SPORT. ADVERTEERT IN DiT SPRANG—CAPELLE. RflAMSDONK. Lichtstoet: le prijs Jonge Wacht 38 p.; 2e prijs Wijk Verl. Hoofdstraat 37 p.; 3e prijs A K.J.M.V. met 33Yi P-: 3e prijs B Wijk Berkdijk 33^2 P-ï 4e prijs Wijk Hoofdstraat met 32 pnt. Gevelversiering: Eere-prijs met bij zondere felicitatie voor de keurige ver zorging in transparantversiering aan gebracht, de Eerw. Broeders van Lief de 43 pnt.; le prijs P. H. Vloemans 34 pnt.; 2e prijs „Euphonia" 33 pnt.; 3e pr. J. Tuerlings 31 pnt.; 4e pr. P. de Jong 30 pnt.; 5e prijs Gebrs. Frederiks 29 p. Mej. Anny Smit en de heeren de Vries en Brands vermaakten het pu bliek nog een uurtje op koddige wijze met zang en voordracht. R. K. Staatspartij. De R.K. Staatspartij van de parochie St. Jan hield Zondagmorgen in de zaal van het K.J.C.-huis een algemeene ver gadering, die goed bezocht was. De heer J. Beerens opende als waar nemend voorzitter met een welkom, waarbij hij wees op het heugelijk feit van het vorstelijk huwelijk, dat juist dezer dagen had plaats gehad. Hij sprak de hoop uit, dat het moge strek ken om den band, die Oranje aan de Staatspartij bindt nog te verstevigen. De heer M. Hendriks uit Ginneken hield vervolgens een keurige rede over wat de R. K. Staatspartij in het verle den deed en wat zij in de toekomst wil doen. Het dankbaar gehoor van den spreker gaf op ondubbelzinnige wijze met een luid applaus zijn instemming met het gesprokene te kennen. Vervol gens werden candidaten voor de aan staande verkiezing gesteld. De heer Roestenberg stelde voor, de heeren Moller en Kuijpers, de heer Gubbens den eerw. pater Beaufort en den heer Seranus. De gestelde candida ten kregen alle voldoende steun. Tot 20 Januari is gelegenheid bij den heer Jos van Riel, Gasthuisstraat 54, candi daten te stellen op lijsten geteekend door minstens 10 leden voor de twee vacatures in het bestuur ontstaan. De heer Hendriks beantwoordde nog verschillende vragen, hem in de verga dering gesteld, naar aller genoegen. ST. JOACHIMSMOER. Dit dorpje heeft 7 Januari de feeste lijkheden op waardige wijze meege vierd. Onder 't klokgelui werden eere salvo's gelost ten teeken dat het feest was aangevangen. Na een plechtige H. Mis met Te Deum volgens kerkelijk voorschrift, werd te 10 uur een aan vang gemaakt met de samenstelling van een stoet, bestaande uit 18 nummers. De uitbeelding van de Moer vroeger en nu was tot in bijzonderheden goed verzorgd; terwijl een versiering met de nationale kleuren op smaakvolle wijze was aangebracht. De clou van deze optocht die het geheele dorp doortrok, was wel een versierde boot, waarin het Bruidspaar met gevolg was gezeten, ge ëscorteerd door een militaire eerewacht. Bij het bestijgen van de boot door 't Paar brachten de ruiters het militaire saluut, terwijl de schoolkinderen, kwis tig met oranje getooid, het Bruidspaar bij het afscheid een ovatie brachten. Aan de schooljeugd werd een door de regeering uitgereikte gedenkplaat als herinnering aan dit gewichtig feit van 7 Januari medegegeven. Des avonds werden de feestelijkheden voor al door het jonge volk op recht gezel lige wijze voortgezet, nadat de Voor zitter van de Oranje-Commissie in wel gekozen woorden verduidelijkte, waar om ieder oprecht Nederlander eerbied en aanhankelijkheid aan 't Oranjehuis verschuldigd is. Een krachtig „Wilhel mus" weerklonk als bevestiging van 't gesprokene, waarna de ware feeststem ming er in was en ongerept is gebleven. De Moer heeft getoond eensgezind te kunnen feesten en niets heeft die eens gezindheid kunnen verbreken. De Oranje-commissie mag met vol doening op haar moeilijk werk neer zien, waarbij geen wanklank, noch bij de voorbereiding, noch op den feestdag is vernomen. De Oranjefeesten, waarover ieder een zoozeer vol lof is, werden Vrijdag nog voortgezet voor de ouderen. Een avond met muziek en voordracht ver zorgd door dhr. Verhulst uit Goirle werd hen aangeboden. Ook de school jeugd, heeft een tractatie op warme chocolade met krentebollen en een cho coladereep te wachten gehad voor hun aandeel in de stoet. De commissie geeft hiermede een voldoenend slot aan de feestelijkheden. hoofdverpleegster in 'tSt. Theresia ziekenhuis alhier is overgeplaatst naar Geldrop. De Donderdag alhier gehou den nationale feesten zijn goed ge slaagd Om 2 uur namiddag werden de kinderen getracteerd in de scholen, waarna door het Veer werd getrokken. Om 5 uur trok onder groote be langstelling de lichtstoet door het Veer, waarvoor groote belangstel ling was. De feestelijkheden werden opge luisterd door de lvon. Erk. Harmonie »de EendrachU. In verschillende café's was muziek en gelegenheid tot dansen. SPRANG. RAAMSDONKSVEER Bij de marechaussée's zijn inlichtingen te bekomen omtrent een damestasch met inhoud, die alhier dezer dagen is gevonden. De voorjaarskeuring van dek hengsten zal worden gehouden te 's Hertogenbosch op Donderdag 4 Februari as. om 9 uur v.m.; te Bergen op Zoom op Vrijdag 5 Februari a s. om 9 uur v.m en te Zevenbergen op Vrijdag 5 Februari a.s. om 2 uur n.m. uitsluitend voor het type trekpaard. De Eerw. Zuster Josephia, De Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang.Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen. Na opening werd een gedeelte der H. Schrift gelezen en ging de voorzitter voor in gebed. In een kort openingswoord wees de voorzitter op de vele zegeningen welke de Chr Vakbeweging iu 19">6 nog mocht ontvangen en sprak de hoop uit dat de leden in lb37 onder biddend opzien tot God het werk voor de Chr. Sociale beweging zouden voortzetten. De heer C. van Caem Dzn. leidde vervolgens een onderwerp in over »H>t economische leven onder leiding van den Staat«. De inleider stond stil bij de vol gende punten: 1 De nieuwe tijd. 2 Bevoidering van de industrie. 3 Bevor lering van den buitenland- schen handel. 4 Het mercantilisme in verschillende landen. 5 Opkomst van de economische wetenschap. Op deze inleiding volgde een goede bespreking. Besloten werd de volgende ver- gaderi g te houden op Maandag 8 Februari. De inleider sloot hierna met dankgebed. De Ring Langstraat van den Ned. Bond van Jongehngsvereeni gingen op Geref. Grondslag hield j.l. Maandagavond in de vergader zaal der Ge.ef. Kerk alüier zijn jaarvergadering. De vergadering stond onder leiding van den voor zitter, den beer Wachtels van den Berg. De voorzitter opende de bij eenkomst met het lezen van een gedeelte uit de H. Schuit en gebed en sprak vervolgens in zijn ope ningswoord over »Het instinctieve en tiet werk der J. V.« Door den secretaris van den Ring den heer Biobens uit Raamsdonks- veer werd een keurig jaarverslag uitgebracht, waarin hij den arbeid i.i het afgeloopen jaar de revue liet passeeren. De heer Verbagen van's Graven moer leidde vervolgens een onder werp in over: »L)e J. V. en hel beleven der beginselen«, waarop een leerzame bespreking volgde. De vergadering werd op gebruike lijke wijze gesloten. Naar wij vernemen zal van wege de Ctir. Oranjevereeniging »Het Drievoudig snoera van Sprang Capelle op Donderdag 11 Febiuari a.s. in de zaal van den Chr. Volks bond alhier de Huwelijkslilm van het Vorstelijk Paar vertoond wor den. De afdeeling Sprang—Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werkmeestersbond komt Donder dagavond 8 uur in de zaal van den Chr. Volksbond in algemeene ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. Bespre king van de te houden jaarvergade ring. Toen V. alhier j.l. Zaterdag middag de kachel wilde aanmaken en daarvoor petroleum in de kachel goot, sloeg plotseling een groote vlam uit den kachel. Het vuur deelde zieti mede aan een schoor steenlooper enz. Gelukkig kon men hU vuur nog in den aanvang blusschen. Ledenvergadering van de afdeeling Sprang van den Ned Chr. Bouwarbeidersbond op a.s. Vrijdag avond half acht, in de zaal van den Chr. Volksbond. Aan de orde: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Bespreking contract 2 (betreffende wegen-, water en spoorwegbouw). Bespre king agenda en benoeming afge vaardigd ebuitengewone gewe-delijke vergadering op 16 Jan. te 's Bosch. Rondvraag en Sluiting. CAPELLE. De viering van het Prinselijk Hu welijk werd te dezer plaatse j.l. Woens dagavond ingezet met een herdenkings dienst zoowel in de Ned. Herv. als in de Geref. Kerk. Was het weer dezen avond stormachtig en buiïg, bij het aan breken van den Huwelijksdag was het, hoewel nog winderig, mooi weer en toen om 8 uur de klokken haar kope ren klanken over onze gemeente deden galmen, kwam het Oranjezonnetje er door, om luister aan dezen dag bij te I DUSSEN. zetten. 's Morgens 9 uur werd aan het Brug getje de allegorische optocht, welke 60 nummers omvatte, opgesteld. Vooraf gegaan door een tweetal herauten en opgeluisterd door de muziekgezelschap pen „Kunst na Arbeid'' en „Sirena" trok deze door de gemeente. Om 7 uur 's avonds had met mede werking van het muziekgezelschap een lampion-optocht plaats, waaraan door zeer velen werd deelgenomen, maar door het winderige weer bleef er van de meeste lampions niet veel over. De ze lichtstoet eindigde bij het gemeente huis te Vrijhoeve-Capelle, waar burge meester A. Smit den toespraak hield en de prijzen bekend maakte. De verschillende versieringen en de verlichting trokken zoowel overdag als des avonds groote belangstelling. Voor het buurtcomité in de Kom, alsmede voor de inwoners, was het een teleur stelling, dat tengevolge van den krach- tigen wind van de illuminatie met vet potjes van de Binnenhaven niets kon komen. Zaterdagavond werden de feestelijk heden besloten met een muzikale wan deling van het muziekgezelschap Kunst na Arbeid, waarbij juist die gedeelten der gemeente een beurt kregen, welke Donderdag van den allegorischen op tocht verstoken bleven, hetgeen door de aldaar wonenden hoogelijk gewaar deerd werd. De verschillende verlich tingen op gebouwen en aan eerebogen was ook dezen avond weder ontstoken, terwijl de illuminatie van de Binnen haven, dank zij het kalme weer, uitste kend tot zijn recht kwam en zeer veel belangstelling trok. De feestelijkheden hebben een schit terend verloop gehad en het Hoofd comité alsmede de verschillende buurt- commissies kunnen met genoegen op een welgeslaagd feest terugzien en we gelooven wel, dat deze onvergetelijke dagen bij allen in aangename herinne ring zullen blijven voortleven. In verband met de feestelijkheden van j.l. Donderdag heeft de bibliothe caris van de afdeeling Capelle van de Openbare Leeszaal te Breda, de heer E. Colet, dien dag geen zitting gehou den tot het uitgeven van boeken. De eerstvolgende gelegenheid hiertoe zal nu plaats hebben op Donderdag 14 de zer des namiddags van half 5 tot half 6.j De heer H. Horst, onderwijzer op wachtgeld te Waalwijk, is tewerkge steld als volontair aan de O. L. school in de Kom alhier. <J De korfbalvereeniging „K.I.O.L." speelde j.l. Zaterdagmiddag op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart een vriendschappelijken wedstrijd tegen de korfbalclub „Stormvogels" uit Woudrichem, welke wedstrijd in een welverdiende 5—-2-overwinning voor de ontvangende vereeniging eindigde. De toss werd gewónnen door „Storm vogels", die de zon in den rug kozen, waarna scheidsrechter B. Koekkoek 't beginsignaal gaf. KIOL was spoedig 't meest in den aanval en ontwikkelde zulk een uitstekend aanvallend spel, dat zij snel achter elkaar twee doelpunten wist te maken. Na van vak verwisseld te hebben wisten de „Stormvogels" een tegenpunt te maken, waarna voor de rust KIOL nog eenmaal een aanval productief wist te maken, zoodat de rust inging met den stand 3—1. Na de rust werd door KIOL nog tweemaal gescoord en even voor het eindsignaal deponeerde Stormvogels ook nog een bal in de mand. Deze prettig gespeelde wedstrijd bracht KIOL haar eerste overwinning in het nieuwe jaar, die bij goede trai ning wel door meerdere gevolgd zal worden. Voor het tijdvak van 11 Jan. tot en met 6 Febr. a.s. zijn door B. en W. der gemeente Sprang-Capelfe als win keliers belast met den verkoop van on vermengde margarine aangewezen J. Meijer, Kom; F. J. Wittebol, Nieuwe- vaart; N. Nieuwenhuizen, Nieuwstr. en G. van der Have te Sprang en als sla gers, belast met den verkoop van ge hakt in blik A. de Jong, Nieuwevaart, Wed. van der Mast en K. Sprangers te Sprang. De vereeniging voor Paardenhou- ders „Ons Belang" houdt a.s. Woens dag 13 dezer des avonds half 7 in de zaal van den heer Ant. van Dijk aan 't Bruggetje een algemeene ledenverga dering, waarop aan de orde komt: 1 Opening, 2 Rekening en verant woording over 1936, 3 Bespreking hef fing omslag, 4 Opgave afschrijving van paarden, 5 Verkiezing van 3 bestuurs leden wegens periodieke aftreding, 6 Verkiezing van een bestuurslid ter aan vulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. Verhagen Gzn., 7 Rondvraag en sluiting. Voor de leerlingen der O. L. school in de Kom zal a.s. Woensdag 20 dezer des namiddags in het gymnas tieklokaal de film „Vreugdedagen van het Oranjehuis", waarin reeds is opge nomen de huwelijksfilm, worden ver toond. Teneinde ook grooteren in de gelegenheid te stelled op gemakkelijke en goedkoope wijze deze film te zien, zullen des avonds nog twee voorstellin gen worden gegeven en wel een om 6 en een om 8 uur. Maandag 11 Januari j.l. is de werkverschaffing in den Zuid Holl Polder alhier wederom aan gevangen. Ongeveer 70 werkloozen zijn hierbij te werk gesteld. Uitgaande van de St. Vincentius vereeniging is men Dinsdag j 1. be gonnen met 't verstrekken van warm eten aan schoolgaande kinderen uit behoeftige en groote gezinnen. Met de uitdeeling en bereiding der spijzen hebben zieh de Eerw. Zusters geheel belangeloos belast. Ongeveer 60 kinieren komen dagelijks hun hongerige magen stillen. Zondag j.l. hield de R.K. Tooaeelvereeniging O. en V in het Vereer.igingsgebouw een algemeene leden vergadering waarop de heer P. van Olst een keurig verzorgd verslag uitbracht, als secretaris- penningmeester der vereeniging. H eruit bleek dat »0. en V.« voor wat betreft de linanlieele zijde, na de gehouden uitvoeringen, viijwel stabiel is gebleven. De voorziller, «le heer H. A. Simonis bracht dank voor 't goed verzorgde verslag. Besloten werd op 24 Januari den ontspanningsavond te organised en. Een tweetal nieuwe leden werd aangenomen. 3—3. 2 invallers, nJ oi *n WAALWIJK. JULIANA. JulianaZaltbommel Juliana verschijnt met maar is toch direct gevaarlijk voor het Zaltbommel-doel, waarbij doelpunten nog uitblijven. Na 20 minuten spelen wordt bij een JuPana-aanval op doel geschoten, de van de lat terugspringende bal wordt ingezet 10. Juliana is nu sterk maar doelpunten komen er niet en gaat hiermede de rust in. Na de rust wordt weer hard gewerkt en Zaltbommel weet gelijk te maken 1-1. Juliana komt nu weer naar voren en de aanvoerder weet met een mooi doelpunt 21 te maken, waarmede de gelijkmaker komt 22. Hard wordt gewerkt en er komt een doelpunt waar het niet werd verwacht en Zaltbommel leidt weer, 23. Juliana zet er nog eens alles op en een mooie aanval van den aanvoerder gaat juist naast dan is het de rechtsbinnen welke in de laatste minuut gelijk maakt 33 waarmede het einde komt. Juliana 2 verloor van RWB 2 met 31. Hoewel beide partijen van gelijke sterkte waren zat het de voorhoede niet mee. Juliana 3 won in Zandschel met 32 BLAUWWIT. ZandschelBlauw-Wit 01. Het was Zondag j.l. voor Blauw-Wit een zware opgave oni de ongeslagen lei ders Zandschel 1 in eigen buis te gaan bekampen. Thubspelend hadden :y reeds met 31 verloren en indien verloren werd was hun laatste kampioenskans verkeken. Als om 2 uur Zandschel af trapt gaat het aanstonds op de Blauw- Wit veste af maar deze aanval wordt af geslagen. Nu gaat het spel snel heen en weer met wisselende kansen. Als na 20 minuten spelen de Blauw- Wit voorhoede goed gesteund door de middenlinie ten aanval trekt is het A. Kroot die met een vliegend schot dezen aanval besluit, hetwelk de doelman te machtig blijkt 1—0. Als even later de scheidsrechter Zandschel een stra'schop toekent wordt deze door den rechtsbui ten legen de deklat geschoten, de Blauw- Witten zijn er als de kippen bij om den bal verder het veld in te zenden. Bij de rust is de stand 10 in het voordeel van Blauw-Wit. Na de thee nog even een gelijk opgaan- den strijd, doch a'ras blijkt dat Zand schel de bakens willen verzetten, maar hoe de 'huisclub ook werkt en zwoegt de middenlinie, de beide backs en niet min der doelman Opborst zijn steeds paraat. Nog 5 minuten zijn fe spelen, minuten die ons uren toeschenen als de Zandschel centervoor alleen voor de doelman komt te staan. Wij tellen reeds den gelijkma ker als op het laatste moment M. Kuis met een laatste wanhoopspoging redding brengt. Als het einde is aangekondigd hebben onze jongens hun voorsnrong van voor de rust weten te behouden, en daarmede op schitterende wijze revanche geno men, hun eigen kansen aanmerkelijk verbetert en Zandschel hun eerste ne derlaag toegebracht. De wedstrijd welke door M. v. Vugt naar behooren werd ge leid is in de beste verstandhouding ge speeld. Het feit dat geen enkele waar schuwing door den arbiter gegeven be hoefde te worden, spreekt voor zichzelf. Wij hebben in Zandschel een sportieven verliezer gevonden. En hoewel de wed strijd verdiend is gewonnen, had een gelijk spel de verhouding heter weerge geven. KAATSHEUVEL. ZANDSCHEL. Het tweede elftal speelde tegen Baard wijk 3 en verloor met 32. A.s. Zondag moet Zandschel naar Baardwijk 3 dus aangepakt iongens die wedstrijd moet gewonnen worden. Zandschel 2 speelt een thuiswed strijd tegen Kaatsheuvelsche Bovs 2. Om 2 uur op het terrein aan de Dreef. Aan gepakt hoor jongens. L V. C. B. Van het Zondag vas'gestelde program ma is geen enkele wedstrijd doorgegaan. Omdat het den 2en Zondag der maand was, had men een k'.ein pre gramma vast gesteld Nu werd tevens Zondag een wedstrijd ingelast Zwaluwenelftal legen R.K. Limburg. Hiervoor moesten ver schillende clubs spelers beschikbaar stellen zoodat er geen enkele wedstrijd kon doorgaan. Men raakt zoo leelyk achterop met het competitieprogramma en als dat zoo doorgaat, zuden van de zcmei weer wel zweetdruppels vallen. We zullen hopen dat men dit inzi-t en 't competitieprogramma altijd zoo volledig mogelijk wordt afgewerkt. R.K. LimburgZwaluwenelftal. Deze wedstrijd werd Zondag op het SVB-terrein te Blerick gespeeld. Het was een snelle pittige wedstrijd waarbii de Li nburgers met 54 wonnen. WAALWIJK. R.K. W.V.B. Zondag speelden het 2de en 3de elf tal van WVB resp. tegen haar plaatsge- nooten Hercules 2 en 3. Beide wedstrij den leverden een overwinning op. Het tweede elftal won na een span nende ontmoeting welverdiend met 41 en toonde hiermede tot goede dingen in staat te zijn. WVB 3 bijt den laatsten tijd geweldig van zich af. Thans moest Hercules 3 er aan gelooven, zij het ook slechts op het nippertje 32 wederom een keurig re sultaat van deze reserves. A.s. Zondag WVB 1—HVC 1 (Heesch). R.K.V.V. H.E.C. Het eerste elftal had Zondag j.l. vrijaf in verband met den 2en Zondag van de maand. Voor de reserves was een uitwedstrijd tegen RKTW 3 in Tilburg vastgesteld, welke tot een beter einde werd ge bracht, dan verwacht werd. In een frissche vlotte partij is het gelukt de Tilburgers een gelijk spel, 22, af te dwingen, wat ruimschoots verdiend is en het eerste winst-resultaat dat in een uitwedstrijd beliaa'd is. Nu is de kwestie maar: volhouden. Betreffende den wedstrijd kunnen wfj melden dat HEC 2 voor de rust regel matig in de meerderheid was. Toch nam RKTW mei 10 de leiding. Na de rust weet de HEC-linksbuiten gelijk te maken, wat echter weer to niet wordt gedaan door een tegenaanval van de rood-witten. De HEC'ers zetten nu alles op den aanval en werkelijk gelukt het den rechtsachter, die centervoor is paan spelen, met een pracht kopbal ge lijk te maken. ST. JOACHIMSMOER. R.K.V.V. Blauw-Wit. Zondag 1.1. hield de R.K. Voetbalver- eeniping Blauw-Wit baar verplich'e drie- niaandelyksche ledenvergadering by M. Maas. Voor een voltallige vergadering sprak de Voorzitter na de Christe'ijke groet zijn Nieuwjaarswcnschen tot de vereeniging en tot de leden uit. Verschillende punten werden daarna besproken o.iu. 't vaststellen van boete voor 't niet afstaan van shir's aan inval lers uit de reserve-leden; 't in orde ma ken van het terrein voor de verplichte wedstrijden; de aanmelding van nieuwe leden; het open s'ellen van o°fengelcgen- heid aan junioren tegen geringe ver goeding. Vervolgens beval de Voorzitter in de bijzondere aandacht der leden aan de spelregelavond op 27 Januari te Tilburg, wnaroo 5 leden toegang hebben. Deze geanimeerde vergadering bad een vlot verloop, terwijl groote eensgezind heid bij het nemen van besluiten was waar te nemen. R.K.V.V. HERCULES. De twee wedst-ijden welke Zondag j.l. gespeeld werden hebben geen enkel punt ie opgebracht. Het 2de elftal dat by WVB 2 on bezoek was verloor met 41. Deze uitslag is o.i. wel eenigszins gefla- teerd hoewel onze reserves niet speel den zoo als wij van hen gewend zyn; d:t was echter wel in hoofdzaak er aan te wijten dat de doelverdediger door een misverstand niet aanwezig was en zoo doende mn^st in h"t elftal een wijziging worden gebracht die zeer nadeelig op on^c ploeg werkte. Het 3de elftal speelde thuis tegen WVB 3. Hier werd van beide parfimn slecht gespeeld waar tenslotte de WVB'ers de pelukkigs'e waren en met 32 zegen- vierden. Een gelijk snel had de verhou ding be'er weergegeven. A.s. Zondag Hercules 1St. Jozef 1, Tilburg. DAMMEN. W.D.V., Waalwijk. Uitslagen der Dinsdag i.l. gespelde damwedstryden biiden als volgt: D. VerbagenF. v. d. Gouw 20 F. v MunsterH. Hulst 20 H. Heuvelingv. d. Hammen 20 F. HollemansP. Berrio'te 0—2 P. Berrio'teH. Brouwers 20 F. v. d. GouwA. Moonen 11 D. VerhagenF. Hol'emans 2 -0 H. Hulst—A. Foliemans 2—0 Op Zaterdag 30 Januari e.k. zal de WelF.d. heer A. de Graag Mr. dammer te Heusden een propaganda simul'aan ko men spelen in café-rest. „De Molenvliet" alhier vi.&rop wij nader nog hopen Terug te komen. BILJARTEN. Biljartkaninioenschap van Waalwijk en Omstreken. De voorwedstrijden d'e om het bil'art- kamnioenscbnn van Waa'wyk en Om streken in rafé City gehouden zijn hadden het vo'gende resultaat. Van de 32 deelne mers zijn onderstaande 8 personen met het hoogst gemiddelde gebandbaafd om de onderlinge competitie aan te vangen. Pnt. Brt. Gem. Cor Ouirvns. Capelle 590 61 8.52 L. v. Schijndel Waalwyk 452 62 7.29 K. Fmmen. Tilburg 519 82 6.33 H. Brok. Driinon 506 90 6.22 Jan de G»-aaff, Waa'wiik 461 76 6 06 B. v. Engelen, Waalwijk 342 58 5.99 F. Scboelitz, Waalwyk 505 85 5.94 Arie Ouirvns, Capelle 440 100 4.40 Heden Woensdagavond brg nt de com petitie te draaien en worden nu reeds 3 belangrijke wedstrijden gespeeld in par tijen van 200 car. De eerste partij Arie Ouirvns, Capelle legen Bart v. Encelen. v'aalwijk; dc 2de partij Koen Emmen. Tilburg tegen Leo van Schijndel, Waalwyk; de 3de partij Koen Emmen, Tilburg tegen Arie Qui- ryns, Capelle. Als de bil;artliefhphb°rs willen genie ten van mooi biPartspel raden wif ze aan bijtijds in café City aanwezig te zijn Biljartwedstrijd. Dc vereeniging Bil. Que uit Helvoirt had een paar van de sterkste spelers van de biljartclub Excelsior uit Waalwijk ge- inviteerd. Daar de Helvoirtsche biljart club beschikt over de twee sterkste spe lers van den omtrek was deze ontmoe ting bij voorbaat een nederlaag vor Excelsior. Doch trots deze voorspelling gingen onze jongens dezen zwaren wed strijd tegemoet. De eerste party Jan Brok van Excelsior tpgen J. van Empel, Helvoirt eindigde in het voordeel van den Drunenscne b'l- jarter Hij eindigde zijn partij met 108 punten in 11 beurten dus bijna 10 ge middeld. De 2de partij tusschen de hee ren L. van Schijndel, Waalwyk tegen den bekenden biljarter „Het wonder van Helvoirt" J. Kasteleins werd een ver diende overwinning voor onzen Waal-

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7