iiji Voor de Stille Armen. Plaatselijke Berichten. 11 ABDIJSIROOP ijk. oensdag 9 December 1936 No. 98 De Echo van het Zuiden Tweede Blad BILJART-KAMPIOENSCHAP van Waalwijk en Omstreken. GERRIT BROK, Waalwijk JOS KLERKS, Waalwijk HARRY BROK, Drunen DORUS v. WEERT, Waalwijk IN CAFÉ „CITY" va Kou geval op de luchtpijpen? AKKER's verslèrkte ge- het rijn ge- rer- an- na- ïun om •er- ais- ur- :est /ol- ane te- agd de dit ven ner ref. eer ing eld ne. van aan eke en a.s. de al ge- ben des om ver der v. ;cft len, ïeft zal on- len, VD. e u w net ee VOOR I)E STILLE ARMEN VAN WAALWIJK. Nadat wij j.h Zaterdag reeds een en ander hebben medegedeeld over de kwaliteiten van de film „Een Midzo- iiicrnachtsdröoin", die a.s. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag ten jaue der stille armen van Waalwijk in bet R.D.H.'-theater alhier wordt xertooiul, geven wij vandaag nog een enkele critiek uit de binnenlandsche en buitenlandsehe pers als volgt ....Max Reinhardt's film „Een Mid zomernachtsdroom" verdient den op hef, die er van de Nederlandsche pre mière gemaakt is, en niet alleen om dat het een fihn betreft, welke meer dan een millioen dollar gekost heeft. Het gaat hier om een experiment, zoo belangrijk als nog zelden sedert de komst van de geluidsfilm heeft plaats gehad, een experiment, waarbij of schoon niet iedereen zich daar helder van bewust is niet minder dan de filmkunst zelf de inzet is. Opnieuw staan de vraagstukken film en litera tuur, film en tooneel, in het middel punt van de belangstelling. Kan men Shakespeare verfilmen? Kan een geni aal tooneelregisseur als Reinhardt, die nog nooit een film gemaakt heeft, ja, die altijd afkeerig tegenover de film gestaan heeft, een film maken naar een zoo ontzaggelijk moeilijk onder werp als een tooneelstuk van Shakes peare? Een groot deel van de buiten landsehe pers heeft gezegd: ja!, en Reinhardt's „Midzomernachtsdroom" den hoogsten lof toegezwaaid. Verras send zijn vooral de allereerste scènes in het woud tusschen Titania en Puck, de scène, waarin Titania en haar vol gelingen langs een manestraal op de aarde afdalen, de aftocht van Oberon en de boschgeesten bij het aanbreken van den dag, de betoovering van hel paleis van Theseus, waarin het huwe lijk heeft plaats gehad, en vele ande ren, die treffen door een geraffineer de fotografie en fraaie licht-effecten. Verreweg de geslaagdste figuur van de film is Puck, de kleine kabouter en kwelgeest, van wie de 11-jarige Mickey Rooney een niet te overtreffen vertol king geeft. Onmiddellijk na Puck moet James Cagney genoemd worden, die als Spoel de Wever den tekst van Shakespeare vlot en met overtuiging speelt. Men heeft in het voorafgaan de gezien, dat Reinhardt zelf deze beide figuren als de gelukkigste van de geheele bezetting naar voren heeft gehaald. Naast hen verbleken inder daad de andere hoofdrolspelers als Jean Muir (Helena), Olivia de Havi- land (Hermia), Ross Alexander (De metrius) en Dick Powell (Lysander) min of meerEen belangrijke film, met momenten van een zoo be- tooverende schoonheid als de cinema tografie tot nu toe zelden bereikt heeft. veils programma-boekjes met volledi- gen tekst en kleurige illustraties. De prijzen der plaatsen zijn als mi- nimirni gesteld: men kan gerust meer geven voor het goede doel. Ook gif ten van hen, die de voorstellingen niet bezoeken of anderszins, worden gaar ne door de dames aanvaard. Wij v.en- hen de initiatiefnemers en hunne bereidwillige helpsters een schoon succes. „Een Midzomernachtsdroom" is één van de voortreffelijkste films, ooit geproduceerd. De eerste scènes zijn werkelijk schilderachtig. Nooit heeft men zoo een foto-techniek gezien als ó.v. de schoongevormde sluiers van ;t e gel woud, met feeën, gezeten op varens met dauw bedekt; de prachtige bal letten en dan het verscheiden dei- nacht. Alleen uit technisch oogpunt is het reeds „een brillante triomf"... eze b an tu gelie vragi oek v nd, Dtoon Tii ie Het zal onze lezers nu wei-duidelijk zijn, dat wij hier te doen hebben met een filmwerk van groote importantie, een kunstfilm, die ook aan hen, die zelden of nooit een bioscoop bezoe ken, groote voldoening zal schenken. Wanneer men daarbij overweegt, dat men met het bijwonen van deze filmvoorstellingen een prachtig doel dient, n.l. het steunen der stille ar men, dat men daardoor de gelegenheid schept, vreugde en licht te brengen op plaatsen, waar bittere nood en gebrek heerscht, en waar men deze nooit ge kend heeft; weer moed te planten in harten, waarin de wanhoop reeds had plaats genomen, dan zal men gaarne zijn entrée-geld offeren. Wij bevelen deze voorstellingen dan ook van harte in de belangstelling van het publiek aan, speciaal daar de nood op vele plaatsen hoog gestegen is. Wij geven hieronder nog den inhoud van de film en verwijzen naar achter staande advertentie voor gegevens om trent uren van aanvang der voorstel- v- 9roc lingen en prijzen der plaatsen. A.s. Vrijdag 8.15 uur wordt de gala- en kalft première-voorstelling gegeven, waar voor de plaatsen met het oog op het goede doel verhoogd zijn; de voorstel lingen op Zaterdag, Zondag en Maan- dag vinden op de gewone tijden en te- I Ia m gen de gewone prijzen plaats. IKj Voorts zal er nog een populaire I voorstelling gegeven worden Zaterdag middag 3 uur speciaal voor de jeug dige personen boven 18 jaar en voor hen, die bezwaarlijk avondvoorstel lingen kunnen bijwonen. Voor deze laatste voorstelling zijn de prijzen eenigszins gereduceerd. Reductie-kaar ten zijn voor de voorstelling van Vrij dagavond niet geldig. Op Donderdag en Vrijdag zullen jonge dames langs de huizen rond gaan om kaarten te verkoopen, bene- Een Midzomernachtsdroom. Over den inhoud van de Shakes- peare-film „Een Midzomernachts droom", «waarvan de première Vrij dagavond in het R.D.B.-theater gaat en de opbrengst ten bate der -stille ar men van Waalwijk komt, is nog het volgende te zeggen: Midzomernacntsdroom is een fan tastische improvisatie, waarin drie werelden, die van de elfen en feeën niet hun koning en koningin,-Oberon en Titania, die van den adel met hun vorsten en 't wereldje van handwerks lieden zijn dooreengeweven. Theseus, hertog van Athene heeft in den oorlog Hippolyta, koningin der Amazonen overwonnen. Terwijl hei den over hun aanstaand huwelijk spre ken, treden Egeus, Hermia, Lysander en Demetrius het vertrek van den her tog binnen. Egeus (Grant Mitchell) beklaagt zich bij den hertog over zijn dochter Hermia (Olivia de Haviland) die tegen den wil haars vaders met Lysander (Dick Powell) wenscht te huwen, terwijl de vader eischt, dat ze Demetrius (Ross Alexander) zal trou wen. Theseus geeft Hermia den raad, gevolg te geven aan haar vaders wenscli. Hermia krijgt nog eenigen bedenktijd, welke tijd zij benut 0111 met Lysander naar de bosschen te vluchten. Helena (Jean Muir), die ech ter op Dometrius verliefd is, wordt deelgenoote van hun geheim, verraadt Hermia en Lysander aan Demetrius, waarna ze besluit hen heimelijk te volgen. Een aantal handwerkslieden heel'l besloten een drama op te voeren op den avond, dat het huwelijksfeest van Theseus zou plaats vinden. Het zijn de handwerkslieden Dissel, Schaaf, Spoel, Wind, Tuit en Slokker, die in hetzelfde bosch, waarheen Hermia en Lysander gevlucht waren, hun stuk gaan repeteeren. In het bosch regeert Oberon, koning der feeën (Victor Jory), die Puck, z'n dienaar, beveelt de oogen van Titania, zijn gemalin, tijdens haar slaap te be sprenkelen met een toovervocht, waar door zij bij haar ontwaken verliefd zal worden op het eerste wezen dat zij ziet. Inmiddels heeft ook Helena het bosch bereikt en ziet daar Demetrius, die echter niets van haar wil weten. Oberon geeft Puck opdracht ook De metrius' oogen met het toovervocht te bestrijken wanneer hij slaapt. Puck besprenkelt echter Lysander's oogen, in de imeening verkeerende, dat het Demetrius is. Als Lysander ontwaakt, ziet hij Helena en verlaat Hermia. Bij hun tooneelrepetitie worden de handwerkslieden gestoord door Puck, die onverwachts een ezelskop plaatst op het hoofd van Spoel (James Cag ney). De overigen rennen verschrikt weg. Als Titania ontwaakt, ziet ze Spoel met zijn ezelskop en Titania wordt, dank zij het toovervocht, op hem verliefd. Oberon laat Puck nu ook de oogen van Demetrius besprenkelen, doch, als deze ontwaakt, ziet hij Helena. He lena kan een liefdesverklaring van Demetrius niet als ernstig gemeend beschouwen. Zoo komen dan ook on aangename verwikkelingen. Lysander en Demetrius besluiten te duelleercn en weer is het Puck, die in opdracht van Oberon er voor te zorgen heeft, dat hij, begunstigd door de duisternis, de rivalen scheidt en ze zoolang laat loopen, tot ze door slaap overmand worden. Daarna bevochtigt Puck met het toovervocht de oogen van Lysan der. Oberon ziet Titania en krijgt me delijden met haar. Hij geeft Puck op dracht, Spoel van diens ezelskop te ontdoen, terwijl hij Titania's oogen besprenkelt met een ander vocht, waardoor zij ontwaakt. Koning en koningin zijn nu weer met elkaar ver zoend. AFD. WAALWIJK DER R.K. STAATSPARTIJ. Het bestuur der R.K. Kiesvereeni- ging hield Zondag een vergader ng. Besloten werd op 11 Januari a.s. een algemeene vergadering te houden, waarin de leden gelegenheid zal wor den gegeven candidhten te stellen voer de Tweede Kamer. Het Bestuur zal trachten voor deze vergadering een bekwaam spreker te krijgen. Bij de bespreking van den stand der contributie-inning bleek dat ond r de leden die met het o-g op den slech ten tijd bedankt hadden, er velen wa ren voor wie het bedrag der contribu tie heslist geen bezwaar kon zijn. Enkele bestuursleden namen op zich, een deel dezer personen nog eens per soonlijk te bezoeken. Er wordt nog eens op gewezen dat aan tie candidaatstelling voor de Tweede Kamer slechts door de leden der kiesverecniging kan worden deel genomen. Op 31 December wordt de leden lijst definitief afgesloten. Tot dien da tum kan men zich dus nog als lid op geven. Heden Woensdag 9 December tegen tegen Partij 250 caramboles. Aanvang circa 8 uur. BIJ H. DE RUIJTER, Markt 16 Tel. 274. Op jacht door de bosschen komen Theseus, Hippolyta en Egeus voorbij de slapenden. Deze ontwaken en aan gezien de invloed van het toovervocht zich doet gelden, blijkt dat Lysander wederom op Hermia en Demetrius nu op Helena verliefd is geworden. Een verklaring van wat er met hen is ge schied, kunnen zij niet geven. Het was een schoone droom. Ze worden uitge- noodigd op het trouwfeest van The seus en Hippolyta te komen, waar de handwerkslieden voor de gasten hun drama opvoeren, dat echter een kos telijk blijspel wordt, zoodat het pu bliek zich uiterst amuseert. Theseus beloont hen dan ook rijkelijk voor dil amusement. Met het huwelijk van Theseus en Hippolyta eindigt deze film. OPENING SLAGERSVAKCURSUS. Maandagavond is in de bovenzaal van café „De Korenbeurs" de slagers vakcursus, welke op initiatief van de R.K. Slagersvereeniging georgani seerd werd, op officierie wijze ge opend. De heer W. de Graaff, voorzitter der vereeniging, heette de talrijke aanwe zigen welkom en dankte den heer dr. Bos, hoofd van den keuringskring Waalwijk en directeur van het ge meentelijk abattoir, voor diens be reidwilligheid om den eersten Waal- wijkschen slagersvakcursus te ope nen. Dr. Bos, het woord verkrijgende, zeide dit volgaarne te willen doen, daar deze cursus een onderwerp zal behandelen, waarvoor spr. zich bij zonder interesseert n.l. de vleeschwa- renbereid'ng. Door recente onder zoekingen O}) dit gebied door dr. Kerstens, Roermond en door persoon lijk onderzoek, is aan spreker geble ken, dat bevordering van het slagers vakonderwijs in hygiënisch opzicht niet alleen nuttig maar zelfs hoogst noodzakelijk is. Dit heeft ook de Ne derlandsche slagershond begrepen, die zijn streven bekroond zag door de totstandkoming van de Eerste Neder landsche Slagersvakschool te Utrecht, waar het slagersvak in al zijn onder deden grondig wordt onderwezen. De leden van de slagersvereeniging zul len goed doen hun kinderen een cur sus aan deze school te laten volgen. Dit neemt niet weg, dat de cursus, die hier een aanvang zal nemen, voor enkele onderdeelen van het s'agers- vakonderwijs, n.l. .de bereiding van vleeschwaren en het garneeren van vleeschschotels van zeer groote be- teekenis kan zijn. De houdbaarheid van de vleeschwaren immers vindt haar grond in een deskundige berei dingswijze. Het uitgangspunt moet zijn de verwerking van deugdelijk ma teriaal door middel van zindelijk ge reedschap. Spr. spoort de cursisten aan trouw de lessen te blijven volgen en zorgvuldig aanteekeningen van het gedoceerde te maken, opdat de ver kregen kennjs straks een effectvolle practische toepassing tot gevolg moge hebben. Met de beste wenschen voor het welslagen van deze onderneming ver klaarde spr. den eersten Waalwijk- schen slagersvakcunms voor geopend. De heer Melis uit Tilburg leid°r vrn den cursus deed enkele mededeel'ngen omtrent de te geven lessen welke ge geven worden door de heeren Brul uit Venlo en van der Westen uit Rotter dam en door spreker zelf en hoopte op de medewerking van de cursisten te kunnen rekenen. De heer Roxs voorzitter der Bak- kersvereeniging wenschte de Slagers vereeniging geluk met dezen cursus, die de kwaliteit van de te verhandelen vleeschwaren verhoogen zal. Spr. hoopte, dat de cursisten hun best zullen doen en rijke vruchten van de zen cursus zullen mogen plukken. De heer de Graaff zeide met ge noegen, tezamen met den heer P. Klerkx de voorbereidende werkzaam heden te hebben verricht. Spr. hoopt, dat de cursisten met volle ambitie ran den cursus zullen deelnemen hetgeen tengoede komen zal aan het heele slagersvak. Spr. dankte de ouders, d e hun zoons in de gelegenheid stelden dezen cursus mede te maken en sloot hel officieele gedeelte van dezen avond, waarna begonnen werd met den eersten cursus. KANARIE-TENTOONSTELLING. Wij herinneren nog even aan de groote tentoonstelling van zangkana- ries welke door de Eerste Waalwijk- sohe Kanarie-vereeniging is georgani seerd en Zaterdag en Zondag in het clublokaal van den heer A. van der Pluvm aan de Haven gehouden wordt. Bezienswaardig zal ook de stand van siervogels zijn. Er zijn verschillende eere-prijzen beschikbaar gesteld o.a. een kanarie plaquette door P. Sluis' Pluimvee- en Vogelvoederfabriek N.V. te Weesper- carspel voor den meesterzanger, eigen kweek 1936; voorts een honds-me daille door den Alg. Ned. Bond van Kanarieteelt en Vogelbescherming en voorts nog prijzen geschonken door de heeren Wellens, Raaymakers en van Heijst. Voor verloting is aan de vereen1 ging door den vogel handelaar, den heer Brokken alhier, 'n prachtige kooi met vogel geschonken. A.s. Zondag is de officieele opening om 11 uur. GEMEENTERAAD. De raad der gemeente Waalwijk komt deze maand bijeen op Woens dag 30 December a.s. om 7 uur. HET PRINSELIJK HUWELIJK. Het uitvoerend comité ter voor bereiding van de feestelijkheden tei gelegenheid van het a.s. Prinselijk huwelijk, vergaderde Maandagavond ten gemeentehuize. Besproken weid het gedetailleerde programma, dat o.m. de volgende punten vermeld: de reveille zal worden geblazen door tamboers en bazuinblazers in mid deleeuwsch costuum. Om 0 uur is er een filmvoorstelling voor de schooljeugd der vier hoogste klas sen. Deze kinderen brengen daarna een zanghulde. Ook de kinderen der drie laagsle klassen krijgen een filmvoorstelling Voor de beoordeeling van den optocht, voor welks deelnemers per parochie drie prijzen en één prijs voor den mooisten wagen van den heelen stoet beschikbaar worden gesteld, wordt een jury gevormd, beslaande uit vier heeren, aan te wijzen door de vier oranje-comité's De volgende vergadering wordt Maandag 14 December gehouden. KLEERMAKERSPATROONS VEREENIGING. Eenige kleermakerspatroons heb ben het initiatief genomen een kleermakerspatroons vereeniging op ie richlm en hopen binnen enkele het echter met het weer minder goed irof. De üarmGnie »St. Jan« luisterde den tocht door koude en regen met haar lustige tonen op, terwijl ver. -.chillende heeren van het St. Nico- laas-comilé een collecte langs de uuizen hield. Na afloop draaide in het Patronaat net rad van a\ontuur, waarbij vele •elangslellendeii een kansje waagden om voor enkele cenien mooie speel, goederen en andere St. Nicolaas geschenken te bemachtigen. Van de opbrengst van een en ar.der werden o m. ook de stille armen (net een welkome St. Nicolaas- verrassing bedacht. VER. NED." LEDERFABRIKANTEN. De vergadering van de vereeniging van Nederlandsche Ledtrfubrikan- ten, welke Maandag jl. te Tilburg zou gehouden zijn, is uitgesteld tot Maandag 21 December a s. KERN R.K. STAATSPARTIJ. Maandag 14 December a s. om 8 uur vergadert in Hotel Vei wiel de kern Waalwijk van de H K. Staatspartij. Behandeld zullen wor den de hoofdstukken 1 en II van het rapport van den Baad van Sludie en Documentatie inzake wijziging van ons staatsbestel. L JAN VERHOEVEN VOOR DE VLAAMSCHE RADIO OMROEP. Onze plaatsgenoot de pianist Jan Verhoeven zal in Januari e.k. voor de Ver. Ned. Dames te Brussel en Fe bruari voor de Vlaamsche Radio Om roep een piano-recital geven. Hij zal ien gehoore brengen uitsluitend mo dern werk o.a. Mario Catelnuovo Te- desco, Prokofiew, Paul Schramm en Syncopated piano solo's van Rais da Costa, Billy Mayerlen, Edwin Knopf. GEZONDHEIDSZORG VOOR HET SCHOOLKIND. Gevolg gevende aan een uit de bur gerij naar voren gekomen wensch om zooveel mogelijk te bevorderen dat aan alle Tilburgsche schoolkinderen weken tot een oproepingsvergadering mdk (naar het* woord van Minister Dr Deckers immers een kostelijke drank, die eten en drinken tegelijk is) over te gaan. ST. NICOLAAS-PUZZLE. Wij verwijzen naar de advertentie der fa. H. Kolsteren-Lagarde, waarin de uilslag wordt medegedeeld van haar St. Nicolaas puzzle, door onze redactie uitgemaakt en waarbij wij hebben kunnen constateeren, dal voor dezen wedstrijd in Waalwijk en omgeving veel belangstelling heeft bestaan, zoodat ook hier van een groot succes kan worden ge sproken. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. St. Nicolaas heeft Zaterdagmiddag in het Bondsgebouw een bezoek gebracht aan ruim 350 kinderen van de leden der B K. Werkliedenver t-eniging, waar hij door den voor zitter, den heer F. Passier, werd verwelkomd De goede Sint roemde het orga niseeren van dit St Nicolaasleesl voor kinderen, die hierdoor ook een prettige Sinterklaas hebben Hierna werden enkele leuke films vertoond, waarna de kinderen bij loting p'achtige surprises ontvingen in den vorm van speelgoed en ver snaperingen. Het was" een echt gezellig feesl, dat ook dit jaar wederom uitstekend slaagde. ST. NICOLAAS TE v.m. BAARDWIJK. Zaterdag bracht de H. Man zijn wordt verstrekt, heeft de Wethouder van Onderwijs, Mr. H. J. A. Scheide- t laar, Vrijdag j.l. besprekingen gevoerd met hel Zuivelhureau te 's-Graven- hage en zijn kern voor Westelijk Noord-Brabant. Dit onderhoud heeft ertoe geleid, dal door de Gemeente thans een on derzoek wordt ingesteld naar de mo gelijkheid om de benoodigde midde len te vinden voor a'gemeene melk- verstrekking op scholen, die elders naar het eenstemmig oordeel van art sen, onderwijzers en ouders, tot goede resultaten heeft geleid. WAARSCHUWINGEN. De Burgemeester van Voorburg waarschuwt tegen de practijken van een persoon, genaamd Jan van der Molen, geboren te Ferwerderadeel 15 October 1888, koopman, thans zonder •\aste woon- of verblijfplaats, laatst wonende te Voorburg, van Fgmonde- straat no. 21. Deze persoon tracht in zijn onder houd te voorzien door bestellingen op te nemen voor het vervaardigen van z.g. portretmin'atiiren, tegen vooraf gaande betaling, doch waarvan afle vering nimmer p'aats vindt. Boven dien tracht hij voortdurend kleinere geldbedragen te leenen, voorgevende deze noodig te hebben voor olie en benzine. De Burgemeester van Lcimu'den jaarlijks bezoek aan vm. Baardwijk. «eeft jn overweging, alvorens in rela- Djs morgens bezocht hijdescholen tje tg trejen met J. P. Nap reiz-ger, waar hij alle jongens en meisjes AVOnen(ie te Leimuiden, zich eerst bij met een cadeautje bedacht en de hcm te vervoegen. ten einde omtrent noodige vermaningen tot hen richtte. N inlichtingen in te winnen. Des middags hield hij te paard ,.4. vergezeld door zijn knecht een De Commissaris van I otitic te rondgang door de straat, waarbij hij Dordrecht waarschuwt tegen de prac- lien RAAG Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten.. Past op, grijpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aange wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop. Dat is e?n natuurlijk kruiden-middel en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stof codeïne, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt. Terecht noemt men thans Akker's Abdijsiroop om zijn bijzondere samenstelling .,'s Werelds .béste Hoest-siroop", want de werking bii Hoest. Griep, Bronchitis. Asthma is werkelijk verbazlng-wek- kend. dat zult U bij de aanwending ondervinden. Verlaagde prijzen: 75 ct. f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. lfacon.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5