Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. SPORT. RADIO-PROGRAMMA Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Heerenkleediog naar maat J Jaterdag 27 Februari 1937 No. 18. De Echo van het Zuiden. Derde Blad DRUNEN. DUSSEN. GEERTRUIDENBERG. RAAMSDONK. je wijziging der wet op 't M.O. 1 H.ü. ö'i da Hoogere Handel school te Waalwijk Sedert 1923 bestonden twee )ngeveer gelijke ouder wijsinricn— jjjigeu naast elkaar: de Hoogere Haiideiscüool en de Hoogere Dur- ierscüool A, welke laatste instelling fooral in bet Noorden werd aan Lllullen. Verschil in programma ivas er weinig, wel in subsniieeriug ;n waardeenug. L)oor de nieuwe iebWij^igingeu van de wetten op liet M.Ü. en H.ü. verdwijnt de jaam Hoogere Handelschool, wor. jen alle 5 jarige inrichtingen Üuogere Burgerscholen en krijgen !e studierechten voor sociale lardrijkskuude aan de Universi— eiten van Utrecht en Amsterdam. Uok de maatschappelijke positie Ier nieuwe 5 jarige inrichting wordt janzieniijk verhoogd, zoodat de Waalwijksche Middelbare School en zeerste door de aangenomen wijzigingen van de Weiten op Middelbaar en Hooger Onderwijs s gebaat. De school krijgt nu het ^ettelijk dak, waarvan de Directeur n ziju jaarverslag melding maakte. Bovendien is nu ook de positie der jg. Hanielshoogeschool wettelijk jeregeld en zal waarschijnlijk Dinnenkort aan de bezitters van 't ioctoraal diploma onderwijsbe voegdheid worden toegekend. Ook iit is voor de Langstraat goed lieuws, daar immers Tilburg in de ïn middellijke nabijheid ligt en de Waalwijksche school al een zeer geschikte voorbereiding geelt: het programma sluit geheel aan en de Directeur is tevens als Lector in de Sociale Geografie aan de Tilburgsche ichool verbonden, terwijl hij tevens il zestien jaar te Tilburg medewerkt lan de opleiding tot leeraar aard rijkskunde M.O. Nu de afgestu deerde leerlingen van de Waal— svijksche Middelbare School ook jtudierechten hebben voor de Universitaire studie in de Aardrijks kunde, is het voorzeker'n gelukkige jmstandigheid, dat juist een geograaf het dirtctoraat van die school vervult. Koninklijke Besluiten zullen nog nader het studieprogramma van de toekomstige H.B.S. vaststellen. Voor Waalwijk zal dit niet veel ver anderen, omdat hier reeds de onderste 3 klassen een wiskundige onderbouw hadden. Wie de Kamerverslagen in onze dagbladen de laatste dagen gevolgd heeft, zal met groote waardeéring gelezen hebben, op welk 'n uit nemende wijze de Voorzitter van de Vereeniging »Ons Middelbaar Onderwijs in Noord Brabant«, Dr. Moller te Tilburg, vooi de belangen van het economisch middelbaar onderwijs is opgekomen. AANTAL KIEZERS. De op 22 Februari j.l. vastgestelde kiezerslijst dezer gemeente bevat de na men van: 5439 kiezers voor de Tweede Kamer, 5395 kiezers voor de Prov. Staten, 5279 kiezers voor den gemeente raad, DIRECTE BELASTINGEN. Tot assistent bij de dir. belastingen alhier is benoemd de heer A. v. Liempt, eertijds in gelijke functie te Blitterswijk. MUZIEKAVOND. In de achterzaal van Hotel Verwiel alhier, welke geheel met belangstellen den bezet was, werd Donderdagavond 25 Febr. 1.1. een muziekavond gegeven, door eenige leerlingen van den beken den klavierleeraar Johan Verhoeven Uit Drunen. Voor dezen avond had hij zich als fxtra attractie van de medewerking erzekerd van den gevierden cellist ram van Zanten uit Rotterdam. Alhoewel dit het eerste optreden van Joh. Verhoeven met zijn leerlingen in ,'t publiek was, hadden deze laatsten toch geen last van plankenkoorts en al le nummers werden uitmuntend uitge voerd, zoowel op piano als harmonium zoodat zij telkens een hartelijk applaus van het publiek mochten ontvangen. Ook do ceiio-soli van den heer Bram van Zanten vielen zeer in den smaak en oogstten eveneens grooten bijval. Tijdens de pauze werden door een der meisjes aan den heer B. van Zan ten bloemen aangeboden, wat deze bui tengewoon op prijs stelde. De heer Verhoeven en de aanwezi gen, evenals de leerlingen, kunnen met veel genoegen op dezen muziekavonc terugzien. Johan Verhoeven heeft getoond de efde der kinderen voor muziek te kun- :n ontwikkelen en uitbuiten; de resul- aten die hier dezen avond naar voren wamen,getuigden van gedegen lessen n ambitieuse studie, een avond die een ucces was voor leeraar en leerlingen n een genot voor de aanwezigen. SLAGERS-VAKTENTOON STELLING. A.s. Zondag zal in den R.K. Gilden- ond de eerste slagers-vaktentoonstel- ing gehouden worden, uitgaande van Waalwijksche Slagersvereeniging peciaal van den slagers-cursus die de en winter in de bovenzaal van ,,de orenbeurs" is gegeven. Hier zal 't werk van de cursisten orden geëxposeerd, terwijl ook ande- e zaken op 't slagersbedrijf betrekking ebbende te zien zullen zijn. Aan deze expositie wordt alle zorg besteed en zij belooft zeer interessant te worden, zoodat groote belangstelling verwacht mag worden, wat we èn voor het actieve bestuur der vereeniging èn voor cursisten en leeraar gaarne ho pen. Voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar de annonce in het eerste blad. R.K. BOND VAN KLEINHANDE LAREN IN GROENTEN, FRU,ïT EN AARDAPPELEN. Op Woensdag 24 Febr. vergaderde de R.K. Bond van Kleui-groenten- ïandelareii afd. Waalwijk en Om streken, in calé van mej. w^d. J. van rielvoirt alhier. De voorzitter dhr. v. d. Lee uit Drunen opende de vergadering met den Christ, groet,waarna hij alle aan wezigen, in het bizonder den gees telijken adviseur, den WelEerw. heer capelaan van Lierop, hartelijk dankte voor hun trouwe opkomst. De adviseur kapelaan van Lierop zeide daarop dat daar hij op de aarvergadering niet aanwezig kon zijn, hij nu vanaf deze plaals den leden een hartelijk nieuwjaar toe- wenschte. De notulen der vorige vergadering werden benoudens enkele opmer kingen goedgekeurd. Op 3 Maart a.s. zal er te Utrecht een groot congres der kleinhande laren plaats vinden, alwaar een nieuw hoofdbestuur zal worden ge kozen en waar nog enkele punten betreffende den kleinhandel zullen worden besproken, o.a. oprichting eener ziekenkas. Naar dit congres zullen door deze afdeeling twee Ie- den worden afgevaardigd. Wat betreft den keurmeester wa. ren alle aanwezige leden van oordeel dat men hem moest behouden, maar dan tegen f 1 50 per veiling en in gaande 1 Jan 1.1. dus van terug werkende kracht. Hierna sloot de voorz. deze ma. tig bezochte vergadering met den christ. groet. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politie-bureau te Waalwijk zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: Een paar grijze wollen dameshand schoenen; een zwart dekkleed 4x3,5 m. Gestraft. De bus stopt bij Hotel Vissers te gen 9 uur. De scholieren zijn op weg naar hun scholen, waarbij de bewaar schoolkinderen niet achterblijven en helpen dit drukke verkeerspunt te overbevolken. 't Rek achter aan de bus blijkt een bijzondere attractie te zijn voor een kleine puk van 5 jaar. Even schuchter kijken en als de bus in haar eerste versnelling weg trekt, vlug het rek grijpen en zoo vlug als zijn beentjes kunnen gaan, loopt hy mede om ten slotte te worden mee gesleept. De menschen op straat schreeuwen de bus na en roepen den peuter toe: los te laten, wat deze wijselijk niet doet. Na ongeveer 500 M. bemerkt de chauffeur, dat er iets niet in orde is; de bus stopt en de belhamel, lijkwit, neemt de vlucht in de richting van de bewaarschool. Het liep goed af en de straf was voldoende. Bossche werkverschaffing. Wij vernemen, dat de werkzaamhe den op de Braken voor de Bossche werkverschaffing in de loop van deze of de volgende week zullen worden stopgezet. Opdracht. Aan de firma L. van Oers is opge dragen het herstellingswerk van de ingestorte boerderij van landbouwer Jan Brok. Biljarten. E.B.C. II—B.J.C. II. De uitslag van den 18en competitie wedstrijd is als volgt: B.J.C. II—E.B.C. II: L. Ku ij persC. Pulles 7546 W. VissersB. Klerks 7563 M. KlerksH. Pulles 7568 A. van LeestA. Merks 4475 Grootestraat 319 - WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. R.K. Vrouwenbond. Donderdag 25 Febr. 1.1. vond in de zaal van den R. K. Gildenbond alhier, eene vergadering plaats van den R.K. Vrouwenbond, waarvoor als spreker was uitgenoodigd Mgr. Frencken uit Breda. Er was zeer veel belangstelling, toen de ZeerËerw. Heer Pastoor Heezemans de vergadering opende met den Christ. groet. Hij zeide dat waar de presidente van den R.K. Vrouwenbond Mevr. Hofmans v. d. Schoot tot haar leedwezen, wegens dringende redenen ver hinderd was, hem gevraagd was dezen avond te openen. Daarom heelte hij namens het bestuur van den R.K. Vrouwenbond de aan wezigen en in het bijzonder Mgr. Frencken hartelijk welkom. Hij hoopte dat uit de lezing van Mgr. Frencken over »De opbouw van het gezin« veel leering zal mogen getrokken worden en dat deze haar nut zal mogen afwerpen over de gezinnen van de aanwez gen. Hierna werden door de K.J V.ers onder leiding van den heerDuijve. laar enkele zangnummers uitge voerd, welke een hartelijk applaus ontlokten. Mgr. Frencken begon hierna met zijne lezing over »De opbouw van het gezin«. In gloedvolle bewoor dingen liet hij uitkomen welk een groole noodzakelijkheid het is het gezin op katholieken grondslag te vestigen. Hij waarschuwde tegen de gevaren van onzen tijd en wees op den rampen die de werkloosheid met zich brengt en de middelen die noodig zijn om aan deze verderf- lijke invloeden te ontkomen. Mgr. legde er den nadruk opdat 't zoo jammer was, dat geen rijks subsidie kon worden verkregen voor het zoo hoogst nuttige en nood zakelijke huishoud onderwijs, waar op zoo tal van malen is aangedron- gen. Deze lezing werd door de aan wezigen met zeer veel belangstelling gevolgd en tot slot voerden de K.J.V.ers nog een spreekkoor op, waarna deze interessante avond vergadering met een dankwoord door pastoor Heezemans werd ge sloten. 269—252 Hoogste serie: L. Knijpers 45 car. Prins BernhardO.O.O. In Hotel Vissers speelde Prins Bern hard tegen O.O.O., café T(h. Elshout. Prins BernhardO.O.O. Jo. VissersC. Klomp 7567 W. v .d. WielF. v. cl. Zande 53— 75 Jan VissersP. Elshout 7557 F. Vestersv. Ravaenstijn 7565 J. van DelftF. v. d. Wiel 7548 H. de MunnikM. v. d. Wiel 6975 Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 25.2.'37. Goudreinette 2431 c.; idem II 18 -24 c.; Wijnzuur 1016 c.; Bellefleu ren 13—21 c.; Culemans rood 1620 c.; idem 1016 c.; Prins Lane 10-16 c.; Geel zuur 814 c.; Brederode 16 19 c.; Spruitjes 816 c.; idem II 36 c.; Witlof 7—11 c.; idem II 3—5 c.; Schorseneeren 1]/28 c.; Worte- 2J4 c.; Knolraap ^/4 c-> ,ïuin 12)4 c.; Spinazie 2325 c.; Andij vie 12—18 c.; Kroten y2—2)4 c.; Roo- de kool 1 y23)4 c.; Witte kool 2 2)4 c.; Savoie kool 3)4 c.; Preij IJ/23)4 c.; alles per kg. Knolselderij 26)4 c- Per stuk. Kelen 2—2)4 c.; Selderij 1/3—1)4 c.; Peterselie 13)4 c.; Kervel 2035 cent per bos. N. V. V. Wij vernemen, dat tot voorzitter der N.V.V., afd. Drunen, is gekozen de heer Keizers en tot secrtaris de heer H. Bergmans. De oudheidkundige vondst. De kwestie omtrent het vinden van urnen op het gehucht Giersbergen, blijkt op een misvrstand te berusten. Geen der bewoners bleek bij infor matie iets daarvan bekend te zijn. Giersbergen. Het fietspad naar Giersbergen zal worden verbeterd. Het gruis is inmid dels gearriveerd; een en ander zeer ten gerieve van de bewoners van Giers bergen. Toen de heer de Jong, opzichter bij de werkverschaffing, van de Heide Mij. zich per rijwiel over den overgestroomden weg nabij het Capelsche Veer naar huis begaf, was de stroom zoo sterk, dat hij omver werd geworpen en mee werd gesleurd. De bemanning der pont schoot met een roeiboot te hulp en wist den drenkeling te redden. Zaterdagavond zal in 't Patro naat alhier een gecombineerde vergadering plaats hebben der twee Landarbeidersbonden van Dussen en Hank inzake't collectief arbeids contract. Deze vergadering is zeer belang rijk. HANK. Op de vergadering van den R.K. Kerkkorenbond in het dekenaat Geertruidenberg is besloten den jaarlijkschen zangeisdag te houden te Hank, op Zondag 23 Mei a.s. Voor de Ned. Herv. Kerk hoopt a.s. Zondag des v.m. 10 uur voor te gaan Ds. W. J. ten Bruggenkate. Naar wjj vernemen, zal op Maan- IEDEREN MORGEN HEVIGE HOOFDPIJNEN. Nu is zij een ander mensch. .Zeven jaren leed ik aan hoofdpij nen, die in de morgen zoo hevig wa ren, dat ik bijna niet op kon staan. Ik probeerde alle mogelijke middelen, doch niets hielp afdoende. Sinds ik echter Kruschen Salts nam, waren de pijnen verdwenen en ben ik op het oogenblik al zeven weken vrij van pijn". Mevr. J. A. Chronische hoofdpijnen, rheumati- sche pijnen etc. ontstaan meestal wan neer Uw organisme verontreinigd wordt door opgehoopte afvalstoffen. Kruschen Salts spoort de afvoerorga- nen aan tot actievere werking, waar door alle afvalstoffen snel en volkomen worden verwijderd, zoodat de oorzaak van Uw klachten wordt weggenomen en de pijnen dan ook weldra geheel verdwenen zullen zijn. De „kleine da- gelijksche dosis zorgt er voor, dat deze niet meer kunnen optreden en houdt U frisch, jong en gezond. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Mij. A'dam voorkomt. dag 1 Maart a.s. de officieele in be- drijfstelling van de poldergemalen van liet waterschap De Emiliapolder, ge legen onder de gemeenten Zwaluwe, Made en Geertruidenberg, plaats heb ben. De in bedrijfstelling zal geschieden door den heer Roebroek, Directeur- Generaal van den Landbouw. Om half 12 zal in Hotel Jansen te Geertruidenberg de samenkomst der genoodigden plaats vinden. Tot de genoodigden behooren de burgemeesters der gemeenten Zwa luwe, Made en Geertruidenhorg, Me rentmeester van het Staatsdomein, de rentmeester van het Kroondomein, een vertegenwoordiger van de Jaffa ma chinefabriek te Utrecht, welke voor de installatie der machines zorgdroeg, de aannemers D. in 't Veld uit Dord recht; Mr. Allard, oud-dijkgraaf; de heer Mohemius, ingenieur bij de Zui derzeewerken; de heer C. Vermeulen, oud-heemraad, alsmede het geheele bestuur van de Emiliapolder. Vanuil hotel Jansen zal men zich naar Hoogc Zwaluwe begeven om aldaar de nieu we bemalingsinrichting in bedrijf Ie stellen. Vervolgens zullen de bema lingsinrichtingen te Drimmelen en Geertruidenberg in werking worden gebracht. Na afloop van dit officieele gedeelte wordt aan de genoodigden in hotel Nuyten te Made een diner aangeboden. \S Ter gem.-secretarie ligt ter in zage de kiezerslijst 19371938. Hier op komen 1364 kiezers voor. terzake van openbare schennis dei- eerbaarheid werd gearresteerd. Hij is in de marechausseekazerne ingesloten en aan een verhoor onder worpen, waarbij hij bekende de hem ten laste gelegde feiten te hebben ge pleegd. Tegen hem is proces-verbaai opgemaakt. Op een café langs den Rijksweg alhier kwam een groote geschilderde reclame voor, welke juist dezer dagen daar werd geplaatst. Aangezien dit echter in strijd is met een der provinciale reglementen, werd door de politie last gegeven, de be schildering ten spoedigste te doen verwijderen, waaraan inmiddels ge volg gegeven is. Tot bestuursleden van de Kon. Erk. Harmonie De Eendracht zijn ge kozen de heeren J. J. de Jong, A. M. M. Kieboom, Ch. A. H. A. M. Lips, W. J. H. Thuring. De nieuwe bestuursleden zijn in de Woensdagavond j.l. gehouden be stuursvergadering, gehouden in de harmoniezaal „Huis ten Deijl", gein- stalleerd. Tegenwoordig was ook op de ver gadering de beschermheer, Burgemees ter A. J. W. M. Moons, door wie de nieuwe leden zijn toegesproken. Dezer dagen slaagde onze dorps- genoote Mej. Lisa Fransen te Botter dam voor het examen Pedicure en Voetverzorging. Dezer dagen werd alhier in de gemeente aangetroffen een 15-jarige jongen, die de ouderlijke woning was ontvlucht om de wijde wereld in te gaan. Door de politie, die zich over hem ontfermde, is de jongen op trans port gesteld naar de ouderlijke wo ning. De dienstplichtigen der lichting 1937, G. A. Broeders en J. M. Basen- berg, zijn voor een jaar vrijgesteld van den dienstplicht wegens kostwinner schap. RAAMSDONKSVEER. Het aantal schepen en stoombootcn die in het jaar 1936 de Rolbrug ge passeerd zijn, met vermelding van bun tonneninhoud, bedroeg in totaal: aantal opvarende schepen 1854; tonneninhoud 517799; aantal afvarende schepen 1657; tonneninhoud 466449; aantal opvarende stoombootcn 7133; tonneninhoud 645173; aantal afvarende stoombooten 6877; tonneninhoud 615617. Het totaal op- en afvarende schepen en stoombooten bedroeg 17521 met een tonneninhoud 2245038. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente wor den gehouden op Vrijdag 12 Maart a.s. om 9 uur ds voormiddags, te Ooster hout. Het jaarlijksch onderzoek voor de gewone dienstplichtigen der land macht der lichtingen 1925 en 1928 zal plaats hebben in Juni a.s. Woensdagavond hield ds. Oost in hel gebouw Rehoboth aan de Ju- lianalaan alhier een bijbellezing, die druk bezocht was. Dit is de laatste lezing van dezen winter. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Raamsdonksveer op twee plaatsen ingebroken en wel ten huize van den heer C. S. en van den heer W. T., welke beide huizen staan aan de Wilhelminalaan. Door openschuiving van een dei- ramen verschafte men zich toegang tot de woning van den heer S., alwaar op het kantoor enkele doosjes wer den geopend en doorzocht. De buit was echter zeer gering, en bestond slechts uit wat klein geld en gouden ringen. Bij den heer T. was men eveneens door een raam binnengekomen en hier was een der benedenkamers hee- lemaal ondersten boven gehaald en doorzocht. Hier werd echter niet meer vermist dan circa 200 Belgische frs. Onmiddellijk na ontdekking heeft men de marechaussee gewaarschuwd, die tor plaatse met den politiedes kundige van der Schatte Olivier uit Breda en een politiehond een uitge breid onderzoek heeft ingesteld. Reeds eenigen tijd achtereen kwamen klachten binnen, dat zich in de Werfkampen onder Raamsdonks veer minder fraaie dingen afspeelden. Het is tenslotte de marechaussee ge lukt de hand te leggen op zekere P. R., wonende te Raamsdonksveer, die DRUNEN. Sporters. Sporters 1 spelen om 2 uur thuis tegen VDO 2 uit Boxtel. De ploegen ontmoet ten elkaar nog nooit. Gezien de prestaties van heide geven wij Sporters de grootste kans op de punten, hoewel wij ook voor bereid zijn op eigenaardige dingen, om- dal wij uit ervaring weten hoe de onze soms kunnen sukkelen met minder sterke tegenstanders. Sporters zijn de sterkste der twee; laat hen dit dan ook toonen, want hun kampioenskans is groot Sporters 2 zyn als gast bij de stevige Concordia-ploeg in den Bosch. In Dru nen won Concordia met 43, waarom wy de Sporters-reserves een nederlaag voorspellen of misschien een gelijk spel. Sporters 3 zijn a.s. Zondag als gast bij Zwaluw 3. Hoewel wij Sporters 3 gaarne alle goeds gunnen, durven wij hen geen overwinning voorspellen. V. J. c. De twee groote kampioenscandidaten der tweede klasse ontmoeten elkaar in Drunen op het VJC-terrein n.l. VJC- OSC 2. Gaan wij na hoe VJC met pech met 42 in Orthen verloor en daarnaast haar mooie prestatie's plaatsen, dan kunnen we zegsen, dat ditmaal de punten voor VJC zullen zijn, met als logisch gevolg, dat de kampioenskansen voor V.TC groo- ter zijn geworden, dan voor OSC 2. Intusschen wilen we toch even aan stippen, dat gelijk spel ook niet uitge sloten is, waarmede wii VJC waarschu wen op haar hoede te zijn. ELSHOUT. E. S. C. Andermaal hopen wij, dat ESC weer aan den voetbal /al raken en thans in een zeer zwaren thuiswedstrijd tegen de ODI- reserves uit Rosmalen. ESC liet indertijd met 80 de punten in Rosmalen en gezien de laatste ver richtingen der heide ploegen zou OD1 weer de sterkste moeten zijn. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Daar de Boys enkele wedstrijden op hun klasgenooten voor zijn, is voor a.s. Zondag voor hen geen wedstrijd vast gesteld en kunnen zij toezien hoe de verdere strijd verloopt. Dat er in de rang lijst nog we enkele verschuivingen zul len plaats hebben is zeker, maar toch kunnen de Boys zich als vast op een goede derde plaats met zeer weinig ver schil met nummer 1 en 2 verheugen. Be Ready. Met een oneven goal moest Be Ready 1 Zondag j.l. de beide punten in Zeven- bergsche Hoek laten. Na met 30 te hebben achtergestaan, verloren zij ten slotte toch nog maar met 32, terwijl even voor het einde ook bijna den gelijk maker werd gescoord. A.s. Zondag is Be Ready vrij van com petitie. WASPIK. R.K.V.V. Waspik. Morgen gaat ons eerste elftal een be zoek brengen aan Velocitas te Tilburg. Deze neemt thans achter de Veersche Boys de vierde plaats in op de ranglijst. In een spannende wedstrijd kreeg ze bii haar bezoek aan Waspik met een 42 nederlaag de kous op de kou. Het is ons mee»- opgevallen dat be zoekers aan de Tilburgsche club niet gemakkelijk met een overwinning wor den beloond. In den wedstrijd op eigen veld is duidelijk gebleken dat we tot een minstens evengroote krachtsontwikke ling in staat zijn dan de gastheeren. Het tweede elftal speelt thuis tegen ZVV 2. Voor deze zijn de kansen naar onze meening iets gunsMger, waardoor een overwinning onzerzijds waarschijn lijk is. R.K.V.V. W.S.C. Het is thans de beurt aan Veersche Boys 3 en 4 om als gastheeren op te tre den. Voor wat ons eerste elftal betreft meenen wij dat een 30 overwinning op eigen veld niet veel goeds voorspelt voor een returnmatch. Er zal heel wat moe ten gebeuren alvorens wij voor de gast heeren de vlag zullen strijken. Het tweede elftal deed er op eigen veld nog een schepje op en wist met 51 te winnen. Om een dergelijke neder laag morgen met een overwinning te wreken, daarvoor achten we de gast heeren niet in staat. RAAMSDONK. R.K.V.V. W. V. R. Zoowel het eerste als het tweede elftal krijgt vertegenwoordigers van Virtus uit Zevenbergen op bezoek. Vir'.us 2 zal den strijd met ons eerste elftal aanbinden. In eigen huis moest het de vlag strijken en het v,erloop der competitie geeft niet veel goede kansen aan den bezoe kers. Ons eerste elftal heeft wel eens voor heeter vuur gestaan. Het tweede elftal zal haar krachten beproeven tegen Virtus 3. Hier zijn naar onze meening de kansen iets minder, hoewel wij een kleine overwinning on zerzijds zeker tot de mogelijkheden reke nen. RAAMSDONKSVEER. R.K.V.V. VEERSCHE BOYS. De dag van morgen zal voor ons eerste elftal een van de allerbelangrijkste ont moetingen brengen van dit seizoen. Morgen zal n.l. den strijd moeten wor den aangebonden met de leiders van de afdeeling BODA. Deze club slaat thans aan den kop met 22 punten uit 14 wed strijden. Als derde fungeeren wij met 17 punten uit 11 wedstrijden. Voor het geval onze ploeg morgen zou winnen komt ze nog slechts op een ach terstand van drie punten met de leiders en drie wedstrijden minder gespeeld. Uit deze drie wedstrijden zal ze dan slechts vier punten hebben te bemachtigen om zich definitief aan de leiding Ie p'aatsen. Het probleem is thans slechts dit: Hoe zullen we BODA er onder houden. Dat ons iets dergelijks morgen niet zoo ge makkelijk zal lukken staat vast. - Het derde en vierde elftal speelt thuis tegen WSC 1 WSC 2. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S. N. P. Ons eerste elftal speelt morgen op eigen veld. HVV uit Zevenbergsche Hoek komt op bezoek. Gedurende dit seizoen hebben deze gasten al meerma len getoond een ernstig woordje te wil len meespreken, er zal daarom morgen voor onze ploeg iets op te knappen val len. Het tweede elftal zal de reserves van Quick te Made gaan opzoeken. Ook hier is de mogelijkheid op een over winning onzerzijds nogal vrij dubieus. Waalwijksche Rennersclub Excelsior. De tijdrace is j.l. Zondag wegens on gunstige weersgesteldheid vervangen door een peleton-rit. Het geheele traject Waalwijk, .Sprang, Loonopzand, Uden- hout, Bosscheweg, Helvoirt, Nieuwkuik, Drunen, Heusden, Heusdensche Zomer dijk totaal 51 K.M., was een betrekkelijk eentonige rit, vooral door den sterken tegenwind tijdens het laatste gedeelte. De strijd werd door alle renners in de sprint heslist en gewonnen door D. Pol, na een merkelijk vinnigen oprit 2 J. Collard, 3 H. Pruimboom, 4 Ant. Pol, 5 J. Bakker, 0 M. v. d. Velden, 7 M. van Boxtel, 8 P. Timmermans kettingpech. Tijd 1 uur 41 min. 4 sec. De stand voor het kampioenschap na twee ritten is: 1 D. Pol 2 punten, 2 J. Collard 6 pnt., 3 II. Pruimboom 7 pnt., 4 M. v. d. Velden 13 pnt., 5 gelijk Ant. Pol, J. Bakker en P. Timmermans elk 14 pnt., 8 M. van Boxtel 15 pnt., 9 Ant. Timmermans 20 punten. Zondag 28 Februari laaste rit, waar voor een tijdrace vastgesteld is. Hoewel D. Pol een mooie kans maakt, heeft hij aan Jacob Collard loch nog een gevaar lijke concurrent, terwijl Pruimboom ook nog niet kansloos is, een lek bandje o.i. kan voor Dingeman fataal worden. ZONDAG 28 FEBRUARI 1937. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. V. P. R. O. A. V. R. O. V. P. R. O. V. A. R. A. A. V. R. O. HILVERSUM 301.5 M. N. C. R. V. K. R. O. 8,55 Grnmofooninuziek. 9,00 Voetbnlmededcelingcn. 9,05 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Orgelspel. 9.15 Van Staat en Maatschappij. 10.00 Zondagshalfuur voor kinderen. 10.30 Kerkdienst uit het gebouw van de N.IMi. te Bussum. 12,00 Orgelspel. 12,10 De bestemming van onze generatie. 12.35 Het Omroeporkest. 1.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Het Concertgebouworkest. •1,00 Grnmofoonmuziek. 1.10 Schaakcursus. 4.35 Het AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportuitslagen. 5.00 Gesprekken met luisteraars. 5.30 Oome Keesje en zijn avonturen in Afrika. (5.00 Sport. Wielrennen. T 6.15 Sportuitslagen. 6.20 Ramblers VARA-Dansorkest. 6.55 De dnmmatch KeilerSpringer. 7,00 Concert. 8,00 Nieuwsberichten en Mcdedeelingen. 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 9,00 Radio hoorkrnnt. 9.45 Radiojournaal. 10.00 Opera: Fldelio. 11.00 Nieuwsberichten. Het AVRO-Dansorkest. 11.40 Orgelspel. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Grnmofoonmuziek. 10.30 Hoogmis uit de Christus Koningkerk te Nijmegen. 12,00 Grnmofoonmuziek. 12,15 Het KRO-orkest. 1,00 Roeken en Schrijvers. 1.20 R.K. Mannenkoor St. Caecllia, Amsterdam. 1.35 Grnmofoonmuziek. 1.45 R.K. Mnnnenkoor St. Caecilia. 2.00 Godsdienstonderricht. 2,30 Het KRO-orkest. 3.10 Z.H. Exc. Mgr. N. Stam, Apostolisch Vicaris van Klsumu vertrekt. Een afscheidswoord. 3.15 De hand tusschen KolonlCn en Moeder land. 3.35 Het KRO-orkest. 4,00 Ziekenlof uit Rloeinendnal. 4.55 Ie Klasse uitslagen R.K.F.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9