Paatselijke Berichten CENTRAAL TANDHEELKUNDIG INSTITUUT VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAAT EN OMGEVING. iVcensdgg 21 pril 1937 No. 33 De Echo van het Zuiden Tweede Blad. SPRANG—CAPELLE. I EMMABLOEM. De opbrengst van <le Emmabloem ii bate der T.B.C. heeft ƒ84.10 opge- LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK Op Zondag 9 Mei zullen zoowel mannen- als gemengd koor der lieder- ifel deelnemen aan het groote mu- ekfeest der Kon. Harmonie „Eupho- ja" te Kaatsheuvel. Ook zal in Juni de liedertafel haar edewerking verleenen aan het festi- al bij gelegenheid van het gouden .bileum harer zustervereeniging „Tot loei der Toonkust". AANBESTEDING. Uitslag aanbesteding voor het bou- en van 6 woonhuizen voor rekening an den Weled. heer R. J. Oomens. Architect A. van Huiten Jr. 7. v. Arkel, Gorinchem 20150 v. d. Broek. Waspik 18950 lebrs. Brekelmans, K'heuvel 18500 Jebrs. v. d. Hoven, K'heuvel 18450 'h. de Gouw. Waspik 18330 van Heesch. Waalwijk 18200 |I. Koenen. Kaatsheuvel 18150 1. Blom, R'veer 18139 ;eb. v. Willigenburg, Sprang 17997 den Teuling. Waalwijk 17990 Timmermans, Sprang 17987 Couwenberg, Waalwijk 17793 Kooien, Waalwijk 17685 Kerstens, R'veer 17580 Kramer, Genderen 17230 'erhagen en Kleinloog, Capelle 16984 Kramer, Heusden 16863 Willemsz, Capelle 16838 1 Kolsteren, Kaatsheuvel 16780 Fitters, Waspik 16672 Nieuwenhuizen, Sprang 16666 i. Roovers, Waspik 16353 Gegund aan den laagsten inschrijver. „OROVA" Donderdagavond ten 9 uur wordt in et gymnastieklokaal der Ilandels- :hool, Mr. van Coothstraat een leden- ïrgadering gehouden der twee oudste ubs der Damesgymnastiekvereeni- ng: „Orova". ONJUIST BERICHT. De ochtendbladen van heden bevat- en een bericht als zou het graanpak- uis der fa. Gebr. Teulings aan de malle Haven te 's-Bosch gisteravond ijn afgebrand. Dit bericht is geheel bezijden de aarheid, maar een pakhuis van zaden nz. dat naast bovengenoemd graan- jagazijn ligt is geheel uitgebrand. NIEUWE MARMER- EN STEENHOUWERIJ. Zooals in ons vorig nummer werd iugcduid hebben de Gebrs. J. en A. eiappe, Grootestraat 145 alhier, een ieuwe marmer- en steenhouwerij ge pend. jj'e toonzaal bevat een groote voor- ad marmer en hardsteen en keurige dellen op elk gebied, zoowel voor rafmonumenten, schoorsteenen enz. Voeg daarbij dal de nieuwe onder- einers hun cliënten en die dit weldra uilen worden de verzekering kunnen even van goed en vakkundig werk an billijke prijzen, dan geloven wij eker dat succes niet zal uitblijven, nt wij gaarne loewenschen. ONTWIKKELINGS-AVOND BIJ DE P. T. T. Onder auspiciën van het hoofdbe- luur der Posterijen en Telegrafie, erden dezen winter ontwikkelings ronden aangeboden aan het perso- eel der groote kantoren in diverse 'eden van ons land. Op uitnoodiging in genoemd hoofdbestuur heeft ook heer H. van Engelen zich destijds schikbaar gesteld om lezingen te Diiden op deze avonden. In verschil- cde steden is de heer v. Engelen dan ok dezen winter opgetreden met een zing over het onderwerp „Humor Brabant"'. Deze lezing zelve welke jna anderhalf uur duurt werd dan or hem afgewisseld met het nit- elden van enkele specifiek Brabant se karaktertypen, zoodat de geheele Jiordracht ruim twee en half uur in eslag neemt. Blijkens de ingekomen ipporten over deze lezingen zijn deze li voor het hoofdbestuur der P.T.T., h voor dhr. v. Engelen een groot suc- fs geworden. Hij mocht dezer dagen parom van den Directeur-Generaal In genoemd bedrijf een persoonlijk hrijven van waardeering en dank Itvangen met de mededeeling dat ze dankbetuiging als eervolle aan- l'kening is geplaatst op zijn staat van fcnst. Als bewijs tevens dat zijn le- pgen zeer in den smaak zijn geval- diene vermeld dat zijn hoogste erieur hoopte het volgend seizoen .r een beroep op hem te mogen De heer v. Engelen zal zich dan wederom enkele data besehik- r stellen, voor 't houden van zijne cesvolle causerie. BURGERWACHT. )e afd. Zuid van de Waalwijksche jerwacht hield Zondag een onder schietwedstrijd op de schietbaan, rerd geschoten met scherpe patro- no. 1. De vijf best geclasseerde itters waren F. Slaats 39, W. de 37, H. van Beurden 37, J. van 36 en F. Mulders 34. TELEPHATISCHE SCEANCE DOOR JIM MURRAY. Maandagavond, 19 dezer, gaf de bekende telephaat Jim Murray in Mu sis Sacrum alhier, een schitterende sceance van zijn kunnen, wat betreft telephatie, suggestie en ilusionisme. Van te voren had hij een rondrit door verschillende straten der gemeen te gemaakt voor het afleggen van een proef van bekwaamheid, die bestond in het vervullen van een serie geheime opdrachten, van te voren samenge steld door een comité bestaande uit de heeren: Inspecteur Houben, Kees Eibers Jr., E. van de Geer, J. Blom en J. v. d. Dungen, welke laatste als bege leider fungeerde en welke opdracht bestond uit de volgende handelingen: Van Hotel „Twee Kolommen'' naar de lantaarnpaal op het raadhuisplein, alwaar twee boeken gedeponeerd wa ren en uit het onderste hiervan op blz. 1000 een enveloppe halen en deze bij den heer Bierlaagh in de brieven bus steken." Van het raadhuisplein naar den winkel van den heer L. v. Adelberg en hier uit een serie hoedjes een vooraf bepaald hoedje uitzoeken en dit bren gen naar het sigarenmagazijn „Cuba". Via de Stationstraat, Julianastraat naar het sigarenmagazijn van den heer Kolsteren, uit de etalage en bepaalde uitschot-sigaar nemen en deze aan den eerste den beste persoon op straat ge ven. Dan naar het café van den heer A. v. d. Pluym, waar de telephaat 3 glaas jes moest nemen en er citroen in tappen. Dit was wel een heel sterk staaltje daar deze opdracht vrij van den ge leider moest worden uitgevoerd en de telephaat hoewel geblindoekt er na tuurlijk niet naast mocht schenken en precies op tijd moest weten op te hou den; hetgeen echter alles naar wensch gebeurde. Van v. d. Pluym werd gereden naar 't bureau van „De Echo van het Zui den", waar in de vestibule eenige boe ken lagen, waaruit hij het goede moest zoeken n.l. het Gedenkboek der Schoenmakerij om op blz. 167 een foto van wijlen den heer Jud. Timmermans van Turenhout aan te wijzen. Hoewel op deze pagina 2 foto's ston den afgedrukt, wees hij terstond in 't juiste boek, op de juiste pagina, de juiste foto aan. Via Mr. van Coothstraat, Burge meester v. d. Klokkenlaan en Station straat ging men nu tot slot naar de „Twee Kolommen" waar prof. Mur ray geïnspireerd werd een rondje pils te geven; hier deed hij echter terstond zijn blinddoek af en verklaarde daarop lachend dat hij liever zelf ook mee deed aan deze laatste opgaaf! Alle opdrachten werden tot in alle bijzonderheden juist door Murray uit gevoerd en de daarbij verrichte pres taties grenzen aan het wonderbaarlijke, waarvoor hem alle lof toekomt. Bij de avondvoorstelling in Musis was de zaal geheel bezet en ook hier bracht hij het publiek in verbazing door zijn frappante staaltjes. Het opsporen van verborgen goede ren en deze teruggeven aan den eige naar met of zonder geleide leek voor hem kinderspel, maar wat dit voor het publiek beteekende bewees wel het her haaldelijk stormachtig applaus. Het blindteekenen van Murray ver wekte sensatie en geschiedde b.v. als volgt: Een heer uit het publiek schreef de naam van een vreemd dier op een papiertje en verstopte dit in de zaal. Geblinddoekt werd het echter door Murray direct opgespoord. Nog steeds geblinddoekt nam hij daarna een vel papier en teekende, eerst aarzelend, doch steeds vlotter het op het papiertje uitgedrukte dier, hetgeen in dit geval een kangoeroe was. Ook dit nummer verwekte een daverend applaus. Hij suggeerde voorts personen te gelijk dat ze op een schip waren, lang zaam begonnen te deinen, steeds meer en meer en tenslotte zoo erg dat ze moesten worden opgevangen om niet te vallen. Verder liet hij een aanwezige naar willekeur lachen, kou lijden en voor Jan Pijnenburg spelen, natuurlijk, flink daarbij aangemoedigd door de aanwe zigen, die hem met luide kreten tot nog harder rijden inspireerden; ook het kammen van een bol die niet van een al te weelderigen haarbos voorzien was, vergde veel van de lachspieren der aanwezigen. De telephaat Murray heeft ons op dit bijzonder terrein zeer veel interes sants te zien gegeven en in elk opzicht is zijn optreden gaarne aan te bevelen. Tot besluit vertoonde de heer Da- vola eenige fraaie goocheltoeren zeer tot vermaak van de dames en heeren. Ook de heer Davola liet naar wille keur allerlei voorwerpen verdwijnen om ze even later weer ergens anders te voorschijn te halen. Zoo haalde hij uit de zakken van een der aanwezigen achtereenvolgens een banaan, een stok kaarten, een zuigflesch en een groote kaars. Deze beide heeren hebben met hun voorstellingen hier wel buitengewoon veel succes gehad en de aanwezigen een genotvolle en amusante avond be zorgd. UITSTAPJE. Op uitnoodiging der Jurgers' Ma- garinefabrieken te Rotterdam zal een groep Waalwijksche winkeliers op 29 April a.s. een uitstapje gaan maken naar Rotterdam. Hier zal dan het uit gebreide bedrijf der firma in oogen- schouw worden genomen, terwijl aan de deelnemers een diner en koffieta fel zal worden aangeboden. Voorts ligt het ook nog in de be- deoling bij die gelegenheid een be zoek te brengen aan de Rotterdam- sche Diergaarde. De reis zal gemaakt worden met een luxe Touringcar van den heer Mulders-Sars, alhier. „HET BANGE WONDER Onze Waalwijksche tooneelvereeni- ging „O.O.G." gaf Zondag voor hare honoraire leden hare laatste winteruit- voering met een opvoering van Jan Grosfeld s drie-bedrijvig tooneelspel „Het bange wonder Toen de voor zitter van O.O.G., de heer W. Klijn, de avond opende met een woord van welkom was de Thalia-zaal stampvol. Het opgevoerde spel is een werk dat niet gemakkelijk is te vertolken, wil men het zijn volle waarde geven. Laten we echter aanstonds constateeren dat „O.O.G." zich deze avond weer van de beste zijde heeft laten zien en een alleszins lofwaardige vertolking van genoemd stuk heeft gegeven. De regis seur had voor deze opvoering naast de bekende ervaren krachten van zijne vereeniging tegen zijn gewoonte in de zwaarste partij die van Jan Kremer den drie-en-zestig jarige gepensioneerde ambtenaar zelve op zich genomen. Hij gaf- ons een uitbeelding van deze ui terst moeilijke rol zoo gaaf zoo beheerscht en toch weer zoo diep- menschelijk, dat we moeten getuigen, dat dit zeer hoogstaand spel was. Zijn overgang b.v. in het tweede bedrijf in zijn samenspel met Fons was een mees terlijk stuk tooneelspel. Als zijn tegen speler had hij in Jan van Delft in de meer lakonieke rol van „Oom Teun" tijdens het geheele spel een waardige partner. Deze rol, welke zeer zeker een der moeilijkste was, vond bij v. Delft een vertolking die hem alle eer aan doet. De rheumatieklijder hield hij van t begin tot 't einde in prachtige mimiek en gebaar keurig vol. Gerrit Kremer, welke gespeeld werd door Corn. Dek kers was eveneens in vertrouwde han den en vooral in de dramatische mo menten gaf hij zich weer geheel en met veel succes. Een bijzondere pluim ver dient zeker ook Frans v. Delft voor zijn creatie van Kapelaan Wolters. Sober en uiterst gearcheveerd doch tevens met veel gevoel bracht hij zijn rol op een hoogstaand plan; dergelijke rollen worden vaak te zoetsappig en fleeme- rig gespeeld. Regie en speler toonden hier een juiste opvatting. W. Klijn speelde de rol van Frans de winkelbediende en H. Klaasen de rol van Dirk Wijnands, beiden bleven zuiver in het kader der geheele opvoe ring en zij droegen zeer veel bij tot 't welslagen van 't geheel, terwijl de rol van „Pietje", het arme kind, met heel veel begrip en werd op werkelijk zeer te lover\ wijze door Toontje v. d. Berg werd vertolkt, 't Samenspel als altijd bij O.O.G. zeer verzorgd, terwijl Chr. Scheefhals uit 's-Bosch weer eens dui delijk zijn hoogstaande grimeerkunst demonstreerde. Al met al een uitvoe ring welke weer eens echt lag in den trant dien we van O.O.G. en Drik van Engelen, hun leider, kennen. Er was na afloop der bedrijven telkens een gul applaus. Als slot van den avond heeft de lei der allen bedankt, een propagandis tisch woordje voor zijn club gesproken, het programma voor 't nieuwe seizoen ontvouwd en met klem de geruchten tegen gesproken die er gaan, als zou hij het leiderschap der O.O.G.'ers gaan neerleggen. O.O.G. heeft het seizoen op waardige wijze gesloten en ze heeft voor 't komend seizoen blijkens de me- dedeelingen grootsche plannen. DEMONSTRATIE MAAT- KNIPPEN. Blijkens in dit nummer voorkomen de advertentie wordt a. s. Vrijdag avond in Hotel Verwiel een gratis de monstratie gegeven in Maatknippen voor dames- en kinderkleeding, uit gaande van v. d. Meulen's Modevak school. Twee jaar geleden is door dit insti tuut in onze gemeente met succes een cursus gegeven en ook in tal van an dere plaatsen trekken de demonstraties en cursussen veel belangstelling. Ook ditmaal zullen zeker vele da mes zich voor deze leerzame demon stratie interesseeren. BIOSCOPEN „MUSIS SACRUM BIOSCOOP". „De zanger van Broadway". Heden en morgen loopt in „Musis" de prettige, vroolijke film „De zanger van Broadway" met Dick Powell, Joan Blondell, de Mills Brothers en Ted Fio Rito; is vol muzikale lekker nijen, gracieus opgediend in een ro mantische entourage. Hier is het een taxi-chauffeur met een pracht tenor stem, die voor de radio wil zingen, doch door allerlei ongelukken geen kans krijgt. Tot een uit den tijd ge raakte Italiaansche, zich professor noemende zanger hem op Italië wijst, als het land waar plaats is voor een kunstenaar en waarheen de taxi chauffeur tenslotte zij het ook als blinde passagier terecht komt en daar zijn professoralen meester ont dekt, een bootje lossend. Dan ineens zijn we in Venetië en de taxi-chauf feur is de gevierde gondelier met de gouden stem. Waarop een exentrieke weduwe van een kaasfabrikant ver liefd wordt, die hem tegen een hooge gage engageert om in Amerika de kaas te bezingen. Dan de ontknooping en de openbare bekentenis geen Vene- tiaansch gondelier maar een echte Yankee te zijn. En niet te vergeten het blijde slot, waarbij hij de schattige secretaresse van de radio-omroep in zijn armen drukt. Een programma waarbij men zich amuseert en hartelijk kan lachen. JHR. MR. A. F. O. VAN SASSE VAN YSSELT. Gisteren werd Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt in 's-Bosch, lid van de Eerste Kamer, 85 jaar. In de Eerste Kamer hebben de voor zitter en Dr. Colijn den jubilaris harte lijk gefeliciteerd. GOUDEN FEEST DER LIEDERTAFEL „TOT BLOEI DER TOONKUNST". Op bescheiden, doch niettemin waar dige en treffende wijze, is Maandag avond door de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" in intiemen kring het feit herdacht dat deze vereeniging pre cies 50 jaar geleden werd opgericht. In het vereenigingslokaal bij den heer P. van Cromvoirt kwamen bestuur en leden in feestvergadering bijeen. Hoewel de officieele herdenking eerst in Juni a.s. zal plaats hebben, door het houden van een groot festival, hadden tal van vereenigingen en particulieren op dezen avond reeds telegrafische en schriftelijke gelukwenschen ingezon den. De eenige nog in leven zijnde op richter, de man die vóór 50 jaar de ini tiatiefnemer was om in Baardwijk een zangvereeniging te stichten, die 46 jaar lang belangeloos en met volle toewij ding de directie voerde en thans nog als eere-directeur aan de liedertafel verbonden is, n.l. de heer L. v. Crom voirt uit Kaatsheuvel, was ook ter feestvergadering aanwezig en is bij deze gelegenheid op waardige wijze ge huldigd. De president der liedertafel, de heer W. v. d. Mee, memoreerde in zijn keu- rig gestyleerde herdenkingsrede aller eerst de oprichting vóór 50 jaar om daarna op treffende wijze de nage dachtenis te eeren van hen die de lie dertafel in den loop der jaren door den dood ontvielen. Inzonderheid stelde hij de verdien sten in het licht van 'n 3-tal mannen die sinds de feestelijke viering van het 40-jarig bestaan het tijdelijke met het eeuwige verwisselden, n.l. de heeren H. Donkers, beschermheer, W. van heesch, voorzitter en L. Burmanje, me de-oprichter der vereeniging. Na deze droeve herdenking achtte spr. het een groot voorrecht dat de eenigst nog in leven zijnde oprichter, de heer L. van Cromvoirt, thans ter feest vergadering aanwezig was en men hem als gouden jubilaris kon huldigen. Wanneer er voor iemand reden is om zich te verheugen om het gouden feest, dan is het zeker dezen jubilaris, wien het gegeven is den dag te bele ven dat de door hem gestichte lieder tafel, waarvan hij steeds de ziel is ge weest, haar 50-jarig bestaan herdenkt. Spr. schetste de groote verdiensten van den heer van Cromvoirt voor de liedertafel en meende te moeten con- cludeeren dat het alleen diens bezielen de leiding is geweest die de liedertafel door alle moeilijkheden heen heeft we ten in stand te houden, waardoor zij thans haar gouden feest mag vieren. Als blijk van dankbaarheid, sympa thie en hoogachting, die allen zonder uitzondering hun eere-directeur toedra gen bood spr. den heer v. Cromvoirt 'n prachtige bloemenmand aan, daarbij de hoop uitend dat hij nog vele jaren in goede gezondheid van het bestaan der liedertafel getuige moge zijn. Aan het slot zijner rede richtte spr. zich tot de leden en spoorde allen aan eendrachtig samen te werken om de moeilijkheden, die vooral in den tegen- woordigen tijd het bestaan van vereeni gingen als deze soms bedreigen, het hoofd te kunnen bieden. Aangemoedigd door het voorbeeld van verschillende verdienstelijke voorgangers en van de oudere leden, moet men zich gaarne voor de vereeniging moeite en offers getroosten. Dan zal het nieuwe tijdperk dat de liedertafel thans ingaat, een tijd perk worden van groei en bloei. De heer L. v. Cromvoirt, de jubi- leerende eere-directeur, dankte hierna in welgekozen woorden voor de tref fende hulde hem gebracht, die hem echter naar zijn meening niet geheel toekomt. Hij wilde vooral in de hulde doen deelen de 4 voorzitters die ach tereenvolgens de liedertafel hebben be stuurd, n.l. de heeren Breuer, Tooy, W. v. Heesch en W. v. d. Mee, voorts den tegenwoordigen directeur den heer W. Ligtvoet en de verdienstelijke zan gers die den naam van de liedertafel naar buiten zoo bekend hebben ge- KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 2213 's-HERTOGENBOSCH. Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheelboven- of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden.- SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9-12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijdag van 7-9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHANDELIN6 UITSLUITEND DOOR TANDARTS. maakt, als daar zijn Antoon Boom, Chr. Thijssen, L. Burmanje, Toon Pullens e.a., die zeer vaak als solisten in groote werken zijn opgetreden. Ook de komische sterren uit het ver leden en heden der liedertafel, werden door spr. in zijn geschiedkundig over zicht niet vergeten en de namen van Jan Burmanje, Frans Kools, Otto Don kers, v. Gelderen enz. brachten heel wat vroolijke belevenissen uit vroeger dagen in herinnering en ook de hee ren L. v. d. Geld, C. Mol, Fr. Schil ders en M. Thijssen werden in dit ver band met eere genoemd. Verschillende groote werken die on der zijn leiding waren uitgevoerd, liet spr. de revue passeeren. Het getal der zaal- en openlucht-uitvoeringen in al die jaren gegeven kan gerust op 400 gesteld worden. Spr. besloot zijn overzicht over de lange en vaak glansrijke periode van het bestaan der liedertafel, met nog maals de hem gebrachte hulde over te dragen op al die bestuurders en zan gers die de steunpilaren voor de ver eeniging waren en wien nooit iets te veel was als het de liedertafel betrof. Spr. hoopte ten slotte dat „Tot Bloei der Toonkunst" nog eens haar diamantenfeest zou mogen vieren en dat zij steeds een sieraad voor de ge- gemeente zou mogen blijven. Na deze korte, doch treffende her denkingsplechtigheid ving het feeste lijk gedeelte van den avond aan, die met spel voordracht en zang op bijzon der prettige wijze werd doorgebracht en met een gezamenlijke koffietafel werd besloten. Deze gezellige, intieme herdenking van het 50-jarig bestaan en de hulde die daarbij aan den jubileerenden eere directeur is gebracht, zal er zeker toe bijdragen den vereenigingsband onder de leden hechter te maken. Wij bieden „Tot Bloei der Toon kunst" bij het bereiken van haar gou den mijlpaal ook onze hartelijke geluk wenschen aan en hopen hierop bij de feestelijke herdenking in Juni a.s. nog uitvoeriger terug te komen. Ook met de alleszins verdiende huid?, aan den jubileerenden oprichter-eere directeur, den heer L. van Cromvoirt gebracht, stemmen wij ten volle in. GOUDEN BRUILOFT. Zaterdag, 24 April a.s. hoopt het echtpaar v. Disseldorp-v. d. Bijl, den dag te herdenken dat het voor 50 ja ren in den echt vereenigd werd. Door een buurtcomité is gezorgd dat deze dag een onvergetelijke voor het gouden paar zal worden. Om 9 uur 's morgens zal de dag worden ingezet met een plechtige H. Mis in de parochiekerk van den H. Antonius. Na deze H. Mis zullen de bruidjes een zanghulde brengen, bij welke ge legenheid de jongedame Netje Slaats de jubilarissen zal toespreken. Om half een n.m. zal dan aan het gouden paar door de buurt een ge schenk worden aangeboden, terwijl om 1 uur receptie zal worden gehou den, waarbij de voorzitter van het buurtcomité de lieer T. v. d. Heijden een toespraak zal houden. Om half acht 's avonds zal de har monie St. Crispijn een serenade bren gen, waarna om acht uur door de ge zamenlijke buurtbewoners naar de feestzaal zal worden gemarcheerd om hier verder den avond te vullen met muziek, voordrachten, zang en na tuurlijk veel jolijt. „JUDAS". Zondagavond 18 April 1.1. werd in de zaal van den R.K. Werkliedenver- eeniging voor de tweede maal het too- neelstuk Judas voor het voetlicht ge bracht. Deze uitvoering was alleen toegan kelijk voor de leden en donateurs der R.K. Werkliedenvereeniging met hun ne dames, welke dan ook allen van hun belangstelling hebben blijk gege ven, zoodat de groote zaal nagenoeg geheel bezet was. De heer F. Smolders heette in een kort openingswoord allen hartelijk wel kom en deed voorts nog enkele mede- deelingen betrekking hebbende op de bedevaarten naar Handel en Elshout, terwijl hij voorts nog een propagandis tisch woord sprak betreffende den a.s. Katholiekendag. Over het spel zelf hebben we reeds voldoende bij een vorige gelegenheid geschreven, maar opnieuw mogen we constateeren dat ook nu het geheel weer uitstekend verzorgd was en de spelers zich weer met volle toewijding van hun dikwijls moeilijke taak gekwe ten hebben, waarvoor hen dan ook alle lof toekomt. De leden der R.K. Werkliedenver eeniging en hun huisgenooten is weer een genotvollen avond bereid, door de ijverige tooneelvereeniging D.V.S.V. ANTI REVOLUTIONNAIRE KIESVEREENIGING. Maandagavond j.l. kwam de Anti- Rev. Kiesvereeniging in het gebouw voor Chr. belangen in openbare ver gadering bijeen. De waarnemend voorzitter de heer H. de Hoop opende de bijeenkomst die goed bezocht was, liet zingen Ps. 68 1 en ging voor in gebed; gelezen wer den enkele verzen van Ps. 68. De voorzitter heette de saamgeko- menen hartelijk welkom, in 't bijzonder de spreker van dezen avond, den heer Mr. van Dijken, lid der Tweede Kamer. De voorzitter merkte o.a. op in z'n openingswoord, dat we voor 't eerst een kamerlid als spreker in ons midden hebben. Mr. van Dijken het woord verkrijg gende, bepaalde z'n gehoor in de eerste plaats bij de taak en de verantwoorde lijkheid van den kiezer en schetste de invloed van de volksvertegenwoordi ging op het regeeringsbeleid. Daarna toonde hij aan den zegen van een regeering welke gebonden wordt door een grondwet, opdat daar door Nederland bewaard blijft voor een dictatuur. Spr. schetste vervolgens de taak der Kiesvereenigingen, die door hun orga nisatie meerdere invloed kunnen uit oefenen dan de individueele kiezers. Voorts liet de spr. het groote be lang van de voorgestelde grondwets wijzigingen zien, die na de verkiezin gen bij voldoende meerderheid, inge voerd kunnen worden. Het tweede gedeelte der rede be handelde de geestelijke en economische oorzaken van den tegenwoordigen cri sis. Het beleid van het zittend kabinet werd behandeld en er tevens op gewe zen dat men met de tegenwoordige fi- nancieele en economische politiek moest doorgaan, om zich aan te passen aan de dagen van nu. Verscheidene vragen werden den spreker na afloop van zijn rede gesteld, welke tot aller tevredenheid werden beantwoord. Nadat er nog gezongen was „Een vaste Burg is onze God", eindigde Mr. Van Dijken met dankzegging en sloot de voorzitter deze geanimeerde verga dering. VRIJHOEVE CAPELLE. De Ned. Herv. Meisjesver. eeniging »Bidt en Werkt« hield Maandagavond j.l. in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering, welke door onge veer 250 personen werd bijgewoond. Deze samenkomst stond onder leiding van Ds. Cuperus, welke opende met het laten zingen van Psalm 25 6, waarna voorgelezen werd het 16e hoofdstuk van de spreuken van Salomon en gebed. In een kort openingswoord heet Z.E. allen hartelijk welkom en ver heugt zich over de goede opkomst. De secretaresse Mej. Dekkers, brengt een uitvoerig jaarverslag uit, we stippen hiervan aan dat het ledental 42 bedraagt, gehouden wer den 33 vergaderingen, de behandelde stof in het afgeloopen jaar was Bijbel-, Kerk- en Vaderlandsche geschiedenis. De penningmeesteresse, Mej. Ster renburg, gaf een finantieel overzicht, De inkomsten bedroegen f250. de nitgaven f237.zoodat de kas sloot met een bedrag van f 13. Het totaal bezit der vereeniging is thans f117. Uit deze goed verzorgde jaarver slagen blijkt dal de toestand der vereeniging werkelijk gunstig mag genoemd worden. Verschillende afgevaardigden van zustervereenigingen brachten hunne gelukwenschen over,terwijl de avond verder gevuld werd met behandeling van onderwerpen en voordrachten. Na een slotwoord van den leider van dezen avond werd gezongen Psalm 42:1, waarna sluiting met dankgebed. Ds. P. K. Keizer, Geref. Predikant alhier, komt voor op het tweetal voor een te beroepen pre- racht.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5