SPORT, BURGERLIJKE STAND. Nieuws uit de Langstraat mm en Omgeving. KAATSHEUVEL. SPRANGCAPELLE. •ll ileis B wordt aangemaakt, bqvendien zullen S."[' overal «ruilbeurzenworden inge- richt om het publiek gemakkelijk gelegenheid te geven »gelijke« mica-tjes te ruilen. De 12 verschillende Mica-tjes kunnen als 'n geheel worden ge. plakt op een »oplossings-formulier« welk formulier gratis bij den leve rancier te krijgen is. Dit oplossings-formulier wordt dan verder ingevuld en ingeleverd bij het plaatselijk Mica-secretariaat. Aan dezen puzzle-wedstrijd is een zeer groot aantal prijzen ver bonden. Ten eerste worden er tal van «plaatselijke prijzen« aan verbonden. Dik plaatselijk Mica-comité zal de plaatselijke prijzen nader bekend makendie plaatselijke prijzen zullen ook plaatselijk geëtaleerd worden. Daarnaast of daarboven zijn aan de Mica 1936 tal van landelijke prijzen verbonden, waarvan we noemeneen land, of week-end huis plus f1000,grond, een luxe auto, een salon ameublement, een huiskamer ameublement, een slaap, kamer ameublement, radio, motor fiets, Jaarsma haard, waardebonnen van f 100, f50,f25,tien. tallen rijwielen enz. Het spreekt wel vanzelf dat ook een beschrijving van al die prijzen Ft 51 nader door een zoogenaamde «prij- zen-courant» zal geschieden. De prijzen-reeks zal geregeld wor den uitgebreid; de nieuwe uit te loven prijzen zullen telkens bekend worden gemaakt door middel van bulletins. Dit alles gevoegd bij de vele andere attracties, die in voorberei- N ding zijn, belooft de Mica-1936 over 1 het geheele land uitstekend te sla gen en zal ongetwijfeld het doel van deze Mica: «het publiek in geheel Nederland weer eens een duidelijk beeld geven van de pres taties van den Ned. Middenstand» worden bereikt. De leuze: «koopt en laat werken bij den middenstand» zal gedurende de Mica-weken het onderwerp van den dag zijn. De heer van Zwanenberg vraagt ontslag als regeerings- commissaris. De regeeringscommissaris, de heer S. van Zwanenberg, commercieel adviseur van het college van regee- ringscommissarissen, heeft den mi nister van landbouw en visscherij verzocht, hem binnen korten tijd van zijn functie te ontheffen. De heer van Zwanenberg heeft dit ver zoek ingediend om zich weer ge heel aan de belangen van zijn eigen bedrijf te kunnen geven. De minister heeft het verzoek ingewilligd, onder betuiging van zijn groote waardeering voor den door den heer van Zwanenberg verrichten arbeid. De heer van Zwanenberg belastte zich eenige jaren geleden, op ver zoek der regeering, met de leiding van de Nederlandsche Varkenscen. trale en werd later ook benoemd tot directeur van de Nederlandsche Rundveecentrale. In 1934 benoemde de regeering hem tot lid van het college van regeeringscommissarissen voor de uitvoering van de landbouwcrisis- wet. De heer van Zwanenberg is de laatste jaren een veelbesproken figuur geweest. Zijn persoon stond aan scherpe aanvallen van vele zijden bloot. Het feit, dat hij tot de grootste belanghebbenden bij de baconbereiding behoorde, is aan. leiding geweest tót ernstige critiek op de keuze der regeering om hem zoo nauw te betrekken bij de re- geeringspolitiek. Inkwartiering. Op Zaterdag en Zondag 19 en 20 September a.s. zullen in deze gemeen te het 2e en 3e half regiment Huzaren benevens een mitrailleur-escadron worden ingekwartierd. In totaal omvat de inkwartiering pl.m. 500 manschappen en 300 paar den, welke allen bij particulieren moe ten worden ondergebracht. Zaterdagavond 8 uur zal door de Kon. Erk. Harmonie Apollo voor deze gelegenheid een concert op de kiosk op de Markt worden gegeven. den: J. C. F. van Helsland, Inspecteur van Politie alhier; F. Verheugt, Am sterdam; C. van Bergen, Bergen op Zoom. Voorgeleid werden 5 honden. Twee waren niet opgekomen. Uitslag: P. van Logien, Haaren, met Blitz, reu bouvier, 273 pnt. certificaat; W. J. Vermeer, Haaren, met Frits, reu B. H. 299 pnt. certificaat met lof; C. H. Barnderhorst, met Ara reu Bouvier x B. H. 257 certificaat; H. P. Smelsers Haaren, met Gesar reu Langh. H. H. 268 pnt. certificaat; M. Raaijmakers, Oisterwijk, Breston reu Bouvier, 271 pnt. certificaat. Wederom was er veel belangstelling ook uit andere provinciën. Donderdag werden de keuringen voor het certificaat Politiehond K.N. P.V. met 6 honden voortgezet. 1 werd afgewezen. Verder behaalden: J. Vos- kens, Wageningen, met Oscar H. H. ruwharige reu 257 pnt. certificaat; F. Groenendaal, St. Michiels-Gcstel, met Breston M. H. reu 258 pnt. certificaat; J. van Bladel, Loon op Zand met Nero Groenendaler reu 272 pnt. certificaat; H. van den Langenberg, St. M.-Gestel, met Breston bouvier reu 302 pnt., cer tificaat met Lof; W. Biemans, Til burg met Nero M. H. reu 257 pnt. cer tificaat. Onder de aanwezigen, waaronder veel politie-agenten, was ook Jonkvr. van Holten tot Echten Mollens met bestuur en leden van Oosterbeeksche club. Door deze Jonkvrouwe werd 'n ver guld zilveren medaille beschikbaar gesteld en persoonlijk uitgereikt aan den heer van den Langenberg voor 't hoogst behaalde aantal punten van den dag. Voorts waren aanwezig de Weled. Achtb. Heer J. A. Frans Mallens, bur gemeester van Loon op Zand; burge meester van den Broek met Wethou der uit Den Dungen, en meerdefe notabelen. Missietentoonsteliing. Het bestuur van den Missie-naai- kring alhier heeft in verband met het druk overladen winterprogramma 't voornemen om reeds op 11 en 12 Oc tober a.s. een Missietentoonstelling van werkstukken van den Missienaai- kring te organiseeren. zake oals 1 de te- dra- ibu- van nte- prijs ogd bus. aor- ver- niet dat niet ver~ lan- ïakt ko- deri ge- Fancy-Fair. Zondag a.s. wordt in het Blokhuis van de Jonge Wacht alhier een fancy- fair georganiseerd, waarbij de gelegen heid gegeven wordt drie vliegen in één klap te slaan. Op de eerste plaats wor den de bezoekers in de gelegenheid gesteld het onlangs geopende Blokhuis te bezichtigen; op de tweede plaats kan er van de fancy-fair geprofiteerd worden terwijl op de derde plaats een tentoonstelling van huisvlijt zal te be wonderen zijn. Naast de steun die met eeh bezoek aan het Blokhuis aan het jeugdwerk verleend wordt, zal onge twijfeld een bezoek aan deze gelegen heid iedereen de gewenschte attractie bieden. Een lastige werklooze. Nadat Woensdag een der werkloo- zen, zekere Sn., door den ambtenaar met de controle op het stempelen be last, wegens het niet afwachten van zijn beurt, op dezen orde-maatregel werd gewezen, waarbij hem zijn beurt om te stempelen tot de laatste werd aangewezen, ging hij tot handtaste lijkheden over door den ambtenaar bloedig aan het gezicht te verwonden. Zijn houding nadien noodzaakte de politie hem op te sluiten. Hedenmor gen wilde Sn. met geweld zijn stem pelkaart terug eischen, waaraan niet kon worden voldaan. In woorden en gebaren gaf hij hier na uitdrukking van zijn drift, waar op andermaal de gemeente-politie in greep en hem in de cel gelegenheid gaf kalm te worden. Het een en ander veroorzaakte natuurlijk onder de tal rijke werkloozen de noodige attentie, waarbij we echter constateerden, dat deze niét aan de zijde van den drifli- gen werklooze stonden. B. V. L. Zondag j.l. werd de laatste schiet wedstrijd gehouden van de afdeeling Kaatsheuvel van den B.V.L. Er werd geschoten met scherp Nr. 1 op schijf 1 tot 10. Van de 10 oefeningen elk van 5 patronen dezen zomer gehouden, waaraan 81 leden deelnamen, was de uilslag van de 15 hoogste schutters: 1 M. Holten 406 pnt., 2 L. van Gorp 405 p.; 3 H. Elshout 398 p.; 4 M. Din- gemans 376 p.; 5 A. van Laarhoven 375 p.; 6 C. Klijn 370 p.7 H. Kranen- veld 364 p.; 8 G. Moolenschot 363 p.; 9 M. Didden 362 p.; 10 A. Oerlemans 350 p.; 11 J. Cornelissen 338 p.; 12 H. Laros 331 p.; 13 A. van den Hoek 325 p.; 14 A. van der Velden 322 p.; 15 J. Hamers 319 p. LOON OP ZAND. Werkmeesters. Donderdag 17 Sept. j.l. hield de af deeling Loon op Zand van den R.K. Bond van Werkmeesters en ander toe zicht houdend personeel, een alge- ZIJ LAG IEDEREN NACHT WAKKER door hevige rheumatische pijn. Zij slaapt nu als een roos. Indien U hevig lijdt aan rheumati sche pijnen, dan weet U hoe akelig slapelooze nachten zijn, nachten, waar in U woelt en draait en maar niet tot rust kunt komen door de pijn. Hier is een vroeger slachtoffer aan het woord, dat het geheim van een weldadige rust ontdekte. - „Jarenlang leed ik erg aan rheumatische pijnen. Ik kon er 's nachts bijna niet van slapen, zelfs al was mijn rheumatiek heel gering. Urenlang lag ik iederen nacht wakker. Van alles had ik geprobeerd, totdat ik eens een week lang Kruschen Salts had genomen. Toen sliep ik heerlijk en ik doe het nog steeds. Ik zou het wel aan iedereen wil len schrijven, zoo dankbaar ben ik." Mevr. E. G. te W. Rheumatische pijnen worden veroor zaakt door te groote ophooping in Uw lichaam van afvalstoffen, waardoor Uw organisme sterk wordt verontreinigd met schadelijke stoffen, o.a. met het ge vaarlijke urinezuur, dat in zeer vele gevallen de oorzaak is van pijnlijke rheumatische verschijnselen, omdat het zich vastzet in spieren en gewrichten. In Kruschen Salts bevinden zich zes minerale zouten, die lever, nieren en ingewanden tot geregelde en krachti ger werking aansporen, de afvalstoffen worden hierdoor sneller verwijderd en zuiver bloed zal weer uw lichaam door stroomen. De rheumatische pijnen zul len verminderen totdat zij geheel heb ben opgehouden. Daardoor wordt ook uw geheele lichaamsgesteldheid beter, U geniet wederom van een gezonde nachtrust, en bent in staat om bergen te verzetten. Koopt vandaag nog eer. flacon. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erken de drogisten a 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. mecne ledenvergadering in de zaal van de R.K. Werkliedetivereeniging. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontstond over het in 1938 te vieren zilveren bestaansfèest van de organi satie. De vergadering verklaarde zich in principe accoord met een voorstel om wekelijks een^cent af te dragen aan een op te richten jubileumfonds. Deze bijdrage zal wekelijks door den penningmeester wórden geind en in totaal afgedragen. Concert. Naar wij vernemen zal de harmo nie Sophia's Vereëniging alhier a.s. Zondag een concert geven op 't kas- teellerrein bij gelegenheid van de in kwartiering in onze plaats. Oranje-feest. Onze plaats heeft zich bij de vie ring van het verlovingsfeest van Prin ses Juliana met Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld niet onbetuigd ge laten. De verecniging Loon op Zand's Belang heeft in samenwerking met 'n in allerijl opgericht comité voor een passende viering gezorgd. In den namiddag werd door de schoolkinderen, getooid met vlaggen, wimpels, enz., een rondgang gemaakt door het dorp. Aan dezen optocht na men zoowel de kinderen van de jon gensschool als van de meisjesschool deel. De kinderen waren vergezeld van het onderwijzend personeel, ge assisteerd door enkele andere per sonen. Om 8 uur des avonds verzamelden zich de beide harmonieën, de Lieder tafel, de gilden, de voetbalclub, de gymnastiekvereniging en talrijke an dere personen op bet Marktplein voor het houden van een lichtstoet. Tegen geringen prijs waren door de vere niging Loon op Zands belang ruim 200 lampions beschikbaar gesteld, welke allen waren uitgegeven. De stoet zette zich in beweging en bood een fleurig beeld. Alvorens echter af te marchee- ren zong de Liedertafel enkele num mers, waarna de beurt was aan de harmonieën op welker vroolijke mu ziek de stoet zich in beweging zette. Op de rondgang werd aan Villa Rosa en het Kasteel aangedaan en het was werkelijk een fantastisch gezicht de optocht onder het dichte loover te zien passeeren. ST. JOACHIMSMOER. Het Kruisbooggezelschap „Onder linge Vriendschap" alhier, ontmoette Zondag 1.1. op hare banen het zestal van Willem Teil voor de derde maal voor den bekerwedstrijd. Stond On derlinge Vriendschap al 16 punten bo ven Willem Teil, deze wedstrijd ver hoogde dit getal door een uitslag 305 punten voor Onderlinge Vriendschap tegen 286 punten voor Willem Teil, met 19, zoodat het Moersche zestal thans 35 p. boven staat. De R.K. Voetbalclub alhier, die in het komende seizoen weer met een elftal in de competitie zal meespelen, hield Zondag 1.1. een ledenvergadering ten einde de noodige voorbereiding voor de komende wedstrijden en ver gaderingen te maken. De agenda kon wegens te weinig beschikbaren tijd niet worden afgehandeld. Alleen de be spreking van het materiaal voor het spel, alsmede de verkiezing van aan voerder en plaatsvervangend aanvoer der, waarvoor werden aangewezen de heeren W. Smulders en P. Verhelst, konden worden afgedaan. A.s. Zaterdagnamiddag wordt deze vergadering voortgezet. SPRANG. Predikbeurten Zondag 20 Sept. '36 Ned. Herv. Kerk, v. m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk v.m. 9.45 uur en n.m. 3 uur Ds. J. G. Hagen. A. s. Zondag des voormiddags half negen zal in het R.K. Patronaats gebouw te Kaatsheuvel voor de aldaar ingekwartierde protestantsche militairen een godsdienstoefening worden gehouden waarin hoopt voor te gaan Ds. J. G. Hagen, Geref. predikant alhier. Ledenvergadering van de afd. Sprang van den Ned. Ghr. Bouw vakarbeidersbond, op a.s. Dinsdag avond 7.40 uur in de zaal van den Ghr. Volksbond alhier. Agenda: 1 Opening; 2 Notulen; 3 Ingekomen Stukken4 Mededee Hogen 5 Bespreking agenda di strictsvergadering op Zaterdag 26 Sept. te Den Bosch6 Verkiezing afgevaardigde naar bovenbedoelde verg 7 Rondvraag; 8 Sluiting. Vanwege den Ghr. Besturenbond Sprang-Gapelle zal a s. Zaterdag middag met een 20 tal bestuursleden der aangesloten afdeelingen per autobus de te Dordrecht te houden Districtsvergadering -van het Ghr. Nat. Vakverbond worden bezocht In de gisteravond gehouden bestuursvergadering van den Chr. Besturenbond Sprang-Gapelle werd o.a. besloten een vergadering te be leggen om te komen tot oprichting van een afdeeling Sprang-Gapelle en Omstreken van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond. In samenwerking met het hoofd bestuur van genoemden bond zullen de voor het lidmaatschap in aan merking komende personen worden uitgenoodigd, op welke vergadering door een H.B. lid van genoemden bond het woord zal worden gevoerd. VRIJHOEVE-CAPELLE. Naar we vernemen heeft de heer A. Paans bedankt als bestuurslid der Ghr. Schoolvereeniging in de Nieuw- straat. De oude hooiperserij te Labbegat zal gesloopt worden, het werk is opgedragen aan slooper de Wit te Drunen. Inde Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a. s. Zondag leesdienst. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van de Ghr. Fabrieks- en Transportarbeiders be. draagt deze week 96, waarvan 61 geheel en 35 gedeeltelijk werkloos zijn, hieronder zijn 82 fabrieks arbeiders en 14 transportarbeiders. CAPELLE. De jaarlijks te houden Floralia— lentoonsteiiing zal geopend worden, heden Vrijdagavond 18 September, om half acht door den Edelachtb. heer Burgemeester onzer gemeente. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Programma voor Zondag a.s.: Ie Klasse: NAC—PSV; NOAD—Bley- erheide; JulianaMVV; Roermond LONGA; Eindhoven—BW. 2e Klasse B: ESV—WV; Helmondia De Baronie; TegelenDe Valk; Wilhel minaHelmond; Willem IIPicus. 3e Klasse D: RWBZaltbommel; NivemaBossche Boys; Kaatsheuvelsche BovsVlijmenZBVVBaardwijk. VOSVienna; DWSTongelre; WVVZ—Boxtel; Tivoli—WSC. Reserve 2e klasse B: WSC 2Eind hoven 4; BW 3—Wilhelmina 2; PSV 4— NOAD 4; LONGA 3—Wilem II 3. Overzicht. Alle Zuidelijke eerste klassers moeten morgen in touw en de samenstelling van het programma is zoodanig dat er om trent geen. enkele ontmoeting redelijker wijze een voorspelling valt te doen. Het zijn zonder uitzondering wedstrijden waarin heide partijen een gelijke kans zou moeten worden toegedacht. Wij ver wachten morgen dan ook geen klinken de overwinningen en zijn vooral be nieuwd naar den afloop van NACPSV, een strijd tusschen twee oude rivalen die gewoonlijk mede in de kopgroep zitten. In 2 B. verwachten we dat Wilhelminia dat nog in de kermisstemming zit, tegen Helmond weinig kans zal hebben, even min als Picus tegen Willem II en Hel mondia tegen de Baronie. Verdere gis singen zullen we hier voorloopig niet maken. In 31). komen de beide plaatselijke clubs RWB en Baardwijk tegen de twee nieuwelingen in deze afdeeling resp. te gen Zalt-Bommel en ZBVV. Waar we niet weten wat deze Zaltbommelsche ploegen in hun mars hebben, wagen we ons niet aan voorspellingen. RWB zal het seizoen gaarne met een overwinning op eigen terrein inzetten, terwijl Baardwijk er al les op zal zetten om zich na de nederlaag van Zondag te rehabiliteeren. In 3 E. gaat onze belangstelling aller eerst uit naar de ontmoeting Tivoli WSC. We kennen de kracht der tegen partij niet, doch hebben vertrouwen in de Waalwyksche ploeg. Verder zijn de clubs in deze afdeeling groote vraagtee- kens voor ons en zullen de komende we ken ons eerst eenig inzicht in de krachts verhoudingen moeten bijbrengen en zul len ons voorloopig niet aan profetiën te huiten gaan. Ten slotte houden we het in de reser ve 2e klasse B. op een overwinning van WSC 2 op het bezoekende Eindhoven 4. SPRANG. S. D. O. A.s. Zaterdagmiddag speelt het eerste elftal van SDO een zeer belangrijke com petitiewedstrijd op zijn terrein tegen Wilhelmina uit Wijk. Dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden daar deze wedstrijd door SDO gewonnen moet worden wil zij haar kans op het kampi oenschap nog behouden. Dus aanpakken SI)O-lui van het begin tot het einde. Aanvang half zes. VOETBALSPORT. I. V. C. B. Programma voor 20 September: Zuid II. Ie Klasse: MuloRKTVV; Brabant iaWilhelmi na; SVBVenlosche Boys; Best Vooruit Schijndel; DongenKolping. 2e Klasse A: VirtusRoosendaal; BSCLachappel- le; IIKINieuw Borgvliet. 3e Klasse B: WVC Madesehe Boys; RKTW 2 Uno Animo. D: SWVSt. Michiels-Gestel; OSC OSS; Vlijmensche BoysHEC. VEILINGVER. „DE LANGSTRAAT", DRUNEN. Chartemousky 815 c.; The Qeeun 7 13 c.; Lemoenap. 10—12 c.; Kafappel 8— 14 c.; Lone Prins Albert 616 c.; Tippe ling 813 c.; Monkskottelings 1017 c.; Wijnzuur 8—16 c.; Kerswiek 6—13 c.; Dirkappel 7—13 c.; Zoete appel 4—12 c.; Triumph de Viene 15—26 c.; Beure Beu- kes 9—17 c.; idem Merode 815 c."; idem Lebrun 614 c.; idem Napoleon 10—'19 c.; idem Hardy 1019 c.; Bon Louis 1535 c.; Zwinds Wijnpeer 10 14 c.; Knolpeer 27 c.; Haantjespeer 3 —8 c.; Bergemot 610 c.; Maagdeperen 0—12 c.; Spiegelpeer 7—14 c.; Conferen ce 8—13 c.; Stoofperen 310 c.; Druiven 16—26 c.; Snijboonen 1222 c.; idem II 3 f> c.Princes 515 c.; Wagenaars 4 —7 c.; Dubb. boon 3—10 c.; Pronkboon 2—3 c.; Erwten 6—13 c.; Spinazie 2—7 c.; Postelij_n 2—5 c.; Spruitjes 11—17 c.; Juin 1 2,5 c.; Sjalotte 25 c.; Tomaten 1—4 c., alles per Kg. Bloemkool 1,5—8 c.; Roodekool 1—6 c.; Wittekool 15 c.; Savoiekool 0,53,5 c.; Spitskool 1—1,5 c.; Knolselderij 2— 2,o c.; Sla 0,5l'U c.; Andijvie 0,51 c.; Perziken 14 c.; Rammenas 12 c.; alles per stuk. Kroten 1—2 c.; Selderij 0,5—5 c.; Peen 2 -,o c.; Prjj 612 c., alles per bos. WAALWIJK. Van 1118 September. Geboren: Paulina Adriana dv A. C. van Ham-de Ruyter. Adriana M. F. dv G. M. A. Schoemans-Duys. Bernardina I*. M. dv F. C. van Daelen-van Bers. Overleden: J. F. Krol 58 j. Huwelijksaangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Ingekomen: O. A. H. van Roessel van Meert. Maria C. van Loon van 's Gra- venhage. Zegerina M. Bonis van Nieu- wer-Amstel. P. Pipping van Apel doorn. Antonia Eijkens van Hillegom. Maria H. Spijkerman van Heythuysen. Rei na J. Wakker van Den Bosch. Anna C. Loos van Den Bosch. Vertrokken: Antoinetta J. G. Slaats naar Nijmegen. Petronella W. v. d. Bosch naar Helmond. C. J. Lehmann de Lehnsfeld naar Herenthals; A. G. J. M. Wierts naar Rosmalen. M. v. d. Wiel en gezin naar Den Bosch. A. A. v. Eekert naar Den Bosch. J. P. J. Verstynen naar Borgloon (B.). Emma Hart naar Breda. A. van Deyl naar Valkenswaard. RAAMSDONK. Van 5 tot en met 11 September 1936. Geboorten: Johannes C. zv. Adrianus W. van Strien en Anna C. Buijks Hu- berta J. P. M. dv. Herman van Steende ren en Alida M. J. van Waardenburg Maria J. dv. Petrus J. Peters en Maria H. Goossens. Huwelijken: Leonardus Hooymaijers, oud 32 jaar en Hendrina E. Boonaerts, oud 28 jaar. Overlijden: Jan Dekker, echtg. van Anneke M. Ottevanger, oud 62 jaar Maria Hommel, oud 25 jaar. DRUNEN. GeborenM. P. zv P. Vennings-Kluit- mans. C. M. L. zv G. Mimpen-v. d. Wiel. Th. C. J. dv Th. v. Veldhoven-v. Ton geren.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7