ill C. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Plaatselijke Berichten. :o iz. riks rijk. ABONNEERT U OP DIT BLAD. (Vcerifdeg 10 IVeert 1£37 No. 21. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad en, en. DRUNEN. HERPT. HEUSDEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. NiEUWKUIJK. RAAMSDONK. lat ht ct. Ier an en dien ikken s. *p. heeft afge- van orden, n kin- huis- is. De doch haar n was te zijn intrek an D. n, die ep en racht, bin- waar- 2 gun- ^onder ran D. n ve ï'- ii den JAARVERGADERING 1(j Waalwijk v. h. Ned. Roode Kruis. Algeineene vergadering van de Afd. 'aalwijk van het Nederl. Roode Kruis houden op Woensdag 10 Maart a.s. s avonds 8 uur in hotel Ver wiel (de al achter hel café). \an de orde: 1. Notulen. 2. Jaarverslag v. d. Secretaresse. Jaarverslag v. d. Penningm. I. Vaststelling rekeningen over 1935 en 1936. Vaststelling begrooting voor 1937. li. Rondvraag. TWEEDAAGSCHE KADER CURSUS. De Tweedaagsche Kadercursus van en Bosschen Diocesanen Werklieden- 0nd, die Zaterdag en Zondag 6 en 7 (aart alhier werd gehouden en waar- an door een 60-tal personen uit Waal- ijk en omgeving werd deelgenomen, erd Zaterdagmiddag om 4 uur ge pend, waarna de eerste inleiding werd ehouden door den heer Jan de Zwart ver „Waarom organiseeren wij eigen- jk". Na een korte pauze sprak pater Bom- off M.S.C. over ,,De donkere drei- ing, het communisme". Zondagochtend ten lOj/i u- werd in e kapel van het St. Theresia-gesticht sne H. Mis opgedragen door den ondsaalmoezenier, den eereerw. heer J. Morel, die daarna een inleiding eld over „Zwevingen en strevingen". Des middags spraken de heer Frans loogers over „De macht van den taat" en de heer Willem de Natris ver „Organisatiegeheimen". Ten omstreeks half vijf waren deze elangrijke en leerzame dagen voor de afkomstige leiders afgeloopen. SOEUR JOHANNA, f L.l. Zaterdag overleed in 't St. The- esia-gesticht alhier op 79-jarigen leef- jd de eerw. zuster Johanna, in de we- eld mej. H. Keizer. De overledene iras 56 jaar in 't klooster, waarvan zij 7 jaren in onze gemeente doorbracht. De uitvaartdienst werd Dinsdagmor en 9 uur verricht door een heer-neef an de overledene, in de kerk van St. jn Baptist alhier. AUTO- EN TAXI VERHUURDERS. In een vorig nummer hebben wij de orichting medegedeeld van een ver eniging van auto- en taxi-verhuur- ers, speciaal met het doel eenige orde- inq in dit bedrijf te brengen. Direct heeft men de hand aan den loeg geslaan en besloten tegen 15 rtaart a.s. nieuwe tarieven voor taxi n auto's in te voeren in 't geheele ra- on dat deze vereeniging bestrijkt, n.l. Vaalwijk, Kaatsheuvel, Loonopzand, prang-Capelle en Drunen. Het tarief voor 4—5 persoons wa- ens wordt 7, voor 67 persoons wa- ens 8 cent per K.M., stadsritten 50 ent. Ook zijn tarieven vastgesteld oor doop-, trouw-, ziekenhuis-, be- rafenisrijden enz. Een en ander zal zoo ruim mogelijk orden bekend gemaakt. stak Linde- gegrc- 3n. De g re ni- meisje Ier de p slag ■ntrale FIETS AANBESTEDING. Zaterdag 1.1. had de aanbesteding ilaats van de verbouwing van 't pand jrootestraat, eigendom van Ivo van laren's Schoenfabriek alhier. Ingeschreven werd als volgt: de Bont Zn., Nieuwkuik 5100. Nieuwenhuijzen, Sprang 4655. A/ed. A. Aarts Zn., V/aalwijk 4631. \.v. Hulten-Krol, Waalwijk 4540. <aaijmakers, Waalwijk 4430.— I. B. Timmermans, Sprang 4289. Het werk is niet gegund, waar nog •ijziqingen in 't plan worden aange dacht. TREERENDE UITNOODIGING. De heer Jan Verhoeven alhier ont- ing de vereerende uitnoodiging om de 'olgende maand mede te werken aan en concert dat gegeven zal worden te Amsterdam, onder auspiciën van het Nederlandsch colege voor nieuwe mu- iek" en waaraan zeer vooraanstaande Musici hun medewerking verleenen. is op ^eer Verhoeven zal dan enkele J noderne piano-soli spelen. et zijn k. [en WERKLIEDENVEREENIGING. o, be- Maandag 8 Maart 1.1. hield de R.K. K. uitvVerkliedenvereeniging een algemeene veg ojvergadering in de zaal van den R. K. meeiTldenbond, welke slechts matig be- •nstigc ocht werd. lieken De vice-voorzitter dhr. N. v. Gor- i auto urn opende wegens ontstentenis van is ge-len voorzitter, den heer F. Passier, die :j namens allen een spoedig herstel ewenschte, deze vergadering met den hrist. groet en heette de aanwezigen, het bijzonder den Weleerw. heer in 7^viseur Kap. v. Rooij, hartelijk wel- ■AUi 0m' ^pr' ze9fc ^at k'i het zo° jammer 'indt dat er slechts weinigen opgeko- nen zijn; in deze kunnen we iets lee- en, aldus spr., van onze tegenstan- «ers. Het is noodzakelijk dat wij on- erling contact blijven houden. Leden ie nooit komen zijn voor ons een ware ta in den weg. Spoort dus eenieder og eens aan dat hij steeds trouw de ergaderingen bezoekt. Hierna werd het strijdlied gezonnen, aarna de secretaris, dhr. C. P. Did- n de notulen der vorige vergadering orlas die onveranderd werden vast- steld. De begrooting 1937 werd door den nningmeester den heer F. Smolders orgelezen, waaruit bleek dat geraamd as aan inkomsten 4500.—, waar van aan contributie 3921.84. De ge raamde uitgaven bedroegen eveneens 4500.-. De concept-begrooting van het café en de zaal sloot in ontvangsten en uit gaven op 5850. Daar niemand bezwaren tegen deze begrooting had, werd zij goedgekeurd. Hierna hield de Eerw. Adviseur Kap. v. Rooij, een rede, over: De ware op vatting van het Huwelijk". Spr. begint met er op te wijzen dat het thans 7 jaar geleden is dat de paus zijn handteekening zette onder een we- reldbrief van zeer bijzondere beteeke- nis, die begon met de woorden „Casti Connubïi. Deze brief is reeds aan het oud worden, zijne bladen worden reeds geel, maar wat er in staat is nog steeds van het grootste belang. De paus ziet hoe het reine huwelijk wordt aange vallen en hoe de moderne huwelijken ingang vinden, ook reeds bij geloovi- ge menschen; daartegen is deze brief een waarschuwing. Spreker wees er op dat het huwe lijk niet een instelling is van menschen, maar van God, en dat het huwelijk door Christus met onverbreekbare wet ten is versterkt en verheerlijkt. Wat God verbonden heeft, zal de mensch niet scheiden. Het huwelijk is heilig, daar het van God komt. Houdt alles er buiten wat er mede in strijd is. Dat kan soms moeilijk zijn, maar wanneer men de verderfelijke invloeden niet keert, is de ellende niet te overzien. Houdt de moderne sfeer van den tegenwoordigen tijd buiten uw huwelijksleven en moge God allen helpen het huwelijk heilig te beleven. De vice-voorzitter dankt den Eerw. Adviseur voor zijne woorden en hoopt dat zij hun vruchten mogen afwerpen. Hierna volgen nog enkele mededee- lingen. Op het Patroonsfeest van den H. Jozef op 14 Maart zal een concert ge geven worden, terwijl 's morgens om 7 uur in de parochiekerk van den H. An- tonius een H. Mis met algemeene H. Communie zal worden opgedragen. Verder zal er in 1941 een Rome-reis georganiseerd worden, waarvoor de deelnemers zich nu reeds op kunnen geven. De kosten zullen ongeveer 70 bedragen. Op 2en Paaschdag zal de eerste uit voering van Judas voor het publiek gegeven worden en 14 dagen daarna voor de leden. In tegenstelling met an dere jaren, toen eerst de opvoering voor eigen leden plaats had. Van de rondvraag werd nog door een der leden gebruik gemaakt om te vragen of er met kermis nog iets spe ciaals georganiseerd zal worden. De vice-voorzitter zegt dat dit punt op de agenda van de eerst-volgende bestuursvergadering geplaatst is. Niemand meer 't woord verlangend, sluit de vice-voorzitter deze vergade ring met den Christ, groet. BAKKERIJ-TENTOONSTELLING. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de eerste Bakkerij-tentoonstelling, die morgen-middag in Musis Sacrum gehoud^i wordt. De tentoonstelling wordt geopend ten 2 uur door den Bur gemeester en is geopend tot 7.30 uur. Wij verwachten ook voor deze vak tentoonstelling groote belangstelling. „IMMANUEL" BESOIJEN. Op Maandag 15 Maart a.s. hoopt de Chr. Jongel. Ver. „Immanuël" te Be- soijen haar 20e jaarvergadering te hou den. MILITAIRE ZAKEN. Naar het Bureau van Militaire Za ken ons mededeelt, is, wegens het niet voldoen van een groot verlofganger uit deze gemeente aan een oproeping voor inspectie van zijn militaire goede ren, deze gestraft met 4 dagen opkomst in werkelijken dienst. Kern vergadering. Maandagavond had oe gewone bijeenkomst plaats van de kern der R.K. Staatspartij. Behandeld werden hoofdstuk IV en V uit het rapport der Commissie tot wijziging van ons Staatsbestel. De volgende vergadering zal worden gehouden op Maandag 22 Maart a s. Federatie van Vereenigingen van Ned. Lederfabrikanten. Op Woensdag 17 Maart a.s. zal de Federitie van Vereenigingen van Nederlandsche Lederfa brikanten haar 10 jarig bestaan vieren. Het bestuur heeft gemeend dezen dag niet onopgemerkt temoeten laten voorbij gaan, de viering zal dan ook na Paschen plaats hebben. Het is de bedoeling, dat alle leden ter viering van dit feit, aan een een gemeenschappelijken maaltijd zullen aanzitten. Nader zal worden bekend gemaakt, op welken dagen in welke plaats deze feestmaaltijd zal worden aangpboden. ONGEVALLEN. Toen Zondagmorgen de bejaarde wed. V. alhier zich naar de kerk van O. L. Vr. Onb. Ontv. te v.m. Besoijen wilde begeven, kwam zij in het kerk portaal door de gladheid zoodanig te vallen, dat zij per auto naar huis ver voerd moest worden. Dr. Langemeijer, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat zij een pols gebroken had. Het zoontje van den heer P. v. d. H. alhier kwam, toen hij met zijn kameraden van de Ambachtsschool te Tilburg huiswaarts wilde fietsen, in botsing met een collega, viel en brak een pols. Door den geneeskundigen dienst aldaar werd de pols gezet. Gisteravond is op de hoogte van de bijz. School te v.m. Besoijen, een vracrtauto bestuurd door den heer J. uit Tilburg in botsing gekomen met een luxe auto van den heer G. uit Gin- neken. Tengevolge van de gladheid van den weg, kwam de luxe auto te slippen, en raakte de vrachtauto, waarvan het linkerspatbord vernield werd. Ook de luxe auto bekwam schade aan de spatborden en koplampen, terwijl van een der wielen de dop werd afgerukt. De bestelauto van de Bossche Courant kwam gistermiddag door de gladheid van den weg in 't Vlijmen- sche veld in botsing met een luxe auto; beide werden beschadigd, maar persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gistermorgen kwam door de gladheid van den weg op den over weg van het N.S.S. te Nieuwkuik de vrachtauto, besturd door den heer P. uil Waalwijk te slippen en kwam tegen het staande ijzeren hekwerk te recht, dat totaal vernield werd. Do auto werd slechts licht beschadigd. Door dei), beambte van het N.S.S. werd procesverbaal opgemaakt. Aanrijding. Zaterdagmiddag had ter hoogte van de motor en auto herstelplaals van den heer Schoep een aanrijding plaats die wonder boven wonder nog goed afliep. Toen de V. uit Elshout met zijn motorrijwiel de werkplaats van S. kwam uitrijden, kwam van de richting Drunen een B. B. A. bus. Vermoedelijk heeft de motorrijder de bus te laat be merkt en daardoor was een aan rijding hoewel de chauffeur uit alle macht remde en naar rechts uitweek, niet te vermijden. De motorrijder kwam op de straatkeien terecht. Hij kwam er echter, hoewel hevig ge schrokken, met enkele schrammen en besmeurde kleeren af. Marechaussee's uit Waalwijk, die na 't ongeval ter plaatse verschenen, hebben van een en ander proces verbaal opgemaakt. GA OK FRAUDE. De Directie der GA-OK Voetbal pool meldt ons, dat hun vertrou wensman tot driemaal toe in de zaak heeft geknoeid. Er heeft door een nieuwen accountant. Lid v. h. lust v. Nederl. Accountants een nieuwe controh over de lijsten plaats gehad en zijn bovenstaande feiten geconstateerd Daarom zal den prijswinnaars bet tekort dat zij vanwege deze fraude hebben gehad ter hand worden gesteld, zoodat deze zaak naar behooren is afge wikkeld, wat ook in de toekomst zal geschieden. Uit bovenstaande blijkt dat deze fraude iets op zichzilf staand is en buiten de directie omgaat. WAT DEED DE CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG IN 1936 In 1936 heeft de „Centrale" voor de tweede maal een beroep gedaan op de offervaardigheid van Christelijk Ne derland, omdat de hijeen gcnrachte som in 1935 door de zeven werkkam pen werd opgebruikt. Wij ontvingen toen 125.000.waardoor we in staat waren, nog twee kampen te openen, n.l. te Chaam en te Beekbergen. Ozne 9 werkkampen zijn in de vol gende gemeenten gelegen: Ede, 't Wij de Veld; Rockanje, Schaapskooij Bussum, Gooiland; Ommen, Eerde; Oude Mirdum, Elfbergen; Roden, Ro den; Chaam, 't Putven; Rumpen, Ou verberg; Beekbergen, De Kuil. In het jaar 1936 zijn daar 4750 deel nemers geweest, die er in totaal 170.00.) dagen hebben vertoefd. Sinds het eer ste kamp in Mei 1935 openging, zijn er omstreeks 6500 jeugdige werkloo- zen van christelijken huize, in onze werkkampen geweest. Bijna vijf dui zend jonge menschen zijn in 1936 ge durende 8 weken onttrokken geweest aan de sleur van het niets doen. Ze hebben daar weer den zegen van het werk gesmaakt en nuttigen arbeid verricht. Het geschiedde onder de leus: „Werk maakt ons sterk". De vrije tijd werd besteed door deel name aan cursussen, lezingen, voor drachten, filmavonden, sport en spel. Het christelijk gezinsleven wordt zooveel mogelijk benaderd. De dag wordt begonnen met schriftlezing, ge bed en zang; terwijl de avond wordt besloten met een korte „aandacht". Dan klinken de liederen over de hei of door het bosch en de eenzame wan delaar staat even stil om te luisteren naar het lied door honderd jongens- kelen en harten gezongen, waarna hij zijn reis weer met blijdschap vervolgt. De jongens krijgen een flinke overall met een paar werkschoenen in bruik leen. Naast de warme middagpot eten de meeste jongens nog een brood per dag. Op één dag, is 150 liter snert met een groot stuk worst niets voor 100 gezonde Hollandsche jongens, die flink in het bosch gewerkt hebben. Dan ontvangen de jongens nog een kleine vergoeding in den vorm van zakgeld a 1.75 per week en vergoe ding voor het gebruik van de fiets. Zij, die geen rijwiel hebben, ontvangen een fiets van de „Centrale" in bruik leen. Op een groot aantal plaatsen zijn onze comité's bezig geweest de werk- loozen (de jongens en de volwasse nen) te helpen, door het cursuswerk te bevorderen en ontspanningslokalen te openen. Dank zij de medewerking van meer dan twee honderd comité's werden de jongens in de kampen ge plaatst. En naast dit alles heeft de „Centra le" door middel van de Commissie „Vrouwen Crisis Zorg" een internaat voor opleiding tot huishoudelijke diensten geopend en reeds 40 meisjes een opleiding kunen geven. Dit alles mocht de „Centrale" onder Gods zegen voor de crisisslachtoffers doen, dank zij de offervaardigheid van Christelijk Nederland. En die mogelijkheid om le offeren koint weer in de week van 31 Maart lot en met 6 April, dan is er een col lecte door heel Nederland. Op 31 Maart wordt door de N.C.R.V. een radio avond gewijd aan dit werk der Cen trale. Hebt ge U reeds voor deelname aan liet plaatselijk comité gemeld: Het adres is: J. A. Mandemakers, Groote- straat 95b, Waalwijk. Vliegveid Nerhoveri. Onder zeer groote belangstelling van civiele en militaire autoriteiten is Maandagochtend een begin ge maakt met den aanleg van het nieuwe vliegveld «Nerhoven». De eerste spade is in den grond gestoken en de minister van sociale zaken, mr. M, klingen berg heeft de Neder- landsche driekleur geheschrn. Nadat de burgemeester van Tilburg de heer Vonk de Both, een korte rede had gehouden, waarin hij den minister en de oveiige autoriteiten welkom heette, was het woord aan minister Sli. genberg, waarna nog het woord voerde jhr. mr. dr. van Rijckevorsel commissaris der konin gin en dr. Sweens, burgemeester van Gilze Bijen. 's Middags vereenigden de autori teiten z ch aan een noenmaal. Aanrijding. Toen hulnbesteller J. v. Esch van zijn erf kwam met zijn flets werd hij door de laats e van twee auto's gegrepen. Zijn karretje was totaal vernield en zelf kwam hij met den schrik vrij. Loterijclub. In café Ph. v. Steenbergen is een loterijclub opgericht met een twin tigtal leden. In 't bestuur namen zitting: Voorz. J. v. Vaalen, Secr. Toon v. Tiiij 1 en penningm. W. v. Tilburg. Vastgeraakt. Toen Dr. Akkermans een patient wilde bezoeken op 't Sempke raakte zijn auto vast in den weg. Een een- paards havermotor moest hulp ver leenen waar een zooveel paards benzine-motor faalde. Uitvoering. De J. W. heeft een welgeslaagde uitvoering gegeven in de zaal der meisjescongregatie. Opgevoerd werd «Eert Vader en Moeder«, tooneelspel in 2 bedrijven. De vertolking was goed! R.K. J. B. S. In Mei a.s. hoopt de R.K. J.B.S. haar 4de lustrum te herdenken. Constantia. In de Zondagavond gehouden algemeene vergadering van de hand- boog-cnuttei ij «Constanlia», geves tigd in café Th Elshout alhier, werd een nieuw bestuur gekozen, hetwelk als volgt werd samengesteld J. Vellman, voorzitier; Ant. Ob- bens, secretaris; M. Schapendonk, penningmeester; Jac v. d. Putten, M. v. d. Lee en Th. Elshout, com missarissen. Het jaarverslag werd onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Hieruit bleek dat het ledental op peil was gebleven, doch een geringe finantieele achteruitgang viel te boeken. De wijze van viering van het 60-jarig beslaan werd alsnog be sproken, doch hicomtrent viel geen öt finilief besluit. Dit punt werd aangehouden tot de volgende ver gadering. Aanbesteding. Bij de heden gehouden aanbe steding van het bouwen van een woonhuis met boerderij voor reke ning van M. v. Hullen alhier, onder architectuur van den heer A. v. Huiten Jr. uit Waalwijk werd inge schreven ais volgt G. Merkx, alhier f.3685.— Gebr. Jelioel, alhier f3637. Gebr. v Delft, f3569.— Jos v. d. Loo, Elshout f.3187.— M. Stiphout, f3149.— L. v. üeis, Drunen f3424 JSni|ders, f3333. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Biljarten. Uilslag 14e comp.-wedstrijd. H. Verhoeven 100 M. Klerks 85 J. de Munnik 100 H Muskens 85 C.v.d. Hoven 100 C. Klijn 91 H. Brok 100 H. Tausch 83 H. Verhoeven 82 Besselaar 100 482 454 Hoogste serie v. d. Besselaar30car. Frater Wilbertus. Op 8 Maart herdacht de Eerw. Frater Wilbertus (W. v. Weert) zijn l2'/,-jarig jubileum als frater in de Orde der Fralers van Tilburg. Momenteel is Z E. werkzaam in Oss. ELSHOUT. De straat. Naar wij vernemen is de Hoofd straat alhier, welke reeds jaren in een desolalen toestand verkeert en waar in den raad reeds zooveel over te doen is geweest, opgenomen in het rijkswegenplan. De eerste ver- bet<T'ng aan wegen welke in deze gemeente zal geschieden, zal dezen weg hetiefTen. Elshout kan ervan verzekerd zijn binnen zeer afzienbaren tijd, van deze zoo hoog noodige ver- keersverbetering te kunnen profi- teeren. De handboogschutterij »Ons Ge noegen» heeft j.l. Zoi dag haar jaarlijksche groote uitvoering ge geven in calé «de Ploeg« van Th. van Horen. De tooneelvereeniging van T Jongenspatronaat uit Drunen gaf bij deze gelegenheid hare mede werking. Bij beide gelegenheden, zoowel des middags als des avonds was de zaal goed bezet. Opgevoerd werd »Als de sirene gaat« van Jac. Braun, tooneelspel in 3 bedrijven, waarvan de vertolking uitstekend was. Alle rollen kwamen volkomen tot hun recht; ook de operette »Als mijnheer van huisis« oogstte veel bijval, deze heeft de lachspieren flink in be weging gebracht, en liet het hooge peil zien waarop deze tooneelvereen. staat. Bij de aanvulling van het kerkbestuur, de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Adr. Joh Jos van Bokhoven, heeft Zijne lloogw. Excellentie Mgr. A F. Diepen het aantal kerkmeesters uitgebreid tot 4, en heeft benoemd tot kerkmeesters de heeren Adr. M. van Bokhoven, Henr. Jos de Wilt en Adr. Joh. Buijs Jzn. Tot directeur van het R. K. Zangkoor alhier is benoemd de heer van Kerkoerle. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 10 Maart 1937 des avonds 7 uur. De agenda bevat een 20-tal punten. Verslag in volgend nummer De uitslagen van de gehouden dam-competitie wedstrijden luiden als volgt C. Schaap-C. Bax 0-2 B Klerks-J. Deurlo 2-0 Ger. Jonker—R. Kamminga 1—1 J. Andriese—G. Jonker 2 1 D. v. d. Sloep-G.Timmermans 0_2 - Tengevolge van de gladheid van den weg kwam dhr. G. G. C. alhier gisterenavond bij het naar huis gaan, zoodanig te vallen, dat hij 'n paar ribben brak. De verdere uitslagen van de nederlaag-tournooi-biljartwedsti ij_ den in café «Modern» alhier, luiden als volgt D.V.S., Den Dungen 500 punten. K.O.T. 200 punlen. O. G. fam. Staats W'wijk 468 punten. K O.T. 334 punten. Blauwe Druif, 's Bosch 415 punten. K.O.T. 3y5 punten. De wedstrijden zijn hiermede ten einde De prijsuitreiking wordt nader bekend gemaakt. Heden Woensdag 10 Maart is 't 20 jaar geleden dat in Geertruiden- berg een afdeeling van de Ned. R.K. Metaalbewerkershond is op gericht. Tevens mag vermeld worden dat de heer P. J. Snijers, opr chter is van deze afdeeling en tevens 20 jaar zijn functie bekleed heeft als penningmeester en werkloozen— administrateur van de afdeeling. Door het hoofdbestuur en ,af deelingsbestuur zijn reeds plannen gemaakt om dit heuglijk feit kod na Paschen op waardige wijze te vieren. Het bestuur van de Handels avondschool hier ter plaatse heeft van de regeering bericht ontvangen dat volledige instemming betuigd wordt met het plan om de tweede cursus waaraan leerlingen die zich voor het examen ter verkrijging van het Handelsdiploma deelnemen met een paar maanden te ver lengen en dat daarvoor de noodige subsidie wordt verleend. In de vacature ontstaan door het vertrek van Mevr Zuurdeeg, is tot bestuurslid van de vereeniging »Ziekenhulp« alhier benoemd, mevrouw Bruggenkate alhier. Propaganda-vergadering der R.K. Kiesvereeniging. Er was groote belangstelling voorde propaganda vergadering, welke door het bestuur der R.K. Kiesvereeni ging der parochie St. Jan Zondag 7 Maart werd gehouden. Voor het ZIJ DIE ZICH MET INGANG VAN 1 APRIL OP DIT BLAD ABONNEE- REN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM MERS GRATIS. eerst fungeerde Burgemeester J. A. Fr. Malltns, als voorzitter en hij kweet zich van utze laak op de hem keurige wijze. Een koile uit eenzetting van ue besluuiswijzi- gingeu, een simpele uiietnzetln g van het uoel uer vergaüeiing en een hailelijk welkom aan ue aan wezigen, speciaal lol Uen lloogeerw. heer Deken v. Brekei en den spieker van den miuuag, uen NVeled, Uesir. Zeeigel. heer ui. Muller en reeüs slonu de bekende, ernstige liguur van den voorvechter onzer it k. htginseien, Ur. Moller voor zijii lessenaar om in een bijna twee uur lange speech zijn hooruers door de gedegenneid der slof, door de oveituiging van zijn dupgevotl de beginselen, door de ervaring van een deiiigjange praclijk in de U K. Siaatsparuj le boeien en aan zich le hinuen. Wij muelen er ons hij bepalen, dal spieker op ue meest duidelijke en geUucunienleeiüe wijze de kwestie; Waar het om gaal hij de a.s. verkiezingen, beaulwooide daar bij achtereenvolgens besprekend, wat er voor ons katholieken op 't spel slaat als eventueel verlies in sterkte de vrijheid van godsdienst en andere rechten in gevaar zou brengen en wal het toekomstplan van ue R.K. Staatspartij inhoudt, saamgevat in de enkele woorden arbeid voor ons volk door ordening in het bedrijfsleven in den geest van onze R.K. levensopvatting. Een warm applaus gaf spreker'1 bewijs, dat hij zijn gehoor geboeid en overtuigd had en het dankwoord, dat Burgemeester Malleus met op nieuw een aansporing om de een heid,onzegrootsteki achtte bewaren, lot slot sprak, was alleszins op zijn plaals. [j Concert „Apollo". Ter gelegenheid van Zondag half vaslen gal de Harmonie »Apollu« in de zaal van den heer .lohan Smit een instrumentaal concert. Het enorm slechle weer is ver moedelijk de oorzaak geweest, dat het bezoek aan deze uitvoering niet uruk was. Jammer voor hetgeen de harmonie liet hooien. Het pro gramma gat werken van beteekenis in etn goede vertolking te genieten o. m. Reves Villageoises Fanlaisie DescreptR eDerniere Pensee polka Ballet d'isoline voor de pauze en daarna Wiener Blut, Fantasie sur l'üpera TannhSuser. Uurwerk en klok St Josephkerk. De door bemiddeling van het Klokkenlonds is de nieuwe Sint Joseph parochie alhier thans in het bezit gekomen van een uurwerk met klok, geleverd door de bekende Firma Eijsbouts uit Asien. Op het einde der vorige week is het werk gearriveerd en reeds heden is men begonnen met hel plaatsen in den toren. Zoo eenigszins moge lijk zal Zondag a.s. bij deplechlige Eerste H Communie der kinueien de klok het eerst haar geluid doen hooien. Het is een C.klok bedoeld als de kleinste van een drietal dat naar 't plan is, mettertijd den toren zal sieren. J Onder architectuur van den heer Nic. de Bont Gzn. werd 't bouwen eener boerderij met toebehooren onderhandsch opgedragen aan den aannemer J. de Bont alhier voor rekening van de heeren Timmer mans te Waalwijk. c RAAMSDONKSVEER. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren is gedurende de maand Februari jl. op de Rijkspostspaar bank ingelepd 164876.15 en teiug- betaald f24490 88. Het laatste door dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 12797. Gevonden een wieldop van een auto, vermoedelijk van een tiactor. Inlichtingen te bekomen hij de ge meentepolitie. Verder is nog gevonden een bumper van een luxe auto, terug te bekomen bij de Rooij, Centralestraat, alhier. Bij een vijfjarig zoontje van H. K. is de besmette ijke ziekte nekkramp geconstateerd. De lijder is ter verpleging opge nomen in het St. Theresia-Zieken huis, alhier. Door een 70 tal personen van Raamsdonksveer is jl. Zondag deel genomen aan den Stillen Omgang te Amsterdam. In het café van B. van dei- Velden is een bijeenkomst gehouden, om te komen tot oprichting van een fokvereeniging van konijnen en pluimveeteelt. Een voorloopig bestuur werd reeds samengesteld, bestaande uit de heeren J. M. Dirven en C. Heij. blom. Reeds enkele personen hebben zich als lid opgegevenzij die nog als lid wenschen to*, te treden, kunnen zich opgeven bij het voor-

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5