SPORT, GEMENGD NIEUWS. „De Echo van het Zuiden" Gave, zachte en blanke impms, DEN BOSCH. „OE ECHO VAN HET ZUIDEN" A BELGIE—NEDERLAND. Traditiegetrouw zal ons Nederlandsch Elftal morgén haar jaarlykschen wed strijd tegen de Belgen gaan spelen. De laatste maal dat wij de Belgen op hun eigen grond bevochten, was 3 Mei van het vorig jaar in Brussel, welke wed strijd in een gelyk spel 11 eindigde. Hadden de onzen dus toen reeds veel moeite om de Belgen in bedwang te hou den, we vreezen dat ze er morgen nog harder voor zullen moeten vechten. Men kyke maar eens naar de fraaie 31 over winning, die een geheel hernieuwd Bel gisch elftal heeft behaald op het natio nale team derFranschen. De redacteur van de sportweek stelde Karei Lotsy eens de vraag, wat zijn oordeel was over het Belgisch team? En het antwoord was: „Wel, dat dit de gevaarlijkste Belgi sche ploeg is, die in de laatste 5 jaren opgesteld is. In de voorhoede wordt knap gespeeld, de middenlinie is eveneens van goed gehalte, terwijl de verdediging de sterkste is, welke België de laatste jaren heeft samen kunnen stellen. Een zeer goede vondst is de Belg Ceuleers, 'n jong, snel voorhoedespeler, waar onze jongens terdege op zullen moeten letten. Werkelijk, het is myn stellige overtui ging, dat Nederland van begin tot eind zal moeten vechten om den interlandwed strijd tegen België te winnen." Hier dus het oordeel van een voetbal expert by uitnemendheid, wiens oordeel een waarschuwing vormt dat de Neder landers zich van het begin tot het eind voor de volle honderd procent zullen moeten geven om succes te behalen. Nederland zal morgen een elftal in het veld brengen, dat het volste vertrouwen van eenieder geniet, al zullen velen het wel jammer vinden dat Smit nog niet van de party kan zijn. Maar we gelooven dat dit verlies door de combinatie Lungen^ Bakhuys en de nuttige hulp van Van Spaendonck wel gedekt zal worden. Vooruit Nederlanders, laat zien dat je een der sterkste ploegen van het conti nent bent. Laat de Belgen eens zien wat voetballen is, zoodat de overwinning mee naar Holland komt. Wy willen hier nog een kleine waar schuwing aan toevoegen, speciaal voor onze achterhoede en wel dat ze op moe ten passen voor twee Belgen, t.w. Braine en Ceuleers, twee knapen met een snel heid en een schot, dat zeer gevaarlijk kan zijn. Doch wy hooren Halle al zeggen: „Je Maintiendrai" en zijn ineens gerust gesteld. De stand der tot nog toe gespeelde wed strijden is als volgt: Nederland 56 29 10 17 68 140-99 Belgia 56 17 16 29 44 99-140 Ten overvloede geven we hier dan nog even de opstelling der heide elftallen: België. Braet (Cercle Brugge) Paverick Joacim (Antwerp) (01. Charleroi) Dalem Stynen Dewinter (Standard) (01. Charleroi) (Beerschot) Ceuleers Voorhoof Braine (Beerschot) (L.S.K.) (Beerschot) Isenborghs Buyle (Beerschot) (Daring) O Van Nellen Wels (D.H.C.) (Unitas) Bakhuys Lungen Van Spaendonck (H.B.S.) (A.F.C.) (Neptunus) Van Heel Anderiessen B. Paauwe (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Caldenhove Wilders (D.W.S.) (Blauw Wit) Halle (Go Ahead) Nederland. die deze kans benut en met een hard schot nummer 2 in de touwen jaagt. Na de rust het zelfde spelbeeid, Biauw- it bijna voortdurend de meerdere in balconiroie en snelheid, doch als Noad een penally over scniet kruipen wy door hei oog van een naaid. By onze speiers doen de vermoeienissen van het zwaar bespeelde terrein zich gelden, waarvan Noad profiteert, en kort aentereen twee goals scoort. Met den 22 stand komt uet einue, waarna met penalty's geven beslist moest worden wie in de volgende ronde int mocht komen. Noad was hier bij de gelukkigste, zoodat onze jongens onverdiend uitgeschakeld worden. Toch kan Blauw- Wit tevreden zyn met het behaalde resultaat. R.K.V.V. HERCULES. De wedstrijden van het 2e en 3e elftal gespeeld op 29 Maart 2e Paaschdag, heb ben voor Hercules geen enkel winst- puntje opgeleverd. Het 2e elftal verloor met 3U van Uno Animo 2, terwijl het 3e elftal met 51 het onderspit moest delven tegen Uno Animo 3. Program voor a.s. Zondag: Vios 1Hercules 1 Hercules 2Vios 2, Blauw-WitHercules 3 Hercules AHEC Hercules bDES b (Zaterdagmiddag 3 uur). De wedstrijd van het te elftal is wel de voornaamste van geheel het seizoen. Deze wedstrijd werd reeds eerder vast gesteld maar kon toen wegens 't slechte weer niet doorgaan. Van dezen wed strijd hangt voor Hercules heel wat af. A.s. Zondag kan Hercules reeds kam pioen zijn, indien zy den wedstrijd bij Vios winnen en Volharding tegen Sarto 2 gelijk speelt. Ons le eiftal staat a.s. Zon dag echter voor een zware taak, waar wij a.s. Zondag twee ploegen tegenover elkaar krijgen die beiden bezield zyn om te winnen, hetgeen een spannende wed strijd beloofd te worden. \vy sporen onze spelers nogmaals aan a.s. Zondag allen hun uiterste best te doen. Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. ertrek 12 uur 45. Het 2e elftal speelt om twee uur thuis tegen de reserves van Vios. Het derde elftal gaat bij Blauw Wit op bezoek, aanvang half een, ver trek per fiets 11 uur. Met A elftal der junioren speelt om 12 uur thuis -voor de R.K.J.C. tegen de HEC-junioren, terwijl het b elftal hedenmiddag om 3 uur tegen DES b speelt, eveneens voor de R.K.J.C. BAKHUIJS NAAR V.V.V. Met incang van 1 Mei a.s. zal Bakhuijs zich in Venlo gaan vestigen, waar hem een nieuwe werkkring wacht. Vermoedelijk zal Bakhuys dus niet meer voor H.B.S. in Den Haag uitkomen, daar hij overschrijving zal aanvragen naar V.V.V., welke club hier vanwege de vroegere wedstrijden tegen W.S.C. wel voldoende bekend zal ziin. Bakhuijs heeft inmiddels deze over schrijving reeds aangevraagd, zoodat hij by den aanvang van het vo'gend seizoen vermoedelijk reeds voor V.V.V. kan gaan spelen. WAALWIJK. W. S. C. Vanwege den interlandwedstrijd van morgen ligt het comnetitieprogramma stil. zoodat er voor WSC ook geen wed strijd is vastgesteld. Trouwens de nog te spelen wedstrijden zijn toch van geen belang meer voor wat betreft de bezet ting van de bovenste plaats maar we ver trouwen toch dat de WSC'ers de nog res. teerende wedstrijden tot een goed einde mogen brengen om zoodoende de eervol le tweede plaats te kunnen bezetten. Deze wedstrijden kunnen dan alvast gelden als goede oefeningen voor het a.s. seizoen. R W.B.-BAL. Op Zaterdag 3 April a.s. organiseert RWB ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van RWB 2, le Klas BVB een balavond in de zaal van den heer C. Smoldérs. Ook op dezen avond zal 't wederom niet aan belangstelling ont breken, zoodat wy op eenige gezellige uren mogen rekenen. BLAUWWIT. Maandag 2e Paaschdag toog Blauw- Wit na enkele weken rust naar Wijk om daar aan de seriewedstryden deel te nemen. Onze jongens kregen als tegen standers het ste-ke Noad 1 uit Wyk. Lag een groote nederlaag in de lyn der ver wachting, de spelers dachten er blyk- baar anders over, want het spel is nog maar vijf minuten oud, of de rechts buiten Rombouts geeft zijn club de lei ding. Noad wil met enkele snelle tegen aanvallen de rollen doen keeren, maar de achterhoede weet erger te voorkomen. Als na zoo'n aanval de Blauw-Witten>j het maar weer eens probeeren gaat de bal bliksemsnel naar voren naar M. Kuis R.K.V.V. H.E.C. HEC speelde Zondag j.l. haar laatsten huiswedstrijd in dit seizoen. Onder be langstelling van een talryk publiek wis ten de geel-zwarten in een vlot gespeel den wedstryd beslag te leggen op de 2 punten, waarmede tegelijk revanche ge nomen werd op de nederlaag welke de HEC'ers in Vlijmen toegediend werd. Met 43 werden de Vlijmensche Boys naar Huis gestuurd, zoodat men kan zien, dat het er nog gespannen heeft. Toen na de rust HEC een 40 voor sprong had, zag het er naar uit dat het een saam beweging zou worden. De HEC ers namen een afwachtende hou ding, zoodat Vlijmen den stand op 4—3 ijnr- l° ,jren8en- De doelpunten voor HEC werden gemaakt voor de rust door den rechtsbinnen, die voor twee mooie goals zorgde. Vlak na de rust scoorden de linksbinnen en linksbuiten ieder ook nog eenmaal. Zondag a.s. moet HEC haar laatsten reis maken, n.l. naar HVC in Heesch. Het slot van de competitie is dan tegen WVB. De geel-zwarten bullen in Heesch heel wat tegenstand ondervinden. De vorige week wonnen zy in Orthen nog met 3—1, en wordt het voor HEC dus oppassen. Voor het bezetten van een goede plaats is een overwinning nood zakelijk. waarvoor naar we vertrouwen de HEC'ers wel zullen zorgen. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. De Boys moeten naar R'veer en zullen aldaar Vcersche Boys 3 gaan bekampen, rhuis wonnen zy met 5—1, en ook thans achten wy hen wel in staat beide punter, te veroveren. Boys, aagepakt hoor. R.K.V.V. Be Ready. Het Be Beady-elftal is de laatste weken wel in zoo'n vorm dat zij hun tegenstan ders wel zullen weten te kloppen, en daarmede hun positie in de kopgroep weten te hanhaven. D A M M E N. BAAMSDONKSVEER. Dinsdagavond werden de onderlinge damcompetitie-wedstrijden van „D.G.V.' voortgezet. De uitslagen van de vyfde ronde waren als volgt: J. C. ScholtJoh. Faro 20. H. BlomJoh. Spuybroek 20. J. v. Strien—H. Heurter 2—0. 1). BlomN. Snijders. 02 Er werden nog twee inhaalwedstrijden gespeeld en wel als volgt: J. Heiginga—N. Snyders 2—0. Joh. SpuybroekG. van Erk 20. T~ De ranglyst van de damvereeniging ..D.G.V" l?!iamcitnnl/cirn/in u::-ï.i 10 8 6 6 4 4 4 4 2 2 2 2 2,00 2,00 1,50 1,20 1,00 0,80 0,80 0,80 0,66 0,50 0,40 0,40 Wilt pe op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op handen bij dagelijksch werk zijn alleen moge- i]k wanneer U zich tot gewoonte m. akt Uw har den geregeld met PUkOL in te wrijven. Personenauto doortrein gegrepen. Donderdagmiddag om half een is een personenauto op den onbe- waakten oveiweg bij De Vijf Eiken te Gilzedoor een sneltrein, komende uit de richting Breda, gegrt-pen. De auto werd totaal vernield. Het onderstel werd ongeveer tweehon derd meter meegesleurd. De bestuurder, de heer Jansen uit Dendermonde (België) werd levenloos in de langs den weg loopende sloot gevonden. Hetstofle- lijk overschot is naar't lijkenhuisje te Gilze gebracht. De trein had vijftien minuten vertraging. Meisje verbrand. Te Kaalte is bij het stoken van een vuurtje de kleeding van het 11 jarige dochtertje van den land- bouwer Hoekjan in brand geraakt. Het meisje is later aan haar brand wonden overleden. Landbouwer door een auto over reden en gedood. Woensdag is de landbouwer W. Linders te Kruisland nabij het Gaslelsche veer door een passeeren- den auto aangereden en een eind- weegs meegesleurd. De toestand van den gekwetste bleek zeer ernstig te zijn zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is hij aan de gevolgen overleden. De politie heeft op de plaats van het ongeval een onder, zoek ingesteld. Winkelchef verdwenen. Zekere B. P., winkelchef van de filiaalzaak van Haren's Schoenfa- briek te Almelo, is na de Paasch- daSen niet meer in den winkel teruggekeerd. Hij verdween met een bedrag van ongeveer f750. Allei.a- sporingen naar zijn verblijfplaats zijn tot nu toe vruchteloos. Postwissel vervalscher gearresteerd. De beruchte A. de V., de hoofd dader van de bende postwisselver. valschers, die kort geleden uit een der Parijsche Ziekenhuizen wist te ontsnappen, is te Brussel dooi de centrale recherche te Amsterdam gearresteerd. Met betrekking lot dezearrestatie moge er aan herinnerd worden dat hij de huiszoeking in de Parijsche woning van de V. een tot in de perfectie verzorgde installat e voor de vervaardiging \an valsche bank biljetten, waarvan het meerendeel op Amsterdamsche postkantoren is uit betaald, werd aangetroffen. De arrestatie van de V., geschiedde inderlijd door hoofdinspecteur de Jong uit Botterdam, die de bende hij zijn te Parijs ingesteld onder zoek op het spoor was gekomen. De mededaders weiden uitgeleverd en zijn kortgeleden door de Amster damsche rechtbank veroordeeld.de V. echter verhuisde, aangezien men geloofde dat hij ongeneeslijk ziek was, naar het Parijsche ziekenhuis, waar hij z.g. met verlamde beenen negen maanden plat op bed lag, tot hij zijn kans kon waarnemen en, niet lang simuleerend, op een nacht de vlucht nam, waarbij hij nog over een drie meter hoog muurtje moest klimmen. Het is nog geen uitgemaakte zaak of de V. naar de hoofdstad zal kunnen worden overgebracht, aan gezien zeer waarschijnlijk ook de Belgische justitie nog wegens op- lichterspraeJijken een appeltje met hem te schillen heeft. GEHEIMZINNIG DRAMA TE ROTTERDAM. In een schoolgebouw aan de Vieram- bachtsstraat heeft zich gistermiddag om vier uur een ernstig drama afgespeeld. De 39-jarige metselaar J. H. G., wonende aan de Sandelingstraat, heeft daar, ver moedelijk in een vlaag van waanzin, den 39-jarigen opperman A. Krisch, wonen de aan de Wandeloordstraat, een zestal slagen met een z.g. vuisthamer op de hersenpan toegebracht en zichzelf, toen het slachtoffer was weggevlucht in een schoollokaal, van het leven beroofd. Door den geneeskundigen dienst wer den beide mannen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar Krisch operatief behandeld werd. Het slachtoffer kan nog niet worden gehoord. Het is gebleken, dat G. aan Krisch in den loop van den dag heeft laten vragen om vier uur even langs te komen, aan welk verzoek werd voldaan. Toen K. aan de school kwam, moet G. hem meegenomen hebben naar een bo venverdieping en hem daar onverhoeds hebben aangevallen. Het slachtoffer kreeg eenige rake klappen en getuige de sporen, die gevonden zijn, moet de wor steling die hierop volgde, hevig zyn geweest. Gillend van angst en pijn is Krisch toen naar de trap gevlucht. Hy heeft nog eenige klappen met den yzeren hamer opgeloopen, doch vond nog ge noeg kracht om de schoolpoort uit en de straat op te gaan, waar hij door voor bijgangers werd aangelroffen. Gebleken is nog, dat de dader van* morgen tegen zijn opzichter heeft ge zegd: „Als ik er morgen niet ben, ben ik ziek". Dit zou er op kunnen wyzen, dat de man zich niet wel gevoeld heeft, in elk geval zijn er nog eenige duistere punten in de zaak, waarnaar de politie een uitgebreid onderzoek instelt. Zoo vraagt men zich o.m. af wat de beweeg redenen moeten zijn geweest, dat G. zijn slachtoffer heeft doen ontbieden en tevens wie de boodschap heeft overge bracht. Zoekt niet langer zelf naar PERSONEEL. Laat ons dat lastige werk opknappen. De stem van ONS BLAD dringt ge regeld in duizenden gezinnen, in de Langstraat en Omgeving, waar werkers te over zijn. Plaats uwe aanvraag voor personeel dus in Waalwijksche en Langstraatsche Courant. l- BdUCLE LOOPERS, JUTTE LOOPERS, V-LVET LOOPERS. MOQUETTE LOOPERS. MOQUETTE LOOPERS. VELVET LQQPiRS, WELTOM LOOPERS, Onze vertegenwoordigers geven U GRATIS prijs opgave van alle werk zaamheden. Vraagt inlichtingen. WILTON W, geb.°wde 39 ring, P<" s,el -- ^tÊÊtÉÈÊ^^**Ê ^giP DRiEESMANN tot en met 30 Maart 1937. J. C. Schott 5 5 J. Heiginga 4 4 G. van Erk 4 3 N. Snyders 5 3 H. Blom 4 2 D. Blom 5 2 Joh. Faro 5 2 J. van Strien 5 2 H. Rolffs 3 1 M. Kommers 4 1 H. Heurter 5 1 Joh. Spuybroek 5 1 LOOPT solide kwal., voor trap en gang, tallooze moderne sfreepdessins 50 c.M. br. p. M. 1.25, 97/z, 74 70 c.M. br. p.M. 1.75, 1.35, 1.10 buitengewoon voordeelige sterke kwaliteit, frissche streepdessins 40 c.M. br. per meter 29 50 c.M. br. p. meter 49, 39, 32 Va extra voordeelige reclame kwal., effen fond met gekleurde rand 50 c.M. br. per meter 74 70 c.M. br. per meter 1.10 in de nieuwste kleurstellingen, keuze uit 50 verschillende dessins 50 c.M. br. p. M. 2.25, 1.95, 1.25 70 c.M. br. p. M. 3.10, 2.75, 1.95 beslist gegarand. solide traploo- pers, prachfcollectie, mod. dessins 50 c.M. br. per meter 2*40 70 c.M. br. per meter 3.40 perzische en fantasie dessins, zeer voordeelige aanbiedingen 50 c.M. br. p. M. 1.95, 1.60, 1.25 70 c.M. br. p. M. 3.10, 1.45 DIUih^MANN solide vast geweven kwalileif, zeer fraaie Oosfersche dessins 50 c.M. br. per meter 2.90 70 c.M. br. per meter 3.90 solide kwaliteit, fraaie patronen meter 3.90 meter 4.75 gegarandeerd ruime keuze, 50 c.M. br. per 70 c.M. br. per s/e-z^o/ t Q

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 8