Dames- en Meisjeshanden PUROL SPORT, KAATSHEUVEL. L HEUSDEN. GEERTRUIDENBERG. HiEUWKUIJK. RAAMSDONK. WASPIK, hartelijk welkom. De afdeeling Sprang-Capelle en Omstreken van den Ned. Chr. Werk- meestersbond hield Donderdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond al hier eene vergadering waarin bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding plaats had: de aftredende bestuursleden de heeren A. Spierings. voorzitter, J. Heij en D. van Tilborgh werden he kozen. VRIJHOEVE-CAPELLE. - De timmermansknecht H. R. had het ongeluk met een beitel in een zijner handen te steken, zoodat geneeskundi ge hulp moest worden ingeroepen. Naar we vernemen zal de Ned. Herv. Meisjesvereeniging ,,Bidt en Werkt" a.s. Maandagavond in de Con sistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, onder leiding van Ds. Cuperus haar jaarvergadering houden. Men deelt ons mede dat de heer Arie Post, declamator, te Scheveningen, zich bereid heeft verklaard om op 30 April a.s. voor de Chr. Oranjevereni ging ,,Het Drievoudig Snoer" te Sprang-Capelle op te treden. In de Geref. Kerk hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. P. K. Keizer. In het lokaal der Geref. gemeente aan de Hoogevaart a.s. Zondag leesdienst. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Lou- we Kooymans uit v.m. Baardwijk en des namiddags 2 uur Ds. Hooykaas uit Dussen. A.s. Zondag 's morgens half tien en 's namiddags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te tre den Ds. Cuperus. Naar we vernemen zal de plaat selijke korfbalvereeniging „K.I.O.L." ook dezen zomer weer deelnemen aan de door den Dordtschen korfbalbond te organiseeren „Altena-competitie". U Voor diegenen, die verzuimden hun nieuwe weggeldkaarten voor den dienst 1937-1938 op den zitdag van j.l. Vrijdag 16 dezer af te halen, bestaat nogmaals de gelegenheid op Woens dag 21 dezer des morgens van 91 uur in 't gymnastieklokaal der O.L. school in de Kom. A.s. Zaterdag 17 dezer speelt de korfbalvereeniging K.I.O.L. op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart een vriendschappelijken wedstrijd tegen A.K.C. uit Almkerk. Deze wed- rijd vangt om ongeveer 6 uur aan. strijd Muziekfeesten „Euphonia". De nieuwe bepalingen door de P.N. E.M. gemaakt voor eventueele aan sluitingen op het net van inrichtin gen van kermisexploitanten deed een oogenblik het gevaar groot worden, dat niet de geheele kermesse d'été zou kunnen worden opgenomen. Inmiddels is door de bemiddeling van de firma P. H. Vloemans en de medewerking van de firma Martino de zaak tot een schitterende oplos sing gekomen en zal een bovengrond- sche kabelaansluiting gemaakt wor den vanaf de fabriek van de firma ^laratino voldoende sterk voor alle kracht- en lichtaansluitingen. De inschrijvingen tot deelname aan het festival blijven nog steeds inko men. Met de opgezette reclame cam pagne gaat het boven verwachting goed. Nagenoeg alle neringdoenden boden een advertentie aan voor de uit te geven feestgids, zoodat deze een mooi beeld zal geven van den winkel stand van Kaatsheuvel en steeds van het medeleven van de burgerij met de festiviteiten, die gevierd worden. Met de directie van diverse ver- keersmaatschappijen is aceoord ge kregen tot het aanbrengen van recla mes in de diverse autobussen, die op eenigerlei wijze met Kaatsheuvel in verbinding staan, zoodat hierdoor een voortdurende belangstelling gewekt wordt op die plaatsen, die Kaatsheu vel het gemakkelijkst kunnen berei ken. Directeur Kantoor P.T.T. Bij geruchte vernemen wij, dat het vrij zeker is, dat eindelijk in de vaca tur e van Directeur van hel kantoor P.T.T. alhier, die reeds ongeveer 10 maanden onbezet is gebleven, zal voorzien worden. De beer Kooiman, houder van het bijkantoor Hillegers- berg bij Rotterdam, wordt als functi onaris genoemd. R.K. Handelcursus Middenstands- yereeniging. Woensdag werd de R.K. Handelscur sus, die ook dit jaar in de St. Jans- school gegeven werd gesloten. In een inleidend woord van den voorzitter, de heer J. Frederiks, gaf deze een overzicht van de bereikte re- sultaten, hij prees den ijver en de orde der cursisten, dankte de ouders, die in groote getalen waren opgekomen om de sluiting bij te wonen, en beval de cursus andermaal in aller belangstel ling aan met het oog op de vestigings wet, die reeds in de Kamers is aange nomen. De Cursusleider, de heer v. Opstal uit Tilburg sprak een kort woord ter opwekking, waarin hij speciaal de examcn-candidaten voor bet mcrcuri- us-diploma aanspoorde om veel te re- peteeren en hard te blokken. De beer de Bruin wees eveneens op de noodzakelijkheid van voortdurende repetitie, waarvoor hij gaarne nog eenige lessen zou inlassen. Rij de uitdeling der rapporten bleek, dat de 7 candidaten van de lstc klas allen waren geslaagd voor de 2e. Van de 2de klasse waren 6 geslaagd voor de 3de klasse, een werd afgewezen en twee moeten herexamen maken. Van de 3de klase slaagde alle vier de can didaten voor bet examen. Van de 4de klasse behaalden alle candidaten vol doende om de cursus voor bet Mercu- riusdiploma voort te zetten. O K. A. J. V. Door de K.A.J.V. (Katholieke Ar beidsters Jeugd Vereeniging) zal Zon dag 13 April om lYi uur n m- *n den Gildenbond een tooneelavond gegeven worden, waarbij zal worden opgevoerd ,,Het meisje uit de achterbuurt", een zeldzaam mooi tooneelwerk in drie be drijven, vol van ontroerende momen ten en aangrijpende tooneelen. Waar de K.A.J.V. zich slechts zelden liet hooren, zal deze gelegenheid zeer ze ker door velen worden aangegrepen, om de meisjes eens op dit gebied werk zaam te zien. R.K. Sport- en Wandelpark. Het programma voor de officieele seizoen-opening van ons R.K. Sport en Wandelpark biedt voor Zondag 18 April a.s. een keurige variatie. Na de toespraak die de Hoogeerw. Deken A. J. v. d. Brekel om half twee zal hou den, volgt direct de voetbalwedstrijd DES I—S.D.O.E., Eindhoven. Na af loop hiervan volgen tenniswedstrijden, Paardensport (Carousselrijden, Naald en draad-race, eierhappen en stoelrij- den), korfbalwedstrijden door de K. J. V. etc. Muziek van de Kleine Kapel" en de tiroler Mandoline-club, zal deze openingsfeesten opluisteren. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Robertus Nicolaas z.v. H. C. Schoenmakers en Ca. v. Riel. Adri- aan Gerrit z.v. J. Konings en Da. Paans Adrianus Christianus Marinus z.v. A. M. v. d. Ven en Ca. v. d. Meijs. Wilhelmus Gerardus Johannes Maris z.v. W. J. J. de Kort en Ja. v. d. Dun- gen. Overleden: Johannes Brands oud 75 jaren. Cornelis Cornelissen echtg. van Aa. v. Amelsvoord oud 77 jaren. Huwelijksaangiften: J. Verboven, oud 41 jaren en Ca. Kemmeren oud 34 jaren, beiden alhier. C. van Loon oud 25 jaren te Waal wijk en Ea. Schrauwers oud 26 jaren alhier. Huwelijken: Geene. Ingekomen: A. J. H. Kuijlaars van Nijmegen. G. H. H. Rooijakkers van Meijel L. C. A. Heddes van Spanbroek N.-H. Chr. A. M. Wintershoven van Amster dam. C. de Jong van Udenhout. Pa. E. v. Iersel van Raamsdonk. W. H. J. Schellekens van Goirle. A. J. M. Arts van Reek. H. v. Akkeren van Alkemade. Vertrokken: J. C. Bürgemeester naar Oudenbosch L. J. Hertroijs naar Nijmegen. Eth. v. Iersel naar Raamsdonk. H. M. Verhoeven naar Heesch. Ma. S. va^Beek naar Amersfoort. LOON-OP-ZAND. B. B. A. Het opbreken der tramlijnen van de B.B.A. geschiedt in flink tempo.- De werkzaamheden zijn deze week zoover gevorderd dat reeds in de Kerkstraat een aanvang is gemaakt met het ver wijderen der rails. Nu de lijnen toch niet meer gebruikt worden is het voor al voor het verkeer een goede verbete ring dat deze opstakels verdwijnen. Huishoudcursus. Woensdagavond had in tegenwoor digheid van tal van genoodigden de ouders der leerlingen en de besturen der Werkliedenvereeniging en Boeren bond de opening plaats van den huis houdcursus. De opening geschiedde door den heer van Haaren, Secretaris van den N.C.B., te Tilburg, in de zaal bij de Wed. Wijtvliet. De lessen zijn j.l. Vrijdag aangevangen. De Z.Eerw. heer Pastoor Schoenmakers gaf bij de opening van zijn belangstelling blijk. De heer C. J. P. Schrauwen, volon tair ter secretarie, alhier, slaagde voor het schriftelijk gedeelte examen ge meente-administratie. De navolgende marechaussée's zijn bij de brigade alhier geplaatst, de heeren Brinkman (Moerdijk), Ansems (Waalwijk) en Jol ('s-Bosch). Door opperwachtmeester Kik zal aan hen een voorbereidende cursus worden ge geven voor wachtmeester. Ook de heer van Elderen zal dezen cursus volgen, wanneer hij van zijn detacheering zal zijn teruggekeerd. - Maandag a.s. zal een aanvang worden gemaakt met de werkverschaf fing op landerijen der Godshuizen on der de gemeente Vlijmen. Alsdan zal voor geruimen tijd aan een vijftigtal werkloozen arbeid worden verschaft. In verband met het 20 jarig be staan van de R.K. Werkliedenver eeniging afdeeling Geertruidenberg wordt in het r.k. parochiehuis voor de aangesloten leden een retraite gehouden welke Woensdag j.l. is aangevangen en Zondag a.s. eindigt. De leiding van deze retraite berust bij een Pater Capucijn. Zondag zal voor de leden een aparte H Mis worden ingelascht alsook een Lof waarbij uitgenoo digd zijn de afdeelingen Made, Raamsdonksveer en Raamsdonk. Na dit Lof zal op het kerkplein een openluchtmeeting plaats hebben waarbij de nuttigheid van de ka tholieke organisatie zal worden bepleit. Tot secretaris-penningmeester van de Geertruidenbergsche Bouw- vereeniging is benoemd de heer G. de Bar. 'J— Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des ii.m. 2 uur voor te gaan de heer L'er Louw uit Goudriaan. Woensdagavond hield de onder linge varkens- en slachtvee-verze- kering in café Siegers haar alge- meene jaarvergadering. De totale inkomsten van de var kensverzekering bedroegen f471.99. De uitgaven f655.89. Verlies over 1936 bedroeg dus f 183 90. De be zittingen per 1 April 1936 bedroegen f 822.92 terwijl per 1 April 1937 het bezit f 639.02 bedroeg. Aan gestorven varkens werd een totaal van f 574.93 uitgekeerd. De totale inkomsten van de slachtvee-verze kering bedroegen f 100.26. De uit gaven f 80.21. Batig slot van f20 05. Het totale bezit dezer verzekering bedroeg per 1 April 1937 f 366.89 De vereeniging heeft in totaal 140 leden. Het verslag wordt door de alge- meene vergadering goedgekeurd. Tot leden der controle commissie worden benoemd de heeren C v. d. Water en J. van Kuijk. De af tredende bestuursleden de heeren A. Loef!' en H. van Drunen worden met algemeene stemmen herkozen. Besloten werd om de prijsuitkee- ringen voor de biggen te doen vaststellen op 25 cent onder de 60 pond en 20 cent boven de 60 pond. RAAMSDONKSVEER. Op Dinsdag 13 April jl. werd in het St. Henricusgebouw een druk bezochte propagandavergadering ge houden der R.K. Staatspartij. De Voorzitter opent de vergade ring met Chr. groet, heet allen welkom, en zeer in het bijzonder Prof. Dr. Alph. Steger, die aanstonds bereid gevonden werd een verkie zingsrede voor onze afdeeling te houden. Hierna werden de notulen voor. gelezen der laatste vergadering en tevens in het kort verslag uitge bracht over de stemming van 4 April jl., waaruit blijkt dat 80°/0 der leden hieraan deelnamen, 26 ongeldige stemmen werden uitge bracht en door circa 330 leden werd gestemd volgens het politiek advies. Een bewijs, dat onze afdee ling vertrouwen heeft in de Partij leiding Ook werd nog een kort overzicht gegeven van den uitslag in den kring »Tilburg«. Dan krijgt Prof. Steger het woord. Voor een talrijk, zeer aandachtig gehoor, bespreekt hij de vier groote vraagstukken, die thans, in dit tijdsgewricht, van overheerschende beteekenis zijn en waaraan de R.K. Staatspartij haar volle aandacht zal schenken, n.l.: 1. Beveiliging van de positief Christelijke grondslagen van onze samenleving. 2. Verdediging van het gezin. Het geheele staatsbeleid moet door- trokken zijn van een weldadige zorg van een gezonde ontplooiing van het gezinsleven, als grondslag voor het behoud van een gezond volk. 3. Arbeid voor ons volk. Door den arbeid, de werkloosheid terug dringen is een Christelijke, maar ook een nationale plicht, en tevens meer dan ooit, een onmisbare voor waarde tot beveiliging van de Chris telijke grondslagen van ons volks bestaan. 4. Ordening in het bedrijfsleven. Doelbewust dient de opbouw van een economisch-sociale orde ter hand worden genomen, mede om overwoekering van het maatschap pelijk leven door rechtstreeksere staatsbemoeiing te keeren. Hij moet berusten op samenwerking der be- drijfsgenoten, onder toezicht van de overheid, die moet waken voor harmonie tusschen bedrijfsbelang en algemeen welzijn. Na deze zeer interessante, boeien de rede, waarin bovenaangehaalde punten werden uiteengezet, werden nog eenige vragen beantwoord, waarna de vergadering werd ge sloten. Op Vrijdag 23 April a.s zal de Rijksontvanger in het voormalig Gemeentehuis op het Dorp, vanaf 9—12 uur v.m. en 1 4 uur n.m. zitting houden voor de afgifte \an weggeldkaarten. Op 2e Pinksterdag zal door Je Rijvereeniging »Juliana« op het terrein van de V.V. «Wapen van Raamsdonkcc aan den Parallelweg een groot concours hippique worden gehouden. De uitvoeringen gegeven door de R.K. Tooneelvereeniging «Kunst na Arbeid« zijn in alle opzichten geslaagd. De groote zaal van het St. Hen ricusgebouw was beide avonden tot in alle hoeken gevuld, wat wel verwacht werd. Kunst na Arbeid heeft met het blijspel «de Gril van den Hertog« weer eens getoond dat ze er zijn mogen, alle spelers zonder uitzon, dering vervulden uitstekend hun rol. De aanwezigen hebben met het stuk eens echt kunnen lachen, dat het stuk beviel bewees wel het daverend applaus na elk bedrijf. Verder werd nog opgevoerd «Va ders Wensch«, welk stuk ook zeer in de smaak viel. Door het bekende gezelschap »The Melody Boys« werd het mu zikale gedeelte verzorgd. De dienstplichtigen P. v.Vugt en C. W. Zijlmans, der lichting 1935, zijn voorgoed vrijgesteld van den dienstplicht wegens kostwinner schap. Op Woensdag 21 April a.s. zal in deze gemeente gelegenheid zijn lot kostelooze inenting, en wel te Raamsdonksveer om 2,30 uur in een lokaal op het Gemeentehuis en te Raamsdonk(dorp) om vier uur in een lokaal van het voormalig Gemeentehuis. Predikbeurten Zondag 18 April 1937: Ned. Herv. Kerk v.m half tien en n.m. twee uur Ds. G. Lans Jr. Dezer dagen besloot de kerkeraad alhier het zoogenaamde schoolhuis af te breken en er een nieuwe, dubbele woning voor in de plaats te zetten. Maandag j.l. kwam de Chr. Bouwvakarbeidersbond in jaarver gadering bijeen. Na de opening door den voorzitter, den heer J. P. v. d. Broek, werden de notulen voorge lezen en de gebruikelijke jaarver slagen uitgebracht. Bij de Bestuurs verkiezing werd de heer W. van Loon als penningmeester herkozen. Tenslotte werd door den heer J. M. Quist nog een onderwerp inge leid, getiteld: «Hoe dient de Over heid zich te gedragen, indien zij als werkgeefster optreedt«. VOETBALSPORT. K.N.V.B. Wedstrijdprogramma voor Zondag a.s. Kampioenschap van Nederland. Be QuickGo Ahead; AjaxPSV; Afdeeling IV. 2e Klasse A. Zeelandia—Hero; Terneuzen—RBC. 2e Klasse B. ESV—Picus; VVV—Wilhelmina. 3e Klasse D. ZBVVDevo; VlijmenBaardwijk; Zalt bommelIleusden. 3e Klasse E. WSGBoxtel Kampioenschap van Nederland. Be QuickGo-Ahead. Go Ahead dat morgen een bezoek moet gaan brengen aan Groningen, waar zij Be Quick moei gaan bekampen, zal o.i. van dit uitstapje weinig genoegen be leven. Al slaagden de Deventenaren er vorige week in met groote cijfers van PSV te winnen, wij geven hen legen Be Quick geen kans. AjaxP.S.V. Ajax zal met PSV morgen wel niet al le veel moeite hebben. De Eindhovenaren zullen echter naar Amsterdam optrekken met den vasten wil om te winnen. Wy gelooven echter niet dat die wil sterk genoeg zal zijn om ook maar één puntje mee naar huis te brengen. Afdeeling IV 2e Klasse B. Hier staan twee interessante wedstrij den op het programma, daar de twee degradatie- candidaten het veld betreden. Van die twee gelooven wij wel dat Wil helmina de zwaarste taak heeft, met haar reis naar VVV, waarvan zij weinig goeds te verwachten heeft. ESV ontvangt bezoek van Picus en we vertrouwen wel dat na 'n spannenden derby de puntjes bij de thuisclub zullen blijven. 3c Klasse D. ZBVVDevo zal een zware karwei voor Devo worden, maar een gelijk spel is hier niet onmogelijk. Vlijmen krijgt bezoek van Baardwijk en van dit bezoek zullen zij niet rijker worden. Zaltbommel zal met Heu den wel weinig moeite heb ben. 3e Klasse E. Hier vermeldt het programma slechts een wedstrijd n.l. WSC—Boxtel. Aan Boxtel het dubieuze genoegen de neder laag zoo klein mogelijk te houden. WAALWIJK. W.S.C.—Boxtel. WSC staat morgen voor haar laatste thuiswedstrijd en tevens laatste wed strijd van het seizoen. Het besluit van de afgeloopen compe titie zal gevormd worden door een wed strijd tegen Boxtel, welke nu niet juist een der sterkste tegenstanders is. Reeds op eigen veld moest Boxtel er destijds met groote cijfers aan gelooven, en we gelooven niet dat dit nu anders zal zijn. Vooruit WSC'ers, al is het afgeloopen seizoen voor jullie ook niet altijd even gelukkig geweest, doordat Vrouwe For- luna jullie dikwijls haar rug toekeerde, laat daarom den moed niet zakken en zort» dat met een klinkende overwinning op Roxtel dit seizoen toch nog op waar dige wijze kan gesloten worden. SPRANG. Het eerste elftal van de voetbalver- eeniging SDO alhier, speelde j.l. Zater dagmiddag te Woudrichem tegen de voetbalclub Stormvogels aldaar, voor de competitie van den BVB. De wedstrijd eindigde niet 31 in het voordeel van do Stormvogels. A.s. Zondag zal op het terrein van SDO alhier 'n competitie-wedstrijd wor den gespeeld voor de Zaterdagmiddag- competi'i?" van den Brab. Voetbalbond, tusschen de elftallen van SDO en Sparta uit Vrijhoeve-Capelle. Onze voetbalclub NEO gaat a.S. Zaterdagmiddag naar Werkendm om een competitie-wedstrijd te spelen tegen de voetbalvereen. Kozakken Boys aldaar voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voetbalbond. I.V.C.B. lste klas MuloBrabantia DongenSVB R K T V VW i 1 h e 1 m i n a 2de klas DES—SDOE TSV—Bladella 3de klas C. RodaGoirle Waspik—RKTVV Uno AnimoDongen 2 Wik—DVC 3de klas D. Berkdijk—SVD SWVOSC HVC-r—OSS WVBHEC OVERZICHT In de eerste klas speelt Mulo de res- feerende 26 minuten van de gestaakte wedstrijd tegen Brabantia. De Eindhove naren nemen natuurlijk de heele buit mee evenals SVB tegen Dongen. RKTVV kan als Wilhelmina hen wat mee laat winnen. RKTVV kan de punt jes nog best gebruiken. In de tweede klas zit er de competitie bijna op. DES kan zijn positie nog verbeteren door van SDOE te winnen. TSV—Bladella is nog belangrijk voor de laatste plaats. Als Bladella verliest, wat o.i. best mogelijk is hebben zij 11 punten, evenals Tuban- tia Gemert kan ook nog aan 11 punten komen als zij de laatste wedstrijd van DES winnen.In afd. C. van de derde klas ontvangt Roda Goirle. De Roda-lui kunnen hier winnen en hebben dan het kampioenschap practisch in hun zak. Waspik heeft tegen RKTVV de beste papieren. Dongen 2 heeft tegen Uno Ani mo geen kans en we vermoeden dat het voor de Dongenaren een groote neder laag wordt. In afd. D. gaat SVD naar Kaatsheuvel om Berkdijk te bekampen. De SVD'ers zullen er alles wel opzetten om de laatste twee wedstrijden te win nen. Een nederlaag brengi het kampioen schap in groot gevaar. We zijn benieuwd hoe de Berkdijkers zich morgen houden. De derby in Waalwijk tusschen WVB en HEC trekt groote belangstelling. Een overwinning voor de oudste Waalwijk- schc club is hier te verwachten. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door Purol (geel en wit) beiden in doozen van 30 en 60 ct., tube 45 ct. Verkrijgb. bij Apoth, en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7