Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker s Abdijsiroop KAATSHEUVEL. RECHTZAKEN. We mogen het in deze dagen weer zoo kennelijk ervaren dat God is een hoorder van het gebed. En nu gaat het ter bruiloft. God zegene het jonge paar, waarom spr. opwekt tot gebed opdat ook in deze God worde groot gemaakt. In een gloedvol betoog werd weer gegeven waarom nu juist 7 Januari als den trouwdag werd gekozen; dit was juist de huwelijksdag Harer Grootmoe der. In dit verband wees spr. er op hoe lief onze Prinses Haar Grootmoeder had. Ook het geloofsvertrouwen waar van onze Koningin meerdere malen uiting had gegeven, werd door spr. na der toegelicht. Besproken werd de vreugde en dank der verloofden, die door de radio tot het Nederlandsche volk tot uiting was gekomen. Spr. wekt zijn gehoor op tot spontane feestvreugde, dat niet ver- gete, in de allereerste plaats: Gode de eer. Oranje's vreugd' is onze vreugd Holland beeft van geluk. In 1934 was het: hoe zal het gaan? Doch ziet. God regeert en de Heere was ons volk ge nadig. Na gewezen te hebben op den zegen die ons volk ten deel viel in Prins Willem van Oranje, wees spr. od de scheur die kwam en ons volk bij Frankrijk werd ingelijfd, doch weer was het ,,God regeert" en Oranje kwam weer aan het bewind. Hoe lief ons volk het huis van Oranje had, be wees de aankomst in Scheveningen. In zijn peroratie zegt spr.: Wij gaan als Christenen deze bruidsdagen bid dend door en zien op Hem, van Wien al het goede is te verwachten. Na Psalmgezang dankt de voorzitter den Spreker voor zijn opwekkend woord en stelt hierna voor het navol gende telegram te verzenden: H.K.K. Prinses Juliana, Z.D.H. Prins Bernhard, Een groot aantal ingezetenen van Sprang-Capelle, in Oranje-verga dering, belegd door Chr. Oranje- vereen. ,,Het Drievoudig Snoer", Gode dankbaar bijeen, feliciteert U zeer hartelijk met voorgenomen huwelijk. ALBLAS, Voorzitter. wat door de aanwezigen beantwoord werd met staande het eerste couplet van het Wilhelmus spontaan aan te heffen. De voorzitter eindigde met dankge bed. Als slot werd nog gezongen „Zij zullen het niet hebben". Hiermede was deze schoone Oran je-avond beëindigd. VRIJHOEVE-CAPELLE. De Geref. Jongel. Vereeniging Prediker 12 la, hield Donderdag avond j.l. in de Geref. Kerk haar 67ste jaarvergadering, onder leiding van Ds. P. K. Keizer. Na opening op gebruike lijke wijze en een welkomstwoord bracht de secretaris M. Vos een goed verzorgd jaarverslag uit, terwijl de pen ningmeester A. Wittebol een financieel overzicht gaf: uit beide verslagen bleek dat de toestand der vereeniging goed genoemd mag worden. Door de leden Wittebol en Mandemakers werd een onderwerp ingeleid, terwijl eenige an dere leden nog een voordracht ten bes te gaven. Het geheel getuigde van een goede voorbereiding en ernstige studie. De strijdzang der jongeren nam aller harten in beslag. Een aantal afgevaar digden van zustervereenigingen uit de Langstraat, Kerkeraad, Kiesvereeni- ging, Oranjevereeniging en Chr. Ar beidersbeweging voerden het woord en uitten hunne beste wenschen. Na het zingen van „Zij zullen het niet hebben en een dankwoord van Ds. Keizer werd met dankgebed geëindigd. In de Geref. Kerk aan het Brug getje hoopt a.s. Vrijdag (le Kerstdag) en a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. t Naar we vernemen zal t Kerst feest met de kinderen der Geref. Zon dagschool alhier gehouden worden Za terdag (2e Kerstdag) in de Geref. Kerk aa nhet Bruggetje. CAPELLE. Onze dorpsgenoote Mej. W. A. Rijken W.Bd., slaagde te Leiden voor het cand.-examen rechtswetenschap pen. Geslaagde en familie onze harte lijke gelukwenschen. Tot ouderling der Geref. Kerk aan het Bruggetje is na gehouden verkie zing benoemd de heer H. van Barne- veld. In de j.l. Zaterdagavond gehou den ledenvergadering van de postdui venvereniging „De Luchtvaart is be sloten de jaarlijksche clubtentoonstel ling te houden op Zaterdag 26 Dec. a.s. (2en Kerstdag) in het café van mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieu- wevaart. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Vrijdag 1 en Kerstdag) des morgens half tien en des Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer I Neem daarvoor nu de vanoudsbeproefde Akkers Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nog krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zuil Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest-geneesmiddel I namiddags half drie, 2en Kerstdag des morgens half tien en Zondag d.a.v. des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. Met de kinderen der Ned. Herv. Zondagschool zal a.s. Zaterdagnamid dag (2en Kerstdag) onder leiding van Ds. Cuperus in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd worden. In het gymnastieklokaal der O. L. school in de Kom werd j.l. Maandag avond 7 uur een drukbezochte vergade ring gehouden met het doel om voor de Kom een buurtcomité op te richten met het oog op de feestelijkheden ter gele genheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bern hard. Tot leden van het comité werden bij stemming benoemd: E. Colet, voor zitter W. J. Nieuwenhuijzen, secretaris, Mevr. Sneep-v. d. Giezen, penningm.- esse, Mevr. Roos, J. Sneep, W. M. de Bas en A. Cové. Het in onze gemeente bestaande damescomité, dat zich ieder jaar in de ze maand bezig houdt met den verkoop der weldadigheidszegels, waarvan de opbrengst boven de frankeerwaarde ten goede komt aan het hulpbehoevende kind, heeft ook dit jaar, niettegenstaan de de minder gunstige tijden en het feit, dat er zooveel gecollecteerd wordt, met zeer veel succes gewerkt, zoodat de opbrengst niet minder is dan het vorig jaar. Door het comité, dat onder leiding staat van Mej. Joh. M. v. Suylekom en waarin verder zitting hebben de dames H. Spierings, Grada Sluyter en Jo Wij nen, werden geplaatst 1190 zegels van ÏJ,^ cent (3 cent), 800 zegels van 6 c. (10 cent), 297 zegels van 5 cent (8 c.), 22 zegels van 12J^ c. (16 cent), 50 bloemseries van 35 cent per serie, 40 kaarten appelmarkt van 7 cent, 40 kaar ten roodborstje van 7 cent, 40 kaarten ijsvermaak van 7 cent, 46 kaarten kin derkopje van 1 cent en 2 kaarten diver sen van 7 cent, terwijl één der verkoop sters nog een gift van 1 ten bate van „Het Kind" ontving. Het dames-comité kan met genoegen op zijn vele werkzaamheden gedurende de laatste weken terugzien en zich ver blijden, dat het werk ten bate van de hulpbehoevende ongelukkige stumpers zoo'n schitterend verloop heeft gehad. Een woord van dank aan hen en in het bijzonder aan de leidster, is hier zeker niet misplaatst. A.s. Vrijdag (len Kerstdag) des morgens halt tien hoopt voor de iNed. rierv. gemeente a.d. Loonschendijk op te treden de heer bteenöeek, candidaat t. d. Heiligen Hienst te zoetten, terwijl des namiddags 2 uur hoopt voor te gaan Us. Lans uit Waspik. Ue heer bteen- beek zal ook 2en Kerstdag des mor gens half tien en op Zondag 27 dezer des morgens halt tien en des namiddags 2 uur voor de iNed. Herv. gemeente al daar den dienst leiden. D.E.S. 1Tubantia, Helmond 52. "Zondagmiddag speelde onze R.K.V.N D.E.S. 1 tegen '1 uhantia 1 uit Helmond. De wedstrijd stond op geen hoog peil. •Voor de rust was DES sterk in de meerderheid, maar door slecht schie ten in de voorhoede gingen verschil lende mooie kansen verloren. Het duurt dan ook vrij lang eer van Box tel met een goed gericht schot de sco re opent. Tubantia onderneemt ook enkele aanvallen, maar strandde op de hechte DES-verdediging. DES blijft sterker en de Gebrs. van Laarhoven brengen door 2 goede doel punten de stand op 30, waarmede de rust ingaat. Na de thee geeft Tubantia de loon aan en weet reeds na enkele minuten den achterstand tot 3-1 te reduceeren. DES blijft er echter niet bij zitten en he is weer de actieve van Laarhoven Sr. die den Helmondschen keeper voor de 4e maal laat visschen. Dit is hem blijkbaar nog niet genoeg want na 'n minuut verricht hij de hattrick, 5 1. DES doet het nu een beetje kalm aan en Tubantia maakt hiervan ge bruik en scoort het 2e tegenpunt. Het spel verslapt nu en met dezen stand komt het einde. Het 2e DES klopte St. Joseph in Tilburg met 43. DES 3 won in Tilburg van Roda 2 met 42. DES 4 bleet' ook niet achter en klopte het Heike te Tilburg met 73. Een ware succesdag voor D.E.S. Oranje-feesten. Bij gelegenheid van de ondertrouw van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard wapperde de nationale drie kleur van de openbare en vele parti culiere gebouwen, 's Avonds maakten de beide harmonieën Euphonia en Apollo een muzikale rondwandeling, -waarbij zij hun opwachting maakten aan het woonhuis van den Edelachtb. Heer Burgemeester Mallens, die voor deze attentie dankte en van de gele genheid gebruik maakte om omtrent het feit van den dag een toepasselijk woordje te spreken. Onder groote belangstelling werd de route daarna vervolgd. In de café's heerschte een gezellige drukte. Het Oranje-Comité gebruikte dezen dag om een speldjes-verkoop te orga- niseeren als bijdrage voor het natio nale huldeblijk. Keurmeester. De heer J. Tuerlings alhier is als keurmeester benoemd van de pluiin- veetcntoonstelling, welke op 29 Dec. a.s. te Nieuwendijk door de Pluimvee- vereeniging V.K.P.N. zal gehouden worden. Nationale feestdag. Het hoofdcomité ter viering van den Nationalen Feestdag, hield Maan dag een vergadering in Hotel C. v. d. Assem, ter verdere bespreking van de plannen op 7 en 9 Januari a.s. Bij de indiening der plannen dei- verschillende wijken bleek, dat de me dewerking ook hiervan algemeen ge noemd mag worden, behalve dat meer dere buurten met een of meer wagens aan den optocht op 7 Januari deel nemen, gaven zich reeds verschillen den op voor deelneming aan de licht- stoet op 9 Januari, terwijl daarenbo ven elke wijk zorgt voor een versie ring met bogen, zuilen, al of niet ver licht. In sommige wijken wordt daar enboven op een der avonden een buurt feest georganiseerd. Het programma, dat het hoofdcomité te verzorgen heeft, is thans ook definitief vastgesteld, en bestaat uit: een kerkdienst in den voormiddag, een zangaubade door 1000 schoolkinderen mj?t daarna een trac- tatie aan de verschillende scholen, en een allegorische optocht op 7 Jan. Den dag vooraf zal 's avonds de etalage-wedstrijd geopend worden, waarvan de deelname ook algemeen mag genoemd worden. Na de opening hiervan geeft de harmonie Apollo in haar zaal een officieel concert. Op Vrijdag 8 Januari zal de beken de hof-artist. Henry Nolles uit Den Haag in twee voorstellingen met de poppenkast en goochelen voor de schoolkinderen, optreden. Op Zaterdag zal een lichtstoet ge houden worden in den vooravond. Zondagmiddag zal verder nog een matinee én Maandagavond een slot- concert gegeven worden, door de zang- vereeniging Bel Canto en de harmo nie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia. Het ligt in de bedoeling, dat tijdens de uitvoering van de plannen van het Hoofdbestuur geen andere festiviteiten in de verschillende wij ken zullen plaats vinden. Nog worden onderhandlingen ge voerd om te komen tot het organisee- ren van een stoet van versierde auto's op Zaterdagmiddag 9 Januari. Het dagelijksch bestuur van 't Oran je-Comité zal dezer dagen nog over enkele zaken beslissing nemen. Burgerwacht. Dinsdagavond vergaderde de Bur gerwacht Kaatsheuvel in de zaal van den heer Jan van Dun, om bespreking te houden omtrent de deelname aan de festiviteiten op 7 en 9 Januari a.s. De voorstellen van het Bestuur, om zoowel aan den optocht als aan den Lichtstoet deel te nemen, vonden al- geheele instemming van de leden. De burgerwacht zal in de wijze van deelname het doel der Burgerwacht demonstreeren. Getracht zal worden te verkrijgen, dat het instituut op Donderdag 7 Januari den dag zal ope nen met het lossen van saluutschoten in salvovuur op verschillende punten in Kaatsheuvel. Vastgesteld werd om op Maandag 18 Januari in de zaal van den heer v. Dun een feestvergadering te houden met de officieele prijsuitreiking van den schietwedstrijd van het afgeloo- pen seizoen. In de maand April a.s. zal een pro- paganda-vergadering gehouden wor den waarbij als spreker zal optreden de Zeer Eerw. Pater Henry de Greeve, Biljartsport. In den R.K. Gildenbond werd op 1 Decemner j.l. een Lnjartvereeniging opgericnt, genaamd „De Vroohjke ïsn- janers", ute op liet biljartiournooi, uitgeschreven uoor de bnjartvereeni- ging „sport", gevestigd in caié Henry van Heescli, uiiKwam met een vijital, dat besiag wist te leggen op den 2en prijs, een grooten zilveren beiter. Een goed begin! ST. JOACHIMSMOER. De speldjesverkoop voor het Natio naal Huitlehhjk bracht hier op 15.90. Zondag a.s. geeft de tooneelciun T.O.G. een uitvoering, waarbij o.m. zal opgevoerd worden het prachtige tooneeispel van Fr. van Drunen: „Hen ik mijn kind gedood?" POLITIERECHTER. De /teler is niet beter dan de steler. De waarheden in Brasse's „Boefje" voor» hei voetlicht gebiacht zyn nog geenszins verouuerd, wat wel biykt uit net grooie getal jeugdige personen, dat nog sieeüs niet uen suaireculer in aau- raiiing komt wegens uieistal, onmat er gi ooieren en ouueren zyn die van hun jeugdig onverstand misuruik maken en nen onder de voorspiegeling van een exira-tje voor zich ïaien Stelen. Een aooitgeiijk geval kwam ihans weer voor den pontierecnter. liet betrof twee jongemannen uit V> aalwijk, uie ryw.el- piaa.jes staien om ze van de hand te uoen voor 1.aan opkoopers. Ook deze moesten voorkomen: hun was he ling ten lasie gelegd. ais eerste veruachte kwam Th. A. P., te Yvaalwijk, wegens uieistal van een ty- wieipiaatje van den leeraar J. Suer- inonut uit Waalwijk. Tegen veruaciue getuigde zijn metge zel C. K., te Waahvyk, die gezien had dat verdachte het p.aatje van de fiets nam, terwyi zij samen op pad waren. „Was je werkeloos?" vroeg de poli tierechter. „Ja, uat ben ik nog" aldus verdachte. „O, en dan ga je maar stelen zeker?" Verdachte beweerde, dat dit de eerste cn eenige keer was geweest en beloofde zich in de toekomst beter te zuilen ge dragen. De Officier van Justitie, Mr. v. d. Burg, requisitoir nemend zeide o.m. dat de jongen niet ongunstig bekend staat. In liet algemeen is spr. er voor, iemand nog eenmaal de kans te geven, wanneer hy overigens gunstig bekend staat. Daar om eischte spr. twee weken gevangenis straf met drie jaar proeftijd. De politierechter Mr. nuizinga ver oordeelde hem tot 1 maand gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Daarop werden de rollen omgewisseld. De veruachte uit de vorige zaak moest getuigen tegen zijn compagnon C. K., die in de vorige zaak tegen nem getuigd had. Aan C. K., was ten laste gelegd, dat hij le Loonopzand in gezelschap van 'ih. P. een rijwielplaatje van een damesfiets had gestolen. Het zat in een lederen cluitje aan het stuur bevestigd. Verdachte beweerde, dat hij al eens meer een rijwielplaatje verloren had en dat dit ook thans weer het geval was. Daarom was hij bang dat het thuis pop penkast voor hem zou geven, als hij zon der zijn rijwielplaatje thuiskwam. Daar om had hy het gestolen, dan merkten ze thuis niets. Conform den eisch werd verdachte veroordeeld tot 1 maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Hierop was de beurt aan degenen, die misschien wel op de eerste plaats de schuldigen waren, de helers. Allereerst J. J. v. d. Sch., koopman te Sprang-Capelle die in Augustus j.l. van Th. P., uit Waalwijk een gestolen fiets- plaatje gekocht had voor 1. Getuige Th. P. verklaarde, dat hij in Augustus te Loonopzand een fietsplaatje gestolen had van den leeraar J. Suer- mondtwaarin een naam gekrast was met eenig scherp voorwerp. Verdachte bood hem daarvoor 1.waarop hij het aan verdachte verkocht. Verdachte echter was zoo maar niet van plan er in te vliegen en vertelde juist andersom, dat Th. P. hem het plaatje had aangeboden. Hij had toen ge vraagd, wat het moest kosten. „En had je dan geen verdenking, dat het gestolen was? Als een plaatje maar 1.kost, terwijl in ieder normaal ge val er 2.50 voor betaald moet worden, dan merk je toch wel dat het geen zui vere koffie is?" Verdachte vertelde bijna een heelen roman om aan te toonen, dat hij dat niet had kunnen merken, maar getuige P. zei: „Ik heb tegen hem Gezegd: hier heb je een gestolen rijwielnlaatje." De Officier van Justitie, Mr. v. d. Burg, requisitoir nemend, wees erop, dat het wel wat erg vreemd was, dat verdachte niet gezien had, dat er op het plaatje ge krast was, niet gehoord had dat het ge stolen was en het niet vreemd gevonden had, dat het zoo weinig kostte. Spr. is van oordeel, dat over het alge meen alle handel in rywielplaaties ge knoei is, uitgezonderd een exceptioneel geval dat b.v. bij overlijden van een be zitter van zoo'n plaatje, dit aan de erf genamen komt, die het verkoopen om dat zij al voorzien zijn. Hieruit blijkt het. dat verdachte de jongens heeft gebruikt voor diefstallen en dat de heler niet beter is dan deze stelers. Voor dit ernstige feit. waardoor twee jongens van onbesproken gedrag voor 't eerst met de Justitie in aanrak:ng komen vindt spreker een strenge straf op zijn plaats, weshalve hij 3 weken ge vangenisstraf eischt. Verdachte is al eens veroordeeld we ten vermogensmisdrijf. Hij is gehuwd en heeit een ^ezin met urie k.naeren, iU-ke- ning houuend met ileze omstandigheden \eroorueiue ue politierecnter uem lot 3 maanuen gevangenisstraf voorwaarue.yk mei urie jaar proeityd. Tensiotie moest wegens heling terecht slaan M. V., koopman te Kaatsueuvel, uie tn Augustus van uit jaar samen met vorige veiuaciite v. d. S. voor J een van uielaiai afkomstig rijwielp.aatje uad geaoent. De^e zaak we.d ge»cnoisi tot f8 ounuari ly37 om hei rywielpiaatje als overiuigingsstuk te laten komen. Fraudeerend steuntrekker. M. P. v. M., arbeider te Heusden, thans gedetineerd in bet uuis van bewaring te uen uosch, moest tereent staan wegens vaischheid in geschifte, waa. d~or hij ..ich de uukeering van sieun verzekerd bad, zonder dat bij daar reebt op had. Getuige C. v. fi., landbouwer te He- dikhuizen, broer van verdachte, heeft geruimen tya voor verdaente ue s.eun- lormuiieren ingevuld en onderteekend, geheel volgens opgave van verdacute. ueze heelt zeif ook geen formulieren on derteekend. Volgens getuige is verdachte altijd zeer arm geweeot. Den laaisten lijd is dat wel iels beter, maar als getuige er vroeger s avonds kwam, sliepen de kinderen op den grond. Voigens getuige F. Bataille verdien den verdachte's zoons op de schoenta- briek 17,50 per week. Dit wordt door hem niet ontkend. Ook had verdachte kort voordat hij om steun vroeg een erfenis uitgekeerd gekregen, die hem in staat ste.de zich ïu.mer .e bewegen. Noch belreifende het een, noch betreffende bet ander heeft hij door zyn broer net lor- mulier naar waarheid doen invullen, an ders zou hy niet onder de steunnormen gevallen zijn. De üff.cier van Justitie Mr. v. d. Burg, achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen. Bijna altijd al dus spr. maken we bij dit soort mis drijf kennis met iemand, die nog een blanco strafregister heeft. De om tandig- heden leiden er zoo gemakkelijk toe, men hoeft maar een ander cijfer in te vullen en bijna automatisch krijgt men maar geld; maar dat anderen hierdoor benadeeld worden voor hetzelfde be drag schijnt tot die menschen niet door te dringen. Spr. is van meening dat een voor beeldige straf moet worden opgelegd. De Generale preventie noopt het O.M. zwa e straffen te requireeren, omdat in de meeste gevallen het bedrag niet uitkomt, en daar de strenge straf afschrikkend moet werken op de anderen, die zich aan dit n^isdryf schuldig maken. Daarom eischte spr. 6 maanden ge vangenisstraf. waarvan vier maanden voorwaardelijk. De verdediger Mr. E. van Zinnicq» Bergman, Den Bosch, zeide in zijn plei dooi o.m. dat deze man enorm getobd had in zijn armoede. Hij staat gunstig bekend, ten bewijze waarvan pl. onder meer een getuigschrift van den pastoor heeft. De man heeft een gezin met zeven kinderen gehad en is het slachtoffer ge worden van de buitengewone tydscm- standigheden. Hy heeft zich waar hij kon aangeboden om te werken voor het zelfde geld als andere werkloozen als steungeld ontvangen, omdat hij liever werkte. Nu zit hy al anderhalve maand in de gevangenis en pl. meende dat 't hem zoo goed zou doen, het Kerstfeest te kunnen vieren in zijn groot gezin, dat hem zoo noodig heeft. Pl. vraagt daarom de in- vrijheidstelbng voor verdachte. De politierechter veroordeelde hem tot een maand gevangenisst~af voorwaar delijk met drie jaar proeftijd met ver plichting in twee jaar tijds 100.te rug te betalen van het bedrag, waarvoor de Staat is opgelicht. de verzorger der 10 minuten overpein- zing voor de K.R.O. op iederen Zater- gens een mishandeling, no^it wegens dagavond. Als het meisje Jan niet en Piet wel wil... M. P. Z., arbeider te Raamsdonk moest voor den politierechter verschijnen we gens mishandeling van Petrus van Ca- pclle met een bierglas. Deze P. van Capelle uit Raamsdonks- veer verklaarde als getuige, dat hij ver dachte vroeger voor de mishandeling niet kende. Op 30 Auguctus was hy met een meisje in het café Akkermans, waar ook verdach'e was, d'e he't meisje kende. Toen getuige met het wicht het ca'é ver liet, sloeg de ander hem met een bierglas op het hoofd. Het meisje, waarvoor dergelijke groote dingen gebeurden was Tonia Verheijen, zonder beroep te Sprang-Capelle. welke verklaarde, dat zij on 30 Aug. met haar vrijer in het café Akkermans te Waspik was. Daar was ook verdachte. d:e haar vroeg of zij met hem meeging, maar zij gaf de voorkeur aan v. Capelle, met wien zy later wegging in gezelschap van ze keren Ooms. BTj het heengaan, sloeg ver dachte v. Capelle met het glas op zijn hoofd. Vedachte wist er nie's meer van. Hy is dien avond wel in het café geweest, maar verder gaat zijn geheugen niet. Hy werd veroo-deeld tot 10,boete of 10 dagen hechtenis. Diefstal. Th. A. P., te Waalwijk en C. A. K., te Waalwijk, die verleden week voor den politierechter moesten verschijnen we gens diefs'al van rijwie1p1aatjes, moes'en beiden wederom te recht staan wegens diefstal. Aan Th. A. P. was ten laste gelegd dat hij van J. Mavers, timmerman te Sprang- Capelle een beitel had weggenomen. De politierechter begreep niet wat ver dachte, die toch kleermaker is, met een beitel wou doen. „Je kunt toch n'et met een beitel aan de kleeren gaan zitten 1" zei hy. Tegen verdach'e werd geeischt 15, boete of 15 dagen hechtenis. Hij werd veroordeeld tot 5.of 5 dagen. C. A. K., had bij denzelfden J. Mavers een fitting van zijn rijwmllantaa-n weg gehaald. Ook hij kreeg 5.— boete. De minderjarige J. V.. schoenmaker, te Waalwijk, die wegens hel'ng te recht stond, werd zonder toepassing van straf ter beschikking van de regeering ge steld. - Verlóógde prijzen i f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacoa.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 11