DUSSEN. DRUNEN. GEERTRUIDFJBERG. HERPT. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. I Gebr. Harteveld, de vischhandelaars in de woonschuit in de Haven alhier. R. K. LEERGANGEN. Voor het Voorbereidend examen diploma architect siaaguen aan de Academie der U.K Leergangen te Tilourg, de heeren K. F. L. M. van Dooien, Tilburg; P. J. M. Gadiol, Bieda; E. L. A. Alichels, Tilbuig; S. G. P. Wierx, Breda. PAEDAGOGIEK M.O.A. Aan het Psychologisch Faedago gisch insliluui dei B. K. Leergangen te Til bui g, slaagden voor het diploma Paedagogiek M.ü. A de dames: A J Edelman, Eindhoven en H. A C. Thomassen, 's Hertogenbosch. Aan beiden werd het praedicaat: met lot' toegekend. R. K. HANDELSHOOGESCHOOL Hoogeschool voor Economische en Sociale Wetenschappen. Op Woensdag ll November zal Prof. H. Kaag te Tilburg eene lezing houden over: Het monetaire vraag, stuk. Toegangskaarten kunnen worden aangevraagd hij den Podel der Hoogeschool. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-BRABANT Herstel monumentale pijler te Heusden lil Januari j.l. is een der monu mentale harusleenen pijlers in Lodewijk XVI stijl van een dei toegangshekken tot het kerkhoi rond de Ned. Herv. Kerk te lleus- den door een viachtaulo vernield. Bestuurder en eigenaar van den wagen zijn onvermogend zij waren niet verzekerd legen schade, toege bracht aan derden. De herstellings kosten zijn door het Rijksbureau voor de Monumentenzorg geschal op 14u0,In deze kosten is een Rijksbijdrage toegezegd van 50pCl tot een maximum van 12UU,_ en een gemeentelijke bijdrage \an ten hoogste f'5U.—Van de provincie- wordt thans eveneens 150,ge vraagd. Ged. Staten siellen voor de ge vraagde bijdrage toe te staan. Begrooting 1937. Ged. Staten bieden de provinciale begrooting voor 1037 aan. De eind cijfers bedragen voor den gewoned dienst f 2044700,72, voor den buiten gewonen-en wegendienst 12345051,84 Totaal van den geheelen dienst f 5200652,56. Voor het wegennet is uitgetrokken f646,850. Aan onvoor ziene uitgaven isgeraamd 1 151,227,56 Uit de begrooting voor de wegen vermelden wij de volgende posten 6e Dienstkring Perceel 20. Weg van Besoijen over Sprang en Loon op Zand naar Tilburg mei den zijiak van Loon op Zand over Udenhout en Oisterwijk naar Moer gestel te zamen lang 26130 meter f6000 - 7e Dienstkring Perceel 18. Weg van 's Hertogenbosch over Vlijmen en Nieuwkuijk naar Drunen met den zijtak van Nieuwkuijk naar Helvoirt, den zijh.k van Vlijmen naar Heusden en den zijtak te Deuteren te zamen lang 28876 meter 1 15150.— Perceel 19. Weg van Heusden over Drunen, Baardwijk, Waalwijk, Besoijen en Opelle naar en dooi Waspik lang 18201 meter f16250,— Perceel 21. Weg van Genderen over Eethen, Meeuwen, Dussen en Almkerknaai Werkendam, met den zijtak van Heusden naar Doeveren, van Hees been naar de Bergsche Maas en den weg over den Groenendijk te zamen lang 28677 meter f 11000, 8e Dienstkring Perceel 22 Weg van Waspik over 's Graven moer, Oosterhout, Made en Wagen berg tot het zoogenaamde Withuis, met de zijtakken van Made—Geer truiden berg, Wagei.bergHooge Zwaluwe en van Oosterhout langs de Vijf Eiken naar den Rijksweg van Breda naar Tilburg te zamen hng 35812 meier f 21400,— ZILVEREN AMBTSJUBILEUM B. M. H. METTROP. Op 24 Nov. a. s. zal het vijf en twintig jaren geleden zijn dat de heer B-M. H. Mettrop te 's Hertogenbosch de artsenpraktijk begon. Voorbereidingen worden gemaakt om den populairen dokter op waardige w'ize bij gelegenheid van zijn ambtsju bilé te huldigen. Dr. Mettrop heeft steeds een drukke prakiijk gehad en geniet ook het ver trouwen dei Rechterlijke Macht. In opdracht van de Justitie is hij geregeld belast met deskundige onderzoeken welke bij de behandeling der betref fende strafzaken noodig zijn om de Justitie voor te lichten over den aard der door misdruf op de getroffenen bevonden verwondingen of doodsoor zaak der slachtoffers. Groote verkeersweg door den Bosch. Eenige tijd geleden is reeds gemeld, dat, na den bouw van de nieuwe ver kcersoruggen over de Dieze. aan den rlavendijk en over de Dommel nabij Hoiel »Wilhelmina«, de Brugstraat, Em;naplein, Koninginnenlaan, Oranje (Nassaulaan en Koningsweg tol hoofd verkeersweg tusschen Utrecht en het Zuiden van het land zullen worden gepromoveerd. Wij vernemen, dat in verband hier mede, voor zoover aanwezig, de boomen in dit stads edeelte zullen gerooid en de grasgazons en bloemperken verdwii nen zullen. Ook het Verkeershuis zal worden afgebroken, terwijl er kans bestaat, dat verplaatsing van het H. Hartmonument noodzakelijk zal zijn. De betreffende straten en wegen- zullen vervolgens geheel van een be tonnen deklaag worden voorzien met aan weerszijden een betonnen fietspad, dat tevens voor het venten door koop lieden e.d. zal kunnen worden benut. Het ligt in het voornemen tusschen den rijwegen de fietspaden een nieuwe boomer.rij te planten, zooals, wij in deii Vughterweg ei een bezitten. De fontein aan den Stationsweg blijft behouden. Dit monument met zijn entourage zal als z.g. rondpoint fungee- ren. Wij kunnen nog mededeelen, dat het zeker een paar jaren zal duren voordat een en ander tot werkelijkheid zal zijn geworden. Ned. Octrooi. Wij vernemen tlal door de firma Bex der Gehr. Eishoui alhier, octrooi is aangevraagd op haar nieuwe serie eigen ontworpen zomerschoenen, B. J. C. De biljartclub der Jongenscon gicgalie zal deelnemen aan bet uiijail louinooi dal uitgeschreven is uoor de biljartclub »Na arbeid vermaak» te V ugüt. Familie Hoffman. Op Zondag 8Novemoei organiseert de Kou. Eik. Harmonie «de Vol uarding« een uitvoering in Drunen, die veie van baar best verzorgde avonden zal overliellen. De harmonie zet deu avond in mei een concert van pittige muziek, leiwijl 'l gioolsle veideie oetl van oen avond gevuld woidl niet voor diaclil, zang enz. van bel aloui- uekende gezelschap Holluian, ELSHOUT. Collecte. De collecte ten bate der behoeltige paiochianeii heelt ruim 124.— op- gebracht. O.L. Vrouwe Schuts. De O. L. V Scüulse hoopt op 8 November a s. haar groote siuilings- aChielwedstrijden te nouden op den i»ciiulsbüoni. Met belangstelling vernemen wij dat onze burgemeester door ti. M. de Koningin is benoemd tot ridder 111 de orde van Oranje— Nassau. Het dochtertje van deu heer F. van Daaieu liep in een onbe waakt oogenblik een ketel kokend waschwalei omver, waardoor de kleine 't kokende sop over voeten en beentjes kreeg. De kleine be kwam ernstige brandwonden. Dr. van Vu uren alhier, kon weldra geneeskundige hulp verleenen. Ten tweede male hielden de verschillende vereeiugingen uit onze gemeente in hotel Koppeipaarden met de regelings-conimissie voor 't a.s. leest van burgemeester Snijders een vergadeiing, ter bespreking van 't défilé, hetwelk voor den jubilaris gehouden zal worden. Aangezien niet alle vereenigingen aanwezig waren, zal nogm als mei deze een vergadering worden belegd. Ondanks dit is het werkcomiié in staat, een overzicht te geven van de te houden festiviteiten. Op Zaterdag 7 November zal Z.E Achtb. gehuldigd worden en wel des voormiddags in de raads zaal te Dussen, waar dan om lien uur aan den jubilaris een kunst werk, beslaande uit zijn geschilderd portret, zal worden aangeboden. Deze huldiging zal door middel van een geluidsinstallatie worden uitgezonden, zoodat alle aanwezigen, die voor 't gemeentehuis, zu len zijn verzameld, de gebeurtenissen kunnen volgen. Te elf uur zal voor 't gemeente huis een kinderaubade plaats vin den, alsmede een défilé van alle vereenigingen en vele particulieren van Dusssn. Hierna is in de raads. zaal gelegenheid tot receptie. In den namiddag te half drie uur zal de jubilaris worden ont vangen te Hank in het Patronaats gebouw, alwaar in den tuin een aubade van de schoolkinderen zal geschieden. Des avonds zal door de fanfare »\Vilhelmina« aan den jubilaris een serenade worden gebracht, terwijl alsnog getracht zal worden een fakkeloptocht te organiseeren. Om een zoo goed mogelijke rege ling tot stand te brengen zal nog. maals een vergadeiing worden belegd, waar alles dan in bijzonder heden zal worden samengesteld. Door de Jonge Boeren Stand afd. Dussen- Hank werd een alge meene vergadering gehouden, waar op de geestelijk adviseur een bespreking hield over: »De Katho lieke Actie«. Door den voorzitter werd medegedeeld dat de vereeni ging dit jaar geen subsidie verkrijgt, waardoor de cursus voor veekennis tot volgend jaar moet worden uit gesteld. De machinist A. Waas, werk zaam op de uienfabriek van de firma Spijer-Brothers kreeg tijdens zijn werk zaamheden een stuk ijzer in het oog, met een dusdanig gevolg dat hij zijn oog zal moeten missen. Zondag 1 November j.l. herdacht de heer A. Joosen den dag waarop hij voor 25 jaar als brievenbesteller bij de posterijen in dienst trad. Aangezien 25 jaren diensttijd een heele tijd vormt en in zulk verleden door Joosen heel wat werk is gepresteerd in dienst van Tan te Pos en in dienst der menschen. had men gemeend dezen dag voor hem niet onopgemerkt te moeten laten voor bijgaan. Talrijk waren dan ook de bloemstuk ken en schriftelijke felicitaties welke de jubilaris dien dag in ontvangst had te nemen. Des middags kwam de heer Kom- mers, waarnemend-directeur van het kantoor der posterijen en telegrafie te Raamsdonksveer, den heer Joosen met zijn 25 jarig jubileum gelukwenschen. De heer Smits, kantoorhouder van het postkantoor alhier, bood namens het aanwezig postpersoneel van Raamsdonksveer en Geertruidenberg den jubilaris een gouden vulpen aan. De heer Smits roemde den heer Joo sen voor zijn trouwe toewijding en vol le overgave aan zijn werk. De heer Joosen, aldus spr., is doordrongen van zijn plicht en begrijpt de draagwijdte van zijn ambt. Door de T.B.C.-commissie alhier zal op Dinsdag 17 November een lief dadigheids - wedstrijd georganiseerd worden. Reeds 140 liefdadige inwoners hebben inmiddels hun medewerking toegezegd in den vorm van het geven van een handwerk of iets dergelijks. Voor diegenen die.eventueel door om standigheden hun toezegging niet heb ben gedaan, is alsnog gelegenheid dit te doen. Vrijdag j.l. traden alhier in hotel Centraal op, de bekende telepaat prof. Murray, alsmede de goochelaar prof. Davola. Als voorproef had s middags om 4 uur een rondtocht per auto door de ge meente plaats waarbij een geheime op dracht door prof. Murray moest wor den uitgevoerd, die door een commis sie, bestaande uit de heeren J. Bianchi, burgemeester, N. G. E. Meijers, ge meente-secretaris, J. Jaspers, arts, H. Heijmans, no'taris, J. Hendriks, rijks ontvanger en F. Stassar uit Raams donksveer, van tevoren was vastge steld en vervolgens in gesloten couvert werd gedaan. Geblinddoekt staande op de tree plank van 'n auto, daarbij de pols vast houdend van den leider dhr. Vermeer, aan wien de geheime opdracht bekend was en die in onderdeelen sterk moest denken wat prof. Murray moest uitvoe ren, werd de tocht door de gemeente ondernomen. Achtereenvolgens werd gereden naar het postkantoor, daarna overgestoken langs de noordzijde van de Markt, ver volgens bij slager van Boxtel op de weegschaal gaan staan, een cent bij den leider uit zijn zak nemen en daarna zichzelf wegen. Vervolgens werd door gereden naar bakker Stalle in de Dordtschestraat, waar een tablet cho colade werd genomen uit de etalage, daarna door de Gasthuisstraat en Bran- destraat waarna het tablet chocolade in de brievenbus van den veldwachter van Oirschot moest worden gedepo neerd. Tenslotte weer teruggereden naar het gemeentehuis, waarna opening van de enveloppe met geheime opdracht plaats had. Hierbij bleek dat de geheele opdracht in alle finesses was uitge voerd. Des avonds om 8 uur had in hotel Centraal het optreden van genoemde professoren plaats. Professor Davola voerde vervolgens goochelkunsten uit, waarbij we zeer krasse staaltjes te zien kregen en waar bij het publiek zich uitstekend ver maakte. Vervolgens trad prof. Murray op met zijn magische experimenten en wanneer prof. Murray een goede be geleider had, slaagden de opdrachten ook volledig. Na de pauze kregen we staaltjes van massa-suggestie te zien, waarbij het publiek heeft zitten gieren. Zoo werd een der aanwezigen onder hypnose gebracht en daarbij zoo sterk gesugges- teerd dat hij meende achtereenvolgens lam, stijf en slapende te zijn. Daarna werd hij wederom gehypnotiseerd en meende toen de beroemde renner Arie van Vliet te zijn, de winnaar van de gouden medaille van de olympiade te Berlijn. En fietsen dat hij deed, gewel dig. Het publiek moedigde den renner aan door hem toe te roepen: Vooruit Arie, je moet winnenEn Arie trapte dat het een lust was. De stierenvereeniging alhier is in de vergadering van Vrijdagavond ont bonden met 23 tegen 13 stemmen. Tracht men op andere plaatsen door samenwerking de veestapel op hooger peil te brengen tot financieel voordeel van de betrokkenen, onze plaats schijnt dit niet noodig te hebben, gezien dit be sluit. Of zou men nog andere plannen heb ben??? Door den landbouwer M. de V. onder Bern is aangifte gedaan van ver missing van een tijdvaars: men ver moedt dat diefstal niet uitgesloten is. Uitslag competitie van de dam- vereenigingen V.D., Heusden en Ons Genoegen, Zalt-Bommel: A. de GraagJ. v. d. Flier Ger. JonkerC. v. d. Flier C. Bax—J. v. d. Lee Gijs Jonker—J. Fuijkschot J. Deurloo—K. Schreuder J. TimmermansH. Joosten R, KammingaJ. Hendrix H. Brouwers—F. v. Tuijl J. Andriessen C. v. Leeuwen 0- C. SchaapA. Vos 2 Bommel won dus met 11 —9. Naar we vernemen wordt voor de R.K. Kiesvereeniging eerlang een lezinq gehouden door den bekenden pater H. de Greeve. Donderdag a.s. wordt nabij de stad een oefening gehouden door de pontonniers. De bedoeling is, dat een brug geslagen wordt over de Maas. In de Putterstraat ten huize van dhr. S. ontstond Zondagavond dbor het vlam vatten van de gordijnen een begin van brand. Gelukkig werd het spoedig ontdekt en konden de huisge- nooten zelf den brand in de kiem smoren. De brandweer die reeds ter plaatse was, behoefde geen hulp te ver leenen. -Einde damclubcompetitie V.D. Groep I. A. de Graag 6 p.; C. Bax 4 p.; Corn. Jonker 2 p.; Gijs Jonker 0 punten. Groep II. Jac. Timmermans 5 p. R. Konings 4 p.; J. Duurloo 2 p.; H. Brouwers 1 p. Groep III. J. Andriessen 6 p.; C. Schaap 4 p.; F. Spierings 2 p.; A. Fit ters 0 p. Groep IV. I). Klerks 6 p.; D. v. <1. Hoop 4 p.; P. Verbeek 2 p.; M. Spie rings 0 p. Maandag a.s. hervatting. De uitgestelde partij F. Spierings A. Fiters eindigde 20. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loon-op-Zand te hou den op Vrijdag 6 November, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: IVaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een incasseerder bij het gemeentelijk gasbedrijf. Deze benoeming werd in de vorige 2-0. 2—0. 1-1. 0-2. 0-2 2-0 0-2. 0-2 2. -0 4. 6. 7. 9. raadsvergadering aangehouden. Verzoek van G. Markus te Kaats heuvel om aan hem voor de som van 4200.— het huis te willen verkoopen, bekend als de voorma lige onderwijzerswoning te Kaats heuvel. 5. Benoeming van een gasfitter bij het gemeentelijk gasbedrijf. Voorstel vaststelling uitbreidings plan der gemeente. Voorstel vaststelling verordening tot wijziging der Bouwverorde ning. Voorstel beschikbaarstelling van een bedrag van 50.voor de verbetering van den bocht Ver lengde Hoofdstraat—Vaartstraat. Voorstel tot verlenging van de overeenkomst met de Nederland- sche Bank, waarbij aan deze ge meente, tegen onderpand van ef fecten, een crediet is verleend van 36500.— tegen discontorente. Voorstel tot goedkeuring van de begrooting van 't Burgerlijk Arm bestuur voor het dienstjaar 1937. Behandeling der gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1937 met de daarbij behoorende bedrijfsbe- grootingen. Voorstel tot het vaststellen van en z.g. capitulantenverordening. 13. Voorstel tot wijziging van het Werkliedenreglement voor deze gemeente. 14. Rondvraag. Rijkspostspaarbank. Aan het Postkantoor te Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren, werd gedurende de maand October '36 ingelegd 12816.99 en terugbetaald 18734.82. Uitgegeven werden 11 nieuwe boek jes. 10. 11. 12. Diamanten Bruiloft. Op Zaterdag 7 November a.s. hoopt het echtpaar A. Stam-Verschuren in de Mgr. Völkerstraat alhier zijn dia manten huwelijksfeest te herdenken. Een gevormde buurtcommissie, die de festiviteiten dien dag zal organisee ren heeft reeds een voorloöpige dag orde in elkaar gezet. Om half 9 wordt een stoet gefor meerd, waarna naar de St. Josephskerk zal getrokken worden, waar een H. Mis tot dankbaarheid zal worden op gedragen. Na de H. Mis trekt de stoet waarschijnlijk door Gasthuisstraat, Ju- lianastraat weer naar de ouderlijke wo ning, waar dan een zanghulde der bruidjes zal plaats hebben. Tot recepieeren wordt tusschen 1,30 en 2,30 gelegenheid geboden, terwijl om ongeveer 4 uur de buurtharmonie een serenade zal brengen. Ongetwijfeld zal deze dag de nog zeer krasse oudjes (resp. 86 en 83 jaar) tot een onvergetelijke worden gemaakt. Ingezet. Ten overstaan van Notaris J. v. Ham werd hedenavond alhier in café Jan v. Dun bij publieke verkooping ingezet fabriek, heerenhuis en naastliggend woonhuis van de firma The dutch shoework. Ingezet werd het heeren huis op 5600. de fabriek op 3200. de massa van deze twee perceelen op 7200. Het naastliggende woonhuis op 1450. De massa van de drie per ceelen op 13.100.—. Oranje-Comité. Hedenavond vergaderde in de zaal van de harmonie Apollo het Oranje- Comité en de diverse wijkcomité's ter nadere bespreking van de plannen tot viering van het komend nationaal feest ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z. H. Prins Bernhard. De opkomst was goed te noemen en uit de gehouden besprekin gen viel op te maken, dat er veel ge voeld werd om ter plaatse een feest te organiseeren de plaats waardig. Er werd een Eere-Comité benoemd bestaande uit de volgende personen: De Weled.Achtb. heer J. A. Frans Mallens, burgemeester. De Hoogeerw. heer J. A. v. d. Bre- kel, Deken-Pastoor. De Zeereerw. heer J. v. Enschot, Pastoor. De Zeereerw. heer F. J. de Klijn, Pastoor. De Zeereerw. heer J. Wellens, Rec tor Missiehuis St. Antonius. De Weleerw. Broeder Victor Over ste Broeders van Liefde. De Weled. heer C. Roestenberg, m (Zie Vervol* Provinciaal Nieuws 4e pasina). Nieuws uit de Langstraat en Omgeving.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 6