INGEZONDEN STUKKEN. GEMENGD NIEUWS. SPÖRL LAATSTE BERICHTEN AGENDA'5 ABONNEERT U OP DIT BLAD. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. RADIO-PROGRAMMA. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. r S (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de Redacteur. Zouüt U oadergeleekend-:n een plaalaje 111 Uw veel gelezen blad wiüeu geven voor bei volgende: Hij gelegen üeid van üe Oranje, feeaieu uconen de bewoners van den WimeruijK. (rlaveu) een sub-comilé geniaaKi oux een wagen in den op- locni naar le slelieu. Dat is goed geiuKl; er is een bestuur gekozen, er is gecollecteerd in deze buurt en een bcurag bij elkaar gekregen om een mooicii wagen daar te stellen, n.l. bet aaruige scbip, dat onze inwoners zicb nog wel zuilen her inneren uit üen opiocbt op 7 Januari. lol zoover ia uus ailea in orde. Nu bel leest ongeveer een maand acbler Uen rug is en 111 alle buurten reeds slot.vergaderingen met reke- mug en verantwoording zijn gehou den, nebben ook onze bum igenooten reiKiialzend naar zoo'n siot-veiga denng uitgezien, om te weten boe de eindstand der kas is. Wij meeuen toen dal de bewoners die bijgedragen hebben, recht hebben zulks le weien alsook hoe het met de materialen van 't scuip gegaan is enz. Temeer dringen de buurtbewoners hierop in T publiek aan, wijl reeds tal van malen om een ver gadering is gevraagd en 't bestuur zelfs meermalen is uitgenoodigd, doch alles te vergeels. Ten einde raad richten we nog maals de vraag om een vergadering tot het bestuur thans door middel van Uw blad. hartelijk dank voor de opname. Namens de buurtbewoners Winterdijk (haven) J. 1JFELAAH. JAN VLJtUiELST. F. DRUKKEN. DE EXECUTIE IN MOSKOU. De „Daily Express" geeft een dra matisch verslag van de executie en de laatste uren van de veroordeelden: Een der leden van het executie-pele- ton verklaarde na afloop: ,Zij stier ven als soldaten. Slechts Bogoeslatski zakte kort voor het einde ineen." Stalin had de gratieverzoeken afge wezen. Een half uur later begaf de proc.- generaal Wisjinski zich naar de ge vangenis. Hij gaf bevel, de dertien ver oordeelden voor te brengen. Twee gehelmde leden van de G.P.O.e., de bajonet op het geweer, brachten daarop de gevangenen in eeik groot, koud vertrek. Toen zij allen aanwezig waren verhief Wisjinski zich van zijn zetel en verklaarde toon loos: In naam van de Unie van socia listische sowjet-republieken deel ik u mede, dat de regeering geweigerd heft uw verzoek om gratie in over weging te nemen. Derhalve zult u worden terechtgesteld door middel van den kogel. De laatste wensch. Een korte pauze; daarop vervolgde Wisjinski: Ieder van u kan thans een laat- sten wensch kenbaar maken. Bogoeslafski was ineengezakt tij dens de woorden van den procureur- generaal. Pjatakof zeide rustig: Ik zou mijn vrouw nog willen zien, voor ik sterf. Moealof Ik zou mijn zoon willen zien. Breng mij honderd sigaretten. Serebrijakof, de vroegere chef van den Chineeschen Oosterspoorweg, lachte bitter. Breng mij een goeden maaltijd en een groote flesch fooden wijn, zoo luidde zijn laatste wensch. Winsjinski antwoordde: Uw wenschen zijn toegestaan. Norkin zeide op kalmen toon: Dit is het einde. Pjatakof schreeuwde: Vertel Sokolnikof dat hij een verrader is. Doch de procureur-generaal nam er geen notitie van. U kunt thans uw laatste woor den met elkander wisselen zei hij met dezelfde toonlooze stem. De veroordeelden draaiden zich naar elkander toe en het leek alsof zij zich niet ten volle realiseerden wat er gebeurde. Werktuigelijk zeiden zy elkander goeden dag. Enkelen om helsden elkander; anderen volston den met 't schudden van de hand. Tweemaal dertien G.P.O.e-mannen stonden om hen heen, met gevelde ba jonet en sloegen hen gade. Wisjinski begaf zich naar de deur. Ik laat u in de handen van Pe- tersohn, zei hij nog, toen hij langs de veroordeelde schreed. Dan sloot de kring van G.P.Oe.-mannen zich om de gevonnisten. Zij werden weggeleid, neergescho ten en naast Zinowjef en Kamenef ter aarde besteld op de begraafplaats van Hobinka in de nabijheid van Moscou. R. W. B. Voor a.s. Zondag is er voor het eerste elftal geen competitiewedstrijd vastgesteld. Het tweede elftal gaat Vlijmen 2 in eigen huis bekampen. Indien zij het in deze wedstrijd tot een gelijk spel weten te brengen zijn zij reeds kam pioen. Wij geven hen den raad, vanaf het begin flink aan te pakken. Indien allen van de ernst van de wedstrijd overtuigd zijn, kunnen wij deze met vertrouwen tegemoet zien. Deze wedstrijd vangt aan om 12 uur op het Vlijmen-terrein. RWB 3 gaat de leiders uit de af- deeling Zandschel 1 bekampen. Een mogelijk iets te zwaren opgaaf voor onze jongens. Indien zij echter allen zoo goed mogelijk partij geven, is er wel een eervol resultaat te behalen. RWB'ers succes. Zesdaagsche te Antwerpen. Gisteravond is onder groote belang stelling (er waren meer dan 10.000 menschen) de Zesdaagsche begonnen. De stand hedennacht was als volgt: 1. PijnenburgSlaats. Op 1 ronde: DeneefLoncke; De- kuysscherBilliet. Op 2 ronden: AerlsBuysse, Piel van KempenGuimbretière. Op 3 ronden: IgnatDiot, Kners-- Haesendonckx, VerreyckenMeer- schaert, SchönPellenaars, v. Schijn- delv. d. Broek, HuysDeryck. Op 4 ronden: WalthourCrossley, GuerraDi Paco, DepauwCharlier, HuybrechtsVerdeijck. Op 5 ronden: WalsRonsse. Op 6 ronden: Alleen Willy Vroomen. Het amendement tot opneming van bepalingen betreffende de benoeming van staatssecretarissen is in de Twee de Kamer aangenomen. De Nederlandsche regeering heeft de regeeringen der Scandinavische landen België en Luxemburg uitge noodigd experts te zenden naar een te 'S-Gravenhage te houden informeele samenkomst, teneinde de mogelijkhe den te onderzoeken van een nauwere samenwerking tusschen de dusge naamde Oslo-staten. De veehouderij-centrale heeft gis teren opgedragen het lossen, slachten, voorkoelen, enz., van 25000 zware var kens. Dit is aangenomen voor 19i/£ c. per 100 kg. plus 20 cent keurloon. Vroeger kostte dit 1.75 per 100 kg. plus 20 cent. Dit geeft een besparing van pl.m. 54.000 in 3 maanden. Voor deze zelfde aanbesteding betaalde men vroeger ƒ35.000 te veel, als men naar deze inschrijving rekent. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot wijziging van de Ziektewet, waarbij wordt voorge steld voor de gebieden van alle Raden van Arbeid hetzelfde premie-tarief vast te stellen. De moeilijkheden ter zake van de Padvinders-Jamboree zijn thans opge lost. De regeering verleent alle mede werking. Het.O.M. bij de rechtbank te Mid delburg heeft tegen den 25-jarigen timmerman, verdacht van den overval met berooving te Kolosterzande, 7 jaar gevangenisstraf geëischt. Bij een vechtpartij in een loge ment te Tilburg heeft een man zijn vrouw doodgestoken. De man is opge sloten. Een wielrijder uit Gouda werd op een onbewaakten overweg door een trein gegrepen en 35 M. door de loco motief meegesleurd. De machinist werd door het roepen van personen opmerkzaam gemaakt en stopte. De man hing er half zittend onder en kwam er behoudens enkele schram men, ongedeerd af. De nationale garde te Flint wordt andermaal versterkt, daar wellicht tot militair ingrijpen ter ontruiming van de fabrieken van de General Motors zal worden overgegaan. De directie blijft ontruiming der fabrieken eischen. De Spaansche nationalisten heb ben hun opmarsch langs de kust naar Malaga voorloopig gestaakt en 'n ver rassenden flank-aanval gedaan ten Nooden van Fuengirola. In Rusland ziet het er niet gun stig uit; er komen zelfs berichten van oproer in Moskou met kreten van: Weg met Stalin. Elke zweem van ver denking wordt echter met den dood of deportatie gestraft. WAALWIJK. Zaterdagmiddag 3 uur Theater Musis-Sacrum Kindervoorstelling «Alleen op de Wereld«. Zaterdag en Zonuag Theater Musis Sacrum «De Wille Engel«. Zondag 12 uur. Repetitie Lndei tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondagmiddag 3 uur Theater Musis-Sacrum »De Witte Engel«. Zondag 8 uur R.K. Gildenbond uitvoering R.K. Jonge Middenstand «Vader \Vang«. Zondag, .Maandag en Dinsdag Luxor Bioscoop Gioot Bal Zondag, Maandag en Dinsdag »De Linüeboom« Gioot Bal. Maandag 8,15 uur Theater Musis Sacrum »De Papsoldaat« jen »Met donderend ge^eid«. Maandag 8y.3U uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal U.S Dinsdag 8.15 uur Theater Musis Sacrum »De Papsoldaat« en »Met donderend gewelda. Dinsdag 7—8.30 uur. GymnastieV dames K. en V. Gymnaf ticklokaal U.S Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gvninastiekl. U. S. W.G.V. Woensdag van 5.30— 6.45 uur Adspiranten 11. Woensdag 8 u. Cursus Transport- Colonne Roode Kruis U. L. Se hooi. LUCHTBESCHERMING. Naar aanleiding van een door het hoofdbestuur der Ned. Vereen, voor Luchtbescherming tot den burgemees ter gericht verzoek om in Waalwijk stappen te doen tot oprichting van een afdeeling dezer vereeniging, werd gis terenavond 8 uur op het raadhuis in zaal 20 een bijeenkomst gehouden. Naast den Edelachtb. heer burge meester, waren aanwezig de heeren A. C. Fijan, Ir. C. v. d. Hoeven, A. Meijs, P. C. Treffers, Mej. W. Moonen en de heer P. G. v. Vliet, als hoofd van den plaatselijken luchtbeschermingsdienst. Bericht van verhindering was ont vangen van de heeren H. J. van Beur den, W. J. v. d. Mee, O. L. de Rouw, F. C. Smolders en A. A. Teurlings. Door den heer v. Vliet werd in het kort doel en werkwijze der vereeniging geschetst. De Nederl. Vereen, voor Luchtbescherming is het vorige jaar opgericht door omzetting van de Stu- die-vereeniging voor Luchtbescher ming. De thans bestaande vereeniging is de eenige door de regeering erkende algemeene luchtbeschermingsvereeni- ging. De Minister heeft hel eere-voorzit- terschap van den raad van toezicht op zich genomen. De vereeniging stelt zich ten doel de bevordering van de kennis, de voorbereiding en de uit voering van maatregelen, zoomede de medewerking daaraan, tegen de gevol gen van aanvallen uit de lucht. De verschillende wijzen waarop de vereeniging langs nuttigen weg aan haar doel tracht te beantwoorden wer den door spr. aan de hand van de sta tuten opgesomd. Het resultaat der besprekingen was dat alle aanwezigen toetraden lol de commissie, die de oprichting van een plaatselijke afdeeling zal voorberei den. Er werd besloten binnenkort tot dat doel een propaganda-vergadering te beleggen, waarvoor een spreker zal worden uitgenoodigd, die een propa gandistische lezing met lichtbeelden zal geven. WEER EEN DEURWAARDER TE WAALWIJK. Enkele jaren geleden heeft deur waarder Tecker zijn standplaats van hier naar Den Bosch overgebracht. Voor allen uit Waalwijk en omge ving, die ooit met den deurwaarder te maken hebben, beteekende dit 'n groot ongemak en veel hoogere kosten. De Kamer van Koophandel heeft zich dan ook steeds beijverd om in Waalwijk weer een deurwaarder benoemd te krijgen. Dit is thans met succes be loond, want hedenmorgen werd be richt ontvangen, dat de minister be sloten heeft alhier opnieuw een deur waarder te plaatsen. Een oproeping voor gegadigden is in de Staatscourant opgenomen. HAMER HET ER IN! Maakt de koöpétt wakker 1 Laat M weten, dat U er bent met Uw artikeL Uw zaak moet méér verkoopen, véél meer en dat kèn. Adverteert 1 Adverteert daar, waar üog koopkracht Is. Adverteert in de provincie» waar het plaatselijk blad nu meet d§jl ooit gelezen wordt Dèn zult Ge verkoopen Adverteert uitsluitend in RA DIO-DISTRIBUTIE-BEDRIJ F WAALWIJK. ZONDAG 7 FEBRUARI 1937. Programma 1 Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: MAANDAG 8 FEBRUARI 1937. Programma 1: Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: DINSDAG 9 FEBRUARI 1937. Programma 1: Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: WOENSDAG 10 FEBRUARI 1937. Programma 1: Hilversum 1875 M. Programma 2: Hilversum 301.5 M. Programma 3: ZONDAG 7 FEBRUARI 1937. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. A. V. R. O. V. P. R. O. V. A. R. A. V. P. R. O. A. V. R. O. HILVERSUM 301.5 M. K. R. O. N. C. R. V. V', De Echo van het Zuiden. Wijziging in programma voorbehouden. 8.30 Brussel Vlaamscli. 11.20 Radio Parijs. 1.10 Droitwich. 4.20 Londen Regional. 4.50 Droitwich. 5.20 Brussel Vlaamscli. 6.20 Londen Regional. 8.15 Droitwich. 9.05 Diversen. 9.25 Droitwich. 10.25 Boedapest. 11.25 Berlijn. 8,00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 11.50 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 1.35 Londen Regional. 4.20 Droitwich. 4.50 Londen Regional. 5.20 Brussel Fransch. 5.35 Droitwich. 6.20 Diversen. 7—8 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. B. Populaire Moslek. A 1131 Druilt in der Labau. L'nter dem Sternenzelt. A 1050 Caprice Vicnnois. Serenade van Tosselli. A 1177 lm Snlzknmmergut de kann man lustig sein. Im welssen Rosal am Wolfsgangsee. A 1496 Le Cignc. Moment Musical. A 5693 Donau Wellen. An der schönen blauen Donnu. A 5328 Freut euch dos Leliens. A 2667 Was splclt die Welt. A 5318 Opleiding der Reünisten. Vertrek naar zee. 8.20 Radio Parijs. 8.50 Droitwich. 9.10 Boedapest. 9.55 Weencn. 10.50 Londen Regional. 8,00 Brussel Vlaamscli. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Regional. 1.35 Droitwich. 2.25 Londen Regional. y 4.50 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het B. D. B. Opera-muzlek. A 2413 Faust. A 1492 Alda. A 2359 La Travintn. A 2358 Mikado Ouverture. A 3599 Samson en Dal 11a. A 3597 De Paljas. A 1400 Carmen. 8.35 Droitwich. 9.40 Weencn. 10.20 Brussel Vlaamsch. 10.30 Brussel Franscli. 10.45 Londen Regional. 8,00 Brussel Vlaamsch. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 11.50 Londen Regional. 12.50 Droitwich. 2.25 Londen Regional. 3.20 Droitwich. 6.20 Diversen. 78 uur: Gramofoonmuziek van het R. D. B- Lichte Muziek. A 4155 lm Prater bluhn wieder die Bftume. Wlen, du Stadt meiner traume. A 5471Relgen. Unter dem Lindenbaum. A1024 Ouverture Rosamundie A 3-192 Symphonle No. 8 van Schuber». A 5398 Die Freundschaftsaflagge. Er weicht die Sonne nicht 8.35 Droitwich. 10.45 Londen Regional. 8,55 Gramofoonmuziek. 9,00 Voetbnlmcdcdecllngcn. 9.05 Tuinbouwkwartiertje. 9.20 Zondagmorgentoespraak. 10.15 Natuur-hlstorlsch kwartiertje. 10.30 Het Utrecht's Strijkkwartet. 11.15 Van Staat en Maatschappij. 11.30 Het Utrecht's Strijkkwartet. 12,00 Orgelspel. 12.30 Wat Indlë In de laatste dagen beroorde. 12.50 Het Omroeporkest. 2,00 Boekenhalfuur. 2.30 Matinee door het Concertgebouworkest. 4.10 Rotte's Gemengd koor. 4.30 Het AVRO-Dansorkest 4,55 Sportberichten. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Oome Keesje en zijn avonturen ln Afrika. 6.00 Reportage v. d. Zesdaagsche tc Antwerps*. 6.15 Sportuitslagen. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 Lezing: Waar de zee rulscht en de demne- toppen waaien. 7.00 Kerkdienst uit de Rem. Ger. Gemeente Rotterdam. 8,00 Nieuwsberichten en Mededeelingen. 8.15 Zondagavond-allerhande. 9.10 Radio-Journaal. 11.00 Nieuwsberichten en Dansmuziek. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk, Groo te of St. Laurenskcrk, te Rotterdam.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 11