Nieuws uit de Langstraat en Omgeving. Keusden. „De Echo m het Zuiden" DRUNEN. BUSSEN. GEERTRUIDENBERG. KAATSHEUVEL. N1EUWKUIJK. RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. Opdracht. Aan de firma Ghr. Klerks, slooper alhier is opgedragen het sloopen van het woonhuis van den heer v. d. Lee te Haarsteeg. Rattenmoord. De rattenplaag is in Drunen al even erg als op andere plaatsen. Bij de opruimingswerkzaamheden bij slooper Klerks wist een kleine fox er enkele tientallen om hals te brengen. ELSHOUT. Het Wit-Gele Kruis, afd. Elshou* hield haar jaarvergadering in de zaa' der meisjescongregatie op Zondag 18 April. De opkomst der leden was gering. Voorzitter M. Muskens sprak 't openingswoord, waarna desecr. den heer A. Willems verslag uitbracht over 't afgeloopen jaar, waaraan wij ontleenen Ondanks de slechte lijden was 't afgeloopen jaar toch zeer redelijk te noemen. Er was wel een nadeelig saldo, maar men is toch optimistisch gestemd voor de toekomst. De wijkverpleegster Zuster Wal- thera moest de afdeeling verlaten wegens haar leeftijd en gezondheid. De vereeniging telt 180 leden. De collectes voor Emmabloem en T.B. C-bloem brachten resp. f9.40 en f 11.25 op. 41 maal gingen de moeders naar 't consultatiebureau te Waalwijk. 2533 huisbezoeken werden afgelegd door de wijkverpleegsters, 374 per sonen bezochten de kliniek, terwijl 133 maalgoederen werden uitgeleend, 2 meisjes werden ter opleiding ge zonden naar de bakerschool te 's-Bosch. De totale inkomsten waren f586,70 en de uitgaven f 641.40, zoodat 1936 sluit met een nadeelig saldo van f54.70. De aftredende bestuursleden M. Muskens en H. Pulles werden bij acclamatie herkozen. Tot regisseur der R.K. Tooneelver- eeniging van de R.K. Werkliedenver- eeniging St. Wernerus alhier, is be noemd de heer W. Eickhout. Hoewel hel aanvanwelijk in de bedoeling lag 't Patroonsfeest der R.K. Werkliedenvereeniging te vieren op 18 en 25 April, is 't feest van 15 April j.l. naar Interen datum verschoven. Op 25 April zal dan een groote feest- vergadering in 't Patronaat alhier ge houden worden voor de dames. Mej. Reenntjes uit Tilburg zal op dezen dag de feestrede uitspreken. Vrijdagmorgen j.l. vertrokken van bier een tiental landarbeiders, die door bemiddeling van den heer Pouli uit Almkerk in Duitschland seizoen arbeid in de omgeving van Hamburg en Hannover zullen gaan verrichten. Zij maken deel van de 600 arbeiders die daarheen zijn vertrokken. Des nachts werd bij den heer A. de Gast aan de Straatweg een bus benzine ontvreemd. Van de daders geen spoor. Aangifte is gedaan bij de politie. Toen de meelhandelaar v. S. uit Raamsdonksveer, aan den loswal nan de rivier de Donge onder deze gemeente bezig was met het opladen van granen vanuit een schip, begon plotseling het paard dat voor den meel wagen was gespannen, achteruit te kruien waardoor de wagen in het schip terechtkwam. De burries waaraan het paard een moment tusschen den aanlegsteiger en het schip hing, braken af, zoodat het paard te water viel. Pogingen om het langs de steile helling van den loswal op te trekken faalden, waar om men besloot het paard de rivier over te laten zwemmen, hetgeen een zoo'n vlot verloop had dat een tweetal schippers met een roeiboot het zwemmende dier niet bij konden houden. Nabij de scheepswerf van de firma Ruijtenberg had het paard den wal bereikt waarna het met vereende krachten weer, zonder eenig letsel te hebben bekomen, op het droge werd gebracht. Een en ander trok een groote belangstelling. Nadat vanaf Woensdag j.l de leden der R.K. Werkliedenvereeni ging St. Jozeph afdeeling Geertrui denberg, ter gelegenheid van haar vierde lustrum in retraite waren bijeengeweest, welke retraite werd gehouden door een pater Capucijn en welke zeer goed geslaagd mag heeten, had Zondag j.l. het sluitstuk dezer retraite plaats. Des morgens om kwart over zeven werd een H. Mis opgedragen tot intentie der afdeeling, waaronder generale com munie der leden. Om 2 uur werd aan het parochiehuis een stoet op gesteld welke bestond uit de fanfare St. Bavo uit Raamsdonkdorp, de afdeelingen der R.K. Werklieden vereniging St. Geertruidenberg, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Made en Mariapolder-Hank met verschil lende Jonge Wachters uit die ge meenten. Met muziek voorop werd opgetrokken naar de R.K. Kerk waar een plechtig Lof met preek van den geestelijk adviseur,kapelaan v. d. Velden, werd gehouden. Na dit Lof werd de stoet wederom geformeerd waarna deze door de gemeente trok om weer terug te keeren tot het Kerkplein waar de meeling werd gehouden. Nadat door den voorzitter der afdeeling het openingswoord was verricht trad als eerste spreker op kapelaar. van Lierop uit Breda met als on derwerp: Waarom Katholieke Or ganisatie's. Als tweede spreker trad op de heer van Vliet uit Eindhover met als onderwerp: Waarom Arbei dersorganisaties. Beide sprekers toonden in een gloedvolle rede aan welk nut de katholieke organisatie afwerpt en spoorden allen aan lid te blij ven en voor hen die nog geen lid zijn, zich aan te sluiten bij de katholieke organisatie om alzoo een eendrachtig samenwerken te bevorderen. Het slotwoord werd verricht door den hoogeerwaarde heer Deken van het dekenaat St. Geertruidenberg. Na deze meeting trok men, we derom voorafgegaan door de har monie St. Bavo door de gemeente waarna ontbinding der stoet aan het parochiehuis plaats vond. De R.K. Werkliedenvereeniging St. Jozeph kan met trots terugzien op de viering van haar 4e lustrum welke op uitstekende wijze geslaagd mag heeten. j— De gehouden collecte door den Besturenbond Raamsdonksveer- Geertruidenberg ten bate van de ver. »Jong Holland snakt naar werk« heeft in deze gemeente f26,50 op gebracht. Het bouwen van een werkplaats waarin gevestigd zal worden de drukkerij van de firma Bakker en Zoon alhier, is opgedragen aan de laagste inschrijver de firma Wed. A. J. du Pont voor f 457 met kap. De hoogste inschrijver was Ch. P. v. d. Ploeg voor f 700 met kap. Zonder kap, dus met plat dak bedroeg dit resp. f 434 en f 650. Ondanks de gevoerde actie van het gemeentebestuur en de Kamer van Koophandel voor Fa brieken voor de Langstraat te Waalwijk, zal met ingang van 1 Mei a.s. het postkantoor in deze ge- meente wederom één uur minder voor het publiek geopend zijn. Het kantoor zal met ingang van genoemden datum van des morgens 10 11 uur gesloten zijn. Het schijnt dat de P.T T. dienst nog niet veel van de opleving ge. looft. Voor de industrie in deze gemeente wordt het er niet gemak kelijker op gemaakt. Donderdagavond 15 April had in »Hotel Concordia« de uitvoering plaats van het kinderkoor »Friscl Gezongen«. De heer Hus opende dezen avond en hoopte dat de aanwezigen eer, gezelligen avond zouden hebben Hierna werden eenige liedjes ten beste gegeven door »de kleintjes« en daarna eenige door de grootere kindsren Een en ander viel bij 't publiek zeer in den smaak. Vervolgens werd opgevoerd het tooneelspel »De Betoverde Haren« operette in 3 bedrijven. Het hartelijk applaus bewees wel, dat dit stuk zeer in den smaak viel. Na afloop dankte de heer Hus de aanwezigen voor de opkomst en hoopte dat bij een volgende gelegenheid de opkomst even groot zou zijn. Aan den heer Runge, als leider van het kinderkoor, werd een cadeau aangeboden, bestaande uit een foto van het kinderkoor. ♦Eervolle benoeming Uit meer dan 70 sollicitanten werd aan de Weesinrichting te Neerbosch benoemd de heer J. A. v. Helden, godsdienstleeraar alhier. Het is zeer zeker iets bijzonders, na afgelegd examen, benoemd te worden uit 70 sollicitanten, meeren deels in 't bezit van eind.examen H.B.S. of i.dterwijl benoemde slechts het U.L.O.-diploma heeft, doch zich door eigen studie, ijver en toewijding heeft weten te be kwamen. Hij is o.m. secretaris van 't Ned. Bijbelgenootschap, colporteur van het Blinden-Instituut, bestuurslid Ned. Jongelings-Verbond, bestuurs lid Prov. N.J.V., voorzitter Jonge lings-vereeniging, oprichter Chr. Zangvereeniging, Chr. Kinderkoor en Knapenvereeniging en nog tal van functies, die hem een vraagbaak maken op christelijk terrein. De Heusdensche vereenigingen zullen zeer veel in hem verliezen. Wij wenschen den heer van H. veel succes en hepen dat hij veel zal kunnen doen in 't belan g der Weesinrichting Neerbosch. Opening R.K. Sport- en Wandelpark. •Moeder Natuur scheen ons niet bij ster gunstig gezind bij de opening van het seizoen van ons R.K. Sport- en Wandelpark heden, Zondagmiddag. Desondanks klonk het oificieeie openingswoord van den Hoogeerw. Deken v. d. Brekel, toen hij om kwart voor twee op het voetbalveld aantrad niet j essimistisch. Wij willen nopen, dat het vele goede, dat ons R.K. Sportpark voor de jeugd kan geven, ook door wat meer zonneschijn en warme natuur wordt in de hand ge werkt. Bloemen, zijn Hoogeerw. aan geboden vertolkteh in dezen den wensch van de meest sympathieke sporibeweging: koning voetbal. De slotthuiswedstrijd voor de 2de klasse I.V.C.B. was de opening van den groote sportdag die ging volgen. Aan publiek onbrak het ondanks jachtige westerbuien niet. Vanaf de aftrap traden de gasten de SDO'ers uit Eindhoven over donderend op. De DES-aehterhoede krijgt direct zwaar werk te doen. Het gladde veld onderbrak menige goede aanval van beide zijden. SDOE bleef echter verre de baas en wist dit uit Ie drukken in een iets geflatteerde 03 voorsprong bij de rust. Na de thee blijkt echter, dat DES hierdoor geen moed verloren heeft gegeven. Enthousiast wordt aangepakt en al spoedig weet G. v. Boxtel de stand in een prachtige run op 13 te brengen. De veranderde opstelling in DES bleek een goede verbetering, want op nieuw breekt v. Boxtel door en maakt 2—3. Vanaf de aftrap rent v. Nieuw- stadt met het leder naar het Eindho- vensche doel en in den uiterste hoek kanjert hij de gelijkmaker in de tou wen. SDOE komt nu weer gevaarlijker opzetten, doch de DES-achterhoede geeft geen kans. Als de DES-voor! oe- de weer den bal krijgt is het v. Laar hoven, die afgemeten de 4 -3 in hel net deponeert. Even daarna komt hot einde met een 43 overwinning voor de thuisclub. Terstond daarna vangt de ruiter sport aan. Carrousselrijden, eierhap- I en, stoelrijden en eenige andere in- terressante nummers trekken veel be kijks. Intusschen wordt er getennist tus schen de Sportparkploeg en de Spaan- sche gasten, die wel goed partij geven, doch het in minder getrainheid met 62 legen Kaatsheuvel moeten af leggen. De kleine Apollo-muziekkapelle en de Tiroler-mandolineclub musiceeren lustig in het clubhuis, terwijl de KJV en K.TM een mooie partij korfbal spe len in de beschutte wielerbaan. Alles hijeen een mooi programma, dat vlot verliep zonder medewerking van moeder natuur. Gouden Bruiloften. Wederom wordt de buurt Hoofd straat West vereerd met twee gouden bruiloften. Op 2 (Mei a.s. jubileert hl echtpaar W. Brekelmans-v. Boxtel in de Brand sche Steg en op 24 Mei de echtlieden G. de Beer v. cl. Veeken in de Hoofd straat. Een feestcommissie heeft de voor bereiding van heide festiviteiten in handen. Om de groote kosten zooveel mogelijk te besparen, zal op 2 Mei door de feestcommissie aan de jubila rissen een IJ. Mis worden aangebn, den, een cadeau worden geoffreerd en de vlaggen worden uitgestoken. Bij hel feest van 24 Mei, zal de buurtschap meevieren. In hotel v. d. Assem zal reünie ge houden worden, en het hier bekende ensemble „5 komma nul" optreden. Voor de jeugd zullen op het terrein achter Hamers groote kinderspelen worden gehouden. De voorbereiding is in goede handen, zoodat Kaatsheu vel zich in de maand Mei twee groote feesten kan verwachten. Zondag j.l. vierde de R K. Werk liedenvereeniging alhier haar eerste lustrum. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankzegging waaronder alie leden ter H. Tafel naderden. Des namiddags om 5 uur ver. zamelden alle leden zich in het Bondsgebouw waar een feestver- gadering werd gehouden waarbij ook de vrouwen der leden waren uitgenoodigd. Door den Weleerw. adviseur de fabrieken te Waalwijk aangekochte fabrieksgebouwen ir.et kantoren etc. zijn bij onderhandscheaanbesteding opgedragen aan de firma Gebr. van de Waals te dezer plaatse. L De vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap •Ten Westen der Capelsche Vaart en het Veerpad« zal worden gehou- 1 den op Donderdag 29 dezer des namiddags 2 uur in het Stations koffiehuis bij den heer P. Pruyssers. Op deze vergadering zal o.m. aan de orde komen de vaststelling der K. A. J. V. kapelaan der parochie werd deze rekeningen over het dienstjaar 1 Juli 1935- 30 Juni 1936 en der be grootingen voor het dienstjaar 1 Juli 1937-30 Juni 1938. De j.l. Zaterdag door de Korf balvereniging »K.I.O.L.« uit onze gemeente te Geertruidenberg tegen »Good Luck« gespeelde competitie wedstrijd voor den Dordschen Koi f- balbond eindigde in een 6—0 over winning voor den Berg. De rekening van inkomsten en uitgaven over het dienstjaar 1 I,,1: 1935—30 Juni 1936 van het Voor een zaal, die goed, doch niet overdruk bezet was trad de tooneel- cllib van de K.A.J.V. in den Gilden hond met veel succes in een tooneel- avond op. Het goed geschreven tooneelwerk, „Het Meisje uit de achterbuurt" werd vertoond op 'n wijze, die liet zien, dat er onder de K.A.J.V.'ers zeer goede tooneelkrachten schuilen en dat de re gie hier in zeer goede handen berust. Er is door de aanwezigen genoten van het gevoelige spel en de goed ge troffen uitbeelding der diverse rollen. De Mandolineclub „Edelweiss" wist in de pauze de stemming in de zaal te houden en kortte op aangename wijze den tijd voor de tooneelveranderingen noodig. De Directeur van de K.A.J.V.'ers, de Weleerw. heer Rietra, sprak een propagandistisch woord daarbij te vens dank brengend aan de dames, die den avond verzorgden. bijeenkomst geopend. Spr. felici teerde de vereeniging met haar lustrum, spoorde allen aan steeds trouwe leden der vereeniging te zijn met de hoop op den goeden weg voort te gaan en den goeden geest der katholieke beginselen te blijven bewaren. Voor de leden en genoodigden werd ter dezer gelegenheid een koffietafel aangeboden die goed was verzorgd en alle eer werd aan gedaan. Door den secretaris, de heer Jos van der Lee werd hierna een zeer interessant verslag gegeven over de geschiedenis der vereeniging ge durende het afgeloopen tijdperk. Als spreker van den avond trad op de heer Hoogers uit den Bosch. Door enkele leden van de ver eeniging werd nog opgevoerd »corruptie« blijspel in een bedrijf van Herman de Vries. Een en ander werd goed vertolkt en had bij de aanwezige succes. Het was een mooi gepast her denkingsfeest. Zaterdagmiddag had alhier éen auto ongeval plaats dat naar om standigheden nog goed afliep. Wel licht door geen richting aangeven bij het oversteken van de straat werd de slager J. v. d. Wiel door een hem achterop rijdende auto gegrepen. Hij werd tegen den grond geworpen en bekwam slechts enkele niet noemenswaardige schaafwon den dank het krachtig remmen van den bestuurder. De fiets werd gehavend en het spatbord der auto ingedrukt. Het vleesch uit de mand werd over den grond verspreid. RAAMSDONKSVEER. De heer C. Bossers, administra teur der gemeentelijke steunver- leening, slaagde voor 't schriftelijk gedeelte gemeente administratie. In het gezin van B. van Sch. in de Kloosterstraat is de besmette lijke ziekte Poratyphus geconsta teerd. De lijder, een 17-jarige jongen, is ter verpleging opgenomen in het St. Theresia-Ziekenhuis alhier. Zondag 18 April j.l. werd door de R.K. Werkliedenvereeniging »St. Joseph« alhier het St. Josepfifeest gevierd. De dag werd begonnen met een algemeeue H. Communie voor de leden. De Hoogmis, die werd opge dragen tot het geestelijk en tijdelijk welzijn der leden, werd door zoo goed als alle leden bijgewoond. 's Avonds om zeven uur werd in het St. Henricusgebouw een feestvergadering gehouden.De groote zaal was tot in alle hoeken gevuld, alle leden waren present. Nadat de vergadering door den voorzitter geopend was, werden door de Zang vereeniging »Amicitia« eenige lie deren gezongen. Daarna werd door den ZeerEerw. heer pastoor een toespraak tot de leden gehouden, die door hen met grooten aandacht werd gevolgd. Het verdere gedeelte van den avond was gewijd aan zang en tooneel. Begonnen werd met declamatie door de afdeeling »de Jonge Werk maner, gevolgd door opvoering van het tooneelstuk »Twee zonder Werk« door de R.K. Tooneelvereen. »Kunst na Arbeid«. Tot slot werden door de Zangver eeniging »Amicitia« nog eenige zangnummers ten gehoore gebracht. Dat een en ander bij de aanwezi gen in den smaak viel, bewees wel, het herhaaldelijk applaus dat hun ten deel viel. SPRANG. Onder groote belangstelling werd j.l. Maandagmiddag op de algemeene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen de heer P. van Vuuren, die vorige week vrij plotseling overleed. De overledene was alhier circa 30 jaren brievenbestel ler enz. en sinds de laatste jaren ge pensioneerd. Door zijn vriendelijkheid en groote behulpzaamheid had de overledene al ler achting verworven. Aan de groeve werd het woord ge voerd door Ds. Bousema, waarna door een der familieleden dank gebracht werd voor de betoonde belangstelling. CAPELLE. De glas- en verfwerken van de door de N.V. van Haren's Schoen- Juli waterschap »De Binnenpolder van 's Grevelduin-Gapelle« vermeld aan ontvangsten f3131.56 en aan uit gaven 1 3052.79 en sluit alzoo met een batig saldo van f78.77. A.s. Vrijdagavond 7 uur zal in het kerkgebouw der Geref. Gemeente a. d. Hoogevaart optreden Ds. Barth, Geref. predikant te Dordrecht. RADIO-DISTRIBUTIE-BEDRïJ F WAALWIJK. DONDERDAG 22 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 VRIJDAG 23 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 ZATERDAG 24 APRIL 1937. Programma 1 Hilversum 301.5 M. Programma 2 Hilversum 1875 M. Programma 3 Wilt ae op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op Wjjairing in progrrammn voorbchoudea. 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Londen Regional. 12.35 Droitwich. 5.20 Diversen. 5.10 Droitwich. 78 uur Gramofoonmuzick v. h. R. 1). B. Bonte Avond. A 3386 Die lustige Wltwe. A 3696 Anything goes. A 3638 Electric Girl. Farbcnspiele. A 3811 Das lachnde Saxophon. Margit Polka. A 3563 Berlin wackelt. A 1265 Uber Land und Meer. A 3800 Alt-russischer Husnrcnmarsch. Kashek. A 2179 Glattcis. Perpetuum mobile. A 2.'!95 Goldelfchens Hochzclt9dag. Aufzug dor Clowns. 8.00 Droitwich. 8.40 Londen llegionol. 9.20 Droitwich. 8.00 Rrussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Londen Regional. 11.50 Droitwich. 5.20 Diversen. 78 uur Gramofoomnuzlek h. R. I). B. Lichte muziek. A 3431 Troika. Wolga. 3430 So singt man uur in WJen. A 3767 Altes ungarlsches Czardas potpourri. Zigeuncrlied. A 3968 El fengefluster. Puppcnspiele: A 3039 Dividenden. A 5(05 Coin me ei, connne ca. Liebesgruss. A 3775 Rendez-vous hel Lehar. A 1094 Aufforderung zum Tnnz. 8.00 Droitwich. 8.40 Diversen. 9.45Londcn Regional. 10.35 Droitwich. 11.20 Radio Parijs. 8.00 Brussel Vlaamsch. 8.20 Pauze. 9.35 Londen Regional. 12.20 Droitwich. 2.20 Londen Regional. 3.20 Droitwich. 5.20 Diversen. 5.50 Londen Regional. 6.05 Droitwich. 78 uur Gramofoonmuzick v. h. R. D. R. Dansmuziek. A 2232 Donna Juanita. Akrobatlk. A 1112 About a qauter to nine. Go into your dance. A 6190 Haunting me. Mir dem Rucksack auf dem Rucken. A 0209 Helmatland. Nur du solist meine Freundln seln. A 7243 Rumba Medley. A 6957 Meln Gorilla hat 'ne Villa 1m Zoo. O Annabclla. A 6079 Rendcz vous der Puppen. Stcrnschnuppen. A 5845 Eine nacht auf Java. Ja, bei Nacht. A 6760 Quecksllber. Kaskaden. 8.20 Droitwich. 1.20 Parijs.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3