Plaatselijke Berichten. Nieuws uit de Langstraat en Omgeving Woensdag 17 Maart 1937 No. 23 De Echo van het Zuiden Tweede Blad OUSSEN. DRUNEN. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde aan de Tex- tielscnool te Tilburg voor net examen Technologie (warennennis) de beer Jan Verineer, lid der firma v. Leent Vermeer, kleermakerij, Waalwijk. LANDDAG R.K. KIES VEREEN IGINGEN. Naar wij vernemen heeft de Zeer Eerw. heer Pastoor Heezemans zich bereid verklaard een spreekbeurt te vervullen op den a.s. Landdag der R.K. Staatspartij te Waalwijk. De tweede uitgenoodigde. oud-mi- nister mr. M. Steenberghe te Goirle, kon aan de uitnoodiging niet voldoen met het oog op zijn vele spreekbeurten in den kieskring Tilburg, waar hij no. 1 op de lijst staat. ST. JOSEF-FEEST VAN DE R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Zondag 14 Maart 1.1. werd door de R.K. Werkliedenvereeniging alhier het St. Josephfeest gevierd. Reeds des morgens om half 7 wa ren vrijwel alle leden present aan het Bondsgebouw om van daar uit geza menlijk op te trekken naar de kerk van St. Antonius. Om 7 uur werd in deze kerk voor de leden der vereeniging een H. Mis opgedragen, waaronder algeineene H. Communie, waarmede het feest van den Patroon der arbeiders dus wel op echt godsdienstige wijze werd ingezet. Was dit meer het geestelijk gedeelte van het St. Josephfeest, 's avonds had het feestelijk gedeelte plaats. De groote zaal van het Bondsge bouw was nagenoeg geheel bezet voor deze groote feestvergadering; o.m. merkten wij op den Z.Eerw. Heer Pastoor Heezemans en de WelEerw. Heeren Kapelaans der parochie van St. Jan. De geestelijk adviseur der R.K. Werkliedenvereeniging, de WelEerw. Kap. van Rooij, opende de vergade ring met gebed, waarna door allen staande het strijdlied werd gezongen. De heer Nic. van Gorcum, vice-voor- zitter, opende wegens ongesteldheid van den Voorzitter, deze vergadering met o.m. de volgende woorden: Daar de Voorzitter wegens onge steldheid nog niet aanwezig kan zijn, heet ik U als vice-voorzitter namens het bestuur der R.K. Werkliedenver eeniging en den WelEerw. Heer Ad viseur, hartelijk welkom op deze feest vergadering. Een woord van hartelijken dank ook aan de leden der K.J.V. en J.W., die bereid zijn gevonden dezen avond met hunne liederen en voordrachten te vullen. Ook wil ik een speciaal woord van drink brengen aan de leden die dezen morgen zoo trouw aan den oproep gevolg hebben gegeven, om de spe ciale H. Mis bij te wonen en we kun nen wel zeggen, algemeen ter H. Ta fel gingen. Vanmorgen hebt gij getoond leden te zijn eener Katholieke organisatie, we zijn nu op den goeden weg. Als er ooit een tijd geweest is om voor onze idealen uit te komen, dan is het wel nu. Laat Spanje, Rusland en Duitsch- land een waarschuwing zijn voor wat er gebeurt als gij niet trouw blijft aan Uwe leiders. Christus heeft gezegd: „In het teeken des Kruises zult gij over winnen". Laat ons dus overal toonen, ware katholieken te zijn en laten wij in alles met onze R.K. Arbeidersbeweging het II. Huisgezin van Nazareth tot voor beeld nemen. (Applaus). De avond werd verder gevuld met aardige declamaties, liederen en voor drachten, terwijl de harmonie St. Cris- pijii onder leiding van den heer Duy- velaar, en de liedertafel „De Vereenig- de Zangers" onder leiding van den heer Jan Kooien, voor de muzikale afwisseling zorgden. Na de pauze reikte de WelEerw. Heer Kap. v. Lierop, directeur van den J.W. met een toepasselijk woord aan de volgende leden van den J.W., die overgaan naar de R.K. Werklieden vereeniging, de diploma's uit. Het zijn: Jos. Bogaert, N. v. d. Ham, J. van Bokhoven, J. van Disseldorp, A. Pij nenburg, N. Alewijn, P. Maaywee, J. v. d. Avoird, T. Mahieu, G. v. Deltt en J. van der Griendt. De heer N. van Gorcum dankte daar na de leden van de R.K. Werklieden vereeniging, dat zij dit St. Josephfeest zoo uitstekend hebben doen slagen en sloot deze bijeenkomst met den Chr. groet. ZIEKENKAS DER R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. Bovengenoemde vereeniging hield Maandag 15 dezer haar gewone half- jaarlijksche vergadering, die zeer slecht bezocht was. De Voorzitter opende de vergade ring met den Chr. groet en drukte zijn spijt uit over de buitengewoon slechte opkomst. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester bracht daarn.? het finantieel verslag uit over hel 2v halfjaar 1936. Hieraan ontleenen wij het volgende: Ziektekas: Inkomsten 734.13 Uitgaven 1470.73 In kas 1 Juli 1936 Nadeelig saldo 8205.86 736.60 In kas l'Jan. 1937 7469.20 Steunfonds: Nadeelig saldo 736.60 Inkomsten dit ga ven Batig saldo In kas 1 Juli 1936 Batig saldo 26/.. 18.35 3094.38 18.35 In kas 1 Jan. 1937 3112.73 Ook dit verslag werd zonder be merkingen goedgekeurd. Het lid G. de Jong bracht namen\ de controle-commissie verslag uit eiv verklaarde de boeken en bescheiden te hebben nagezien en in orde bevon den, waarna hij den penningmeester een woord van dank bracht voor zijn accuraat beheer. Als punt 5 volgde nu bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van N. van Hoof en Ant. Verhoeven. Daar geen candidatenlijsten waren ingekomen, werden de aftredende be stuursleden herkozen. De Voorzitter feliciteert hen met hunne herkiezing en vertrouwde, dat zij nog vele jaren hun beste krachten zouden geven voor de Ziekenkas. Bij de mededeelingen zeide de Voor zitter, dat volgens besluit der Be stuursvergadering van Dec. 1936, le den boven de 60 jaar, die langer dan twee jaar werkloos zijn, niet hooger verzekerd kunnen zijn dan in de 8e klas. Een volgende mededeeling was, dat het 'l bestuur bekend is, dat personen boven de 65 jaar, die nog in het be drijf werkzaam zijn, niet door den pa troon bij de bedrijfsvereeniging zijn ingeschreven. De Voorzitter maakte er evenwel op attent, dat dergelijke leden hij de Ziekenkas niet hooger kunnen ver zekerd zijn dan tegen 20 van hun loon. Het bestuur, alsook meerdere leden waren evenwel van meening, dat alle loontrekkende arbeiders volgens de Ziektewet verzekerd moesten zijn. Bij de rondvraag vroeg het lid de Jong nog een inlichting over de Ziek- tébewijzen, n.l. of men nu nog wel ziektebewijzen noodig had. De Voorzitter antwoordde hierop, dat hem niet bekend was, dat hierin verandering was aangebracht. Niemand meer het woord verlan gende, sloot de Voorzitter de verga dering met den Chr. groet. R.K. VROUWENBOND. Maandagmiddag 1.1. werd voor de leden van den R.K. Vrouwenbond, die voor de middaglezingen speciaal heb ben bijgedragen, een lezing gehouden door den bekenden paedagoog, den Zeergel. Heer Dr. L. Berger uit Den Haag. De presidente van den R.K. Vrou wenbond, mevr. Hoffmans-v. d. Schoot heette de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den Zeer Eerw. Her Adviseur, pastoor Heezemans, en den spr. van dezen middag, Dr. L. Berger, die een lezing zou houden over het onderwerp: „De opvoeding van hel kind in de moeilijke jaren" (tus- schen 12 en 18 jaar), en gaf daarna gaarne het woord aan Dr. Berger. Dr. L. Berger zette in welgekozen woorden, op een vlotte wijze uiteen de vele moeilijkheden die het kind spe ciaal in de rijpingsjaren heeft te over winnen en de middelen die de ouders moeten aanwenden om het kind te helpen die moeilijkheden te hoven te komen. Tijdens de pauze werd voor de aan wezigen een kopje thee geserveerd, terwijl toen tevens gebruik werd ge maakt om den Zeergel. Heer Dr. L. Berger enkele vragen te stellen. Na afloop dajjkte Mevr. Hoffmans- van der Schoot den heer L. Berger voor zijn zeer interessante lezing en sprak de hoop uit dat de aanwezige dames veel voordeel uit deze lezing zouden trekken. VOORDRACHT MET LICHT BEELDEN VOOR HET „GROENE KRUIS." De leden van onze Groene Kruis-af- deeling wacht op Vrijdag 19 Maart a.s. een belangrijke avond! Het bestuur heeft n.l. de heer C. Snouck, Dir. van het Instituut voor Lichamelijke Op voeding te Amersfoort, uitgenoodigd voor de afd. op te treden, die in een voordracht met lichtbeelden zal behan delen: „Lichamelijke Opvoeding en t.b.c.-voorkoming". Een zeer belangrijk onderwerp, dat hier voor de eerste maal zal worden besproken en ons aanleiding geeft alle leden met hunne huisgenooten met aandrang op te wekken deze bij eenkomst bij te wonen. De spreker, die het geheele land doortrekt, voor tal van organisaties onderwerpen op opvoed kundig en hygiënisch gebied bespreekt, en overal volle zalen trekt, moet ook hier een groot gehoor vinden. Er is op het gebied der opvoeding en gezond heidszorg voor allen nog veel te lee- ren, de onkunde is groot, de gemaakte fouten zijn vele en voorlichting is wel allereerst noodig. De resultaten der opvoeding zijn in 't algemeen niet zoo schitterend en velen van ons moet de weg tot beter worden gewezen. Na tuurlijk heeft de voordracht niets te maken met wat de groote massa onder lich. opvoeding verstaat, zooals het ge beuren op voetbalveld en speelterrein. Hier is het de bedoeling de ouders de beste weg te wijzen om de kinderen op te voeden tot gezonde en krachtige menschen, waardoor zij zoo goed mo gelijk worden beveiligd tegen ziekte en vooral tegen de tuberculose. Een en ander zal door een groote serie oorspronkelijke lichtbeelden wor den verduidelijkt, terwijl te stellen vra gen zullen worden beantwoord. Het belooft een interessante avond, komt allen en gij Moeders vooral! OUDERSAVOND „KUNST EN KRACHT". De oudersavond j.l. Maandag door de Patronaats Gymn. Vereen. „Kunst Kracht" gegeven, mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen. Onder de aanwezigen merkten we ook op de Eerw. Heeren geestelijken der St. Cle- mens-parochie en verschillende voor aanstaande personen. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer Jac. van Mierlo, o.m. dank aan allen die een financieele bij drage schonken om ook dit jaar weer een oudersavond met onderlinge wed strijden te kunnen organiseeren. Hij wees op het tweeledig doel dezer avon den, n.l. om de ouders nader kennis te doen maken met de mooie gymnastiek- sport, waarin hun jongens het geheele jaar door geoefend worden en om door onderlinge wedstrijden en demonstra ties in het bijzijn der ouders de ambi tie aan te wakkeren. De avond kenmerkte zich door een zeer vlot en sportief verloop en de keu rige verrichtingen der turners werden met groote aandacht door het publiek gevolgd. De kleine aspiranten hebben elkaar met inzet van hun beste kunnen be- kampt om de supprimatie. Ten slotte heeft Ant. Pullens beslag weten te leg gen op den wisselprijs, met zeer miniem verschil gevolgd door Joh. v. Haren, terwijl vervolgens Cor de Brouwer, Mar. v. d. Mee, Wim Kolsteren en Jan v. Brunschot als de beste onder de kleine aspiranten geclasseerd werden. De groep grootere aspiranten en le den demonstreerden aan de verschil lende werktuigen keurige staaltjes van kracht, lenigheid, moed en zelfbeheer- sching. Vooral het tremplin-springnum- mer, waarin een waarlijk sensationeele hoogte bereikt werd, vormde een span nende attractie voor het publiek. Ter afwisseling werden een paar zeer komische nummertjes gegeven, waar mee onbedaarlijk gelachen is. Een serie prachtige gramophoonplaten zorgde voor muzikale afwisseling. Alle aanwezigen werden onthaald op een kopje koffie of thee, terwijl aan al le deelnemende aspiranten een aardige prijs werd ter hand gesteld. Zoowel de organiseerende vereeni ging „Kunst Kracht" met haar sym pathieke leider de heer L. v. Drunen, als het talrijke publiek kan met voldoe ning op dezen avond terugzien. De ZeerEerw. heer Pastoor v. Erp reikte den wisselprijs uit, terwijl de Weleerw. heer Kap. Allard met een dankwoord aan allen die tot het wel slagen hadden medegewerkt dezen suc cesvollen avond sloot. „IMMANUEL" BESOIJEN. Op Maandag 15 Maart j.l. hield de Ned. Herv. Jongel. Ver. Immanuël en de Knapenvereeniging Jozua haar 20ste jaarvergadering in het gebouw voor Chr. Belangen. Omstreeks half 7 opende de Eere voorzitter, Ds. A. Hoffman, deze druk bezochte vergadering, met het laten zingen van Ps. 89 1, waarna Z.Eerw. in gebed voorging, om daarna Psalm 119 1-16 voor te lezen. Het openingswoord bepaalde Z.Ew. bij Prediker 11 en 12 en heette alle aanwezigen hartelijk welkom in het bij zonder de eere-leden en afgevaardig den van verschillende zustervereni gingen. Hierna kreeg de secretaris gelegen heid zijn jaarverslag uit te brengen: spreker memoreerde in het kort de ja ren die aan de vereeniging voorbij gin gen om ten slotte de hoop uit te spre ken dat er meer nieuwe leden gevon den mogen worden, hetzij voor de Knapen- of Jongelingsvereeniging. Hierop volgde een voordracht door N. Dalmaijer, getiteld „De Schild wacht", waarna de penningmeester de heer J. Smits zijn jaarverslag uitbracht. Dhr. A. Goedhart bracht namens de commissie van controle den penning meester dank en deelde mede dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Dhr. Goedhart werd het woord ge geven voor zijn bijbelsche inleiding met bespreking over Johannes 3 1 15: na een goede en duidelijke uiteenzetting, kregen zij die nadere gegevens wensch- ten gelegenheid tot vragen stellen. Hiérvan werd druk gebruik gemaakt en de vragen werden door den heer Goed hart op duidelijke wijze beantwoord. Een voordracht volgde door Th. v. d. Schans, over „Een Zeeuwsche jon gen". De eere-leden J. Buddingh, G. van Zeist en D. W. Mandemakers voerden hierna het woord en brachten de ver eeniging hartelijke felicitaties over. Vervolgens werden de verschillende vereenigingen in de gelegenheid ge steld hun gelukwenschen naar voren te brengen. Hierna werd gepauzeerd en werd de vergadering getracteerd op thee met bijbehooren en sigaren. Heropening met het zingen van Ps. 73 3, waarna de secretaris der Kna penvereeniging het woord kreeg. Hierna werd het programma verder afgewerkt door eenige voordrachten en onderwerpen. De eere-voorzitter bracht aan allen die tot 't welslagen van dezen avond hadden medegewerkt zijn oprechten dank en sloot deze jaarvergadering me? Psalm 150 1 en verzocht den heer J. Buddingh in dankgebed voor te gaan. JEUGDIGE PIANIST!ES. Naar wij vernemen zullen de jonge dames Dini v. Helvoirt, Nelly de Kort en A Ida Hooijmaayer deelnemen aan de piano examens (theoretisch en practiseh) welke dit jaar vanaf 22 Maart te Antwerpen worden gehou den. De inschrijving van deze jeugdige pianistjes, zij tellen samen 32 jaar en zijn de jongste deelneemsters, getuigt, dat zij reeds een flinke dosis muzikaal talent en technische vaardigheid op het klavier bezitten. Niet alleen spe len zij een marsch, wals etc. als v!r- tuosen, zij voelen zich ook uitstekend thuis in een Gavotte of Giguc van Bach en zijn pas in hun element in de zeer moeilijke kunst van „Tonleitern- spiel". Dit laatste behoort nu eenmaal tot de studie om later de Muze van de schoonste aller kunsten goed te kunnen dienen. Wij wenschen dezen „pianistjes in den dop" dan ook veel succes. ARBEIDSBEMIDDELING VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. De werkloosheid in Nederland is nog steeds een der belangrijkste vraag- sluken, waarmee velen zich bezig houden, speciaal de jeugdwerkloos heid heeft de volle aandacht en veel wordt er gedaan om de jeugdige werk- loozen onledig te houden. Zou het daarom geen aanbeveling verdienen, dat als regel bij aanvragen om jeugdige arbeidskrachten in de eerste plaats de jongelieden, die in centrale werkplaatsen en werkkam pen zijn geplaatst, of zijn geplaatst geweest, in aanmerking dienen te ko men, wijl zij blijk hebben gegeven er ernstig naar te streven de voor het bedrijfsleven noodige geschiktheid te verwerven? Moge de werkgevers hier eens aan oenken bij het in dienst nemen van jeugdig personeel. VRIJSTELLING VAN DIENSTPLICHT. Bij beschikking van Min. v. Staat en Min. v. defensie d.d. 9-3-'37 is met ingang van 1 April a.s. voor een jaar vrijstelling van dienstplicht verleend, wegens kostwinnerschap, aan den ge woon dienstplichtiqe. Fr. Th. de Vaan, van de lichting 1937, alhier. BOTSING. Gistermiddag werd de bakfiets der fa. v. M.-v. S., waarop de besteller S. zat, aangereden door den vracht-auto der Noord-Expres. Toen de auto draai de, greep zij de fiets, die een wiel inge deukt kreeg en omvergeworpen werd, waardoor de bestuurder gelukkig aan de andere zijde terecht kwam. IN EEN SLOOT GEWAAID. Een schilder en een wissellooper wa ren gisteren samen per fiets op pad, de een om bij den -schoonmaak de boel op te knappen, de ander om wissels te presenteeren. Zij waren bijna bij het stoomgemaal toen een hevige rukwind de beide per sonen in een langs den wijeg liggenden sloot d?ed tuimelen, waarna de een met een nat pak en natte wissels, en de an der eveneens met een nat pak en met een pot waterverf, bibberend den te rugtocht aanvaardden. BALDADIGHEID. Zondagnacht omstreeks 12 uur werd bij den heer J. C. S. in de Grootestraat alhier, met een stuk van 't deksel van een reinigingsput een groote spiegel ruit in de salon aan de straatzijde in gegooid. De dader(s) is (zijn) tot nu toe on bekend. VERZET TEGEN DE POLITIE. Zaterdagavond werd door den heer S. uit v.m. Baardwijk het politiebureau opgebeld om assistentie bij 't verwij deren van lastige klanten, die hun ver teer niet konden of wilden betalen. De agent van politie Nijsfen ging direct derwaarts, maar bij z'n aankomst waren de gasten reeds op straat. De agent maande zekeren V. aan of wel naar huis te gaan, of anders mee naar 't politiebureau. Hij voldeed hier aan en een 150 M. ging alles goed, tot V., die in dronken toestand verkeerde, zich per fiets plotseling uit de voeten wilde maken, hetgeen hem door den agent werd belet. V. wierp z'n fiets weg en kwam in dreigende houding op den agent af, met een hand in den zak, waaruit bij fouilleering twee messen te voorschijn kwamen. Tijdens deze fouil leering vatte V. plotseling den agent bij de keel, waarop een vechtpartij ont stond en rake klappen met den gummi stok werden uitgedeeld. Met spoedig ingeroepen politie-assis- tentie werd V. naar 't politie-bureau gebracht en proces-verbaal opgemaakt. R.K Staatspartij. Vergadering van den Kring Den Bosch. De Kring 's Hert«»genbosch van- de R. K. Staatspartij vergaderde Zaterd »g 13 Maart te Den Bosch De voorzitter, de heer J. Beüën. gaf een uiteenzetting van 't verloop van zaken, dat, niettegenstaande het anders luidend en stevig ver dedigd voorstel van de afgevaardig den van den Kring 's Hertogenbosch naar den Verkiezingsrnud, minister Deckers door deze laatste vergade ring niet als lijstaanvoerder werd geadviseerd, terwijl mr. Fr. Teulings, tegen diens uitdrukkelijk uitgespro ken verlangen in, wel als zoodanig werd aangewezen. De Kringver gadering sprak zijn diepe teleur stelling uit over het feit. dat minister Deckers niet als lijstaanvoei der was aangewezen geworden. Het onher roepelijke van dit feit aanvaardend, sprak de vergadering overigens haar volle instemming uit met de aan wijzing van mr. Teulings als lijstaanvoerder. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld, of de vergadering al dan niet verder advies zou geven. Hoewel aanvankelijk van gevoelen Hm den kiezer de niogeli Sn aan worden gela.enTfr' f8 et™"! bes u,t van den Verklei" "PJ besloot de vergadering len slouè toch uit overweging, dat de kiezers ten aanzien van de overige nhntsen niet zonde? voorlichtingCh.en blijven, tot het geven van advies Met op één na algen,eene strmmen werd minister Deckers voor de eerstvolgende vrije plaats geadvi seerd. \oor de volgende verkiesbare plaatsen werden achtereenvolgens aangewezen de zittende leden Max van Foil, en van der Pull, en als plaatsvervangers de heerrn P. Staal te Eindhoven M Krijgsman Ie s Hertogenbosch en A de Zwartte Nijmegen. Naar we vernemen hebhen de heeren J. Leemans en O. Walraven, heiden alhier, ontslag genomen als controleurs hij de denaturalisatie van aardappelen, hetwelk in deze slreek zeer veel geschiedt. Nadat de pont aan 't Dron gelsch Veer eenige dagen uit de vaart is geweest en de veerdienst door een gierpont werd onder houden, is deze thans wederom in de vaart terug De overtochten hebben thans een normaal verloop. Eindelijk blijkt aan de lange periode van rust voor de Boys dan toch een einde te zijn gekomen. Voor a.s. Zondag is de wedstrijd tegen Villus uit Zevenbergen vast gesteld, die zeker wel de belang stelling zal trekken. 't Wordt tijd dat de jongens weei eens los komen want de rusttijd is nu wel wat lang geweest. Mede door de terreinafkeuring is 't reeds enkele weken geleden, dat de geel zwarten in 't strijdperk zijn getreden. Voor Zondag a s. is nu voor beide elflallen van Be Ready een wedstrijd vastgesteld, waardoor zij kunnen trachten hun goede positie in de heide afdeelingen le verstevigen. Maandagavond had in holel Heesels alhier een vergadering plaats van luxe-auto-verhuurders in het Land van Heusden en Altena. Besloten werd een vereeniging voor genoemde streek op te richten. Ruim twintig personen traden als lid toe. De contributie werd vast gesteld op fl,— per jaar. Het voorloopig bestuur werd gevormd door de heeren G. Schou ten, Almkerk, A. Heesels, Dussen, A. Swagenmakers, Heu.«.den, G. Veidoorn, Eelhen en K. v. Drunen, Wijk en Aalburg. Binnenkort zal deze nieuwe ver eeniging wederom een vergadering beleggen, waar de nog niei georgani seerde verhuurders zich alsnog bij deze vereeniging kunnen aansluiten. In de verschillende gemeenten in het Land van rieusden en Altena zal bij 't gemeentebestuur een ver zoek worden ingediend om vrij stelling te bekomen van plaatsing van een taxienieter, lnj de inwer king treding der nieuwe wet. Door 't omvallen van een petroleumkan, die bij de kacbel stond, onUtoi.d in de woning van den heer v. d.Oven brand. Weldra stond alles in de omgeving der kachel in vlammen De vlammen lekten reeds legen den zolder. Toegeschoten buren wisten dooi kordaat opti lden 't vuur na eenigen lijd meester te worden, waardoor ien groot onheil werd voorkomen. De schade aan kleeren, zeil en mallen is zeer aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt, althans gedeeltelijk. Na 't vertrek van majoor Verkoelen, is tot tijdelijk comman dant der brigade alhier benoemd brigadier De Ridder van Almkerk, aangezien de definitieve opvolger van majoor Verkoelen nog niet bekend is. Schaken. De Schaakclub S.D.J.C. hield een onderlinge competitie, waarvan de stand thans is: Th. Couwenberg 8 6 0 2 6 J. v. d. Leur 6 5 0 1 5 F. Boelen 5 3 11 3J,£ F. van Leesl 5 3 1 1 3y2 A. Smits 4 3 C 1 3 M. van Huiten 5 2 1 2 2J^ B. van Huiten 9 1 1 \y2 A. van Huiten 11 1 0 10 1 Dr. van Seters. Omtrent den toestand van Dr. van Seters vernemen wij, dat hij is opge nomen in liet Groot Ziekenhuis te Den Bosch en dat zijn toestand goed vooruitgaande is. De Motorclub. Zondagmiddag hield de motorclub onder leiding van hun voorzitter, den heer Toon Smits, een algemeene ver gadering in café Klerks. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Een nieuw lid werd aangenomen. Het reglement werd vastgesteld Besloten werd in het a.s. seizoen aan diverse motorevenementen deel te ne men en tevens een puzzle-rit of be- hendigheidsrit te organiseeren naast ecu mogelijke dobbelrit. Hierna sluiting. Uit een boom gevallen. Bij het snoeien van hoornen viel L. Robben uit een boom en bekwam in wendige kneuzingen en brak een arm Duim afgekapt. Zondagmorgen had A. de Gouw al hier bij het vleeschhakken het onge luk een lid van den duim af te kappen. „De Postduif'. De Postduif hield haar vergadering in café A. v. d. Geld. Bij de bestuursverkiezing werd dit als volgt samengesteld: L. van Raven- stijn, voorz.; Jan Veltman, seer. en penningmeester: M. Pulles. Besloten werd wederom een hok- kampioenschap le houden, terwijl door het bestuur de verplichte vluch ten voor het seizoen nader zullen wor den vastgesteld. Autobotsing. Automobilist van Ree uit Waalwijk trachtte in de bocht bij N. van Dru nen een stilstaande bakfiets te pas- seeren. Op hetzelfde moment naderde uit de richting 'sBosch de bestelwagen van de Bossche Courant. Ondanks flink remmen van van R. was een botsing onvermijdelijk. De wagens liepen averij op, terwijl de bestelwagen de heg van N. van Dru nen gedeeltelijk vernielde en tegen een boom tot stilstand kwam. De gem.-veldwachter maakte pro cesverbaal op. R. K. W. V. Donderdag 18 Maart houdt de R.K. W.V. een feestvergadering om half 8 in de zaal van de Meisjes-congregatie. Spreker is de lieer Hoogers uit Den Bosch. Op deze vergadering zullen de be- stuursvacatures worden aangevuld, waarvoor door den bestuursraad der R.K.W.V. de volgende leden candidaal zijn gesteld: Th. Leijtens, J. van Yeg- gel. J. Jongeburth en P. Smits. Door de leden werd candidaal ge steld hel lid W. Pulles. Veiling. Vrij dagavond houdt de afd. der Vei lingver. Drunen een vergadering in de zaal van café 'Th. Elshoul, waarbij tevens de steunuitkeering van diverse producten zal plaats hebben. Stieren. Goedgekeurd werden de stieren van Jos. van Delft en M. v. d. Sanden. Biljarten. O.O.O.Prins Bernard. Prins Bernard van Hotel Vissers speelde bij O.O.O. in café Th. Elshout. De uilslag was als volgt: Prins BernardO.O.O.: H. de MunnikiM. v. d. Wiel 737.) J. VissersF. van der Zande 54— 75 J. v. Delft—F. v. d. Wiel 74- 73 F. VestersP. v. Ravenstijn 75— 63 Jo VissersC. Klomp 4775 W. v. d. Wiel—G. v. Engelen 75— 45 398—406 Hoogste serie P.B.: F. Vesters 22 c. Hoogste serie O.O.O.: P. van Ra venstijn 35 car. B.J.C. 2E.B.C. 2: B.J.C. 2 speelde een wedstrijd tegen E.B.C. 2. De uitslag was als volgt: B.J.C. 2—E.B.C. 2: C. v. d. HovenH. Pulles 75— 65 W. VissersB. Klerks 7555 L. KuijpersA. Merks 753.". A. v. LeestC. Pulles 5775 282228 Hoogste serie: L. Kuijpers 20 car. Varkensverzekering. Dinsdagavond hield de Varkensver zekering haar aluemeene ledenverga dering onder leiding van voorzitter M. van Halder. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd i' ?»r> .r> gesp. gcw. rem. vcrl. put. '(SSS

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5