SPÖRÏ VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. WRIGLEY 7 7 INGEZONDEN STUKKEN. LAATSTE BERICHTEN AGENDA'* GEMENGD NIEUWS. Fa. ANT. BERGMANS, a a DRUNEN. DUSSEN. Jna het rooken l GEERTRUIDENBERG. HEUSDEN. HERPT. NIEUWKUIJK. WASPIK. i i Maakt NU gebruik van onze ZEER VOORDEELIGE AANBIEDING in I I I beste Hollandsche films is, die een uit stekende pers heeft gehad en 't is ze ker een voldoening dat de Luxor ons zoo spoedig in de gelegenheid stelt dit werk van grootsche allure bij te wonen. We noemen van de mede-spelenden: Marsel Krols als Marijntje, Piet Bron als ,,de Kruik", Mimi Boesnach, als Janetta, A. M. de Jong (de schrijver van den roman) als de Pastoor, Fliere fluiter Henri Boda enz. Aan geluids montage, muziek, fotografie, ies de uiterste zorg besteed, zoodat deze film ook wat het scenario betreft, een der beste van Loet Bernsteijn „Filmstad" genoemd mag worden. Wij raden dan ook eenieder ten zeerste aan dit bijzonder filmwerk te gaan zien, men zal zich beklagen als met het mist. Afscheid Hofmann. In het Kerkgebouw der Ned Herv. Gemeente alhier, werd door de leerlingen der Zondagschool op eenigsinds feestelijke wijze afscheid genomen van hun verlrekkenden onderwijzer, dhr. W. Hofmann. üs. v. d. Ylugt sprak den heer Hofmann toe en bracht hem dank voor hetgeen door hem voor de Gemeente inzonder voor de jeugd was gedaan. Namens de leerlingen dankte Johanna van Leeuwen met enkele vlotte woorden den heer Hofmann voor het genoten onderwijs en bood hem namens de leerlingen eer, fraai cadeau aan als aandenken aanzijn verblijf te midden der leerlingen van de Zondagschool. Gezamenlijk werd daarna een lied gezongen- Getroffen door dit prettige af scheidsfeest dankte den heer Hof. mann Ds. v. d. Vlugt en zijn leer lingen voor hun hartelijke attenties hem bij zijn vertrek aldus bewezen. De kinderen kregen een kleine tractatie en vele ouders waren bij dit afscheid van den sympathieke onderwijzer tegenwoordig. H. Hartmonumenl. Het H. Hartmonument is ter plaatsing op het Kerkplein aange komen. Voor zoover thans te heoordeelen, vormt het een goed gaheel met de omgeving. Tragisch. Nadat Maandag op zulk een grootsche wijze de gouden bruiloft werd gevierd van het echtpaar van der Putten Paaijmans, overleed Woensdag den heer v. d. Putten. Wel tragisch na een dergelijk jubileum. - - - Jonge Wacht. In plaats van den heer J. Dekkers is lot hoofdleider van de Jonge Wacht benoemd de Eerw. Broeder Fransiscus. Ongeval. Landbouwer v. H. uit Elshout sprong van zijn kar en kwam daarbij te vallen, waardoor een der wielen hem over 't lichaam ging. H. liep ernstige kwetsuren op. Burg. Stand. Drunen. Overleden: Walth. v, Hilst, 78 jaar. ELSHOUT. Geslipt. Een vrachtauto slipte in de bocht nabij de molen. De zakken werden van den wagen geslingerd, terwijl een groot stuk heg werd vernield van P. De wagen liep averij op. Op 1 Februari a.s. herdenkt de heer C. v. d. Oven alhier, machinist van 't stoomgemaal »Htt Zuideveld» den dag waarop hij voor 45 jaren bij het waterschap »Het Zuideveld» als motenaar in dienst trad. 45 jaar lang heeft de heer v. d. Oven er voor gezorgd dat de water- stand in de landerijen, gelegen in voormeld waterschap, op normaal niveau bleef. Toen dit nog geschiedde door den ouden windmolen, welke in Sept. 1931 een prooi der vlammen werd was dit niet altijd mogelijk, doch toen in April 1932 op de plaats van den ouden molen een eleclrisch. gemaal verrees, was men 't water, dank zij de deskundige leiding van den heer v. d. Oven, steeds meester. Als bijzonderheid kf.n nog worden gemeld dat de vader van den jubi laris, de heer L. v. d. Oven, meer dan 50 jaren lang dezelfde functie heeft bekleed. HANK. Door de Rijkspolitie is tegen den caféhouder L procesverbaal opge maakt wegens na sluitingstijd nog hebben. Tegen een bezoeker is eveneens procesverbaal opgemaakt. Tegen verschillende personen alhier is procesverbaal opgemaakt door den Gem. Veldwachter, wegens overtreding der Invaliditeitswet. Deze hebben verzuimd op tijd hun rentekaart, of gevraagde inlichtingen te verstrekken aan den Voorzitter van den Raad van Arbeid. Men zij gewaarschuwd, door dit na te laten komt men met den strafrechter in aanraking. Door ontslagname van den heer F. Voermans als lid van den raad dezer gemeente zal de hetr J. J Staal in aanmerking komen voor het raadslidmaatschap. De heer Staal is lid van de R.K. Staatspartij. yVoor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonk-veer hoopt Zondag as. des voorm. 9,30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Kolf uit Dubbeldam. Naar aanleiding van het 30-jarig bestaan der Chr. Jongelingsvereeni- ging, welk feit de volgende maand zal worJen herdacht, werden in een gehouden vergadering de 121/,jubilea der verschillende leden herdacht. Eerst werd de agenda afgewerkt, waarna aan de heeren W. v. d. Steenhoven, voorzitter, H de Waal, penningmeester, K. Deurloo, secre taris, J. v. Helden, 2e voorzitter en A. de Graag, bibliothecaiis, een prachtig getuigschrift werd uitge reikt voor hun 12'/, jarig lidmaat schap, onder toespraak van den voorzitter. Spreker vestigde de aan dacht op de vele verdiensten der jubilarissen. Hij besloot zijn toe spraak met den wensch, dat de jubilarissen nog vele jaren voor de vereeniging zouden werkzaam zijn. Door den 2en voorzitter, J. van Helden, werd, onder een hartelijke toespraak, aan den voorzitter zelf een getuigschrift overhandigd. De avond werd verder, met eenige versnaperingen, in gezellig samen zijn doorgebracht en werd gesloten met het zingen van het Bondslied. Wo nsdagavond herdacht het echtpaar v. Alphen Pennings hun gouden huwelijksfeest. Door de buurtcommissie werd den jubilaris sen een cadeau aangeboden. De R. K. Jonge Boerenstand van Herpt heeft zijne jaarvergaJering gehouden. De aftredende bestuursleden G. de Hart en Is. Buijs werden met over groote meerderheid van stemmen herkozen. De secretaris deed rekening waar uit bleek dat er een voordeelig saldo was van f 14.40, de inkomsten waren f 125.23, de uitgaven fJ 10.80. De vereeniging telt 15 leden en 6 donateurs. Er werd besloten een proefveld aan te leggen waarop maïs zal worden verbouwd tevens zal er een gewassen wedstrijd georganiseerd worden waarvoor zich reeds 10 leden opgaven. Onder architectuur van den heer N. de Bont werd voor rekening van den heer Walther van de Ven te Vlijmen aanbestted het bouwen van een landhuis. Er werd als volgt ingeschreven S. Nieuwenhuizen, Sprang f7360._ J de Bont, Nieuwkuijk f7263.— J. Meijs, Den Dungen f7221. A. P. Kramer, Heusden f6593, M, Luijben, Vlijmen f6500.— Geh. van Oijen, Vlijmen f6075. ^/(Tnnning volgens bestek. Predikbeurten Zondag 31 Jan. 1937: Ned. Herv. Kerk voorm. half tien en nam. 2 uur Ds. G. Lans Jr. Woensdag 27 Jan. jl. hield de Chr. Jongelingsvereen. alhier haar veertiende jaarfeest in de Oude School. Te ruim 7 uur opende de Eere. voorzitter, de Weleerw. Heer Ds. G. Lans de feestvergadering en het zingen Ps. 25:2 en 6. Daarna las Zijn Eerw. een gedeelte voor uit 1 Sam 3 en ging voor in gebed. Na een hartelijk welkomsiwoord te hebben gericht tot allen die de koude hadden getrotseerd om met de Jongelingsver. het jaarfeest mee te vieren, werd het programma vlot en vlug afgewerkt. Opstellen, voordrachten, jaarver slagen, toespraken en een samen, spraak wisselden elkaar op aange name wijze af. van het werk der Jongelingsver.en getuigde menigmaal van 'n degelijke voorbereiding en een juist inzicht. Niet in het minst viel, in den letterlijken zin van het wooid, de pauze in den smaak. De tractatie was werkelijk in orde. Tenslotte sprak de heer Raat van Soesterberg, oud voorzitler der ver eeniging, nog een opwekkend wooid tot de leden en de verdere aanwe zigen, waarna Ds. Lans met dank gebed den welgeslaagden avond sloot. Woensdagavond hield de Eier. vereeniging «Waspik» bij den heer P. Roovers Morrtens haar jaarver gadering, die door den voorzitter, den heer v. Strien, met een keurig resumé over de pluimveehouderij in 't algemeen en over die van Was pik in 't bijzonder, geopend werd. Uit 't verslag, door den secretaris J- Kemmeren uitgebracht, bleek dat geleverd waren 473068 eieren of 44000 minder dan in 1935; de ge middelde eierprijs was 50'ct. per ko. De totaal inkomsten bedroegen f 14257.46, de uitgaven f14179 42. Het aantal gewone en buitengewone leden liep terug op 71. De kas sloot met een nadeelig jaarsaldo van f0 71. Het totaal bezit der vereeni ging was per 1 Januari f464 61. Een commissie van onderzoek bracht rapport uit over de boeken van 't vorig jaar In hel bestuur werd herkozen de heer Zijlmans, die zijn benoeming aanvaardde. De heer Tuerlings uit Kaatsheuvel hield een lezing over: «Een nieuw bedrijfssysteem in de pluimveehou derij», waarvoor hij een aandachtig gehoor had. LOON-OP-ZAND. Woensdagavond hield de R.K. Middenstandsvereeniging een alge- ineene vergadering in de zaal van den heer Aartsen alhier. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de heer B. Moonen, die voor enkele weken overleed en vanaf de oprichting der vereeniging de ijverige secretaris dezer vereeni ging is gewee>t. In diens plaals werd gekozen diens zoon, de heer J. Moonen, die har telijk werd verwelkomd, terwijl pas toor Schoenmakers een hartelijk woord sprak. De penningmeester bracht een financieel verslag uit, dat sloot met een nadeelig saldo van f 14. In de vergadering van den N.C.B. werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester uitge bracht en herkozen tot bestuursleden de heeren P. Brabèrs en P Klijn (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie. Velen met mij zullen U dankbaai ziin voor de opname in Uw blad van het zeer interessante artikel van Drs. Gérard van Imbeeck over de wand- schilderij van onzen kunstschilder, den heer Theo van Delft in de trouw zaal van 't Gemeentehuis. Wij hebben daardoor, met de prachtige foto, een inzicht gekregen in den opzet en de bedoeling van dit voorname kunst werk van onzen kunstzinnigen plaats genoot. Maar toch, mijnheer de redacteur, zouden velen met mij het werk in al z'n grootheid van bouw en kleur gaar ne in werkelijkheid bezichtigen en ik durf daarom 't gemeentebestuur langs dezen weg te vragen, dit werk voor de inwoners en desgrwenscht belangstel lende vreemdelingen, ter bezichtiging te stellen, zij 'iet misschien tegen een klein entree b.v. voor een liefdadig doel. Het gemeentebestuur zou zeer ze ker vele burgers, die anders geen ge legenheid krijgen, hiermee verplich ten. Mijnheer de redacteur, dank voor de plaatsruimte. Hoogachtend, W aalwij ker. (Verschillende abonné's stelden ons dezelfde vraag.) Red De berekening der Indische pen sioenen zal zoodanig geschieden, dat niemand meer in pensioen zal achter uitgaan dan volgens de thans geldende bepalingen. De werkingsduur is terug gebracht tot 1 Januari 1940. Het aanhouden van den vorst wordt verwacht, al zal de wind iets af nemen. In den afgeloopen nacht om streeks half drie is er in de pastorie te Terwinselen wederom op brutale wijze een inbraak gepleegd. Terwijl een der inbrekers de dienstbode op haar slaap kamer in bedwang hield, hebben twee anderen getracht den pastoor te over rompelen. Door de plotselinge verschij ning van de mijnpolitie zijn de bandie ten er echter niet in geslaagd hun op zet uit te voeren. Er werd op den pas toor en de politie geschoten. Het prinselijk paar is naar Zaka- Koningin naar Zeil am See. De broodbakkers in het Land van Heusden en Altena hebben besloten den broodprijs voor tarwebrood met 1 cent per 8 ons te verhoogen. Een nader telegram meldt dat de Achilles die te Lissabon is aangeko men, geen enkel lid der bemanning van de Jonge Jacobus aan boord heeft. Het staat dus vrijwel vast dat het schip in 't gezicht der Portugeesche kust is ver gaan met 24 koppen aan boord, 12 Ne derlanders (in hoofdzaak Rotterdam mers) en de rest Spanjaarden. Een later telegram meldt dat eenige schipbreukelingen op de kust zijn aangespoeld, waarvan sommigen nog teekenen van leven gaven. In afwachting van de resultaten va nde proeven onder leiding van 't de partement van Sociale Zaken in zake de tewerkstelling van kleine boeren op het eigen bedrijf, daar, waar zooge naamde „zichtbare" werkobjecten aan wezig zijn, heeft de minister van Land bouw en Visscherij besloten een direc- ten financieelen steun aan de kleine boeren te verleenen. De storm, welke de geheele West kust van Europa teistert, heeft o.a. overstroomingen veroorzaakt in Wa les en Ierland, terwijl aan de kusten van Spanje en Portugal vele schepen in nood verkeeren. WAALWIJK. Zaterdag, Zondag, Maandag en overige dagen Luxor Bioscoop, wMerijnlje Gijzens Je^d«. Zalei dag en Zo.^g Theater Musis Sacrum »Régiue«. Zondag 12 uur. itepetitie Licdet ■afel „Tot Bloei der iooukr.nst". Zondag 12 uur Algemeene jaar vergadering der liedertafel U. en V. Maandag 89.3U uur. Gymnastiek heeren K.en V. Gymnastieklokaal U.S Dinsdag 78.3U uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal Ü.S Dinsdagavond 8 uur Damavoud Calé Rest. »De Molenvliet». Woensdag 7—8.3U uur. Gymnastiek aspiranten iv. en V. Gymnastiek!. O. S. W.G.V. Woensdag van 5.3U— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis O. L. School. Door een tramlocomotief overreden en gedood. Dezer dagen liep de 68-jarige Jde Jong, wonende in de Parnschelaan te Rotterdam in die laan ter hoogte der Abcoudestraat, dicht langs het hek, dat ter plaatse de trambaan scheid van den rijweg. Blijkbaar heeft de voelganger een uit de rich- ling Rosestraat naderendestoointram niet of te laat opgeemerkt, zoodat hij door de locomotief werd gegre pen. Toen de man na de aanrijding de tram werd bestuurd door J. H. van S. uit Hellevoetsluis werd opgenomen, bleek hij een hoofd wonde te hebben opgelopen, terwijl heide beenen onder de knie verbrij zeld waren. In zorgwekkende toestand is de J. door den geneeskundige dienst naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht, waar hij in den loop van den middag is overleden. Dief aan het postkantoor te Herzogenrath gearresteerT. Op den 7en Januari verdween een inwoner uit den Haag met een som van 2800 gulden die hij uit de brandkast van zijn patroon, een advocaet, met een sluetel, dien hij in zijn bezit had weten te verkijgen, ha-i genomen. De dief vluchte naar Duitschland en was bij Emmerich de Duilsche grens gepasseerd. Hij bezocht o.a. Honnover en München en in de tweede helft der vorige week arriveerde hij in het mijnwerkersdorp Streilfeld. gemeen te Meikstein, dicht bij de Limbur- sehe grens gelegen op een nezoek bij familie. De Haagsche politie had er blijkbaar de lucht van gekregen, dat de vrouw van den voortvluchtige met haar man corespondeerde en een brief voor hem had verzonden, poste-restante naar het postkantoor te Herzogenrath, in onnr iddelijke nabijheid van Kerkrade gelegen. Maandagvervoegdezich een Haagssh rechercheur bij de gemeentepolitie van Herzogenrath. Vergezeld door den Polizei-Haupt- wachtmeister Krings begaf de Haag sche bolilieman zich naar het post kantoor om den dief Ie wachten. Na korten tijd kwam hij inderdaad den brief in ontvangst nemen. Hij werd onmiddelijk gtarresteeid en is nog denzellden dag in de gevange nis in Aken opgesloten. De 1UU gulden en 1200 marken, die nog op den dief werden gevon den, zijn in beslag genomen. Ongeluk tengevolge van de gladheid. Gisteren is de 65 - jarige vracht rijder H. Kuyntjes uit Nieuwaat (nabij Zaltbommel), terwijl hij naasl een wagen met hooi liep, door de gladheid van den weg gevallen, De man kwam zoodanig op het hoofd terecht, dat hij korten tijd na het ongeluk is overleden. DRUNEN. R.K.V.V. Sporters. Ondanks, dat Sporters 1 ons Zondag j.l. eenigszins hebben teleurgesteld koe steren wij de goede hoop, dat deze tegen valler door hen a.s. Zon'dag dubbel zal worden goedgemaakt door ODC 2 met een nederlaag naar huis te sturen. Toch stippen wij even aan dat men ODC 2 gerust als een flinke tegenstander mag beschouwen, want om de Boys in eigen home met 32 te verslaan is ook niet mis. Sporters 2 mogen wij even voorberei den op een nederlaag, want ook in Dru nen bleef Concordia de baas, zoodat wy dit op eigen veld als een heel normaal iels kunnen beschouwen. Sporters 3 zijn als gast bij de Zwaluw 3. Zij zullen wel trachten de punten an dermaal met de Zwaluwen te deelen, maar een nederlaag zal hen niet van de wijs brengen en deze mag niet als een tegenvaller worden beschouwd. V. J. C. VJC heeft thans weer de gelegenheid om van zich te doen spreken door een mooie overwinning te behalen op de re serves van J. v. Arkel uit Ammerzoden. Met haar volledige opstelling is VJC ruim in de meerderheid van haar gasten en zullen zij daarvoor de kostbare pun ten wel in Drunen houden. ELSHOUT. E. S. C. ESC heeft een zeer sterke gast en wel EVV uit Engelen. In Engelen wa-en de punten met 80 voor de thuisclub, maar in Elshout zal dat zoo niet gaan. ESC zal flink partij geven en wfj ver wachten gelyk spel of misschien een kleine overwinning voor de gasten. DUSSEN. R.K.V.V. Be Ready. Be Ready 1 onderneemt de reis naar Zevenbergsche Hoek om aldaar HVV 1 partij te geven. Daar HVV den laatsten tijd nogal versterkt is geven we Be Ready niet veel kans op succes. R.K.V.V. Dussensche Boys. Indien de weersomstandigheden niet een zoodanige vorm zullen aannemen, dat voetballen onmogelijk is, dan zal a.s. Zondag alhier op het Boys-terrein wel licht de belangrijkste wedstrijd gespeeld worden van het seizoen. De Boys ontvangen n.l. WSC uit Was- pik-Boven. De verhouding tusschen beide elftallen hebben we reeds een vorige maal uitvoerig belicht. Nadien hebben de Boys in Waspik van WSC met 42 verloren, terwijl Zondag j.l. WSC in Ze venbergen met 41, en de Boys in Dus- sen met 140 wisten te winnen. Hier uit moge voldoende blijken dat de Bovs momenteel wederom in pracht-conditie ziin, zoodat WSC, onvoorziene omstan digheden daargelaten, op een warme ontvangst kan rekenen. DAMMEN. W. D. V. J.l. Donderdag speelde „W.D.V." een vrien'isc^a^neliike wedstrijd tegen DOS uit Drongelen in café rest. „De Molen vliet". WDV wist 6 partijen te winnen, 2 remi«e en 1 verlies. W.D.V. D.O.S. D. VerhagenC. Treffers v. MunsterJ. Daan H. BrouwerJ. de Haan F. te VruchteJanson A. MoonenSchilders HeuvelingTreffers H. HulstVos F. Hol'emansTreffers IleuvelingA. Treffers Dien avond werden levens 10 nieuwe borden in gebruik genomen. De onderlinge competitie van de damvereeniging „W.D.V." loopt ten einde en is voor sommige spelers reeds ten einde. De heeren F. v. Munster en D. Verha gen zün 'n min ten aan fa' ge'ijk ao" den kop, zoodat hier een beslissingspartij den ka ipioen zal moeien aanwijzen. De stand is thans zooals onderstaand lijstje aangeeft: gesp. gew. gel. verl. pnt. 12 2—0 20 1—1 2—0 0—2 1—1 2—0 2—0 2—0 F. v. Munster D. Verhagen 12 P. Heuveling 11 A. Moonen 12 H. Brouwers 10 II. Heuveling 11 F. Hollemans 12 F. te Vruchten 11 v. d. Hammen 11 H. Hulst 10 F. v. d. Gouw 12 P. Berriotte 12 A. Hollemans 12 10 0 0 2 7 1 20 ?0 15 15 14 10 10 9 8 7 7 7 6 Hedenavond half 8 ontplooit de Waahvijksche damvereeniging een bui tengewone activiteit. De mr. dammer A. de Graag speelt een prona'/anda-simul- taan-séance in café rest. „De Molenvliet" alhier. i SCHAATSLAARSJES vanaf fl. 2.50 RUBBERLAARSJES in alle maten. WINTERPANTOFFELS in diverse uitvoeringen en prijzen. Grootestraat 153, WAALWIJK. TEL. 231. MAATWERK. REPARATIE-INRICHTING. PER PAKJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM f «mi I I

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 11