BUITENLAND. SPORT. LAATSTE BERICHTEN, „Oe Echo van het ZuideiU „OE ECHO VAN HET ZUIDEN" De St. Maartenskerk - te Za'tbommel. Overstroomingen in Turkije. Wilt ae op de hoogte zijn en blijven van 't geen e'r leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te nver zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en Langstraatsche Courant. den auto vandaan reed, gegrepen door een uit tegenovergestelde rich, ting naderenden autobus. Hij werd over den weg geslingerd en in deerniswekkender! toestand opge nomen. Tijdens het transport naar liet ziekenhuis is hij overleden. Een ..vriendin" van H Prinses Juliana, do. Bleek groote oplichtster te zijn. In een juwelierszaak te Botterdam verscheen een chique gekleede dame, die zeide jonk vrouwe L. van Hardenbroek te zijn en die als haar adres opgaf: Loolaan 24, te Apel doorn. Zij wilde, zoo vertelde zij, een geschenk koopen voor Prinses Juliana, die zij particulier heel goed kende en daartoe wenschte zij een juweelen ring uit te zoeken. De voorname klant werd te woord gestaan door den directeur, die haar een aantal ringen toonde. De keus viel ten slotte op een ring v-an ongeveer f400 waarde. De cliënte zeide, den ring dadelijk mee te willen nemen, omdat zij 't ges henk aan de Prinses wilde geven, nog vóór deze met Prins Rernhard naar Berlijn zou vertrekken, in verband met de ziekte van de moeder van den Prins. De rekening kon dan later te Apeldoorn worden gepre senteerd. De heer Van der Loo antwoordde, dat hij gaarne nereid was den ring op crediet mee te geven, mits de dame zich even zou willen legiti- meeren. Hiertoe bleek zij echter niet in staat. De directeur merkte toen op, dat hij onder deze omstandigheden toch geen vrijheid kon vinden, den ring zoo maar mee te geven. De cliënte zei, dat zij wel een lijdelijk adres te dezer stede had. waar men naar haar zou kunnen informeeren. Daar hier geen telefoon was. bood de directeur de dame aan, dat iemand van de zaak haar daarheen per auto zou vergezellen om even een en ander te controleeren. Ook hiertegen maakte de cliënte bezwaar Een kwartier later keerde zij in de zaak terug met een brief, onder teekend door den burgemeester, waarin aangeraden werd de toonster stukken van waarde op crediet mee te geven.. Aangezien dit epistel geen briefhoofd droeg, wilde de directeur den burgemeester opbellen. De dame zei, dat deze niet thuis was ook niet de gemeentesecretaris. Informatie hij andere personen van 't stadhuis ach te de name niet gewcnscht. Boos verliet zij den winkel zonder ring. Van al wat de dame gezegd had bleek niets waar te zijn. Het bleek dat men met 'n geraffineerde poging tot oplichting te doen heeft gehad. De politie heeft de zaak in onder zoek. De dame is voortvluchtig. In een Zaterdagmiddag gehouden spoedvergadering van den gemeente raad vati Zaitbonimel heeft de burgemeester N. F. Camoier van Nooten medegedeeld, dat hij een brief heeft ontvangen van dr. ir. A. F Ph. Philips te Eindhoven en dr. G. L. F. Philips te 's Gravenhage, waarin dezen mededeelen, het nog ontbrekende bedrag voor de alge- heele restauratie van de St. Maar tenskerk te Zaltbommel, zijnde ongeveer f27000 ter beschikking van het gemeentebestuur testellen. De gemeenteraad heeft daarna besloten een motie van dankbe tuiging telegrafisch ter kennis van de schenkers te brengen. Toen het heuglijk feit bekend werd werden van alle openbare gebouwen te Z llbommel de vlag gen geheschen en werden de kerk klokken geluid. Er heerscht in het plaatsje over deze prachtige St. Nicolaasverrassing groote vreugde. Tengevolge van ernstige overslroo- mingen te Adana zijn verscheidene huizen ingestort. Op dommige plaatsen in de stad staat het water tot twee meter hoog. Het plotseling opkomen van de overs'rooming veroorzaakte een paniek, waardoor het vrijwel on mogelijk was hulp te organiseeren. Alle spoorwegen zijn verbroken, evenals de telegrafische en telefo nische verbindingen. Tot dusver zijn meer dan honderd menschen verdronken en 340 ge wond. Reeds zijn 300 huizen inge stort. Het aantal dakloozen wordt op 30 000 geschat. Veel vee is in den stroom meegesleurd en omge komen. DE CONSTITUTIONEELE CRISIS IN ENGELAND. Nog steeds geen oplossing gevonden. Mr3. Simpson bereid zich terug te trekken. De houding der regeering. In de constitutioneele crisis in En geland..is. nog steeds geen oplossing gevonden. Men hoopt thans door uit stof- van een beslissing een afstel van s konings abdicatie te verkrijgen. Het kabinet heeft .Koning Edward op gee- uerlei wijze eenultimatum gesteld, noch eenig advies..verstrekt omtrent hetgeen hem te.doen zou staan. in de straten van Tonden zijn aller lei betoogingen ten gunste van den koning gehouden, waarbij erop werd gewezen, dat abdicatie het sein voor revolutie zou .zijn. Eenige invloedrijke vrienden des ko nings hehben dezen den raad gegeven de beslissing inzake zijn huwelijks plannen, zoo hij deze althans niet vol ledig wil opgeven, voor onbepaalden ij it uit te stellen, hetgeen hem de mo- gelijkheid zal bieden, voorloopig op 'den troon te blijven. Minister-president Baldwin heeft in het Lagerhuis verklaard, dal hel de vurigste wensch van de regeering is, den koning dè ruimste gelegenheid te geven tot overweging van liet besluit, dal zoowel rechtstreeks zijn eigen toe komstig geluk betreft als de belangen van al zijn onderdanen. Baldwin legde er den nadruk op dat de kwestie niet door de regeering is opgeworpen, maar door den koning ;elt in een bespreking met spr. en kele weken geleden, toen hij zijn voor nemen te kennen gaf, te huwen niet mevrouw Simpson, zoodra "deze vrij ZOll Z.jll. Baldwin besloot zijn verklaring niet een sympathie-verklaring tegenover den koning in dit oogenjilik. De minister-president mocht vele toejuichingen ontvangen, toen hij lier- kaalde malen op groffe wijze werd aangevallen door afgevaardigden, die volledige inlichtingen wensch ten en van Baldwin te verstaan kregen, dat het hem onmogelijk was, terwijl de koning nog bezig is met liet overwe- _éu van de problemen. Mrs. Simpson heeft te Cannes aan journalisten de volgende verklaring liitéii voorlezen, welke was ondertee- kend door den kamerheer van Koning Edward, die haar op haar reis verge zelde: „Gedurende de afgeloopen week heeft mrs. Simpson onveranderlijk ge- wenseht, iedere handeling of voorstel te vermijden, welke voor Zijne Maje steit pijnlijk zou zijn of den troon zou kunnen benadeelen, ook thans is haar houding ongewijzigd en zij is bereid, indien een zoodanige stap de kwestie kan oplossen, zich terstond terug te trekken uit een situatie, welke zoowel ongelukkig als onhoudbaar is gewor den". In Londen lifceft men deze verkla ring met voldoening begroet. In ko ningskringen hecht men er echter wei- rug waarde aan, daar het hier een per soonlijke .opinie van Mrs. Simpson be treft. Belangrijk worden de woorden „in dien een zoodanige stap de kwestie kan oplossen" geacht. Het aan handel en industrie berok kende verlies, indien de kroning van <len koning niet zou doorgaan, wordt geschat op een bedrag van 100 mil- liocn pond sterling, terwijl vele arbei ders, die thans door de voorbereiden de werkzaamheden werk kregen, on herroepelijk wederom werkeloos zul len worden. Uit de laatste berichten blijkt, dat men de verklaring van Mrs. Simpson niet zeer belangrijk acht. Alleen van den koning is de doorslaggevende be slissing te wachten. Het hardnekkige gerucht gaat. dat zelfs als koning Edward niet aftreedt, mevrouw Simpson naar Italië zal gaan naar het Lago Maggiore of het Como- meer, om zich aan alle publieke be langstelling te onttrekken. In Britsche kringen te Parijs gelooft men steeds meer, dot ide koning niet zal aftreden. De Giornalé d'Italia meldt dat Mrs. Simpson in overleg met koning Ed ward besloten zou hebben uit Cannes naar Rome te vertrekken. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. Van het Spaansche front valt weinig te melden. Eind verleden week zijn te Madrid hevige gevechten geleverd. Het Noorderstation van de Spaansche hoofdstad is door bombardementen geheel vernield. Gemqld wordt voorts, dat door een vreemd vaartuig, dat geëscorteerd werd door een kanonneerboot, te Al- geciras 2500 Italiaansche zwarthemden werden ontscheept. De rust van de laatste dagen voor spelt een beslissenden aanval der wit ten. Franco heeft zijn tactiek gewij zigd, daar hij voortdurend op de ster ke verdedigingsstellingen der regee- ringstroepen stuit. Zijn nieuw aan valsplan zal i worden uitgevoerd in vereeniging met het leger van gene raal Mola. Generaal Queipo de Llano, bevel hebber van de nationalistische strijd krachten in Andalusië, gaat binnen kort naar Duitschiand. DE POLITIEKE TOESTAND IN FRANKRIJK. Minister-president Blum heeft in de Tweede Kamer de vertrouwenskwestie gesteld en een groote meerderheid be haald. De communisten stemden blan co. waarmede is aangetoond, dat Blum binnenkort den uitersten linkervleu- gel zal verliezen, waarmede tevens 't einde van het volksfront-bewind is aangekondigd. De communisten zijn niet te spreken over den koers der buitenlandsche politiek. De Parijsche Sovjet-vertegen woordigers zouden gaarne zien, dat de regeering een openlijke actie ging voeren ten gunste van 't roode Spaan sche bewind van Caballero. Doch Blum begrijpt heel goed, in het licht der hedendaagsehe feiten, dat inwil liging van het verzoek van Thorez be- leekenen zou een totale afbrokkeling van den Franschen invloed in West- Europa. Engeland zou zich openlijk afwenden van een Frankrijk, dat hei ging opnemen voor een verloren Sov jet-zaak in Spanje. Met belangstelling volgt men hel verloop van de Fransche politiek. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN Z.H. DEN PAUS. Na twee dagen van ernstige bezorgd heid werd Maandag omtrent den ge zondheidstoestand van den H. Vader gemeld, dat er een lichte verbetering was ingetreden. Z.H. passeerde den nacht van Zondag op Maandag in vol komen kalmte en rust en was 's mor gens weer zoover hersteld, dat hij zijn gebruikelijk 'ontbijt kon nuttigen en den kardinaal-staatssecretaris ontving ter afwikkeling van enkele gewichtige zaken. Algemeen wordt wederom de hoop gekoesterd op een spoedig en algeheel herstel. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Uitslagen van Zondag j.l. AFDEELING IV. lste Klasse. NACMVV PSV—LONGA 2de Klasse A. TerneuzenBreda 2de Klasse. B. VVV—De Valk 3de Klasse E. MGSDVVS WWZTongelre ZGC—Tivoli 3—2 2—3 1—3 3—2 1—2 3—2 1—4 OVERZICHT. Een schrale oogst. P.S.V. verliest. W.V.V.Z. en Ti voli winnen. Vanwege de weersgesteldheid hebben Zondag slechts enkele wedstrijden door gang kunnen vinden. Een hiervan heeft een buitengewoon verrassend en betee- kenisvol resultaat opgeleverd n.I. een 32 overwinning van LONGA op de lei ders PSV. Waar NAC op het nippert-e van MVV wist te winnen is de voor sprong van PSV tot slechts 2 punten teruggebracht en is NAC op de 2de plaats gekomen. Bij de 2de klassers ontnam VVV door een 32 overwinning op de Valk aan deze laatste het laatste sprankje hoop op de bovenste plaats. In 3 E gingen nog 3 ontmoetingen door. WWZ won slechts op het kantje af van Tongelre (32), doch sleepte daarmee niettemin beide punten weer in de wacht en blijft voorloopig aan de lei ding. Ook Tivoli bleef haar goede kans behouden door een 41 overwinning op ZGC. DVVS werkte zich wat omhoog door een 21 zege op MGS. Gezien het geringe aantal gespeelde wedstrijden laten wij ditmaal de ver schillende standenlysten maar achter wege. WAALWIJK. BLAUWWIT. Daar het Zandschel-terrein was afge keurd hadden onze jongens een gedwon gen rustdag. Zaterdag speelde hét junioren-elftal een wedstrijd voor de jeugdcompetit'e tegen het sterke WSC. Na een spannende match is het de jongste Blauw-Wit'ers gelukt de eerste 2 punten in de wacht te slepen. Zij behaalden een verdiende 3-1 overwinning. R. W. B. Doordat het terrein van Bossche Boys werd afgekeurd is de vastgestelde wed strijd Bossche BoysRWB niet doorge gaan. Het programma voor a s. Zondag ver meldt de belangrijke plaatselijke ont moeting Baardwijk 1BWB 1. Hierop komen wij Zaterdag nader te rug, terijl wij dan ook het programma voor de lagere elftallen kunnen mede deelen. SPRANG S; D. O. Het eerste elftal van onze voetbalver- eeniging SDO is j.l. Zaterdag naar Til- burs gegaan om daar een vriendschap pelijke wedstrijd te gaan spelen tegen .IPS aldaar. Onder zeer slechte weers omstandigheden wed deze wedstrijd ge speeld en door SDO met 10 gewonnen. L. Vi C. B. Ook hier werden wegens de weersge steldheid haa«t alle wedstrijden afgelast, zoodat een overzicht en de standenlijs- ten ditmaal achterwege kunnen blijven. R.K.V.V. HERCULES. Zaterdag j.l. had de trekking plaats in de concertzaal de Lindeboom van de RKVV hercules Waalwijk. De prijzen zijn als volgt: le prijs 285; 2e 1672; 3e 1588; 4e 343; 5e 1086; 6e 1127; 7e 457; 8e 244; 9e 1044; lüe 670; He 1720; 12e 1372; 13e 1827; 14e 110; 15e 874; 16e 1620; 17e 121; 18e 585; 19e 365; 20e 1395; 21c 1052; 22e 1539; 23e 1847. De prijzen kunnen worden afgehaald tot 14 dagen na de trekking bij den heer A. van Mier Antoniusstraat hoek 2 Cris- pijnstraat Waalwijk. WIELRENNEN. Pijnenburg-Slaats schitteren overal. Het koppel Pijnenburg-Slaats heeft dé* laatste dagen weer enkele buitengewone prestaties aan zijn reeks schitterende-, successen toegevoegd. Na vorige week Vrijdag de" Zêsdaag sche van Kopenhogen als overwinnaars t te hebben beëindigd waren zij Zaterdag nacht weer van de partij inbeten 8-uurs- koppelwedstrijd die in de Deutschland- halle te Berlijn voor tienduizenden toe schouwers verreden werd. In het eerste uur domineerden Pijnen burg-Slaats vólkomen en op een gegeven moment lagen zij zelfs met twee ronden voorsprong alleen op kop. Maar Slaats moest tengevolge van een valpartij den strijd staken en Pijnenburg werd daarop met Merkens gekoppeld. De partner van Merkens, de Belg Charlier, had inmid dels ook reeds den strijd gestaakt. In den loop van den nacht gaven Ehmer en Merkens den strijd op en vooral in het laatste uur waren de val partijen niet van de baan. Tenslotte wisten Billiet-Stieler, een koppel tijdens den strijd gevormd, te winnen, terwijl Pijnenburg, die tenslotte met Hoffmann werd gekoppeld, op twee ronden achter stand als derden eindigde. Te Dortmund. Zondagavond namen Pijnenburg en Slaats deel aan een drie-uurskoppelwed- strijd te Dordmund, dien zij met drie ronden voorsprong wisten te winnen. Funda, Merkens, Deneef, Schmidt, Wals en Gobel staakten reeds in het eerste uur den strijd. Bij allen was de vermoeidheid van Kopenhagen, Ham burg en Berlijn merkbaar. Maar n:et vror Pijnenburg-Slaats, die met bet grootste gemak reden en een indrukwekkende zege behaa'den. Het eindresula at was: 1 Pijnenburg-Slaats, 46 punten, afge legd 131,3 K.M. Ou 3 ronden: 2 Tertilte-Drbruycker 27 punten. Op 5 ronden: 3 Wengler-Bautz 30 punten; 4 Kyewski-Weckerling 19 punten. Op 6 ronden: 5 B-emer-Ma"khu e 30 punten; 6 Clausmeijer-Sagurna 16 punten. Op 7 ronden: 7 Van Schijndel- Van der Broek 15 mmten. Op 9 ronden: 8 Unge'hum-S'ebelboff 15 punten; 9 Hurtgen-Putzefeld 11 punten. Walthour-Crosslev. die ook op de Zesdaagsc*he te Botterdam zoo schitte rend gereden hebben, hebben de Zes (iaagsche van New-York gewonen. Pel'e- nnars-Schon eindigde on de 6e plaats met één ronde achterstand. Het kopnel Van Sehijndel-Van den Broek won Zaterdaeavond te Munchen den 3-uurs-koppelwedstrijd. Het Deensche koopel Falck Hansen Christensen, won Zondagmiddag op de Parijsche Winterhaan den koppel wedstrijd over 100 K.M. De bekende Nederlandsche renner Wals kwam in Hamburg uit in een wed strijd achter den motor, waarin hij tweede werd met 20 meter achterstand op ï.ohmann. In het Soortpa'eis te Antwerpen werden internationale wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook door den Neder- landschen renner Jan van Hout werd deelgenomen. Van Hout reed een achter- volgingsraee om den armband tegen den Belg de Caluwe. Na 4445 meter haalde onze landgenoot zijn tegenstander in, in den tijd van 5 m'n. 47 sec. BILJARTEN. Biljartkampioenschap van de Langstraat. Klasse A: Brt. Pt. Gem. Serie Leo v. Schijdel 27 202 7.48 60 Jac. v. Helvoirt 27 717 26.55 516 Fr. v. Helvoirt 19 255 13.4 59 Th. v. Weert 19 56 2,98 11 Klasse B: H. v. d. Griendt 24 118 4.91 26 L. Verhagen 24 162 6.75 27 P. Verhagen 40 54 1.35 A. Roxs 40 155 3,87 15 Wij moeen hier wel als een groote bij zonderheid vermelden, dat hij den wed strijd van Maandagavond de heer Koos van Helvoirt een serie van 516 punten scoorde, een serie die /eer zeker in Waalwijk en verre omgeving nog nooit is voorgekomen bij amateurs en zeker ook hij weini<t profs. Den heer v. Helvo:rt proficiat met deze bijzondere prestatie. Biljartkampioensclwn van Waalwijk en Omstreken. A.s. Zaterdag geven wij het verldop van den wedstrijd van 1.1. Maandag voor het Kampioenschap van Waalwiik en Om streken in café CPy van H. de Buy'er. Voor de spelers van hedenavond 'ver wijzen wii naar de aankönd'ffing in dit blad. Er komen weer een aantal goede tegenstanders tegenover elkaar, die de belangstelling wel zullen trekken. DAMMEN. W. D. V. Uitslagen der Dinsdag i.l. gespeelde dampartiien luiden als volgt: D. VerhagenF. te Vruchten 11 A. Mo^nenF. v. Munrier niet gespeeld F. FoliemansA. Holle»r<ans 02 H. HeuvelingP. BerrmRe 20 P. HeuvelingF. v. d. Gouw 20 P. Berriott'1v. d. Hamman 02 F. v. MunsterF. v. d.< Gouw 20 F. te VruchtenP. Heuveling 02 Als nieuw lid werd me* aWmeene stemmen aangenomen dhr. H. Hulst. KAATSHEUVEL. Postd ui vententoonstelling. Heden werd in de zaal van den heer Jan van Dun alhier een groote post- duivcnteutüonstolling gehouden, .ge organiseerd door de K.C.C. Kaatsheu vel en de Dongen sche Bond van Post- (luivenliefhebbers te Dongen. Ondanks bet zeer ongunstige weel was bet bezoek zoowel uit als buiten Kaatsheuvel zeer groot. Er zat in alle klassen prima materiaal en de beide keurmeesters, de heeren Lamprechts en Teunis uit Roosendaal, twee des kundigen van vermaardheid, hadden een lichte taak met uit de groote vlassen van prima dieren juist het beste op de juiste plaats te klassifi- eeeren. Er werd gekeurd volgens uitwendige vliegcapaciteiten in vier klassen. Oude Doffers, 125 inzendingen. Eere-prijs A. Weterings, Dongen: Voorts; 1, 25 CL van. Rooij; 2 G. van der Linden; 3 A. Pijnenburg; 4 A. Snoeren; 5 A. Zacht; 6, 22, 32 F. van d en Assem, Dongen; 7 Chr. Steenber gen; 8 W. van de Ven; 9. 30 Fr. van der Linden; 10, 10 D. Blijlevens, Don gen; 11 J. van der Linden; 12 C. de Bondt; 13 C. in 't Groen, Dongen; 14 P. Stokkermans; 15 W. Sulsters; 17 P. Broeders, Dongen; 18 B. Pols; 19 L. Michielsen, Dongen; 20, 27 A. Wete rings, Dongen; 21, 24 J. Oppermans; 23 J. van Boxtel; 26 W. Remmeren: 28 P. Raaijmakers. Dongen; 29 H. van Rijswijk, Dongen; 31 A. Goedhart; 33 G. Vermeulen, Dongen. Gude Duiven; 84 inzendingen. Eere-prijs G. van der Linden; 1 P. Raaijmakers, Dongen; 2, 13 H. Netten: 3 A. Verharen D.; 4, 11 H. van Rijs wijk I).; 6 F. van Dongen D.; 7 P. Stokkermans; 8 W. Stubbe; 9 W. de Bondt D.; 10 F. Damen; 12 Ch. Steen bergen; 14 M. Michielsen D.; 15, 17 C. in 't Groen D.; 16, 19 C. de Bondt; 18 A. Zacht; 20 A. Schrauwers; 21 .1. van der Linden; 22 J. Lenzholz. Jonge Doffers; 69 inzendingen. Eere-prijs A. Pijnenburg; 1, 10 G. van der Linden; 2 P. Raaijmakers D.: 3 A. Goedhart; 4 B. Remmeren; 5 li. Netten; 6 J. Opperman; 7 H. v. Rijs wijk D.; 8 F. Damen; 9. 12 W. de Bondt D.; 11 H. Fijneman D.; 13 C. van Rooij; 14 B. Pols; 15, 18 A. Zacht, 16 A. Weterings D.; 17 A. Aarts D.; 19 1'. van Dongen D. Jonge Duiven: Inzendingen 80. Eere-prijs Vic. v. Dise.dorp D. 1, 6, J. v. Dongen D.; 2, 20, 21 A. Weterings D. 3, 19, G. Vermeulen D. 4, 12, H. v. Rijswijk D. 5, W. Stubbe 7, 16, M. Michielsen D. 8, P. Raaijmakers D. 9, A. Verbaren D. 10, C. in 't Green D. 11, W. v. d. Ven 13, C. v. Rooij 14, C. d. Bondt 15, W. d. Bondt I)'. 17, L. Mosselveld 18 J. Remmeren. Rie Mastenbroek verbeterde te Liverpool 't Engelsche recoid over ÓUü yards borslcrawl mei 222/s sec. Dr. Hugo Eckener,de Duitsche luchtschipbouwer, zal binnenkort een bezoek aan ons land brengen om besprekingen le voeren met het syndicaat «Luchtschipvei binding inet Nederlandsch Indië. De gunstige wending in de ziekte van den Paus blijft aanhouden Minfder van Lidth de Jeude heeft een wetsontwerp tegen lint bebouwing aangekondigd. De procureur generaal bij het gerechtshof te Amsterdam beeit gisteren tegen twee Amsterdamsche politieagenten, die zich in hooger beroep te verantwoorden hadden wegens inbraak in een kiosk op het Mercatorplein, beves|iging van het vonnis van de rechtbank geëiseht, waarhij zij veroordeeld zijn tot een j tar gevangenisstraf ieder, met aftrek van het voorarrest. Tusschen de katholieke Ylaam sche Volkspartij en het Vlaamsch Nationaal Verhond is een overeen komst bereikt op de volgende basis bewegingsvrijheid voor ('ekatholieke kerk bij het vervullen van haar zending; schoMvrede op den grond slag van gelijkheid van hel olficieele en het vrije onderwijs. Deze punten gelden voor het geheele koninkrijk en dus niet voor het Vlaamsche land alleen. De beëdiging van Prins Rern- hard bij zijn intrede ir, de drie iteelen van de Koninklijke weer macht zal in de Residentie geschie den door luitenant-generaal jhr. W. Roëll

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 7