Vervolg Plaatselijk Nieuws. St. Nicnlaas-wedstrijd H.de Bont- v. Huiten ZONDAGAVOND fiwWi /inid een knal-avond, „De Echo van het Zuiden" Heereokleeding naar maat Zaterdag 7 November 1936. No. 89. De Echo van het Zuiden Derde Blad (Zie voor Plaatselijk Nieuws ook 2e pagina 2e blad). UITBREIDING SCHOENFABRIEK „HOLLANDIA". Naar wij vernemen zijn bij de N. V. «Hollandia» Schoenfabriek Bloch Stibbe ti Waalwijk plannen in voorbereiding om binnen korten tijd haar fabriek belangrijk uit te breiden. Het plan is aan een vleugel een oppervlakte van 45 x 10 Meier bij bouwen en 3 etages hoog. Deze bouw zal in beton constructie en ijzeren ramen uitgevoerd worden. „SETA". De fabrieksgebouwen der N.V. »Sport« aan de Kerkstraat alhier, die Donderdagmorgen door Notaris Schreurs te Drunen in hotel Verwiel zijn geveild, zijn aangekocht door de Kousenfabriek »Seta« alhier voor de somma van f6100.— Zij zal eerlang haar bedrijf van de Stationsstraat naar deze gebou wen aan de Haven overbrengen. WERKELOOSHEID. De stand der werkeloosheid in onze gemeente is als volgt p. heden p 3 Sept. W G. W. G. Bouwvakarbeiders 65 6 52 12 Houtbewerkers 6 5 Kleermakers 6 6 8 21 Lederbewerkers 209 29 233 48 Leerlooiers 13 1 13 1 Metaalbewerkers 8 8 Typografen 2 3 Div. werkkrachten 32 5 40 2 Totaal 341 47 362 84 Zooals men ziet en tevens al wist uit de mededeeling van den burgemeester bij de behandeling der begrooting, is het aantal w rk- loozen nog niet veel afgenomen, dat der gedeeltelijk werkloozen is iets beter. VRIJWILLIG LANDSTORMKORPS MOT ORDIENST AFDEELING WAALWIJK. Door het Vrijwillig Landstorm Korps MotordienM zal op Woensdag 11 November 1936 's avonds om 20.15 uur in zaal No. 21 van het Gemeentehuis te Waalwijk (ingang naast Inspecteur van Politie) een propaganda-vergadering worden ge houden. Voorafgaande aan deze vergade ring zal door een gedeelte van het Vrijwillig Landstorm Korps Motor- dienst een oefening in de omgeving van Waalwijk worden gehouden. Het doel van de vergadering is de afdeeling van het Korps te Waal wijk uit te breiden. Het Korps, dat als een bijzonder Korps een belangrijk deel uitmaakt van den Vrijwiiligen Landstorm heeft tot doel vooral door preven tieve werking revolutionaire uit spattingen, die verderfelijk zouden zijn voor Land en Volk te voor komen. Overtuigd, dat velen de nood zakelijkheid inzitn van bovenver melde organisatie, is er besloten deze vergadering voor de gemeente Waalwijk en omstreken te doen houden. Allen die met vorenstaande be ginselen instemmen en voor het lidmaatschap in aanmerking kunnen komen en dat zijn zij le Die in het bezit zijn van een eigen motorvoertuig en een geldig rijbewijs bezitten voor 't besturen daarvan. 2e Zij die in het bezit zijn van een geldig rijbewijs en niet in het bezit zijn van een motorvoertuig. 3e Monteuis in het auto-motorvak, worden uitgenoodigd bovenver melde vergadering bij te wonen. Bijzonderheden betreffende de aanneming tot vrijwilliger bij meer genoemd Korps zullen aan belang stellenden op die vergadering wor dq,n uitgelegd. Voor deze vergadering heeft zich een comité van aanbeveling gevormd waarin zitting hebben E C. J. Moonen, Burgemeester van Waalwijk. H. F. Heezemans, Pastoor. L T. Louwe-Kooijmans, Dominé. J. Wiesman, Res. Kapitein, Industrieel. L. H. P. Hoekers, Res. Kapitein v. sp Diensten, Comm. Afd. N.-Br. J. A. Vermeulen, Res. Kapitein v. sp. Dienst., Distr. Comm V.L.S.M. KANTOOR DER DOMEINEN. Wij hebben vroeger reeds mede gedeeld welk antwoord de minister van Financiën heeft gezonden aan Waalwijks Belang, terzake haar verzoek om de afdeeling Domeinen niet van 't kantoor Waalwijk te splitsen en naar Dordrecht over te plaatsen. Zooals bekend en ook verwacht werd, was dit antwoord natuurlijk afwijzend. Ook het gemeentebestuur van Wij kondigen weer een belangrijke aan, voor onze winkeliers en lezers van 't grootste belang. OOK VOOR DE KINDEREN een aparte interessante St. Nicolaas-verrassing. Bijzonderheden volgen spoedig Waalwijk e.a hebben thans bericht in dien zin gekregen. Zooals ook indertijd vermeld had W B. een afschrilt van haar ver zoek aan den minister van Finan ciën gezonden aan de afgevaardig den van onzen kieskring met verzoek om steun. Dat deze werke lijk verleend is moge blijken uit 't navolgende, door ons ontleend aan het voorloopig verslag van Hoofdstuk Financiën «Eenige leden stelden de vraag of het juist is, dat de Minister het voornemen heeft om over te gaan tot splitsing van 't kantoor iler registratie en domeinen te Waalwijk, door de afdeeling domeinen te voegen bij 't kantoor Dordrecht.Zij waren van meening, dat door deze splitsing niet alleen de belangen van de inwoners van Waalwijk, maar ook die der bevolking van de geheele Lang straat en het land van Heusden en Altena, waar de domeingoe deren veelal gelegen zijn, worden geschaad. De bewoners van deze streken zouden door diesplilsing genoodzaakt worden hun be langen betreffende pacht en visscherij te bepleiten in Dord recht, hetgeen,- voor hen niet alleen lastig, maar vooral ook kostbaar zal zijn. De leden hier aan het woord spraken den wensch uit, dat de Regeering, alvorens tot bovenbedoelde split sing over te gaan, de daaraan verbonden bezwaren ernstig zal overwegen C J- - ECONOMISCH TECHNOLOGISCH INSTITUUT IN NOORD-BRABANT. Gedeputeerde Staten van Noord Brabant hebb.n o.m benoemd tot leden van bovengenoemd institu ut Drs. G. J de Vries, directeur der H.B.S. H.H.S., lector aan de R.K. Handelshoogeschool te Waalwijk; G. N. van Loon, voorzitter der Kamer v. Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk en Mr. R. J. Th. van der Heijden, secretaris van de Kamer v. Koop handel en Fabrieken voor de Lang straat, te Drunen. REGELING ARBEIDS VOORWAARDEN IN DE SCHOEN INDUSTRIE TE WAALWIJK. Door de Vereeniging van Waal- wijksche Schoenfabrikanten is met ingang van 1 December a s. een regeling van arbeidsvoorwaarden vastgesteld, geheel gelijk aan die van Juli 1935. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Morgen, Zondag, heeft het jaar feest plaats van de R.K. Werk liedenvereeniging. In de parochie kerk van St Jan wordt om 7 uur een H. Mis opgedragen, waaronder Algemeene H. Communie der leden. Des avonds om 6.30 uur wordt in het Bondsgebouw een feestver- gadering gehouden, welke wordt opgeluisterd door de Tooneelver- eeniging D.V.S.V. met't tooneelstuk «Papier en Staal« van Jan E. Odijk en door de Liedertafel «De Ver eenigde Zangers. PROV. STATEN VAN NOORD-BRABANT. De kamers van koophandel en fabrieken in Noord-Brabant hebben financieele medewerking verzocht voor de oprichting van borgstellings fondsen voor den middenstand Ged. Staten meenen, dat de provincie niet mag achterblijven in het ver leenen van deze hulp maar hebben bezwaar tegen een deelneming met een bedrag van f 150Ot'O. Zij geven de voorkeur aan beschikbaarstelling van een bijdrage per jaar, en meenen dat met een bedrag van f5000 zal kunnen worden volstaan. In de provinciale begrooting wordt voorgesteld een nieuwe be planting o.a. langs den weg 'sHer. togmbosch Vlijmen. Rekening wordt gehouden met de nieuwe denk. beelden, welke ten aanzien van beplantingen in de laatste jaren zijn opgekomen. R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Woensdagavond vergaderde in het Bondsgebouw afdeeling Waal wijk van den R. K. Fabrieksarbei dersbond. De voorzitter, de heer W. Caste lijns sprak een openingswoord, waarin hij mededeelde, dat het zil veren bestaansfeest van den bond op de driejaarlijksche algemeene vergadering te Den Haag is herdacht en dat de bondsvoorzitter, de heer P. J. Kleijs begiftigd werd met de onderscheiding «Pro Exclesia et Pontifice». Tenslotte wees spreker nog op de noodzakelijkheid van 'het bestaan der vakorganisatie De notulen der vorige vergadering, uitgebracht door den secretaris- penningmeester, den heer N. van Gorkum, werden ongewijzigd vast gesteld. Zonder discussie werd aangenomen het voorstel van het bestuur om f250 ter beschikking te stellen van het Comité, dat gevormd is uit de R.K. W. V., den Fabrieksarbeiiers- hond, de Ziekenkas en eventueel ook andere onderafdeelingen van de vereeniging. De binnengekomen gelden zal dit comité evenals het vorig jaar aan wenuen ter verstrekking van goederen in natura onder de meest behoeftige leden der corporaties om bij hen gedurende de wintermaanden den grootsten nood aldus te lenigen. Ook werd aangenomen 't voorst ti om de linantieele consequenties te aanvaarden van het lelt, dat de abonnementsprijs voor de Volks krant kon woruen verlaagd. De heer P. Buijkx, dislrictsbe- stuurder, gaf een historisch over. zicht van heigeen zich heeft afgespeeld rondom de C.A.O. in de schoenindustrie. Spr. constateeide daarbij, dat er momenteel geen samenwerking, zelts geen conlact bestaat tussehen de werkgevers en arbeiders, hetgeen een frappeerend feit is voor de sociale verhoudingen in de schoenindustrie, en waardoor het bestaan van den bedrijfsraad in een eigenaardig licht komt te staan. Het standpunt van de leiding der arbeidersoiganisatie is, geen enkele verslechtering te accepteeren en bij ieoer geval, waarin men toch ver slechteringen wil doorvoeren, de noodige activiteit te ontplooien en eventueel niet voor de krachtigste maatregelen terug te schrikken. Spr. deelde voorts mede, dat er contracten werden afgesloten met de N. V. Volendam, Ysselmeer,(deze labriek is inmiddels stilgelegd), Bata en meer andeie. Acties om tol een contract te ge raken zijn reeds of worden nog gevoerd te Dongen, Hilvarenbeek, Moergestel, Veldhoven e a Ten slotte wekte spr. deleden op vooral in deze moeilijke tijden trouw te blijven aan de organisatie. De voorzitter deelde nog mede, dat binnenkort een propaganda- vergadering zal worden belegd voor de arbeiders der lederfabrieken. De WelEerw. heer van Rooy sprak een krachtig opwekkend woord en spoorde aan tot deelname aan het jaarfeest van de R. K. Werkliedenvereniging op Zondag as. GOUDEN FEEST DER LIEDER TAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". Ter voorbereiding van de plannen tot waardige herdenking van het 50- jarig bestaan der Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" in 1937 was er uit de liedertafel een voorloopig comité benoemd bestaande uit het bestuur der liedertafel, aangevuld met de heeren J. Greve, C. Mol, Jos Lombarts en Jac. v. Mierlo. Dit voorloopig comité hield Donder dagavond zijn eerste bijeenkomst in het vereenigingslokaal bij den heer P. v. Cromvoirt. Na diverse mogelijkheden betreffen de den aard der feestelijkheden onder het oog te hebben gezien, werd tenslot te het organiseeren van een meerdaags muziekfeest, in den geest als bij het 40- jarig bestaan in 1927 werd gehouden, het meest geschikt geacht. In principe werd besloten den tuin achter café v. Cromvoirt wederom als feestterrein te bestemmen en de viering ongeveer half Juni 1937 te doen plaats hebben. Geheel de verdere regeling van den opzet zal nader geschieden in samen werking met een aantal ingezetenen buiten de vereeniging die uitgenoodigd zullen worden in het comité zitting te nemen en sub-comité's mede te vor men. Met het oog op de ophanden zijnde feestelijkheden bij gelegenheid van het a.s. Vorstelijk huwelijk, waarvoor ook reeds diverse plaatselijke- en buurtco- mité's zullen worden gevormd, besloot men nog eenigen tijd te wachten met het verzenden der uitnoodigingen om zitting te nemen in dit festival-comité. Om toch reeds met enkele voorberei dende werkzaamheden zoo noodig te kunnen beginnen, werden de 3 voor naamste functionarissen in het hoofd comité reeds gekozen en wel: als alge meen voorzitter de heer W. v. d. Mee, als 1ste secretaris de heer Ger. Velt-_ man en als 1ste penningmeester de heer Joh. Greve, die zich allen ook bereid verklaard hebben hun veelomvattende taak op zich te nemen. De verdeeling der overige functies en het opzetten en uitwerken van ver dere plannen, zal de taak zijn der na der te stichten hoofd- en sub-comité's. Ongetwijfeld zal het beroep op de medewerking der ingezetenen een gupnstig onthaal vinden, want de lie dertafel, die haar gouden bestaansfeest tegemoet gaat, heeft zich steeds in een groote populariteit mogen verheugen en heeft zich daardoor ook steeds krachtig kunnen handhaven, waar zoo vele andere vereenigingen in den loop dier jaren na een kwijnend bestaan ten onder gingen. Met aller medewerking mogen we voor de liedertafel en voor heel de bur gerij in Juni 1937 weer eenige mooie, grootsch opgezette feestdagen tegemoet zien. OUDERAVOND R. K. VERKENNERS. Zooals wij reeds meldden, zal Don derdag 19 November in het Bondsge bouw door de R. K. Verkenners een ouderavond worden gehouden, waar van wij het programma eveneens ga ven. Medegedeeld zij nog, dat het Ver kennerskwartier boven de school der Eerw. Broeders voor belangstellenden op Zaterdag en Zondag, die den ouderavond voorafgaan te bezichtigen is. Dit interessante en gezellige kwar tier is een bezoek over waard. Men kan er de patrouillehokken, welpennes ten en de leidershut (taboe) bewonde ren, welke door de vaardige jongens handen in elkaar getimmerd werden. Tegen de wanden kan men talrijke spreuken lezen, welke het schoone doel van de katholieke verkennerij kort en krachtig aangeven. Wij raden eenieder aan eens een kijkje te gaan nemen in het verken nerskwartier. Men zal er geen spijt van hebben. R. K. MIDDENSTANDS. VEREENIGING. Op de onder voorzitterschap van den heer Chr. van Liempt j.l. Donder dag in café van Boxtel gehouden ver gadering van de R.K. Middenstands- vereéniging, werd besproken de agen da van de 34e jaarvergadering, welke op Dinsdag 10 November a.s. te Eind hoven zal worden gehouden. Medegedeeld werd, dat de voor jaarsvergadering te Waalwijk zal wor den gehouden. Voor de ontvangst van andere afdeelingen zal een subsidie aan de Kamer van Koophandel wor den gevraagd. Aangenomen werd het voorstel van de afd. 's-Hertogenbosch, de regeering te verzoeken wijziging te brengen in de omzetbelasting, opdat deze belas ting zooveel mogelijk worde geheven bij de bron. Voorts werd de begrooting van den diocesanen bond behandeld, waarna verslag werd uitgebracht omtrent de goed geslaagde Mica-week. De uitslag van de puzzle zal binnen kort door het hoofdbestuur bekend worden gemaakt. Besproken werd verder de kwestie om tegen St. Nicolaas een nieuwe mid denstandsactie te organiseeren. Dit punt werd aangehouden, omdat nog enkele inlichtingen moeten worden in gewonnen, terwijl ook bij dit punt de gecasseerde Mica-actie ter sprake werd gebracht. Tenslotte werd besloten in den win ter enkele lezingen te laten houden, speciaal op cultureel gebied. Het voornemen bestaat deze bijeen komsten ook voor niet-leden toegan kelijk te stellen. HET W.S.C.-BAL. Nog een laatste aanbeveling voor het W.S.C.-bal, dat morgenavond in de zaal Musis-Sacrum gehouden zal worden. Mogelijk is deze aanbeveling overbodig, gezien de uitstekende repu tatie, waarin de bals van W.S.C. zich verheugen. Ieder komt nu eenmaal graag naar een bal van W.S.C. toe en de dansliefhebbers konden dan ook moeilijk een betere opening van het winterseizoen wenschen dan dit! Wilt qe op de hoogte zijn en blijven van 't peen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op Thans naast goudgele ook witte Purol. Dit wrijft onzicht baar weg en daarom is PUROL (WIT) voor Dames en Meisjes zoo aangenaam bij de verzorging van gelaat en handen. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het comité heeft weer gezorgd dat er een prettige sfeer zal zijn. Daar is op de eerste plaats een prachtig jazz orkest, negen man sterk: „The Jolly Fellows Band' uit den Bosch. In hun huidige samenstelling hebben deze Fel lows nog nooit in Waalwijk gespeeld en het belooft dan ook een verrassing op zichzelf te worden. Op het tooneel komen trouwens nog andere attracties, maar we zullen deze voorloopig nog maar geheim houden. De zaal wordt weer in een geel zwart W.S.C.-kleed gestoken. Alles bijeen genomen durven we reeds bij voorbaat zeggen, dat de groo te W.S.C.-familie morgen een prettige avond te wachten staat. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: hen portemonnaie, damesparapluie, vogelkooi, pakje lederwerk en voering voor schoenen, een paar zwarte regen pijpen en een das. LUXOR BIOSCOOP. Oproer in San Antonio. In de schaduw der wolken krabbers. De Luxor Bioscoop draait deze week een tweetal interessante films, waar van de eerste verhaalt van romantiek en heldenmoed uit het bewogen cow boy-leven, dat door de filmsterren, die aan deze rolprent medewerken, we derom goed wordt uitgebeeld. De titel van de tweede film „In de schaduw der Wolkenkrabbers" ver raadt reeds, dat we hier met een span nend werk te doen hebben. De hoofd figuur is een openhartige jongeman, die als zwervend immigrant in Man hattan aanlandt en door de hulp van een aardig meisje een goede positie in de Amerikaansche Maatschappij weet te verwerven. De groote moeilijkheid is echter het feit, dat hij een zeker be drag moet kunnen overleggen om zich ook in Amerika te kunnen vestigen. Na vele verwikkelingen, waarbij hij aan een gemeene streek van een advo caat weet te ontkomen, lukt het hem het geld bij elkaar te krijgen en ten slotte het meisje, dat hem zoo behulp zaam was, te huwen. Een eenvoudig, doch sympathiek uitgewerkt verhaal. Voorts staan de namen der filmspelers er borg voor, dat er goed spel geleverd wordt. De Luxor Bioscoop brengt deze week wederom een rijk gevarieerd pro gramma. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds- omstandigneden aangepast. R.D.B.-THEATER. „Docter Socrates" is een film, waar in het gangsterwezen zorgt voor de eenigszins sensationeele ontwikkeling van het geheele verhaal, dat zich con centreert rond de figuur van Paul Muni. Vrijwillig in ballingschap gegaan in een klein provinciestadje, ondervindt Muni als jong medicus alle mogelijke tegenwerking. De Bende van Red Bas- tian laat van zich hooren en op een avond meldt de gewonde leider zich om zich te laten behandelen. Dr. Socrates doet dit, durft geen aangifte te doen, maakt uit nood ge dwongen gebruik van hel 100 dollar biljet, dat de bandiet achterliet en komt natuurlijk later onder verden king te staan. Maar voor het zoover is, laat de film een bankoverval in optima-forma zien. Die overval levert een idylle op voor den eenzamen rats, een idylle die later weer verstoord wordt door de gangsters, maar ten slotte de arrestatie van de bende tot gevolg heeft. Hoe dit gebeurt, is het geheim van Dr. Socrates. Paul Muni heeft zich hier van zijn beste zijde doen kennen. Zijn creatie van den ietwat afvyezigen dorpsdok ter, die voor de wroeging over een vroeger veroorzaakt ongeluk, zich zelf in ballingschap heeft gestuurd, is treffend. Maar ook Ann Dvorak en Barton Mac Lane hebben aan de tot standkoming van deze film medege werkt op een wijze, die haar tot een amusementsfilm van zeer goed gehalte maakt. Vooraf loopt nog de sensationeele Wild-West film: „De Wet der Prai rie", waarin Dick Foran, de zingende cowboy, triomfeert. III. S. S.-bal

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9