Plaatselijke Berichten. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. BUITENLAND. BINNENLAND Visitekaartjes. DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. v. Beijnen. 2. Commissie voor het VVoningbe- drijf. Aftredende leden: J. H. J. Klijn, F. C. Roxs en J. F. Spijkerman. Alle aftredenden worden herkozen resp. met 7, 7 en 8 stemmen, waarhij de heer J. v. Loon telkens 2 stemmen, de heer Strijk telkens 1 stem, de heer v. Gent resp. 1, 2 en 1 stem en de heer v. Beijnen 1 stem behaalde. 3. Burgerlijk Armbestuur van Waalwijk. Aftredende leden: J. J. van Dooren Burgemeester en Wethouders ara gen voor: 1. J. J. van Dooren; 2. E. E. A. van Tilburg. Met algemeene stemmen wordt de heer v. Dooren herkozen. 4. Burgerlijk Armbestuur van Baardwijk. Aftredend lid: W. J. van der Mee. Burgemeester en Wethouders dra gen voor: 1. W. J. van der Mee; 2. Th. J. van Leent. Met algemeene stemmen wordt de heer v. d. Mee herkozen. 5. Burgerlijk Armbestuur van Be- soijen. Aftredend lid: G. J. Goutière. Burgemeester en Wethouders dra gen voor: 1. G. J. Goutière; 2. A. P. Mayers. Met algemeene stemmen wordt de heer Goutière herkozen. 6. R.K. Burgerlijk Gasthuis. Aftredend gasthuismeester: J. Tim mermans. Het bestuur draagt voor: 1. J. Timmermans; 2. L. W. J. C. Christ. De heer Timmermans wordt herko zen met 10 stemmen tegen 2 op den heer Christ. 7. Oude-mannenhuis Baardwijk. Aftredend bestuurslid: J. A. J. M. van Heijst. Burgemeester en Wethouders heve len aan: 1. J. A. J. M. van Heijst; 2. Th. J. van Leent. De heer v. Heijst wordt herkozen met 10 stemmen tegen 1 op den heer v. Leent en 1 blanco. 8. Commissie van Toezicht op het Agentschap der Arbeidsbemiddeling. Aftredende leden: W. P. C. Eibers en J. A. Leijtens. De heer Eibers wordt herkozen met 11 stemmen en 1 blanco; de heer Leij tens met 11 stemmen en 1 op den heer Strijk. 9. Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aftredende leden: A. Froklage en C. N. van Haren. Burgemeester en Wethouders beve len aan: a. in de vacature-Froklage: 1. A. Froklage; 2. M. C. M. van der Heyden. De heer Froklage wordt met alge meene stemmen herkozen. b. in de vacature-van Haren 1. C. N. van Haren; 2. W. J. van der Mee. De heer v. Haren wordt herkozen met 9 stemmen, terwijl 1 op den heer v. d. Mee en 2 blanco. 10. Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Aftredend lid: H. Verhoef: Burgemeester en Wethouders beve len aan: 1. H. Verhoef; 2. N. J. P. Gragtmans. De heer Verhoef wordt herkozen met 11 stemmen tegen 1 op den heer Gragtmans. 11. Commissie van Toezicht op het Gemeentelijk Nijverheidsonderwijs. Aftredend lid: J. Kooien. Burgemeester en Wethouders beve len aan: 1. J. Kooien; 2. H. A. Aarts. De heer J. Kooien wordt herkozen met 10 stemmen tegen 2 op den heer Aarts. Nadat de Voorzitter den leden een gelukkig en zabg uiteinde en een hoopvol begin van het nieuwe jaar had toegewenscht voor hen persoon lijk zoowel als voor hun gezinnen en zaken sloot hij de openbare vergade ring en ging de raad over in geheime zitting. Toestand van Z. H den Paus verergert. In den loop van Dinsdag is de toest- nd van Z. H den Paus ver ergerd De liggende houding, waar toe de H. Vader gedwongen is wegens de aandoening van Zijn been, is geenszins geëigend tol verbetering van den algcmeenen toestand bij te dragen. Ofschoon de bevoegdheden der curiekardinalen, die aan het hoofd der Congregaties staan, praktisch zijn uitgebreid, in zoo verre zij sommige beslissingen nemen, welke zij in gewone omstandigheden eerst aan den Paus zouden voorleggen, behoudt de H. Vader nog steeds de hooge leiding van de kerkelijke aangelegenheden. Amerikaansche vliegtuigen voor de rooden in Spanje. «Ongaarne», zooals" volgens het Duitsche persbureau het ministerie van Buitenlandsche Zaken der V.S. mededeelt, heeft de Ameiinaaiische receding aa i een veiKoupouUci- ueuiuig voor vliegluigeu, ue uaalci l tympany Lui. ie Jcicy Cuy, *ei- gunning veileeiid voor ueii uitvoer vuil viiegluieen en vlicgiui^niotoien lol een wuuiue vun /,ooo aoilur, die aaa de ^puauaciie regeeruig geleverd zuilen worden. Gisleren heeil de Koninklijke familie een hulde van üe vereeui- giiigen in Den Haag lil oiiivangsl genomen, van niel minder dan 4U,UuU leden mei huil vaandels. Hel was een scüiilerende belonging. Daarna oiilving hel piinselijk paar ten paleize verschillende depu- lulies voor 't aanbieden van ge schenken Op de eersle plaats uil Ned. Indië aangeboden door ur. Meijer Hauiell; voorts 't nationaal huwelijksge schenk, waarvoor alom gelden zijn nijeengebrachl, op de eerste plaals een jacht, onlworpen door Ir. Voogd Hel jacht is lang 31 M., breed J.7U M. Het zal 2U K.M. kunnen loopen, de bemanning hestaai uil 5 5 man. Het is ook geheel zee vaardig. Er is builen de salons en hullen voor prins en prinses, accommodatie voor een 4-ial gaslen. Het geschenk der schooljeugd, dat ook door jeugdige vertegen woordigsters werd aangeboden, be staat uit een bibliotheek voor het paleis Soestdijk en de inrichting van een sportterrein bij dit paleis. Voorts een geschenk der Oosten- rij ksche regeering, een fraai be werkte leeren caselle met zilveren deksel, met een glasservies in Oud Oosteniijkschen stijl, der Zwit sersche regeering een platina arm bandhorloge, van Idolen een collecue zeer fijn met de hand bewerkt kostbaar borduurwerk. Tenslotte nog van de Chineesche reueering, de Indische gezant schappen, enz. Van de geschenken mogen we nog noemen een schitterd geschenk voor Prins Bernhard van H. M. de Koningin n.l. een 20U P K. 12 cyl. M.tybach Sportcabriolet vier-onder de kap. Voorts biedt Wtst— Indië een ameublement aan met passend muurbekleedsel in de eetkamer te Soestdijk. Gisteren hield de stroom van geschenk aanbiedingen steeds aan. Het geschenk van Ned. Indië be staat uit een in platina gezette armband met 1700 diamanten. Deze armband zal piinses Juliana op den trouwdag dragen. De bruidsmeisjes en bruids jonkers zijn reeds in den Haag aangekomen, als ook verschillende vorstelijke gasten, alleen familie leden zijn genoodigd. De Indische gasten zijn door H M. de Koningin officieel ten paleize ontvangen De dochter van den Marghoe Negoro heeft zelfden Serimpi dans voor de Koninklijke familie uitgevoerd, wat de hoogste uiting is van vereering en aan hankelijkheid. De burgemeester van den Haag heeft gisteren persoonlijk per radio b< kend g/maakt, dat de prijzen der tribune plaatsen aan zienlijk zijn verminderd. Het plan van Sir Henry Deterding Sir Henry Deterding heeft thans zelf een verklaring gegeven van zijn plan om het te veel van Neder landsche producten ten behoeve van Duitschland op te koopen Hij deelt mede, de volgende stappen te hebben genomen 1. het geheele surplus der land bouwproducten in Nederland aan te koopen 2. dit zoo snel mogelijk naar Duitschland te vervoeren 3. het daar tegen Duitsche valuta te doen verkoopen 4. het verkregen provenu daar van in Marken aan de Duitsche Winlerhilfswei ke ter beschikking te stellen (waardoor de producten indirect in ieders bereik in Duitsch- and komen en een prijsstijging daar geviurende den winter wordt voorkomen); 5. een beroep te doen in Neder land op de grootst mogelijke mede werking in zijn streven lot weder opbouw van de hartelijke verstand houding tusschen Nederland en Duitschland. De heer Deterding zou het op prijs stellen, indien een zoo groot mogelijk aantal Nederlanders hem een bewijs van instemming met zijn plan zou doen toekomen in afwachting van zijn nadere uit werking en eventueele uitbreiding. Ook zij, die zijn plan finantieel willen steunen, kunnen daartoe thans reeds hun bijdragen storten bij de Kasvereeniging te Amsterdam onder 't motto: Westerschesamen werking, De heer Deterding bevestigt dat z'n plan mede ten doel heeft de bestrijding van 't bolsjewisme dat er op uit is grootere werkeloosheid en misère te scheppen om succes te bereiken. Het vecht tegen samenwerking der volkeren, tegen regeling van overvloed hier en tekort daar. Overgeplaatst. Per 1 Januari is de adjunct Commies Huismans, thans geslaagd voor Commies, werk/aam op het kantoor der Registratie en Domeinen alhier, overgeplaatst naar Amster dam. In zijn plaats is aangesteld de heer Hoogstraten van Breda. Vrij dansen op 7 Januari. Zijn wij goed ingelicht dan zouden alle caléhouders op den aanstaanden Nationalen feestdag van 7 Januari gelegenheid tot dansen mogen geven, zonder hiervoor tevoren vergunning aan te vragen. Ook vermakelijk heidsbelasting wordt dan niet ge heven Daartegenover mogen zij echter ook geen entrée heffen of op andere wijze het publiek vergoeding voor het dansen laten betalen. „OROVA". Het bestuur van Orova verzoekt alle leden op de algemeene vergade ring op a.s. Zaterdag 4 uur nam., die gehouden wordt in het K.J.V.- huis. Bespreking deelname aan den lichtstoet op 7 Jan a.s. Opkomst dringend verzocht. Ned Herv. Kerk te v.m. Besoijen- Naar wij uit goede bron vernemen hoopt de volgende maand, daartoe uitgenoodigd door de C. J. Imma- nuëlin de Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoyen op te treden de WelEerw. heer Ds. v. Ginkel te Renswoude De juiste datum zal nog worden bekend gemaakt. Vervanging van de Rolbrug over de Donge te Geertruidenberg door een vaste brug. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraat te Waalwijk, die geruimen tijd een actie voert tot verbetering van den verkeerstoestand via de Rolbrug over de Donge te Geertruidenberg, heeft van den Minister van Water staat de mededeelingontvangen.dat de vervanging van deze Rolbrug door een hooge vaste brug, waarvan de kosten ten laste van 't Verkeers fonds zouden komen, in uitzicht kan worden gesteld. Conflict bij schoenfabriek te Hilvarenbeek opgelost. Het conflict tusschen de directie van de Hilvaria-schoenfabriek van de fa. G. en F. Ku ij pers te Hilvaren beek en den R.K Fabrieksarbeiders bond St. Willibroidus is naar wij vei nemen tot 'n oplossing gebracht. Hel bedrijf zal Maandag weer in wei king worden gesteld. Enkele weken geleden ontsloeg de directie het geheele personeel met uitzondering der chefs om een paar dagen later weer arbeiders in lossen dienst te nemen Daar de R.K. Fabrieksarbeidersbond meende dat het hier een manoeuvre gold, die uitsluitend bedoelde debepalin gen der onlangs met de Fed. van Ned. Schoenfabrikanten gesloten C.A.O. te omzeilen, verbood de organisatie aan de arbeiders om bij de fa. Kuijpers te gaan werken zoo lang geen bevredigende oplossing was bereikt. Nadat het bedrijf enkele weken heeft stilgelegen is in 'n conferentie met den rijksbemiddelaar den heer Rloemers,overeenstemming bereikt De fa. Kuijpers verklaarde zich bereid de achterstallige vacantie- gelden aan de arbeiders uit te betalen en het collectief contract te teekenen. D.v.N. 50-Jarig bestaan der Gem. Waterleiding. Op Maandag 11 Januari 1937 zal de Gemeente-Waterleiding te sBosch 50 jaar bestaan. Het ligt in de bedoeling dit feit feestelijk te gedenken door de aan bieding ten stadhuize van een plaquette aan het Gemeentebestuur. Na afloop van deze plechtigheid zal een bezoek gebracht worden aan het Pompstation onder Rosmalen Nuland. Wij hebben eenige mooie nieuwe series sierlijke letters voor WaalwijKsche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Secretaris Veltman jubileert Op 1 Januari a.s. herdenkt de heer M. J. Veltman, gemeente— secrelaiis alhier, den üag dat hij voor 40 jaren werd benoemd als ambtenaar in dienst dezer gemeente. Up 1 .Januari 1897 werd de jubilaris aangesteld als bezoldigd ambtenaar Ier secretarie na eerst eenige jaren als volontair te zijn werkzaam geweest. Op 19 December 1899 volgde zijn benoeming als waarnemend gemeente-secretaris, als plaatsver vanger van zijn vader, wijlen den heer J. Veltman,die wegens ernstige ongesteldheid zijn ambt niet kon waarnemen en 24 December d.a.v. overleed. Op 7 Mei 1900 volgde zijn be noeming tot gemeente-secretaris, welk ambt hij tot op heden nog bekleedt. In deze periode was de heer Veltman nog op ander terrein werkzaam en heelt gedurende korten of langeren tijd nog de navolgende funclii s waargenomen waarnemend secretaris penningmeester van het Polderbestuur »Hei of Meerdijk en polder van Drunenct, secretaris van de Woningbouwvereen. »Drunens' Welzijn«, leider der Distributie, secretaris van het O L. Vrouwe Gild, bestuurslid van het Wit Gele Kruis. Momenteel bekleedt de jubilaris nog de functies van ambtenaar van den Burgerlijken Stand en voor zitter van het Armbestuur De jubilaris geniet nog een goede gezondheid en na ruim 40 jaar met voorbeeldige plichtsbetrachting de belangen van gemeente en inwoners te hebben behartigd en voor vele een trouwe hulp te zijn geweest, zal secretaris Veltman nog slechts korten tijd zijn functies als zoo danig hlijven vervuilen, waarna wij hem een lange welverdiende rust toewenschen. Opdracht Aan de firma van Iersel en Zn. is opgedragen de verbouwing van een woonhuis voor rekening van den heer H. Jehoel alhier. De Volharding üp de laatste algemeene leden vergadering werden de vacatures in het bestuur, ontstaan wegens overlijden van H. van Delft, vertrek van J. van Eeuwijk en ontslagname van den heer Sikkers, aangevuld met de heeren (na stemming) C. v. Delft Hzn., Jos. van Delft en L. Molenaar. Gouden bruiloft Op 25 Januari a.s. hoopt het echt paar F. v. d. Putten Paaymans den dag te herdenken, waarop het voor 50 jaar in 't huwelijk trad. Sporters Op de laatst gehouden ledenver gadering werd de vacature G. Elshout in 't Sportersbestuur aan gevuld met 't lid A. Verhoeven. Dam- en Schaakclub Op de Jongens Congregatie alhier is een dam en schaakclub opge richt onder den naam D.S C. 't Bestuur is samengesteld als volgt: voorzitter H. v. d. Heijden, secretaris F. van Leest, penningm. M. van Huiten. ELSHOUT Pastoor Willems ongesteld Wij vernemen, dat pastoor Willems zoodanig ongesteld is, dat hij zijn geestelijke functie niet kan uit oefenen. Naar wij vernemen heeft de heer Boender hoofd der Christelijke School met den Bijbel alhier, als zoodanig ontslag aangevraagd. Voor de betrekking bouwkundig opzichter voor de gemeenten liggen de in 't Land van Altena hebben zich 150 sollicitanten aangemeld. Vrijdagavond te ongeveer negen uur had op de Nieuwe Steeg alhier een auto-ongeval plaats dat zeer goed is afgeloopen. Een luxe wagen be stuurd door den heer De Reijer-Zaaier uit Meeuwen reed in een bocht tegen een tweetal teelefoonpalen op, waar door dezen afknapten. De wagen werd van voren geheel vernield. De chauf feur bekwam geen letsel, terwijl een andere inzittende aan 't hoofd werd gewond. De auto is door de firma Bax alhier naar de garage gesleept. Proces ver baal werd opgemaakt. - De Zondagschool vierde in 't ge bouw „Uw Koninkrijk kome" het jaarlijksche Kerstfeest onder leiding van Ds. Hooykaas. Na de gebruikelijke gezangen en gebeden, had de tractatie der kinderen plaats. Door de goede leiding mag dit Kerstfeest zeer zeker als geslaagd worden beschouwd. Tot Diaken der Gereformeerde kerk alhier werd gekozen de heer B. Schermers en tot Ouderling de heer Vermeulen. Op de Sluis alhier had Zondag j.l. een botsing plaats tusschen den be stelwagen der posterijen en een luxe auto, bestuurd door den heer P. v. Mierlo. Beide wagens liepen nogal averij op; vooral van laatstgenoemde, waarbij de bumper werd afgerukt. Proces-verbaal werd opgemaakt. De heer G. Verbeek te Raams- donksveer herdacht 28 December j.l. den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Papierfabriek „Maasmond" alhier. Begrijpelijk mocht de heer Verbeek zeer vele blij ken van belangstelilng en waardee ring ondervinden. Het dochtertje van den heer C. Rijken kwam tegen dè kachel te val len, waardoor zij een pan met koken de groenten over 't lichaam kreeg, en zeer ernstige brandwonden bekwam. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. In hotel Heessels hield de afdee- ling Dussen van de Noord-Brabant- sehe Mij van Landbouw een alge- ineene ledenvergadering, waarop de heer De Waard uit Werkendam een lezing hield over verschillende crisis aangelegenheden, die door de talrijke aanwezigen met belangstelling werd aanhoord. Wederom gaven zich enkele nieuwe leden op. Na wekeulaugen arbeid is het Ürauje-Comilé bier ter plaatse erin geslaagd een programma voor het a.s, huwelijk van onze Prinses op 7 Jauuaii as. samen te stellen, dat in alle opzichten tot ieders tevreden heid geslaagd kan heelen. Daags voor het huwelijk, 6 Jan., des avonds om 7 uur zal in de Ned. Herv. kerk door Ds. W. J. ten Bruggenkate een kerkdienst worden geleid. De huwelijksdag wordt ingezet om 's morgens half acht door een. reveille met Gardes d'honneur. De leden van onze harmonie Apollo zullen aan deze reveille hun mede werking verieenen. Om 8 uur zullen de klokken het feest inluiden Om 8.30 uur volgt een plechtige H. Mis in de R.K Kerk terwijl om 10 uur door de voetbal club S N. P. een wedstrijd zal worden gespeeld op haar terrein aao de Elisabethstraat. Om 11 uur klokkenluiden in aan sluiting met de plechtigheden in Den Haag terwijl op genoemd uur tevens een ruiterleest wordt ge houden. 's Middags om half twee vindt er 'n kinderaubade plaats op de markt, waarna tractatie der schoolkinderen. Deze tractatie is aangeboden door de firma Spijer -Brothers. Van 2.15—3.15 uur zal door de twee elftallen van Good—Luck een gecostumeerde voetbalwedstrijd! ge speeld worden. Om half vier volgt een groote optocht met versierde wagen3, be geleid door de harmonie en Gardes, d'honneur. Om vier uur zullen de klokkem hun gegalm wederom over de stadi doen hooren waarna om half zes. een optocht met lampions en fakkels wordt gehouden. Aan dezenoptochtt nemen alle schoolkinderen deel die; van het comité gratis een lampion: ontvangen. Verder luistert de har monie Apollo dezen optocht weer met muziek op. Js Avonds om half acht vinden er in de Veenestraat bij een feërieke verlichting volksspelen plaats terwijl om half negen een openluchtbal wordt gehouden, eveneens in de. Veenestraat. Het bal wordt geopendl met een Polonaise, Verder zal het Wilhelminapark,. het Plantsoen, het Gemeentehuis en de dansvloer schitterend worden verlicht. De café's mogen tot 12 uur mid dernacht geopend blijven terwijl algemeene toestemming wordt ge geven om dien dag in de café's muziek te maken. Ook aan de plaatselijke winkeliers is gedacht want zij mogen hun winkels geopend hebben, 4, 5 en 6 De levering zul Beslaan uit 18 iweedeliand&cne vliegtuigen en 4ii tweedenund^Ciie uioiorcii en oiidd" deeleu, nesliuid voor A3U toestellen Deze vergunning is de eersle Auieiikaaiiscue uitioeilicenlie voor leveling aan een der strijdende partijen in Spanje, lol dusver was de regeeilug er steeds langs den weg van oveireding ui geslaagd, üei a..nvragen van dergelijke ver gunningen ie vooikonien. Het vastuoudeii door de Vimaiert Company aan daar aan vi age, in een ujd dal de Eui opeescue mogend üedeu alle kracuieu inspannen voor nel vinden van een oplossing van hel non iiilerveiiue-piobleeui, üecll de Amerikaaiiscüe regeenug naar Uuiied Press nog verneemi lil groole Vei IcgeniielU gebracht De HuwedjKvfjasten

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6