SPORT, NIEUWKUUK. RAAMSDONK. SPRANG—GAPELLE. WASPIK. BEGRIJPT HET BELANG „DE ECHO VAN HET ZUIDEN' na qc van uw eigen krant en ABONNEERT U OP Hoofdbestuurslid R. K. Fabrieksarbei- dersboncfr. De Weled. heeren J. Beerens, J. Fre- deriks en G. Klijn. Besloten werd om Zaterdag a.s. te beginnen met het houden van een col lecte om de beschikking te krijgen over de noodige finantiën. Van deze collecte zal een percenta ge afgedragen worden aan het hooftJ- comité ter bestrijding der algemeene onkosten. Waar het in de bedoeling ligt dat hierdoor de kosten van ver lichting. versiering en straatfestivitei ten, alsmede kinderfeesten en tractatie etc. moet bestreden worden, laat het zich begrijpen, dat verwacht wordt, dat de burgerij zich niet onbetuigd zal la ten om hieraan hare volle medewerking te verleenen. Per circulaire zal de burgerij van deze collecte op de hoogte worden ge bracht. Het dagelijksch bestuur van het Co mité werd samengesteld uit -de heeren M. A. v. d. Wee. Voorzitter, M. J. v. Nieuwstadt, Vice-Voorzitter, Tuer- lings, Secretaris en G. Grootswagers, Penningmeester. Op Maandag 16 No vember zal de volgende vergadering worden gehouden. Gemeenteraadsvergadering. De op Woensdag 4 November vast gestelde vergadering van den raad on zer gemeente is door omstandigheden verdaagd tot a.s. Vrijdag 6 November. ST. JOACHIMSMOER. Zondagmiddag vergaderde de R. K. Voetbalclub Blauw-Wit, die door het uitschrijven van de competitiewedstrij den op 8 November tot deze vergade ring op 1 Nov. verplicht was, wat de voorzitter in zijn openingswoord deed uitkomen. De rekening en verantwoor ding van den Penningmeester wees een nadeelig saldo aan van 0.27 voor t eerst sedert zijn zuinig beheer. De oor zaak ligt dan ook in de vele kosten voor 't ophalen van 't verwaarloosde terrein, 't aanschaffen van nieuwe shirts, van nieuw materiaal, in 't kort de vereeniging is weer opnieuw geïn stalleerd. Staande de vergadering werden op merkingen gemaakt over 't niet door gaan van aangeschreven vriendschap pelijke wedstrijden, wat niet alle aan geschrevenen bekend was. Een wenk van den voorzitter kan bij opvolging voorkomend werken. Voor de opstel ling van 't elftal moeten de spelers de keuze van de door hen zelf gekozen elftal-commissie gelaten aannemen. Over de feestavond werd nog kort gesproken, waarna de voorzitter sloot met een aanmoedigend woord tot het elftal dat a.s. Zondag z'n eerste com petitiewedstrijd zal spelen, op de ge bruikelijke. christelijke wijze. Door de tooneelvereeniging»Kunst na Arbeid« werd in studie genomen »En waar de ster bleef stille staan« een Vlaamsche legende omgewerkt voor tooneel, door Felix Timmer mans. Het ligt in de bedoeling dit groote tooneelwerk onder leiding van hun bekwamen regisseur dhr A. van Steensel met Kerstmis a.s op te voeren. In de gehouden vergadering van de R.K. Werkliedenvereeniging werd besloten voortaan eiken Dins dagavond een cursus te houden. Doze cursus wordt gegeven door den WelEerw. Heer Schakenraad, kape laan dezer parochie. RAAMSDONKSVEER. Aan het postkantoor alhier en :1e daaronder ressorteerende hulppostkan-, toren is in de maand October op de Rijkspostspaarbank ingelegd ƒ33463.86 en ^terugbetaald 40526.30. Bij de gemeentepolitie zijn de volgende gevonden voorwerpen af te halen, een regenjas, een vulpotlood en een huissleutel. In een dezer dagen gehouden ver gadering van de R.K. Middenstands- vereeniging is besloten de Winkel week te houden 25 November tot en met 5 December a.s. Maandagavond geraakte ter hoogte van den overweg aan de Julianalaan een luxe auto uit Breda in de sloot: De oorzaak was, dat de auto slipte vanwege de gladheid van het wegdek, en zoodoende de chauffeur den wa gen niet meer meester was. Met de takelwagen van v. Zwol is de auto weer op den beganen grond gebracht. De auto was slechts licht beschadigd en kon nog op eigen kracht verder. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In de week van 9 tot en met 14 No vember a.s. zal in deze gemeente de collecte worden gehouden voor het Nationaal Huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana, ter gelegen heid van Haar aanstaand huwelijk met Z.H. Prins Bernhard. Ieder- ingezetene wordt verzocht, 'n bijdrage te willen verleenen, al is die nog zoo klein, voor het doen slagen an' het sympathieke doel, dat het Al gemeen Comité lot aanbieding van 't Nationaal Huwelijksgeschenk zich vo >r oogen stelt. In verband met de Bazar, welke door de Ned. Herv. Naaikrans te Sprang op 10, 11 en 12 November in bet gebouw van den Chr. Volks bond te Sprang hoopt te houden en waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan het Plaatselijk Crisis Comité van Sprang Capelle, zal de Burgemeester op Vrijdagavond 6 November, om kwart voor acbt uur over het derde station van het Radiodistribulienet van den heer A L. van Wijlen, een toespraak richten tot de inj ezetenen onzer Gemeente. SPRANG. -Bij de gehouden verkiezing voor één lid van het Kiescollege bij de Ned. Herv. gemeente alhier, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer M. Nieuwenhuizen, werd geko zen de heer Nic. van Ommeren. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand October '36 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 4811.12 en terugbetaald 5318.39. De Vereeniging Chr. Volksbond alhier komt heden Woensdagavond onder leiding van haar voorzitter, de heer G. J. van Willigenburg, in het gebouw der vereeniging in jaarverga dering bijeen. Aan de orde is o.a.: Jaarverslagen van Secretaris en Penningmeester en Bestuursverkiezing. Het aantal werklooze leden van de afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders beweegt zich in dalende lijn en bedraagt momenteel 74, waar van 62 geheel- en 12 gedeeltelijk werk loos zijn. Hiervan zijn 22 leden opge nomen in de gemeentelijke steunrege ling. De Koleninkoopvereeniging, on- der-afdeeling van de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond Patrimoni um, hield j.l. Vrijdagavond haar jaar vergadering in de zaal van den Chr. Volksbond. Na opening door den voorzitter, dhr. J. C. de Roon. bracht de secretaris, de heer J. de Jong, 'n goed verzorgd jaar verslag uit, waaruit bleek dat 't leden tal stationnair bleef en 2893 H.L. steenkolen werden omgezet. Ook de penningmeester, dhr. H. M. Zwart, bracht verslag uit; hieruit bleek dat na terugbetaling naar gelang van het ge-- bruik aan de leden, nog een flink batig saldo in de reserve kon worden ge stort. De aftredende bestuursleden de hee ren J. de Jong en J. Molegraaf, wer den bij acclamatie herkozen. Ten bate van het Steunfonds van den Chr. Besturenbond Sprang Ca pelle werd j.l. Zaterdagmiddag op het terrein van S.D.O. alhier een liefdadig heids-voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen een gecombineerd elftal van de plaatselijke vereenigingen S. D. O., en N. E. O. en R.W.B. uit Waalwijk. De muziekvereeniging Sirena verleen de hierbij hare belangelooze medewer king door den wedstrijd met muziek op te luisteren. Er was flinke belangstel ling. De uitslag was 7—4 in het voor deel van R.W.B. De Christelijke Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandag avond in de zaal van den Chr. Volks bond in algemeene vergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, dhr. J. C. de Roon. De vergadering was goed bezocht. Na opening op gebruikelijke wijze kwam ter sprake de te voeren November-propaganda. De voorzitter lichtte een en ander toe. De groote propaganda-vergadering voor het Chr. Nat. Vakverbond zal voor Sprang-Capelle gehouden wor den op Maandag 16 November a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond te Sprang. Als sprekers zullen optreden de heer K. Postma van Arnhem, hoofdbestuurslid van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders en J. Vingerling uit Goes, hoofd bestuurder van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond, resp. met het onderwerp ,,De nood van dezen tijd" en ,,De eisch van ons beginsel". Een tweetal plaatselijke predikanten zijn uitgenoodigd een openings- en slot woord te spreken. Verder werd beslo ten de resp. Jongelingsvereenigingen uit te noodigen de vergadering bij te wonen. In de weken na de propaganda-ver gadering zal door de verschillende be stuurders der aangesloten afdeelingen de huisbezoek-propaganda worden ter hand genomen. Bij de rondvraag werden nog ver schillende zakeft de organisatie betref fende besproken, waarna de vergade ring met dankgebed werd gesloten. De Geref. Mannenvereeniging komt a.s. Vrijdagavond half 8 in de vergaderzaal der Geref. Kerk alhier in vergadering bijeen. Door een der leden zal een onderwerp ter bespreking wor den ingeleid. CAPELLE. De uitslag van de door de plaat selijke afdeeling .Sprang-Capelle" van den Bijz. Vrijw. Landstorm onder lei ding van den commandant, den heer P. van der Schans, gehouden prijsschie- ting, waarbij in 4 series op schijven 1 10 geschoten werd, luidt als volgt: Klasse A: P. van der Schans, le prijs met 191 punten; H. A. van Vuuren, 2e met 190 punten; J. van Herpen, 3e met 188 punten; Burgemeester A. Smit. 4e met 188 p.; Joh. Rosenbrand 5e met 184 p.; C. J. van Dongen 6e met 183 p.; A. M. Versteeg 7e met 181 p.; Dr. H. Winkelman 8e met 181 p.; T. van Don gen 9e met 180 p.; C. Klaasse 10e met 179 p.; C. Sterrenburg lie met 178 p.; W. J. Zwart 12e met 176 p.; P. A. de Groot 13e met 176 punten; C. G. van den Hoven 14e met 175 p.; H. Maijers 15e met 175 p.; J. J. Vos 16e met 175 p.; A. Hommel 17e met 173 p.; G. Ver steeg 18e met 172 p. en D. van der Werken 19e met 172 punten. Klasse B: J. Schiedon le met 171 p.; J. den Hollander 2e met 170 p.. J. van Dongen 3e met 169 p.; E. Haverhals 4e met 168 p.; K. Brouwers 5e mei 164 p.; P. Pruijssers 6e met 164 p.: G. S. Both 7e met 162 p.; C. Braspenning 8e met 161 p.; A. Goedhart 9e met 160 p.; J. D. van Oversteeg 10e met 159 p.; Ds Hagen lie met 155 p.; A. Oerle- mans 12e met 153 p.; A. Rijken 13e mei 145 p.; P. van Dommelen 14e met 144 p.; J. A. Maris 15e met 143 p.; W. A. Rijkers 16e met 137 p.; G. Boer 17e met 122 p. en J. Paans 18e met 113 p. De hoogste serie werd behaald door den commandant, den heer P. van der Schans met 49 punten. Gedurende de maand October '36 werd in de Rijkspostsoaarbank op het hv.'ppostkantoor alhier ingclcgc. f zl>54.88 en terugbetaVrJ !2ól-4.15 Het aantal inlagen bedcoeg 7fj. dat de: te'ugbetalingen 50. Voor de actie tot stichting van een ziekenhuis te dezer plaatse is tot nu toe ruim 2700 binnengekomen. In het Stationskoffiehuis bij den heer P. Pruijssers wordt a.s. Donder dagavond half 8 eep openbare verga dering gehouden waar Ds. Boissevain als spreker zal optreden. -Naar we vernemen heeft a.s. Za terdagavond 7 uur in het café van den heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje de trekking plaats van de verloting ten bate van het muziekgezelschap Sirena te Vrijhoeve-Capelle. De aan deze ver loting verbonden prijzen zijn reeds en kele dagen tentoongesteld in de etalage van den rijwielhandelaar W. Chabot. De hoofdprijzen, een rijwiel, pendule en bloemtafels, zijn waardevolle voorwer pen. terwijl ook de verdere prijzen nut tige voorwerpen zijn. Ter gemeentesecretarie van Sprang-Capelle werden gedurende de maand October 1936 ingevolge den Vleeschkeuringsdienst aangegeven 23 runderen. 79 varkens, 4 kalveren en 3 geiten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Men deelt ons mede dat over de Vaart, achter het café van A. v. Dijk aan het Bruggetje, een Waag zal geplaatst worden. Het werk is opgedragen aan J. Michael alhier. Door het Bestuur van de afdeeling Capelle van den Chr. Fabrieks en Transportarbeiders- bond is besloten om op 22 Dec.de nieuwe geluidsfilm »Toegemuurde Verten« te vertoonen voor leden en belangstellenden. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje zal a.s. Donderdagavond 5 November onder leiding van Ds. P. K. Keizer een dankstond voor het gewas worden gehouden. Naar we vernemen is onder leiding van Mevr. Cuperus met aanvankelijk een 20 tal leden een Ned. Herv. Naaikrans opgericht In de Ned. Herv. Kerk alhier zal a s. Woensdagavond om 7 uur een dankstond voor het gewas worden gehouden Zondag 8 November Ned. Herv. Kerk nam 2 uur Ds.Rcmme van Amsterdam. I VOETBALSPORT. NEDERLAND - NOORWEGEN 33.' Een uitslag waarmede Nederland tevreden mag zijn. In het Amsterdamsche Stadion werd Zondag de vierde landenwedstrijd ge speeld tusschen Nederland en Noorwe gen. De publieke belangstelling was buiten gewoon groot, wat niet te verwonderen valt, daar iedereen benieuwd was ken nis te maken met het spel der Noren, die te Berlijn Duitschland met het Olympisch voetbaltournooi wipten en.... iedereen wilde weer eens graag de Oranje-ploeg zien, die lang niet meer gespeeld had en niet naar de Olympiade geweest was. Daarenboven werkte ook het weer de groote belangstelling in de hand. Er zouden tusschen de 27 en de 30 000 toeschouwers geweest zijn bij dezen lan denwedstrijd. de 50ste welken het Ne- derlandscli elftal binnen de muren van de hoofdstad speelde. Hoe er gespeeld werd. Bij de bespreking van dezen wedstrijd kunnen we over het Nederlandsche elf tal niet in elk opzicht tevreden zijn. Me nigeen zal zich dan ook afgevraagd heb hen: was dat nu de Hollandsche ploeg die in liet verleden zooveel Jauwercn oogstte. Zeker, dat was dezelfde ploeg, maar het was niet hetzelfde spel dat onze landgenooten in vorige wedstrijden tot successen voerde. In dat spel ontbrak de geestdrift, een factor die de Oranje- ploeg gevreesd maakte in het buitenland. Hel was niet dat overrompelende, geest driftige spel, dat we zoo vaak konden bewonderen. Per slot van rekening kan Nederland tevreden zijn met dit gelijke spel. Hoe geheel anders was daartegenover het spel der Noren. Technisch uit stekend verzorgd juist in opvatting en combinatie en daarbij in een tempo dat hooger was dan het Nederlandsche. In de Nederlandsche voorhoede wilde het dezen middag niet vlotten en ook niet hikken. Het spel werd nu en dan te kort gehouden, waardoor men een op eenhoping van spelers kreeg, die ten slotte geen raad meer wisten met den hal en bii schieten onherroepelijk tegen tegenstanders aanschoten. Opvallend was dat bijna alle hallen naar den rechtervleugel geplaatst wer den. terwijl van Nellen en Smit in vrije positie stonden. In elk geval was het niet de gevaar lijkste Nederlandsche stormlinie van vorige wedstrijden, wat ook wel hieraan was te wijten dat Bakhuvs weinig gele genheid kreeg om als aanvalsleider op te treden, daar hij geducht door zijn te genstanders geschaduwd werd. In de halflinie ging het ook niet zoo als bet zijn moest. Het noodige verband met de achterhoede eenerzijds en voor hoede anderziids ontbrak wel eens, zoo- dat er duidelijke hiaten hestonden. An- driesen schoot in zijn taak te kort en het wordt o.i. tijd dat de Technische Com missie eens naar een anderen spil uit kijkt. Tn de achterhoede was Weber de beste man, Caldenhoven werd nogal eens ge passeerd. Keeper Halle, hoewel niet slecht, was toch niet zoo safe als anders. De Noren pasten het z.g. driebacksy- steem toe en niet succes. Er was vaak geen doorkomen aan, vooral natuurlijk niet. wanneer men tegen een dergelijk sterke defensie het shorting-passing gaat toepassen. Uitblinkers waren er eigenlijk niet bij de Noren. Zij vormden een homogeen ge heel. van elf stugge, stoere en fanatieke werkers, die van geen opgeven weten. De wedstrijd. Direct na den aftrap zijn de Noren in het offensief, maar dan krijgt Bakhuys den hal, hij geeft door aan Smit, die het leer echter niet meer bereikt. De uitvallen der Noren zijn buitenge woon vlug en bezorgen onze verdediging handen vol werk. Als ongeveer 7 minu ten gespeeld is, krijgt Wels den eersten korner te nemen, echter zonder succes. Enkele Noorsehe aanvallen stranden op buitenspel. Smit probeert het met een zacht schot, dat den Noorshcen keeper echter geen nioc'lijkheden bezorgt. Een zeer gevaarlijk moment ontstaat voor het Nederlandsche doel als de rechtsbuiten der Noren keihard langs doel schiet, nadat Halle mis gegrepen heeft. Geen minuut later kogelt de cen tervoor in, welk schot Halle corner werkt en deze prachtig vangt. Het spel verplaatst zich thans snel. Het Noorsehe doel komt aan een hachelijke situatie hij een gevaarlijken aanval van den linkervleugel van Nederland, waar uit de Bock tenslotte naast schiet. Uit een pass van van Nellen geeft Wels door aan de Bock. Deze lost een flink schot, dat corner gewerkt wordt, die geen succes he°ft. Uit een hal van de Bock deponeert Bakhuys den bal met een omhaal juist in handen van den Noor- schcn keeper. Het spel der Noren is voor doel wel wat kort, terwijl t" weinig geschoten wordt. Nederland is in den aanval. Wels geeft een voorzet. Bakhuvs mist maar Smit kogelt tegen den paal. Bij de Nooren is Juve, d° spil uitge vallen. Anderson valt in. Tusschen de bedrijven door lost Bakhuvs een kogel op het Noorsehe doel. welke door den keeper schitterend gehouden wordt. Noorwegen leidt 01. Na 32 minuten komen de Noren in den aanval. Weher blijft even met den hal aarzelen. De Noorsehe centervoor kriigt het leer in zijn bezit, lokt Halle, die blijkbaar oo buitenspel gerekend had, uit zijn doel. waarna hij Noorwegen de leiding geef! 01. Enkele minuten voor de rust kruipt Nederland door het oog van de naald als de linksbuiten een sebo' lost, ter wijl Halle is uitgeloopen. Gelukkig gaat de bal naast. Rust 01. De rust gaat in met 10 in het voor dcel van Noorwegen, welke voorsprong alleszins verdiend was. De tweede helft. De tweede helft begint met een zeer gevaarlijken aanval der Noren, waarbij Halle met groote moeite den linksbuiten een vrij zekere kans ontneemt. De stand gelijk 11. Een minuut na de hervatting krijgt Wels den bal, zet over naar Bakhuys. Deze maakt zich mooi vrij en schiet on houdbaar voor den Noorschen keeper in 11. Het was een prachtschot. Nederland leidt 2—1. Als 7 minuten gespeeld is-geeft Wels den bal over naar de Bock, deze kopt mis, ook de linksback der Noren mist, waarna Smit met een f raaien kopbal Ne derland de leiding geeft 21. De Noren zijn geenszins ontmoedigd en vallen fanatiek aan. Andriessen schiet in deze periode absoluut in zijn taak te kort. De Nederlandsche ploeg schijnt wak ker te worden. Haar spel is veel enthou siaster dan in de eerste helft. De Bock weert zich geducht. Verschil lende keeren tracht hij zich door de ver dediging heen te wringen, wat echter door stoer verdedigen der Noorsehe ach terhoede niet gemakkelijk lukt. De stand weer gelijk 2—2. Als 27 minuten gespeeld is, volgt een fanatieke aanval der Noren. Van den rechtervleugel werd tegen den paal ge schoten, waarna de linksbuiten de kans benutte en gelijk maakte 22. Het doelpunt, overigens niet onver diend, gaf den Noren nieuwen moed. De Nederlandsche ploeg krijgt weer een inzinking. Het publiek is enthousias ter dan de spelers. Een corner op het Ne derlandsche doel werkt Ilalle op het nippertje weg. Noorwegen neemt de leiding 23. De Noren blijven fanatiek aanvallen en in de 37ste minuut van de tweede helft zendt de rechtsbinnen een laag schot in, dat Halle na een uitval houdt, maar niet klem vast. zoodat de linksbin nen zijn land de leiding kan geven 23. Direct na den aftrap lost Smit een schot, dat rakelings naast gaat-. Nederland zet er nog alles op om ten minste gelijk te maken, wat twee minu ten voor het einde lukt. Wederom gelijk 3.3. Aanvoerder van Heel brengt goed op en plaatst naar Smit. Deze zet over naar de Bock, die met een goed schot voor Nederland gelijk maakt 33. Kort hierna komt het einde en is iedereen blij. dat Nederland nog gelijk gespeeld heeft. De stand is thans: Noorwegen 4 13 5 11-8 Nederland 4 3 1 3 8-11 WAALWIJK. R. W. B. Zaterdag speelde BWB een wedstrijd tegen een versterkt SDO-elftal in Sprang, en wisten een 74 overwinning te be halen. Het programma voor a.s. Zondag is als volgt: BWB 1Bossche Bovs. BWB 2WSC 3. Zandschel 1—RWB 3. Op deze wedstrijden komen wij Zater dag even terug. Waal wij ksche Jeugd competitie. Programma voor Zaterdag 7 Nov.: NEOSDO, scheidsrechter L. Schapendonk. Blauw-WitBWB, scheidsrechter G. de Jong. WSC. vrij. Voorlopig programma voor 14 Nov.; WSCNEO. SDOBlauw-Wit BWB, vrij. Deze wedstrijden vangen aan om 3 uur, DUSSEN. Dussensche Boys. Zondag j.l. hadden de Boys een ge dwongen rustdag, doch a.s. Zondag gaan zij naar Waspik alwaar ze de reserves van Waspik zullen ontmoeten. Wij ko men hierop a.s. Zaterdag terug. BILJARTEN. RiJjartkampioensehap van Wialwvjk en omgeving. Naar wij uit goede bron vernemen zal er in de loop van eenige dagen in café Citv bii H. dc Ruijter on de mark» te Waalwijk wederom een persoonlijke Biljartkampioenschap van Waalwijk en omstreken gehouden worden. Gezien het succes dat de heer de Ruijter het afge- loopen seizoen had met het vori"e Ril- iart-lournooi gelooven wij wel dat zulks in zijn gemoderniseerd café dat on de eerste plaa's hiina uitsluitend ingericht is voor biljartliefhebbers en biljartwed strijden en voorts met zijn eerste klas Wilhelmina-biljart (Bondsmaat) zeer ze ker weer een groot succes 'al wonlen De heeren die aan het vorige kam pioenschap in café Citv deelgenomen hebben zullen z,eer zeker gaarne weer van de partij zijn, daar de ondernemer wel zal zorgen dat alles in de perfectie geregeld is. Nanr wij vernemen Hebben re°ds ver schillende personen biljart,ie'hehb°rs uit Tilburg Heusdcn, Den Posch. Breda en Waalwijk hunne medewerking toegezegd. Wij wenschen hen het beste succes en komen a.s. Zaterdag hier op nader terug. WIELERSPORT. Het afqeloopen zomerseizoen. Wi,j leen in de sportrubriek van de Nieuwe Koerier: De winterbanen hebben de poorten

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7