Plaatselijke Berichten. ISTMIS EN NIEUWJAAR, NIEUWMARSWENSCHEN Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. m oensdag 16 December 1936 No 100 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Groote Uitdagingsbiljartwedstriid. Groote Uitdagingsbiljartwedstriid IN CAFÉ „CITY" DRUNEN. DUSSEN. et het oog op de a.s. feestdagen jns blad als volgt verschijnen: de Kerstweek EENMAAL, en Woensdag (Donderdag) het uitge- de Kerstnummer; advertenties wor- ingewacht tot Woensdag 12 uur. de week van Nieuwjaar DRIE- AL, en wel Dinsdag, Donderdag en 'ERDAG. Advertenties worden ns ingewacht tot 9 uur op de ver- ndagen. administratie. ad 0.50 (dubbele kolom 1.—ook voor clubs en vereenigingen. De nieuwjaarswenscheri in DIT blad geven U de beste gelegenheid vrien den, bekenden en klanten in Waal wijk, de Langstraat en Omgeving te bereiken. Opgeven aan 't bureau of onze col porteurs. De a.s. feesten. Centraal-Oranje-Comité. i de verschillende wijk.comité s centrum zijn saamgestcld en ne vergaderingen gehouden en inen vastgesteld, nu zal het er aankomen dat vereenigingen en is zich beijveren ztoveel mogelijk te nemen aan den allegorischen ocht en den lichtstoet. Ook voor versieringen en verlichtingen de noodige medewerking wor- gevraagd. Vij vertrouwen dat allen zullen enwerken om 't centrum een d figuur te doen slaan. UITVOEREND COMITÉ, ilaaiidagavond vergaderde het oereud comné. asigesleld werd de volgende le voor den optochtRaauuuis- u, Grootesiraat, Wesleinde, oijenscheslraat, Burg. van der ikkenlaau, v.Goothslraat, J uliana- iat, stationsstraat, Aulouiusslraal, Zeine, St. Crispijnstraat, le Zeitie, atlelweg, Putstraat, Laageinde, i. Loeüstraat, Uoogeinde, iSieuw- aat, Grootesliaat terug naar het adhuisplein. Comité Stationsstraat- Markt. )e j.l. Maandag gehouden verga- iug hai een zeer geanimeerd loop. Een groot aantal dames en jren had gevoig gegeven aan den :oep ïu 1 halia aanwezig le zijn de feesten tijdens den huwelijka- ij van ons punselijk paar te oe- eken. besloten werd ue Stations- dat eii Markt flink te versieren, epoorten op te richten, van alle izen te vlaggen met de nieuwe udaardslag, zoo mogelijk een stvuur te ontsteken enz. enz. Jit het voorloopig comité werd it definitief nestuur als volgt .engestcldH. Vink, Voorzitter, en i'euling, Secretaris, J. Scholte, Qiiingmeester. Verschillende sub comité s werden rormd» waarvan vooral de dames Dep blijk gaf van groole activiteit, eds Donderdagavond wordt in alia begonnen met roosjes maken z, waarvoor alle vrouwelijke be- Kiers van Stationsstraat en Markt ven 16 jaar worden uitgenoodigd, k gehuwden. Zaterdagavond wordt in 1 halia Oranje bal gehouden ter inlei- Dg der groote feesten. Allen worden verwacht, de enti ée is uiterst ag, terwijl ongeveer 20 firma's en rsonen prijzen beschikbaar stelden, ezer dagen worden de entrée- wijzen gepresenteerd. Niemand blijve thuis. Allen op lar Thalia. Wijk Gróotestraat (West). In de in hotel Verwiel gehouden rgadering van bovengenoemde ijk werden de volgende heeren in comité gekozen: W. Hens, >orzitterK. Eibers Jr., secr.J. v. oon. penn., J. Scholt, M. Verhuist, v. Boxtel, C. Verhulst, L. Poten v. Huiten. De heeren Gruppelaar, ortier en Eijkelenburg namen unne benoeming niet aan. Voorts erd er nog een eerecomilé be- oemd. Besloten werd hetgrootste gedeelte an de gelden aan te wenden voor straatversiering en indien de nanciën het toelaten een praal wagen te vervaardigen. Wijk Mr. van Coothstraat e.a. In Hotel »deTweeKolommen« ver- aderden Maandagavond de buurt- ewoners van de wijk Mr. v. Goolh- traat—Julianastraat en Burgem. v. Klokkenlaan. Gekozeu in het comité werden de leeren dr. Bos, voorzitter afgevaar- igde; Drukker, penn., L Mombers, V. v. d. Hammen, J. v. Erp, L. v. )runen, Jos Eibers, J. van Wees Mej. Remigius. Besloten werd zoo gauw mogelijk anigs de huizen te collecteeren. èrschitlende ideeën werden naar voren gebracht over de wijze,waarop >*e wijk moet worden versierd. Het comité zal nogmaals bijeen komen en daarna een aparte ver gadering beleggen waarop voorstellen betreffende de versiering zullen worden gedaan die ter goedkeuring aan alle buurtbewouers voorgelegd zullen worden. De vergaderingen zullen voor taan in café v. Heesbeen-Ketels plaats ebben. Wijk Grootestraat (Oost). In Hotel »de Twee Kolommen» ergaderden Dinsdagavond debuurt- bewoners van de wijk Grootestraat (Oostzijde). In het hoofdcomité werden gekozen de heeren G. van Huiten, voorzitter; Fr. Knepflé, secretaris; H. Hoffmans, penningm., Holtgrefe en Jansen, leden. In het werkcomité de heeren H.v. Huiten, G. Trimbach, G. v. d. Broek, A. ürouuicia eii J. Sars. In het dames- coiiiiie ue uuines Huysinans, hutf- maua, Ue Juug, HenUiikx en J. v. U. LJioeK. bieeuvoerig werd de wijze, waarop üe Piraat veiaieiU zal woideii, be sproken. besloten werd hedenmiddag langs de buizen le cuiiecieeicn. Wijk pulsiruul—iSituivsLiaat e. u. tiet voorloopig wijk-comilé uil de Wijk Puiaiiuul uioensieeg Doekciuue—iNieu wall aal vei gauer- ue iViaauuag J.l. mei Ue bewoners uil boveiisiaanue wijk in caie VV eU. van rieivolil, leneinue lekuiiieu lol een uehuiiiei coinne, hetwelk Ue leealelijkueuen en veisieiing lu Ue wijk zou ieiuen lel' geiegenneiu van bet huwelijk van i'iinaes Ju.iana mei Pillis DeinhaiU. Aan Ueu oproep van het voonoopig vvijk-eoinne üaUden velen geuooi gegeven,zootiai bel een pieinge en vi uculUi agenUc z'n ijverigen secretaris den heerM. van Loon. de ziel van t werk. HEROPENING SALONS COR VAN DE WIEL. Onder zeer groote belangstelling, speciaal van de zijde der dames, heropende de heer Cor v. d. Wiel Zaterdag j.l. zijn nieuwe, geheel gemoderniseerde kap- en schoon heidssalons aan de Maikt alhier Bij de verplaatsing van zijn zaak naar dit nieuwe pand op de Markt en bij de inrichting hiervan heeft de heer v. d. Wiel zich een vooruit strevend ondernemer getoond die met zijn tijd weet mee te gaan en Waalwijk 'heeft op dit gebied een inrichting gekregen die zeker eenig in het Zuiden mag worden genoemd. Hier geen overdadige luxe, geen ov.rdreven praal maar een stijlvol, modern interieur, dat juist doorzijn soberen en doelmatigen opzet een voorname rustige sfeer schept, dat in den goeden zin des woords «cachet» aan deze zaak verleent. De etalages, kasten, cabines en andere betimmeringen van fraai Lunba hout in natuurlijke kleur, afgezet met metalen randen, de verchroomd stalen meubelen en toilets met glasplaten, de overige stoffeering, de inrichting, kortom alles verraadt Jen vooi tretïelijken smaak van een geroutineerd binnen huis architect. Een en ander is uit gevoerd door en naar het ontwerp van de grootste speciaal-firma op dit gebied de fa. F. L. Vollemans Zn. te Rotterdam, die haar naam weer alle eer heeft aangedaan. Ook de Waalwijksche firma's t w. G Hens (schilder- en behang werk), G. Strijk (loodgieterswerk- vergauenng is gewoiuen. Aa umpcic zaamheden) R. L. E M. (electrische bespickingcii weiU liet vuoiiowpig jnslatlatie)^ \ved. J. Verhulst Zn. (centiale verwarming), Jos. de l'olter (vloerbedekking) hebben hier keurig werk geleverd. Opvallend is dat van de tallooze geleidingen Voor gas, water, electriciteit en verwarming niets te bespeuren valt daar deze alle in de betimmering zijn wegge- cuunie uiifcebi eiu met nog enkcie bewoners vtui de Puisiraal, omgezel in een detinilicl comné Desiauuue uit de heeren; ihouias (Voorz.j; P. v. Meeuwen (Sco.); ih. v. u, Griendl (Penn.) en als assistenten Fr. Duiuouiin, L. Kroot, H. v. u. Giienui, J. van blaUel, J.Kleijbeig, ih. de Graait, Adrs. Lei)lens, G. van Bei kei en L. Hameis. Hel lifcl in ue bedoeling van het comné alsnog zich le vei zv.aeieii van de hulp der uames uil Ue wijk. ie dien emue worut op W oensuug lö December een bijeenkomst voor ue dames b.legd in calé H. Esch (v.h. Kroot.) Op de vergadering van Maandag i 1. is besloten driemaal acnlei'eeu- volgens te collecleeien, n.l. Zaïerdag ly December, Zaïerdag 20 Decembei en Zaterdag 2 Januaii. Aangezien het de weiisch van de algeineeiie vergadering was het huwenjksleesi door een prachtige versiering iuisier bij te zeilen en zeker niet aciilei lc blijven bij de andere wijken; M is onze wijk dan groot en fiiianlieei stiefmoederlijk bedeeld durll hel comilé deze drie collectes in he milddadigheid der wijkbewoners aan te bevelen. 'levens spreekt het wijk-comilé den wensch uil dat de te houden vergaderingen allen llink bezocht zullen worden, zoodal het contact tusschen comité en wijkbewoners blijft bewaard, wat voorzeker de feestelijkheden en versiering ten goede zal komen. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE LANGSTRAAT. Bij de op 15 December j.l. gehou den verkiezing voor een lid der aldee- ling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat (vacature C. Jansen le Geertruidenberg) werden candidaat gesteld: D. C. van der Rijken, Waspik; J. J. Simonis, Raamsdonksveer; C. Th. van der Vaart, Lage-Zwaluwe. Aangezien slechts ééne plaats te vervuhen is, zal een stemming moeten plaats hebben, waarvan de datum door het hoofdstembureau is bepaald op 12 Januari 1937. WINKELSLUITING. De Inspecteur van Politie deelt inede, dat voor de a.s. feestdagen de winkels mogen geopend zijn als volgt: Van 18 tot en met 24 December tot 10 uur 's avonds. Zondagen 20 en 27 Dec. geldt de gewone sluiting. Tweede Kerstdag en 31 December tot 9 uur 's avonds. Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag tot 8 uur 's avonds. Op 30 December, bloemen- en plan tenwinkels tot 10 uur 's avonds. Op 24 Dec., kappers- en barbiers zaken tot 11 uur 's avonds. Op 31 December (Oudejaarsavond) is het sluitingsuur voor café's gesteld op 12.30 uur. VOOR DEN STILLEN ARME. De bijzondere film »Midzomer- nachtdroom« die-in 't R D.B. theater is gegeven op initiatief van de Kegelclub »Hannibal« ten bate van den stillen arme heeft goede be langstelling getrokken, wat deze filin o.i. dan ook dubbel waard was. Het vooropgezette doel, het ge denken van den stillen arme, is prachtig bereikt, waar er een over schot blijkt te zijn van plm. f240, dat voor dit mooie doel kan wor den besteed. Werkelijk irr dezen tijd van dagelijks bijdragen een zeer mooi resultaat. Een woord van warme hulde aan »Hannibal« en niet minder aan werkt. Ongetwijfeld zal deze nieuwe,hoogst moderne en practische inrichting op zulk een gunstig punt in onze ge meente aan de gunstige reputatie van deze reeds ver builen Waalwijk deelnemen aan de keuring bij den zangwedstrijd en deelde mede, dat de helft van de opbrengst der ver loting de prijs werd gewonnen door C. Trimbach zal worden afgestaan aan den heer Jos Brok, die zich door diefstal van een prachtige collectie zang en kweek- vogels ernstig benadeeld zag. De heer Brok dankte voor deze sympathieke geste van de ver- eeniging. Daarmede was het officieele ge. deelte algeloopen. De tentoonstelling is door een groot aantal belangstellenden be zocht. Er waren niet minder dan 120 kanaries. Ook de stand van den heer Brokke met z'n mooie siervogels trok bijzondere aan dacht. De expositie van de Waalwijksche Kanarie-vereeniging mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. KERN R. K. STAATSPARTIJ. In de achterzaal van Hotel Verwiel hield de Kern Waalwijk van de R.K. Staatspartij onder leiding van den heer H van Well de tweede bijeenkomst van htt winterseizoen. Behandeld werd de inleiding en de hoofdstukken I en 11 van bet rapport van den Raad van Studie en Documentatie betreffende de wijziging van ons staatsbestel. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een uitgebreid debat. De volgende bijeenkomst werd vastgesteld op Maandag 11 Januari 1937. R. K. VROUWENBOND. Dc eerste middag-lezing. Morgenmiddag om 4 uur precies wordt in het KJ.V.-huis de eerste middaglezing gehouden voor de ledtn van den R.K. Vrouwenbond. Mej. Caty Verbeek zal spreken over Spanje en Spaansch-Marokko en haar lezing met mooie licht beelden illustreeren. Ongetwijfeld zal deze belang— wekken ie bijeenkomst veel belang stelling trekken niet alleen vanwege het interessante onderwerp dut door een spreekster van naam be handeld wordt, maar ook omdat de leden door groote interesse te toonen gaarne waardeeiing zullen zoo bekende kap en schoonheid- betuigen tegenover het bestuur, dat salons zeer ten goede komen. Een schat van bloemen en geluk- wenschen in allerlei vorm vertolk ten hel medeleven van zakenrelaties en cliënlèle van hier en elders hij deze heropening. DONDERDAGAVOND OM 8 UUR tusschen de zeer bekende amateurs JANTJE VERHOEVEN, Tilburg tegen LEO VAN SCHIJNDEL, Waalwijk C. CORN ELISSEN. Tilburg legen FRANS SLAATS, Waalwijk. Partijen van 300 caramboles bij H. DE ,RUIJTER, Waalwijk DE KANARIE TENTOONSTELLING. Zondag voormiddag heelt in café v. d. Pluijm aan de Haven de officieele opening plaats gehad van de door de Waalwijksche Kanarie- vereeniging georganiseerde tentoon stelling. De oud-voorzitter de heer Jos Pijnenburg uit Tilburg, thans eere voorzitter begon met te memo reeren, dat hij reeds 22 jaren de tentoonstelling van de W.K.V. ge opend had. Spr. verheugde er zich over het ook thans weei te kunnen, al verliet hij Waalwijk en moest als voorzitter van de vereeniging ontslag nemen. Spr. richtte dan een dankwoord lot den heer v. d. Pluijm c'ie steeds klaar stond om zijn lokaal voor de tentoonstelling in te richten. Hierna sprak de heer Pijnenburg zijn opvolger, den heer A. broumels toe, die gedurende den tijd dal hij het voorzitterschap bekleedde steeds met ijver en toewijding zijn diensten stelde in het belang van de vereeniging, thans op voortreffe lijke wijze de tentoonstelling organi seerde en alles in het werk had gesteld om deze expositie in alle opzichten te doen slagen. Spreker bracht den heer Broumels daarvoor zijn welgemeenden danken hoopte, dat de voorzitter nog langen tijd de vereeniging mag leiden. Voorts dankte spr. de commissie leden de heeren L. Blom, A. van Wanrooy, J. Kipping en A. Brou mels, den keurmeester J. Peeteis en den adspirant-keurmeester Jos van Heijst, alsmide den heer A. Brokke, die de tentoonstelling met een fraaie stand van siervogels opluisterde. Vervolgens nam de heer Broumels het woord om den reeds in ons blad vermelden uit lag van den zangwedstrijd bekend te maken, waarna spr. enkele hartelijke felici tatiewoorden richtte tot den heer W. Raaijmakers, den kampioen 1936 en hem dan kte voor zijn ij ver als penningmeester der vereeniging. De heer Jos van Heijst dankte nog voor het feit, dat hij mocht het initiatief tot het organiseeren van dergelijke bijeenkomsten nam. Het zou jammer zijn, wanneer wegens gebrek aan belangstelling de miduaglezingen zouden worden afgelast, want er staan den leden, zooais men weet, nog meer interes santé en leerzame lezingen te wachten. Het bestuur slaagde er in den psycholoog dr. Berger te enga geeren. De zaal van het K.J.V.-huis moet morgenmiddag te klein blijken 1 Het bestuur verzoekt ons nog te willen mededeelen, dat de leden toegang hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart. Bezichtiging school voor Buiten gewoon Lager Onderwijs. A.s. Zondag zal de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs van 11 tot 13 uur ter bezichtiging voor het publiek worden opengesteld. Kinderen zonder geleide worden niet toegelaten. GESCHENK. Op initiatief van den heer M. van Herwijnen Hzn. zullen door eenige oud-leerlingen enkele lichtkronen voor de Ned. Herv. Kerk worden aangeboden aan den WelEerw. Heer Ds. Louwe Kooijman alhier. R. K. WERKLIEDENVEREENIGING. Op Maandag 21 December a.s., des avonds om 8 uur houdt de R K. Werkliedenvereeniging een algemeene vergadering. De Z.Eerw. heer J. Morel, aal moezenier van den Bosschen Dio cesanen Bond zal een rede houden getiteld: »Waarom waarschuwt de Paus tegen het Communisme?» Voorts zal in behandeling geno men worden een door den Z.Eerw. Heer Pastoor Heezemans in te leiden voorstel van het bestuur tot ver hooging der contributie in verband met het voorgenomen vertrek van de bioscoop van het R.D B. uit 't Bondsgebouw. Een werkloozendag. Het bestuur van de R. K. W. V. heeft in beginsel besloten in Januari 1937 een werkloozendag te organi seeren, waarover op de hierboven aangekondigde vergadering nadere mededeelingen zullen worden ge daan. MISSIEFILM „AMORIRA". De bekende missie geluidsfilm uit Flores »Amorira» van de missio narissen van het Goddelijk Woord couvert met inhoud overhandigde. Voorts sprak woorden van geluk- wensch de voorzitter van de com. missie de heer van Rijckevorsel en namens het personeel de heer C. Rekkers, die huishoudelijke artikelen en bloemen ten geschenke paf. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT. Aan 24 ingeschrevenen voor den dienstplicht 1938 is vrijstelling wegens hroederdienst verleend. Opkomst voor straf. Volgens een door den Minister van Defensie genomen beslissing moet een groot verlofganger uit deze gemeente wegens het niet naar behooren on derhouden van de tot zijn uitrust ng behoorende militaire goederen voor drie dagen voor straf onder de wape nen komen. Men zij dus op zijn hoede. Alle ver plichtingen, waaraan een groot verlof ganger moet voldoen, zijn afgedrukt in zijn militair zakboekje. IN- EN UITVOER VAN SCHOENEN. Gedurende de maand November van dit jaar werden ingevoerd 26.211 paar schoen tegenover 62.955 paar in 1935. Een verblijdend verschil! Van Januari tot November werden dit jaar ingevoerd 439.170 tegenover 426.695 paar in dezelfde periode van 1935.. Duitschland en Tsjecho-Slowakije voerden hel grootste aantal in. In November 1936 werden uitge voerd 4.225 tegen 4.115 in dezelfde maand van 1935. Van Januari tot November 1936 werden 37.582 paar uitgevoerd legen 41.484 paar in 1935. UIT DE SCHOENINDUSTRIE. Om het collectief contract. Bij de stoomschoenfabriek J umbo van de fa. Hoogenbosch te Veld hoven is een staking uitgebroken, omvattende 50 personen. De oorzaak is dat de firma geen collectief contract wilde aanvaar den, zooals de Fedeiatie van Schoenfabrikanten, waarvan zij geen lid is, heeft afgesloten. Wij vernemen dat in Kaatsheuvel vorige week tal van ontslagen zijn gegevèn, die onteviedenheid ver wekten waar zij bepalingen van het contract zouden saboteeren. In een labriek zijn tenslotte die ontslagen weer ingetrokken. WILLY SCHULZ. Naar wij vernemen is de bekende pianist Willy Schulz, leerling van onzen plaatsgenoot Jan Verhoeven, 9 December j.l. met de »Slamat» vertrokken voor een tournée door Indië onder auspiciën van den In- dischen Kunstkring. Niet alleen is deze uitnoodiging een succes voor Willy Schulz, doch zeer zeker ook voor Jan Verhoeven die zulke leerlingen kweekt. Voor het Kind. vallen en brak haar enkel. Mej. v. Iersel struikelde met de aardappelpot en liep brandwonden op. Geneeskundige hulp moest in beide gevallen worden ingeroepen. Ook in huis kan men verongelukkenl H.K H. Prinses Juliana gaf de hoofdprijs voor de Tandem puzzle; een geschenk ter waarde van f 1UÜ,— Dan volgen 5 Tandems en een massa prijzen. Lezer, de puzzle komt ook in dit blad. Verzuin.niel haar op te lossen! HET GESCHENK VAN DE SCHOOLJEUGD. Gistermorgen is op alle Neder- landsche scholen, ook in die van onze gemeente de inzameling ge houden voor het geschenk, dat de Nederlandsche schooljeugd Prinses Juliana en Prins Bernhard ter gelegenheid van hun huwelijk zal aanbieden en dat zal bestaan uil de bibliotheek voor het Paleis te Soestdijk. De maximum bijdrage van de leerlingen van middelbare scholen was vastgesteld op 25 cent en voor de leerlingen der lagere school op 5 cent. Oranje-comité. Het Oranjecomilé kwam Zaterdag j I. in vergadering bijeen ten huize van den Voorzitter. Het comité was aangevuld met den heer A. van Drongelen als af gevaardigde voor de Ned. Herv. Gemeente. Besloten werd een collecte te houden bij de inwoners voor de versiering en financieering der andere feestelijkheden. De collecte wordt gehouden van 14 t.m. 18 Dec. A.s. Zondag wordt in Hotel Th. Elshout na de Hoogmis een alge meene vergadering gehouden voor alle inwoners van Drunen. waarbij Drunensche Het gymnastieklokaal. Wij vernemen, dat door de stevige doortastende actie der R.K. Bouw. vakpatroons here kt is geworden, dat het metselweik van het onlangs aanbesteedde gymnastieklokaal ca. niet uitgevoerd zal worden door een ongeorganiseerd patroon. Hieruit moet dan volgen een nieuwe aan besteding van de metselpost. Dc polders. In verband met de bevloeiings werken is de polder van Drunen en Hei of Meerdijk met een belang rijk gebied uitgebreid. Paarden ver zekering Maandagavond hield de paarden- verzekeiing van de N. G. B. haar jaarvergadering in de zaal van de Meisjes Gongregatie. Voorzitter Ghr. Muskens opende de vergadering eu riep allen een hartelijk welkom toe. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag ontleenen wij Op 1 Juni '35 waren 2U4 leden aangesloten waarvan 234 paarden en veulens waren verzekerd legen een geschatte waarde van t 56775. Op 1 Dec. '35 waren 216 Uden aangesloten, waarvan 255 paarden en veulens waren verzekerd tegen een geschatte waarde van fo86U5.— In 14 ongevallen werd f2808. uitgekeerd. In kas was op 1 Juni '35 f0.40. De totale ontvangsten bedroegen f 1932.04, de uitgaven f2860,67. In kas was op 31 Mei 1936 f 13.— Da winst en verliesrekening sluit met een nadeelig saldo van f 928.63. De reserve bedroeg op 31 Mei 1936 f222.10. 't Was voor de vereeniging een zeer nadeelig jaar, doch door de ttinke reserve over 1934 kon premie- verhooging uitblijven. De aftredende bestuursleden Ghr. Muskens, A. de Gouw en M. v. Drunen werden met meerderheid van stemmen herkozen. Hierna sluiting. De Congregatiën. Na een algemeene H. Gommunie voor de leden der beide congre. galieën had Zondag om 5 uur in de kerk de plechtige aanneming plaats der nieuwe leden. Aangenomen werden 20 jonge wachters, 9 jongens en 13 meisjes. Jubileum. Op 1 Januari a s. hoopt de heer M.J.Veltman den dag te herdenken waarop hij voor 40 jaar in vasten gemeentedienst werd benoemd. R.K. Staatspartij. Vrijdagavond houdt de R.K. Kies- vereeniging een propaganda ver. gadering in de zaal der meisjes congregatie om 7 uur. Spreker is den heer van Haren uit Druten. Zang en Vriendschap. Op Tweeden Keistdag zal Zang en Vriendschap een schitterende winteruitvoering geven met mede werking van haar eigen tooneelchib. Wij komen hier nader op terug 1 Biljarten. Uitslag vriendschappelijke wed- strijd tusschen biljartclubs »E.B.G.« gevestigd in café 't Vosje te Baard wijk en wO.O.O.ö gevestigd in café Elshout te Drunen. De wedstrijd had plaats in hel clublokaal van »0.0.0,« »E.B.C van Mierlo H. Slaats G. Pullens H. Pullens Jos. Slaats H Klijn W. Pullens »0.0.0.« 75 G. Klomp 52 75 J. Dijkmans 43 75 M. v d. Wiel 38 47 F. v.d.Zande 75 75 G.v. Engelen 53 75 P. v. Ravesteijn 70 75 F.v.d. Wiel 72. alle Voorzitters der van Steijl Uden zal in het Bonds- vereenigingen zijn uitgenoodigd gebouw alhier vertoond worden op 13, 14 en 15 Januari. TWEE JUBILARISSEN. Verleden Zaterdag herdachten de heeren J. W. Verhoofstad le Waal wijk en P. Schiedon te Sprang den dag, waarop zij vóór 25 jaren in dienst traden hij de Chroomleder- fabriek der fa. van Dooren—de Greeff alhier. De jubilarissen werden met hun echtgenooten in het versierde maga- zijn ontvangen en toegesproken door den directeur, den heerW. J. van Heesbeen, die hun ieder een gouden horloge en een gesloten Drunensch Welzijn. De woningbouwver. «Drunensch welzijn» kwam Zondag in Hotel Vissers in vergadering bijeen. De secr-penningm. bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, waar voor den voorz. A. v. d. Wiel hem hartelijk dank bracht voor zijn accuraat werk. De heer L. Sikkers werd herkozen als bestuurslid Huishoudelijke ongevallen. Mevr. Sluisveld Peijnenburg kwam tijdens haar werkzaamheden te 497 373 »E.B.C Algemeen gemiddelde 3,8 Hoogste serie H. Klijn 23. »O.Ü.O.« Gemiddelde 3. Hoogste serie P. van Ravesteijn 22. In Hotel Vissers hield de biljartclub «Prins Benno« haar prijswedstrijd. Uitslagle prijs J. van Delft, 2 W v. d. Wiel. 3 Jan Vissers, 4 H. de Munik, 5 T. Vesters, 6 G. van Gezon, 7 L. van Dommelen, 8 Jo Vissers. ELSHOUT. Tooneelclub St. Lambertus. Op Eersten Kerstdag zal de tooneelvereen. »St. Norbertus« dc eerste van haar bekende winter uitvoeringen geven om half zeven in de congregatiezaal. Opgevoerd wordt 't dramatisca spel «Onder Sovjets Vlaga van P. Mossinhoff in 3 bedrijven. Regip Kap. H. v. d. Berg. Naar we vernemen heeft Mej Storm, gemeentelijke vroedvrouw dei gemeenten Dussen en Almkerk, tegei einde Januari of begin Februari ontslag als zoodanig aangevraagd. Op 20 December a.s. zal in dr Geref. Kerk alhier de verkiezing plaat, hebben van een ouderling en een dia ken. Voor ouderling zijn alsi candidaa. gesteld de heeren A. van Dijk en Vermeulen, voor diaken de heer bcher mers. -

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 5