Plaatselijke Berichten. ADVERTEERT IN DIT BLAD. Woensdag 6 Januari 1937 DE ECHO VAN HET ZUIDEN TweedevBlad geit t JOS. TIMMERMANS t Maandagavond overleed na 'n kort stondige, doch hevige ziekte, in den jeugdigen leeftijd van 24 jaren in het St. Nicolaas-ziekenhuis alhier, de heer Jos. Timmermans, die sinds April van het vorig jaar aan ons blad verbon den was als verslaggever en mede redacteur. In den korten tijd dat de overledene aan ons blad werkzaam was, heeft de heer Timmermans zich doen kennen als een beschaafd, ontwikkeld en ac tief jongmensch met hoogstaande principes en wij zijn overtuigd dat de genen die met hem in relatie kwamen gaarne dit bijzonder gunstige oordeel zullen onderschrijvèn. Hiervan getuigt de wijze waarop men hem overal van het begin af in zijne niet altijd gemakkelijke functie is tegemoet getreden, zoowel de auto riteiten als particulieren, vereenigin- gen en gezelschappen. Waar hij kwam maakte hij een goede indruk en had men waardeering voor z'n werk. De heer Timmermans was secretaris van den R.K. Jongen Middenstand en lid van 't Comité voor bijzondere nooden. Ons blad verliest in hem een goede kracht en toegewijd medewerker en de redactie en zijn collega's zullen den overledene, die naar menschel ij ke be rekening veel te vroeg is heengegaan van z'n dierbaren, z'n vrienden en z'n werkkring, in dankbare herinnering bewaren. Hij ruste in vrede! Donderdag zijn onze kantoren den geheelen dag gesloten. Ons volgend nummer verschijnt op den gewonen tijd. Advertenties worden ingewacht tot Vrijdag 12 uur. Heeren correspondenten gelieven goed op verschijn-data en -uren te let ten en ons hun berichten tijdig te doen geworden. RONDOM DE ORANJE FEESTEN. Overal in onze gemeente zijn de voorbereidingen voor het groote feest haast voltooid. De wijk-comité's heb ben om strijd gewerkt om de straat versiering zoo schitterend mogelijk te doen zijn en verschillende buurten zijn daarin werkelijk buitengewoon geslaagd. Ook officieele gebouwen en talrijke particuliere gebouwen en huizen zijn van smaakvolle versieringen en ver lichtingen voorzien en daaronder tref fen we prachtige gevel- en vitrine- versieringen. Het gaat niet aan om hier beschrij vingen te geven of namen te noemen, men moet het zelf maar komen be* wonderen en beoordeelen. Maar het mag gezegd, dat onze geheele gemeen te tol in de kleinste dammen en straat jes een bijzonder feestelijk aanzien zal hebben; de stemming begint reeds te komen en het belooft dus 'n feest, zooals we zelden gevierd hebben. Dat wenschcn wij al onze lezers gaarne toe, ook als dank voor de groote zor gen en moeiten die de comité's van hoog tot laag zich hebben gegeven. Er is gewerkt met voorbeeldigen ijver en eensgezindheid en met gun stig resultaat. Het werk zal bekroond worden door een algemeene deelne ming en prettige, gepaste feestviering. Het volledige programma heeft men gelezen in ons nummer van 1.1. Zater dag en wordt nog huis aan huis be zorgd. Voor vanavond is de inzet een plech tig Lof met Te Deum in de kerk van St. Jan en een Dienst in de Ned. Herv. Kerken te Besoijen en aan de Haven. In navolging van andere wijken heeft ook de buurtschap Hoogeinde Zondag zijn Oranje-Bal gehouden in de zaal van den heer P. van Crom- voirt. Het was er zeer druk en er heerschte een uitgelaten feeststemming, waar toe de uitstekende muziek van de be kende „Darling Band" niet weinig bij droeg. In 't Hof van Holland van den heer C. Smolders werd eveneens een druk bezocht en geanimeerd Oranje-bal ge geven. Het ging er prettig naar toe en ook hier werd het gestelde resultaat goed bereikt. In Musis Sacrum gaf de wijk Markt —Hoek Dinsdagavond een buitenge woon geslaagd Oranje-bal. Het was er druk en zeer gezellig. CENTRAAL ORANJE-COMITE. Tot onze spijt verzuimden wij in het programma te vermelden, dat de versterkte radio-reportage op het Raad huisplein geheel belangeloos door de Directie van bet R.D.B.-theater ver zorgd wordt. Wij willen dit verzuim hiermede gaarne herstellen en behoeven niet te zeggen, dat deze geste niet alleen door ons, doch speciaal ook door het aan wezige publiek zeer op prijs gesteld zal worden. Verder willen wij nog de aandacht vestigen op de oliebollentenl die op de Markt is opgesteld waar geheel den dag verkocht zal worden en hopen wij dat door feestvierend Waalwijk een druk gebruik van deze gelegenheid gemaakt zal worden. De netto-opbrengst zai dienen om de groote kosten aan het organiseeren van de feestelijkheden verbonden, mede te dekken. Wij vertrouwen, dat een ieder zal medewerken om dezen feestdag zoo goed en prettig mogelijk te doen sla gen en brengen hartelijk dank aan de velen, die op zoo'n spontane wijze aan de organisatie er van hebben deelge nomen. Het Bestuur. P.T.T.-DIENST OP 7 JANUARI 1937 (Huwelijksfeesten Vorstelijk Bruidspaar). Op 7 Januari zijn de kantoren te Waalwijk, Waspik, 's-Grevelduin-Ca- pelle en 's-Gravenmoer, alsmede de stations te Sprang, Vrijhoeve-Capelle, Eethen, Meeuwen en Drongelen ge opend als op Zondagen. Er wordt aldaar geen bestelling uit gevoerd. Gelegenheid tot kosteloos af halen tijdens de daarvoor op Zonda gen aangewezen tijdvakken. De post-agentschappen annex tele- graaf-telefoonstation te\ Besoijen en Baardwijk zijn gesloten voor den P.T.T.-dienst. OPBRENGST VERMAKELIJKHEIDS BELASTING. De opbrengst der Stedelijke .Belas ting (Vermakelijkheden) bedroeg: 1935: ƒ5935.25. 1936: ƒ4769.89. alzoo 1200.minder. WANDSCHILDERING IN DE TROUWZAAL VAN HET GEMEENTEHUIS. De wandschildering in de trouwzaal in ons gemeentehuis, die de Waal wij k- sche kunstschilder Theo van Delft heeft vervaardigd in opdracht van de Verecniging van Waalwijksche Schoen fabrikanten, welke deze schildering indertijd aan de gemeente heeft aan geboden, is thans gereedgekomen. Wij vernemen dat binnenkort de of ficieele aanbieding aan het gemeente bestuur zal plaats hebben. Wij hopen dan nader terug te ko men op dit kunstwerk van bijzondere waarde, om de zaak tegenover op drachtgevers en autoriteiten niet voor uit te loopen. NED. HERV. KERK WAALWIJK. In de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk zal op den vooravond van het Vorste lijk Huwelijk op Woensdag 6 Januari 's avonds half 8 een korte dank- en bededienst worden gehouden, waartoe de leden der gemeente hiermede wor den uitgenoodigd. FILMAC-VOORSTELLINGEN IN HET R.D.B.THEATER. Het Huwelijk van Prinses Juliana. Geheel op dezelfde wijze als de po pulaire CINEAC-theaters in de groote steden brengt bet R.D.B.-theater in Waalwijk op Zaterdagmiddag a.s. de primeur van Actualiteiten Voorstel lingen, waar men de jongste wereld gebeurtenissen op de film kan volgen. Natuurlijk speelt het Huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard een groote rol in het Nieuws van deze week, zoodat dan reeds een uitvoerige filmreportage van de Huwelijksplech tigheden van Donderdag 7 Januari zal worden vertoond. Iedereen kan thans van deze grootsche gebeurtenis voor ons land op eenvoudige en goedkoope wijze ooggetuige zijn. Verder ziet men een reeks andere belangrijke actuali teiten. Evenals in de CINEAC-voorstellin- gen wordt in de FILfMAC-voorstellin- gen het Nieuws aangevuld met een teekenfilm, documentaire films en 'n klucht tot een voorstelling van circa 1 uur. Tijdens de FILMAC-voorstel- lingen wordt dus géén hoofdnummer vertoond. Gezien de geweldige belangstelling voor het Huwelijk van onze Prinses, ook in onze gemeente, zal wel ieder een dit majestueuze schouwspel wil len zien en wij twijfelen er niet aan of de Directie van het R.D.B.-theater zal met haar eerste serie FILMAC-voor- stellingcn een overweldigend succes hebben, vooral ook omdat de entree prijzen zoo uiterst laag zijn! Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de raambiljetten en naar de achterstaande advertentie. STILLE OMGANG. Zondagmiddag te 12 uur had in den R.K. Gildenbond te Waalwijk de Jaar lij ksche Algemeene Vergadering plaats van het Genootschap „Stille Omgang" afdeeling Waalwijk. De Voorzitter, de Zeer Eerw. Heer Pastoor Verhagen, opende deze bij eenkomst en wenschte de aanwezigen een Zalig Nieuwjaar toe en gaf hierna het woord aan den Secretaris, den heer Klaassen, voor het uitbrengen van 't Jaarverslag, waaruit o.m. bleek, alsdat er twee plaatsen, n.l. Heusden en Raamsdonksveer bij de Al'd. Waalwijk waren aangesloten. Het ledental be droeg ruim 300 leden. De heer Siegenhorn bracht het fi- nantieel verslag uit, waaruit bleek, dat er een voordeelig saldo is van ruim 100.—. De Voorzitter bracht beide functio narissen dank voor hun werkzaam heden, waarbij de vergadering door applaus zich aansloot. De Secretaris behandelde eenige correspondentie, n.l. van de Afd. Til burg, om zich bij ben aan te sluiten evenals vorig jaar. Deze regeling was het vorig jaar buitengewoon goed be vallen en de vergadering ging una niem hiermede accoord. Ook was er een schrijven ingeko men van het Hoofdbestuur van iiet Genootschap uit Amsterdam met de mededeeling, dat Waalwijk zich zou aansluiten bij de afdeeling 's-Bosch. Hiermede ging men niet accoord. Na dat nog eenige besprekingen hierover werden gehouden, werd den afgevaar digde, den heer Klaassen, opgedragen bij het hoofdbestuur er op aan te drin gen, dat Waalwijk zich bij Tilburg kon aansluiten. De Omgang zal plaats hebben op 7 of 14 Maart a.s. Door den heer Scholten werd voor gesteld, gezien hel voordeelig saldo der kas, om een vaandel aan te schaf fen, daar de Afd. Waalwijk al 'n flin ke afdeeling is en dit vaan te doen ver vaardigen door leden van den Missie- naaikring of door eenige dames, die daarvoor aangezocht zullen worden. Ook werd door hetzelfde lid voor gesteld om nog meer propaganda te maken ook in de omliggende gemeen ten, om toe te treden tot de afdeeling Waalwijk. Het bestuur nam beide voorstellen zeer gaarne aan en zal spoedig met 'n ontwerp ter vergadering komen. De vergadering ging hiermede ac coord. FTt Tot Broedermeester in de parochie Besoijen werd benoemd de heer C. Hamers. Nadat de Voorzitter nog een opwek kend woord had gesproken, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. ST. CLEMENS JEUGDVEREENIGING. Zondagavond werd in het Patro naatsgebouw te v.m. Baardwijk een uitvoering gegeven vanwege de St. Cle mens Jeugdvereeniging. De belangstel ling was bevredigend, doch jammer en onbegrijpelijk was het dat de ouders, op wier aanwezigheid steeds bijzonder prijs wordt gesteld, niet meer blijk van medeleven met het Jeugdwerk aan den dag leggen. Nadat de avond geopend was met het gezamenlijk zingen van het Wil helmus met het oog op de nationale feeststemming die er over het geheele land heerscht, kwamen de tooneelis- ten van „Kunst na Arbeid" voor het voetlicht met de één-acter: „Twee zon der werk", een schets die bijzonder pastte in het kader van dezen tijd, die een schril licht wierp op de ellende onder de werkloozen en daarnaast 'n uitbeelding gaf van de troostbrengende wijdingsvolle sfeer van den Kerst nacht. Aan 't spelersmateriaal werden, om de strekking van het stuk ten volle tot zijn recht te doen komen, vrij hooge eischen gesteld, waaraan weliswaar niet geheel kon worden voldaan; doch gezien de jeugd en de geringe tooneel- routine dezer spelers sloegen zij zich nog vrij goed door de moeilijkheden heen. De heer Henri 't Sas was door ziek te plotseling verhinderd zijn aange kondigde vroolijke kunstavond te ver zorgen, doch zijn vervangers toonden zich niet minder begaafd en boden 'n zeer aantrekkelijk gevarieerd program ma van vroolijke en ernstige liederen en voordrachten. De heer van Straaten vulde de pau zes met populaire muziek op zijn ac cordeon, waarop hij zich als steeds bijzonder vaardig toonde. Het was voor de bezoekers een ge notvolle avond vol afwisseling. BRUTALE INBRAAK. De dader werd herkend, doch blijft ontkennen. In de Putstraat, waar den laatsten tijd reeds meerdere diefstallen hebben plaats gevoden, zonder dat met zeker heid de dader kon worden aangewe zen, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag wederom een brutale in braak plaats gevonden. Ditmaal is de dader echter pertinent herkend en bo vendien zijn verschillende andere be zwarende bewijsstukken aanwezig, die zekeren J. de F. alhier, die reeds lan ger als verdachte bij andere diefstal len werd beschouwd, als de inbreker aanwijzen, al blijft hij ook hal- starrig ontkennen. De echtgenoote van den heer C. v. Mierlo meende te half 2 des nachts 'n verdacht gerucht te hooien, doch kon aanvankelijk nog niet aan de aanwe zigheid van een inbreker gelooven. Zij ging zich in de slaapkamer der kin deren overtuigen of het gerucht soms daar vandaan kwam, doch waar alles rustig sliep begaf zij zich ook weer te bed, waarbij zij echter het licht op den z.g. „overloop" aan liet. Het ver dachte geluid werd echter nadien nog gehoord en even later hoorde 't echt paar v. Mierlo (de man lag toevallig ziek te bed) iemand den trap opkomen. Vanuit de slaapkamer kon de vrouw op den verlichten overloop zien en daar zag zij plotseling den inbreker voor zich, die blijkbaar in de slaap kamer naar geld wilde gaan zoeken wat hij beneden in het huis niet ge vonden had. Zij maakte direct alarm en gooide met een kruik, die zij het eerst onder haar bereik had, naar den inbreker. Deze koos direct het hazen pad en vluchtte beneden door een op geschoven raam naar buiten. Men waarschuwde den in de nabij heid wonenden agent van politie Driessen, die direct een onderzoek in stelde. Vermoedelijk heeft de inbreker eerst gepoogd via de garage het huis binnen te dringen. Hij wist 'n grendel van de garagedeur open te schuiven. Eenmaal hier bin nen vond bij echter de verbindingsdeur naar het woonhuis gesloten en moest hij het langs een anderen weg probee- ren. Hij heeft daarop zoolang aan een der zijramen gemorreld tot hij de pen eruit gewerkt had en hij het raam kon openschuiven. Hierna heeft hij de wo ning en den winkel doorzocht, en borg enkele winkel-artikelen als: 2 pakjes boter, 2 pakjes sigaretten en 'n kistje sigaren, alvast in een zak die hij bij zich had en die hij bij zijn overhaaste vlucht heeft moeten achterlaten. Het was hem echter blijkbaar om geld te doen en waar hij dat beneden niet vond, had hij de brutaliteit zich naar boven te begeven, ofschoon toch op den overloop het licht nog brandde, zooals hierboven reeds vermeld. Door het kordate optreden van de vrouw des huizes is hij echter hals over kop gevlucht. Men vond op de trap een klein zakmes en op het trot toir, vlak bij het opgeschoven raam waardoor hij gevlucht was, lag de hoed die de inbreker gedragen had en elders bij een familielid bad meege nomen; mogelijk om de verdachtma king van zich af te schuiven. Door de verklaringen van Mej. v. M. die den dader direct herkend had en de verdere aanwijzingen die hij had achtergelaten, kon de politie reeds Zondagmorgen zekeren J. de F. aan houden, die eveneens in de Putstraat naast het pand van den beer v. M. woonachtig is. Niettegenstaande hij reeds eenige malen aan een streng verhoor is onderworpen en hij bij confrontatie door Mej. v. M. pertinent als de dader werd aangewezen, blijft hij ontkennen en heeft de politie hem weer op vrije voeten gesteld. Vermoe delijk zal hij echter na dit laatste bru tale stukje den dans wel niet ont springen. - Grieperig! ampo lucht op en geneestl BIIJZ. VRIJW. LANDSTORM. Tot plaatselijk leider van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling Besoijen, is benoemd de heer Th. J. Nuyten. EEN SUCCES-REVUE. A.s. Zaterdag 9 Januari geeft het Brabants Volkstooneel onder regie van J. van Ostade een opvoering van de bekende succes-revue ,,'t Is altij iet", waaraan 40 personen meewer ken, waaronder de beste revue-komie ken, een 1-tal with star girls en 't dans paar Rita en haar partner, in Musis Sacrum. In tal van plaatsen, o.a. in de Schouwburg te Tilburg werd talrijke malen voor stampvol-bezette zalen ge speeld en met overweldigend succes. Wij wijzen b.v. op de scènes „De schooljongen", „de Verkeersagent", voorts de balets Leniewals, Rumba d'Argentine enz. Het belooft in Waalwijk, waar men zeer op revue's gesteld is, een drukke avond, vooral waar aan costumeering en decors de grootste zorg wordt be steedt. ONTSLAG. Naar wij vernemen is de geld-op- haler-meteropnemer Sch. der Licht- en Waterbedrijven, als zoodanig ontsla gen. DIEFSTAL. Naar men ons mededeelt zou in den nacht van Zondag op Maandag inge broken zijn bij zekeren v. d. V. aan 't Westeinde en 10 ontvreemd zijn. CURSUS ARCHITECT. In het tweede trimester van hoven- genoemden cursus der R.K. Leergan gen te Tilburg, zullen als nieuwe do centen optreden ir. F. Bolsius (ont werpen van gebouwen, het woonhuis) H. Bonsel (bouwstoffen, leidingen, isolatiematerialen); p.drs. Gerlachus P. M. Cap. (iconografie, liturgie); ir. J. Kuiper (ontwerpen van gebouwen: beginselen, onderdeelen, enz.), terwijl door den heer H. Hansen Jr. een twee tal lezingen zal worden gehouden over Boerderijbouw. Er bestaat voor een beperkt aantal belangstellenden gelegenheid een of meer dezer cursussen als toehoorder te volgen. Men gelieve zich daarvoor te wenden tot den Rector der R.K. Leergangen te Tilburg. „Bata" contra „De Schoen". In hooger beroep in het kortgeding zijn Maandag voor het Haagsche gerechtshof de pleidooien gehouden in een procedure, aanhangiggemaakt door de N.V. ledertabriek »Bata« te Best contra den Ned. bond van schoenmakers-patroons en schoen- winkeliersvereenigingen en tegen de heeren F. Hessels, hoofdredacteur en J. A. Melhado, redacteur van het vakblad »l)e Schoen«, op grond, dat in dit vakblad artikelen of uitlatin. gen voorkwamen, welke Bata voor haar beleedigend althans lasterlijk achtte. In eerste instantie heeft de pre sident der Haagsche rechtbank den eisch tot verbod van die artikelen afgewezen. Voor Bata werd gepleit door mr. \V. J. van Dijk uit Eindhoven, die het beroep van den gedaagde op het algemeen belang ten deze afwees. Het is geenszins de bedoeling van Bata om elke publicatie over haar bedrijf geheel te willen doen ver bieden, doch zij verlangt slechts, dat, wanneer men haar bestrijden wil, die bestrijding op een fatsoenlijke wijze geschiedt. Daarom zullen ge. daagden door een verbod van de gewraakte artikelen dan ook geens zins in hun recht tot publicatie worden aangetast, als zij maar bin nen de grenzen der fatsoenlijke journalistiek blijven. Voor de gedaagden trad op mr. W. Nathans, die betoogde, dat uit sluitend in het algemeen belang is gehandeld en dat in het geheel niet de bedoeling heeft voorgezeten om Bata opzettelijk te beleedigen. Ge daagden hebben slechts economisch niet toelaatbare verhoudingen willen signaleeren. Voorts betoogde pleiter, dat de in de dagvaarding genoemde zinsneden geheel uit het verband zijn gerukt en dat de artikelen in hun geheel genomen, resoluut niet rechtvaardigen, dat gedaagden onder censuur van Bata worden gezet, hetgeen het geval zou zijn, wanneer de eisch van Bata zou worden toe gewezen. Het hof zal op 8 Februari arrest wijzen. DDan Dam po inwrijven en diep inademen. Pot 50, Doo> JO ct. Bij Apoth. co Drogiuea.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5