BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN STUKKEN GEMENGD NIEUWS BOEKBESPREKING. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. DUSSEN, GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL, NIEUWKUIJK. VLIJMEN. speler door een speler der Boys gehaakt of i.d. De scheidsrechter waarschuwt en verzoekt den speler het terrein te verlaten. Doch nog de speler nog de aan voel der van Herpt wenscht hieraan mede te werken, zoodat de scheidsrech ter besluit de match te staken,wat hij op dat moment verplicht was en waar voor de noodige aanleiding bleek te be slaan. Dit kwam hem echter duur te staan, want men pleegde een formeelen aanval op hem, iets zooals men in caricaturen soms ziet uitgebeeld, was hier werkelijk heid. VJC zocht eveneens een veilig heen komen, terwijl de marechaussees uit Heusden eveneens met het geval op de hoogte bleek te zijn gebracht. De stand bij staking even voor de rust was 00. Nemen wy aan, dat hier een scheids rechter gefouteerd heeft (lezer dit is slechts een veronderstelling om even een voorbeeld te hebben), dan mogen wij toch in ons beschaafde wereld, waar- loe toch zeker onze Sporters behooren, veronderstellen, dat men zijn misnoegen, niet-eens-zyn of ontevredenheid, niet op een dergelijke laffe manier te kennen geeft. Wanneer 't zoo is, zooals onze zegsman 't ons vertelde, dan gelooven we dat dit gevalletje voor Herpt nog wel een staartje zal hebben. ELSHOUT. RK.V.V. E.S.C. Dat ESC met 4—1 in Elshout verloor is ons niets tegengevallen, want ESC is de zwakste ploeg van haar klasse. Concordia kon twee mooie goals pro- duceeren, terwijl de middenvoor van ESC slechts éénmaal kan tegenscoren. Bij de rust heeft Concordia de stand gebracht op 31. Na de rust krijgt ESC de wind in den rug, en gaan de ploegen dan ook goed tegen elkaar op en is het een pechbal voor Elshout, die Concordia, de vierde goal bezorgt. Hard werken helpt ESC thans niet meer en verliezen zij met 41. WIELRENNEN. Koppelwedstrijd te Parijs. In het Velodrome d'Hiver te Parijs is Zondag een 100 K.M. koppelwedstrijd ge houden, die door de Belgen Aerts-Dc> bruyker werd gewonnen voor onze land- genooten Pijnenburg-Slaats. Op een ronde eindigde als derde het Neder- landschDuitsche koppel Pellenaars- Schon. De uitslag luidde: 1 AertsDebruycker 43 punten, tijd 2 uur 9 min. 29.4 sec.; 2 Pijnenburg- Slaats 32 punten; Op een ronde: 3 Schon Pellenaars 54 punten. Wals en Deneef winnen den „Nacht van Kopenhagen". In den nacht van Zaterdag op Zondag werd op de winterbaan te Kopenhagen een acht-uurs-koppelwedstryd gehouden, welke een fraai succes voor het Neder- landschBelgische koppel WalsDeneef opleverde. Dit koppel beheerschte met de Belgen BillietDe Kuysscher, de win naars van den Zesdaagsche te Gent, het veld. Met een ronde voorsprong wonnen Wals en Deneef. Dat deze* twee koppels een klasse beter waren dan de overige deelnemers blijkt ook wel hieruit, dat het koppel Grundahl Hansen-Stieler hetwelk de derde plaats bezette, vyf ronden ach ter lag. De uitslag was: 1 WalsDeneef 62 punten, afgelegd 325.200 K.M.; Op een ronde: 2 Billiet De Kuysscher; Op vijf ronden: 3 Grun dahl HansenStieler 128 punten. De an dere koppels lagen meer dan vijf ronden achter. De Ned. Renners naar Amerika. Omtrent het contract, dat Slaats Pellenaars met den Amerikaanschen ma nager Oscar Egg zouden hebben aange gaan voor een tournée naar de Vereenig- de Staten, verneemt „de Zondagavond", dat Slaats, Pijnenburg, Wals en de Belg Deneef gecontracteerd hebben en in de tweede helft van Februari zullen ver trekken om aldaar in hoogstens twee zesdaagschen uit te komen. Pellenaars heeft echter nog geen con tract afgesloten. Deze renner stelde n.l. als eisch, met Slaats gekoppeld te worden waarop Egg niet is ingegaan. Mocht Chapman in Amerika echter zijn eisch vooralsnog inwilligen, dan is Pellenaars bereid zich in Februari* met de drie an dere Nederlanders en den Belg naar de Vereengde Staten te begeven. De kans -hierop schijnt echter niet groot te zijn. Voor de exploitanten der piste in de Nenytohal te Rotterdam, waar van 23 Februari tot 1 Maart een zesdaagsche verreden zal worden, beteekent het ver trek van de drie beste Europeesche kop- pelkoersers natuurijk een streep door de rekening, zoo teekent het blad daarbij aan. DUIVENSPORT. Waalwyksche Concoursbond. Zondag 17 Januari houdt de Waalwyk- sche Concoursbond haar onderlinge ten toonstelling in haar clublokaal van C. Heesbeen-Keetels. Als keurmeester zal fungeeren de heer Gust. v. Dongen uit Tilburg. Klasseindeeling is als volgt: Ou,de duiven boven 500 K.M. duivin- nen en doffers. Oude duiven beneden 500 K.M. duivin- nen en doffers. Jonge duiven boven 200 K.M. duivin- nen en doffers. Jonge duiven beneden 200 K.M. duivin nen en doffers. Keuring vliegtype. KAATSHEUVEL. Geboren: Maria Catharina Wilhel- mina d. v. N. J. Klijn en van Ja. Le Brun. Cornelis Johannes Maria z. v. M. van Esch en van Ca. van Bragt. Cornelis z. v. J. W. Dingemans en van Ga. Otten. Cornelius Gerardus An- tonius z. v. A. J. Zwaans en van Pa. Pa. Ra. Stokkermans. Adriana Christina Lamberta d. v. L. C. M. v. d. Hoven en van Aa. Aa. v. d. Heuvel. Arnoldine Maria Theresia Johanna d. v. G. J. S. Nijkamp en van Wa. Ma. van Hoorn. Jozef Emanuel Petrus z. v. J. J. de Brouwer en van Pa. Ea. van de Mortel. Johanna Gertruida Hen- rica d. v. J. F. Damen en van Ha. Ma. van Ree. Maria Josepha Johanna d. v. A. J. Kleijberg en van Ma. Aa. Klijn. Hubertus Petrus z. v. L. M. van Gorp en van Ja. Ca. Ligtvoet. Pe- tronella Johanna Theresia d.v. J. Glou- demans en van Ma. La. v. d. Heijden. Petrus Marinus Nico z. v. W. v. d. Linden en van A. Koks. Cornelia Petronella Arnolda Helena d. v. C. L. J. Brands en van Ca. Wa. v. Iersel. Pieter Antonius Johannes z. v. N. P. J. v. d. Sanden en van Ga. Ca. Aarts. Arnoldus Bernardus Cornelus z.v. J. J. v. d. Sanden en van Aa. Ja. Jansen. Johannes Petrus Wilhelmus z. v. J. A. Kemmeren en van Ga. Ma. Ja. v. Beers. Gertruda Cornelia Maria d. v. J. A. M. Wouters en van Ha. Aa. Ca. Brants. Adriana Petronella d.v. L. C. M. Ververs en van Pa. de Kok. Huwelijks-Aangiften: C. J. A. W. Matthijs oud 37 j., wonende te Heer len en Aa. Wa. Ma. Muscus oud 25 j.. wonende alhier. E. C. van Noije, oud 31 jaren, wonende alhier en Ca. Ha. Ma. Pijnenburg, oud 39 jaren, wo nende alhier. Huwelijken: P. Eigenraam, oud 40 jaren, wonende te Oudenrijn en Ma. Eth. Ha. Seller oud 49 jaren, wonende alhier. Overlijden: Aa. Ma. v.d. Linden oud 80 jaren, weduwe van G. M. Verhoe ven. M. J. Heijs, oud 74 jaren. Vertrokken: V. A. Jansen en gezin naar Tilburg. A. J. Pols n. Sprang- Capelle. -C. Vercammen en gezin n. Tilburg. Ingekomen: H. Peters, van Bemmel. Aa. Grootenboer, van Waalwijk. Aa. Fouchier, van Tilburg. Ja. Ec- ker. van Tilburg. Buiten verantwoordelijkheid der Red. Drunen, 5 Jan, '37. Geachte Redactie, Drunen maakt zich in grootsche wijze op voor de a.s. feesten. Aller wegen worden versieringen aange bracht, iets wat wij in jaren niet meer hebben gekend en vanzelf ook de huidige jeugd niet. Opvallend is, hoe dan ook in andere plaatsen versieringen soms weken aan een stuk ongedeerd blijven, terwijl in Drunen reeds de eerste dag vernielingen en kwajon gensstreken vielen te constateeren. Waarvoor is dat noodig? Nu heeft Drunen een echt dorps feest, Laat nu iedereen helpen dit te doen slagen, waarvoor wij nog maals een beroep doen op onze inwoners, maar vooral op de jeugd. Helpt allen mee om Drunen in ongerepte feesttooi te houden, zoo lang dit noodig is! Verniel niet de straatversieringen en aanplantingen en-z. doch leer 't waardeeren en bescherm dit, wanneer er dan toch nog van die hardleersche lui zijn, die denken alles en overal te mogen doen wat hun uitkomt. Daarvoor is ieders medewerking noodig INWONER! In 't Liefdegesticht alhier over leed na een kort ziekbed de Eerw. Zr. Michela, voorzien der H.H. Sacramen ten der Stervenden. De Eerw. Zr. Mi chela was slechts enkele maanden te dezer plaatse, doch vertoefde voorheen reeds 30 jaar in 't Klooster der Eerw. Zusters v. Liefde te Geertruidenberg. Alhier en ook te G'berg was de over ledene als assistente aangesteld. Zondag j.l. gaf de R.K. Tooneel- vereeniging „Oefening en Vermaak", in 't Vereenigingsgebouw alhier haar laatste winteruitvoering. Opgevoerd werd 't tooneelstuk „Roeping", alsme de de klucht „De truc van Jim". De zaal was zeer goed bezet en hieruit blijkt wel dat 't Dussensche publiek 't werk van O. en V. meer en meer weet te waardeeren. Na elk bedrijf viel den spelers een hartelijke ovatie ten deel. Zondagmorgen na de Hoogmis hield de Reisvereeniging,. gevestigd in hotel „Koppelpaarden" alhier, een zeer belangrijke ledenvergadering, welke noodzakelijk was om de vele wanbe grippen omtrent deze vereeniging te doen verdwijnen. Uit 't verslag van den secretaris-penningmeester, dhr. J. Domeni, bleek dan ook dat de vereeni ging in ledental is gedaald, doch dat de financieele zijde versterkt is. Beslo ten werd om met de eerstkomende Ant- werpsche zesdaagsche een reis daar heen te maken. Te elfder ure is door de groote actie en initiatief van Ds. Hindriks al hier een wijziging gekomen in 't aan vankelijke plan om Donderdag a.s. geen feestelijkheden alhier te organi- seeren. In korte spanne tijds heeft Ds. Hin driks 't klaar gespeeld, een, hoewel be scheiden, dan toch attractievol pro gramma in elkaar te zetten. Naast de tractatie der schoolkinde ren en 't optreden va neen goochelaar in de scholen, zal er des avonds een fakkeloptocht gehouden worden, ter wijl 't gemeentehuis zal worden verlicht en versierd. Een aubade zal door de schoolkinderen worden uitgevoerd, ter wijl de Chr. Zangvereeniging haar me dewerking eveneens zal verleenen. Naast dit alles zal nog getracht wor den de medewerking der fanfare „Wil- helmina" te verkrijgen, doch zekerheid hieromtrent konden wij bij 't ter perse gaan van dit bericht nog niet verkrij gen. doch aangezien de fanfare steeds voor allen en alles heeft klaar gestaan, zal zij in deze ook wel niet teleur stel len. De goochelaar zal des avonds even eens in de café's optreden, terwijl ook aldaar muziek gemaakt mag worden. HANK. Zaterdag j.l. gaf de mondorgel- vereeniging „Kunst Adelt" uit Nieuw- kuik in de zaal van den heer A. Lee mans aan den Straatweg alhier, met medewerking van dep humorist Th. Kastelijns een welgeslaagde uitvoering. De zaal was goed bezet en 't gebodene dat hier nog zelden werd aangehoord, werd met aandacht gevolgd. „Kunst Adelt" heeft met deze uit voering veel succes geoogst. Zaterdagavond is een zekere van A., wonende te Nieuwendijk, door een zekere O., wonende te Almkerk, mishandeld. Aangifte volgde bij de plaatselijke politie, die een onder zoek instelde en proces verbaal opmaakte. De oorzaak schijnt een oude veete te zijn. Demishandeling was niet van ernstigen aard. Zaterdagavond is in het café »Leemans« alhier een uitvoering gegeven door het mondharmonica gezelschap »Kunst Adeit« te Nieuw kuik. Als humorist trad hierbij op de heer Casteleijn. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Het gezelschap viel erg in den smaak. Na afloop keerde ieder zeer voldaan huiswaarts en werd de delectante een tot weerzien toegeroepen. Vermoedelijk geeft bedoeld gezelschap in den loop der maand een uitvoering in café Leemans te Dussen. Dezer dagen had den fabrieks arbeider Sgroot alhier, het ongeluk met zijn rechterhand onder een papierwals terecht te komen op de papieifabiiek »Maasmond« alhier. Zijn hand was zwaar gekneusd en hij moest zich onmiddellijk onder behandeling stellen van Dr. Van Vuure te Dussen. Voorloopig zal hij zijn werk niet kunnen ver richten. Door de gemeente-politie werd te gen een tweetal personen uit deze ge meente proces-verbaal opgemaakt we gens poging tot diefstal van kolen op het terrein van de groentenzouterij der firma Spijer-Brothers alhier. -yNaar wij vernemen zal de op tocht ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Juliana, welke aanvanke lijk in deze gemeente zou gehouden worden om half vier, gehouden worden om half drie. De opstelling geschiedt in de Bastionstraat. Tijdens deze optocht zullen een groot aantal duiven worden losgelaten. De optocht wordt ontbon den op de Markt, waarna prijsuitrei king plaats vindt op de kiosk. De prij zen zijn: le prijs 15. 2e pr. 10; 3e pr. 7.50: 4e pr. 5 en 5e pr. 2.50. Verder is het sluitingsuur der café's bepaald op 1 uur 's nachts. Tegen E. uit deze gemeente werd door de gemeente-politie proces-ver baal opgemaakt wegens diefstal van 'n autoklokje. Is—' Mej. J. Weterings uit deze ge meente is benoemd tot kweekelinge met akte aan de R.K. Bijzondere Meis jesschool alhier. Zaterdag 9 Januari a.s. zal van- Nvege de R.K. Bond van Overheids personeel St. Paulus, een voordracht avond met lichtbeelden worden gege ven in het R.K. Parochiehuis alhier. s^voor de Evangelisatie Eden Ha- ëzer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.30 uur en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Loon-op-Zand. te houden op a.s. Vrijdag 8 Januari, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize, en zoo noodig voortzetting op de volgen de werkdagen. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken. 3. Verslag van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente over 1936. 4. Voorstel tot wijziging van het werkliedenreglement. 5. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe schoolgeldverordening. 6. Benoeming leden stembureaux voor de in dit jaar te houden ver kiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 7. Voorstel om als begunstiger toe te treden tot de Nederlandsche Ver eeniging voor Luchtbescherming. 8. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente. 9. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur dezer ge meente wegens periodieke aftre ding. 10. Voorstel tot verkoop van de voor malige onderwijzerswoning te Kaatsheuvel. 11. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, aanwijzende de dagen waarop de bepalingen van de winkelsluitingswet 1930 (Staats blad nr. 460) niet zullen gelden. 12. Rondvraag. ST. JOACHIMSMOER. Ty nadeele van den landbouwer J. Sm., alhier, is des nachts een splin ternieuw heerenrijwiel ontvreemd. Voorzeker een schadepostje voor den betrokkene. Op 31 Dec. 1936 bedroeg t aan tal inwoners 317; 't aantal communi canten is 262, aan wie in 1936: 14200 H. Communiën werden uitgereikt; 7 huwelijken werden in onze parochie gesloten, waarvan 4 van niet-parochi- anen. Aan 8 pasgeboren kinderen werd 't H. Doopsel toegediend, terwijl 4 sterfgevallen plaats hadden in 1936. 't Aantal leerplichtige kinderen op de lagere school daalde tot 36, waaron der nog 5 uit een andere gemeente. De tweede wettelijke leerkracht werd daar door 1 Mei overcompleet. Het officieele program luidt als volgt Des morgens reveille die geblazen zal worden vanaf den toren der R K. Kerk om 7'/a uur. Om 9 uur zal een plechtige H. Mis worden opgedragen met De Deum. Daarna opstelling van den luiste- rijken optocht. Deza optocht wordt gehouden door de drie wijken uit de gemeente nl. Onsenoort, Heieind en Midden- buurt. Voor de mooiste groepen of versierde wageus in dezen optocht zijn geldprijzen beschikbaar gesteld. Om 4 uur zal door de harmonie »De Eendracht» en de liedertafel «Oefening baart Kunst» een serenade worden gebracht aan den heer Burgemeester der gemeente Viijmen. De vereenigingen zullen hierbij worden vergezeld door het Oranje Comité en de Wijk commissies. Des avonds worden in alle café's dans muziek met attracties gegeven. De tweeden dag Vrijdag een groote Kinderoptocht door alle jongens en meisjes der bijzondere scholen onder leiding van het onderwijzend per soneel en met begeleiding der har monie. Na dezen optocht zal voor de R.K. Kerk door de kinderen een zanghulde worden gebracht. Hierna heeft voor de kinderen in de beide scholen een tractatie plaats op krentenbollen en chocolade. Ook dezen tweeden dag zal voor de grooteren me, dansmuziek en attractias in de café's worden be sloten. De liedertafel ^Oefening baart Kunst» besloot haar eerste groote winter-uitvoering tegeven op Zondag 17 Januari in café de Bont. Voor deze uitvoering werd geengageerd de Tooneelvereensging «Kunst na Ar beid» alhier. Plechtige vergadering van den raad dezer gemeente op Donderdag 7 Januari 1937 des voormiddags lO'/j uur ten raadhuize dezer ge meente (niet 11 uur.) In deze vergadering wordt aan de orde gesteld 1. Rede van den Voorzitter in ver band met het huwelijk van H.K H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard von Lippe Biesterfeld. 2. Mededeeling van het verzenden van felicitatie telegrammen aan H.M. de Koningin en het Prinselijk Paar. 3. Voorstel van Burgemeester en ethouders tot wijziging van de volgende straatnamen -. 1. De Voorstraat vanaf Dr. Weijers tot en met J. van Heivoort B. no. 9 in Prinses Juliana-straat. 2. Het Kerkstraat je, dat met wel willende medewerkidg van het R.K. Kerkbestuurzal worden ver. breed, in Prine Bernhard-straat Na afhandeling der agenda wordt gelegenheid gegeven in verband met het Prinselijk Huwelijk het wooid te yoeren. GENEESHEER UIT BORCULO VERONGELUKT. Dinsdagmorgen is op den Bergcn- scheweg bij Borculo dr. G. P. Schey uil deze gemeente door de gladheid van den weg met zijn motor in de bocht geslipt. Hij kwam op de tramrails te recht en bleef bewusteloos liggen. De machinist van een naderende tram merkte het slachtoffer gelukkig bij tijds op. Omwonenden droegen den geneesheer in een nabijzijde woning, vanwaar bij later met een ziekenauto naar zijn woning is vervoerd. Hier is hij in den loop van den avond a <n zijn kwetsuren bezweken. VOETBALVELDSLAG TE HERPT. Tijdens een voetbalmatch in Herpt tusschen de Herptsche Boys en VJC uit Drunen werd door den scheidsrech ter een der spelers van Herpt verzocht bet terrein te verlaten. Een en ander vlotte niet goed, waar door de arbiter zich genoodzaakt voelde de match te staken. Als dank daarvoor werd als 't ware een overval op hem gepleegd door de Herpt-spelers en publiek, terwijl kleine schcmutse- lingen ontstonden tusschen de ploe gen. De marechaussee te Heusden werd gewaarschuwd en nam den mishan delden arbiter onder bescherming. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Maandagavond omstreeks half 9 is de 68-jarige heer A. Boezaard die van een bezoek hij een kennis huiswaarts keerde, op den rijksstraatweg onder de gemeente Zwammerdam aangere den door een personenauto, bestuurd door den heer v. d. S. uit Gouda. Voor zoover uit het politieonderzoek is komen vast te staan, heeft de heer Boezaard niet op het voetpad geloo- pen, doch op den rijksweg. De autobe- sturder verklaarde althans, dat hij den heer B. plotseling voor zijn wa gen zag, zoodat hij niet meer kon stoppen. Het slachtoffer, dat enkele meters werd meegesleurd, werd in be- wusteloozen toestand opgenomen. Reeds eenige minuten later is hij aan de bekomen verwondingen overleden. .1. P. Zomers-Vermeer: DE VILLA ZONNE-OORD. Ingenaaid ƒ2.90; gebonden >3.90. Uitg.: v. Holkemn en Warendorf N.V., Amsterdam. Een oorspronkelijke roman van de bekende schrijfster van trieste boeken, die ditmaal haar aandacht wijdt aan een viertal zenuwzieken, die op villa Zonneoord door den psychiater Dr. Nije- velt liefdevol verpleegd worden. De dokter geeft zich met algelieele toewijding en met zijn inenschlievend hart aan de verzorging van de beklagenswaardiger Met ontroering en overtui ging heeft de schrijfster de verschillende karak ters uitgeheeld. Wij zien in de villa den trou wen verpleger, die den dokter vervangt, en ma ken kennis met diens twee dokters, van wie de eenc de moeder en de andere den vader aan hangt. Maar hoven alles staat de psychiater met zijn edel gevoel en volkomen begrijpen van al les. Hij hem vonden de patiënten, die hun nood lot tegemoet gingen, een laatste veilige haven. De aard van het gegeven en beschrijving van bepaalde feiten, cischen voorbehoud voor gees telijk volwassenen. G. Uilkons-van Nes: DUIKELAARTJE. Ingenaaid >1.20; gebonden ƒ1.90. Nitg.: Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. Van deze bekende roman verscheen reeds de 18e druk, waaruit wel blijkt, hoe graag men dit boek leest, dat verhaalt over en stadsdochter, die door haar huwelijk tot de deftigen van een dorp gaat behooren en door haar frissche op vattingen nogal eens in* botsing komt met de henepen dorpsmenschen, wier karakters met zachten humor door de schrijfster zijn weerge geven. Ook «1e nieuwe druk zal wel weer spoe dig uitverkocht zijn. Jo van Dorp: KAMPEER IDYLLEN'. Een allergezelligste vaeantie wordt door een clubje meisjes nabij en op «ie Kagerplassen door gebracht, waar zij zich met een gewonnen zeil boot vermaken en volop genieten van wind en water. Een mooi boekje voor meisjes van 1416 jaar.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3