ADVERTEERT IN DIT BLAD. SPORT. LAATSTE BERICHTEN. NOTARIS CHRIST PUBLIEK VERKOOPENi Vanaf Vrijdag a.s. MUITERIJ BOUNTY ABONNEERT U OP DIT BLA WASPIK. DRUNEN. Advertentiën. I op de de beste filmjan dit jaar, v. fn a ;S| gen. Alles bijeen een zeer geslaagden avond, waarop de harmonie weer met trots kan terugzien. Donderdagavond is in de Post- straat te Tilburg een nieuw rijwiel ontvreemd van een persoon uit deze gemeente, genaamd J. Gr. uit de Pol- derstceg. Bij de politie is direct aan gifte gedaan, maar tot op heden is t rijwiel nog niet opgespoord. Zondag en Maandagavond gaf onze R.K. tooneelevereeniging Kunst na Ar beid in het St. Henricusgebouw haar eerste winteruitvoering. Opgevoerd werd het tooneelspel in 4 bedrijven „Wat niet sterven kon" van Ger. Nielen. De groote zaal was beide avonden stampvol. Door den Weleerw. Dir. Kapelaan v. d. Vaart werd het welkomstwoord gesproken. Daarna kwam onze too neelvereeniging voor het voetlicht met het prachtige tooneelstuk, dat op schitterende wijze werd uitgevoerd. Alle spelers vervulden uitstekend hun rol, wat wel bewees het herhaaldelijk applaus van het publiek dat hun ten deel viel. Na de pauze heeft de pas opgerichte zangclub Amicitia haar kunnen ge toond en het moet gezegd worden, op meesterlijke wijze. De instructeur, de heer F. van Gerwen en de directeur, de heer H. van Strien, hebben eer van bun werk. De zangclub bracht ten ge- hoore een operette en drie zangnum mers, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door het bekende accordeonge zelschap. We hopen, dat de tooneel vereeni- ging en de zangclub, beide onderafdee- lingen van de R.K. Werkliedenveree- niging, het Veersche publiek nog op vele uitvoeringen mag vergasten. Tot directeur van de K.J.V. en de K.J.M. is benoemd Kapelaan Kol- steren. De woonwagenbewoner A. P., af komstig uit St. Nicolaas in België, werd alhier aangehouden, omdat hij nog gesignaleerd stond in het politie blad voor een 3-tal vonnissen, welke nog niet vereffend waren. In aansluiting op ons bericht van de vorige week van de benoeming van onzen plaatsgenoot, de heer W. Ra ven, aan de Geref. School te Breda, dient nog te worden gemeld, dat deze benoeming slechts van tijdelijken aard is. Gevonden voorwerpen: een rood bruine meisjesmuts, terug te bekomen bij de marechaussee; twee rijwiel plaatjes en een fietspomp, te bevra gen aan het bureau der gemeente politie tusschen 9 en 12 uur v.m. Door de marechaussee alhier werd aangehouden de arbeider H. C. I)., afkomstig uit Oosterhout, die nog 70.boete had te betalen wegens het smokkelen aan de Belgische grens. Daar de man niet kon betalen, werd hij voor het ondergaan van 30 dagen gevangenisstraf naar Breda overge bracht. Vrijdagavond werd in de Chr. Lagere School en ULO-school een oudersavond gehouden, welke druk bezocht was. Het openingswoord werd gesproken door het Hoofd der school, de heer L. van Aalderen, waarop een voordracht volgde door den heer Las- seur. Na de pauze werd als onderwerp behandeld door den heer J. Vreeke: „Het schoolrapport", naar wiens uit eenzetting met belangstelling werd ge luisterd door de verschillende aanwe zigen. Nadat door Ds. W. Oost 't slot woord was gesproken, werden door de ouders de lokalen en het werk dei- kinderen bezichtigd. Donderdag a.s. zal door de Gem. Zangver. Excelsior alhier een groote zanguitvoering worden gegeven in het gebouw Rehoboth aan de Julianalaan. Naast een flink aantal zangnummers dat ten gehoore zal worden gebracht, wordt nog opgevoerd het tooneelstuk „Gebrs. Kalkoen". Door den Ned. Herv. predikant in deze gemeente, Ds. W. Oost, zal Woensdag 10 Febr. a.s. in het gebouw Rehoboth aan de Julianalaan een Bij bellezing worden gegeven. Aanvang des avonds half 8. In de Ned. Hervormde Kerk te Raamsdonk(dorp) zal a.s. Zondag in den middagdienst de H. Doop worden bediend. Gedurende Januari passeerde door de Rolbrug over de Donge alhier 1197 vaartuigen met een gezamenlij- ken inhoud van 144.976 ton. Naar wij vernemen zal het Be stuur van Rehoboth dit jaar een Ba« zar houden o.m. ten bate van het ver- eenigingsgebouw. 11 Maart zal de Chr. School op 't Veer 75 jaar bestaan. De commissie uit bestuur en personeel zal trachten te bewerken dat dit heugelijk feit op waardige wijze wordt herdacht. Op de j.l. Woensdag gehouden jaarvergadering der Chr. Gem. Zang- vereeniging werd het aftredende be stuurslid de heer J. v. d. Broek, op nieuw gekozen. De gekozene heeft zijn benoeming aangenomen. Gevonden te Waspik op den 5en Febr. 1937 des avonds omstreeks 8 uur een geblindeerd rood geverfd reserve wiel van een vrachtauto, voorzien van luchtband, gemerkt „Englebert", maat 32 x 6. Inlichtingen worden verstrekt door den gemeenteveldwachter J. F. de Moor. Zondag herdacht de kaartclub, gevestigd in het café van den heer P. Roovers-Montens haar 60-jarig be staan. Tevens herdacht dhr P. Stra- ver dien dag het feit, waarop hij voor 60 jaren tot lid dier club toetrad. Op uitdrukkelijk verlangen van den jubi laris ging die dag onopgemerkt voorbij. Maandag herdacht de heer Adr. de Winter den dag, waarop hij vóór 25 jaren toetrad tot de tooneelvereeniging Entre-Nous, gevestigd in het café van den heer H. van Iersel. In een feest- vergadering werd de jubilaris gecom plimenteerd door den voorzitter, den heer G. Kamp, en hem namens de ver- eeniging een prachtige portefeuille aan bood. In goed gekozen woorden dank te de jubilaris voor de hem gebrachte hulde en voor het mooie geschenk, dat door hem dankbaar werd aanvaard. R.K. W. V. De R.K. W. V. hield Zondagmid dag een algameene leden vergadering in de zaal der Meisjescongregatie. Voorzitter H. Maas riep ue leden een hartelijk welkom toe. De notulen werden onveranderd vastgesteld. Daarna brengt de secretaris ver slag uit over 't afgeloopen jaar. Wij onlleenen daaraan. Er werden 13 bestuurs- en 5 alg. vergaderingen gehouden. Het aantal leden liep terug en is thans 1U5 leden. Bij de fabrieksarbeidersbond liep 't leden aantal ook achteruit, 2 bestuurs leden woonden de vergadering hij van den Centrale Raad. De Bouwvakarbeidersbond steeg in ledenaantal van 11 naar 16. De Kolencoöperatie had dezelfde omzet als vorig jaar. Bij deCentiale Spaarkas werd ongeveer 1922 inge legd en pl.m. t 1067 terugbetaald, zoodat meer werd terugbetaald dan ingelegd 1144,7(3. De Levensverzekering »Concor- dia« werkte op dezellde capaciteit. Aan de orde was't kiezen vaneen bestuurslid wegens altreden van 't lid v. Venrooy. Een tweetal leden waren candidaat gesteld, doch hier bleek niet juist reglementair gehandeld te zijn met als gevolg dat de bestuursverkiezing werd uitgesteld tot een volgende veigadering. Een definitieve bestuursraad zal worden ingesteld. Verder werd be sproken de reis naar Rome van de leden der R.K. W. V. Gespaard wordt door het plakken van zegels vad 10.50, die bij bedragen van 1 10.— worden uitgezet bij de Centrale Volksbank. Een Rome-comité werd benoemd waarin zitting namen als voorzilter H. Maas, secr. J. v.'Esch en pen ningmeester Th. Kuys. In samenwerking inet de fabrieks arbeidersbond is door de R.K.W.V. een commissie benoemd belast met werkloozenzorg, die op den eersten en den derden Zondag zitting houdt in de zaal der Meisjescongregatie na de Hoogmis, waar de leden van de R K.W.V. hun klachten kunnen indienen. Het bestuur koestert plannen om de jaarvergadering eenigszins fees telijk te houden b.v. met zang en voordracht. Daarna bespreekt de voorzitter het rouleeringssysteem in de werk verschaffing, zooals dit c.oor B. en W. is vastgesteld. De georganiseerde leden in de werkverschalling genie ten f 1.— toeslag, die als uien dubbel uitgetrokken is (na 13 weken) f 50 en dat de bijzondere toeslag voor de gemeente dan meestal toch wel f 1.blijft. Een en ander dient toch geregeld te worden met nader overleg. Hierna sluiting. Het rouleeringssysteem. Door het college van B. en W.is voor werkverschalfing in overleg met de betrokken instanties een rou leeringssysteem samengesteld voor de arbeiders. De arbeiders zijn verdeeld in 3 groepen. Groep 1 Gezinnen met minder dan 3 personen, vrijgezellen of alleenwonende personen. Groep 11 kostwinners van gezinnen van 3 tot en met 6 leden. Groep III kostwinners van gezin nen boven de 7 leden. Groep I zal te werk gesteld zijn van 1U Jan.—31 Jan van 28 Maart- 22 Mei en van 20 Juni—b Nov. Groep II zal te werk gesteld zijn van 10 Jan.—27 Maart, van 23 Mei- 25 September en van 7 November- 18 Dec. Groep III van 31 Jan.—19 Juni, van 1 Juli—18 Aug en van 26 Sept.- 18 Dec. Zooals blijkt zijn de kostwinnaars der groote gezinnen voor het groot ste gedeelte van 't jaar opgenomen in de werkverschaffing. De resteerende tijden dat niet in werkverschalfing gewerkt woidt zul len de arbeiders opgenomen worden in de steunregeling. Bij dit rouleeringssysteem wordt rekening gehouden met de perio dieke tewerkstelling van sommige arbeiders. Biljarten. B.J.C. II speelde haar 16 comp. wedstrijd. Uitslag: B.JC.II E. B.C. II W. Vissers 75 A. Merks 40 v. Broekhoven 75 B. Klerks 73 J. Vissers 75 Rombouts 50 A. v. Leest 68 H.Muskens75 M. Klerks 64 H. Pulles 75 418 388 Hoogste serie H. IVIuskens 19 car, R. K. W. V. Door den heer J. Lommers is ontslag genomeu als bestuurslid der R.K.W.V,, zoodat momenteel twee vacatures in 't bestuur der R. K. VV. V. zijn. Zang en Vriendschap. Bij gelegenheid van haar eerste lustrum zal het Mannenkoor »Zang en Vriendschap» deze zomer een groot festival organiseeren. Uitvoering „Volharding." Zondagavond gaf de Kon. Eik. Harmonie »De Volharding» een uit voering in de zaal van den heer Th Elshout. Nadat door de harmonie onder leiding van directeur van Huiten een tweetal muzieknummers op keurige wijze waren vertolkt, werd door de tooneelvereeniging opge voerd hel tooneelspel in 3 bedrijven «Vlammende Vlengels» vanW.v. d Berg. De zaal was tot in alle hoeken gevuld en de vertolking van 'tsluk was andermaal schitterend te noe men. Gedurende de pauze gaven de twee bekroonde leden der harmonie op het concours te Wijk hun succes nummers ten beste waarhij musicus Jo Verhoeven op piano accompag neerde. Nico Verhoeven behaalde den eersten prijs met saxphone in de eere-afdeeling met lof der jury en kreeg daarbij een lauwerlak omdat hij het hoogste aantal purten van den dag had behaald. Jo Elshout behaalde de eerste prijs met bariton in de eerste afd. 't was een geslaagde avond waar van de baten ten goede komen aan liefdadige instellingen ter plaatse. Jongens Congregatie. Dinsdagavond werd in de zaal der Jongens Congregatie een uit voering gegeven met medewerking van tooneelvereenigingen harmonie, Het geheel was keurig verzorgd en de talrijke bezoekers beleefden een zeer gezelligen avond. Een amateurbiljarter in actie. Zondagmiddag speelde den heer Jan de Munnik een partij biljart op de Jongens Congregatie tegen C. v. d. Hoven. Toen de heer de Munnik om kwart voor twee aan stoot kwam voorde vierde maal in deze partij, bleef hij aan stoot tot kwart voor vier en maakte daarbij een serie van £07 caramboles en legde daarbij een afstand af van 807 x 5 passen is ongeveer 3228 m. zz 3'/4 k.m 't Is een prachtige prestatie waar mede dorpsgenoot J van Delft is overtroffen en de Waal wij ker Koos van Helvoirt met 516 car. eveneens. Dat de Drunenaren het biljaiten is aangeboren bewezen zij reeds meer en dezulken als den heer de Munnik zouden wij bijna durven plaatsen naast een Valkhof en Swee- ring. De Munnik moest met een pech- bal de partij afbreken maar speelde toch nog met een gemiddelde van 204. Wie doet hem dat na of ver beterd dit record? ELSHOUT. St. Norbertus. Zondagavond gaf de tooneelver eeniging »St. Norbertus» een wel geslaagde uitvoering. Nadat de fanfare onder leiding van Joh. Merkx enkele nummers ten beste had gegeven voerde de tooneelclub op »De eenzame hoeve.» Een zwaar stuk, dat goed werd ge speeld. JULIANA. JulianaHeusden 25. Om half drie stellen beide elftallen zich op. Juliana met twee invallers. Heusden zet er direct alles op, waarbij het Juliana-doel al spoedig in gevaar komt. Na 10 minuten spelen weet Heus den bij een aanval te doelpunten, waar na al spoedig de stand op 20 wordt gebracht. In de Juliana-voorhoede wil het niet vlotten daar de kansen welke hen gebo den worden niet worden benut. Heus den weet de stand op te voeren tot 40 waarmede de rust komt. De Juliana-aanvoerder moet ook van verder spelen afzien wegens een gebles seerde knie. waardoor de voorhoede nog meer gebroken is. Na de rust wordt steeds on de Heus- denhelft gespeeld en het is onbegrijpelijk dat de mooiste kansen nog worden ge mist. Heusden weet bij een aanval 50 te maken. Dan brengen de centervoor en linksbuiten van Juliana den stand op 52. Telkens is het Heusden-doel nu in gevaar maar door het slechte plaatsen in de voorhoede blijven doelpunten uit en komt met deze stand het einde. Juliana 2 verloor van WSC 3 in de laatste minuten met 32. Juliana 3Kaatsh. Boys 2 kon we gens terreinafkeuring niet doorgaan. R.K.V.V. HERCULES. Vorige week werd pemeld dat de wed strijden voor Hercules waren afgelast. Dit was echter onjuist en zoodoende zijn er twee wedstrijden gespeeld en de volle buit behaald. Het eerste elftal behaalde een 20 overwinning op de reserves van HEC. Hierdoor zijn de kampioenskansen aan merkelijk gestegen en nog te meer daar de andere beide candidaten Vios en Vol harding 2 en 1 punt verspeelden. Er resten thans voor Hercules nog vier wed strijden fe spelen n.l. tegen Volharding en RKTVV 4 thuis en naar RKTVV 4 en Vios uit. Indien de thuiswedstrijd van Volharding gewonnen wordt kan van de overige 3 wedstrijden nog één ver loren worden. Wij willen echter niet al te voorbarig zijn, maar het zou toch een prachtige prestatie zijn van onze ploeg, die voor het 1ste jaar in de 1ste klasse uitkomt wanneer zij den titel zou beha len. Indien onze ploeg zoo blijft spelen als in de laatste wedstrijden dan zien wij vol vertrouwen den uitslag aan de ko mende wedstrijden tegemoet. Het 2de elftal heeft Zondag re vanche genomen voor de onlangs gele den nederlaag bij WVB 2. Laat ons er echter bijvoegen dat Hercules hier meer kreeg dan haar toekwam. WVB was da nig gehandicapt daar de doelman niet aanwezig was en alzoo kwam Hercules op gemakkelijke wijze aan de doelpun ten. Het einde kwam dan ook met een 63 overwinning voor de onzen. R.K.V.V. H. E. C. Het is ons 2de elftal Zondag j.l. niet gelukt Hercules tot staan te brengen. Met 20 bleven ze in de minderheid, wat de verhouding niet juist weergeeft. Het missen van een strafschop en de vaak hopelooze beslissingen van den scheids rechter hebben veel tot dit resultaat bij gedragen, maar eerlijkheidshalve dienen we toch op te merken dat de hoofdoor zaak was de schotloosheid van de voor hoede. Dit wordt wel het beste gede monstreerd wanneer men nagaat, dat bij een uitgesproken meerderheid in het veld gedurende bijna anderhalf uur geen goal werd gemaakt. Hercules heeft haar kansen hiermede geducht verbeterd, en zal met de uit slag wel tevreden zijn. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. De eerste 20 minuten zijn totaal voor HEC. Zij maken hiervan echter geen gebruik. Hercules heeft meer geluk, wanneer zij met een zuiver buitenspel- doelpunt de leiding neemt. Voor de rust wordt deze nog uit een penalty vergroot. In de tweede helft is het een voort durende belegering van het Hercules- doel. De HEC-voorhoede kan echter niet tot een schot komen zelfs een penalty wordt gemist, waardoor de ambitie er natuurlijk niet op verbeterd wordt. Een schot tegen de lat had beter lot ver diend, maar daar blijft het hij, en blijft de stand 20. KAATSHEUVEL. Zandschel 1—R.W.B. 3 7—2. De thuiswedstrijd tegen RWB 3 is door Zandschel in een groote overwin ning omgezet n.l. met 72. De thuisclub speelde een goede wedstrijd. Van het begin af pakken beide elftallen flink aan en het doel komt van heide beurtelings in gevaar. Na 15 minuten spelen neemt Zandschel de leiding 10 door den rechtsbinnen die een goede partij speel de. Als de rust aanbreekt heeft Zandschel een 50 voorsprong, alle door den rechtsbinnen gemaakt. In de tweede helft pakt RWB flink aan maar Zandschel verdediging is pri ma. De thuisclub vergroot den voor sprong tot 70. Het laatste kwartier heeft RWB 3 succes, en maakt nog twee goals tegen, zoodat ze de eer kon redden. Het was een mooi gespeelde wedstrijd. Het tweede elftal speelde om 12 uur tegen WSC 4 uit Waahv k. Deze wed strijd eindigde in een gelijk spel 44. RAAMSDONKSVEER. Het is ons eerste elftal vorigen Zon dag niet mogen gelukken een volledige zege te bevechten. Met het gelijke spel hebben we dan toch dit bereikt, dat we relatief genomen de leiding hebben, doordat het gemiddeld aantal punten per wedstrfid voor ons het grooste is. Zoowel Goirle als RODA staan op de ranglijst nog boven ons, doch dit komt omdat deze ploegen respectievelijk drie en twee wedstrijden meel* hebben ge speeld. De eerste aanvallen werden docr onze middenlinie opgebouwd. De voor hoede trekt op het doel af, doch als onze linksbuiten de kans schoon ziet om te schieten, komt de hal niet juist op z'n voet en het schot gaat ver naast. Ondertusschen weet de thuisclub hel leer te bemachtigen. Een aanval wordt opgezet, doch voor ons doel mankeert het hun aan energiek schieten. Met de rust is de stand nog steeds 00. Ongeveer 20 minuten ra ''e rust schiet de linksbinnen der thuisclub keihard in. Onze doelman kan niet afdoende weg werken waardoor de toes'ormen de Adriaansen de kans van den dag krijgt en dezen ook benut 10. Lang plezier hebben ze van dezen voorsprong achter niet. Onmiddellijk trekt onze voorhoede bijna fanatiek ten aanval. Door onvoor zichtig spel van den linksback krijgen wij een strafschop toegewezen, waar uit op sublieme wijze de gelijkmaker wordt gescoord. Als scheidsrechter van Vught het einde blaast zijn we dat doelpunt rijker dat ons bij eventueel gelijk opgaan met onze concurenten het kampioenschap van de afdeeling brengen zal. DUSSEN. R.K.V.V. Dusschcnsche Boys. De vele regens der laatste dagen had den het terrein der Boys zoodanig door weekt, dat dit Zondagmorgen, toen dit aan keuring moest onderworpen wor den afgekeurd. Derhalve kon de aange kondigde wedstrijd tegen Virtus 3 geen dooreang vinden. Aangezien nu de tweede Zondag der maana weer voor de deur staat, hebben de Boys eenige weken gedwongen rust, wat nu niet bevorderlijk is voor con ditie, daar zij de laatste dagen in zeer goeden vorm waren. R.K.V.V. Be Ready. Wegens afkeuring der terreinen kon den de beide wedstrijden, zoowel van 't eerste als tweede elftal van Be Ready geen doorgang vinden. Waardoor het tweede elftal in de zoo pas begonnen competitie in de derde klas, slechts enkele wedstrijden zijn gespeeld, zal men wellicht met deze ver ten achter komen. WIELRENNEN. De Zesdaagsche van Antwerpen. Het wekte verwondering dat het be roemde koppel Pijn-Slaats zich te Ant werpen zoo op den achtergrond hield, tot de heeren plotseling naar voren zijn gekomen en met een flink aantal punten Maandagnacht alleen aan den kop kwam. Hoe Slaats gereden heeft, kan men be grijpen als men 't vo'gende leest van den sport-correspondent van ,.De Telegraaf". Er zijn veel gelijkwaardige koppels in het veld op deze baan, doch zooals Slaats Maandagavond naar de macht greep, vermogen er geen drie onder de genen, die excelleercn op de mindere banen van Europa. Slaats trek zijn strakke cirkels rond de moeizaam zwoe gende schare met het gemak en de kracht van den ijzeren kerel, die men dit sei zoen in vele landen al vaak den bes'en koppelwedstrijdrijder ter wereld noem de. Pijnenburg-Slaats deden in één uur een hcelc maand Januari van bevreem dende uitslagen vergeten. 't Zelfde blad schrij't nog over dezen Zesdaagsche te Antwerpen: Maar waf er uitmunt is te Antwerpen de tucht. De renners hebben weinig te vertellen en de verzorgers nog minder. In dit sportpaleis is uitgevonuen, dat de bandjes, waarop de sterren fietsen, als de jacht zwaar gaat worden, niet drie maal in de vijf minuten leeg kunnen lco- pen. Afstappen en eventjes uitb azen be- teekenen hier werkelijk heel dikwij s een ronde achterstand en de keeren, dat de hand van een renner de hoogte ingaat om de jury te verwittigen, dat er iets met zijn materiaal niet in orde is, zijn daarom te tellen. Verder is het gilde der soigneurs ge degradeerd. Zaterdagavond stond de machtigste der machtigen van deze st:e', dc Franschran Viël, die het vreemd soortige koppel Wals-Ronsse onder zijn hoede heeft, onder aan de piste te roe pen en te gesticulceren tegen Wals om dezen renner te helpen zijn koers met zoo zuinig mogelijk verbruik van krach ten te ryden. Bijna kostte dit aan Viël zijn verder verblijf in dit gebouw. Heel spoedig werd den man aan het verstand gebracht, dat deelnemers, die niet be kwaam zijn zelf hun wedstrijd te rege len, terug moeten gaan naar de categorie der beginnelingen. Verzorgers dienen nergens anders voor dan om hun ren ners te verzorgenwerkelijk een aardige vondst. Want de Zesdagenwe- reld had deze logica in den loop der jaren totaal vergeten, hetgeen niet erg geweest zou zijn, wanneer de soigneurs daarin maar geen aanleiding gevonden hadden om zichzelf ook de rol regisseur der jachten toe te bedeelen. De stand van hedennacht is als volgt: 1 BillietDe Kuyscher 157 pnt.; 2 Pijnenburg—Slaats 83 pnt; 3 Pelle- naarsSchoen 50 pnt. Op één ronde: 4 Van Schijndel Van den Broek 44 pnt. Op twee ronden: 5 HuysDe Rijck 80 pnt.; 6 WalsRonsse 60 pnt.; 7 GuerraDi Paco 54 pnt.; 8 Piet van KempenGuimbretière 53 pnt. Op drie ronden: 9 DeneefLonckt 123 pnt. Op vier ronden: 10 Jean Aerts Buysse 84 pnt.; 11 VerrijckenMeer- schaert 79 pnt.; 12 CharlierDepauw 38 pnt. Op vijf ronden: 13 Walthour Crosley 23 pnt. Op zes ronden: 14 DiotIgnat 39 punten. Minister Gelissen en de ordening Minister Gelissen heelt een uit eenzetting gegeven van zijn stand punt i z. de ordeningspogingen in de baksteenindustrie en hei bak- kerijbedrijf te Amsterdam en Roller- dam. Wat de baksleenbond betreft oesloot hij dat hij alsnog bereid was nog een ondernemersovereen. komst, die met zijn vroeger gesielde eischen rekening houdt, goed te keuren. Het Prinselijk paar Het prinselijk paar is van Krynica per aulo te Budapest aangekomen. Bandieten trachten postzak te rooven in Den Haag De zoo rustige J. P. Coenstraat is gisteravond omstreeks zes uur net tooneel geweest van een op Amerikaansche wijze opgezetten overval. Drie bandieten, die ten slotte nog met een aulo wisten te ontvluchten, hebben een besteller, die uit het postagentschap in die straat bezig was postzakken naai een postauto over te btengeit,over vallen. Zij ontrukten bent een zak, doch de besteller pakte een der kerels beet. Toen hij met hem worstelend op den grond viel, kwam de bestuurder van den postauto üem gelukkig te hulp. Hoewel beiJen een bijtend vocht over zich heen kregen en een van hen nog een klap op het hoold kreeg, wist de bestuurder den zak weer machtig te worden. Op het rumoer van den strijd kwamen vele belangstellenden toe- geloopen, waarop de drie bandieten in een blauwen Fordauto, wisten te ontkomen. De Haagscbe motor politie maakte later nog jacht op nen doch tot heden heelt men de daders niet weten te arresteeren. Door een vrachtauto gegrepen en gedood Gistermiddag omstreeks vier uur is nabij Oudewater de 5u-jarige van den Boogaard uit Willeskop, die daer fietste, door een vrachtauto aangereden. De aanrijding was zeer hevig. Van den Boogaard werd op slag gedood. Het stoilelijk overschot is naar het lijkenhuisje van de St. Jacobstichting te Oudewater vervoerd. Overval te Budel Gisterochtend omstreeks 10 uur werden te Budel omwonenden ge waarschuwd, dat een 69.jarige vrouw het slachtoffer was geworden van een brutalen en wreeden overval. De brenger van de jobstijding was een 23-jarige man, die vei telde dat hij in de woning van de vrouw een kerel had ontmoet, die de vrouw had mishandeld en met wien hij in een worsteling was geraakt. De marechaussee, gemeente politie en burgemeester waren weldra bij de woning van de vrouw, die alleen was haar zoon werkte op de zinkfabriek aangekomen. Daar vonden zij de vrouw in deerniswekkenden loestand. Het bleek, dat de dader in het wilde weg, met een zwaar broodmes op zijn slachtoffer had ingehakt, waardoor zeer ernstige hoofdwon den waren ontslaan. Ook had zij een arm gebroken In levensgevaar lijken toestand is de vrouw naar het ziekenhuis te Weert vervoerd. De 23 jarige man, die volgens zijn zeggen van de misdaad gei was geweest, werd terondervr,i naar de marechaussee-ka?j medegenomen, doch weldra hij door zijn eigen verklarir vast, zoodat hij van getuige daehte werd. Bij verder verhoor viel hij den mand en bekende hij zelf overval te hebben gepleegd, man, die reeds eerder met de po in aanraking is gekomen, za| beschikking van de justitie woi gesteld. Vechtpartij in Belgische Kar De Belgische Kamer is gj, middag het tooneel geweest een turmeele vechtpartij luss* socialistische algevaaidigdeii aau eene zijde en rexisleii en VlaanJ nationalisten aan dt n andei in f De Vlaamsch-natioiialisl De Bat werd hij het handgemeen ernstig gewond. Het contlict ontstond, nadat der rexisten toelating had gevra; van een interpellatie omirent Spaansche reis van den Kaït president Kamiel Huysmans, waa nij opmeikte, dat het niet te; kwam, d t Huysmans zich in i kwaliteit van president der Kar naar Spanje had hegeven. schillende rexisten en Vlaamsi! nationalisten lieten hierbij kreet: «Aftreden, altreden hoor - De hoofdweg Madrid-Valenc door de rechtsche troepen gebl keerd. Alle wegen zijn afgesned AOCMI"IAIO WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.1; ó.3U uur Adspuaiiieii 1, van /.4ö uur Adspuanten ill en 8.3010 uur leuen. Dondeidag 8 uur repetitie mengd Koor O. en V. d. eelzt Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoup »De ivi uisiochlen« Vrijdag Theater-Musis Sacit «Muiterij op de Bouniy« Zaterdag 1.30—2.45 uur Dan aspiranten Gymn. Vereen. K. en Gymnastieklokaal Stationsstraat. Zondag 12 uur repetitie Manoj' koor O. en V. te Waalwijk zal op Zaterdag 13 Februari 1937 des namiddags 2 uur, ten verzoe ke van Mejuffr. Wed. CHR VERHAREN-VAN DE MEIJ- DENBERG te Waalwijk, aan de St. Antoniusstraat 84, aldaar, oe contant geld een ged. inboedel, bestaande uit tafels, stoelen, kasten, schilderij en, kachel, vloerkleed, cocos en matten, beelden, keukengerief. glas- en aardewerk, en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging een uur voor df verkooping. 57116 "mém M.G. M. met CHARLES LAUGhlON, CLARK GABLE, FRAhUrtüI TONE. Naar het spannendste avontuur der zee, de historische reis van de Bounty naar Tahiti, met als romantisch moliel de tederste liefdesgeschiedenissen op 't Pu- radijs-eiland in de Stille Zuidzee Deze grootse tilm werd officieel uitgeroepen tot Thans reeds gelegenheid tot bespreken van plaatsen hij Fa. Wed. Th. C. Pulles, Grootestr. HRHI

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6