SPORT. J RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. HEUSDEN. TILBURG. WASPIK, NIEUWKUIJK. Sweens Dr. J. C. M., Gilze 12— 9 Sweens ,Mej. J. J. M., Uden- hout 44l(j Aanwijzing Plaatsvervanger. Sweens Dr. J. C. M., Gilze 366170 Jansen P. J., Hoeven 300171 Berg J. J. v. d., Hulten 358175 Meerbacli J. B. W., Bergen op Zoom 343161 Hamilton, Etten 224 Huevel J. I). E. v. d., Loonop- Zand 203 Juten Ir. A. J. L., Bergen op- Zoom 170 Kuiper C. J., Utrecht 97 Malthee H. P., Moerdijk 53 Mierlo Air. E. L. H. M. v. Breda 37 Moerdijk Mr. A. C. M., Roo sendaal 174 Moller Dr. H. W. E., Tilburg 8— 2 Serrarens P. J. S., Biltli 247 Soiners J. A. J., Bergen op- Zoom 10— 10 Steenberghe Mr. M., Goirle 57 Sweens Mej. J. J. M., Uden- hout 1515 ST. JOACHIMSMOER. Zaterdag 1.1. had de Tooneelclub T. O. G. alhier, een verplichte leden vergadering uitgeschreven, waarop allen aanwezig waren. De Voorzitter heette allen welkom. Vervolgens bracht de secretaris 'I ver slag der vorige vergadering uit, dat door allen als vergeten gold. Goedkeuring dezer uitvoerige notu len, werd gevolgd door een overzicht der financiën, dat een batig saldo aan gaf van 34 gulden. Waarmede de noodige kosten voor een volgende uitvoering bestreden kan worden, en is deze dus nu reeds verzekerd. Tot dat doel waren verschillende tooneelstukken aanwezig, die de lei der in 't kort besprak. Een beslissing werd uitgesteld tot een volgende ver gadering, waarop dan de rolverdee- ling plaats heeft. Voor de stemming over candida- ten voor de Tweede Kamerverkiezin gen was door de R.K. Kiesvereeniging te Loonopzand een stembureau inge richt in het gymnastieklokaal der O.L. School alhier. Als leden van het stembureau fungeerden de heercn M. Snoeren en J. Wouters uit Loonop- Zand en P. Broeders alhier. Sedert de gedwongen opheffing der bloeiende R.K. Kiesvereeniging in deze parochie is het een groot gerief voor de leden der Kiesorganisatie alhier, dat de afdeeling Loonopzand zich de moeite getroost hier een stembureau te vestigen, waardoor voor velen in de Moer een tocht van ongeveer een uur heen en terug wordt bespaard. RAAMSDONKSVEER Naar wij vernemen werd in de nacht van Zondag op Maandag de Zendingsbus in de Dorpsche Herv. Kerk afgerukt en meegenomen. Aan het Postkantoor te Raams- donksveer en de daaronder ressor- teerende hulppostkantoren is ge durende de maand Maart jl. op de Rijkspostspaarbank Ingelegd f44327,98 en Terugbetaald f45605,51 Op 1 April jl. werd bij de Eerw. Zusters te Raamsdonksveer examen gehouden voor linnen- en costuum naaien onder toezicht van de R K. Vereeniging tot bevordering van de industrie en huishoudonderwijs voor Meisjes »Sl. Anna.» Aan het examen namen deel tien candidaten M. Kieboom en D. Kie boom voor costumière en J. Baijens, M. Snijders, J. Kivits, I). Kanters, T. van Alphen, J. van Ommeren en T. Boons voor Lingerie, die allen met mooie punten geslaagd zijn Op 10 Mei a.s. hopen de echte lieden Joannes deGroot en Cornelia Verschuren, wonendein de Putstraat hun gouden huwelijksfeest te her denken. Het zal de nog krasse oudjes dien dag voorzeker niet aan belangstel ling ontbreken. Het tooneelstuk »De Gril van den Hertog» in drie bedrijven en een voorspel, van G. Nielen, dat door de R.K. Tooneelvereeniging wKunst na Arbeid» een paar weken geleden in studie is genomen, zal naar we vernemen worden opge voerd op Zondag 11 en Maandag 12 April a.s., om 7 uur namiddag in het St. Henricusgebouw. Verder zal de vereeniging nog voor het voet licht brengen «Vaders wensch», in een bedrijf van A. Boere. Het muzikale gedeelte zal worden verzorgd door het alhier bekende gezelschap »The Melody Boys.» Zondagavond had het kind van M. B. uit deze gemeente, het onge luk onder een fiets te geraken, met het gevolg dat het ernstig aan het hoofd verwond werd. Geneeskun dige hulp werd direct ingeroepen. De onderlinge damcompetitie der plaatselijke damvereeniging is weer verder voortgezet. De uitslagen laten wij hieronder volgen J. C. SchottJoh Faro 2—0; H. Blom—Joh. Spuijbroek 2—0 J van Strien-H. Heurteur 2—0; D. Blom- N. Snijders 0 2; J. Steigenga N. Snijders 2—0; Joh. Spuijbroek—G. van Erk 2—0. De ranglijst ziet er nu als volgt uit gesp. gew. gel. verl. ptn. gem- C. Schott 5 5 0 0 10 2.00 j. Steigenga 4 4 0 0 8 2.0o O. van Erk 4 3 0 1 6 1.5o N. Snijders 5 3 0 2 6 1.20 H. Blom 4 2 0 2 4 l.Oo D. Blom 5 2 0 3 4 08o Joh. Faro 5 2 0 3 4 0.80 J. van Strien 5 2 0 3 4 0.80 H Rolffs 3 1 0 2 2 0.60 M. Kommers 4 1 0 3 2 O.56 H. Heurter 5 10 4 2 O.40 Joh. Spubroek 5 1 0 4 2 O.40 Zaterdagavond miste de heer J. P. E. zijn rijwiel, dat hij voor een woning had geplaatst. De dader schijnt later berouw te hebben ge kregen, want eenige tijd later werd het rijwiel bij de politie bezorgd, dat op een heel andere plaats in de gemeente was aangetroffen. E.was dus weer gauw in het bezit van zijn rijwiel, dat hij reeds verloren waande. Zondag a.s. zal in de Ned. Hervormde Kerk te R'donk(dorp) door Ds. W. Oost te Raamsdonks veer in den morgendienst het H. Avondmaal worden bediend. De bekende redenaar Pater M. de Greeve. zal alhier Donderdag 8 April, om 8 uur namiddag, in hotel «Huis ten Deijl» komen spre ken voor de R.K. Middenstands- vereeniging. Men verwacht dat de toeloop groot zal zijn om deze bekende spreker te hooren. Het is daarom gewenscht om zich tijdig van een plaats te voorzien. Ook niet-leden kunnen de vergadering bijwonen. f In Memoriam J. A.uan Beik. Maandag heeft in allen een voud de teraardebestelling plaats gevonden van den heer J. A. van Beek, te Raamsdonksveer. Uit de enorme belangstelling bleek hoezeer de ontslapene de sympathie en de waardeering genoot van degenen, wier zaken hij zoo lange jaren behartigde, alsmede van hen, die als zakenman ondergeschikte of vriend, dezen stoeien werker leerden kennen. Door zijn scherp vernuft, zijn breeden blik en zijn strikte eerlijk heid genoot hij 't vertrouwen van velen, die zijn diensten op verschil lend gebied zoo gaarne verzochten; terwijl eenvoud en goedheid hem tot een bemind werkgever maakten. Voor zijn talrijk gezin was hij een voorbeeldig man en vader, wiens katholiciteit sprak uit 51 zijn daden. Moge God zijn verdienstelijk leven rijkelijk beloonen. SPRANG. De Sociale Studieclub van den Christ. Besturenbond Sprang-Capelle hield j.l. Vrijdagavond haar laatste vergadering in dit seizoen, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werd door den heer J. M. Quist een onderwerp ter bespreking ingeleid over: „Hoe dient de overheid zich te gedragen, indien zij als werkgeefster optreedt?" De inleider zette zijn onderwerp in den breede uiteen aan de hand van de volgende gedachten: 1. De overheid: werkgeefster; 2 Het karakter van de dienstverhouding tusschen de overheid en haar personeel: 3 De regeling der arbeidsvoorwaarden van het overheids personeel; 4 De pensioenrechten van 't overheidspersoneel; 5 Het Ambtenaren recht; 6 Georganiseerd overleg Me dezeggenschap. Op deze inleiding volgde een goede bespreking. De secretaris, dhr. C. Braspenning, gaf hierna een duidelijk overzicht van het werk der studieclub in het afgeloo- pen seizoen, waarvoor hij werd dank gezegd. In de plaats van dhr. C. Bras penning, die wegens drukke werkzaam heden moest bedanken, werd tot secre taris benoemd dhr. J. Maijers. Na bespreking van enkele huishou delijke aangelegenheden, dankte de voorzitter voor de deelneming aan dit voor de Chr. Sociale beweging zoo be langrijke werk en sprak de hoop uit dat D.V. in den a.s. winter allen zich weer hiervoor zullen geven, waarna de bij eenkomst met dankgebed werd geslo ten. De Afdeeling Sprang van 't Ned. Werkl. Verbond Patrimonium kwam Maandagavond ixi de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bij een. Na opening met het lezen van een gedeelte uit de H. Schrift en gebed, heette de voorzitter de aanwezigen welkom en sprak er zijn blijdschap over uit dat de opkomst beter was dan in de vorige vergaderingen. Spr. herdacht met enkele woorden 't plotseling over lijden van den 2en voorzitter van Pa trimonium, wijlen dhr. J. Hollander. Na het lezen der notulen kwamen enkele ingekomen stukken aan de orde, waaronder de agenda voor de jaar vergadering van de Gew. Org. Zuid- Holland op 17 dezer te Rotterdam. Als afgevaardigden werden gekozen dhrn. W. M. Dalmaijer en J. W. Genuit Jr. Het jaarverslag van genoemde gew. org. werd voorgelezen en besproken. Door dhr. W. Braspenning werd een ondeiwerp behandeld over „Zondags rust", waarop een breedvoerige bespre king volgde. Bij de rondvraag kwamen nog enke le vereenigingsaangelegenheden ter sprake, waarna de voorzitter dankte voor de opkomst en de vergadering sloot en dhr. W. M. Dalmaijer met dankgebed eindigde. VRIJHOEVE-CAPELLE. De stoomschoenenfabriek van de firma Gebr. v. Drongelen in de Hei- straat. welke reeds verschillende maan den 32 uren per week werkte, is met ingang van deze week 48 uur gaan werken. Het fanfarecorps „Sirena" al hier heeft besloten deel te nemen aan het Nationaal Muziek- en Zangcon cours te Rotterdam, op Hemelvaarts dag a.s. De afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond hield in het ge bouw voor Chr. Belangen aan 't Brug getje haar jaarvergadering, onder lei ding van den voorzitter dhr. J. Rosen- brand. Naast de gebruikelijke jaarver slagen had tevens bestuursverkiezing plaats; de heeren P. Faro en J. Rosen- brand werden herkozen. Naar we vernemen heeft Burge meester A. Smit zich bereid verklaard om op Maandag 12 April a.s. des avonds kwart voor 8, over het derde station van het plaatselijk distributie bedrijf een radio-toespraak te houden tot de ingezetenen in verband met de collecte, welke in Sprang-Capelle ge houden zal worden voor de Centrale voor Werkloozenzorg. A.s. Zaterdag 10 April n.m. 5 uur zal de Gouw van Arja-clubs N. Brabant" haar jaarlijksche alg. verga dering houden in het 'gebouw voor Chr. Belangen te Vrijh.-Capelle. Door den heer I. Langendoen van Zevenbergen zal een onderwerp wor den behandeld over „Souverein in eigen kring", terwijl verder het woord zal worden gevoerd door een der hoofd bestuurders. CAPELLE. Gedurende de maand Maart 1937 werd in de Rijkspostspaarbank ten hulppostkantore alhier ingelegd 6197.90 en terugbetaald 5423.32. Het aantal inlagen bedroeg 68, dat der terugbetalingen 44. Voor de a.s. Zondag te houden oefenvlucht vanaf Roosendaal door de postduivenvereeniging De Luchtvaart zullen de duiven a.s. Zaterdagnamid dag in het clublokaal bij mej. Wed. A. van der Haart aan de Nieuwevaart in- gekorfd worden. Voor de 2e klasse B. van den Brab. Voetbalbond speelde het 2e elf tal der voetbalvereeniging Neerlandia j.l. Zondag op eigen terrein tegen Bl.- Wit uit Waalwijk, welke wedstrijd in een gelijk spel 0—0 eindigde. A.s. Zondag speelt Neerlandia 2 te Waalwijk tegen W.S.C. 4. De Burgemeester dezer gemeente zal Vrijdag 9 April a.s. geen spreek uur houden. •V Ook thans weer is een rijwiel ge stolen, dat stond bij de woning van J. K. en toebehoorde aan den heer M. v. d. H. te Capelle. Bij T. werden een aantal huiden ge stolen tot een aanzienlijke waarde. De politie stelt een onderzoek in. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorend ambtsgebied werd gedurende de maand Maart in gelegd ƒ26304.82; en terugbetaald 26304.28. Het laatste door het kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 11817. Met ingang van 1 Mei a.s. zal dokter A. van Gulik onze gemeente verlaten 0111 zich als zoodanig te ves tigen te Deventer. In de allereerste plaats zullen zijn patiënten hem noode zien vertrekken, doch ook voor het vereenigingsleven van Heusden beteekent het vertrek van dokter A. van Gulik een belang rijk verlies. Immers, als voorzitter van de Protestantsche Kiesvereeni- W ging, voorzitter van de Waterport- vereeniging, bestuurslid van het Groene Kruis, in het bijzonder voor deze laatste heeft hij veel en helang- i\,k werk verricht, bestuurslid van de iKeusdensche Fanfare, voorzitter van E.H.B.O. heeft hij veel in het belang dier vereenigingen gedaan. Zijn praktijk wordt waargenomen door Dr. I. J. Havelaar; sinds gerui- men tijd is Dr. Havelaar als arts werkzaam. Na voltooiing van zijn studie's te Leiden, was hij o.a. een jaar werkzaam te Parijs, terwijl hij sinds Januari 1936 assistent is geweest aan hel gasthuis te Dordrecht. Zondag j.l. gaf de fanfare der H. Familie haar laatste winteruitvoering in het Patronaatsgebouw alhier. Mede werking werd verleend door de too neelvereeniging Kunst na Arbeid te Nieuwkuijk. De heer H. v. d. Pol, vice-voorzitter der farffare hield een kort openings woord en wenschte de aanwezigen een genotvolle avond, waarna werd over gegaan tot afwerking van het muzikale gedeelte, hetwelk een vlot verloop had. Hierin onderscheidde zich vooral B. de Leeuw, die een bugle solo ten beste gaf en die zeer verdienstelijk werd uitge voerd. Na de pauze hield dhr. H. v. d. Pol wederom een korte toespraak en ves tigde de aandacht er op, dat de ver zorging van het tooneel gratis is ge schied door de fa. Schreuder en Zn. al hier en beval deze firma in de belang stelling van de aanwezigen aan. Hierna volgde de opvoering van het tooneelstuk „De Gestolen Juweelen, door R. Bosch. Het stuk werd prachtig gespeeld, de rollen waren op zijn plaats. Alle tooneelisten waren in uit stekenden vorm. Alleen de jongeheer M. v. d. Oord moge hier afzonderlijk worden vermeld, die zijn rol zeldzaam goed vertolkte. Na afloop dankte de beschermheer der fanfare de Hoogeerw. heer Deken Wouters, namens het publiek de fan fare en de tooneelvereeniging voor de prachtige uitvoering. De uitslagen van de groepswed strijden bij de damclub V.D. alhier, zijn als volgt: B. KlerksR. Kamminga 2 0 Ger. JonkerC. Schaap 02 G. JonkerC. Bax 11 J. TimmermansJ. Deurloo 20 A.s.' Maandag volgt het slot dezer wedstrijden. Aanbesteed is het uitbreiden van de r.k. parochiekerk Goirke. Laagste inschrijvers Mertens en Weterings te Raamsdonksveer voor 86.650, aan wie het werk is gegund. In de vergadering der buurtcom- missie voor Benedenkerk werd beslo ten het batig saldo bedragende onge veer 24, in de kas van een of andere liefdadige instelling te storten en daar na de vereeniging als ontbonden te be schouwen. Voor een goed bezette zaal gaf de tooneelvereeniging Concordia haar laatste winteruitvoering in de zaal van hotel Rovers-Martens. Opgevoerd werd 't Indische tooneelspel „Onrecht". Dat de bezoekers tevreden waren bleek wel uit het hartelijk applaus dat de spelers na afloop in ontvgngst hadden te nemen. Voor een stampvolle zaal gaf de harmonie »De Eendracht« Zondag j.l. in café Th. van der Geld haar eerste groote uitvoering. De muziek nummers werden onder leiding van den heer Frans Houët onbe rispelijk ten gehoore gebracht en oogstten luiden bijval. Tot slot werd nog opgevoerd het blijspel »Aron Slootjes in de klem«. Dit blijspel werd onverbeterlijk vertolkt en ging er bij het publiek gretig in Het was voor de harmonie een in alle opzichten geslaagden en voor het publiek een genotvollen avond. lS VOETBALSPORT. BELGIë—HOLLAND 2—1. Is 13 een ongeluksgetal? Alhoewel we niet bijgeloovig zijn, zouden ew toch geneigd zijn aan te nemen dat het getal 13 onze Nederland- sche ploeg ongeluk heeft aangebracht. Immers nadat het Oranje-elftal in 12 achtereenvolgende uitwedstrijden onge slagen is gebleven, bracht de dertiende uitwedstrijd ons een nederlaag. Wat het Oranje-elftal gisteren bezielde, blijft ons een raadsel, elk verband in onze ploeg was zoek en zij werden vaak van bet kastje naar de muur gestuurd. Hierbij willen we één uitzondering ma ken, en dat is voor Caldenhove. Wat deze kerel, vooral 11a de rust aan werk ver zet heeft, grenst aan het wonderbaarlijke. Overal waar gevaar te vinden was, kon men ook Caldenhove vinden en uitslui- tenud aan hem is het te danken dat de nederlaag niet grooter is geworden. Op de vraag of de Belgen verdiend gewonnen hebben, kunnen we beves tigend antwoorden. Het spel van hen was veel technischer, awt betreft plaat sen, snelheid, schotvaardigheid en door tastendheid, waren ze de onzen verre de baas. We moeten hier echter wel op merken, dat 11a de rust onze ploeg ge heel door elkaar gegooid moest worden, vanwege het uitvallen van Wilders. De voorhoede ging 1111 met vier man spelen, hetgeen aan de productiviteit van onze ploeg niet ten goede kwam. We mogen echter niet anders zeggen, dan dat tiet Nederlansch elftal gisteren een harer slechtste wedetrijden speelde. Het experiment Lungen- Bakhuijs is een mislukking gebleken. Deze twee kunnen samen niet in een ploeg spelen. Men heeft slechts de keuze tusschen Lungen en Bakhuijs, van deze twee prefereeren wij Bakhuijs en dan bijge staan door Kick Smit. Het spelverloop. Als scheidsrechter Mee de aanvoerders hij zich roept om te tossen, blijkt van Heel natuurlijk weer de gelukkigste en verkiest met de zon in den rug te spelen. Voorhoof brengt den bal aan het rollen en na eenig heen en weer getrap komt de hal hij Fievez, onze achterhoede aarzelt, Fievez kan vrij voorzetten en Ceuleers kan op gemakkelijke wijze scoren. Zoo hebben de Belgen reeds 11a twee minuten spelen de leiding kunnen nemen. Onze jongens schijnen er echter maar niet in te kunnen komen, want telkens zitten de Roode Duivels voor ens doel, zonder echter nochtans gevaar lijk te worden. Een Nederlandsche aanval via Van Nellen strandt op buitenspel, terwijl Braet enkele malen handelend op moet treden, zoodat er wel teekenen zijn die er op wijzen dat de Hollanders er beter in komen. Het plaatsen der onzen blijft echter slecht en het binnentrio talmt veel te lang met het afgeven van den hal of wanneer zich een schietkans voor doet. Dan denken we echter dat Neder land den gelijkmaker zal scoren als na een half uur de hal hij Lungen komt, die alleen voor den doelman komt ie staan. Het schot faalt echter absoluut. Als er dan circa een half uur gespeeld !s komen Buyle en Wilders met elkaar in hotsing met het gevolg dat de Blauw witter moet uitvallen. Bij een aanval (Ier Belgen redt Caldenhove op het nippertje als hij den bal die de keeper reeds ge passeerd was van de doellijn trapt. Dan komt de gelijkmaker en wel op een ma nier die onvergetelijk is. Een ver naar voren gespeelden bal die volgens ieders ineening hard achter zou loopen, kan Lungen nog juist hereiken en in een duel met Paverick schitterend vrij ma ken. Hij zet den bal dan magnifiek voor en huiten hereik van Braet kopt Wels den hal in de touwen. 11. Na nog eenige van beide zijden op onbegrijpelijke wijze gemiste kansen komt de rust. Als de heide elftallen zich na de thee weer opgesteld hébben blijkt Wilders niet meer te zijn teruggekomen. Van Heel speelt nu linksback en van Spaen- donck gaat de linkshalfplaats innemen, zoodat onze voorhoede met vier man legen de Belgische verdediging moet gaan optornen. Na enige Belgische aanvallen die niets opleveren als enkele vrije trappen tegen Braine, krijgt Bakhuijs een kansje doch het keiharde schot weet Braet nog juist onder de lat weg te grabbelen. Bij onze aanvallen blijkt duidelijk de handicap van onvolledigheid van ons elftal. Onze achterhoede krijgt handen vol werk, doch Caldenhove kan nog al eens opluchting brengen. De druk wordt echter te zwaar en een doelpunt zit er in de lucht, hetwelk echter toch nog op vrij onverwachte wijze kwam. Bij ^en Belgischen aanval komt de hal hij Fievez, deze passeert v. Spaen- donck en daarna Van Heel, zoodat hij vrij voor doel kwam en met een fraai schot België andermaal de leiding gaf. 2—1. Het laatste kwartier kenmerkte zich, behoudens enkele sporadische uitvatten, (ter onzen, door een Belgisch overwicht. In de stand wordt echter geen ver andering meer gebracht, zoodat het einde komt met een verdiende 21 overwinning der Roode Duivels. De stand is thans: Nederland 57 29 10 18 141—102 08 België 57 18 10 29 102—141 46 WAALWIJK. W.V.V. Blauw-Wit. Zondag j.l. speelde Blauw-Wit z'n laatste competitie-wedstrijd en wel tegen Zandschel 2, die haar eerste elftal hier mede definitief kampioen maakte door een gelijk spel van onze jongens af te dwingen. Na een spannende strijd van twee hard werkende ploegen bleef de .stand zooals werd begonnen 00. De Blauw-Witten hebben deze competitie een goed figuur geslaan want steeds is er spanning gebleven tusschen Zandschel en onze ploeg. Beurtelings aan 't hoofd gaand is Zandschel er tenslotte in ge slaagd op den hoogsten titel beslag te leggen. Zandschel 1 proficiat! Ï.V.C.B. WAALWIJK. R.K.V.V. H. E. C. HEC heeft het in haar laatste uitwed strijd niet tot een overwinning kunnen brengen. Zelfs konden de geel-zwaren slechts in de laatste minuten een gelijk spel forceeren. Er lag een zekere mat heid over onze ploeg, waartegen het enthousiasme van HVC Heesch scherp afstak. Ruim de helft van den wed strijd ging verloren met uitballen, zoodat van behoorlijke gecombineerde aanval len geen sprake was. De uitslag 33 geeft de verhouding tamelijk goed weer, hoewel echter de HEC'ers wat meer geluk hadden dan haar tegenstanders. Het was geen wedstrijd van groot formaat.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6