GROOT BAL RADIO-PROGRAMMA. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. WAALWIJKSCHE ZWEMVEREENI6ING IN MUSIS SACRUM. Visitekaartjes Ï1RUNEN. w..k WASPIK. DOOR DE OP 2 e n KERSTDAG, 'S AVONDS HALF ACHT MUZIEK VAN DE BEKENDE DARLING BAND. Door den directeur van het Ned. Fa- brikatenhuis, den heer Born, werd vooraf een kernachtig pleidooi gehou den voor het gebruik van het Neder- landsche kwaliteits-product. Zijn aan sporing gold vooral de vrouwen, om dat door haar handen 80 van ons volksinkomen wordt uitgegeven. Op haar rust dus een verantwoordelijke taak. Zij kunnen en zij hebben ook den vaderlandslievenden plicht mede te werken aan de vermindering der werk loosheid, door het steunen der Neder- landsche industrie, de kurk waarop on ze geheele volkswelvaart drijft. Met zeer interessante en vaak ont stellende gegevens toonde spr. de fu neste gevolgen aan van het koopen van buitenlandsche en minderwaardige producten. Als voorbeeld haalde hij o.a. aan de vooral voor Waalwijk zoo belangrijke schoenindustrie. Terwijl deze met de grootste moeilijkheden we gens gebrek aan orders te kampen heeft, kwamen het vorig jaar nog voor 3 millioen gulden buitenlandsche schoe nen in ons land. Ook op kwaliteit wordt veel te weinig gelet bij het koo pen van schoenen en men verslijt vaak, aldus spr., 2 of 3 paar inferieure schoe nen (die bovendien de voeten beder ven en een onooglijk aanzien geven) tegen één paar van een bekend goed fabrikaat als Timtur. Na tal van andere bekende Neder- landsche producten op zeer onderhou dende wijze besproken en gepropageerd te hebben, werd eenigen tijd gepau zeerd en konden de aanwezigen de ver schillende stands, waaronder ook een van de Timtur-fabriek alhier bezichti gen. Aan de meeste stands van dage- lijksche gebruiksartikelen kon men te vens bestellingen opgeven, waarvan een druk gebruik is gemaakt. Hierna had de vertooning plaats van de Kenau-film'' of De brug naar meer welvaart. De historische figuur van Kenau, de vrouw die in 1572 tijdens de Spaan- sche bezetting, vooral bij de belegering van Haarlem, zoo heldhaftig voor de bevrijding gestreden heeft, herleeft in deze film om de Nederlandsche vrou wen op te wekken ook thans Neder land vrij te maken van vreemde indrin gers en van den geesel der werkloos heid en te voeren tot meer welvaart voor iedereen. Met groote belangstelling werd deze mooie Revue van nationale industrieën en producten door het talrijke publiek gevolgd. Het propagandistisch doel van de gegeven filmvoorstellingen, de tentoon stelling en het gesproken woord, zal in Waalwijk ongetwijfeld goed tot zijn recht gekomen zijn. Onze keuze in is bijzonder uitgebreid dit jaar. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. R.K. Hoogere Handelsschool Onder leidingvan pater Otto OCap. werd inde kapel van het St. Theresia- gesticht van 20—23 December de jaarlijksche retraite der R.K. leer lingen der school gehouden. Woensdagochtend had de plechtige sluiting plaats onder belangstelling van moderator, leeraren, verschil lende ouders, leden van 't bestuur e.a. Gedurende de plechtigheid voerde de jongelieden zelf verschillende gezangen uit. Ons Kerkklokje Naar wij vernemen is »Ons Kerkklokje« voor het dekenaat Waalwijk, dat voor 15 jaren door Waalwijksche Stoomdrukkerij An toon Tielen alhier werd opgericht, met ingang van 1 Januari a.s. overgedaan aan de St. Jansklokken te 's Bosch, waarbij het als onder, uitgave zal verschijnen, zooals dat met andere dekenaten 't geval is. St Vincentius-Vereeniging De St. Vincentius-Vereeniging, welke de gewoonte heeft, jaarlijks kerstbrood uit te deelen met de feestdagen, zal dit bij gebrek aan kasmiddelen dit jaar achterwege moeten laten. Wel jammer, dat de vereeniging, wier doel zoo sympa thiek is, hier niet toe in staat is, te meer, daar de armen deze kerst gave zoo slecht kunnen ontbeeren. Don Bosco-school Zooals bekend was de nieuwe Don Bosco-school voor bijzonder lager onderwijs 1.1. ter bezichtiging opengesteld voor ouders en andere belangstellenden en deze belang stelling was enorm. Gedurende de uren van open. stelling was het een voortdurend gaan en komen, zoodat 't er soms te druk was. Alle bezoekers stonden er over verbaasd hoe dit gebouw tot zulk een prachtschool is omgewerkt en ook over de in richting en lesmateriaal had men een en al bewondering. Het bezoek bedroeg bijna 1000 personen. De leider en onderwijzers gaven alle gewenschte inlichtingen. Het was een mooie propaganda- dag voor het bijzonder lager onder wijs en deze school, die, wij herbalen het, een weldaad zal blijken voor plaats en streek. Mevr. van Loon-vanWagenberg In den leeftijd van 4ü jaren, overleed na een korte, doch hevige ziekte, mevr. G. van Loon geboren van Wagenberg, bestuurslid der St. Elisabeth-vereeniging, Thesau rierster der H. Kindsheid, eere-lid der Maria-Congregatie enz. Wijlen mevrouw van Loon-van Wagenberg heeft in deze functies, die vooral de armen en de kinderen regardeei denzeer veel ge Jaan, terw ijl haar weldaden aan behoefligen, meer speciaal aan de stille armen in onze gemeente algemeene erken ning en waardeering vonden. Zij was een voorbeeld voor de echt katholieke vrouw en ware beoelen aarster der christelijke charitas. Onder enorme deelneming had Woensdagmorgen de plechtige uit vaartdienst en begrafenis plaats. Zij ruste in vrede Uitvoering P.T.T.-Dienst tijdens d<; Kerstdagen Op beide Kerstdagen is het P T.T. kantoor geopend als op Zondagen. Op 25 December vindt geen be stelling plaats. Er bestaat gelegen heid tot kosteloos afhalen van de correspondentie tusschen 8,30-9, Op 26 December wordt één brieven, en pakketposlbestelling uitgevoerd. Gelegenheid tot albalen anders dan voor de busrechthouders is er op dien dag niet. Op Zondag 27 December wordt de dienst normaal als op Zondagen uitgevoerd. Vereeniging Koninginnedag De Vereenigingen uit v.m Besoijen welke wenschen deel te nemen aan den alegorischen optocht, aan den lichtstoet of aan beide verzoeken wij beleefd hiervan kennis tt willen geven aan den heer H. van der Hammen, Grootestraat. De deelnemers zijn verplicht zich aan de leiding van het Bestuur der VereenigingKoninginnedag te onder werpen, een en ander achten wij noodig voor een goede regeling op den dag der feestviering Bioscoop naar Musis Uit het verslag van de vergade ring der R.K. Werklieden vereen, blijkt dat de leden met bijna algemeene stemmen een conlributie- verhooging hebben aangenomen, om het bestuur daardoor in staat te stellen het contract met het R.D.B..Theater te verbreken, nu deze ook een vergoeding harerzijds heeft aangeboden. De bioscoop gaat nu met 15 Januari a.s. naar Musis Sacrum, welke zaal voor dit doel ten spoedigste in gereedheid zal worden gebracht. Men heeft het plan er een gezel lige bioscoopzaal van te maken. KERKDIENSTEN NED. HERV. KERK BESOIJEN. 25 Dec. (Ie Kerstdag) v.m. 10 uur Ds. Hoffman. 26 Dec. (2e Kerstdag) v.m. 10 uur Ds. Hoffman. N.m. 2 uur Kerstfeestviering kinde ren der Zondag- en Bewaarschool. 27 Dec. v.m. 10 uur Ds. J. v. Amstel van Lage Vuursche; n.m. 2.30 uur Ds. Bousema van Sprang. 31 Dec. (Oudejaar) n.m. 7.30 uur Ds. Hoffman. 1 Jan. '37 (Nieuwjaar) v.m. 10 uur Ds. Hoffman. 3 Jan., v.m. 10 uur: Spreker voor de Geref. Zendingsbond; n.m. 2.30 uur Ds. Bousema van Sprang. 6 Jan., n.m. 7.30 uur, Ds. Hoffman. Herdenkingsrede vanwege 't huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z.D.H. Prins Bernhard. DROEVIG VERSCHEIDEN. Een droevige gebeurtenis heeft he den onze gemeente met deernis ver vuld. Hedenmorgen is mevr. A.-v. W. die door langdurige ziekte uitgeput den laatsten tijd erg melancholisch en tob bende was. in de haven alhier gevon den. Iedereen is begaan met dit zoo droe vig verscheiden en met de geachte, zwaar beproefde familie. ONGEVAL. Hedenmiddag toen mej. D. zich per rijwiel naar de schoenfabriek „Hollan- dia" begaf, geraakte een der wielen tusschen de tramrails, zoodat zij kwam te vallen. Zij bekwam een ernstige ver wonding aan de kin. Nadat zij bij den heer van Berkel was binnengebracht en daar de eerste hulp verleend, werd ge neeskundige hulp ingeroepen. Ongeval Het 1'/,-jarig dochtertje van den heer J. K. aan 't St. Antoniusplein alhier, viel doordat een leuning afbrak uit z'n ledikantje en kwam ongelukkigerwijze met z'n gezichtje op een open blikken sigaretten doosje terecht, zoodat het een groote snijwond in z'n wang kreeg en veel bloed verloor. Bossche Diocesane Werk- liedenbond Te Tilburg vergaderde Zondag de Centrale Raad van den Bosschen Dioc. Werkliedenbond. Nadat de afgevaardigden om half elf des morgens den H. Mis hadden bijge woond, die door den Dioc. aalmoe zenier van den Arbeid, rector Morel, in de kapel van de Zusters Visitatie was opgedragen, ving te ruim eli uur de eigenlijke vergadering aan, die door 211 afgevaardigden, ver tegenwoordigend 146 aldeelingen, werd bijgewoond. De bondsvoorzitter, de heer A. Th. van Rijen, wekte in zijn in leidend woord de katholieke arbei ders op tot een echt katholieke viering van het a.s. Kerstfeest De bondsadviseur, pastoor Heeze- mans uit Waalwijk, wekte in een kort maar kernachtig speechje de arbeiders op, den priester in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen in de standsorganisalie, alleen reeds omdat van den kant der tegenstanders juist tegen het gezag van den priester wordt ge wroet. Pater dr. D. Beaufort O.F.M. uit Utrecht, hield vervolgens een in- leiding onder den titel «Belang of beginsel«. In de namiddagvergadering wer den talrijke afdeelingsvoorstellen behandeld. Provinciale Staten van Noord Brabant Omtrent de slotzitting van de Provinciale Staten van Noord- Brabant zij gemeld, dat de begroo ting ongewijzigd is goedgekeuid. Het aantal opcecten op de hoofd sommen der vermogens- en in komstenbelasting blijft ongewijzigd. Voor het jaar 1937 wordt aan de vijf binnen de gebieden der Noord- Brabantsche Kam_rs van Koop handel opgerichte of nog op te richten borgstellingsfondsen en aan het borgstellingsfonds voor Noorde lijk Limburg een bijdrage verleend van 1 cent per inwoner voor zooveel betreft de gemeenten, welke eveneens tenminste een gelijke of gelijkwaardige bijdrage verleenen. Tenslotte werd goedgekeurd een voorstel tot wijziging van het Statenbesluit van 26 Juni 1934, betreffende de regeling voor de subsidieering der kinderuitzending in Noord Brabant. Het subsidie werd bepaald op f 0,25 voor iederen winter- en f 0,20 voor iederen zomerverpleegdag, waarover door het rijk subsidie is verleend. NOG STEEDS RATIONALISATIE BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van de directie der N. S. om, ingaande 1 April a.s. de inspectie van de diensten van vervoer en exploi tatie te Breda op te heffen. De thans onder deze inspectie ressorteerende lij nen, die o.m. loopen van Vlissingen tot Blerick en van Geldermalsen tot Eind hoven, zullen bij de inspectie Rotter dam, Nijmegen en Maastricht worden ondergebracht. De lijn Den Bosch—Lage Zwaluwe behoorde o.m. tot deze inspectie. GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering op Woens dag 30 December 1937. Aan de orde: 1Ingekomen stukken: a. Van Ged. Staten: 1Goedgekeurde besluiten d.d. 30 Oct. 1936 tot verlaging der huren van div. woningen: 2. Goedgekeurd besluit d.d. 27 Nov. 1936 tot het aangaan eener rek. courant-overeen komst voor 1937 met de Rot- terdamsche Bankver. N.V.; 3. Goedgekeurd besluit d.d. 27 Nov. 1936 tot wijziging der begrooting 1936; 4. Goedgekeurd besluit d.d. 30 Oct. 1936 tot het aangaan eener geldleening met de E. R.K. Levensverz. Mij. te Nij megen; 5. Nota van aanmerkingen op de ingezonden beheersveror- dening voor takken van dienst; (gewijzigde verorde ning ligt ter inzage). b. Van de Streekplancommissie voor Oost-Noordbrabant" be treffende toetreding van de ge meente Quijk c.a. tot de gemeen schappelijke regeling betreffen de het streekplan. 2. Voorstel tot vaststelling eener ge wijzigde verordening op de hef fing van besmettelijke-ziekten-gel- den. 3. Voorstel tot toetreding tot de On derlinge gemeentelijke bosch brandverzekering". 4. Voorstel tot vaststelling eener in structie voor de vroedvrouw. 5. Voorstel tot wijziging der begroo ting voor 1936. 6. Benoeming van leden van div. commissies en instellingen wegens periodieke aftreding. HET VERKEER OVER DE MOERDIJKBRUG. Bij de dagelijksche door de militaire politie aan de nieuwe verkeersbrug uit geoefende controle op de verkeerstel ling blijkt dat dagelijks ongeveer 800 auto's de nieuwe brug passeeren. ter wijl Zondag het getal duizend werd overschreden, waaruit blijkt dat na de opening der brug het autoverkeer van Noord naar Zuid en omgekeerd gewel dig is toegenomen. AANBESTEDINGEN. Door het Provinciaal Bestuur zijn o.m. aanbesteed: Het onderhoud en bijkomende werken van de wegen s-Hertogen- bosch Vlijmen Nieuwkuik Dru- nen; HeusdenElshout Drunen Baardwijksche Overlaat: door de kom der gemeente Baardwijk; vanaf de grensscheiding tusschen de v.m. ge meenten Waalwijk en Besoijen tot aan de kom van Capelle. Begrooting 24300. N.V. Gebr. Hogenbirk, Laren 23265 N.V. de Ger. Weg, Heemstede 24900 F. H. v. d. Pluijm, Rosmalen 25700 F. H. v. d. Pluijm, Rosmalen 24900 N.V. Moderne Wegenbouw Heerlen 25240 G. Versteegh, Groningen 24870 J. P. Kirian, Gorinchem 22900 G. J. Vissers, Drunen 22950 L. v. Gent, Nijmegen 23900 H. Kleinloog, Genderen 24783 H. Kleinberg, Genderen 24373 C. P. de Bont, Raamsdonk 22222 N.V. Bitumenweg, Utrecht 23000 P. v. Oort, Raamsdonk 24771 J. v. Gooi, Oosterhout 24270 N.V. Mabuwat, Willemstad 26686 P. B. Huberts, Nijmegen 24200 LUXOR BIOSCOOP. Modern Times. Charlie Chaplin. Het zou eigenlijk overbodig zijn na dezen titel .Modern Times" van Char lie Chaplin nog eene aanbeveling voor deze film te schrijven. Hier behoeven werkelijk niet veel „superlatieven" gebruikt te worden; de mededeeling dat het een Chaplin-film is, lijkt ons meer dan voldoende. Chap lin is nog steeds de man, die de wereld hartelijk kan doen lachen, maar ook ieders hart kan ontroeren. Charlie Chaplin heeft „Modern Ti mes" geschreven, geregisseerd en ge produceerd. Hij draagt geheel deze film, daarin schitterend bijgestaan door Paulette Goddard. Wij laten hier een en ander uit den inhoud volgen: In de enorme, hypermodern inge richte fabriek van de groote Steel-Cor- poration geschiedt het werk aan de loopende band in een tempo, dat hoo- ge eischen stelt aan de vaardigheid en de zenuwen van de arbeiders. Van zijn privé-kantoor uit jaagt de directeur, die door middel van televisie zijn heelé be drijf kan overzien, de verschillende groepen tot een steeds hooger tempo op en het is geen wonder, dat Charlie wiens taak bestaat in het vastdraai en van twee moeren met twee sleutels op den duur niet tegen dit werk is opgewassen. Als tot overmaat van ramp de direc teur hem uitkiest om als proefkonijn te fungeeren bij de demonstratie van een automatische voedmachine, die de ar beiders in staat zal stellen om tijdens het eten door te werken, worden Char lie's zenuwen dermate geschokt, dat hij een serie panieken in de fabriek te weegbrengt en het einde is: zijn over brenging naar een ziekenhuis. Genezen van deze zenuw-inzinking, doch werkloos, komt hij uit dit zieken huis, om, door een ongelukkig toeval, te worden aangezien voor den leider van een stakingsoptocht. Weer strekt de overheid haar zorg over hem uit, ditmaal komt hij in de gevangenis te recht. Hij komt na zijn ontslag in contact met een jong meisje, een zwerfstertje van de straat, dat verder zijn avonturen deelt. Dank zij een aanbeveling van den gevangenis-directeur, wordt hij aan gesteld tot nachtwaker in een waren huis. Een drietal inbrekers maken het hem echter moeilijk en aangezien hij zich niet tegen hen kan verzetten, ver liest hij de betrekking. Charlie wordt assistent-mecanicien in een fabriek. Een nieuwe staking maakt Charlie weer broodeloos, doch het meisje heeft inmiddels werk gevon den als danseres in een café en door haar voorspraak wordt Charlie geën gageerd als zingende kellner. Joe E. Brown, die de hoofdrol vervuld in de groote lach-schlager: „Hup Joe Brown". (R.D.B.-Theater). Zijn optreden als kellner is al zijn handigheid ten spijt geen succes, maar als zanger oogst hij niets dan lof. Eindelijk ziet het er dus beter uit voor de toekomst. Maar helaasde kin derpolitie is nog steeds op zoek naar het meisje, dat onder toezicht van den voogdijraad staat. Hij ziet kans, met het meisje te ontvluchten en samen gaan zij vol optimisme een nieuwe toe komst tegemoet Ten slotte: hier wordt een pracht film geboden, die niemand mag missen. Wijkcomité s. Maandagavond kwamen de bewo ners van de buurtschap Kerk en Sta tionsstraat in vergadering bijeen in Hotel Vissers. Besloten werd op bet marktveld, be houdens goedkeuring der bevoegde instanties, gepaste versieringen aan te brengen. I)e buurtcommissie werd samenge steld uit de heeren: C. v. Dal, Voorz., Th. van Delft, J. IJpelaar,.Ad Luijben en Jan Vissers. De Torenstraat voelde zich onrecht aangedaan, omdat gezegd werd, dat deze moest aansluiten bij de Groote straat. De kopstukken dezer wijk trom den Maandagavond met behulp van potdeksels en trompet de bewoners bijeen en eenparig werd besloten te feesten op eigen manier met de be woners van deze straat. In een groote algemeene vergade ring zal alles nader geregeld worden. Den Drunenschen Dijk met Groote en Kleine straat hield Dinsdagavond haar vergadering in café v. Steenber gen. Ook deze wijk zal met versierin gen en wagens aan de feesten deelne men. Een buurtcommissie werd be noemd, waarin zitting namen: Lam- booy, voorz.; A. van Tilburg, secr.; F. van Veggel, penningm.; en A. Knip- pels en W. van Delft, commissarissen. Predikbeurten Ned. Herv. Kerk van Waspik Vrijdag 25 Dec. '36, le Kerstdag, voorm. half tien Ds. G. Lans Jr. 's Midd <gs vacaturedienst te Loon op Zand. Zaterdag 26 Dec. '36, 2e Kerstdag, voorm. half tien Ds. G. Lans Jr. Zondag 27 Dec. '36, voorm. half tien Ds. G. Lans Jr. 'sMiddags geen dienst. De heer G. v. d. Wiel, die zijn benoeming tot ouderling in beraad had gehouden, heeft deze benoeming nu definitief aanvaard. Mejuffrouw E. J. M. van Staveren, tijdelijk onderwijzeres aan de School voor Chr. Volksonderwijs alhier, ontving dezer dagen een vaste benoeming naar Rotterdam. Het Kerstfeest voor de kinderen der Zondagschool zal dit jaar gehouden worden op den 2en Kerstdag, onder leiding van Ds. G. Lans Jr. Aanvang 5 uur namiddag. Gezien den algemeenen wensch der Waspiksche vereeni gingen geen défilé, maar wel een optocht te houden, zag het Oranje comité zich genoodzaakt den fakkel optocht op 7 Januari a.s. te laten vervallen. DONDERDAG 24 DECEMBER 1936. HILVERSUM 301.5 M. A. V. R. O. 8.00 Orgelspel. 8,20 Gramofoonmuziek. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonmuziek. 10,30 De Groninger orkestver. 12,30 Ivovacs Lajos en zijn orkest. 1,30 Gramofoonmuziek. 2,00 Het Omroeporkest. •1,00 Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 1,30 Gramofoonmuziek. 4,45 Voor de groote kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.15 Sportpraatje. 6.45 Het Kerstlied klinke in de huiskamers. 7,05 Oude muziek op oude instrumenten. 7,35 Causerie: Het Heilige Land. 8,00 Nieuwsberichten.

Echo van het Zuiden | 1936 | | pagina 14