Nieuws uit de Langstraat en Omgeving KANTONGERECHT. INGEZONDEN STUKKEN DUSSEN. RAAMSDONK. SPRANG-CAPELLE. GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. NIEUWKUIJK. DEN BOSCH. Uitspraken. De kantonrechter wees o.m. de vol gende vonnissen. H. J. van B., Dussen, leerplicht 1 boete. D. A. de B„ Sprang-Capelle, geen richting, 3 boete. W. V., Waalwijk, geen richting, 2 boete. M. v. d. W.. Vlijmen, verboden weg berijden, 4 boete. W. E. M., Dru- nen, rijwiel zonder rem, 3 boete. P. v. E., Sprang-Capelle, rijwiel zon der licht, 3 boete. F. C. L.. Dus sen, rijwiel zonder licht, 3 boete. Ca. V., Dussen, rijwiel zonder licht, 3 boete. C. J. M. v. d. D.. Vlijmen, rijwiel zonder licht, 3 boete. J. M. de M., Drunen, rijwiel zonder reflector, 3 boete. J. B., Waalwijk, dronken schap, 10 boete. Botsing door schuld. M. R., 39 jaar, koopman te Sprang, stond terecht wegens overtreding der motor- en rijwielwet. Hij had de veilig heid van het verkeer in gevaar ge bracht door te passeeren terwijl er geen ruimte was. Een kras op een wagen wees op de aanrijding. Verdachte beweerde echter dat hij geen botsing had veroorzaakt. Hij chauffeert al 20 jaar, zelfs in de groote steden en had nog nimmer een aanrij ding veroorzaakt. Verdachte beweer de voorts dat de tegenpartij, Adr. C. Boezer, zijn paard in draf had gezet. Er zou anders niets gebeurd zijn. Nu ech ter was de weg belemmerd. Getuige Adr. C. Boezer memoreerde dat het hier een oude vete betreft over een handelskwestie. Verdachte ontziet zich niet Rijken altijd op den weg te hinderen, 't laatst zelfs in de zaak waar het hier over gaat en waarbij het hem, Boezer. het leven had kunnen kosten. Hij staat te fantaseeren! wierp ver dachte terug. Getuige Nic. v. Zeist te Sprang, had gezien dat beide voertuigen elkaar pas seerden zonder botsing, maar 't was krap aan; getuige moest er voor van den weg af. Deze getuige bleek in dienst te zijn bij een familielid van verdachte, dus maakte zijn verklaring niet veel indruk. Het O .M. wees er op, dat het hier blijkbaar wraakzucht was, waardoor de houding van verdachte verklaard was. Iemand met een auto bedreigen is erger dan een mes hanteeren, want zóó zijn de ongelukken niet te overzien. Spr. zal er rekening mee houden dat hier de haat de oorzaak was. De eisch luidde 50 boete of hechtenisstraf en inhou ding van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Verdachte ontkende wraakzucht te koesteren, doch het O. M. gaf hem de waarschuwing mee, dat hij ongenadig met den strafrechter zou te doen krij gen, indien opnieuw gevaar op den weg door verdachte zou worden veroor zaakt tegenover Boezer. De Kantonrechter zal het nog eens afzien en veroordeelde verdachte voor dezen keer tot 25 boete of hechtenis. Tentoonstelling der Pluijmvee- en Konijnenfok-vereeniging voor Dussen en Omstreken. Aangemoedigd door t groote succes van vorig jaar heeft de Pluijmvee- en Konijnenfokvereeniging voor Dussen en Omstreken ook dit jaar wederom een groote tentoonstelling georganiseerd. Was deze vorig jaar een algemeene tentoonstelling met vrije inschrijving, ditmaal was 't uitsluitend een clubten toonstelling. Het succes hiermede is zeker niet minder groot. Deze tentoonstelling is gehouden op 12 en 13 December j.l. in de zalen van hotel Leemans alhier. Als keurmeesters traden op de heeren J. Tuerlings te Kaatsheuvel en J. Fens te Oosterhout. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: Hoenders. Groote Hoenders: Hollandsche Hoenders: Mevr. C. J. Leemans van Balkom, een eere-, twee 2e en een 3e prijs. Leghorns (wit): J. F. J. Ansens: vijf eere- en twee 1ste prijzen; C. M. v. d. Beek, een 2e, een 3e en een Z.E.V. Leghorns (patrijs): G. Verhoeven- Buys een Z.E.V. en een E. V. Twentsche Grijzen: L. Dijkstra een eere, twee 2e en een 3e prijs. Ancona's: H. v. Krimpen twee E.V. Rhode Islands Reds: G. Verhoeven- Buys een 3e prijs. Wyandottes (Patrijs): L. Dijkstra een eere, drie le en een 2e prijs. Plymouth Rocks: L. Dijkstra een eere, een le en een Z.E.V. Trio's Groote Hoenders: Leghorns (wit): J. F. J. Ansens een eere en een le prijs. Twentsche Grijzen: L. Dijkstra een 2e prijs. Wyandottes (patrijs): L. Dijkstra een eere en een 1ste prijs. Dwerghoenders: Sebrightkrielen (goud): L. Dijkstra een 2e prijs. Holl. Hoenkrielen (zilver): L. Dijk stra twee eere en een le prijs. Plymouth Rock: L. Dijkstra een eere. twee 2e en een Z.E.V. Konijnen: Groote Rassen: cut Vlaamsche Reuzen, wit: Seb bchal- ken een eere- en een le prijs; C. Roo sendaal een eere- en een le prijs; rr. Leeggangers een eere en een 2e prijs: Mart. 'Sagt een eere-, een le en een 3e prijs; H. Stupers een eere- en een 2e p.; C T. Leemans-v. Balkom een 3e, twee E.V. en een Z.E.V.; J. Schalken een Z.E.V. Vlaamsche Reuzen (geel): Fr. Leeg gangers drie eere. twee le en een 3e prijs: Lamb. Borstlap een eere, een 2e en een 3e prijs; H. Stupers een eere en een le prijs; Hub. Schalken een 3e prijs; A. Peterse een 3e prijs Leon Meijers een Z.E.V. Vlaamsche Reuzen (haaskleur)Seb. Schalken een eere en twee le prijzen; C. J. Leemans-v. Balkom een eere-, een le en een 3e prijs; H. Stupers eeni 2ep. Vlaamsche Reuzen (blauw): C. M. v. d. Beek een eere- en een le prijs. Vlaamsche Reuzen (zwart): J. Hei mans een eere, een le en een 2e prij's. Lotharingers (zwartbont): L. Dijk stra een 2e prijs. Fransche Hangooren (Konijngrijs): C. J. Leemans-v. Balkom een 3e prijs. Fransche Hangooren (wit): J. Hei mans drie eere-, een le en een 2e prijs. Middenrassen: Blauwe v. Beveren: H. v. Krimpen een eere en een le pr.; L. Meijers een 2e, een 3e en een Z.E. V.; C. Roosendaal een eere- en een le prijs; G. van Biesen een eere en een 2e prijs; G. van Dijk een E.V.; G. Ver- hoeven-Buys een Z.E.V. Weeners (blauw): L. Dijkstra een eere en een le prijs; C. Stam een eere en een le prijs, Seb. Schalken een 3e p. Weeners (zwart): C. Stam een eere en een le prijs. Weeners (wit): G. van Biesen een le prijs. Belgian Hazen: L. Dijkstra drie eere en drie le prijzen. Havanna's: L. Dijkstra twee eere, drie le, twee 2e en een 3e prijs; J. Schalken een 3e prijs. Zilvervoskonijnen (zwart): Fl. van Hees twee eere, een le en een 3e prijs; J. Domenie een eere en een le prijs; J. Heijmans een 3e prijs. Kleine Rassen: Klein Chinchilla: H. Stupers twee eere en twee le prijzen; L. Dijkstra een eere en een 2e prijs; Hub. Heijmans een 2e prijs; C. J. Lee mans-v. Balkom een 3e prijs. Hollanders (blauw): L. Dijkstra twee eere, twee le en een 2e prijs. Hollanders (driekleur): H. Heijmans een 3e prijs. Hollanders (zwart): L. Dijkstra een eere, een le, twee 2e en een 3e prijs. Hollanders (bruin): L. Dijkstra een 3e prijs. Black and Fans: Mart. Sagt drie eere, drie le, twee 3e prijzen en een Z.E.V.; C. Stam een 2e prijs en een Z.E.V. Russen: een eere en een le prijs. Dwergrassen: Polen (roodoogig): L. Borstlap een eere, een le, twee 2e prij zen; L. Dijkstra twee eere en twee le prijzen. RAAMSDONKSVEER. Dezer dagen is bekend gemaakt wie de prijswinnears zijn der gehouden Winkelweek. Hieronder laten we de winnaars volgen: De eerste prijs, veertig gulden, J. van Raamsdonk, 2e pr. f 25 Gos. A. Simonis, 3e pr. 15 H. Lambregts, Ul- venhout, 4e pr. 10 G. J. Simonis. 5e pr. 10 C. Koenen, 6e pr. 10 J. Krij- nen, 7e pr. 5 A. van Wijk, 8e pr. 5 Aug. Bressers: 9e pr. 5 Dora de Veth, 10e pr. 5 Wed. C. Bouwens, 11e pr. 5 B. Hooijmaijers, 12e pr. 5 Betsy Tak; 13e pr. 2.50 H. van Houten. 14e pr. 2.50 Gez. van Onzenoort, 15e pr. 2.50 L. van der Made, 16e pr. f 2.50 A. Kamp, 17e or. f 2.50 M. J. Snijers en 18e pr. 2.50 C. van Diemen. De prijswinnaars van de knikker- wedstrijd zijn de volgenden: Het aan tal knikkers bij de gezamenlijke deel nemers aan de winkelweek bedroeg in totaal 4958. le prijs 5 P. v. Meurs; 2e pr. 4 N. van Helvoirt; 3e pr. 3 An- ny loosen. Geertruidenberg, 4e pr. 2 P. Bax, Geertruidenberg; 5e pr. 1 P. van Strien; 6e pr. 1 N. Stolk; 7e pr. 1 F. van Suijlekom: 8e pr. 1 C. Meewisse en 9e pr. 1 J. Jespers. Na een verblijf van ruim 6 jaren in de missie te Val a'Espoir (Canada), is de Eerw. Frater Alberic van Hal, Woensdag 9 dezer onverwachts bij zijn ouders aangekomen. Zijn Eerw. zal vermoedelijk binnen eenige dagen naar het Moederhuis te Versailles (Frankrijk) vertrekken, om zich voor te bereiden voor het Heilig Priesterschap, hetwelk hij ongeveer Pa- schen in Holland hoopt te ontvangen. In een dezer dagen gehouden ver gadering van de Oranjevereeniging is reeds een voorloopig programma sa mengesteld van de Oranjefeesten die alhier zullen worden gehouden. Het voorloopig programma laten wij hieronder volgen: De dag wordt ingezet met het luiden der kerkklokken. Om 10 uur voormiddag tractatie der schoolkinderen, daarna rondwandeling der schoolkinderen van alle scholen door de gemeente, begeleid door de Kon. Erk. Harmonie ,,De Eendracht", vervolgens zingen van liederen door de schoolkinderen op het Heereplein. Om 2 uur namiddag Fiets- en Auto pedwedstrijden. Om 6 uur namiddag Lampionoptocht door de gemeente, begeleid door de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht". Na afloop hoogstwaarschijnlijk een Openluchtfilm en tot slot Vuurwerk op het Heereplein. Verder zal in verschillende café's in deze gemeente muziek zijn. De voorbereidende maatregelen zijn reeds door het Oranje-comité, bestaan de uit Mr. Th. Heere, voorzitter; J. Wieringa, secretaris; J. van der Meer, penningmeester en J. J. Simonis-Poppe- lier, F. Zijlmans, M. Zwets, A. Ruiten berg, W. Stassar, J. Noorlander en W. G. de Reijer, getroffer. Het comité is nog uitgebreid met vooraanstaande per sonen uit deze gemeente, om de Natio nale feestdag ook in deze gemeente, toch maar in alle opzichten te doen sla gen. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der ge meente Sprang-Capelle, te houden.op Vrijdag 18 December 1936, des avonds ten half acht uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 30 October 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Goedkeuring begrooting Burgerlijk Armbestuur Sprang voor 1937. 4. Benoeming leden Burgerlijke Arm besturen wegens periodieke aftre ding van A. J. Verhoeven te Ca- pelle en J. van Beek te Sprang. 5. Benoeming lid Commissie v. Toe zicht op het lager onderwijs we gens periodieke aftreding van den heer E. Colet. 6. Verhooging bedrag kasgeldleening 1936. 7. Beslissing inzake electrificatie van den Winterdijk onder voormalig Vrijhoeve-Capelle. 8. Mededeelingen. Naar wij vernemen zijn de fees telijkheden ter gelegenheid van het hu welijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard thans defini tief als volgt geregeld: De optocht voor versierde wagens, auto's enz. wordt gehouden op Woens dag 6 Januari, v.m. ongeveer 10 uur. Aangezien op den avond van dien dag in alle kerken diensten worden ge houden, wordt de lampion-optocht met muziek gehouden op Donderdag 7 Ja nuari des avonds ongeveer 7 uur. Daar het Feestcomité ter oore is ge komen, dat op verschillende plaatsen eere-poorten worden opgericht, werd besloten ook daarvoor geldprijzen be schikbaar te stellen, evenals flinke geld prijzen uitgeloofd worden voor de ver sierde wagens, auto's en fietsen. Deze week zal door verschillende dames een collecte voor het feest wor den gehouden. Zijn wij goed ingelicht, dan blijkt er veel animo te zijn zoowel voor den te houden optocht als voor het oprichten van eerepoorten en het aanbrengen van versieringen. ven, waaraan ook voor het eerst door het Kinderkoor zal worden medege werkt. Men is onder leiding van den directeur dhr. Alb. Christ ijverig aan 't studeeren, zoodat we mogen ver wachten dat een keurig programma zal worden uitgevoerd. Op Maandag 28 December a.s. zal voor de leden van de Afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in de zaal van den Chr. Volksbond, de ge luidsfilm „Toegemuurde Verten" wor den vertoond. J.l. Zaterdag herdacht de heer P. Schiedon alhier den dag waarop hij voor 25 jaren in dienst trad bij de Waalwijksche Chroomlederfabriek v.h. van Dooren de Greeff. Ten kantore werd de jubilaris door een der firman ten gecomplimenteerd, waarbij hem als blijk van waardeering een gouden hor loge met inscriptie en een envelop met inhoud werd aangeboden. Namens het personeel werd hem een huiskamer ameublement aangeboden. Van ver schillende zijden ontving de jubilaris felicitaties, waarbij wij gaarne de onze voegen. Op Tweeden Kerstdag zal in het Geref. Kerkgebouw alhier een Kerst- vergadering worden gehouden, uit gaande van den Kring Vrijhoeve-Ca pelle en Omstreken van Geref. Meis- jesvereenigingen en den Ring Lang straat van Geref. Jongelingsvereenigin- gen. Bereids zijn hiervoor reeds enkele sprekers aangezocht. J.l. Vrijdagavond kwam de Ned. Herv. Mannenvereeniging „Troffel en Zwaard" in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk in vergadering bijeen onder leiding va nhaar voorzitter den heer C. Nieuwenhuizen. Nadat de ver gadering met het lezen van een gedeel te uit de H. Schrift en gebed door den voorzitter was geopend, werd door den heer A. van Thielen een onderwerp in geleid over Art. 2 van de Ned. Geloofs belijdenis, waarop een geanimeerde bespreking volgde. De vergadering werd hierna met dankgebed door den heer A. Bosch gesloten. De Chr. Gymnastiekvereeniging kwam j.l. Vrijdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in vergadering bijeen. Het bestuur werd samengesteld uit de heeren Jac. van Zeist, P. Heur- ter, Jac. Kooymans en de dames Spie- rinqs en van Vuuren. De wekelijksche oefeningen zullen als volgt plaats hebben: Woensdagavond van 7.308.30 uur voor heeren boven 16 jaar; van 8.45 9.45 uur voor dames boven 16 jaar. Zaterdagmidag van 34 uur voor aspiranten (meisjes) en van 4 5 uur voor aspiranten (jongens). De oefeningen voor de dames boven 16 jaar staan onder leiding van Mevr. Winkelman, alhier. De oefeningen voor heeren en aspiranten onder leiding van dhr. L. Blom uit Waalwijk. VRIJHOEVE-CAPELLE. de heer de Laat de muziekvereeniging voor deze onverwachte huldiging, waarna het programma verder werd afgewerkt. Met de afwerking van dit program ma hebben het muziekgezelschap en zijn dirigent, alsmede de medewerken den, mevr. de Munnink en de heer de Laat, benevens het duo de Laat, ook dezen avond alle eer ingelegd en de bezoekers hebben op enthousiaste wijze getoond, dat zij het gebodene op prijs stelden. „Kunst na Arbeid" heeft een in alle opzichten uitstekend geslaagde uitvoe ring gegeven, waarop het met veel vol doening kan terugzien. Bij de j.l. Zaterdag gehouden ver kiezing van 2 notabelen wegens perio dieke aftreding van de heeren C. Oer- lemans en J. Versteeg, werden de af tredenden niet herkozen. In hun plaats werden gekozen de heeren H. J. van Achterberg en B. Maijers. De in deze gemeente door het Oranje-comité gehouden collecte ten bate van het fonds tot aanbie ding van een nationaal huwelijks geschenk aan Prinses Juliana heeft de niet onbelangrijke som van f 101,65 opgebracht. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt Zondag a.s. des voorin 10 uur voor te gaan Ds. W. J. ten Bruggenkate. SPRANG. Voor de verkiezing van één dia ken bij de Geref. Kerk alhier, zijn can- didaat gesteld de heeren C. Braspen ning en J. van Drongelen. Naar wij vernemen worden in enkele buurten alhier reeds plannen ge maakt om op den feestdag bij gelegen heid van het Huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H, Prins Bern hard, de buurten te versieren door het oprichten van eere-poorten enz. Verschillende buurtcomité's werden reeds gevormd. Waar men in Sprang algemeen van meening is dat het om zooveel mogelijk gelegenheid tot alge meene deelname aan de feestelijkhe den te geven wenschelijk is deze op den nationalen feestdag van 7 Januari te doen plaats hebben, werd besloten in een door alle leden der buurtcomité's onderteekend schrijven, er bij 't hoofd comité dat zich in de gemeente Sprang- Capelle heeft gevormd, op aan te drin gen de feestelijkheden op 7 Januari te bepalen. J.l. Zaterdagmiddag werd in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een groepsvergadering gehouden van de besturen der afdeelingen Waalwijk, Sprang, Capelle, 's-Gravenmoer en Dongen van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, ter bespreking van het collectief contract in de Schoenindustrie, hetwelk door de Federatie van Ned. Schoenfabrikanten reeds is aangenomen. Door den voor zitter van genoemden bond, den heer W. Strijbis Pzn. van Den Haag werd het collectief contract uiteengezet en de gewijzigde artikelen nader toegelicht. Naar wij vernemen zal de Chr. Gemengde Zanqvereeniging Excelsior alhier op den Tweeden Kerstdag haar gewone jaarlijksche zanguitvoering ge- In het gebouw voor Chr. Belan gen alhier, hield de plaatselijke afdee ling van den Chr. Bouwvakarbeiders bond een propaganda-vergadering on der leiding van haar voorzitter den heer J. Rosenbrand. Na opening door den voorzitter met gebed en een kort ope ningswoord trad als spreker op de heer K. de Boer van Utrecht, Hoofd bestuurder, met het onderwerp „De de valuatie en het Bouwbedrijf", waarop eenige bespreking volgde. Na de rond vraag werd op gebruikelijke wijze ge sloten. Door de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transport arbeidersbond wordt a.s. Dinsdag 22 December des avonds half acht in de bovenzaal van A. van Dijk alhier een filmavond gehouden, waarbij als spre ker zal optreden de heer M. J. Kunst van Den Haag. Vertoond zal worden de nieuwe geluidsfilm „Toegemuurde Verten". Des middags om 5 uur wordt in dezelfde zaal een kindervoorstelling gegeven. De Ring 's-Grevelduin-Capelle van Ned. Herv. Jongelingsvereenigin- gen op G. G kwam Maandagavond in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk in Ringvcigadering bijeen ondei leiding van Ds. Cuperus. Door den heer van Caem, van de afdeeling Sprang, werd als onderwerp ingeleid eenige verzen van Johonnes 11terwijl de heer Quist van 's-Gravenmoer als onder werp behandelde „Onze Arbeid". Op beide referaten volgde een leerzame be spreking, waarna de samenkomst op gebruikelijke wijze werd gesloten. CAPELLE. J.l. Donderdag, den tweeden uit voeringsavond van het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid", werd de heer Aug. de Laat, die met mevr. de Mun nink aan deze uitvoering medewerkte, namens de muziekvereeniging gehul digd in verband met zijn 25-jarig artis- tenjubileum. Nadat het muziekgezelschap het pro gramma geopend had met een marsch, gevolgd door een tweetal fantasieën, werd de jubilaris gefeliciteerd door den voorzitter, den heer J. Michaël, die de verdiensten van den jubilaris naar vo ren bracht en als blijk van waardeering hem een tweetal prachtige bloemstuk ken aanbood, waarna het muziekgezel schap het „Lang zal hij leven" inzette. In hartelijke bewoordingen dankte Zaterdag werd een collecte ge houden voor de feestelijkheden bij het huwelijk van Prinses Juliana. Deze heeft ruim f 82,—opgebracht, Zondagavond hield de Zeer Eerw. Heer H. de Greeve, een indrukwekkende rede voor deR.K. Kiesvereeniging. In het kort samen gevat kwam deze hierop neer, dat de Roomsch Katholieken er steeds naar moeten trachten, de eenheid te bewaren in het vervullen hunner stemplicht. De Eerw. spreker vond bij zijn talrijke toehoorders een aandachtig gehoor. Nivema Heusden I (K.N.V.B.) terrein afgekeurd. Heusden 11 Kaatsli. Boys II (BVB) 1-6. Maandagavond werd bij de damclub V. D. gespeeld voor ae onderlinge competitie. De uitslag wasGroep 1 A. de Graag—C. Bax 2—0 Groep 2 J. Deurlo—R. Kamminga 2-0 Groep 3 G. Schaap-H. Brouwers 2-0 Promotie-degradatie partijGijs JonkerB. Klerks 0—2. De in onze gemeente gehouden collecte door de leden van den R K. Jonge Boerenstand ten bate van het Nationaal Huwelijksgeschenk aan 14. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft opgebracht f41,01 Na een gehouden misweek in onze parochie door 2 Eerw. Paters van de Abdij Heeswijk, had Zondag j.l. de eerste uitvoering dergregon- aansche H. Mis plaats met het volk onder leiding van een der boven genoemde Paters. Alhoewel het de eerste maal was dat hier de H. Mis met het volk gezamenlijk werd gezongen, had een en ander een uitstekend stich. tend en schitterend verloop. Voortaan zal nu om te beginnen eiken eersten en derden Zondag van de maand een gregori.iansche ge zongen H. Mis met het volk plaats vinden. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Mijnheer de liedacleur. Ik gevoel mij verplicht om enkele onware geruchten, die in Drunen de ronde doen even te rectificeeren. Men beweert o.m., dat alle festiviteiten zouden plaatsheb oen op de Congregatie, doch dit alles berust op een groote fantasie, want ieder redelijk denkend mensch zal kunnen begrijpen, dat dit leest een darpsch feest is, dat in geen opzichten een eenzijdig karakter zal dragen en dus nooit op één bepaalde plaats zal gehouden wor den. Men betreurt dan ook algemeen deze onjuiste veelpraterij, die zoo nu en dan begint te gelijken op een mogelijke boycot van het comité en deze ook niet ontbloot blijkt te zijn van eigen belang. Nu Drunen dan eens een feest zal krijgen, moet men dit ook al gemeen steunen en niet afbieken. Inwoner. Zij die zich met 1 Januari op dit blad abonneeren, ontvangen tot dien datum nog verschijnende nummers gratis.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 3