Ottze buitengewone Clas-redattic Wa a r deb o n Zóó ziet de waardebon er uit jWannfacturenhatidel Fa. A. Frcderiks, Eoonopzani Kaatsheuvel. volwassen slikslers, aanleunende stihsiers. clahsiers. Doeksltrs en JONGENS GEVESTIGD: III Hl Gemeenteraad LoonopzancL Oisterwijk. H0LLANDIA SCHOENFABRIEK houtkoop pessaert WAALWIJK Julianastraat 5 De nieuwste en mooiste Missie klankfilm Entree: Loge 50 ct„ Zijbalcon 40 ct„ le rang 30 ct„ 2e rang 20 ct. 'nAvond van ontwikkeling, voldoening en Missieliefde! ncMCMon N]EUiVS Voor elke bestede 50 cent ontvangt U een waardebon groot 50 cent. 50 ets. Mag. „DE ZON Mag. „DE ZON" Advertentiën. vraagt Notaris A. Schaap publiek verkoopen Notaris Schreurs Verhuring Weiland Notaris Schreurs EEN PERCEEL WEILAND, komt te Waalwijk Woensdag 13, Donderdag 14 en Vrijdag 15 Januari om 8 uur, Komt en zietHoort en Geniet fl. 1- RECLAME fl. 1,- Vrijdagavond 7 uur kwam de raad de zer gemeente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Burgemeester Mallens. Alle leden waren aanwezig. Alvorens met de behandeling der agenda aan te vangen hield de voor zitter een uitvoerige, keurig gestyleerde Nieuwjaarsrede. De heer Roestenberg sprak als oud ste raadslid een dankwoord. Agenda: 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. Op verzoek van den heer v. d. Heu vel zullen nog enkele woorden ter ver duidelijking worden toegevoegd aan hetgeen in de notulen vermeld staat omtrent het verhandelde in verband met de benoeming van een gasfitter. Overigens worden de notulen goedge keurd. 2. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m. een schrijven van Ged. Staten dat zij de beslissing om trent de begrooting verdagen. Machti ging wordt verleend om voorloopig oveir 34 gedeelte van de begrooting te beschikken. Voorts zijn verschillende goedkeurin gen ingekomen van genomen raadsbe sluiten o.a. van de heffing van opcen ten op de Gemeentefondsbelasting. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. 3. Verslag van de Commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente over 1936. Dit verslag zal voor de leden ter in zage worden gelegd daar niet alle ge gevens in het verslag vermeld voor be handeling in openbare vergadering ge schikt zijn te achten. De voorzitter spoort de leden aan dit laatste rapport der commissie in te zien en stelt voor op de meest eervolle wijze aan deze commissie ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de verdiensten die zij voor het onderwijs gehad heeft, en waarvoor zij steeds al het mogelijke heeft gedaan. De heer v. Nieuwstadt zegt mede namens de andere commissieleden den voorzitter dank voor zijn hartelijke woorden bij het heengaan van de com missie, welke woorden zij op hoogen prijs stellen. 4. Voorstel tot wijziging van het werkliedenreglement. De heer Verhoeven kon zich aan vankelijk niet met de door Ged. Staten voorgestelde wijzigingen vereenigen omdat een der bepalingen hem te streng leek. maar na toelichting door den voorzitter die verklaarde dat het hier slechts een administratieve kwes tie betreft, kan hij er mee accoord gaan en werden z.h.st. de voorgestelde wij zigingen goedgekeurd. 5. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe schoolgeldverordening. Wordt goedgekeurd. 6. Benoeming leden stefnbureaux voor de in dit jaar te houden ver kiezing voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Besloten wordt om de aanwijzing der leden, zooals voorheen, aan B. en W. over te laten. 7. Voorstel om als begunstiger toe te treden tot de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtbescherming. Wordt met algemeene stemmen tot toetreding besloten. De jaar-contributie bedraagt 10.-. 8. Benoeming leden commissie tot wering van schoolverzuim in deze gemeente. Met algemeene stemmen worden be noemd de aftredende leden: P. B. Bis- seling, Kaatsheuvel, J. M. de Kort, de Moer, J. Krijt, Loonschendijk, H. v. d Linden, Kaatsheuvel, P. Michaël. Loon schendijk, J. B. v. Opstal, Loon-op- Zand, alsmede een nieuw lid, mej. Ja. Pessers voor Berkdijk. 9. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur dezer ge meente wegens periodieke aftre ding. De heer P. Borsten wordt met op 2 na algemeene stemmen herkozen. 10. Voorstel tot verkoop van de voor malige onderwijzerswoning te Kaatsheuvel. Ter toelichting van het voorstel zeg gen B. en W.: In de raadsvergadering van 4 No vember 1936 werd dezerzijds het voor stel gedaan om de voormalige onder wijzerswoning te Kaatsheuvel onder hands te verkoopen voor de som van 4200. Op grond van het feit dat zich in middels ook nog andere gegadigden hadden opgeworpen, werd dit voorstel teruggenomen en werd. overeenkomstig de toen gevoerde besprekingen, een an nonce in het Kaatsheuvelsch Nieuws blad geplaatst, waarbij aan eventueele reflectanten de gelegenheid werd ge boden om, met vermelding van de som, waarvoor men het huis wenschte te koopen, naar deze woning in te schrij ven. Op deze annonce is slechts een en kele inschrijving ontvangen, n.l. van de Coöperatieve Vereeniging Broeder hulp'' te Kaatsheuvel, die voor het huis een bod van 4700.heeft gesteld. Nu iedereen de gelegenheid heeft ge had zich als kooper, met mededeeling van de koopsom, op te geven, waarvan slechts één gegadigde gebruik heeft ge maakt,- meenen wij dat op andere wijze, b.v. bij publieke verkooping, geen hoo- gere verkoopprijs zal zijn te bedingen Wij stellen U dan ook voor tot on- derhandschen verkoop van deze wo ning te besluiten, waaraan mag wor den toegevoegd dat het zich niet laat aanzien dat de gemeente het pand in kwestie ooit voor eigen gebruik zal noodig hebben. Wordt met algemeene stemmen tot verkoop besloten. 1 1. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, aanwijzende de dagen waarop de bepalingen van de winkelsluitingswet 1930 (Staats blad nr. 460) niet zullen gelden. Ter toelichting zeggen B. en W.: Deze verordening, welke aan de le den in concept is toegezonden, is in overeenstemming gebracht met de wij zigingen, welke de wet in haar oor- spronkelijken vorm heeft ondergaan, terwijl bovendien rekening is gehou den met de mogelijkheid dat een der aangegeven dagen een Zaterdag kan zijn, in welk geval aan de wettelijke be palingen voorrang wordt gegeven. 12. Rondvraag. De heer Snoeren informeert naar een verzoek van den N.C.B. om subsidie voor een huishoudschool te Loon-op- Zand. De Voorzitter zegt dat dit verzoek in de vergadering van B. en W. is be handeld en ook met een deputatie van het N.C.B.-bestuur is besproken. Daarbij heeft spr. er op gewezen dat naast de belangen der boerinnen ook aan de belangen van fabriekmeisjes moest worden gedacht. Men zou zien in hoeverre men ook voor die meisjes huishond-onderricht kan verstrekken, maar daardoor wor den ook de kosten hooger en moest er dus een nieuwe begrooting gemaakt worden. In een volgende vergadering zal het wel aan de orde komen. Re heer Elshout geeft in overwe ging om, als er dit jaar weer in werk verschaffing aan wegverbetering be gonnen wordt, allereerst den slechten weg in den Hil te verbeteren. Ook dringt hij er op aan de Zuidzijde van den weg in eigendom en beheer bij de gemeente te nemen, waarvoor verschil lende eigenaars reeds jaren geleden afstand gedaan hebben van hun grond. Re Voorzitter wijst er op, dat het beter is dergelijke kleinigheden als herstelling van een weg of een kwes tie over een slootje niet meer in de raadsvergadering te brengen. Bij de begrooting worden de voornaamste werken met name genoemd, maar die verdere kleinigheden kan men voort aan beter even onder de aandacht van den voorzitter of een der wethouders brengen, dan wordt er toch wel voor gezorgd als het mogelijk is. Maar al les kan niet ineens. Die kwestie van overschrijving op naam der gemeente is niet zoo een voudig. Rat moet voor alle betrokken perceelen ineens gebeuren en men is nog steeds aan het uitzoeken hoe de situatie bij sommige perceelen in el kaar zit. Re heer de Jong informeert of geen verzoek is ingekomen van het R.K. Kerkbestuur van Berkdijk over de ver lichting der school. Voorts wijst hij op enkele zeer onvoldoende verlichte punten in den Berkdijk en dringt aan op bijplaatsing van enkele lichtpun ten. Re Voorzitter kan wat de verlich ting van de school betreft mededee- len, dat deze aangelegenheid nader onderzocht wordt en in de volgende B. en W.-vergadering weer behandeld wordt. Inzake die slecht verlich^ punten wil spr. hetzelfde antwoorden als zoo even, n.l. dat dergelijke dingen beter even rechtstreeks aan spr. of een der wethouders kan worden medegedeeld. Hij zegt toe deze zaak met den direc teur der lichtbedrijven te bespreken. Niemand meer het woord verlan gend sluit de Voorzitter de vergade ring, na allen nog een prettige viering te hebben toegewenscht van de nog komende feestelijkheden in verband met het Vorstelijk Huwelijk. Tragi^c^ oneeluk te Linschoten. Te Linschoten bij Woerden is Zondagmiddag een tragisch ongeluk gebeurd, meldt het »U. D«. Buren ontdekten dat er brand was ontstaan in de woning van den alleenwo- nenden C. de L., een 71 jarigen man. Zij waarschuwden den veldwachter, die zich met geweld toegang ver schafte tot het huisje. Daar deed hij Bij inlevering dezer waardebons ontvangt U keurig GLAS-en AARDE WERK voor slechts 5, 10 of 25 cent. Zie hiervoor onze speciaal étalage, GLASRECLAME Kaatsheuvel Oisterwijk Loon-op Zand een verschrikkelijke ontdekking de oude man zat geheel verbrand op zijn stoel bij het vuur Toen het nog smeulende vuur wasgebluscht, kon een ijlings geroepen geneesheer slechts den dood constateeren. Het lijk bleek grootendeels verkoold. Uit het onderzoek, daarna inge steld, kwam vast te staan, dat de man een hartverlamming had ge kregen, daai door een ietsje van zijn stoel school en met zijn voet in de stoof terecht kwam. Hierdoor ge raakten zijn kleeren aan het bran den en binnen een paar minuten moet hij al verbrand zijn geweest. Tijdens de huiszoeking, die men verrichtte, deed men een merkwaar, dige ontdekking. Men vond in alle hoeken en gaten van de kamer los geld en briefjes van iien en twintig. Overal haalde men geld te voor schijn, achter de kachel, in laden, uit de lamp..Totdat men tenslotte een hoop geld bij elkaar had ter waarde van niet minder dan 491 gulden. Aan zilvergeld vond men er 109 gulden. Acht duizend gulden verdwenen Te Venlo heeft men Zaterdag morgen een ontdekking gedaan,di«j onder de betrokkenen de noodige opschudding verwekte. Aan een geldzending, bestemd voor het agentschap der Nederl. Bank aldaar, bleek bij aankomst een geldzak, welke een bedrag van f 8000 moest inhouden te ontbreken Onmiddellijk werd de politie met het geval in kennis gesteld, waarna een uitgebreid onderzoek is inge steld. De mogelijkheid dat dit bedrag tijdens de treinreis dus lus schen Maastricht en Venlo zou zijn ontvreemd, acht men met het oog op de speciale constructie der kisten nagenoeg uitgesloten. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de ontbrekende geldzak in het geheel niet in de geldkist is gekomen, doch reeds eerder werd ontvreemd. In verband met het onderzoek kon men ons vooralsnog geen nadere inlichtingen verschaffen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een zoon JAN G. MAAS A. MAAS-MAAS. Waalwijk, 12—1—'37. St. Nicolaas-ZieWenhuis. WAALWIJK van 14—15 jaar. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 19 Januari 1937 en hij toeslag op Dinsdag 2 Februari 1937, telkens om 7 uur des avonds in café M. VISSERS te Drunen KOOP 1. Woonhuis, groote pakhuizen, erf en bouwland te Drunen in de Braken, Sectie A nommer 2192, groot 61 aren. KOOP 2 Huis, erf, aan de Katteslaart aldaar, Sectie E no. 691, groot 45 centiaren. Toebehoorende aan M. Klerx. Aanvaarding tn genot en lasten bij de betaling der koopsom. GEMEENTE DRUNEN te Drunen, zal op Dinsday 19 Januari 19!i7 voorm. half tien precies, voor de GEMEENTE DB UN EN, de GROOTE JAAR LIJ KSCHE HOUTVER KOOP1NG houden te Drunen op PES SAERT, van gekaple mast, staken, etc„ waaronder bijzon der mooi geriefhout. 56975 te Waalwijk. te Drunen, bericht dat te zijnen kantore kan worden ingeschreven naar de huur van56983 voorzien van ijzeren hek, gelegen te Waal w ij k over de Eerste Brug, aan de Noordzijde van de Steeg, groot 2,18,00 H.A. Eigendom van den Heer J. J. Klijn te Elshout. De verhuring geschiedt voor den tijd van drie jaar en om te beweiden met hoornvee. Inschrijvingsbiljrtlen in te •leveren uiterlijk 22 Jan e.k in de zaal van de R. K. Werklieden- vereeniging, Grootestraat. Plaatsbespreking A 10 cent bij de Fa. Wed. TH C PULLES, tegenover de zaal. Telefoon 116. Voorstellingen voor kinderen WOENSDAG om 2 uur voor Meisjes om 4 uur voor Jongens a 10 cent. MËVROUW. Om U in de gelegenheid te stellen, kennis te maken met ons prima werk, zijn wij bestoten tijdelijk extia reclame prijzen te geven, om U te overtuigen wat ons werk is. STOOMEN Japonnen wol of zijde fl 1.— Mantels 1 75 Colb. costuums 2.— Regenjassen of Demi's 2 VERVEN fl. 2. - 2 50 3 50 3.- Geplisseerde artikelen worden iets hooger berekend. STOOMVERVERIJ - CHEM WASSCHERIJ ROELOFFZEN - TILBURG. Goederen kunnen bezorgd worden bij D v. d. WETERING, f|. 1t- Stationsstr. 50, Waalwijk. f|. 1.- AMORIRA

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 4