Plaatselijke Berichten. H,de Bont-v. Huiten Heerenkleeding naar maat Zaterdag 14 November 1936. No. 91. De Echo van het Zuiden Derde Blad Fa. ANTON HOLTGREFE NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK AAN H.K.H. PRINSES JULIANA. Wij zijn thans in de gelegenheid de personen te noemen, die op uitnoo- diging van den Edelachtb. Heer Bur gemeester van Waalwijk, zitting heb ben genomen in het Eere- en Uitvoe rend Comité voor de inzameling van golden als bijdrage der ingezetenen voor hel Nationaal Huwelijksgeschenk. Eere-Comité: H. F. Heezemans, Pastoor te Waal wijk, parochie St. Jan. A. J. Verhagen, Pastoor te Waal wijk, parochie Sint Antonius. A. J. M. van Erp, Pastoor te Baard wijk. W. F. J. M. Kemps, Pastoor te Be- soijen. A. Hoffman, Ned. Herv. Predikant te Besoijcn. D. W. O. Mühlnickel, Ned. Herv. Predikant te Waalwijk. L. P. Louwe Kooymans, Ned. Herv. Predikant te Baardwijk. W. P. C. Eibers, Wethouder der ge meente Waalwijk. F. C. Smolders, Wethouder der ge meente Waalwijk. J. Timmermans, Voorzitter der ver- eeniging „Waalwijks Belang". C. J. A. van Liempt, Voorzitter der ILK. Middenstandsvereeniging. J. van Loon, Voorzitter der plaat selijke afdeeling van den N.C.B. F. Passier, Voorzitter der R.K. Werkliedenver. Waalwijk/Besoijen. C. H. Maas, Voorzitter der R.K. Werkliedenver. Baardwijk. IJ. Nieuwenhuizen, Voorzitter der Chr. Fabrieksarbeidersbond, afdee ling Waalwijk. M. M. E. Hoffmans-van der Schoot, Presidente R.K. Vrouwenbond, afd. Waalwijk. Uitvoerend Comité: Waalwijk-Centrum: Ir. Th. H. J. C. Raming, A. Th. M. Spierings, J. H. Wiesman, H. F. L. van Well, M. J. P. van Loon, IJ. Th. J. Minke. Waalwijk-ZuidM. C. M. van der Heijden, A. J. Slaats, J. C. van Ree, M. Elshout, A. G. C. Klerks. Baardwijk: G. P. H. Veltman, W. J. van der Mee, J. C. van Mierlo, C. W. Pullens, J. A. Loeff. Besoijen: G. J. Goutière, C. G. A. van der Heijden, M. I). van der Ham men, F. C. Roxs, R. Hofman. Voorzitter: J. P. P. Tielen. De leden van het Uitvoerend Comi té zijn opgeroepen voor een hijeen- komst ten gemeentehuize, op Maan dag 16 November a.s., des avonds ten 8 uur, in welke vergadering de Bur gemeester het Uitvoerend Comité zal installeeren, dat hdarna direct met zijne werkzaamheden zal beginnen. PERSONEELE BELASTING. Naar wij vernemen heeft de regee ring op het desbetreffende vezoek van 't gemeentebestuur van Waalwijk om in de 5e klasse personeele belasting te blijven gehandhaafd, afwijzend be schikt en wordt Waalwijk dus gerang schikt in de 6e klas. Zooals men weet werd in de laatste gemeenteraadsvergadering gevraagd om bij de regeering aan te dringen op handhaving van den ouden toestand: het resultaat dezer pogingen is dus ne gatief. DIENSTVAK DER DIRECTE BELASTINGEN ENZ. Bij resolutie van den Minister van Financiën is de adjunct-inspecteur in tijd. dienst G. M. E. Bleckmann ver plaatst van de Inspectie D. B. te Am sterdam naar de Inspectie D. B. te Waalwijk. VRIJWILLIG LANDSTORMKORPS MOTORDIENST. Een geslaagde propaganda-dag. Vanwege het Vrijwillig Landstorm- korps Motordienst werd Woensdag al hier een propaganda-dag gehouden, welke eindigde in een drukbezochte vergadering in het gemeentehuis.. Des middags om half één verzamel den de leden van het korps der sectie Den Bosch zich in deze plaats, waar zij opdracht ontvingen per auto over binnenwegen volgens een bepaalde route te rijden tot aan het kruispunt Boxtel-Shcijndel, waar zich de afdee- lingen Tilburg en Eindhoven bij de troep aansloten. Daarna ging het over modderige wegen naar Waalwijk. In Hotel Verwiel zaten allen aan een uitstekend klaar gemaakt soldaten- maal, waarna de 60 wagens benzine namen aan de Waveem-garage en de deelnemers wederom naar hun woon plaatsen terugkeerden. De oefening, welke in Waalwijk veel belangstelling trok, was uitstekend geslaagd. Er heerschte onder de mannen een echt kameraadschappelijke geest. Onder leiding van den heer L. H. P. Hoekers, reserve-kapitein voor specia le diensten, commandant van de afdee ling Noord-Brabant, werd des avonds om 8.15 uur in zaal 20 van het ge meentehuis een propagandavergadering gehouden, welke door talrijke autorij ders werd bijgewoond. Ook de le den van het aanbevelingscomité waren aanwezig, n.l. Burgemeester Moonen, pastoor Heezemans, Ds. Louwe Kooy mans en de heeren J. Wiesman, res.- kapitein, J. A. Vermeulen, res. kap. v. sp. diensten, districtscommandant V. L. S. M. en dokter Kolster. Burgemeester Moonen opende de bijeenkomst met er zijn verheugenis over uit te spreken, dat zoovelen heb ben gehoor gegeven aan den oproep van het corps. Wanneer de qualiteit evenredig is aan de quantiteit, dan ge looft spr. dat de organisatoren tevre den kunnen zijn. Het doel van het korps is een wapen te vormen tegen geweld dadige omverwerping van de staats orde. Het doet spr. genoegen, dat ve len zich sterk genoeg gevoelen om straks hun steun bereidwillig te geven. De heer Hoekers dankte de heeren, die zitting wilden nemen in het comité van aanbeveling, speciaal Burgemees ter Moonen. die de leden van het korps gastvrij heeft ontvangen en de organi satie van dezen avond heeft gesteund. Voorts dankt spr. den Inspecteur van Politie, den heer Hoeben, voor het vele werk, dat hij deed en den heer de Graaff, die als ijverig lid van het korps zijn krachten ten dienste stelde in het belang van het korps. Luitenant van Thiel gaf een uiteen zetting van het ontstaan, de organisatie en het doel en streven van het korps. Allereerst wees spr. op het nobele van de daad: vrijwilliger te zijn om steun te verleenen aan Haar, wier devies is: .Oranje voor Nederland en Neder land voor Oranje". Het korps ontstond in 1918 in de sombere Novembermaand, toen de roo- de storm raasde over ons land en men zich beangstigend afvroeg of Neder land na vier lange oorlogsjaren toch nog Ten onder zou gaan. Doch er stonden vrijwilligers op, die den rooden golf braken. Komende tot de uiteenzetting van de organisatie, wees spr. er op dat het korps bestaat uit 7 afdeelingen die on derverdeeld zijn in afdeelingen, deze weer in districten, zooals 's-Hertogen- bosch. en deze in groepen, zooals Waalwijk. De taak van het Landstormmotor- korps is het vervoer in den meest rui men zin. Het korps treedt voornamelijk op bij binnenlandsche onlusten en in tijd van oorlog, doch ook bij rampen, stakingen en cyclonen. Iedere vrijwilliger verafschuwt den oorlog en wenscht niet liever dan nooit te behoeven in te grijpen, doch als het moet zal hij steun verleenen aan het wettige gezag: .Schuwen den oorlog, blijven paraat, steunen oranje, gezag en den staat!" Men onderscheidt gewone, dienst plichtige en bijzondere vrijwilligers. De gewone zijn personen, die geen militaire plichten hebben (degenen, die vrijgeloot zijn of niet behoeven te die nen wegens broederdienst) en voorts de minderjarigen boven 17 jaar. De dienstplichtige vrijwilligers mo gen geen specialisten zijn en blijven bij het korps in tijd van oorlog. De bijzondere vrijwilligers zijn dienst plichtigen. die niet in werkelijken dienst zijn. Voorwaarden voor allen zijn in het bezit zijn van een rijbewijs met of zon der auto. Leden van B.V.L. of Burgerwacht kunnen vanzelfsprekend niet toetreden. De verplichtingen zijn o.a. de vol gende: men moet gedurende 3 werkda gen per jaar deelnemen aan oefenin gen, en 10 cursusavonden in het win terseizoen bijwonen. Met een krachtig opwekkend woord, waarin spr. nogmaals op het edele van het vrijwilliger zijn wees en aanspoorde om zich aan te sluiten, sloot spr. zijn be langwekkende rede. Pastoor Heezemans wees op de groo- te beteekenis van het beginsel: vrijwil liger zijn. Het korps is een zeer actueel iets en door den nood der tijden nood zakelijk geworden. Allerwegen gist en broeit het, terwijl zoovelen worden meegesleept door systeemen die veel ellende brengen. Men behoort op zijn qui vive te zijn ter verdediging van het gezag en het toekomstig geslacht. Wanneer men tot het korps wil toe treden, dan moet men ook voor de vol le 100 procent vrijwilliger zijn. Spreker wenscht de organisatoren geluk met hun initiatief in Waalwijk een propa ganda-dag te organiseeren. Nadat kapitein Hoekers in het slot woord op den bloei van district Bra bant had gewezen en de leden van het comité van aanbeveling te Waalwijk gedankt had voor hun steun aan dezen avond, waren de aanwezigen in de ge legenheid zich op te geven. Niet minder dan 22 personen gingen een verbintenis aan. Voorzeker een mooi succes! GEEN ST. NICOLAAS-ACTIE MIDDENSTAND. In de gisteren vanwege de R. K. Middenstandsvereeniging bij v. Box tel gehouden vergadering van winke liers is medegedeeld, dat wegens ge brek aan belangstelling geen St. Nico- laas-actie zal worden gehouden. R.K. VEREENIGING VAN NEDERL. LEDERFABRIKANTEN. Op Maandag 7 December a.s. zal de R.K. Vereeniging van Ned. Lederfa- brikanten eene algemeene ledenverga dering houden om 2 uur in café „De Looiersbeurs" te Tilburg. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Maandag 16 November a.s., om 8 uur vergadert de R.K. Werklieden- vereeniging in het Bondsgebouw. De Wel Eerw. Heer van Rooy, gees telijk adviseur, zal een inleiding hou den over „De hedendaagsche kerk vervolging". samenkomst. Heden, Zaterdag, van 6—10 uur en Zondag van 11.30 10 uur is het hoofdkwartier van de ILK. Vei ken ners boven de school der Eerw. Broeders te bezichtigen. Voor nadere bijzonderheden zij naar de in dit nummer voorko mende advertentie verwezen. EERSTE WINTERUITVOERING HARMONIE „ST. JAN". üe eerste winteruitvoering, d e morgenavond door de harmonie «St. Jan» in het Patronaatsgebouw te v m. Baardwijk gegeven wordt, belooft een mooie, genotvolle avond te worden. De hoofdschotel van 't programma vormt de opvoering van «Papieren Staal», een tooneelspel in 3 bedrij. ven van Jan E. Odijk, door de Too neelvereeniging «D.V.S V.» alhier. In ons blad van Woensdag heeft men over inhoud en strekking van dit stuk reeds een en ander kunnen lezen, alsook over de wijze waarop «D.V.S V.» het j.l. Zondag voor de leden der R.K. Werkliedenvereeni ging van Waalwijk in de groote zaal van den R.K. Gildenbond alhier heeft opgevoerd. v. h. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN, „DE GROOTE IJZERHANDEL" WAALWIJK. HOEK RAADHUISPLEIN.TEL72 PDOPAGANDA-VERGADERING CHR. VAKBEWEGING. In de zaal voor Chr. Belangen te v.m. Besoijen werd Woensdagavond om half 8 vanwege den Chr. Besturen bond Waalwijk een propaganda-ver- gadering der Chr. Vakbeweging ge houden, waarvoor veel belangstelling bestond. De heer Nieuwenhuizen uit v.m. Baardwijk heette allen welkom en gaf het woord aan Ds. Mühlnickel, die n opwekkend woord sprak en op het nut van het lidmaatschap der organi satie wees. Hierna traden als spreker op de heer K. Postma, districtsbestuurder van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders en de heer Z. Bras Jr., hoofdbestuurder van de Ned. Vereeniging van Handels- en Kantoor bedienden, met de onderwerpen „De nood van dezen tijd" en „De eisch van ons beginsel". Beide redevoeringen werden met groote interesse gevolgd. De aanwezigen werden aangemoe digd flink propaganda te maken en leden te winnen. De Chr. Zangvereeniging Hallelujah van v.m. Besoijen luisterde de pauzes op. VERKENNERSAVOND. Zooals wij bereids mededeelden, zal Donderdag 19 November a.s. om 8.15 uur in het Bondsgebouw een Verkennersavond worden gegeven. Het programma vermeldt een de monstratie door de welpen een film over het verkennersleven en een demonstratie van een kampvuur- Dit succes en de gunstige repu tatie die «DV.S.V.» steeds heeft ge noten, zijn een waarborg dat men ook morgenavond zal kunnen ge nieten van een spannend stuk en uitnemend spel, waarvoor altijd zeer groote belangstelling bestaat. Door de harmonie zal de avond met een kort, doch met zorg geko zen muziekprogramma geopend wor den, waarin natuurlijk ook de beide concoursnummers zijn opgenomen, waarmede in Grave den lsten prijs in de 1ste afdeeling werd behaald. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. O. O. G. Zooals Woensdag j.l. reeds in dit blad werd aangekondigd, zal O.O.G. Zondag 15 Nov. a.s. hare eerste win teruitvoering geven, met het schitte rend blijspel: ,,'t Kan nou lijen". Dit is een werk van den bekenden too- neelschrijver J. Verhoeven, die o.a. schreef het zeer bekende en prachtige blijspel: „Napoleons horloge". Schrijver dezer werken is iemand, die jammer genoeg niet op den voor grond treedt door vele tooneelwerken neer te pennen, maar wat hij echter schrijft kan een zeer scherpe critiek wel doorstaan. ,,'t Kan nou lijen" is een blijspel, waarvan niet alleen de toeschouwers kunnen genieten, maar het geeft te vens de spelers volop gelegenheid hun tooneelkunst op volle kracht tot uiting te laten komen. Wij vertrouwen wel, dat de O.O.G.- ers, die reeds maanden onder de be kwame leiding van den heer H. van Engelen dit blijspel hebben ingestu deerd, het Zondagavond op waardige wijze zullen vertolken. Zooals hekend is, zal de uitvoering alleen toegankelijk zijn voor de ho noraire leden van O.O.G. Na deze uitvoering wordt op de sei zoenskaart nog gegeven een Bonte Avond, een tooneelspel en een gratis Bal. Hier komt nog hij, dat hij optre den van andere tooneelgezelschappen in Thalia steeds reductie aan de ho noraire leden van O.O.G. wordt ver leend, zoodat men voor zeer weinig geld volop van tooneel kan genieten. Dus liefhebbers, laat U alsnog in schrijven als honorair lid van O.O.G., werkt mede aan het streven van O.O.G. lot het hooger opvoeren van ons mooi dilettantentooneelspel in Waalwijk. Beleefd vragen wij hiermede tevens de aandacht voor de opvoering van „Ik heb gezondigd" door de welbe kende gemengde tooneelvereeniging Rosier Jaasen uil 's-Bosch. Dit gezel schap heeft reeds met succes hoven vermeld tooneelwerk op verschillende plaatsen opgevoerd. BUURT-COM ITé. In de Woensdagavond in café van Cromvoirt gehouden bijeenkomst van de bewoners van het Hoogeinde en Vooreinde te v.m. Baardwijk, in ver hand met het a.s. nationale feest, werd liet volgende comité voor deze wijk gekozen: Adr. Verheijden, voor zitter; I). Labordus, secretaris; H. Lomharts, penningmeester. C. Mol, Jac. Siegenthaler, J. van Dongen en P. Spijkers, leden. OROVA VIERT HAAR EERSTE LUSTRUM. Morgen, Zondag 15 November viert onze dames-gymnastiekclub »Orova« haar 1ste lustrum. Vóór 5 jaar opgericht, toen erin onze plaats nog niet aan dames gymnastieksport gedaan werd, heeft zij in dien tijd reeds uitstekende vorderingen gemaakt en mag zij gezien worden op de R.K. Bonds dagen, waar zij een heel goed figuur slaat, en ook bij de openbare feestelijkheden, waar zij steeds graag aan medewerkt. Zij telt momenteel plm. 100 leden, welke onder leiding van mej Ver hoeven uit 's Bosch, de mooie en gezonde sport in vier aparte club uren beoefenen. De viering van het 1ste lustrum zal op intieme wijze plaats vinden, door het houden van onderlinge wedstrijden, in het clublokaal aan de Mr. van Coothstraat. Voor deze wedstrijden zijn fraaie prijzen aan gekocht. Zij worden gehouden voor de adspiranten van 11'/, "ur tot l'/2 Ullr, voor de damesafd. van 3'/2 uur tot 6 uur. Toegang uit sluitend voor de Ouders der leden en voor genoodigden. Wij wenschen »Orova» proficiat bij haar 1ste lustrum en veel succes in de komende jaren onder de voortreffelijke leiding van haar presidente mej. Mies van Iersel.die er zeer veel toe heeft bijgedragen om de Club op hoog peil te brengen en te houden. BIOSCOPEN. R. D. B.-THEATER. Een programma, dat ondanks het winterweer toch zomers luchtig is, draait deze week in R. D. B »Wij zijn niet bang», is een film, waarin vaart zit; vlot gespeeld, met een keur van romantische en spor tieve scènes. Een Iersch-Amerikaansche moeder heeft met haar drie volwassen zoons heel wat te stellen. De oudste is politieagent, de tweede brandwacht en de derde heeft geen baantje, omdat hij zich geroepen voelt als manager van een bokser op te tieden. Een en ander geeft nogal eens wrijving, vooral als de jongste het meisje krijgt, waar de oudste een oogje op had. De film is een aaneenschakkeling van geestige verwikkelingen, een amusementsfilm met prachtige lypen zooals James Cagney, Pat O'Brien, Frank Mc. Hugh en Allen Jenkins. De familiemaaltijd als het meisje op bezoek is, is een uitstekend ge regisseerd gedeelte, dat elk type op zich zelf het best voor den dag laat komen. De sensationeele bokswed strijd aan het slot zorgt dusdanig voor spanning en lachen dat men vorken neven Ook Wellner-Wello Tafelzilver is dubbel zijdig gedecoreerd. Een specifiek Wellner voordeell Komt onze uitgebreide Wellner Wello collectie zien. Mooie gebruiksvoor werpen: servetringen, messenleggers, schep werk, couverts en tal van andere geschenk artikelen. Prachtige modellen. Kiest Wellner-Wello! WELLNER

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 9