmans en de heren v. d. Rijken en Kamp, had bij wijlen geen gemakkelijke taak. Nadat de verschillende exemplaren grondig beke ken waren, werden ze in de lucht gezet. Door gebrek aan wind konden de mees ten zich niet in hooger sferen handha ven en daalden daardoor meestal even vlug als ze werden opgelaten. Enkelen hielden zich echter staande. Na afloop werd in het Patronaat de uitslag bekend gemaakt en tevens de prijzen uitgereikt. Het resultaat van deze vliegerwedstrijd was als volgt: le prijs Cor v. Diem; 2e pr. Alf. Broek mans; 3e pr. Adr. v. Tilborg; 4e pr. B. Kuvten; 5e pr. M. v. Eersel; 6e pr. J. Tim- mers; 7e pr. J. Kamp; 8e pr. Cor Fitters; 9e pr. Jac. Smits; 10e pr. Fr. Roos; 11e pr. J. v. Eersel; 12e pr. Jos v. Dongen; 13e pr. Fr. v. Gorp. De ronde van Heerlen. Onder begunstiging van prachtig weer en onder enorme publieke belangstelling is Zaterdag te Heerlen de z.g. „Duivels* rit" verreden. Pijnenburg bewees wederom een „al round" renner te zijn door in dezen weg wedstrijd te zegevieren over vele bekende binnen- en buitenlandsche wegreuzen. Jammer dat Slaats, die een uitsteken, den wedstrijd reed, in de laatste ronde een lekke band kreeg. Bij de Nieuwelingen sloegen de Waal wijksche deelnemers een goed figuur zoo als blijkt uit onderstaanden totaal-uitslag: Nieuwelingen: 25 K.M.1 S. Vrooraen, Heerlen, 40 min.; 2 A. Pijnenburg, op 28 sec.; 3 Pisters; 4 Hordijk; 5 Van Loo; 6 v. d. Neut; 7 Bisschof; 8 Timmermans Waalwijk; 9 Collard Waalwijk; 10 Pol Waalwijk. Amateurs: 52 K.M.: 1 Seyen, Maas tricht; 2 H. v. d. Loo, Gulpen; 3 Lcbon, Maastricht; 4 Gemonde, Arnhem; 5 Ban ken, Eygelshoven; 6 Beulen, Swalmen; Bastings, België; 8 Van Oosterbosch, Schinveld; 9 Kleintjens, Heerlerheide; J0 De Silva, Heerlen. Professionals (120 K.M.:: 1 Pijnenburg, tijd 3 uur 12 min. 30 sec.; 2 Deurlo (Bel gië); 3 Billiet (België); 4 Hardiquest (België); 5 Willy Vroomen Nederland; 6 Bellenaars (Nederland); 7 Martens (Ne derland); 8 Raes (België); 9 Lambricbts (Nederland); 10 Sylver Macs (België). Succes van Slaats te Venlo. Op de Blericksche Wielerbaan werden Zondag sluitingswedstrijden gehouden. Begonnen werd met een sprintwed strijd over 7 ronden in 2 series. De finale van dezen sprint bracht een schitterende overwinning voor Pijnen burg. De achtervolgingswedstryd over 20 ronden tusschen Slaats en Vopel leverde een overwinning op voor Slaats, die Vo pel ongeveer 50 nieter inhaalde'. 80 K.M. koppelwedstrijd: 1 Pijnenburg Slaats 4 p.; op twee ronden: 2 Kilian Vopel 11 p.; 3 SavelbergClignct 6 p.; op drie ronden: 4 Charlier—Deneef 4 p.; op vier ronden: 5 Tacken—Mater 8 p.; 6 JanssenClarijs 6 p. Michard klopt Scherens. Michard heeft gisteren te Reims de Grand Prix de la République gewonnen voor Gerardin en Scherens. DUIVENSPORT. De postduivenvereniging „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwe- vaart, hield met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Halle met den vol genden uitslag: J. Versteeg 1, 3, 9, 11, 14, 33; Arn. de Jong 2, 4, 8, 10; J. Nieuwenliuizen 5, 12; J. Meter 6; C. Verhagen 7; B. Hartman 13; G. Treffers 15, 23; H. Spierings 16; J. de Jong 17; W. Versteeg 18, 21; P. Nieuwenhuizen 19; Adr. Versteeg 20, 28, 31, 32; Gebr. van Onzenoort 22; Adr. Bakkeren 24, 26, 29; St. van Peer 25; H. Vos 27; J. Klootwijk 30; Adr. Blom 34; H. Dalmefjer 35. Eerste overduif, C. Verhagen. Aangetoonde duiven: Arn. de Jong, J. Meter, J. Nieuwenhuizen en W. Ver steeg. VERKEERSONGELUKKEN MET DOODELIJKEN AFLOOP. In de Pieterstraat te Kerkrade is een 5-jarig knaapje v. d. Schrier bij het oversteken van de straat tegen een vrachtauto geloopen. De jongen ge raakte'onder de wielen en werd onmid dellijk gedood. De politie heeft het lijk in beslag genomen. De bestuurder treft geen schuld. Te Wassenaar is op den rijks-* straatweg de heer M. uit Leiden, door dat hij met zijn motorfiets slipte over een olievlek, over den kop geslagen. Hij zoowel als zijn duo-passagier, de ongeveer 18-jarige J. de Bruin uit Lei den maakten een hevigen val. Een mo torrijder. de heer T. uit Rijswijk, die vlak achter de slippende motor reed. kon niet meer bijtijds uitwijken en reed op de gevallenen in. De beide motor bestuurders M. en T. kregen slechts lichte verwondingen. De Bruin even wel bleek op slag te zijn gedood. Na afloop van de feestelijkheden ter gelegenheid van den nationalen feestdag is, in den nacht van Zaterdag op Zondag, de 46-jarige ongehuwde R. van der Eist te Voorst door een auto, bestuurd door A. K. uit Zutphen, aangereden. In bewusteloozen toestand is de man naar het ziekenhuis te Zutphen over gebracht waar hij, kort na aankomst, is overleden. Zondagochtend, te omstreeks tien uur, is op het kruispunt van den Cu- baarderweg en den rijksweg naar Bols- ward de twintigjarige landbouwer Gaastra op zijn fiets aangereden door auto, welke op weg was naar een Marssum. De jongeman werd een aan tal meters meegesleurd en bleek op slag te zijn gedood. De chauffeur heeft door krachtig remmen en omgooien van het stuur nog getracht, een aanrijding te voorkomen. JONGEN VAN EEN SCHOOR STEEN GEVALLEN EN GEDOOD. Zaterdagavond was de 13-jarige G. v. d. Z. te Wateringen met eenige vriendjes aan het spelen met zelfge maakte parachutes. Op een gegeven oogenblik bleef een der parachutes hangen in een hoogen schoorsteen, staande op het tuindersbedrijf van den heer v. V. De jongen vroeg aan den eigenaar vergunning om het speeltuig terug te halen, wat werd toegestaan. Van der Z. is toen naar boven geklom men, waar hij zich wilde vasthouden aan den rand van den schoorsteen. Een paar stukken steen brokkelden af met het gevolg, dat de jongen met het hoofd naar beneden viel en terecht kwam op den cementen rand van een druivenserre. Hevig bloedend en met een ernstige schedelbreuk werd de jongen opgenomen en onder leiding van dr. Jansen naar de nabij gelegen ouderlijke woning vervoerd. Eenige uren later is het slachtoffer overleden.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3