Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. WASPIK. DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. prijzen beschikbaar zijn gesteld. Dat inen een en ander op prijs weet te stellen zal door druk bezoek wél blijken. ONGEVAL. Donderdagavond had de heer W. de G. te v.tn. Besoijen hij het uit- beenen van vleesch het ongeluk zich in de muis van de linkerhand te snijden. Hevig bloedend geraakte de G. buiten bewustzijn en moest zich onder behandeling van dokter Kotster stellen, die de wonde hechtte. R.D.B.-THEATER. „Bro,adway Melodie of 1936". Het R.D.B. Theater had moeilijk een beter entrée voor het Winter seizoen kunnen bedenken 1 ^Broadway Melodie 1936 is een zeldzaam mooie revuelilm, welke niet alieen schitterend geperleclio neerd showwerk te zien geelt, doch tevens een boeiend lieluesverhaal ten grondslag heeft. B. M. '36 is een lilm die feitelijk alles in zich vereenigt, wat men van een goede amusementsfilm mag verwachten. De noodige sensatie, in den vorm van een hardhandig onderhoud. Nieuwesongs, meesieepende muziek, grappen en grollen, romantiek en de nieuwste creatie's op dansgebied. Dansen doet men in deze lilm overigens toch met fabelachtige techniek. Hoofdzaak tap dance. Zie zoo'n Eleanor Powell, hoe gracieus zij door de muziek guir landes van licht voet en geratel vlecht. Haar pumps kunnen roffelen, lokken, smachten, fluisteren en af- knallen als castagnetten. Men staat hier voor een volstrekt nieuw uit drukkingsmiddel, den lot in de perfectie verhjnde tap—dance. Eleanor Powell, die de hoofd persoon is in «Broadway Melodie 1936«, is wel de merkwaardigste Amerikaansche filmontdekking van de laatste jaren. Bijzonder komisch is snork-speciulist, die in B. M. '36 een allerdwaast nummer maakt. Er is overigens niet zooveel epatante show in deze film als in andere revue-films. Een frisch kijkje achter de frissche schermen van het Amerikaansche omroep wezen is daarvoor in de plaats gekomen. A.-R. KAMERKIESKRING 's-BOSCH. Vergadering van de Organisatie van Anti-Revolutionnaire Kiesvere nigingen in den Kamerkieskring Den Bosch, op Woensdag 7 October, des namiddags 2 uur in Het Wapen van Amsterdam te Heusden. Aan de orde is o.a. Verslag over 1935, Rekening over 1935, Verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodie ke aftreding en 1 vacature, Bespre king voorstel splitsing kieskring, Me- dedeelingen van liet Centraal Comité in verband met den candidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezing, en Bespreking verkiezingsactie. DE VERBINDING VAN DEN BOSCH EN GORINCHEM. De weg van Heusden naar Werken dam over den Maas- en Merwededijk, welke een onderdeel vormt van de kortste verbinding van Gorinchem en een deel van het Land van Heusden en Altena met 's-Hertogenbosch, verkeert in zeer slechten toestand. Gedeputeer de Staten van Noord-Brabant deelen aan de K.N.A.C. mede, dat de pogin gen, om dezen weg met steun van het Werkfonds te verbeteren, worden voortgezet. Het college heeft reden, aan te nemen, dat de verbetering, met de hulp van het Werkfonds zal tot stand komen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen van de navolgende gevon den voorwerpen Gouden scapuliermedaille en een rijwielbelastingmerk. Kerstcantate Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen zal door een Ge mengd Koor een kerstcantate in studie worden genomen van Moller. R.K. V. V. Sporters De R.K. V. V. Sporters heeft naar verluidt een nieuwe elftal commissie gekregen, waarin zitting hebben genomen hebben de heeren J. Bergmans, J. Veltman en L. van Drunen. Over een auto Al fietsende kwam M. Smits in botsing met een hem te gemoet komende auto. S. werd over de motorkap geslingerd en zijn rijwiel werd gekraakt. Geneeskundige hulp werd inge roepen en proces-verbaal werd opgemaakt. R.K. W. V. De afdeeling der R.K. W. V. houdt a.s. Zondag 4 October een algemeene ledenvergadering in de zaal der meisjescongregatie na de Hoogmis. ELSHOUT De Maria Congregatie De beide jubilarissen der Maria Congregatie alhier zijn op waardige wijze gehuldigd. Dinsdagmorgen werden de jubi larissen, de dames P. Jansen en M. Verhoeven per auto aan huis afge haald en onder geleide van bruiojes en de congregaiiisten naar de kerk gebracht. Door pastoor Willems werd, ge assisteerd door kapelaan Griinde- nian en pater de Jong een plechtige H. Mis van dankbaarheid opge dragen, waaronder pastoor Willems de leestpredicatie h.eld. Na de H. Mis werd gezamenlijk 't lied »Hulde« gezongen, waarna in optocht wederom huiswaarts werd getrokken. In de namiddag kwamen allen opnieuw in de kerk bijeen ter bij. woning vah een korte congregatie oefening, waarna Ti feestvergadering werd gehouden in de zaal der Meisjes-congregatie. Door de dames werden vele zangnummers uitgevoerd onder leiding van den heer J. J. Kleijn. De jubilarissen werden op waardige wijze gehuldigd. Zaterdagavond had ten gemeentehuize alhier een zeer belangrijke bijeenkomst plaats van burgemeester Snijders, pater Jacobs uit Kaatsheuvel, tijdelijk kape laan in onze parochie, en een vijftiental notabelen onzer gemeente. In Mei 1937 a.s. is het vijf en twin tig jaar geleden dat Pastoor Jansens de Horion in onze parochie zijn intrede deed Te dien einde had op initiatief van pater Jacobs een bijeenkomst plaats van bovengenoemde personen, om te komen tot vorming van een comité, om den pastoor bij deze gelegenheid een passende en hem toekomende hulde te brengen. Burgemeester Snijders heette alle aanwezigen van harte welkom en dankte hen voor de zoo trouwe opkomst, daar ongeveer allen aan dezen oproep ge hoor hadden gegsven en daarmede reeds uiting gaven van hun medeleven en offervaardigheid. In 't kort zette spreker daarna uit een, hoe spr door toedoen van pater Jacobs tot deze bijeenkomst was ge komen, waarna spreker 't woord ver leende aan den huidigen kapelaan onzer parochie. Pater Jacobs lichtte daarna alles nog eens duidelijk toe, waarna men tot de ei:enlijke bespreking overging Voorloopig werd besloten de parochie in een zevental wijken in te deelen, in welke dan elk twee ingezetenen uit die wijk éénmaal per maand een huis- collecte zullen houden. Van deze ingezamelde gelden zal dan Pastoor Jansens de Horion een cadeau worden aangeboden. Deze wijken zijn: 1 Hill en Baan, 2 Voorste en Achterste Hoek, 3 De Kom, 4 De Putte, 5 Dorpstraat. 6 Mo lenkade en Kerkstraat, 7 Dussen Binnen. Het bestuur van voormeld comité werd als volgt samengesteld Voorzitter burgemeester Snijders, secretaris H.A. Simonis hoofdonderwijzer, penningmees ter Mr. Ruygrok advocaat. De heer H. A. van der Pluym alhier, behaalde op de groenten fruit en bloemententoonstelling te Gorinchem met zijn inzending fruit een viertal prijzen onder zeer zware concurrentie. Voor de Evangelisatie Eben Ha- ëzer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Snijer uit Dord recht. A.s. Zondag speelt Heusden tegen de Kaatsheuvelsche Boys voor de com petitie 3e klas D, N.V.B. De fa. de Haan en Oerlemans heeft opdracht gekregen een nieuw vrachtschip te bouwen, waaraan eerst daags begonnen wordt en vele werk lui werk zullen vinden. Maandag a.s. begint de le comp- wedstrijd van den N. Br. Dambond. Alsdan krijgt Heusden op bezoek Gen- deren. Aanvang om 7.30 uur in de oude Mulo-school. De vergadering van het Wit-Gele Kruis was maar matig bezocht. De sta tuten werden eenigszins gewijzigd goedgekeurd en de Kon. goedkeuring zal er op worden gevraagd. Tot be stuur werden definitief gekozen de da mes Mevr. van der Heijden, penngm. en Mevr. Buijs-Vermeulen en de hee ren Dr. R. Verhoeven, voorz., Ant. v. Delft, seer., A. Buijs Izn., Herpt, J. v. d. Staak, Oudheusden. Boschweger, Hedikhuizen. Het zoontje van K. kwam bij de R.K. school onder een luxe auto terecht. Gewond aan hoofd en een been werd hij bij v. H. binnengedragen en later door Dr. S. naar huis vervoerd. Zijn toestand was heden redelijk. De mare- chaussée onderzoekt het ongeval. Onzen Deken, de Hoogeerw. heer Wouters, is voor eenigen tijd naar Til burg in het R.K. Ziekenhuis voor een rustkuur onder behandeling van Dr. van Buchem. Het gezin van L. v. d. St. werd deze week voor de derde maal achter een verblijd met de geboorte van een tweeling. RAAMSDONKSVEER. Op den Maasdijk had een verkeers ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De bestuurder van een met twee paarden bespannen wa gen, beging de onvoorzich igheid, geen teeken te geven, toen hij van richting wilde veranderen. Op hetzelfde moment naderde van tegenovergestelde richting een luxe auto. De chauffeur van de auto kon niet tijdig meer stoppen, en reed daardoor op de paarden in, met het gevolg, dat de disselboom in aan raking kwam met de motorkap en deze beschadigde, en vervolgens de voorruit en de ruit van een der portieren ver brijzelde. De chauffeur bekwam een bloedende hoofdwonde, veroorzaakt door de glas scherven, en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. Tegen den voerman R. uit Geertrui denberg werd proces verbaal opgemaakt. Woensdagavond om 7 uur had in de parochiekerk te Raamsdonkveer de plechtige installatie plaats van den nieuwen Pastoor den ZeerEerw. Heer J. Bekkers. Op uitdrukkelijk verlangen van den nieuwen Pastoor moesten alle uitwen dige feestelijkheden achterwege blijven. Aan den ingang der Kerk ontving ieder een formu'ier, zoodat iedereen deze schoone liturgische plechtigheid kon volgen. De installatie geschiedde door den HoogEerw. Heer van den Hout, deken en pastoor te Made. Als getuigen fun geerden de ZeerEerw. Zeergel. Heer N. van der Meiiden, Directeur van het Groot Seminarie en den ZeerEerw. Heer J. van der Meijden, Pastoor te Oister- wijk. De plechtigheid werd bijgewoond door vele geestelijken uit Tilburg en uit deze omgeving. De kerk was geheel gevuld mei belangstellenden, die allen van deze plechtigheid getuigen wilden zijn. Geheel en al volgens de lilurgische voorschriften werd na het Veni Creator door den HoogEerw. Heer Deken de benoemingsbrief voorgelezen. Daarna werd door den nieuwen pastoor de geloofsbelijdenis met eed afgelegd, en vervolgens werden aan ZeerEerw. de verschillende kerxelijke bedieningen en functies overgedragen. Na deze liturgische installatie, met haar diepe beteekenis, hield den Hoog Eerw. Deken een treffende toespraak- Met ingang van 1 Januari a.s. is benoemd aan de N.H. School te Was pik, tot kweekelinge met akte Mej. D. Konings, uit deze gemeente. RAAMSDONKSVEER. Mejuffrouw D. Konings P.Ad., leidster van de Prote,tantsche Kleu terschool alhier, werd benoemd, naar we vernamen, tot Kweekelinge met Acte aan de Waspiksche Ghr. School. Zondagmorgen zal Ds. Oost om half tien optreden in de Dorp- sche Herv. Kerk en om half drie in die op het Veer. SPRANG. Predikbeurten Zondag 4 Oct. Ned. Herv. Kerk voorm. 9,30 uur en nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref Kerk voorm. 9,30 uur en nam. 2,30 uur Candidaat Lummel van Katwijk. Vanwege de Chr. Besturenbond Sprang—Capelle zal in den komen den winter evenals vorige jaren wederom een Chr. Sociale Studie, club worden georganiseerd. Door het C.N.V. zijn hiervoor wederom een vijftal leiddraden beschikbaar gesteld ter behandeling, n.l. 1 Moeten arbeidsgeschillen door machts- of door rechtsmiddelen worden beslecht 2 De roeping van de kerk met betrekking tot het sociale leven. 3 Het economisch leven onder leiding van de staat. 4 Welke taak heeft de overheid met betrekking tot de ontwikkeling van het economisch leven? 5 Hoe dient de Overheid zich te gedragen indien zij als werkgeefster optreedt In de zaal van den Chr. Volksbond alhier werd Woensdag avond, uitgaande van de afdeeling Sprang van »De Macht van het Kleine«, tot steun aan on- en min vermogende lijders aan vallende ziekten in de stichtingen te Haarlem en Heemstede, een film vertoond over het werk dezer stichtingen. De bijeenkomst stond onder leiding van den Weleerw. heer Ds. W. Bousema, Ned. Herv. predikant alhier, die de druk bezochte samen komst opende met gebed en het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift, naar aanleiding waarvan Z E. een kort propagandistisch openingswoord sprak. Hierna werd de film, die een duidelijk beeld gaf van het werk der vereeniging in. en buiten de stichtingen, vertoond, waarbij de heer Smit uit Heemstede een dui delijke toelichting gaf. Eenige matten, werk van de in de stichtingen verpleegden, werden hierna onder de aanwezigen verloot, waarna Ds. Bousema met een woord van dank sloot. Voor een groot aanlal kinderen werd in de voor avond een speciale jeugdfilm ver. toond. Ds. J. C. Hagen, die deze week naar Zwijndrechl vertrok, zal zich a.s. Zondagavond aldaar aan de Geref. Kerk verbinden De bevesti ging zal plaats hebben door zijn vader Ds. T. J. Hagen uit Delft. Door de Ned. Herv. Naaikrans alhier zal naar wij vernemen in de volgende maand een bazar worden georganiseerd, waarvan de baten ten goede zullen komen aan het Plaatselijk Crisis-Comité Sprang— Capelle. De Ned. Herv. Mannenvereeni- ging «Troffel en Zwaard« alhier zal a.s. Vrijdagavond haar jaarvergade ring houden, welke een eenigszins feestelijk karakter zal dragen. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks en Transportarbei dersbond bedraagt deze week 92, waarvan 64 geheel en 28 gedeeltelijk werkloos waren, hieronder zijn 77 fabrieksarbeiders en 15 transport arbeiders. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. H. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a s. Zondag leesdienst. CAPELLE. Gedurende de maand Septem ber 1936 werd ten hulppostkantore alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f9108,83 en terugbetaald f2209,25. Het aantal inlagen be droeg 91, dat ter terugbetalingen 44. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a s. Zondag des morgens half tien en des na middags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half 10 hoopt voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Muhlnickel uit Waalwijk. Voor de organisatie van den in het voorjaar van 1937 te houden bazar d~or de Gemengde Zangver. eeniging »'t Rozeknopje« in samen werking met het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid« is uit de be sturen dezer beide vereenigingen een uitvoeiend Comité benoemd, waarin zitting hebben de heeren G. A. S. de Bas, voorzitter, W. J. van Nieuwenhuijzen, secretaris, E. Colet, penningmeester, J. Kraak en A. H. Spierings, leden. Door B. en W. der gemeente Sprang—Capelle zijn gedurende het tijdvak van 5 October a.s. tot en met 14 November d.a v. aangewezen als slagers, belast met den verkoop van gehakt in blik, de heeren J.de Jong alhier, L. van Dongen, Winter dijk en D. van Dongen te Sprang. Ter gemeente-secretarie van Sprang—Capelle werden gedurende de maand September 1936 voor den Vleeschkeuringsdienst aange geven 21 runderen, 59 varkens en 6 kalveren. Het werkverschaffingsplan voor het maken van een nieuwen water loop in het deel «Over de Gantel« van het waterschap «Klein Waspik« is thans aangenomen. Met 5ó legen 35 stemmen bebbén de nigelanuen er Woensdagmiddag hun goedkeu, ring aan geliecht. Zooals men weet was het plan in de vorige week gehouden ver gadering verworpen. De ingelanden üadden echter een nieuwe behande ling gevraagd en nu bleek de meerderheid voor het plan te zijn. De kosten van 't werk bedragen 1765U, waarvan 80 pCt. betaald wordt door rijk en gemeente. De bijdrage van ue gemeente is zoo. danig, dat op de gemeentekas geen zwaardere lasten worden gelegd. Hetzellde bedrag, als de gemeente nu betaalt, zou zij anders immers in den vorm van steun moeten uit. keeren. Voor de ingelanden resteert een koste van 1 18 per H.Aeen uitgave, die ruimschoots vei goed zat worden door het nut, dat het uit te voeren werk zal alwerpen. De polder «Over de Gantelc* had tot heden 'n zeer slechte afwatering zoodat het land slechts als weiland gebruikt kon worden. Door het graven van den nieuwen waterloop echter zal 'n uitstekende afwatering worden verkregen, zoodat de grond uitstekend voor bouwland geschikt zal worden. Er woidt hier dus een alleszins nuttig werk verricht. Naar wij vernemen zal de werk verschaffing volgens het zgn. «rou. leersysteem« geschieden en zal er in ploegen van 20 man worden gewerkt. Onder architectuur van den heer A. G. de Bruijn werd aanbesteed het verbouwen van een woonhuis voor rekening van den heer Chr. Akkermans. Ingeschreven werd als volgt: Gebroeders de Graauw f 1637 Gebroeders 1 h. en H. de Graauw 1 1464 Jac. van den Broek f 1489 J. de Ruiter f 1460 Adr. Mutsaers f 1456 L. Fitters f 1423 A. Hoovers f 1373 A. Oomen, Raamsdonk f 1247 Gegund aan den laagsten in schrijver. Het verbouwen van een woon huis voor rekening van den beer Joch. van Eersel alhier, is gegund aan den heer van Kampen te Waalwijk. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 32 varkens, 11 runderen en 3 kalveren. Woensdagavond hield de R.K. Kiesvereeniging, onder voorzitter schap van den edelachtbaren heer P. N. Dekkers, een algemeene ver gadering in het parochiehuis. Aan wezig waren 52 leden. De voorzitter heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den ZeerEerw. heer Pastoor en den WelEerw. Pater Gabriël, van de St. Theresiakerk te WaspikBoven. De Voorzitter doet vervolgens voorlezing van 't nieuwe reglement, dat met algemeene stemmen werd vastgesteld. Een voorstel van den heer D. C. van der Rijken om de contributie met f0,05 te verhoogen en te brengen van f 0,20 op fU,25 wordt met 28 tegen 24 stemmen aangenomen. De Voorzitter wekte de leden op om deel te nemen aan den landdag van de R.K. Staatspartij die ge houden wordt op Zondag 11 Oct. a s. te 's Hertogenbosch. Staande de vergadering gaven zich 36 leden voor de deelname op. Getracht zal worden door huisbezoek nog meer dere leden aan den landdag te doen deelnemen. In de op Woensdag gehouden buitengewone spoedeischende ver gadering van ingelanden van het waterschap «Klein Waspik« werd een voorstel van het dugelijksch bestuur om het uitdiepen van een bestaanden waterloop en 't maken van een nieuwen waterloop, uit te voeren in werkverschaffing, aange nomen. Met de werkzaamheden zal a.s. Maandag een aanvang worden genomen. A.s. Zondag zal de St. Theresia kerk te Waspik Boven bezocht worden door de jaarlijksche bede- vaart uit Vlijmen. De H. Missen zijn dien dag om 7 en 9 uur voor de parochie en om 10 uur plechtige H. Mis voor de pelgrims uit Vlijmen. Op 67 jarigen leeftijd overleed in het St. Franciscusgesticht alhier, de heer J. P. van Velthoven, die in het vereenigingsleven dezer parochie een voorname plaats innam. Zoo was hij, voorzitter van het R. K. Zangkoor, vice—president (oud secretaris der St. Vincentiusver.); secretaris der harmonie ^Volksvlijt

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10