SPORT. SPRANG-CAPELLE. RAAMSDONK. R.K.V.V. „W. V. R." WASPTK. R.K.V.V. „W.S.C." R.K.V.V. „Waspik". LtVlIlUi terleiding andermaal ter sprake, meer in verband met de nieuwe bepaling, die met ingang van 1 Januari a.s. hieromtrent in werking treedt. De heer H. P. Dekkers, die als ge volmachtigde hier ter plaatse de be langen der Maatschappij vertegen woordigt, gaf een duidelijke uiteen zetting van de nieuwe bepalingen. Deze bepalingen raken meer bijzon der de perceelen, die wel aangesloten zijn aan de dienstleiding, doch waar van de bewoners tot heden weigerden water te gebruiken. Zoo deze bewo ners vóór 1 Januari een verzoek doen om aangesloten te worden, geschiedt de openstelling der kraan gratis, mits één jaar waterverbruik gegarandeerd wordt. Geschiedt dit verzoek eerst na 1 Januari, dan moet men de onkosten van aansluiting ten bedrage van 17.50 ten volle betalen plus 1.25 voor elke Meter dienstleiding vanaf den voor gevel van het pand tot aan het putje waarin de huisaansluiting geschiedt. Ook dan moet een vol jaar water-af name gegarandeerd worden. Heeft nu de bewoner een vol jaar water afge nomen, dan kan hij b.v. uit betalings- onmacht- de leiding laten afsluiten, in dit geval gaat de verhuurder dan vrij uit en behoeft hij geen aanlegkosten meer te betalen. De huurder komt dan uitsluitend voor het risico van weigeren van wa ter-afname. Deze toelichting, door den heer Dek kers ter vergadering gegeven, stemt volkomen overeen met wat de Directie der Maatschappij in antwoord op een desbetreffend schrijven aan het Be stuur van den Bond van Huiseigena ren meldt. De Maatschappij merkt in haar antwoord alleen nog op, dat de leiding berekend wordt tegen ƒ1.25, ƒ1.50 en ƒ1.75 per Meter voor resp. een (y2", en 1" leiding) twee kwarts, drie kwarts of 4 kwarts lei ding. Burgerlijke Stand. Geboren Paulina Maria Antonia dv G. M. Lensvelt en Ga. van Bijnen. Cor nells Johannes Adrianus zv H. A. van lersel en H. M. H. de Kort. Adriana Maria Joseph dv W. Verboven en A. J. Vugls. Franciscus Josephus zv C. van Rooij en P. Vugts. Overleden: Peter Johannes Klijn, wednr. van Aa. Verdijk, 8G jaar. Hendrika Bakx wed. van W. Damen, 90 jaar. Jo hannes Martinus Haans, echtg. van J. P. van den Broek, 67 jaar. Huwelijks-aangiften Hendrikus van Boxtel, oud 30 jaar, won. te Lith en Maria Catharina v. d. Wouw, 29 jaar, won. alhier. Gehuwd Lambertus Theodorus v. Heumen, oud 23 jaar, won. te Waalwijk en Ja- coba Theodora Hoevenaar, oud 21 j., won. alhier. Marinus in 't Groen, oud 38 j., won. te Dongen en Laurina van Wanrooij, oud 36 jaar, won. alh. Ingekomen A. J. Bleeker, van Heemskerk. J. I). de Neijn van Hoogwerff, van Haar lem. H. Nipius, van Overschie. A. C. Willebrand van Overschie. E. Minz van Breda. C. Strik van Drunen. A. M. Rombouts, van Til burg. E. Ca. Loots, van Tilburg. Ma. van Nunen, van Dussen. Vertrokken: F. M. Heesbeen naar Oosterhout. J. G. de Rouw naar Ammerzoden. Ca. Ma. v. Loon naar Tilburg. Aa. P. M. Strücker naar Drunen. Ma. Aa. Knoops naar 's-Bosch. Pa. de Vos naar Tilburg. W. H. B. Smit naar Goirle. F. J. B. Luckman naar Oudenbosch. A. I. Aarts naar Til burg. Ma. Ga. Vrooijink naar Schijndel. LOON OP ZAND. Jubileum. De heer Willem Evers alhier hoopt op a.s. Zondag 15 November te jubi- leeren. Op dien dag zal hij n.l. 40 ja ren het ambt van notarieel afslager hebben uitgeoefend. De heer Evers aanvaardde op 15 November 1896 zijn ambt onder notaris Bossers alhier, terwijl hij na diens overlijden over ging in dienst van diens opvolger no taris Mulié te Kaatsheuvel. Toen deze functionaris door notaris van Dam werd opgevolgd, thans reeds 33 jaren geleden, veranderde ook Evers van opdrachtgever en is zoodoende ruim 33 jaren in dienst van notaris v. Ham. Donderdagavond kwam onder voor zitterschap van den Burgemeester het Feestcomité in vergadering bijeen. Het comité, dat een meer en meer permanent karakter krijgt, besloot om de feestelijkheden, te houden ter ge legenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana, te leiden. Verschillende mogelijkheden wer den geopperd, zooals het organiseeren van een fakkeloptocht, het organisee ren van een optocht met praalwagens, e.d. Tot een definitief plan heeft men echter nog niet besloten, mede in ver band met de moeilijkheden, welke het jaargetij met zich medebrengt. Alvorens nadere plannen te over wegen werd besloten het oordeel der diverse vereenigingen, welke daarvoor in aanmrking komen, te vragen en op 23 November a.s. opnieuw bijeen te komen ter nadere bespreking. Indien er in de gemeente animo mocht bestaan tot het organiseeren van een optocht met praalwagens, ver sierde automobielen en vrachtauto's, kan hiervan thans reeds mededeeling worden gedaan aan den Burgemeester opdat het feestcomité bij zijn plannen daarmede eventueel rekening zal kun nen houden. SPRANG. Predikbeurten Zondag 8 Novem ber 1936: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Gercf. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat Drs. Batelaan van Rotterdam-Z. De bazar ten bate van het plaat selijk Crisis Comité SprangnCapelle, georganiseerd door de Ned. Herv. Naai- krans, zal worden gehouden op Dins dag, Woensdag en Donderdag 10, 11 en 12 November a.s. De opening heeft plaats op Dinsdagavond half 8 dooi den Edelachtb. Heer Burgemeester A. Smit. Naast schitterende handwerken en diverse mooie artikelen, is gezorgd voor verschillende aardige attracties. De bazar wordt gehouden in de zalen van den Chr Volksbond. Wij wekken de ingezetenen gaarne op een bezoek aan deze bazar te bren gen en alzoo het doel, waarvoor zij werd georganiseerd, te steunen. De vereeniging Chr. Volksbond alhier, hield j.l. Woensdagavond in haar gebouw onder leiding van den voorzitter, dhr. G. J. v. Willigenburg, haar jaarvergadering. De Voorzitter opende de vergade ring met het lezen van Ps. 63 (onbe rijmd) en gebed, waarna hij in zijn openingswoord de aanwezigen wel kom heette, in het bijzonder de afge vaardigden der aangesloten vereni gingen. Spr. wijst er op, dat de ver eeniging weer een jaar heeft mogen bestaan, in tegenstelling met landen, waar een Chr. vereenigingsleven niet meer mogelijk is; dit vraagt dank baarheid en oprechte dankbaarheid moet uitdrijven tot trouw medeleven en werkzaam zijn met en voor de ver eeniging. Na lezing der notulen, brengt de secretaris, de heer J. de Jong, zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging op haar terrein weer veel nuttig werk mocht verrichten. Van de bibliotheek werd veel ge bruik gemaakt; uitgegeven werden 1136 boeken. De penningmeester, dhr. J. C. de Roon, bracht verslag uit betreffende de toestand der financiën. Hoewel 't boekjaar sloot met een klein batig saldo, spoorde de Voorzitter aan tot propaganda voor het aanbrengen van donateurs, waar het aantal donateurs de laatste jaren was teruggeloopen. Dhr. C. van Caem bracht namens de commissie voor het nazien der boe ken verslag uit en stelde voor den pen ningmeester onder dank voor zijn ac curaat beheer te dechargeeren, waar toe wordt besloten en waarbij de voor zitter de hoop uitspreekt dat hij nog vele jaren de functie mag waarnemen. De Voorzitter deelt mede, dat de af tredende bestuursleden door de be trokken aangesloten vereenigingen worden herkozen. Verschillende vereenigingsaangele- genheden enz., worden nog besproken, waarna de vergadering met dankge bed werd gesloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de af- deeling Capelle van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond bedraagt momenteel 79, waarvan 73 geheel en 6 gedeeltelijk werkloos zijn, hieronder zijn 61 fabrieksarbeiders en 18 trans portarbeiders, terwijl een 6-tal leden steenfabriekarbeiders eveneens werk loos zijn. Woensdag j.l. herdachten de ech telieden P. van Beek-van Wijngaar den in de Nieuwstraat alhier, hunne 50-jarige echtvereeniging. Des avonds 8 uur bracht het fan fare-corps „Sirena" een serenade, wat veel volk op de been bracht. len voor der vorige ledenvergadering, welke werden goedgekeurd, waarna de beschrijvingsbrief voor de op Zater dag 7 en Zondag 8 dezer te Rotterdam te houden Algemeene vergaderign van de vereeniging „Volksonderwijs" be handeld werd. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werd door de afdee- ling benoemd de heer G. A. S. de Bas, die deze benoeming onder dankzegging aannam. In de bestuursvacature werd voor zien door de verkiezing van den heer C. Sterrenburg Pzn., die onder dank zegging voor het in hem gestelde ver trouwen zich deze benoeming liet wel gevallen. Nadat bij de Rondvraag nog enkele punten van algemeenen aard ter spra ke waren gebracht, sloot de voorzit ter ongeveer 1U uur deze bijeenkomst. Voor de Ned. Herv. gein. te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des mor gens half 1U en des namiddags half 3 op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half 1U en des avonds half. 7 hoopt in de Ned. Herv. kerk aan den Loonschendijk op te treden Ds. Remme uit Amsterdam. Reeds van enkele ingezetenen mocht het Bazar-Comité in den loop dezer week giften voor de ten bate van de gemengde zangvereeniging Het Rozeknopje en het muziekgezelschap Kunst na Arbeid in het a.s. voorjaar te organiseeren bazar ontvangen, ter wijl meerderen toezeggingen deden. Mogen deze goede voorbeelden na volging vinden. Bij het passeeren op de Hooge vaart van den melkwagen van den melkrijder R., had het 10-jarig doch tertje van Van Peer aan den Winter dijk, dat met haar 6-jarig zusje ach ter op den bagagedrager op weg was naar school, j.l. Donderdagmorgen 't ongeluk met de fiets te slippen, met het noodlottig gevolg, dat het jongere zusje onder den melkwagen terecht kwam, overreden en op slag gedood werd. Het oudste zusje, dat verwond was, bleek een hersenschudding te hebben en werd naar de ouderlijke woning vervoerd. Men kan zich den schrik der ouders, alsmede hun droef heid voorstellen. De geheele gemeente leeft mede in de droefheid van het zwaar beproefde huisgezin. De Marechaussee te Waalwijk on derzoekt deze zaak. Het echtpaar Jacobus Boezer en Soetje Oerlemans hopen op Woensdag 11 November den'dag te herdenken, dat zij vóór 50 jaar in den echt wer den verbonden. Moge deze dag voor de beide oudjes en hunne kinderen en kleinkinderen een recht genoege- lijke dag zijn. In ons vorig nummer kwam on der „Capelle" een bericht voor, mede- deelende, dat Donderdag in het Sta- tionskoffiehuis alhier een openbare vergadering gehouden zou worden, waar Ds. Bouvain als spreker zou op treden. Achteraf deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat deze verga dering een propaganda voor de N.S.B. bedoelde. Wij hadden daarvan na tuurlijk niet de minste notie, anders was dit bericht niet opgenomen; wij plaatsten het zonder meer, omdat het afkomstig was van onzen gewonen correspondent. In elk geval willen wij hier nog maals mededeclen, dat wij noch aan kondigingen, noch verslagen wenschen van N.S.B.-sche of S.D.A.P.-sche ver gaderingen, enz. ning voorspellen. Willen zij dit seizoen weer een hartig woordje meespreken in deze Reserve-afdeeling dan hebben zij beide puntjes ook hard noodig. R. W. B. R.W.B.Bossche Boys. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag lees- dienst. CAPELLE. In het Stationskoffiehuis bij den heer P. Pruijssers werd j.l. Dinsdag avond half 8 een algemeene ledenver gadering gehouden van de afdeeling „Sprang-Capelle e.o." van Volksonder wijs. Mede tengevolge van het minder gunstige weer was de belangstelling niet zoo groot als gewoonlijk. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer E. Colet, las de secretaris, de heer J. Kraak, de notu- W A AL WIJK. W. S. C. TongelreW.S.C. WSG wordt dit seizoen een trouwe bezoekster van onze Zuidelijke lichtstad waar verschillende clubs uit deze af deeling gevestigd zijn. Ook morgen gaat zij een Eindhovensche club partij geven n.l. Tongelre, dat momenteel op de rang lijst onder de middenmoot staat gerang schikt. Mogen we dit standenlijstje als maat staf nemen dan heeft WSC ongetwijfeld de beste papieren en een overwinning onzer geel-zwarten ligt dan ook in de lijn der verwachtingen. Toch zullen onze spelers goed doen deze partij niet te onderschatten. Zelf vertrouwen is een mooi iets als het een prikkel vormt tot moedig volhouden tot het einde toe, ook als men met tegen slagen te kampen heeft, doch nimmer mag zelfvertrouwen tot overmoedigheid leiden, tot de idee: we kunnen van die tegenpartij gemakkelijk winnen. Reeds tegen MGS in Venlo, waar WSC op zullcen taaien tegenstand stiet, dat zij met een gelijk spel genoegen moest ne men, heeft zij ondervonden dat met te genstanders die op papier zwakker lij ken toch niet te spotten valt. Daarom zal het geraden zijn morgen van het begin tot het einde flink aan te pakken of het den lastigsten tegenstan der gold. De punties moeten zeker mee naar Waalwijk gebracht worden anders zou de kans op een succesvolle beëindi ging van het seizoen een leelijke knak krijgen. Wij hopen dat de voorhoede we derom goed on schot zal zijn en de overwinning veilig zal we*en te stellen. De WSC-reserves spelen thuis tegen Longa 3. Als we in aanmerking nemen dat zij in Tilburg met 73 van Longa 3 wisten te winnen dan mogen wij hen op eigen terrein toch ook wel een overwin- RWB zal zooals wij reeds melden be zoek krijgen van Bossche Boys, een goede bekende dus, die al jaren achtereen als geregelde tegenstander fungeert. Het vorige seizoen behoorden zij niet tot de sterkste uit de afdeeling, en ook onze jongens wisten beide keeren te zege vieren. Dit seizoen schijnen de Bossche Boys over een goed elftal te beschikken, hun positie op de ranglijst geeft dit dui delijk weer, zoodat onze jongens er van verzekerd kunnen zijn een elftal te ont moeten, dat alles in 't werk zal stellen zich in de kopgroep te handhaven. Daar ook RWB nog een goede plaats inneemt, en deze natuurlijk nog wil versterken, kan men verzekerd zijn van een span nende strijd die het aanschouwen vol komen waard zal zal zijn. Deze wedstrijd vangt aan om half drie. Vooraf speelt RWB 2 tegen WSC 3 die haar in hun eersten wedstrijd een flinke nederlaag wist toe te brengen; onze re serves zullen dus alles in het werk stel len deze ongedaan te maken. Ten slotte gaat het derde elftal bij Zandschel op bezoek. JULIANA. JulianaDevo. 's-Bosch. Na enkele weken rust staat voor Zon dag a.s. voor het 1ste elftal een thuis wedstrijd vastgesteld en komt DEVO uil Den Bosch op bezoek. In Den Bosch wis ten onze geel-zwarten na een schitterend gespeelden wedstrijd met 111 te win nen en zal DEVO natuurlijk trachten om revanche te nemen voor deze nederlaag en staat onze geel-zwarten Merke tegen stand te wachten tegen DEVO. Wij ver trouwen dat onze jongens zich weer in hun vorm van de laatst gespeelde wed strijden zullen laten zien om te trachten de rnin'en >n de wacht te slepen opdat de voetballiefhebbers welke zeer zeker weer in grootcn getale op het Juliana-terrein aanwezig zullen zijn van een spannen- den strijd kunnen genieten. Aanvang half drie. Juliana 3 speelt eveneens een thuis wedstrijd tegen Waalwijk 1. Ook bij deze plaatselijke ontmoeting wordt een span nende strijd verwacht. Aanvang 12 uur. Juliana 2 is vrij van competitie. R.K.V.V. H.E.C. De 2c Zondag van de maand wordt er gewoonlijk in onze afdeeling niet ge speeld. De competitieleidcr heeft ge meend ditmaal daar geen gebruik van te maken, daar voor de meeste vereeni gingen reeds 2 Zondagen geen wedstrij den zijn vastgesteld; dit laatste door bij zondere omstandigheden. Zoodoende komt HEC nu ook in de rij en wel in Oss tegen de club van dien naam. Het feit doet zich thans voor dat HEC de bovenste plaats inneemt; Oss daar entegen prijkt met 5 verloren wedstrij den glansrijk onderaan. Op papier is de ui's'ag dus geinakkeliik e^noeg te voor spellen. Onze veronderstelling is echter wel wat anders, en is het vrijwel zeker dat de HEC'ers een harde dobber kruven. De Ossenaren hebben er tegen HEC al tijd geweldig veel zin in. Daarbij komt dat ze de noodzakelijkheid om enkele punten te verzamelen onderhand wel zullen gaan inzien, en zullen dus hun uiterste best doen onze jongens zoo goed mogelijk partij te geven. In de HEC'ers hebben wij echter wel zooveel vertrou wen, dal zij hun eerenlaats met succes zullen weten te verdedigen. Het 2de elftal soeelt wederom een thuiswedstrijd. Ditmaal is het VVM uit Moergestel die hier te gast komt. Het is de HEC'ers aan te raden, eens flink van leer te trekken, willen zij niet in het schuitje van vorig iaar komen te varen. Er kan Zondag a.s. gewonnen worden, wanneer allen ervan overtuigd zijn, dat dit alleen kan gebeuren, door ieder zijn uiterste b^st te doen. R.K.V.V. HERCULES. Programma voor a.s. Zondag: Sarto 2Hercu'es 1. Hercules 2Sarto 4. Hercules 3Sa^to 6. HF.C aHercules a. DES bHercules b. Het is voor Hercules a.s. Zondag een drukke dag niet minder dan 5 wedstrij den staan or> het program. t^et Is'e elftal o'uIerneTnt de reis near Tilburg om daar de reserves van de 2de Klasse I.V.C B.'er Sarto te gaan bekam pen, hetwelk voor onze jongens een zware dobber wordt en wii zullen ten hoogste voldaan zijn indien hier een ge lijk spel behaald wordt. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Verstrek 12,45 uur bii café de Lindeboom. Het 2de elftal speelt thuis tegen Sarto 4. en heeft gezien de resultaat van den laatsten wedstrijd wel een kleine Vans op succes mits er tenminste door allen voor de volle honderd procent gewerkt wordt. Aanvang 2 uur. Het derde elftal dat alsnog is inge deeld in de 3de klasse speelt a.s. Zondag den lsten wedstrijd tegen de jongste garde van Sarto. Wij zijn benieuwd wat er onze jongens van terecht brengen. Aanvang l9 uur. Het a-elftal speelt een uitwedstrijd voor de R.K.J.C. tegen HEC-junioren ter wijl het b-elfta1 on bezoek gaat bij DES ;n Kaatsheuvel. Beide wed"tniden vangen aan om 12 uur. Het b-elftal vertrekt om 11 uur. in die ontmoeting van een ongerechtig de speier hebben gebruik gemaakt zoo dat, wanneer de bepalingen van 't regle ment daaromtrent toepassing vindeu, deze weds.rijd nog moet worden overge speeld. Indien dit het geval mocht wezen dan vangt het seizoen 1936 voor ons eerste elftal aan op 15 November a.s. Dat dit voor een goede verloop van de competitie funest is schijnt iedereen te begrijpen behalve de competiLeleiding. Het tweede elftal speelt op eigen veld tegen de Dussensche Boys. De wed strijd te Dussen werd door de onzen op 't nippertje gewonnen, en het zou ons niet verwonderen als morgen de Boys overkomen met de vaste wil revanche te nemen. Morgen zullen onze beide elftallen wederom moeten aantreden. Het eerste elftal speelt thuis tegen Re Ready uit Hank. Deze ontmoeting is er steeds eene geweest die men meer dan 'n doorsnee competitiewedstrijd de be langstelling weet te trekken. De jongens van Hanegraaf doen in verschillende kwaliteiten voor onze ploeg geenszins onder. En wat zal daarvan het resultaat zijn? In Moerdijk waar wc het laatst iu het veld kwamen, moesten we een veer laten, wanneer dit morgen ook het ge val zou zyn, zou ons dat niet al te /eer verwonderen. Ons tweede elftal gaat naar Hank om daar z'n krachten met de Be Ready- reserves te meten. Deze hebben naar onze mecning een heel wat gemakkelij ker taak. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. „Veersche Boys". Opnieuw is het morgen voor onze vereeniging een drukke dag. Dongen 2 is morgen bij ons te gast en de vraag welke de aandacht van spelers en supporters gespannen houdt is zeker wel deze: „Zal ons eerste elftal morgen er in slagen voor de derde maal in successie, zege vierend uit den strijd te komen. Gezien het verloop van de achter ons liggende wedstrijden moeten we wel vertrouwen in onze ploeg stellen. Don gen 2 is ook juist geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. We willen niet zeggen dat ons eerste elftal zich maar alvast op een nederlaag moet voor bereiden, doch zeker is dat het morgen volop de gelegenheid zal krijgen te too- nen waartoe het uiteindelijk in staat is. Een gelijk spel is, mogelijk een kleine overwinning niet uitgesloten. Het tweede en derde elftal reist in commissie naar Zevenbergen om aldaar hun krachten te gaan meten met Virtus 2 en Virtus 3. ZANDSCHEL. A.s. Zondag 8 November speelt ons le elftal tegen RWB 3 uit Waalwijk een thuiswedstrijd voor de 2e Klasse van den B.V.B. Aanvang 2 uur. Om 12 uur sneelt het 2e elftal even eens voor de 2e Klasse B.V.B. een thuis wedstrijd tegen Kaatsheuvelsche Boys 2 uit Kaatsheuvel. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. De beide elftallen ontmoeten Zondag de beide elftallen van WVR uit Raams- donk. Hoe goed lot op heden de compe titie ook is verloopen en keurig werd in gezet, toch gelooven we dat morgen beido elltallen der geel-zwarten zoo niet twee dan toch minstens één puntje zullen moe ten missen. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys gaan naar Waspik en spelen aldaar tegen de reserves van de club van dien naam. Veel succes beloven wii de jonge Boys niet, daar zij in den thuis wedstrijd, zij 't dan onfortuinlijk reeds van Waspik 2 hebben verloren. DRUNEN. R.K.V.V. Sporters. Sporters eerste elftal speelt om 2 uur thuis tegen Schijndel 2. Om hun oude vorm zijn Sporters sterker dan de gasten. Wij zien deze Zondag dan ook tegemoet met een overwinning voor het eerste elf tal. Sporters 2 spelen om half één in Elshout. Sporters 3 spelen om 1 uur in Herpt tegen de Boys. Deze reserves voorspel len wij daar een mooie nederlaag, dat geen schande is bij een dergelijke eerste ontmoeting in deze competitie. R.K.V.V. V.J.C. VJC speelt haar eerste competitiewed strijd thuis om 1 uur tegen de Boys 3 uit Vlijmen. VJC zagen wij nog geen com petitiewedstrijd spelen, maar wij ver wachten toch goed werk voor hun, mis schien wel een overwinning. ELSHOUT. R.K.V.V. E.S.C. Na een min of meer onfortiunbik be gin van het seizoen, wist onze p'ocg z;ch al heel pauw te herstellen door de 2de competitie-wedstrijd op overtuigende wiize te winnen. Morsen gaat de reis naar de Heikant. Ze zullen daar de gasten zijn van De Zwaluwen. Tn vorige seizoenen kon er meestal se- makkeliik gewonnen worden: maar men kan nooi' weten, en daarom is bet wen- sehelijk dat men al niet voorbands te lichtvaardig over deze ontmoeting oor deelt. Beleefdf ons eerste elftal vo-ige Zon dag een dag van gedwongen m^t, zij zul len" zirh dit voor morden onnieuw moe ten laten we'gevallen 't *s onderband oni l.rpr»pt te worden. We tellen moreer 8 November en nu is er é*n zeg"e één wed strijd voor de comnetitie gesueeld. Nu is nog gebleken dat onze tegenstanders ESC speelt thuis tegen Sporters 2 u rnnnn nm half één. De Tïl'CStatieS V£ uit Drunen om half één. De prestaties van ESC waren beter te noemen dan die der Sporters 2, zoodat ESC de punten wel voor zich zal houden. DE WEG NAAR SCUTARI. door Willy Corsary. H. P. Leopold's Uitgevers Mtf. N.V. „De weg naar Scutari" is de levensroman van Florence Nightingale. Willy Corsary beschrijft ons op boeiende wijze, hoe Florence, een overgevoelig en jaloersch ltlnd, droomt van een toekomst, waarin ze zich werkelijk verdien stelijk zou kunnen maken voor de menschlieid; want in werkelijkheid leidt zij het leege, nutte- loozc leven van een rijk meisje uit dien tijd. Eindelijk lukt het haar te ontkomen aan de conventie en tyrannic harer familie en laat /e zich als verpleegster opleiden. Dan komt de Krim-oorlog en nu kan ze beginnen aan een werk, dat haar in staat stelt zich verdienstelijk te maken voor de mensclihcid. Zij trekt naar Scutari om het groote Roode Kruis-werk te be ginnen, dat haar naam onsterfelijk zal maken. Deze levensroman is boeiend geschreven en draagt een bijzonder karakter. De prijs is ingenaaid ƒ2.90; gebonden ƒ3.90.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7