KANTONGERECHT. ADVERTEERT IN DIT BLAD. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. SPRANG-GAPELLE, Openbare vergadering van den raad der gemeente Dussen op Zaterdag 13 Februari 1937, des namiddags ten 3 ure. Agenda: 1Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Benoeming leden Commissie tot wering van schoolverzuim. 3. Subsidie stichting O. L. Vrouwe Lyceum te Breda. 4. Ontslag en benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 5. Vergoeding gebruik eigen fiets door Controleur steunverleening. 6. Wijziging reglement Burgerlijk Armbestuur. HANK. In de gehouden jaarvergadering van de R.K. tooneelvereeniging St. Petrus werd de heer F. Hanegraaf tot be stuurslid gekozen. Besloten werd, na de goed geslaagde opvoering van Of ferande, wederom een stuk in studie Ie nemen. Naar we vernemen vertrekt de Eerw. Moeder Overste van het Lief de-gesticht alhier Vrijdag naar Til burg naar het Moederhuis en zal van daar naar de nog onbekende bestem ming worden overgeplaatst. Openbare vergadering van den raad der gemeente Geertruidenberg, op Vrijdag 12 Februari 1937, des namid dags 8 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken: 1Onderzoek geloofsbrieven en in stallatie van het op 28 Januari 1937 benoemd lid van den raad, de heer J. J. Staal. 2. Benoeming van een Wethouder wegens ontslagname van den heer F. S. Voermans. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de verordening op de heffing van le ges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de amb tenaren van den burgerlijken stand. 4. Ingekomen stukken. 5. Reclames. Voor de Evangelisatie Eben Hae zer te Raamsdonksvppr hoopt Zon dag as. dps voorm. 9 30 en des nam 2 uur voor te gaan de heer Paul uit Benthuizen. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor tot wijziging der verordening op de legesgelden en van de rechten betreffende den burgerlijken stand in dien zin. dat voor hel verstrekken van inlichlin gen uit het bevolkingsregister een ander tarief wordt genomen. In het vervolg zullen voor deze inlichtingen abonnementen met de gemeente kunnen worden gesloten. Wat de rechten van den burger lijken stand betreft, willen B.en W. in de kosten van huwelijksvollr^k king wijziging brengen. Het voltrekken van een huwelijk geschiedt thans Donderdagsmorgens om 8 uur gratis en op de andere dagen bedragen de kosten hiervoor f7.50. Thans willen B. en W. de kosten als volgt zien bepaald Voor de voltrekking van een hu welijk op Maandag en Woensdag f 15.op Dinsdag f2.").— en op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag f7.50. Het tijdstip van kosteloozc huwelijksvoltrekking blijft bepaald op Donderdagmorgen 8 uur. R.K. Kiesvereeniging Berkdijk. Zondag 14 Febr. zal na de Hoogmis in het Parochiehuis in den Berkdijk door het Bestuur van den Rijkskies kring Tilburg een groote propaganda- vergadering belegd worden om te ko men tot heropleving van de afd. Berk dijk. Vanaf den kansel, door circulai res en anderszins zullen de Parochia nen van Berkdijk worden uitgenoodigd deze propagandavergadering bij te wó nen. Naast de leden der parochiale Kiesvereeniging worden hierbij nog meer speciaal de jongeren dringend aangespoord om toch vooral deze ver gadering te komen bezoeken. De Pa rochie Berkdijk, die eens ver over de 200 leden telde, moet met de komende actie voor de R.K. Staatspartij zeker met niet minder strijdbare leden uitko men. Gekocht. De schoenfabriek en kantoren, eer tijds eigendom van The Dutch Shoe- work, bij publieken verkoop overge gaan in handen van den heer J. Schal ken Toorians, is thans bij onderhand- schen verkoop eigendom geworden van den heer M. Vesters, alhier, die hierin opnieuw een schoenfabriek zal beginnen. Propaganda-vergadering van de B. V. L. Kaatsheuvel. In de Concertzaal van den heer J. v. Dun werd Donderdagavond een pro paganda-vergadering gehouden door de afd. Kaatsheuvel van de B.V.L. Voor de vergadering was ten Ge meentehuize door den Weled.Achtb. heer Burgemeester een plaatselijke Landstorm-commissie geïnstalleerd be staande uit den Hoogeerw. heer A. J. v. d. Brekel, Deken en Pastoor, F. de Klijn, Pastoor, Dr. Th. Cappetti, Dr. J. Vercauteren, Notaris J. van Ham, de heeren A. Wennekes, C. Roestenberg, M. A. van der Wee en H. Elshout, met als voorzitter de Weled.Achtb. heer J. A. Fr. Mallens, Burgemeester. Om goed 8 uur werd de vergadering geopend, die goed bezocht was, zoowel door de leden van de plaatselijke af- deeling als door leden van andere af- deelingen en buitenstaanders. Aan de bestuurstafel, die door den Weled. Achtb. heer Burgemeester Mallens ge presideerd werd zaten aan, de leden van de zoo juist geïnstalleerde Land stormcommissie en de Voorzitter van den Gewestelijken bond van de B.V.L. de Weled.achtb. heer van Beek, de Se cretaris de heer van Acht, de Comman dant v. d. Meijerij den Hoogedelqestr. heer Overste Hafkemeijer en den Wel- edelachtb. heer Vienings, Burgemeester van Clinge. Burgemeester Mallens opende met een kort woord als Burgemeester en als Voorzitter van de Plaatselijke Afd. Na zijn welkomstgroet gaf hij het woord aan den Voorzitter van de Gewest. Bond, die in 't kort het doel van de plaatselijke commissie uiteenzette en daaraan een kort propagandistisch woord voor de B.V.L.'ers vastknoopte. In een zeer begaafde gloedvolle rede sprak burgemeester Vienings daarop de Landstormers toe, waarbij hij in kern achtige taal de handhaving van het ge zag als doel van de B.V.L. bepleitte. Zoowel tijdens als na zijn rede mocht hij een warm applaus van zijn aandach tig auditorium ontvangen. Overste Haf kemeijer spoorde de B.V.L.'ers aan, trouw de schietoefeningen bij te wonen om de saamhoorigheid te bevorderen en den onderlingen Hand te verstevi gen. Hij reikte met graagte de 10 eer ste prijzen van een onderlinge schiet wedstrijd uit. Burgemeester Mallens dankte de sprekers voor hun woorden, waarna de vergadering gesloten werd. ST. JOACHIMSMOER. Maandagavond vergaderde de Rijvereeniging alhier voor haar jaar- lijksche bijeenkomst, waarna feest avond voor leden en donateurs. Suc cessen in ledental vielen in 't afoeloo- pen jaar niet te boeken. Met de Oran jefeesten heeft dit gezelschap zich niet onbetuigd gelaten en heeft zich de weelde veroorloofd naast de vele ge wone uitgaven ook nog de extra-uitga ven voor twee trompetten te voteeren. Ondanks dat alles liet de kas nog een gul onthaal toe voor leden en dona teurs, wien een recht gezellige avond werd aangeboden. Zondag had de heer Br. bij 't eten een beentje in de keel gekregen, dat daar bleef vastzitten. Men achtte geneeskundige hulp noodig. De inmid dels ontboden geneesheer Dr. Vercau teren slaagde er evenmin in Br. uit zijn benauwde positie te redden. Gelukkig kwam door braken 't been los en was behandeling in 't ziekenhuis overbodig geworden. Vergaderinq van den raad der ge meente Sprang-Capelle, op Vrijdag 12 Februari 1937, des avonds half 8 uur. Deze vergadering wordt belegd in gevolge het bepaalde bij art. 54, 2e lid, der Gemeentewet. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 18 Dec. 1936. 2. Ingekomen stukken. 3. Onderhandsche verhuring ge meente-eigendommen. 4. Wijziging verordening besmette lijke ziektengelden. 5. Wijziging veldwachtersverorde ning. 6. Vaststelling verordening aanwij zing stemlokalen. 7. Benoeming leden stembureaux. 8. Vaststelling voorschotten vergoe ding art. 101 L.O. wet 1920. 9. Vaststelling vergoeding art. 101 L. O. wet 1920 over 1934 uit te kee^ ren aan het Bestuur der bijzondere lagere school te Sprang. 10. Vaststelling verordening heffing en invordering schoolgeld. 11. Wijziginq begrooting dienst 1937. 12. Mededeelingen. SPRANG. Predikbeurten Zondag 14 Febru ari 1937: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Candidaat Sweins van Alk maar. Foto van Juliana en Bernhard, kinderen van C. J. Schapendonk-v. Tilburg te Capelle, geboren op 7 Jan. J.I., juist op het uur waarop het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard werd voltrokken. Jaarvergadering van de „Hulp kas' verbonden aan de Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patrimonium'' op a.s. Zaterdag, des avonds 7.30 uur, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda: Opening, Notulen, Jaarver slagen secretaris en penningmeester, Bestuursverkiezing, aftr. dhrn. Spie- rings en J. C. Vos, Behandeling voor stellen, Rondvraag en Sluiting. De afdeeling Sprang van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond houdt a.s. Dinsdagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond haar jaar vergadering. Aan de orde komen o.a. jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, Verslag gewestelijke ver gadering, Bestuursverkiezing en Be spreking feestvergadering. De Geref. Meisjesvereeniging „Bidt en Werkt" alhier houdt Woens dag a.s. des avonds half 8 in het Geref. Kerkgebouw haar jaarvergadering die een feestelijk karakter zal dragen. Een afwisselend program w.o. onderwer pen, voordrachten, zang en muziek, en tableau zal worden afgewerkt. Naar wij vernemen zal op Don derdag 4 Maart a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond alhier, voor het Comi té van Winterlezingen uit de Ned. Herv. Mannen-, Jongelings- en Meis- jesvereenigingen, als spreker optreden de oud-missionaris-predikant Ds. Zijl stra van Noorderloos. De Geref. Jongelingsvereeniging „Timotheus" alhier hield j.l. Woens dagavond in het Geref. Kerkgebouw haar 39e jaarvergadering onder leiding van haar oud-voorzitter dhr. Wachtels van den Berg.. Na opening met Psalm gezang, Schriftlezing en gebed, heette de voorzitter in een kort openings woord de talrijke aanwezigen welkom. De secretaris der vereeniging, dhr. T. Fijan, bracht een keurig verzorgd jaarverslag uit, waarin hij kon gewa gen van een opgewekt verenigingsle ven. Door dhr. J. Schiedon werd een on derwerp geleverd over „Zonde"' en door dhr. A. Braspenning over „Kerk en Maatschappij". Op beide onderwer pen volgde een goede bespreking. De afgevaardigden van verschillen de zusterverenigingen en organisaties voerden het woord en brachten de bes te wenschen over voor den verderen bloei der vereeniging. Een tableau voorstellende het bonds- insigne, trok veel belangstelling. Er werd voorts een improvisatiewedstrijd met luisterwedstrijd voor de microfoon gehouden, waarvoor door den heer A. van Wijlen, radio-distributiebedrijf, be langeloos een radiotoestel met micro foon etc. was beschikbaar gesteld. De avond werd verder afgewisseld met zang, muziek en voordracht, terwijl in de pauze thee werd rondgediend. Ouderling A. C. Fijan sloot de goed geslaagde bijeenkomst met dankgebed. Voor de A. R. Kiesvereeniging te Sprang zal op Donderdag 11 Maart a.s. als spreker optreden Dr. M. H. A. v. d. Valk uit Hillegersberg. Vanwege de Chr. Oranjever- eeniging „Het Drievoudig Snoer" van Sprang-Capelle, werden Donderdag avond alhier, in de zaal van den Chr. Volksbond, voorstellingen gegeven van een prachtige Oranjefilm van de Ned. Chr. Filmcentrale. Zoowel bij de kindervoorstelling als bij de beide voor stellingen voor leden en verdere be langstellenden, was de zaal geheel ge vuld. De voorzitter der Oranjevereeniging dhr. K. Alblas, opende de bijeenkom sten, waarna staande twee coupletten van het Wilhelmus werden gezongen; dhr. Alblas ging hierna voor in gebed. Vertoond werd vooraf een film die een tocht dwars door Duitschland weergaf, waarna de met muziek opge luisterde Oranjefilm werd vertoond, die o.a. te zien gaf de aankomst van Prins Hendrik in 1900, het huwelijk van H. M. de Koningin, de geboorte van Prinses Juliana, beelden uit het le ven van de prinses, verloving, huwe lijk enz. De Chr. Oranjevereeniging heeft weer voor een mooie avond gezorgd, waarvan zeer velen hebben geprofi teerd. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het aantal werkloozen bij de afdeeling Capelle van den Chr. Fabr. en Transportarbeidersbond bedraagt deze week 90, waarvan 70 geheel- en 20 gedeeltelijk werkloos zijn; hieronder zijn 69 fabrieks- en 21 transportarbei ders. In de plaatselijke steunregeling zijn 33 leden opgenomen. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart leesdienst. Donderdag werd aan de steun trekkers voor de eerste maal vanwege het gemeentebestuur visch verstrekt, hetgeen door de betrokkenen ten zeer ste op prijs werd gesteld. CAPELLE. Verantwoording van bijdragen, ingekomen voor de op Vrijdag 26 en Zaterdag 27 Febr. a.s. te houden bazar ten bate van de gemengde zangvereeni- ging 't Rozeknopje en het muziekgezel schap „Kunst na Arbeid In deze verantwoording zijn opgeno men de bijdragen, ontvangen tot 10 Febr. 1937; 4e lijst. N.V. Zeepfabr. de Klok, Heerde, 30 doozen klepelzeep, roomstelletje, 10 no- tablocs; N.V. Handel Mij. Reckitts, de Bilt, 24 busjes koperpoets, 24 legkaar ten; A. d. B., Capelle, 4 pannenlappen, 2 eierwarmers, 2 servetringen, kleedje, taschje, onderzetter; G. d. B., Capelle, waterstek boterwarmer, fluitketel; D. C., Capelle, schortje; J. T., Capelle, bus koffieboonen, doos borstplaat; 2 grif- felkpkers, 3 doosjes griffels, 3 mapjes damespost, 3 vulpenhouders, 6 kaart jes maaswol. 6 naaldenboekjes, 8 pot- looden, 7 doosjes kleurkrijt, enkele art. voor grabbelton; R. S., Capelle, onder jurkje; H. T.-v. D., Capelle, roomstel letje, theezeefje met lekbakje; W. v. d. H., Capelle, bonbonschaaltje, servet ring, schortje, kleedje; C. S.-d. R., Ca pelle, pull-overtje; J. v. D., Capelle, pot kersen; D. v. P., Capelle, 6 bussen ca cao, 5 houten pijpen, 5 tabakszakken; H. C., Capelle, beschilderde pul; A. R., Vrijhoeve Capelle, sprei, 3 vatenkwas ten; W. M., Capelle, paar kinder— schoentjes; A. v. H., Waalwijk, blik koekjes: S., Waalwijk, theemuts; N.N., Vrijh.-Capelle, nachtzak, schortje; S. M., Capelle, kleedje; J. v. d. H.-B., Ca pelle, kamizool en broek; W. H., Vrij hoeve Capelle, schemerlamp; E. d. V. en M. R„ Capelle, jongenspakje; N. R., Capelle, kinderjurkje, broekje, mutsje, baby mutsje, manchetten- en boorden- doos, inktstel, spaarpot, wandversie ring, ceintuur, speldenkussen, 2 hals kettingen, corsage; J. V., Capelle, 6 pannenlappen, 4 eierwarmers, kleer hanger, byouterie doosje; Fa. A. V.-H. Tilburg, 3 doozen biscuits; D. S.-P., kleedje. 2 vingerdoekjes. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des namiddags half drie op te treden Ds. Cuperus. A.s. Zondag des morgens half tien hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk voor te gaan Ds. Louwe Kooymans uit Baardwijk. In verband met de ziekte van het hoofd der school, den heer E. Colet, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school in de Kom benoemd de heer J. Quirijns alhier. Ds. J. Cuperus heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Groot Ammers be dankt. De Spaarkasvereeniging „Vele Kleintjes maken één Groote", houdt a.s. Zaterdagavond 7 uur in het café van Mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart een algemeene leden vergadering, waarop o.m. aan de orde komt de bespreking over het houden van een feestavond. A.s. Dinsdag 16 Februari e.k. des nam. 2.30 uur zal in het kerkgebouw der Ger. gemeente aan de Hoogevaart alhier optreden Ds. W. C. Lamain van Rotterdam en Donderdag d.a.v. des avonds om kwart voor zes Ds. J. D. Barth te Dordrecht. DEN BOSCH. Het Kantongerecht wees de volgen de vonnissen: C. H. v. B., Drunen, minderjarig, val- schen naam opgeven, berisping; J. v. d. L., Drunen, minderjarig, rijwiel zonder licht, berisping. F. B. H.. Waalwijk, minderjarig, rijwiel zonder licht, berisping. G. N., Drunen, min derjarig, rijwiel zonder licht, berisping. A. A. L., Waalwijk, minderjarig, op den muur klimmen, berisping. W. P. R., Waalwijk, muziek maken zonder vergunning, 3 boete. A. W. A. D., Vlijmen, auto zonder achterlicht en nummer en letter niet verlicht, twee maal 3 boete. H. M„ Vlijmen, min derjarig, rijwiel zonder licht, berisping. A. J. v. L„ Vlijmen, rijwiel zonder licht, 3 boete. M. K., Vlijmen, dronkenschap, 10 boete. A. K., Sprang-Capelle, waterleidinq-verorde- ning, geen straf. Th. v. V., Waal wijk, verzet vonnis wegens loopen over bezaaiden grond. Vonnis bevestigd. W. C. v. d. H., Waalwijk, verzet von nis wegens loopen over bezaaiden grond, vonnis bevestigd. B. V. E.. Vlijmen, Arbeidswet, tweemaal 2.— boete. P. A. d. G., Heusden, Ar beidswet, 2.boete. B. C. v. A.. Dussen, dieren op pijnlijke wijze ver voeren, 10 boete. C. H. d. V., Vlijmen, gewond paard arbeid doen verrichten 15 boete. L. M. v. d. S., Drunen, crisiszuivelbesluit 25 boete. D. A. D., Eethen, minderja rig, zich aan een auto vasthouden, 5 boete. G. V., Drunen, verblindende verlichting, 5 boete. R. R. S., Dru nen, dronken rijwiel besturen en rijwiel zonder licht, 3 maal 15.— boete. Ca. K., Vlijmen, minderjarig, rijwiel zonder licht, 2.boete. L. D. H., Waalwijk, rijwiel zonder licht 3 boete. A. H. d. W., Raams- donksveer, rijwiel zonder licht, 3 boe te. - A. F. P., Vlijmen, rijwiel zonder licht, 3 boete. J. B. V., Heusden. rijwiel zonder licht en zonder reflector v 1 boete. CHARLES LAUGHTON en CLARK GABLE, die de hoofdrollen vertolken in de grootse avonturenfilm «•Muiterij op de Bounly«. (Theatpr Musis Sacrum.)

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7