BuWinh INGEZONDEN STUKKEN. ADVERTEERT IN DIT BLAD, GEMENGD NIEUWS SSJttii-ANDi VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. ÜJ krifflf ws» m y •Hcüetifer R.K. V.V.HERCULES. VIOS 1Hercules 1 12. Het is het 1ste elftal Zondag j.l. ge lukt Vios in eigen huis met 21 te slaan. Door deze zwaar bevochte zege zijn de kansen van Hercules zoodanig gestegen dat hun het kampioenschap bijna niet meer kn ontgaan. Jammer dat de wed strijd Srto 2Volharding 1 werd uitge steld, anders hadden zij reeds kampioen kunnen zijn. Beiden moeten thans nog een wedstrijd spelen. Hercules heeft 2 punten meer dan Volharding. Indien dus een van beide wedstrijden in een gelijk spel eindigd, is Hercules kampioen Indien echter Hercules van RKTW 3 \erliest en Volharding van Sarto wint, dan volgt nog en beslissingswedstrijd tu,sschen Hercules en Volharding. Over den wedstrijd het volgende: In de eerste helft gaan beide partijen goed tegen elkaar op met Hercules iets meer in den aanval. Verschillende goede aanvallen worden ondernomen, doch voor het doel wil het maar niet vlotten. Na en half uur spelen doelpunt de links binnen van Hercules uil een voorzet van rechts 01. Thans komt Vios geweldig opzetten doch onze achterhoede is safé en met een 10 voorsprong breekt de rust aan. Na de hervatting tracht Vios het spel te forceeren en onze achter hoede krijgt het zwaar te verantwoorden. Na en half uur spelen scoort de links binnen van Vios in zuiver buitenspel- positie den gelijkmaker. De beide buiten spelers van Hercules zijn wegens een opgeloopen blessure genoodzaakt den strijd te staken, zoodat niet 2 invallers wordt verder gespeeld. Iedereen denkt reedsreeds dal de wedstrijd in een gelijk spel zal indigen als de midvoor met een ver schot een minuut voor het einde de winnende goal scoort 21. Hiermede komt het einde van dezen forse,h gespeel den wedstrijd. De wedstrijd Vios 2Hercules 2 werd op verzoek van Vios uitgesteld. De wed strijd voor het 3e elftal ging wegens afkeuring van het Blauw-Wit terrein niet door. Het A elftal der junioren ver-- richtte goed werk door de HEC-junioreu met 20 te kloppen. De wedstrijd Her cules bDES b ging wegens terrein- afkeuring niet door. KAATSHEUVEL. Zandschel 2Blauw-Wit 00. Zondag j.l. speelde Zandschei 2 haat laatste thuiswedetrijd. Blauw-Wit uit Waalwijk kwam op bezoek. Over der: wedstrijd het volgende-. Als de bal aan het rollen is komen beide doelen beur- maar de aanvallen verdedigingen goed deze wedstrijd ein ieiings in gevaar, worden door beide weggewerkt, zoodat (iigde zooals hij begonnen was 00. digde zooals hij begonnen was 00. Zandschel 2 speelde een goede wed- stiijd, en het is aan de verdediging en aan den doelverdediger te danken dat er geen goals werden gescoord. Door dit gelijke spel is Blauw-Wit voor het kam pioenschap uitgeschakeld. Het mooie van dezen wedstrijd is dat Zandschel 2 het Jste elftal kampioen maakte, waar voor het 1ste elftal haar zeer dankbaar 2de klasse BVB Zandschel 1 kampioen. Zandschel 13 11 0 2 22 78—18 Blauw-Wit 14 10 1 3 21 59- Kaatsh. Boys 2 13 9 1 Baardwijk 3 12 BWB 3 13 4 1 8 WSC 4 10 2 3 5 Heusden 2 14 2 3 9 Zandschel 2 13 1 3 9 3 19 60—38 6 0 6 12 32—42 9 45—52 7 27—47 7 24—77 5 32—55 DRUNEN- Sporters. Elshout verslagen! De match in Vught ging niet door en beteekende een teleurstelling voor de vele supporters. Intusschen ging in Drunen een derby door tusschen Sporters 2 enESC. 't Was een spannende match, waarin Sporters 2 de sterkste waren. Zij nemen de leiding met 10. om snel daarna de stand te brengen op 20. De ploegen gaan dan tegen elkaar op en voor de rust komt er geen verande ring meer in de stand. Na de rust zien wij Sporters nog even in de meerderheid, wat zij uitdrukken met één goal te scoren. ESC brengt echter goed de stand op 3 -1. Dan bezorgt een goed genomen penalty Sporters de vierde goal. En even voor het einde volgt nog één goal en Sporters 2 hadden daarmede ESC ten tweede male verslagen. Nog één wedstrijd wacht Sporters 2 in Haarsteeg en dan is het voetbal-sei zoen voor haar geëindigd. WASPIK. Uno AnimoWaspik 41. Het enthousiastme van den vorigen' wedstrijd was 1.1. Zondag in Loon op Zand ver zoek. Er werd zeer zelfvoldaan een slap spelletje gespeeld, wat de thuis club maar weinig moeilijkheden gat. Onze rechtshalf, een onzer beste spelers was eengevolge van een ongeval ver hinderd, en dit heeft veel tot de 41 nederlaag bijgedragen. De eerste aan vallen waren voor de gastheeren. Deze ieverden echter niets op, maar opnieuw komt de thuisclub in de aanval die be sloten wordt met een onberispelijk doel punt, en als de rust ingaat hebben le hun voorsprong tot 30 vergroot.. Na de thee weten de onzen in deze periode door de midvoor te doelpunten. Uno Animo neemt geleidelijk weer het spel in handen, en-kunnen nog eenmaal doel punten. RAAMSDONKSVEER. D.V.C.Veersche Boys 03. Het fanatisme waarmede de kamp werd ingezet getuigde van de revanche- ulce waarmede deheele ploeg bezield was. DVC werd het slachtoffer van de poets welke ons in Waspik werd ge bakken. Met alle beschikbare energie stelde DVC zich zoowel op den aanval als op de verdediging in, zoo fanatiek, dat de DVC-doelman plotseling werd verrast en wij de leiding namen. Ten slotte zien we het élan bij DVC geleide lijk verminderen, vooral toen voor de tweede maal onhoudbaar werd gescoord. Het derde doelpunt kwam daarna vrij gemakkelijk. Het tweede elftal kwam te Hank op een koude kermis. Het trof daar eèn herboren Be Ready-elftal in topvorm aan. Het gevolg was dat met niet minder dan 62 werd verloren. Het derde elftal deed beter werk en versloeg de Dnssensche Boys met 71. GEERTRUIDENBERG. S.N.P.—Quick 1—1. Ons eerste elftal heeft zich Zondag j.l. eens van zijn beste zijde laten zien. Het gelijke spel tegen Quick uit Made mag een eervol resultaat worden genoemd, en de wedstrijd tegen Quick heeft het zelfvertrouwen van onze ploeg onge twijfeld terdege versterkt. RAAMSDONK. W.V.R.—Z.V.V. 2 4—2. Na den succesvollen wedstrijd tegen de Veersche Boys heeft ons eerste elftal Zondag j.l. z'n zegetocht voortgezet. Thans werd ZW 2ht slachtoffer. Dat het energieke verzet der tegenpartij niet zonder succes bleef bewijzen de beide tegenpunten, welke ze juist in momenten van uiterste krachtsinspanning wisten te forceeren. Ineusschen zijn voor ons de beide puntjes weer binnen en zijn we daarmede het kampioenschap van onze afdeeling verrassend dicht genaderd. Het zal nu alleen nog betwist worden door HVV, doch deze kamp zien we met vertrouwen tegemoet. BILJARTEN. Keesje de Ruyter in Leeuwarden. Op uitnodiging van de groote Friesche Biljartclub de „Bleek" uit Leeuwarden, heeft onze kleinste en jongste Biljarter bb24 sszghfdwekmf wvf wak fgf befg Keesje de Ruijter een 5-tal wedstrijden gespeeld in Leeuwarden. Onder gewel dig groote belangstelling werd op Zater dagavond 3 April de eerste en tweede wedstrijd gespeeld. Hij moest n.l. tegen het eerste 5-tal van deze vereeniging, elk een wedstrijd spelen van 150 caram boles cader. Onder deze spelers zijn er drie bij die dit jaar uitgekomen zijn voor de 2de klas kampioenschap van Neder land.Zondag moest hij nog drié wedstrij den spelen. Al deze 5 wedstrijden heeft hij schitterend gewonnen trots het vreemd materiaal. Zijn pikeer, en mas- sees waren gewoonweg schitterend en vol bewondering werd vooral zijn mooi klein sp elgeprezen. De eerste partij werd gewonnen met een gemiddelde van 10.93. De tweede partij werd bjjna ver loren doch in zijn 37ste beurt scoorde hij toen de grootste serie van het tour- nooi, n.l. 43. en werd ook deze tweede party gewonnen met een gemiddelde van 4.00. De derde partij werd gewonnen met een gemiddelde van 8.57. De vierde partij werd gewonnen met een gemid delde van 6.15. De vijfde partij werd ge wonnen met een gemiddelde van 9.13, zoodat hij over de 5 gewonnen partijen een algemeen gemiddelde van juist 7 behaalde (cader). Voor den kleinen Kees was het een geweldig succes, en talrijk waren de felicitaties en geschenken die hem te deel vielen. Als hij door de stra ten van Leeuwarden liep was de geheele schooljeugd achter hem. Verschillende uitnoodigingen heeft hij uit Friesland en Groningen ontvangen. Daar Keesje echter naar school moet, kan op deze uitnoodigingen echter allemaal geen hoor gegeven worden. Wij hopen dat onze jongste Waalwijksche matador deze mooie sport steeds mag blijven be oefenen, dan kunnen wij ervan verze kerd zijn nog ooit een van de grootste sterren op biljart-gebied in Waalwijk te hebben. ZWEMMEN. Ragnhild Hveger vestigt weer een nieuw wereldrecord. Tijdens de gisteren gehouden zwem wedstrijden in Kopenhagen, vestigde RagYihildHveger een nieqjw wereldre^ cord over 100 meter rugslag. Dit rtcord dat sinds 28 December '36 oj) naam stond van Rio Mastenbroek met een tijd van5.48.8 werd thans ge bracht op 5.44.5. Dit is nu het achtste wereldrecord vn Mej. Hveger en he negende van Dene marken. Holland bezit er nog slechts een meer. WIELRENNEN. ParijsBrussel. Deze typisch FranschBelgische krachtmeting is in een groote nederlaag der Franschen geëindigd. De eenige Ilollandsche deelnemer Braspenning Jr. die geregeld mee aan den kop heeft ge zeten moest na ongeveer 250 K.M. op geven. De uitslag luidde: 1 Deckaert 380 KM in 10 uur 41 min. 42 sec.; 2 Bonduel in 10 uur 42 min. 53 sec.; 3 Lowie op 20 meter.; 4 Huts, 5 de Caluwe, 6 Wierinckx 7 Kint, 8 Coppens, 9 een groep renners, w.o. Vissers, Vanhoutté, Declerq, Her- naert en als eerste Franschman op de dertiende plaats Laurent. Wielerbaan Reims. De Zondag j.l. gehouden 100 K.M. koppelwedstrijd te Reims is gewonnen door het koppel GuimbretièreWals, 2 IgnatMontallak, 3 BuijsseBilliet, 4 PijnenburgPans, 5 GabrardLetpeï- liers. DRUNEN. SCHAKEN. Onderlinge schaakcompetitie Schaak club SDJC gespeeld in de Jongens-Con gregatie Drunen. Th. BoelenA. v. Hulten 10 Th. v. LeestJ. v. d. Leur 10 A. SmitsB. v. Hulten 10 M. v. Hulten-Theo Couwenberg 1 /21 /2 Veiling Langstraet Drunen. Prijzen van 5 April '37. Goudreinettcn 3336, Culemans 12 16, Klumpkes 1518, Geel Zuur 1216, Witlof 9—13, Witlof 2 3—6, Spruitjes 816, Sjalotte 710, Spinazie 916, Spinazie 2 58, Andijvie 1014, Sla- veilen 1017, Schorseneeren 2.1/26, Roode kool 1.1/2—1.3/4, Gele kool 2— 3.1/2, Witte kool 1.1/22, Boeren kool 1.3/42.1/4, alles per kgr. Sla 3.3/4—5.3/4, Sla licht 1.1/2 3.1/2 per stuk. Radijs 1.1/2—3, Kelen 1.1/2—2 p. hos. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de liedactenr Aannemende, dat de gegevens door den heer v. d. Br., in de laatste Alg. Vergadering van de R.K. Kiesvereeniging verstrekt juist zijn, is de stelling het kan nte//niet langer te handhaven. Deze gegevens voeren tot de slotsom het kan wel. Het gaat er maar om of, men ter be voegde plaatse bereid is om het te doen. Dat de provincie deze kleine 5 ton niet kan missen zal wel door niemand worden bestreden. Ook de provincie kan niet van den wind leven De vraag waarom 't gaat is, of men bereid is om deze vaste lasten, die het zwaarst drukken op de groote gezinnen (f5 per jaar en per fiets) eenigszins te verminderen door het princiepe van heffing naar draagkracht wat meer in toepassing te brengen. Men denke niet dat er hier in Brabant iets bizonders gaat gebeuren. Volgens de hierboven ge. reclameerde gegevens doet men hiermede dan nog maar net wat elders al lang gedaan wordt. Alge meen wordt de waarde van het grootere en groote gezin erkend o. a. ook ten bate van de geestelijke volksgezondheid Steeds meer breekt het inzicht baan, dat versterking van 't gezinsleven ook de overheid niet geheel en al onberoerd mag laten 't Is echter niet genoeg, ook niet voor de christelijke partijen of we dit alles al heel mooi op het papier hebben staan, 't Papier is geduldig. Als we letten wat in na burige landen de kerk en hare kin deren wedervaart, moge dit voor ons een aansporing zijn om er op te letten, dat het christelijk begin sel bij ons niet tot een doode let ter gemaakt wordt. Uit die ver vloekte rust moeten we uit 1 Toen de tollenaars tot Johannes den Dooper kwamen met de vraag I£n wijwat zullen wij doen was 't antwoord: »Eischt niet meer dan recht is». Ook hier moest de daad gesteld worden, door iets na te laten Goede beginselen doen het land geen behoudenis aan, als de kracht in het volksleven gemist wordt om ze zonder aanzien des persoons in toepassing te brengen en in daden om te zetten. De practische daad door het ge zinsleven ietwat meer ruimte te geven op de provinciale publieke weg is van veel meer beteekenis dan allerlei papieren voorschrifteu waarmee men 't gezin wil gaan schragen. Om al deze practische en principieele redenen is het naar mijn zakelijke overtuiging een algemeen belang dat dit m. i. onredelijke dub bele belastingstelsel zoo spoedig mogelijk ten onder gebracht wordt. Dit schoone gewest, dat een lust is voor de oogen zal door deze meerdere vrijheid meerbekendheid verwerven en daardoor niet alleen meer bemind worden maar er ook mede gebaat zijn. U Mijnheer de Redacteur dank voor de opname. Ben belangstellende. WAALWIJK Hedenavond en morgenavond Theater Musis Sacrum «Olie voor China's lampen«. W.G.V. Donderdag van 5.15— b.30 uur Adspiranten 1, van 6.30— 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. i. d eetzaal. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. »De Melkboer«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum. »Zonen van de Zuidzee«. Zaterdag 1.302.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat Zaterdagmiddag van 2—4 uur inkorven duiven voor oefenvlucht vanuit Breda. Plotseling overleden. In 't liefdegesticht te Zijtaarl overleed plotseling in den ouderdom van 47 jaar de Eeiw. Zuster Imel dina (Cornelia Maria Moonen uit Waalwijk). Bioscoopvoorstellingen. De aandacht van het bioscoop- minnend publiek zij gevestigd op achterstaande advertentie van het 1 heater Musis Sacrum, blijkens waaruit de populaire bioscoop voor stellingen tegen sterk verlaagde prijzen welke tijdens den H. Vasten, tijd zijn onderbroken (een sympa thieke geste met ingang van heden avond wederom worden voortgezet. Met de reeds gegeven populaire voorstellingen heeft de Directie van Musis veel succes gehad. Een succes waarover men zich niet behoeft te verwonderen, gezien de zéér goede ontspanningsfilms die worden ver toond en de uiterst lage, in ieders bereik liggende, toegangsprijzen. Ook uit de naburige gemeenten wordt van deze voorstellingen een druk gebruik gemaakt, zoodat mede uit het oogpunt van vreemdelingen, verkeer de voortzetting dezer voor stellingen is toe te juichen. Voor bijzonderheden van de film, verwijzen wij naar onze rubriek «Bioscopen». Filiaalchef gearresteerd Zooals wij melden is te Almelo voor eenige dagen met medeneming van eenige honderden guldens ver dwenen de filhalchef B. P. van een van Van Haren's schoenmaga zijn aldaar. Hij is thans te Antwerpen gearres teerd. Een deel van het verduister de bedrag is te den Haag, waar P. oorspronkelijk vandaan kwam te ruggevonden. Daar P. indertijd eenige houder den guldens borg heeft gestort, voordat hij in dienst kwam, zal de schade voor de firma, waar aan het magazijn toebehoort, vermoe delijk niet groot zijn. De uitlevering van P. zal aan de Belgische regeering wordengevraagd. Dorpsjongens duelleeren met messen om een meisje. Sedert eenige tijd had een zekere Vosselman te Nunspeet connectie aangeknoopt met een meisje dat in Vierhouten logeerde. Dit wekte de afgunst van een troep je opgeschoten jongens uit dit dorp, met het gevolg dat V. op een avond, dat hij van zijn meisje terugkwam, lastiggevallen werd. Toen hij nu Za terdagavond zekeren P. uitVierhou ten, die ook tot dit troepje behoor, de, tegenkwam,ontsond er een twist gesprek tusschen beiden, die ten slotlezoohoogliep.dat zij besloten, de oneenigheid op een afgelegen plaats achter de hervormde pastorie uit te vechten «Broederlijk» liepen zij naast el kander voort naar de afgesproken plek, maar eenmaal daar aangeko men gingen ze elkaar met messen te lijf. Het einde van dit droevig dra ma was, dat beide vechtersbazen door messteken werden gewond. Vooral P. bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Met verschillende diepe wonden aan het hoofd en de pols werd hij in hoogst ernstige toestand naar hel ziekenhuis «Salem» te Er- melo vervoerd. Ook zijn tegenstan der wiens pees van de linkerhand werd doorgesneden, moest in het ziekenhuis opgenomen worden, maar kon dit echter, na behandeld te zijn weer verlaten. Motorrijder botst op remmende auto. Zaterdagavond had nabij Wern- hout ook almede door het drukke verkeer naar België, een botsing plaats tusschen een motorrijder en een luxe auto. Ter plaatse stond een Belgische auto, waarvan het licht defect was geraakt in reparalie. De bestuurder van een uit België ko mende auto op weg naar Breda, be merkte deze stilsta nde auto te laat maar door krachtig remmen kon de bestuurder nog een aanrijding voor komen. Het gevolg van dit remmen was echter dat een achter de auto rijdende motorrijder, de 23-jarige heer De J uit Den Haag met groote kracht op de remmende auto vloog. De motor werd vernield, terwijl de heer de J een ernstige schedelfrac tuur bekwam, zoodat hij in zorgwek- kenden toestand per ziekenauto naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda moest worden overgebracht, waar hij Zondagmiddag nog steeds niet lot bewustzijn was tei uggekeerd. Jongentje te Nijmegen verdron ken voor de oogen van iemand die zwemmen kon. Zaterdagavond laat is in de Oude wmm Q t-a x c. r sfc. iia s en Het album is gebonden in een smaakvol uitge- voerden band. U vindt er ons mooie Neder land in beschreven, maar vooral U vindt er de schoonheid van al onze -provinciën in al gebeeld, met vele prachtige plaatjes in kleur. Elk album bevat al 20 kleine en 1 groote plaat, de rest spare men zelf. Voor iedere provincie is er een apart album. Men kieze zelf de gewenschte provincie doch niet Noordbrabant dat eerst vol gend jaar gereed komt terwijl van enkele provin cies de voorraad albums beperkt is. Moeten wij U ons tweede geschenk: een echte Deventer koek van Bussink, nog aanprijzen? Bus- sink's echte Deventer koek is van 'n goed ras! De eerst bekende stamvader van dit geslacht is de Deventer koek, die in 1593 gebakken werd in het oude winkelhuis op den hoek van de L. Bisschop straat. En nóg worden deze koeken er gebakken! EEN KOEK VAN „ADEL"! Men heeft ook in de koek keuze: Men kieze: óf een echte Deventer, óf een gemberkoek, óf een honingkoek. sen sSazes' g-iae&eii niciiosj U z.ctii dtïei da sen abcRUteert oc Het nieuwe Mctif.btêo' HET NIEUWE MODEBLAD is het beste van ons land. Hel verschijnt niet in een dun uitvoering, maar juist daai door kan de inhoud zoovee te beter zijn. Iedere vrouw vindt er iets in! Iets apart: iets leuks en niet te duui Voor zichzelf, voor de kinde ren en op alle mogelijke ge oled. Het verschijnt iedere halve maand, 2428 bladzijden groot formaat. Bij elk num mer bevinden zich twee gra tls knippatronenbladen, waa mee men vrijwel elk modoi zelf knippen kan. Het Cadeau wordt U toese zonden, zoodra U 1 20 voo. één kwartaal of zes maal 2 ets. voor zes achtereenvo' gende nummers hebt t~e taald. Echter dient U twee kwartalen abonné te blijven ook al krijgt U h«*t, cadeau reeds eerder. Schrijft even per briefkaart aan de Administratie van deze courant, dat U zich op Het Nieuwe Modeblad abon neert. Geeft er bij op, welk der albums en we k hek U wilt ontvangen. f fc" is. 21 h ;.vji on klit" -.2 '<£ér

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7