H.de Bont-v. Hullen SPÖRL Heerenkleeding naar maat Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. DRUNEN. DRUNEN. I I DUSSEN. HEUSDEN. GEERTRUIDENBERG. gevolgd, welke een prachtige kijk gaf op het leven in de sanatoria en den zegenrijken arbeid van dit instituut der Werkliedenvereniging. üe heer J. D. Verzan heeft de film toegelicht en de aanwezigen opgewekt het werk der T.B.C.— bestrijding te steunen. WAALWIJKSCHE DAMVEREEN. Ouder den naam Waalwijksche Damvereeniging« is in calé »De MolenvlieU een club van liefhebbers van het damspel opgericht. Reeds een tiental leden traden toe. Binnenkort zal een bestuur wor den gekozen, terwijl de nieuwe vereeniging a.s. Dinsdag opnieuw vergaderen zal, waarbij ook de statuten zullen worden vastgesteld. R. K. SCHILDERSBOND. Onder presidium van den heer Dekkers vergaderde Donderdag avond in »Tualia« afdeeling Waal wijk van den K.li, bcnildersbonu. Medegedeeld werd, dal'l contract, dat door dj schiiderspalroons mei de verifdbrikaulen is afgesloten nog tot 1 November a.s. van kracüi blijft. Na dien datum zullen er nieuwe saneeringsmaaliegeleii komen. De afdeeling zal vermoedelijk de volgende week een uitstapje maken. Te geven voorrang op wegen en Druggen in de provincie Noord-Brabant. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. bericht, dat Gede puteerde Staten van Noord Brabant besloten hebben, dat op de nage- noetnde wegen en bruggen voonang zal worden verleend aan 't vei keer uit de richting, achter elk van de wegen en bruggen genoemd, boven dat uit de tegengestelde richting. a) de brug over de Donge gelegen in den provincialen weg van Waspik naar Oosterhout bij km. 6.010. Idem uit de richting 's Graven moer. b) de -Hooge Brug over de'sGra- venmoersche Vaart gelegen in den provincialen weg van Waspik naai 's Gravenmoer bij km. 1 690. Idem uit de richting Waspik. c) de brug over de Vaartkantschen Vliet gelegen in den provincialen weg van Made naar Wagenberg bij km 7.930. Idem uit de richting Made. d) de spoorwegovergang gelegen in den provincialen weg van Vlijmen naar Drunen bij km. 7.0bü. Idem uit de richting Vlijmen. Visch voor steuntrekkenden. Door de regeering is ook Waalwijk aangewezen als gemeente, waar proef genomen zal worden met de distributie van goedkoope visch aan steuntrekkenden. Het gemeentebestuur heeft in beginsel besloten in dezen zijn medewerking te verleenen. Ringvergadering N. H Jong. Ver. op Geref. Grondslag. De Ring 's Grevelduin Capelle vergadert Dinsdagavond 13 October 's avonds om half acht uur te v.m. Besoijen in het Gebouw voor Ghr. Belangen Besoijenschestraat. De Bondsvoorzitter zal in die vergade ring spreken over het onderwerp: Mag de J V. aan politiek doen 1 GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlich tingen te verkrijgen van de volgende gevonden voorwerp n Rozenkrans, bosje vlechtwerk, paar handschoenen, rijwielbelasting- merk en twee portemonnaie's met inhoud. ALS PADDENSTOELEN Tegen de Kamerverkiezingen rijzen steeds de dissidente- en andere partijtjes als paddenstoelen uit den grond Naar wij vernemen vormde het Nationaal Katholiek Volksfront een atdeeling, welke als Katholiek Zuiderfront in Tilburg zetelt. Door vijf leden van den gemeenteraad te Tilburg, die tot voormeld Zuider front behooren, is een vergadering uilgeschreven, welke te 's Hertogen bosch zal gehouden worden in »Hof van BrabanU op Zondag 11 October a.s. te twee uur nam. Daar zal o a. het beginselprogram van deze nieuwe verkiezingsbewe ging worden behandeld R. D. B. THEATER. „Op weg naar Singapore". Getrouw aan de belofte: »Week na week kolossale films, draait het RDB Theater deze week »Op weg naar Singapore® een kolossale avonturenfilm met Clark Gable, Jean Harlow, Walace Beery en Lewis Stone in de hoofdrollen. »Op weg naar Singapore® is een sensatie-schepping vol bruisend leven, romantiek, spanning, opwin ding. avontuur, naderend onheil en fel oplaaiende liefdesconflicten. De film speelt in het verre Oosten en aan boord van de »Kin Longa, die op weg is naar Singapore. Dit schip, waarvan Clark Gable gezag voerder is, wordt onderweg over vallen door zeeroovers, die het voorzien hebben op de goudlading van hel schip. Oin de spanning van het verhaal niet te verbreken zullen wij ons over den inhoud dezer film niet verder uitlaten. Bioscoopbezoekers weten, dat de namen van de hoofdpersonen in deze film er steeds borg voor zijn, dat ze hier te doen hebben met een werkelijk grootsch filmwerk, dat ongetwijfeld ieder publiek zal weten te waardeeren. BIOSCOPEN. LUXOR BIOSCOOP. Rare Snuiters. De bekende Amerikaansche ko mieken Wheeler en Woolsey vertoo- nön in „Rare Snuiters" hun grappen in een kleurige romantische iöe eeuwsche omgeving. Deze film wil een muzikale zotter nij zijn en is daarin dan ook een zeer geslaagd werk geworden. De komieken treden op als een paar landloopers, die voor lijfartsen van den koning worden aangezien. De meest vreemde verwikkelingen vol gen elkaar in snel tempo op en wor den alleraardigst muzikaal geïllu streerd. Wheeler en Woolsey hebben het leeuwenaandeel in het succes van deze rolprent en worden verd.enste- lijk bijgestaan door de charmante Thelma Todd, Dorothy Lee en Noah Beery. Zang en dans, humor en roman tiek, dit alles biedt „Rare Snuiters" welke film de hooldscholel vormt van het verzorgde programma, dat de Luxor-Bioscoop deze week brengt. HEROPENING CAFE CITY. Blijkens achterstaande advertentie heropent de heer H. de Ruyler vandaag zijn belangrijk uitge breid en gemoderniseerd calé City aan de Markt alhier. Deze laatste verbouwing heelt ingrijpende veranderingen en ver beteringen in deze zaak gebracht waarvan de vroegeie trouwe bezoe kers verwonderd en bewonderend zullen opkijken. üin van onder af te beginnen is onder de geheele oppervlakte van het café lokaal een kelder aange bracht, welke ook van buitenaf te bereiken is en waarin de diverse dranken ook bij de hoogste tempe ratuur heerlijk koel kunnen worden opgeslagen. De ruime café-zaal is zeer stijlvol gestoffeerd, waarbij de nieuwste materialen zijn toegepast. Behalve de ingang aan de Marktzijde heeft het café voortaan ook een ingang aan de Kloosterwerk Een nieuwe Wilhelmina-biljart op bondsmaat, zooals er nog geen in den verren omtrek te vinden is, stelt den ondernemer in staat de bondswedstrijden in zijn zaak te organiseeren. Het comfortabel ingerichte en practisch ingebouwde buffet staat via een kleine automatische lift in verbinding met de boven gelegen keuken. Voorts heeft men thans de be schikking over de nieuwste Frigi- daire ijskoeling. Op de eerste verdieping bevinden zich behalve de keuken ook het restaurant en de kamers voor hotel gasten. De architect, de heer Adr. van Huiten Jr. en de aannemer Adr. VVillemz uit Sprang, alsmede de uitvoerders van Pelt Spierings Vrijboeve-Capelle (metselwerk) en Gebr. v. Gerwen Waspik (schilder en behangwerk) hebben hier een keurig stuk werk geleverd, dat de heropende zaak, waarin voortaan ook vergunning is gevestigd, mede tot een der best geoutilleerde be drijven op dit gebied maakt van Waaiwijk en omgeving. DE NIEUWE COMMANDANT DER WIELRIJDERS IN 's-BOSCH. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 November benoemd en aan gesteld tot luitenant kolonel, com mandant van het Regiment Wiel rijders te 's Bosch, de commandant van de regimentsschool bij het R. W., de majoor H. C. van der Bijl. De nieuwbenoemde regimentscom mandant werd met ingang van 14 Sept. 1905 benoemd en aangesteld tot tweede luit. bij het 7e regiment infanterie, bij welk regiment hij op 31 Maart 1909 werd benoemd tot eerste luitenant. Met ingang van 16 Maart 1918 volgde zijn benoeming tot kapitein, in welken rang hij met ingang van '22 Maart 1918 werd overgeplaatst aij het 22e regiment infanterie. Bij de oprichting van hettoenma- ige bataljon wielrijders op 10 Mei 1933 werd kapitein van der Bijl overgeplaatst naar Den Bosch, se dert welken datum hij steeds aldaar in garnizoen is gebleven en zijn voorspoedige carrière volgde. Op 1 April 1933 werd kapitein ,van der Bijl benoemd tot kapitein 'adjudant bij het regiment wielrijders, rwaarna op 1 November 1933 zijn 'benoeming volgde tot majoor-com mandant van de regimentsschool. Met zijn eervolle benoeming tot luit. kolonel, commandant van het regiment wielrijders, is de nieuw benoemde overste derhalve aan het hoofd geplaatst .-an het regiment dat hij in onderscheidene rangen heeft gediend. Hij is ridder in de orde van Oranje Nassau. Overste v. d. Bijl heelt als luite nartt bij het 7e R I. gedurende de mobilisatie langen tijd in Waalwijk en omstreken in garnizoen gelegen. Wij herinneren ons nog zoo gaarne de prettige kermis en variété avon den, die hij met dr. v. Kous en It. Nijland voor de ing-kwartierde mi litairen en de burgerij, waarmee de verstandhouding zoo prettig was, wist te organiseeren. Dit terrein blijkt hij niet verlaten te hebben, want in Den Bosch or- gmiseert hij St Nicolaas-avonden en andere feestelijkheden voor z'n wielrijders. Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Veemarkt te Breda. Op Vrijdag 16 October wordt op initiatief van verschillende fokkers uit de omgeving van öreda, aldaar een speciale fokveemarkt gehouden. De bedoeling zit daarbij voor, aan alle fokkers uit West Noord-Brabant de gelegenheid te geven tot aan- en ver koop van alle rundvee voor alle fok- doeleinden- Ieder belang, is hierbij betrokken. Eenerzijds wordt reclame gemaakt be noorden de Moerdijk en andere fokstre ken om van daaruit met jong vee te komen, anderzijds in onze eigen om geving om een teveel van de eigen veestapel te verkoopen, en vanzelfspre kend, bij alle andere gegadigden om vee in te koopen. Alles is welkom: stamboek-, geregi streerd en ongeregistreerd fokvee, man nelijk en vrouwelijk van eiken leeftijd; voor elke categorie wordt een afzonder- I jke afdeeling aangewezen. Dien dag wordt geen marktgeld ge heven. Kom met Uw overtollig fokvee naar de markt op 16 October, en komt er ook eens kijken om Uw veestapel aan te vullen. Diefstal. Bij landbouwer Laporte werden een groote partij te veld slaande kooien gestolen. Van de dader(s) geen spoor. Afgetreden. De heer L. v. Wezel, voorzitter der werkloozenvereeniging heefl als zoodanig door bijzondere omstan digheden ontslag genomen uit deze functie. De Werkverschaffing. Eindelijk is dan de ministrieele goedkeuring afgekomen en zijn een 72-tal werkloozen in de lang ver beidde werkverschaffing te werk gesteld. Zooals bekend hadden deze werk zaamheden per 1 Sept. j.L moeten aanvangen. Hulpbesteller. Tot hulpbesteller der posterijen alhier is benoemd den heer J. v. Delft Jzn. Het gymnastieklokaal. De werkzaamheden aan het gym nastieklokaal, die bereids een aan vang hadden genomen, zijn voor loopig stopgezet Men meent dat dit verband houdt met de devaluatie, waarmede door den aannemergeen rekening is gehouden kunnen wor den, daar de aanbesteding daags voor de devaluatie plaats had. Tegen een auto. Wielrijder Keetels kwam bij uit rijden van den Acbterompad in botsing met een luxe auto. Berijder en fiets liepen averij op. De schuld is hier aan den wielrijder die wel 't fietspad hield doch daardoor de linksche bocht te klein nam. Onze burgemeester. De edelachtb. heer Mr. R J. Th. van der Heijden is herbenoemd tot burgemeester onzer gemeente en legde 1.1. Woensdag de voorgeschre- In de October aflevering van het Petrus Donders' tijdschrift treffen wij 't volgende aan Pater Donders familie in Drunen. Verwantschap der Drunensche familie Smits langs de Pulles met Petronella van den Brekel, de moeder van den Eei biedwaardige. JACOB JAN v. d. BREKEL x ANNA MARIA BALTASAR HEESTERS Arno!du8 Donders x Petronelle Cornells x Antonetta Kennekens PEERKE DONDERS Anna Maria v. d. Brekel x Hendrikus Pullet Martinus Cornells Hendrika Maria Petronella x x werd religieuse werd religieuse Fien Brok Ells. Hamers H. Uikens Zr. Aquina Zr. Vitalia (Voo burg) (Voorburg) Antonetta x J. Bevermans Maria Wilhclmina Catharina Petronella werd religieuse x x x Zr, Cornelia Joh. Verheijden Joh. Pelders W. Smits te Drunen (Oirschot) Cornelis Cornelia Antonlus Lambertus Elisabeth Elisabeth Cornelia Antonetta Maria Martinus Johannes Cornelis Johanna Johannes Maria Volgens dezen geslachtsboom was dus den grootmoeder van den heer W. Smits, een volle nicht van den Eerbiedwaardige. Volgens Kerkelijk Hecht dus bloedverwantschap in den 4en graad. ven ecden al in handen van den Commissaris der Koningin in Noord. Brabant. De van regeeringswege toege zegde steun aan de visscherij, wordt thans bij gedeelten uitgekeerd, ^aar- door de visschers in staat worden gesteld nieuwe netten aan te schaffen en hun booten te laten repareeren. Naar we vernemen ligt 't in de bedoeling reeds volgend jaar een aanvang te maken met de restauratie van 't fraaie en aloude kasteel alhier, waarin het gemeente huis van deze gemeente gevestigd zal worden. Op de Rijksbegrooting is voor dit werk een subsidie uit getrokken van f 64.000,.terwijl de Provincie f32 000,— zal beschikbaar stellen. De restauratiewerken zullen on geveer twee jaar in beslag nemen. Volgens 't plan, dat ontworpen is door architect G de Hoog te Den Haag, zullen in 't kasteel ook een burgemeesterswoning en een veld wachterswoning worden aangelegd. Voor 't kasteel, dus niet aan de wegzijde, is een prachtig plantsoen ontworpen, vanwaar af men een zeldzaam fraai gezicht zal hebben op het machtige front van 't kas teel met zijn drie torens. Tot regisseur der R. K T. V. Oefening en Vermaak alhier is ge kozen de heer H. v. Moergestel alhier. Op den grooten weg Breda Gorcum reden drie luxe wagens kort achter elkaar. Op een gegeven moment moesten zij een paard met wagen passeeren, juist toen van den anderen kant een aulo met groote snelheid naderde. Doordat de te genligger zijn vaart niet tijdig genoeg kon minderen, ramde hij den ach tersten auto. Reide wagens bekwa men flinke materieele schade, doch persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De fanfare der H. Familie geeft op 25 October een groote uitvo.ring met medewerking van de Tooneel- vereeniging «Kunst na Arbeid« te Nieuwkuik, welke zal spelen »Een Oudejaarsavond®. Zondag speelt Heusden I tegen de Bossche Boys (3e klas K N.V.B.) en Heusden II tegen Zandschel. Onze stadgenoot de heer R. Verhoeven, arts, geeft dezen winter in Haarsteeg een cursus le hulp bij ongelukken. De kazerne gelegen aan de Markt, Veenestraat, welke in verband met de vestiging van politietroepen een noodzakelijke verbouwing moest ondergaan, is thans geheel gereed gekomen. Naar wij vernemen zullen onge. veer '20 militaire politiemanschappen in deze kazerne gehuisvest worden. De vestiging van het kantoor van den ontvanger der registratie en successie, welke ingaat per 1 Januari 1937, is hier met vreugde ontvangen. Voor Geertruidenberg beteekent het weer eenige vooruitgang temeer nog nu in de toekomst G'berg nog drukker zal worden bezocht door personen die op het kantoor der registratie moeten zijn. Het ontvangerskantoor zal worden gevesligd in de voormalige militaire kazerne, gelegen aan de Dordlsche straat waar ook het kantoor van den ontvanger der directe belas tingen is gevestigd. Dit zeer groote gebouw dat eigendom is van het rijk en sedert de verdwijning van het garnizoen uit deze gemeente, voor 't grootste gedeelte heeft leeggestaan wordt nu dus weer voor goede doeleinden benut. In het achterste gedeelte van dit gebouw, is naar onze lezers wel zullen weten de jeugdherberg onder gebracht. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag 11 October a.s. des nam. 2.30 uur voor te gaan Ds. Kater uit Drimmelen. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.—D.V.V.S. WSG krijgt morgen het Eindhoven- sche DVVS op bezoek. Weer een onbe kenden tegenstander dus, waarvan we de krachten slechts kunnen taxeeren uit hetgeen deze club in vorige ont moetingen presteerde. Daarop afgaande mogen we WSC in deze ontmoeting de beste papieren geven, want tot de sterkste in deze afdeeling schijnt DVVS niet te behooren. Wat echter niet inhoudt dat WSC haar tegenpartij mag onderschatten, want DVVS zal er zeker alles op zetten om haar eerste overwinning te behalen. Dat ze doelpunten weet te maken heeft ze o.a. tegen het sterke Tivoli bewezen, waarvan weliswaar werd verloren, doch waartegen ze toch 4 goals wist te fabriceeren. Oppassen en aanpakken dus WSC'ers en zorgen dat beide kostbare punten in Waalwijk blijven. Vorigen Zondag hebt ge in Eindhoven voor een klinkende overwinning gezorgd, geef morgen thuis uwen aanhang ook reden tot juichen. Het zal de belangstelling en spanning niet weinig verhoogen als WSC zich spoedig onder de kopploegen weet te rangschikken. Het lastige en onfortuinlijke begin is misschien wel een heel nuttige les om het tegen onbe kende tegenstanders niet te licht >op te nemen. We rekenen morgen op een overwinning. De WSC-reserves moeten morgen BW 3 in eigen huis gaan bekampen. Het zal oppassen zijn om zonder kleer scheuren bij deze Bosschenaren weg te komen, want zy hebben er den smaak van beet en wonnen reeds 3 maal in successie. Zal WSC 2 morgen voor de verrassing zorgen en het ongeslagen BW 3 een of twee punten afsnoepen? We hopen en vreezen tegelijk. WSC III speelt om 12 uur ttiuis legen RWB 2, dat algemeen als zeer sterk wordt beschouwd. Voegen we daarbij nog't plaatselijk karakter van dezen wedstrijd dan gelooven we dat het aan spanning niet ontbreken zrff. JULIANA. Zondag a.s. moet het le elftal een competitiewedstrijd gaan spelen tegen DEVO in 's Bosch. Dit is weer een zwa re wedstrijd voor onze geel-zwarten daar vooral DEVO op eigen terrein een lastige tegenstander is. Wfj hopen dat we Zondag eens met succes uit den strijd zullen komen, hoewel het programma steeds tegen de sterkste tegenstanders is vastgesteld. Juliana 3 speelt een thuiswedstrijd tegen WSC 4. Aanvang om 12 uur. Juliana 2 is vrij van competitiewed strijd. R. W. B. RWB 2 zal Zondag haar eersten com petitiewedstrijd gaan spelen bij WSC 3. Wij verwachten dat, als onze reserves zich vanaf het begin geheel geven wel succes te behalen is RWB'ers. RWB 3 krijgt bezoek van Vlijmen B en ook hier is wel eenige winst uit te halen, maar dan niet ontmoedigd zijn jongelui als het niet meeloopt, maar blijven volhouden. RWB 1 is vrij van competitiewed strijd. BLAUW-WIT. Zondag a.s. heeft Blauw-Wit een zware wedstrijd. Zij moet namelijk Kaatsh. Boys in eigen home gaan be kampen, zoodat een nederlaag voor Blauw-Wit in de lijn der algemeene ver wachting ligt. Toch als onze jongens zich van het begin tot het einde met alle energie die in hun is strijden en eendrachtig samenwerken dan hebben 4Ei»i l"k rl

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 10