Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. PRESTO 12 ANNE. FEUILLETON „HOQRD BRABAND" Dit nummer bestaat uit Drie Bladen EERSTE BLAD. Voor-Ontwerp Landbouw-Ondernemingswet. NUMMER 28. ZATERDAG 3 APRIL 1937. 60e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te zenden aan den Uitgever Abonnementsprijs, per 3 maanden 1.25. Franco per post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adres: ECHO. Advertentiën moeten Woensdag e| Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Reclames 40 cent per regel. Bij contract flink rabat. zijn regelende functie te kort, dan zal de Kroon of de minister de te regelen belangen weer aan zich trekken, ten einde te voorkomen, dat belangen wor den geschaad. De bedrijfsorganen kunnen dus een deel van de taak van de Kroon en mi nister overnemen. De onderwerpen, welke eenerzijds aan de Kroon of mi nister en anderzijds aan de bedrijfsor ganen ter regeling zijn opgedragen, val len n.l. niet geheel samen. Tot ingrij pende regelingen, zooals het instellen van in- en uitvoermonopolies, binnen- landsche heffingen en prijsregelingen, is alleen de Kroon bevoegd, zij het dan ook. dat hierbij delegatie aan de be drijfsorganen van uitvoering waar onder mede van regelende bevoegd heid mogelijk is. Bij het aan het voorontwerp ten grondslag liggende schema van opbouw der bedrijfsorganen is in het bijzonder naar een eenvoudige practische organi satie gestreefd. Voor een of meer tak ken van landbouw of voor een of meer onderdeelen daarvan kunnen door de Kroon bedrijfsorganen worden inge steld, die onder den naam van land bouwraden zijn samengevat. Zoo zullen dus b.v. kunnen worden ingesteld een akkerbouwraad, pluim- veeraad, veehouderijraad, zuivelraad, tuinbouwraad, visscherijraad. Tevens kunnen, indien ontwikkeling en betee- kenis van een onderdeel van een tak van landbouw daartoe aanleiding ge ven, bedrijfsorganen voor eenige onder deelen worden ingesteld, b.v. een aard- appelmeelraad, bloembollenraad. Voorts kan door de Kroon in iedere provincie een provinciale raad worden ingesteld, welke tot taak zal hebben een of meer landbouwraden in de uit- In de Landbouwcrisiswet-1933 is de bevoegdheid tot het uitvaardigen van maatregelen ten behoeve van den land bouw uitsluitend verleend aan de Kroon en aan den minister. Slechts de uitvoering dier maatregelen kan aan crisisorganisaties worden opgedragen. In het voorontwerp Landbouworde- ningswet-1937 van minister Dr. Deckers is deze bevoegdheid van Kroon en minister gehandhaafd. Daar naast echter kunnen op grond van die wet bedrijfsorganen worden ingesteld, welke een deel der thans door de over heid uitgeoefende verordende en uit voerende taak kunnen overnemen. Vervult een bedrijfsorgaan zijn taak naar behooren, dan zal deze zich al lengs kunnen verruimen; schiet het in ,V00R DE SCHOONMAAK, Clcun&i&cUngi PAKKEN VOOR van „De Echo van het Zuiden' Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). Zouden we er niet eens met den boer over praten? Misschien weet die er wel meer van. Ik denk, zei Albert, dat ze dat vannacht gedaan hebben, want toen heb ik immers ook iemand gezien. Maar zouden er dan geen sporen te zien zijn? We zullen eens even gaan kijken. Tot het bosch toe konden ze, dooi heel goed te kijken sporen van man nenschoenen zien, al had de regen ze dan ook erg onduidelijk gemaakt. Maar eenmaal in het bosch, konden ze geen sporen meer onderscheiden, zodat ze daar wel mee uit konden scheiden. Ze haalden het papier van de tent af en Albert stak 't in z'n portefeuille. We zullen er nóg niets van zeggen, maar zogauw we weer iets merken, gaat er eentje een detective halen, hoor! Waarom nu juist een detectieve en geen politie? Steek maar van wal Nu dan, het landbezit en de titel komen aan mij, maar het grootste deel van Sir Antony's geld hebben zijn dochters gekregen, nietwaar? Dochter. Maar hij had toch twee doch ters? drong John aan. Ik heb op Waveney een geschilderd portret van ze gezien. Ja, tweelingen. Lady Marr heeft het geld gekregen. Alles? Ja, alles. John staarde naar het vloerkleed, maar hij zag het patroon ervan niet, hij zag een meisje, kijkend naar een spiegelbeeld, dat in werkelijkheid geen spiegelbeeld was. Een meisje met kortgeknipt blond haar en een met lange, donkere krullen die afhingen tot ze in de schaduw van de omgeving oplosten. Jenifer Anne en Anne Ve- linda wie van de twee was lady Marr? Met gefronste wenkbrauwen hief hij het hoofd op en herhaalde overluid de woorden, die zich in zijn geest ge vormd hadden. Jenifer Anne en Anne Belinda wie van de twee is lady Marr? O, Jenifer, ze wordt altijd Jenny genoemd. Welke van beide is het? De eene had kort, blond haar, de andere lange, donkere krullen. Er was een haast onmerkbare trilling in zijn stem, want ofschoon zijn intuïtie hem zei dat het oefening van hun werkzaamheden bij te staan. Door deze provinciale raden kunnen ter verlichting van hun taak, provinciale districtscommissies worden ingesteld. De landbouwraden en provinciale raden, welke uit ten hoogste 15 leden zullen bestaan, worden uit en door de in het bedrijfsleven gevormde organi saties opgebouwd. Zoo zal een deel der leden van de raden benoemd worden door organisaties op het gebied van den land- en tuinbouw, door den mi nister aan te wijzen. Voorts zullen or ganisaties op het gebied van den han del en op het gebied der nijverheid ieder een lid kunnen aanwijzen, terwijl ook de landarbeidersorganisaties een lid be noemen. De voorzitters van de raden worden door den minister benoemd, die zoo hem dit gewenscht voorkomt, nog andere leden daarin zelf kan benoemen. De taak der landbouwraden en pro vinciale raden is drieledig: nl. advisee- rend, uitvoerend en verordenend. Bij het toekennen van de verorde nende bevoegdheid der bedrijfsorganen is niet de weg gekozen van de verbin dendverklaring van de besluiten der VERZEKER U BIJ DE blonde meisje Jenifer Anne moest zijn wachtte hij toch vol spanning of Lulu zijn vermoeden zou bevestigen. Ik heb dat verschil in haar kleur niet kunnen opmerken. Ik heb de zus ters trouwens eens een keer samen gezien, ze leken als twee druppels water op elkaar net als alle twee lingen. We hebben het huwelijkscon tract voor lady Marr gemaakt maar daar heb ik weinig mee te maken gehad mijn oom heeft het grooten- dcels zelf behandeld. Een maand ge leden was lady Marr hier op kantoor en toen heb ik haar te woord gestaan, omdat mijn oom uit was. Nu? Er klonk thans ongeduld in John's stem. Lewis Smith lachte. Je kunt tegen woordig niet meer zien, wat voor kleur haar vrouwen hebben! Ze had zoo'n hoedje op, waar het heele ge zicht in schuil gaat... een oog van haar heh ik ook gezien... het was bruin! Misschien dat dit je op weg kan hei pen John voelde zich plotseling opge lucht. Zoowel zijn spanning als zijn opluchtig waren buiten verhouding tot de belangrijkheid van het geval. O, dan is zij de blonde. Die an dere had blauwe oogen. Hij zag ze weer duidelijk voor zich ernstige, haast plechtige diep blauwe oogen met een donkeren weer schijn. Die oogen, dielange krullen en het fijne, ovale gezicht behoorden aan Anne Belinda. Van dit moment af was ze niet meer het grappige meisje organen, doch is aan de bedrijfsorga nen bevoegdheid toegekend tot het vaststellen van verordeningen, welke voor de „bedrijfsgenooten" bindend zijn. De voornaamste onderwerpen, waar over de verordende bevoegdheid zich kan uitstrekken, zijn: Het stellen van regelen inzake de productie. Hiertoe behooren in hoofdzaak teelt regelingen en maatregelen tot verbete ring der productie. Zoo zal dus de ver dere uitbouw van de maatregelen, die op dit gebied reeds tot stand zijn geko men, zooals de kwaliteitsverbetering van bacon, melk, tuinbouwproducten, het bevorderen van de fokkerij en de tuberculosebestrijding bij het vee, door de bedrijfsorganen ter hand genomen kunnen worden. Het regelen van den uitvoer. Zooals uit de memorie van toelich ting blijkt, zullen de bemoeiingen van de raden bij den uitvoer voornamelijk gelegen zijn op het terrein van kwali teitsverbeteringen en doeltreffende prijsregeling. Met nadruk wordt ver klaard, dat het geenszins in de bedoe ling ligt, dat de bedrijfsorganen zich op het gebied van den handel zullen gaan bewegen. Aan de functie van den handel bij den uitvoer zal in geenerlei opzicht worden getornd: de organen zullen niet zelf handel drijven, doch slechts enke le voorwaarden kunnen stellen, waar mede bij den uitvoer moet worden re kening gehouden. Het verleenen van geldelijke bijdra gen aan producenten van land- en tuinbouwproducten. Hierbij is een be langrijke beperking gesteld: het bepa len van den richtprijs is n.l. uitsluitend voorbehouden aan den minister. De or ganen kunnen dus slechts in het kader van de gestelde richtprijzen geldelijke bijdragen verleenen. V ernietigingsrecht. Zooals reeds is opgemerkt, zal toe zicht van de overheid op de gestes der bedrijfsorganen niet gemist kunnen worden. Zoo zijn dan ook, naast het al gemeen toezicht, dat door den minister met behulp van de hem ten dienste van negen jaar geleden, de onscherpe weerkaatsing van den spiegel van haar zuster; ze werd opeens een merk- waardig-reëele persoonlijkheid, ie mand, ze werd Anne Belinda Waar is ze? vroeg John en het lag voor de hand dal Lulu zijn vraag verkeerd begreep. Lady Marr? O, die woont met haar man op een landgoed in Sussex „Waterdene" heet het. Neen, de andere Anne Belin da. Ill GEHEIMZINNIGHEID. Het was een oogenblik stil, voor Lulu Smith antwoordde: Ik weet het niet. Nauwelijks had hij het gezegd, of hij schoof zijn stoel naar de tafel en strekte zijn hand uit naar potlood en papier en vervolgde: Ik ben schan delijk vergeetachtig geweest dat schiet me nu ineens te binnen. Dat schilderij, dat jij op Waveney gezien hebt, nu, Lady Marr wilde, dat het verwijderd zou worden voor jij kwam. Het is mij glad door het hoofd gegaan ik heh het ook zoo idioot druk nu mijn oom er niet is. Waarom heeft ze het dan niet eerder laten weghalen, als ze het wilde hebben? Sir Anthony is al een jaar dood Ze begeert het heelemaal niet te hebben. Ze wilde eigenlijk dat we het zouden laten vernietigen. Een kreet van scherp protest ont snapte John, en Lulu draaide zich met //JA ZBKFP, ROOKT 0ERUST, MAAR DENK ER OM ALLEEN RIJPE TABAK? staande colleges van advies en de amb telijke instanties voor controle en coör dinatie van belangen, zal worden uitge oefend, waarborgen gesteld tegen mis bruik van de verordeningsbevoegdheid door de bedrijfsorganen. De voornaam ste dezer waarborgen is het vernieti gingsrecht van den minister van alle besluiten en verordeningen van de ra den. Wat de regeling der financiën be treft, deze is zoodanig, dat den bedrijfs organen een zekere mate van financi- eele zelfstandigheid is gegeven, ten einde de autonome gedachte, die bij de instelling der organen voorzit, zooveel mogelijk te versterken. Zoo zullen de raden elk een eigen begrooting van in komsten en uitgaven hebben, welke echter de goedkeuring van den minis ter zal behoeven. Voorts wordt een landbouwfonds ingesteld, waarin een gedeelte der inkomsten der raden zal vloeien, ten einde dit naar gelang van de behoeften over de verschillende ra den te verdeelen. Het landbouwfonds wordt bij de wet vastgesteld. Het toe zicht op de begrootingen en het finan cieel beheer der raden zullen door den minister geschieden, terwijl het toezicht een heftige beweging om in zijn stoel. Ja, ik weet wat je zeggen wilt. Ik vond hel ook krankzinnigenwerk en Lady Marr veranderde van gedach ten, toen ik haar vertelde, dat het ding minstens vijfduizend pond waard is. Er is den laatsten tijd veel vraag naar werken van Amory en dit is een van zijn beste portretstukken. Maar waarom wilde ze het ver nietigd hebben? Waarom in vredes naam? Lulu werd zich bewust zijn mond te hebben voorbij gepraat en het duur de even voor hij antwoord gaf. Ik weet het niet. Vraag er me maar niet naar, klonk het eindelijk. Het ontging John niet dat de vraag zijn ouden vriend in verlegenheid bracht. Maar ze moet er toch een reden voor hebbendrong hij aan. Misschien vindt ze, dat ze niet voldoende geflatteerd is. Onzin. Waarom moet het ver nietigd worden? Lewis bladerde in een dossier en zweeg. John leunde voorover, zijn elle boog rustend op zijn knie, de kin in de hand en de oogen doordringend op den jongen advocaat gericht. Waar was Anne Belinda? Waarom had Sir Anthony al zijn geld aan Jenny Marr nagelaten? Waarom vermeed Lulu een rechstreeksch antwoord? En dan weer de eerste, al de anderen over- heerschenden vraag waar was Anne? Waar was Anne Belinda? (Wordt vervolgd). De Echo van het Zni Waalwglische en Langstraatsche Courant* NEEM HET ZEKERE VOOR HET ONZEKERE EN CONCURREERENDE TARIEVEN EN VOOR- OEELIQE VOORWAARDEN NIEMEUERs STER TABAK VAN 5T0T15 CT R HALF ONS

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 1