m pa. ft. prederfks, DRUKWERK GEMENGD NIEUWS. SPORT. RECHTZAKEN. LAATSTE BERICHTEN. AFLAPMACHINE Waalwijksche HEUSDEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. WASPIK. RAAMSDONK. mm kfiHMi 1 GROOTE ZWARE STUKKEN TE KOOP GEVRAAGD dim Uinddaek M[... Antoon Tielen Aan hel verslag van den secretaris- penningmeester, den heer M. v. Dom melen, ontleenen wij: op 31 Dec. 1930 waren 148 varkens en 8 zeugen verzekerd van 09 leden; in kas was 31 Dec. 1935: ƒ47.49. De totale ontvangsten waren 251.74 en de totale uitgaven ƒ212.77. In kas op 31 Dec. 1930: ƒ40.97. Uitgekeerd werd 154.92. Aan premie werd ontvangen 170.35. De reserve bedroeg 730.97. Het bestuur stelt voor de uitkeering per kilo als volgt vast te stellen: voor varkens 33 cent en voor biggen bene den de 35 kilo 35 cent per kilo. Hierna presentielijst en sluiting. Veeverzekering „St. Isidorus". Dinsdagavond hield de veeverzeke ring voor de N.C.B. haar algemeene jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr. C. v. Drunen. Na 't openingswoord las dhr. L. de Wit de notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd. Aan het verslag van den secretaris- penningmeester ontleenen wij: Het ledenaantal bedroeg op 1 Jan. 1936 146. Gedurende 't loopende jaar traden 15 leden toe en bedroeg 't le denaantal 151. Bij de schatting in Februari waren 644 dieren verzekerd; bij de schatting in Mei 622 stuks en bij de schatting van November 648 stuks, wat een ge middelde is van 638 stuks. In 13 gevallen werd 1458,uit betaald. De inkomsten bedroegen 1739.30, de uitgaven 1534.18. De winst be droeg alzoo ƒ205.12. Aan premie werd ontvangen 1308.65. Ontvangsten verkochte koeien en huiden ƒ427.90. In kas was op 31 Dec. 1936 ƒ46.53. De reserve bedraagt 396.75. De aftredende bestuursleden: Herm. Pelders en R. v. Drunen werden met algemeene stemmen herkozen. Het voorstel van Jan Stevens om voortaan iedere 4 maanden 't vee te schatten kon 't bestuur niet steunen, gezien de moeilijkheden daaraan ver bonden bij de schatting in de zomer maanden. Vanuit de vergadering vond het voorstel geen steun. Voortaan zullen de leden verplicht zijn om bij 't zoogenaamde uitponden Ier plaatse hun slachtvee bij de daar mede opgerichte verzekering te verze keren. Uitbetaald wordt dan 100% van de aangegeven accijnswaarde, afgekeur de organen worden niet vergoed. De leden stemden hier alle mee in. Besloten wordt 'l afgekeurde vee voortaan te houden, opdat bedrog in den handel hierdoor wordt voorko Vermoedelijk in den nacht van j Donderdag op Vrijdag j.l. is inge- 1 broken in het kantoortje van den badmeester van de Geerlruiden- bergsche Zwemclub. Door middel van het inslaan van een ruilje heelt men zich toegang verschall tot dit kantoortje, waar enkele laden waren opengebroken. Er is Rechter niets ontvreemd. Vrijdagmorgen had ten ge meentehuize de verpachting plaats van staanplaatsen op de kermis welke van Zaterdag 24 t/m. Dinsdag 27 Juli a.s. zal worden gehouden. Plaats werd verleend voor een auto-skooter.luna paik,zweefmolen, draai molen, luchlschom mei alsmede aan diverse kramen. Achter de steenfabriek »De Dongea is men thans druk bezig met het volspuiten van een laag gelegen terrein, eigendom van Mr. H. Allard alhier. Een zandzuiger is dag in dag uit bezig om een groote hoeveelheid zand welke uit de Maas afkomstig is,op dit terrein te werpen. Hierdoor ontstaat een flink stuk industrie terrein, zoodat bij eenige opleving we de kans hebben weer eens een industrie rijker.Ae worden. In de Ned. Herv. kerk te Raams donksveer zal Zondagmiddag a.s. de H. Doop worden bediend. De aangifte hiervoor zal plaats moeten hebben in deconsistoriekamer alhier en wel op Zaterdag 20 Maart a.s. des avonds om zeven uur. 0-2 0-2 afgebr men. Kal verenverzekering. De kal veren verzekering van den N. C.B hield Dinsdagavond haar jaar vergadering onder voorzitterschap van dhr. M. v. Halder. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd goedge keurd. Aan t verslag van de secr.-penn.m. dhr. L. de Wit ontleenen wij: 'f Ledenaantal vermeerderde met 2 en bedroeg op 31 Dec. 1936 192 leden. De ontvangsten waren 364.69. Voor 18 gestorven en opgeruimde kal veren werden 136.28 en 6 doodgebo ren kalveren 26.— uitbetaald. De totale uitgaven waren ƒ210.33. "it batig saldo bedroeg dus 154.36. De reserve bedraagt ƒ648.40. In kas op 31 Dec. 1936: ƒ97.00. Op voorstel van het bestuur wordt de premie verlaagd en aldus vastge steld: m est kal verenle maand ƒ0.30, 2e maand ƒ0.50, 3e maand ƒ0.70 en 4e maand ƒ0.90; fokkalveren: le maand f 0.30, 4e maand 0.50. Na de presentielijst sluiting. ELSHOUT. Biljartwedstrijd. E.B.C. 1—B.J.C. 1: M. KlerksH. Verhoeven 100— 82 Th. v. d. BesselaarJ. de Munnik 83—100 L. KlijnH. Verhoeven 79100 Th. v. d. Besselaar J. de Munnik 100— 89 H. MuskensJ. de Munnik 94100 456—471 Hoogste serie: J. de Munnik 29 car. Pluim veevereeniging:. Aan het jaarverslag ontleenen wij: per 31 Dec. 1936 bedroeg het ledental ^aar Roermond werden voor de leden verzonden 157.994 kippeneieren wegende 9408.95 Kg. en 68 eenden eieren, wegende 4.20 kg. voor een to taal bedrag van ƒ4910.41. De gemiddelde prijs was respectie velijk ƒ0.031 en ƒ0.025. De totale opbrengst der geleverde producten was ƒ5053.43. Er was een batig saldo van ƒ61.17. J. B. S. Op Donderdag a.s. houdt de B.K. Jonge Boerenstand haar jaarvergade ring in de zaal der Jongenscongregatier Veiling. Hedenavond houdt de veiling haar afd. vergadering in café H. van Hoorn, waarbij uitkeering steun. Bij de firma Spijer-Brothers groentenzouterij alhier,is Donderdag j.l. een niet belangrijke hoeveelheid lood en koper gestolen. Aangifte volgde bij de gemeente politie die een onderzoek initelt. Zaterdag 28 Maart heeft een algemeene ledenvergadering plaals van de verceniging voor ziekenver pleging voor het Land van Heusden. De vergadering vangt aan des avonds 6 uur en wordt gehouden in hotel Het Wapen van Amsterdam. L P J. V., 37 jaar, alhier, als verdacht van verduistering,gepleegd te Heusden en omstreken in Mei 1936, werd door de marechaussee alhier, voor den officier van justitie te 's Bosch geleid. N.i verhoor door den Rechter Commissaris werd verdachte voorloopig op vrije voelen gesleld. De uitslagen van de op Maan dag gehouden competiliewedsti ijden der dam vei eeniging V. D. alhier, luidt als volgt G. Jonker— D. v d. Stoep I. Deurloo— C. Rax A Filters—J. Andriesse Bel Canto. De Zangvereeniging »Bel Canto» hield Zaterdagavond in het sereeni- gebouw hij den heer Jan van Dun naar jaarvergadering onder voor zilterschap van den Weled. Heer Dokter J. Vercauleren. Na een openingswoord kwamen keurige jaarverslagen en boekover- zichten, waarvoor een controle - commissie werd benoemd bestaande uit de heeren J. Schellekens, G. v d. Hoven en Mej. M. Roestenberg. De altredende bestuursleden Dr. Vercauleren Voorzitter en W. Berze veld en C. v. d. Hoven werden her kozen Besloten werd deel te nemen aan het muziekfeest, «lat het Kon. Muz. Gez. «Euphonia» ter viering van zijn 60 jarig bestaan ter plaatse organiseert, door in te schrijven voor Dames-, Gemengd- en Mannen koor bij het Festival en het geven van een avondconcert tijdens de feesten. Tevens werd er aan herinnerd, dat in Mei a.s. aan de invitatie om het 10 jarig bestaan der Gemengde Zangvereeniging *Del Canlo» uit Tilburg op te luisteren met graagte zal worden voldaan. Er zal uitgezien worden aan welke andere gelegen heid dezen zomer nog zal worden deelgenomen. De plannen om 't 10-jarig beslaan, dat feitelijk in December van dit jaar valt op waardige wijze te vieren zijn in behandeling. Het Bestuur meent dat op de eerste plaats de Vereeniging zelf moet uitkomen met iets te presenlceren van meer dan gewone beteekenis in den vorm van een groot feest co nceert of ii ts der gelijks en en daar aast den volgende zomer met een feestviering naar buiten te kunnen organiseeren. T.B.C.-Vereeniging. De plaatselijke T.B.C. Vereeniging loudt een dezer dagen vergadering, speciaal om de paaschei actie, die met medewerking van het R. K. Huisvestingscomité met de komende Jaaschdagen zal gehouden worden, voor te bereiden. R.K. Begrafenisvereeniging „St. Jan"!' In de Vrijdagavond gehouden bestuursvergaüeiing der R.K. Be- gralenisvi rteniging St. Jan werden de concept—iusti ucties door een daartoe benoemde commissie ont worpen, regelende de functies van dragers, leiders en koetsiers onver anderd goedgekeurd. In de jaarvergadering der vereeni ging welke gehouden zal worden op Maandag 22 Maart zuilen deze in structies aan de goedkeuring der algemeene vergadering worden onderworpen. Met ingang van 20 Maart a.s. wordt de heer J. C. van der Gijp, marechaussee aan de opleidings brigade te Apeldoorn, overgeplaatst naar deze brigade. De opbrengst der collecte welke in de Ned. Herv. kerk alhier werd gehouden tijdens de lithurgische wijdingsdienst bij gelegenheid van het 75 jarig bestaan der Chr. School bedraagt ca. f83. Het is alhier de laalste jaren zelden voorgekomen, dat er iemand gearresteerd is wegens openbare dronkenschap. Zaterdagavond bad echter de zwerver H. zich alhier zoodanig bedronken, dat opsluiting noodzakelijk was. Zondagmorgen werd hij na ontnuchtering vrijge laten, nadat tegen hem proces - verhaal opgemaakt. De heer F. W. Delleman, wachtmeester der marechaussee alhier, is voor 14 dagen gedetacheerd naar Apeldoorn. De afdeeling Raarasdonksveer van »de Jonge Werkman« zal op Maandag 29 en Dinsdag 30 Maart a.s. een groote tooneeluitvoering geven, welke tevens als propaganda avond is bedoeld. Opgevoerd zal worden het spel Napoleon's hor loge« in drie bedrijven van J. Verhoeven. De avonden worden opgeluisterd door de bekende »The White Star Band®. In het begin van Februari j 1 werd te Ooslerhout een winterjas en een vilthoed ontvreemd. In verband hiermede werd door de marechaussee alhier en de gemeente veldwachter van Mank aangphoudpn een zekere L. L wonende te Hank. Hij is overgebracht naar Ooslerhout en aldaar ter beschikking gesteld van den burgemeester. Donderdagavond speelde de Damvereeniging »D G V epn wed strijd tegen »Gezellig Samenzijn» te Almkeik. Ons oud-lid G. van Reek was zoo bereidwillig voor onze vereeniging mee te spelen en wist zijn partij tot remise te brengen, waaruit dus wel blijkt, dat hii hii »>D G.V.« een goede leerschool heeft gehad. De uitslag was 9—5 in het voor deel van «Gezellig Samenzijn®. De uilslagen der partijen is als volgt: Joh. Pellekaan J. C. Schott 2—0 .Ine v. d. LeLe-G. van Beek 1 1 B. de Jong - N. Snijders 2-0 H. van Ar kei H. Blom 0 2 B. van Hofwegen D. Blom 2—0 Chr. Verhagen-J. van Strien 2—0 C. A. Noorloos—Joh.Spuijbroek 0—2 Donderdagavond om 6'/a uur is in het Hotel Huis ten Deijl alhier een vergadering genouden van den R K. Bakkerspjtroonsbond, kring Raamsdonksveer, Raamsdonk, Geer truidenberg, Waspik, Hank en Dus sen. Alle bakkers uit deze plaatsen waren vertegenwoordigd. Het doel der vergadering was om te komen tot oprichting van een R K. Bakkers- vereeniging, zetelende te Raams donksveer. Nadat door den voorzitter de vergadering geopend was, weid het woord verleend aan den heer A de Gruijter, ambtenaar van den R K. Bakkershond te 's-Gravenhage. die het onderwerp behandelde «Liever barsten dan buigen.Spreker zette uileen de moeilijke tijden en de zware lasten welke op de bakkers drukken. Na afloop dankte de voorzitter spreker voor zijn schitterende uit eenzetting van het bakkersnedrijf, die door de aanwezigen met groote aandacht was gevolgd. Daarna kwam het punt aan de oide, oprichting van een R.K Bak- kersvereeniging, zetelende te Raams donksveer. Staande de vergadering gaven alle aanwezigen zich op als lid van den R K. Bakkersbond der kringveree- niging. Daarna werd een voorloopig be stuur gekozen, waarin zitting hebben de heeren J. J Simonis-Poppelier, H. P. van Amelsvoort, A. Boom en P. A. Stallen. Hierna werd door den voorzitter de vergadering gesloten. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranlen I, van 6.30— 7.45 uur Adspiranlen III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repelitie Ge mengd Koor O. en V. i. d eetzaal. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. «Shanghai®. Vrijdag Theater-Musis Sacrum. «Broadway Bill«. Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten (iymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. De overval op een postauto in Den Haag. In verband met den mislukten overval op een postauto, de vorige maand in de J. P. Coenstraat te Den Haag gepleegd, is thans bij de Haagsche politie bericht ingekomen, dat behalve de twee verdachten, die inmiddels reeds waren gearres teerd, den Haagschen inspecteur van politie Pool, in samenwerking met de Duitsche politie in Wies baden thans ook de derde verdachte van dezen overval, de 28 jarige Duüscber R H., heeft gearresteerd. Nadere inlichtingen konden nog niet worden verstrekt, aangezien inspecteur Pool nog niet uit Duitschland was teruggekeerd. 7-JARIG JONGETJE DOOD GEVALLEN. Gisteravond te zes uur is te Vlissingen een ernstig ongeluk ge beuld. Op de Dokkade waren kinderen aan het spelen bij di spoorwagons. Zij hebben kans ge zien een dezer wagons in beweging te brengen. De 7 jarige B. viel van den rijdenden wagen en kwam mei het hoofd op de steenen terecht. Het kind, dat hevig bloedde, is vrijwel op slag gedood. Werklooze kondigt diefstal aan. In hel laatste op 12 Maart ver- schentn nummer van bet in Fiies- iaiid verschijnende weekblad De üoslsteihngwei ver kon men de\ol genue zonderlinge advertentielezen Oudergeieekende verklaart hierbij met verwijzing naar bel ingezonden stuk, dal hij genoodzaakt is hel neemrecht toe te passen bij alle goed gesiiueeiden in zijn omgeving. Daaronder staat de woonplaats van den onderteekenaar Appelscha en diens naam voluit vernield. De inzender verklaart in het in de advertentie genoemde ingezonden stuk, dat eveneens voluit onuertce- kend is, dat hij gedwongen is om te nemen zooveel als hem toekomt, aangezien zijn gezin van drie per sonen niet kan leven van de hem toe edeelde weikloozensleun en dal hij liever de gevangenis ingaat dan viij rond te loopen bij overvolle winkels en opslagplaatsen en tevens gebrek te moeien lijden. Het is stellig een unicum, dat een persoon, die voornemens is diefstal le plegen, dit tevoren in decourani aankondigt. VERMISTE JONGENS UIT ZEIST AANGEHOUDEN. De twee 17-jarige jongens uil Zeist D. en van H., die tien dagen geleden met medeneming van on geveer honderd gulden van den patroon van van H. waren ver dvvenen, zijn te Breda aangehouden. Een revolver en een gummistok weiden in hun bezit gevonden. Door twee rechei clieurs uit Breda zijn de jongens naar Zeist gebracht, waar zij vlak bij het politiebureau er vandoor wilden gaan. hetgeen D inderdaad is gelukt. Van H. werd onmiddellijk gegrepen en naar het bureau o ergebiacht. Later is D. aangehouden in een kelder van een woonhuis in de Monteaubaanstraat, waarna hij eveneens in het politie, bureau is ingesloten. De K.N.V.B. en het Ned. Elftal. RAAMSDONKSVEER. De jaarvergadering van het Groene Kruis Za'erdag 13 dezer gehouden was slecht bezocht, 26 van de 3.10 leden waren aanwezig. De inkomsten over 1936 bedroegen f 1729,26 en de uitgaven f 1869,15. Door de wijkzuster werden in totaal 2996 bezoeken afgelegd Het aftre dend bestuurslid, de heer J. P. G. van der Meer werd hei kozen. De ouderavond der Chr. school alhier, zal dit jaar plaals hebben op Donderdag 18 Maart a.s. des avonds om 7 uur. Ter eere van den verjaardag van dtn weleerw. heer Ds. G. Lans alhier ontving de Ned. Herv. kerk van de leden der gemeente een looper voor en op den trap naai den preekstoel, waarvoor Zijn Eerw. Zondagmiddag na de godsdienst, oefening de gemeente hartelijk dank zegde. Onrechtmatig steuntrekken te Sprang-Capelle Op Maandag 12 April a.s. zal de politierechter te 's Bosch een spe ciale zitting houden, waarop een groot aantal inwoners uit de ge meente Sprang Capelle zich te ver antwoorden zal hebben wegens het onrechtmatig steuntrekken. Zaterdagmiddag heeft de heer Her berts, voo.zitter van de keuze-commi sie een causerie gehouden over deze com missie, voor de Ams.erdamsche Spor pe s. Spreker wees allereerst op de g.oote vooruitgang die bereikt was bij de op leiding van clubleiders en oefenmeesters, waardoor het spelpeil der lagere ver- eenigingen beduidend is gestegen. Wat betreft het Nederlandsch elftal, wees spreker op de goede verstandhou ding die er momenteel tusschen de le den der Nederl. elftalclub en de keuze commissie heerscht. Volgens spreker was het nu voortaan uit met het beroemde Hollandsche kwar- tiertje van een paar jaar terug. Op het oogenblik gaan alle spelers in het veld met den vasten wil om zich gedurende anderhalfuur nu tot het uiterste te ge ven. Spreker noemde dit een der groot ste resultaten van de mental-training wat betreft het tot stand brengen van ongeveer 3 gelijkwaardige nationale elf tallen, wees spreker op het voordeel dat den spilcursus in ons land heeft gehad, waardoor veel goede krachten naar vo ren zijn gekomen. Spreker besloot met er op te wijzen dat het verkeerd was de kracht van het vertegenwoordigend elftal te onderschat ten, •maar toch nog alle kracht aan de versterking van onze nationale ploeg te olijven wijden, omdat een nationale over winning aan honderdduizenden Neder landers, een groote vreugde verschaft. WIELRENNEN. Middelkamp wint ronde van Stekene. Maandagmiddag is nabij Stekene in Belgie een wegwedstrijd voor beroeps renners verreden over een gesloten cir cuit met «en afstand van 150 K.M. De uitslag luidde: 1 Middelkamp 4 uur 45 min.; 2 Du- fromont op 20 meter; 3 Noterman 4 uur 40 min. 30 sec.; 4 Rolus op 1 lengte; 5 Lievens op 15 meter; 6 Noens 4 uur 47 min. 40 sec.; 7 en 8 van Iseghem en L. Maes 4 uur 53 min. 15 sec. Op de elfde plaats eindigde de be kende Belgische rijder Alfons Deloor; v. Amsterdam was vijftiende en Mostert zestiende. DAMMEN. D.S.O.—W.D.V. 8—8. J.l. Zaterdagavond speelde WDV een vriendschappelijke damwedstrijd te Raamsdonk(dorp) tegen D.S.O. aldaar, waar zij een gelijk spel uit 't vuur wist te steepen. Voorzeker geen slecht teeken voor W.D.V. om tegen een damclub die reeds geruimen tijd deelneemt aan de com petitiewedstrijd van den N.D.B. een ge- djk spel te behalen. W. D. V. Dinsdagavond 1.1. werden de onder linge competitiewedstrijden van W.D.V. voortgezet, doch vooraf werd nog een opmerking gemaakt door dhr. H. Heu- veling aan 't adres van den secretaris, omdat den leider dhr. F. v. Munster ge passeerd was aangaande den wedstrijd DSOWDV. 't Was heel wat flinker gé- weest dat de persoon in kwestie zich zelf verdedigd had, en dit niet door een ander had laten opknappen. De uitslagen zijn: Groep I F. v. Munster—H. Heuveling 2—0 v. d. HammenA. Moonen 02 I). Verhagen—F. Hollemans 2—0 H. HeuvelingP. Heuveling 11 Groep II W. v. MunsterA. v. d. Gouw 02 F. te VruchtenH. Hulst 02 A. HollemansF. v. d. Gouw 20 Biljartwedstrijd. Vrijdagavond a.s. wordt in café City een door de aldaar gevestigde biljart club Excelsior een biljartwedstrijd ge speeld tegen de bekende biljartclub de „Blauwe duif" op het moment de kam pioen sclub in den Bosch; ook zal deze avond Keesje de Ruijter tegen een sterke speler van deze club uitkomen, wat voor vele biljarlliefhebbers wel een gang naar café City waard is. DE RIJKSMIDDELEN. De Rijksmiddelen hebben in Februa ri, voorzoover de niet directe belastin gen betreft, 33.355.980 opgebracht, tegen 27.465.443 een jaar geleden. De beursbelasting bracht 1.145.597 op tegen 939.245 in Januari. De zegel belasting 3.955.592 tegen 2.577.437 in Februari vorig jaar. De loodsgelden, een teeken dat er gevaren wordt, 65.000 tegen 23.000. In elke ru briek zijn er bewijzen van betere con junctuur. RUBBER-PRIJZEN. In Londen werd gisteren een rubber- prijs bereikt van 1 shilling, 't zelfde ni veau als in 1929. HOOPVOLLE KLANKEN UIT BELGIE. De Belgische minister van den Isacker zeide op de Utrechtsche jaar beurs o.m. 't volgende: ..De crisis in België mag als over wonnen worden beschouwd. De werk loosheid is er practisch van de baan en in den loop va nden zomer zal zij ver moedelijk geheel verdwijnen. Met groo te belangstelling hebben wij in België gadegeslagen, hoe ook in Nederland grootere activiteit in handel en nijver heid heerscht. De wederzijdsche han del tusschen onze landen ontwikkelt zich op bevredigende wijze, en het is thans tijd om de beperkende bepalin gen, welke een vrijer handelsverkeer belemmeren, uit den weg te ruimen". DE TOESTAND IN DEN LANDBOUW. Minister Deckers verklaart, dat: de regeering met waardeering kennis heeft genomen van het door sir Henry Deterding genomen initiatief tot aan koop van landbouwproducten voor een bedrag van tien millioen gulden: met recht de verwachting is ontstaan dat binnen niet al te langen tijd wel licht de directe steunmaatregelen op het gebied van den landbouw kunnen worden verminderd of afgeschaft; zoolang nog financieele bijdragen aan land- en tuinbouw noodig zullen zijn, het niet mogelijk is, de heffingen af te schaffen en de monopolieheffingen op graan te verlagen; aan den centralen crisis-controle dienst is opgedragen in gevallen waarin de teelt van groenten in bepaalde groe pen van volkstuinen kennelijk niet in overeenstemming is met de behoeften van het eigen gezin, tot het opmaken van proces-verbaal over te gaan. HET ZWAARRELASTE WEG VERKEER. De minister van Waterstaat ver klaarde o.m. in de Kamer: Nauwkeurig wordt nagegaan, of juist is, dat te zware lasten zijn opgelegd aan het wegverkeer. Er moet gezocht worden naar een evenwicht tusschen de lasten en het profijt van het wegge bruik. In de toekomst zal ernstig aan dacht moeten worden besteed aan de lasten der hooge benzineprijzen, doch dit vraagstuk betreft niet in de eerste plaats den minister van Waterstaat. SIR AUSTEN CHAMBERLAIN OVERLEDEN. De Britsche oud-minister van Buiten- andsche Zaken Sir Austen Chamber lain, een der onderteekenaars van het Locarno-pact van 1925, is in zijn Lon- densche woning onverwacht overleden. Hij bereikte den leeftijd van 73 jaar. DE JUPITER" VERBRAND. Wederom is de Britsche luchtvaart door een ernstig vliegongeluk getrof fen. Het passagiers-vliegtuig „Jupiter" product van„DE KLOK MET HÉÉLE GESCHENKENBONS van de Imperial Airways, dat gister avond van Londen naar Keulen ver trok, is op Duitsch grondgebied veron gelukt en geheel verbrand in 't district Bergheim bij Keulen teruggevonden. Alle drie inzittenden, n.l. de piloot, de marconist en een passagier, n.l. Wolley Dod, directeur van den Europeeschen dienst der Imperial Airways, zijn om het leven gekomen. WAARSCHUWING. De Officier van Justitie te 's-Gra venhage looft een belooning uit van ten hoogste 250 voor die(n)gene(n), die zoodanig aanwijzingen kan (kun nen) geven in den roolmoord op den Haarlemschen garagehouder Hes, in den avond van 26 Februari 1937 ge pleegd te 's-Gravenhage welke leiden tot ontdekking en veroordeeling van de daders. In het belang van de openbare vei ligheid wordt een beroep gedaan op ieder, die eenige aanwijzing kan geven. Inlichtingen te zenden aan en Com missaris van Politie van den jusf. dienst A te 's-Gravenhage. TWEEDE HANDSCH in goeden slaat. (Kracht.) Gelieve merk en uiterste prijs op te geven onder No. der adv. Bur. v. d. blad. 57288 (ORSETBAND ALLÉÉN-VERKOOP voor Kaatsheuvel en Omstr. Mag. „DE ZON" Loonopzand - Kaatsheuvel - Oislerwijk OP ELK GEBIED DEDRUKKERIJ VOOR HET BETERE WERK. en overtuigt U dat de SUPERBE CORSETBAND het beste corset is voor Uw gezondheid en U een elegant figuur geeft. 'Let speciaal op de schuine elastieken hoekstukken, die het verschuiven beletten. Prijzen vanaf 13.90 tot f11.50. i '^ruJjr V. OCTROOI 17201

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6