Treffende Huldigingsbij - eenkomst bij 't 30-jarig bestaan. Hulde aan den jubilee renden secretaris. Maandagavond, 5 April 1.1., des avonds om half negen, had in de ach terzaal van Hotel Verwiel alhier, een algemeene ledenvergadering plaats van Waalwijks Belang, welke goed be zocht was en een zeer treffend en ge animeerd verloop heeft gehad. De Voorzitter van Waalwijks Be lang, de heer Jud. Timmermans, zegt dat om meer dan een reden de leden op deze vergadering zijn bijeen geko men, niet alleen omdat zij de voorjaars vergadering van deze vereeniging uit maakt, maar ook omdat deze vergade ring een bijzonder cachet draagt, daar men het dertig-jarig bestaan gaat her denken van onze vereeniging, zooals in punt zes van de agenda is aangegeven. Spr. opent dan de vergadering en verzoekt den Secretaris, de heer J. Tie- len, de notulen der vorige vergadering voor te lezen, hetgeen geschiedde, waarna zij onder dankzegging aan den secretaris onveranderd werden goedgekeurd. Hierna bracht de Secretaris het hier onder volgende jaarverslag uit: 30e JAARVERSLAG der Vereeniging „Waal wijks Belang", uitge bracht in de algemeene vergadering van 5 April 1937, des avonds ten 8,30 uur, in de achterzaal van Hotel Verwiel. M. H., Het zal begrijpelijk zijn, dat onder- geteekende met bijzondere gevoelens dit jaarverslag uitbrengt, of liever ge zegd met zekere voldoening, waar het hem is vergund dit te doen voor de 30e maal op den dag zelf, dat de vereeni ging „Waalwijks Belang" haar 6e lus trum herdenkt. Haar 6e lustrum, zeker een feit van beteekenis voor eene vereeniging als deze, die dan ook mede als een der oudste op dit gebied in Nederland mag worden aangemerkt. Vereenigingen als deze opgericht voor 't algemeen be lang verdwijnen dikwijls even spoedig als ze worden opgericht, door gebrek aan ambitie, aan initiatief, aan steun, aan medewerking of welke reden dan ook. ..Wjj,:mpgen ons gelukkig prijzen dat de vereeniging „Waalwijks Belang reeds 30 jaren bestaat en het is voor mij een groote voldoening haar den zelfden tijd als bestuurslid en secreta ris te hebben mogen dienen. Ook 1936 was voor W. B. een jaar van veel werkzaamheid. 't Initiatief werd dit jaar genomen tot organisatie van een volksfeest ge durende 2 dagen in onze gemeente in navolging van steden als s Bosch, Breda e.d., die een achtdaagsch feest voor vreemdelingen-verkeer organisee- ren; natuurlijk moest dit hier zijn op be scheiden schaal, zoodat besloten werd tot een tweedaagsch feest. Dit plan werd later gewijzigd toen het Bestuur de uitnoodiging ontving om de feeste lijkheden te organiseeren bij gelegen heid van de herdenking van het 12J^- jarig ambtsjubileum van den burge meester van Waalwijk. Aan dit verzoek werd door onze ver eeniging met genoegen voldaan en met veel voldoening mogen wij op dit feest dat 1 September gevierd werd, terug zien. Door spontane medewerking van al le uitgenoodigde comité's, door daad werkelijken steun van geheel Waal wijk, kon een schitterend programma worden afgewerkt en aan den Burge meester en aan Waalwijk een geschenk worden aangeboden, bestaande uit het park aan de Burgemeester van der Klokkenlaan en een bloemen-monument met opdracht. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. Meijs, inplaats van den heer J. C. •Spapens, die wegens drukke werk zaamheden ontslag nam, terwijl in de plaats van den heer H. Wiesman, die 25 jaren bestuurslid was en om leef tijdsoverweging het bestuur verliet, werd ingenomen door den heer C. Pul lens; beide aftredende leden mag in dit jaarverslag dank gebracht worden, voor alles wat zij deden in 't belang der vereeniging. De door andere vereenigingen geor ganiseerde feesten als St. Crispijnfees- ten. Motordag, Gymnastiekfeesten enz. werden als steeds naar vermogen door W. B. gesteund. In dit vereenigingsjaar werd voor de tweede maal tijdens 't bestaan der ver eeniging door een 15-tal leden, eene spoedeischende vergadering aange vraagd, n.l. om onze houding te bepa len tegenover het voorstel van B. en W. om het raadhuisplein te doen be bouwen met een winkel van de fa. de Gruijter te 's-Bosch. Met groote meer derheid verklaarde de vergadering zich daartegen, terwijl bij eventueel bebou wen de voorkeur moest worden gege ven aan ingezetenen. Onze vereeniging was paraat toen gevaar dreigde dat de diensten ten postkantore zouden worden ingekrom- 9, VUÏU11 Ml postkantoor op de werkdagen tusschen half één en twee uur te sluiten en om de openstelling op Zondag van 1 2 uur te doen vervallen. Krachtige actie werd gevoerd, door 't zenden van een adres aan de directie der P.T.T., aan gemeentebestuur, aan K.v.K., terwijl aan de voornaamste fa brieken en handelskantoren steun werd verzocht en ook algemeen werd ver leend. Het streven van onze vereeniging en andere corporaties heeft in zooverre succes gehad, dat de algeheele open stelling op de werkdagen bleef gehand haafd; die op Zondag tusschen 1 en 2 uur is vervallen. Eenzelfde actie werd ontplooid toen bekend werd dat er plannen bestonden om het kantoor der domeinen van hier naar Dordrecht te verplaatsen. Hulp van gemeente, K. v. K.. afgevaardig den werd ingeroepen. Deze actie heeft geen succes mogen bereiken. Waar door de fa. de Gruijter tegelijk een kiosk aan de gemeente wordt aan geboden, werd besloten de kiosk van W. B. te verkoopen. De kiosk is aan gekocht door 't initiatief-comité H.E.S. te Sprang-Capelle. De heer Henri Hoffmans werd geko zen tot vice-president der vereeniging. Gedurende het zomerseizoen werden als steeds concerten gegeven en ook het St. Nicolaas-feest der kinderen en de bijzondere bedeeling der behoeftigen hadden weer een goed verloop. De vereeniging steunde de door het oranje-comité georganiseerde feesten ter gelegenheid van 't huwelijk van Prinses Juliana met een gift voor den mooisten wagen in den allegorischen optocht, daarmee demonstreerende dat zij deze feestelijkheden gaarne steunde, terwijl anderzijds eene vereeniging als „Waalwijks Belang", die initiatieven neemt en uitwerkt, leiding geeft, niet als zoodanig aan optochten e.d. naar de meening van 't bestuur kan deelne men. Als steeds werd van de diensten van 't secretariaat veel gebruik ge maakt, talrijke gidsen, wandelkaarten en inlichtingen gevraagd, terwijl de vereeniging steeds paraat bleef als 't mogelijk was handel en industrie, vreemdelingenverkeer e.d. te bevorde ren. Tenslotte is 't mij een groote voldoe ning te kunnen zeggen dat het sinds jaren bestaande plan om een waardig geschenk aan te bieden aan de gemeen te voor 't nieuwe raadhuis, zijn verwe zenlijking nabij is. Uit 't bovenstaande moge blijken dat het 30e levensjaar van W. B. een zeer vruchtbaar jaar is geweest; jammer dat het werk van W.B. nog niet meer ge waardeerd werd. Want wie zou bij tal van gelegenheden, dat gehandeld moet worden, anders 't initiatief nemen. Daarom is 't onbegrijpelijk dat er nog zijn: winkeliers, café-houders e.a. die geen lid zijn of het lidmaatschap opzeg- gen. Laten we hopen dat de herdenking van 't 6e lustrum nog meer leden, vele nieuwe leden zal brengen, opdat de vereeniging steeds krachtiger worde; want hoe krachtiger de vereeniging. moreel en financieel, hoe meer zij zal kunnen bewerken in 't belang der ver eeniging zelf. van hare leden en van geheel Waalwijk. Dan kunnen wij met nieuwen moed het 7e lustrum ingaan. De Voorzitter beaamde, wat uit het jaarverslag gebleken is, n.l. dat W. B. ook in het jaar 1936 niet heeft stilgezeten en bracht den Secretaris dank voor dit zoo keurig verzorgd ver slag en memoreerde ook dat dit het 30e jaarverslag was dat de heer Tielen uit bracht. waarop hij nader hoopt terug te komen. Als punt 3 stond op de agenda de verkiezing van drie leden van het be stuur, wegens periodieke aftreding van de heeren N. v. Loon, A. Meijs en J. Tielen, welke ook herkiesbaar waren. Met overgroote meerderheid van stemmen werden bovengenoemde hee ren herkozen, die ook allen hunne ver kiezing weer aanvaarden. De Voorzitter spreekt de hoop uit dat allen weer op dezelfde krachtdadige wijze hunne functie zullen blijven waar nemen, zooals zij dat ook tot nu toe gedaan hebben. Dan komen er volgens punt 4 van de agenda enkele mededeelingen be treffende de feestelijke herdenking van 't 30-jarig bestaan, door een twee daagsch feest. Het bestuur komt met het voor stel om dit feest op 14 en 15 Aug. a.s. te organiseeren, waarbij als hoofdnum mer een bloemencorso zal worden ge houden, terwijl voorts de dagen zullen worden aangevuld met muziek en zang en getracht zal worden een uitvoering van een gymnastiekvereeniging te doen plaats vinden e.d. Omtrent dit bloemen-corso enz. zul len nadere mededeelingen in het plaat selijk blad geschieden. De vergadering kon zich met deze globale plannen van het bestuur ver eenigen, zoodat het bestuur de zaak thans nader kan uitwerken. Verder werd nog mededeeling ge daan van het feit dat bij het secretariaat een schrijven was ontvangen van den Commissaris der Koningin in Noord- Brabant, met het verzoek een vergade ring in het Statengebouw te komen bij wonen, met andere vereenigingen van vreemdelingenverkeer, welke dan ook hedenmiddag heeft iplaats gehad. Alhoewel het bestuur slechts enkele dagen den tijd had, zijn toch hedenmid dag de voorzitter en secretaris naar den Bosch geweest. Vertegenwoordigd waren daar voorts ook nog de V.V.V.'s van Den Bosch, ;Tilburg, Eindhoven. Bergen-op-Zoom, .Oisterwijk en enkele burgemeesters uit andere plaatsen. De Voorzitter zegt dan dat door den Bosch ook enkelé' jaren geleden een dusdanige vergadering was uitgeschre ven, die toen echter alleen betrekking had op Oostelijk Noord-Brabant, ter wijl nu de heele provincie bedoeld was. Deze vergadering was uitgeschreven met het doel om door nauwere samen werking der Ver. voor Vreemd. Ver keer te komen tot bevordering van het vreemdelingenverkeer over de heele provincie, terwijl dan van een centraal punt uit reclame hiervoor moet worden gemaakt. Op deze vergadering werd door een der aanwezigen de vraag gesteld, waarom eenige jaren geleden soortge lijke besprekingen met 's Bosch Belang geen voortgang hebben gevonden, al hoewel deze besprekingen in het begin toch wel succes schenen te bieden. Het antwoord op deze vraag was dat er moeilijkheden gerezen waren; vol gens onze meening, aldus de voorzitter, werd een juist antwoord vermeden. Besloten werd om een klein comité samen te stellen om deze plannen nader uit te werken en om tot gevoegelijke samenwerking te komen. Vertegenwoordigd werden in dit comité de plaatsen, den Bosch, Tilburg, Breda, Oisterwijk en een door de Com missaris aan te wijzen persoon. De Voorzitter zegt nog nadere bij zonderheden hieromtrent te verwach ten voor de volgende algemeene verga dering. Betreffende punt 5 van de agenda, aanbieding geschenk aan 't Raadhuis, deelt de voorzitter mede, dat W. B. reeds vanaf de. opening van het raad huis het voornemen heeft gehad het ge meentebestuur een passend cadeau te doen aanbieden, om den naam van W. B. te doen voortleven in het nieuwe raadhuis. Telkens werd echter op groote moeilijkheden gestuit, waarvan de voornaamste was de kwestie der fi nanciën. Het bestuur was n.l. van mee ning dat wanneer W. B. iets deed het ook iets goeds moest zijn; tot nu toe waren de financiën echter nog niet van dien aard dat eèn geschikt geschenk kon gevonden worden. Eenigen tijd geleden is echter een weg gevonden in welken vorm een ge schenk kon worden aangeboden, n.l. toen de Bond van Waalw. Schoenfabr. aanbieding deed van een schilderstuk in de trouwzaal van onzen kunstschil der van Delft, toen bleek daar een te kort aan passende meubileering. W. B. heeft nu na overleg met de ge meente en den gemeente-bouwkundige besloten de meubileering van de trouw zaal te voltooien. De meubels zullen dan bestaan uit 3 zetels met tafel. De Voorzitter vervolgt dan. dat het bestuur teekeningen heeft laten ontwer pen en naar aanleiding daarvan is de uitvoering opgedragen aan de Waal- wijksche firma, tevens lid van W. B., de K.E.M.I. Om echter tot een derge lijk cadeau te komen, moeten er mid delen zijn om dit cadeau te kunnen aan bieden. De voorzitter blijft dan ook met aandrang een beroep doen op de leden, opdat de aderlating voor een dergelijk cadeau niet boven de draagkracht der kas zal uitgaan. Enkele jaren geleden was reeds besloten een dusda nige collecte te doen plaats vinden en nu wordt er op aangedrongen dat de leden die toen hun toezegging deden, thans hieraan gevolg zullen geven. Met bijzonder genoegen, zegt de vooizitter, kan hij mededeelen dat voor dit doel van mevr. Timmermans-Ver- schure een gift is ontvangen van 100 hetgeen een hartelijk applaus aan de aanwezigen ontlokte. De aanwezige leden kunnen zich hierna met de plannen en voorstellen van het bestuur vereenigen. Wat betreft den weg naar de Roeste-1 berg, wijst de Voorzitter er op, dat er geen vergadering van W. B. voorbij gaat of men komt op dit onderwerp terug. Het belang dat voor de gemeente bij een dergelijken weg bestaat en even eens voor de vreemdelingen, wordt telkens onder de aandacht van W. B. gebracht, doch men kan vanwege den slechten financieelen toestand niet tot verdere verbetering komen. De Voorzitter zegt dat verschillen de leden indertijd geteekend hebben voor een tienjaarlijksche bijdrage, waardoor het mogelijk was een annuï- teitsleening te sluiten, maar dit brengt ook de jaarlijksche verplichtingen tot aflossing mede, waaraan men zich niet kan onttrekken. De voorzitter doet daarom nogmaals: een beroep op de heeren die reeds hun toezegging gaven, daar anders de opzet in de war loopt. Herdenking 30-jarig bestaan. Hierna kwam het voornaamste punt van de agenda, n.l. de herdenking van het 30-jarig bestaan van „Waalwijks Belang". De Voorzitter begon dan met een overzicht te geven van de voornaamste feiten, die het bestaan van Waalwijks Belang hebben gekenmerkt en spreekt als volgt: Het is voor mij een eer en een ge noegen in opdracht van het bestuur de herdenking van het 30-jarig bestaan der Vereeniging „Waalwijks Belang" in te leiden door U een overzicht te geven van de werkzaamheden op veel zijdig gebied, die mede hebben bijge dragen tot de vooraanstaande plaats, die de Vereeniging al die jaren in onze vooruitstrevende gemeente heeft inge nomen. Niet alleen kan met groote voldoe ning worden teruggezien op den afge- legden weg, die een begin nam in 1907, doch moge ook dit overzicht een bij drage vormen om steeds meer waar deering te kweeken voor het doel, het welk de Vereeniging nastreeft. Door de uitvoerige gegevens, waar over ons secretariaat beschikt, was de samenstelling van dit verslag mogelijk, al is het niet doenbaar in dit bestek alles te memoreeren, mede ook omdat zich tal van aangelegenheden hebben voorgedaan, die om de onderhandelin gen zelve, de feiten, personen en om standigheden niet voor publiciteit ge schikt zijn. Laat ik een aanvang maken met ver melding van de reden, die tot oprich ting der Vereeniging W. B. hebben ge leid, om vervolgens na te gaan de be- stuurs-mutaties, die hebben plaats ge vonden en daarna besluiten met een overzicht der belangrijkste feiten en daden der Vereeniging. (Wij hopen in volgende nummers dit interessant overzicht, Waalwijks Be lang 190721 Maart 1937, in ex- tenso op te nemen, opdat alle Waal Waalwijkers en vooral de jongeren, eens zien wat Waalwijks Belang in al die jaren heeft gedaan.) Wij nemen voor heden nog over de felicitatie door den voorzitter, gericht tot den secretaris, die tegelijk 't feit herdacht dat hij 30 jaren bestuurslid en secretaris was en hij voor de 10e maal werd herkozen. Onvolledig zou ik zijn, aldus de voorzitter, wanneer ik dit overzicht beëindig zonder een speciaal woord als gelukwensch en waardeering te wijden aan den persoon van onzen eminenten secretaris, den heer Jan Tie len. Een gelukwensch is hier zeer zeker geplaatst, wanneer wij bedenken dat hij een dergenen is geweest, die 30 jaar geleden mede het initiatief nam, het welk tot de oprichting onzer Vereeni ging heeft geleid, dat hij reeds in het eerste bestuur de veel omvattende func tie van secretaris heeft aanvaard en deze gedurende 30 jaren heeft waarge nomen op een wijze en met een toewij ding, die boven allen lof verheven is. Een woord van oprechte waardee ring moet dan ook worden gehoord in deze algemeene ledenvergadering, waarin het 6e lustrum van W. B. wordt herdacht. Reeds bij vorige gelegenhe den. wanneer de secretaris in een alge meene, vergadering zijn goed verzorgd jaarverslag uitbracht, was er aanlei ding hem dank te zeggen voor het vele werk dat hij telkens opnieuw in het be lang onzer Vereeniging had verricht, doch het geheele bestuur en ik, als voorzitter op de eerste plaats, weet, wat er telkens voor onzen secretaris te doen valt, wanneer hij na onze maan- delijksche bestuursvergadering zijn tasch toesluit. Nimmer hebt Gij een vergadering laten voorbijgaan, steeds had Gij de agenda-punten vooraf overwogen en kwaamt Gij met een oplossing of een voorstel getoetst aan uw groote erva ring en niet te evenaren bekendheid met de Waalwijksche toestanden en gebruiken. Wanneer wij een terugblik slaan op het uitgebreide en toch nog zeer on- voledige overzicht, hetwelk ik U zoo juist heb gegeven, over de werkzaam heden van W. B. gedurende de thans verloopen 30 jaren, dan geeft dit eenigszins een beeld van den geweldi gen arbeid, die door den secretaris moest worden verricht. Vele bestuurs wijzigingen hebt Gij mede gemaakt, Gij alleen zijt gebleven; de volle mede werking hebt Gij steeds van uw mede bestuur mogen ondervinden, doch Gij zijt als secretaris degene geweest, die voor het overgroote deel met de uitvoe ring der genomen besluiten werd be last. Gij hebt gedurende die lange reeks van jaren een groote taak vervuld, die Gij voor 30 jaren vrijwillig op U hebt genomen en die Gij met zooveel toewij ding, liefde en bekwaamheid hebt vol voerd, gesteund en gesterkt door een groote genegenheid voor de Vereeni ging W. B. en voor uwe geboorte plaats. En wanneer Gij thans terugziet op dit vervlogen tijdperk, dan zult Gij vergeten de vele moeilijkheden en te genslagen, die 't onafwendbaar deel zijn van allen, die met een doel voor oogen zich inspannen dit te bereiken, ook al werden goede bedoelingen en veel werk menigmaal teniet gedaan. Op dit 6e lustrum van W. B. kunt Gij met vol doening vaststellen, dat onze Vereeni ging zich een vooraanstaande plaats heeft weten te verwerven en op een belangrijke wijze in het algemeen be lang heeft bijgedragen. Daarvoor zijn wij U allen oprechten dank verschuldigd en ik spreek hierbij namens bestuur en leden de hoop uit dat het U nog vele jaren gegeven moge zijn en Gij ook de kracht en ambitie moogt hebben op dezelfde onverbeter lijke wijze de functie van secretaris in ons bestuur te vervullen. (Applaus). Namens het comité van huldiging voerde hierna den heer A. van Gent het woord. De heer van Gent begon met er op te wijzen dat alle leden en inwoners van Waalwijk er van overtuigd zijn dat het bestuur van Waalwijks Belang steeds op de bres heeft gestaan om het welzijn van de gemeente te bevorderen, alhoe wel in de loop van die 30 jaren het na streven van dit doel niet altijd even ge makkelijk is geweest. Toen 30 jaar ge leden de vereeniging Waalwijks Be lang werd opgericht, heerschten er heel andere toestanden dan in deze dagen. In 1907 had er een geheel ander ver keer plaats, waar b.v. de auto toen in Waalwijk nog onbekend was. terwijl nu het verkeer dag en nacht door en over Waalwijk heenstuift naar een eindpunt dat als een magneet schijnt te trekken. Daarom is het nu veel moeilijker dan vroeger om van Waalwijk een cen trum te maken, nu men zich zoo gemakkelijk verplaatst. Desondanks zien we toch het bestuur welgemoed achter de groene tafel zitten, bezield met den wensch, evenals dertig jaar ge leden, de belangen van Waalwijk te blijven dienen. Alhoewel de vereeni ging vele tegenslagen heeft ontmoet, critiek als steeds niet werd gespaard en dikwijls vele pogingen zonder succes ziju gebleven, heeft de kritiek het be stuur niet kunnen ontmoedigen en van haar werk doen terughouden. Er is, aldus spr., nog een andere om standigheid die het werk van het be stuur niet gemakkelijker maakt. In den tijd die nu voorbij is, was Waalwijk een geheel andere gemeente. Baardwijk en Besoijen zijn nu met Waalwijk vereenigd geworden en dit bracht evenals overal in Nederland zijn voordeelen en moeilijkheden mede. Het is met deze vereeniging als met drie huizen die samen tot een worden vereenigd. De bewoners willen nog door de oude voordeur in en door de achterdeur uit, terwijl de samenwer king dikwijls ver zoek is. Maar dan kan dhr. v. Gent tot den voorzitter zeggen dat het hem bijzon der veel genoegen doet hem op dit oogenblik een huldeblijk aan te bie den, bestaande uit een coromandel voorzittershamer, met zilveren banden omlegd, en dat bij de inzameling voor dit huldeblijk gebleken is dat in de ge heele gemeente sympathie en vertrou wen in W. B. is getoond en omdat alle burgers van Groot Waalwijk spontaan tot deze huldiging hebben bijgedragen. Spr. zegt dat, wanneer hij den heer J. Timmermans daar als jeugdig voor zitter achter de bestuurstafel ziet zit ten, hij hoopt, dat evenals zijn voor gangers, de voorzitter dezen presidents hamer nog vele jaren zal mogen han- teeren en dat er onder zijn leiding vele belangrijke besluiten onder dezen ha mer zullen doorgaan. Nu gaan, aldus spr., onze gedachten ongetwijfeld nog eens terug naar onze oude promotors en pioniers, die het eerst voor onze vereeniging op de bres hebben gestaan en dan denken we op de eerste plaats aan Herman Zeegers, die de eerste voorzitter van W. B. ge weest is,-verder aan de heeren A. van Liempt en J. van Schijndel, die niet al leen de oprichters maar ook langen tijd bestuursleden van onze vereeniging zijn geweest. Dan denken we ook aan Waalwijks grooten zoon, Bernard Timmermans- Verschure, waarbij dan onze gedach ten een oogenblik met weemoed ver vuld worden. Wij moeten het werk van deze mannen voortzetten en elkaar de hand reiken om op te bouwen en voort te zetten het werk dat zij voor onze vereeniging hebben verricht en volgens spr. is dit de beste manier om hun nagedachtenis te eeren. Maar dan moeten wij ook speciaal denken aan onzen Secretaris, den heer J. Tielen, die die 30 jaren niet schijnt gevoeld te hebben. Al zijn zijn haren vergrijsd, hij is met ijver en vurige liefde voor W. B. en Waalwijk ver vuld gebleven. De voorzitter heeft in zijn overzicht reeds gezegd welk een geweldig werk op het hoofd van onzen secretaris drukt en daarom moeten wij voor hem meer dan gewoon respect hebben. Wanneer het mocht voorkomen, zegt spr., dat ik als secretaris in de een of andere vereeniging werd benoemd, heb ik het nooit aan durven nemen. Men kan wel gemakkelijk een secreta riaat accepteeren, maar kan men het ook volbrengen? Ik kan, aldus spr., niet anders dan groote bewondering hebben voor het werk dat de secretaris gedurende der tig jaar trouw heeft volbracht, daarom willen wij dezen dank niet alleen in woorden maar ook in daden gébracht zien en ik hoop dat wij de keus goed gedaan hebben in den vorm van een zilveren sigarettenkoker, met de in scriptie waarin de hulde van geheel Waalwijk is vervat voor den heer J.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 2