Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON ANNE. ROQRDBRABAHD" ABDIJSIROOP Dit nummer bestaat uit Twee Bladen EERSTE BLAD. Verkoudheid, hoest, bronchitis AKKER's verstèrkte MUMMER 23. WOENSDAG 17 MAART 1937. 60e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag e| Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. R.K. STAATSPARTIJ. l)e lijst der geadviseerde candida- ten luidt: In den Rijkskieskring Den Bosch. Naar wij vernemen, heeft het Be stuur van de R.K. Staatspartij in den Rijkskieskring Den Bosch een aan vullend advies opgesteld, voor de 3e, 4e en 5e plaats op de lijst der candi- daten en tevens voor hunne plaats vervangers. Het advies van den Rijkskieskring Den Bosch luidt als volgt: 1. Mr. F. G. C. J. (M. Teulings te Den Bosch. 2. M. Bajetto, Nijmegen. 3. Mr. Dr. N. L. Deckers, 's-Hage. 4. M. van Poll, 's-Gravenhage. 5. K. L. H. van der Putt, Eindhoven. G. Th. F. M. Schaepman, Utrecht. 7. Dr. Ir. J. H. Deckers, St. Oeden- rode. <3. P. Staal, Eindhoven. 9. Mr. J. van Besouw, 's-Bosch. 10. J. A. de Zwart, Nijmegen. Candidatenlijrit van den Kieskring Tilburg. 1 Mr. Steenberghe, Goirle; 2 C. J Kuiper, Utrecht; 3 dr. Moller, Til burg; 4 P. J. Serrarens, Bilthoven; 5 dr. J. Sweens, Gilze; 6 P. J. Jansen, Hoesen; 7 J. J. van den Berg, Bergen op Zoom; 8 J. B. Merbach, Breda. Candidatenlijst voor de gecombineerde Kieskringen Haarlem, Helder, Leiden, Candidatenlijst voor den Kieskring Maastricht: 1 H. Hermans, Den Haag; 2 Mr. P. Trijyen, Roermond3 Dr. Droesen, Roermond; 4 Ir. Bongaerts, Den Haag, 5 niet geadviseerd; 6 Ir. J. Racts, Heerlen; 7 ir. Dewez, Roermond; 8 Driessen, Venlo; 9 Mr. Hoppener, Roermond; 10. niet geadviseerd. Dordrecht en Middelburg. 1 Mr. Dr. Beaufort, Utrecht; 2 A. J. Loerakker, Haarlem; 3 E. Stumpel, Hoorn; 4 v. d. Weijden, Zevenhoven; 5 .1. Groen Azn., Nrd Scharwoude; 0 Dr. Mes, Heikenszand; 7 M. Roling, van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 1) tf VOORSPEL. John Maurice Waveney kwam de bocht van het pad om en keek naai de vallei. De glooiing van den heuvel voerde vrij steil naar beneden, een smal, kronkelend spoor vond zich langs de wortels van de groote kale beukenboomen om zich tenslotte in de vallei te verliezen. John Maurice staarde naar het smalle pad, liet een fluitend geluid hooren en vervolgde toen zoo goed en zoo kwaad als het ging zijn weg. Moe of niet moe, hij was niet van plan on- verrichterzake terug te keeren. Hij was gekomen om Waveney te zien en hy zou het zien. Langzaam en voorzichtig klom hij naar beneden met de behoedzaamheid van iemand, die pas drie dagen uit het hospitaal ont slagen was. Af en toe zette hij zich op Bloemendaal; 8 Eisen, Naaldwijk; 9 Blonk, Nieuwersluis; 10 Prof. Berg, Leiden; 11 de Kok, Loosduinen; 12 Lockefeer, Hulst. Candidatenlijst voor kieskringen Amsteidam, Den Haag en Rotterdam. 1 Mr. C. M. J. F. Goseling, Am sterdam; 2 Ch. J. I. M. Weiter, Den Haag; 3 W. Steinmetz, Amsterdam; 4 mr. F. J. H: Bach, Voorburg; 5 Dr. P. van Maaseveen, Utrecht; G mej. dr. J. Hillen, Amsterdam; 7 ir. C. F. M. Duyzings, Den Haag; 8 IT. v. d. Brule, Rotterdam. Candidatenlijst voor de gecombineerde kieskringen Arnhem, Nijmegen, Zwolle, Assen, Leeuwarden en Groningen. 1 Dr. Aalberse, Den Haag; 2 M. v. Schayk, Den Haag; 3 IJsselmuiden, Arnhem; 4 Andriessen, Utrecht; 5 Ruijter, Arnhem; G Dr. Kortenhorst, Den Haag; 7 Mr. Roelvink, Almelo; 8 Heuvel, Coevorden; 9 Bruineman, Druten; 10 v. d. Dungen, Nijmegen; 11. De Tije, Westervoort; 12 mr. van Haren, Den Haag. GOEDKOOPE AVONDRETOURS. Naar wordt gemeld, zijn de Neder- landsche spoorwegen voornemens over het geheele net goedkoope bijzondere dagretours verkrijgbaar te stellen, geldig voor treinen na 18 uur en bo vendien op de lijn AmsterdamRot terdam tusschen bepaalde stations des morgens en des middags in enkele an dere treinen. De prijs van deze bijzondere dag retours zal belangrijk lager zijn, dan die van de gewone dagretours en slechts iets hooger dan de normale prijs voor een enkele reis. Tevens bestaat het voornemen om de 14 dagen bij wijze van proef goed koope extra-treinen naar het Westen van het land in te leggen, tegen een tarief, niet hooger dan dat van de bij zondere dagretours en over afstanden van ten minste 100 K.M. Deze maatregelen zijn aan den Mi nister van Waterstaat ter goedkeuring voorgelegd. een wortel van een beuk om wat uit te rusten. Het was Mei 1917. Na een trieste re genperiode, was het eindelijk volop lente geworden. Aan den helderblau- wen hemel straalde een milde, koeste rende voorjaarszon; de vallei lag daar voor hem droomerig-stil, in de volle glorie van het gouden licht en een lichtgroen waas van teere blaadjes, die de laatste dagen te voorschijn waren gekomen. John Maurice legde de laatste honderd meter van de helling af en kwam eindelijk op vlakker ter rein. Het pad liep nu langs een slinge rend stroompje nu en dan loste hec zich op in een grooten poel, dar weer vormde het een miniatuur-waterval letje en een enkele keer verdween het onder een plek mos. John Maurice vond het heel behoorlijk. Hij dronk uit een van de heldere plassen en een vreemde gewaarwording maakte zich van hem meester. Hij en dit water hadden denzelfden naam't stroompje heette de Waveney! Het liep op grond, die aan meer generaties van zijn fa milie had toebehoord, dan hij op het oogenblik kon optellen. Van deze val lei was Sir Anthony Waveney uitge reden om met Richard Leeuwenhart ter kruisvaart te gaan. Het pad begon plotseling weer te stijgen naar een soort rotsachtig pla teau en liet de Waveney ver beneden zich. Hijgend breikte John Maurice den top. Hij strekte zich uit op een DRIE EMMERBAGGERMOLENS BESTELD. De N.V. Gemeenschappelijke Mijn- bouwmij. Billiton te Den Haag heeft opdracht verstrekt voor de levering van drie emmerbaggermolens. Het is een gelukkige omstandigheid zoo deelde men ons mede dat deze or ders thans reeds geplaatst zijn, aan gezien anders de werven voorloopig bezet geweest zouden zijn met de uit voering van opdrachten voor Engel- sche rekening. Over welke werven hier te lande de opdracht verdeeld zal worden, kon men ons bij informatie nog niet mee- deelen. VERZOEK TOT VERLAGING VAN ACCIJNS OP BIER EN GE DISTILLEERD. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor 's-Gravenhage heeft, mede namens de Kamers van Koop handel en Fabrieken te Groningen, Vecndam, Zwolle, Deventer, Hengelo, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Roermond, Heerlen, Maastricht, 's-Hertogenbosch Eindhoven, Waalwijk, Breda, Neuzen, Middelburg, Dordrecht, Tiel, Vlaar- dingen, Delft, Gouda, Utrecht, Amers foort, Hilversum, Leiden, Haarlem, Hoorn en Alkmaar den minister van Financiën telegrafisch verzocht om op korten termijn over te gaan tol verlaging van den accijns op bier en gedistilleerd. EEN POLIS LEVE N S VE R ZEKERIN G hoop beukenblaren en toen hij weer op adem gekomen was keek hij om zich heen en bewonderde het uitzicht. Het kleine plateau, waarop hij uit rustte, rees aan de tegenovergestelde zijde als vanwaar hij gekomen was, loodrecht omhoog. Tien meter verder, aan den overkant van het riviertje, zette de rots zich voort hij leek abrupt in tweeën gesneden door het water. Er bovenop stond eenzaam een jong berkje; de zon en de zachte wind deden het loover trillen als groen vuur. Hoeveel eeuwen, peinsde John Mau rice, had dat kleine stroompje er wel voor noodig gehad zich een weg te hanen door de rots en die in tweeën te breken? John Maurice liet zich weg drijven op de heuvelen van zijn fan tasie. De lentezon was een verkwik king en z;jn plaatje op de beukenbla ren heerlijk zacht. Hij keek droomerig naar een spin die zich met zijn lange dunne pootjes licht over den grond voortbewoog; een lijster begon te zin gen, maar plotseling verstomde het gezang weer. Een stem sprak: Wat voer jij hier uit? John Maurice ging rechtop zitten. Op het kleine plateau aan de overzijde van het water, zag hij een meisje van een jaar of vijftien. Ze hield een tak van den berk vast, waarnaast ze stond en haar diep-blauwe oogen waren strak op hem gericht. Ze had donker bruin haar, dat in lange krullen om haar hoofd hing en was gekleed in ALLE PERSONEEL DER BANK- ASSOCIATIE ONTSLAGEN. Naar aanleiding van de fusie tus schen de Bank-Associatie en de In casso-Bank, welke een zoodanig ver loop zal hebben, dat de eerstgenoemde bankinstelling opgeheven wordt, ver nemen wij, dat het personeel tegen 15 Juni ontslag is aangezegd. Het aantal employé's dat 'deze ontslagaanzegging betreft, bedraagt ongeveer 300 perso nen, van wie ongeveer 150 te Amster dam werkzaam zijn. De overigen zijn verhonden aan de bijkantoren in de verschillende provincies. KATHOLIEK KAMPWERK VOOR JONGEREN. Heilzaam werk van de Nat. R.K. Commissie voor jeugd-werkloozenzorg. Van aalmoezenier Bannenberg, den secretaris van de Nationale R.K. Com missie voor Jeugdwerkloozenzorg ont vingen we een uitvoerig overzicht over beteekenis en doel van het Ka tholieke Kampwerk voor jongeren. We ontleenen hieraan het volgende, dat een duidelijk beeld geeft van den groei van dit kampwerk in ons land en meer speciaal aangeeft, welk lof waardig en heilzaam werk de Nat. R.K. Commissie voor jeugdwerkloo zenzorg voor de Katholieke jonge werkloozen verricht. Nadat in 1932 door een enkele jeugdvereeniging met kampwerk be gonnen was, werd in 1933 dit soort werk door verschillende jeugd- en sociale organisaties aangepakt. Er waren vóór Mei 1935, toen de Regeering de jeugdwerkloosheid op het departement samentrok en het kampwerk op andere wijze ging orga- niseeren, in ons land een 30-tal ver schillende vereenigingen die kampwerk voor jongeren verzorgden. De huisvesting in deze kampen ge schiedde meestal in bestaande jeugd huizen, waarvan de terreinen en de gebouwen meestal ook het werkob- ject verschaften. Het doel van dit kortstondig ver blijf was, om de jonge werkloozen, naast voeding en ligging, ontspanning en ontwikkeling, practischen en nut tigen arbeid te verschaffen en hun le vens een aantal nieuwe, frissche, op wekkende indrukken en ervaringen te verstrekken, waardoor de zedelijke kracht der jeugdwerkloozen werd ver sterkt. De groote promotors, de stuwende een bruine overall vol vlekken. Ook op haar zachte, bleeke wangen zaten een paar groene vegen. Wat voer jij hier uit? herhaalde ze en er klonk iets van verontwaardi ging in haar toon. -I- John Maurice krabbelde overeind, een pijnlijke trek kwam op zijn ge zicht en hij ging weer zitten. Alle menschen! mompelde hij. Wat is er? Ik vergat mijn been ik moet er 'n beetje voorzichtig mee zijn. Wat mankeert er dan aan? O, het is weer bijna beter. Vol gende week ga ik terug. Het meisje hield nog steeds den tak vast en bleef naar John Maurice kij ken. Naar Frankrijk vroeg ze na een korte pauze. John Maurice knikte. Ben je met verlof bij je fa milie? Ik heb geen familie. Heelemaal niemand? Niemand. Alleen een ouden ach terneef of zooiets, dien ik nooit ge zien heb. Een zachte glimlach lichtte in de diepblauwe oogen van het meisje. Ze liet den tak zwiepen en ging met de beenen gekruisd op een met mos be dekten steen zitten. Ze had fijne en kels en droeg een paar oude schoe nen, die heelemaal uit het model wa ren. en de gevaarlijke gevolgen daarvan. krachten voor dit kampwerk waren de Landelijke Commissie tot bestrij ding der gevolgen van de jeugdwerk loosheid, die voor de administratie dezer kampen zorgde, en het Natio naal Crisis Comité, dat gedurende de eerste drie jaren 19331935 door een aanzienlijke subsidie dit kampwerk voor de vereenigingen mogelijk maak te. Onder de katholieken werd dit kampwerk bevorderd en gesteund door de Nationale R.K. Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg, die in '32 werd opgericht en door 't R.K. Werk liedenverbond in Nederland, dat jaar lijks het kampwerk met ruim ƒ30.000 steunde. In deze eerste drie jaren van 1933- 1935 werden 7 internaten, jeugdhui zen, ter beschikking gesteld voor de jonge werkloozen en wel door de Jonge Werkman in het Aartsbisdom het jeugdhuis te De Steeg; door de Diocesane Jeugdraad in liet Bisdom Den Bosch het jeugdhuis „Gerra" te Haaien; door de K.J.V.-Centrale ia liet Bisdom Breda hel Jeugdhuis te Ginnekcn; door de St. Joscphgezel- lenvereeniging in het Bisdom Haar- Je zei, dat je de volgende week terug zou gaan? Ja. Wel, als je toch geen familie hebt, is het niet erg. Is hel niet erg? Neen, natuurlijk niet. Ik bedoel, het is voor jou niet erg, als je sneu velt. John schaterde het uil. Er was zoo iets volmaakt-ernstigs in zijn stem en in haar diepblauwe oogen, terwijl ze deze woorden sprak, dat hij met den besten wil ter wereld zijn lachen niet bedwingen kon. Het meisje had een kleur als vuur gekregen. Neen, het is niet erg als iemand, om wien niemand treurt, sneuvelt, hield ze koppig vol. Mijn broers, dat zou heel wat anders zijn Ze knikte zoo heftig terwijl ze dit zei, dat haar lange krullen om haar hoofd dansten. Het was een aardig meisje, een echt meisje, van het stand punt van zijn Wrie-en-twintig jaar be schouwd. Wel komisch ook met haar ernstige oogen, die vlekken op haar gezicht en haar heilige overtuiging dat sneuvelen voor iemand zonder familie niet zoo heel erg was. Dat is alles goed, verklaarde hij opgewekt, maar familie of geen fa milie, niemand vindt het plezierig zijn hachje erbij in te schieten. Heb je werkelijk niemand? Hij schudde het hoofd. (Wordt vervolgd). De Echo van hel Zuiden, Waalwy&sche en Langstraatsche Courant, GESLOTEN BIJ DE GEEFT ZEKERHEID VOOR DE TOE KOMST VAN U EN DE UWEN. Sommige menschen, die wat vatbaar z\jn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, h\jgen en benauwd op de borst te zijn. Indien GU tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los. de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen. Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds béste Hoest-slroop". Verlaagde prijzenf 0.75, f 1.25. f 2.-. f 8.50 p. flacon

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1