Nieuws uil de Langstraat en Omgeving. ADVERTEERT IN DITDl 'n DRUNEN. DUSSEN. NEUSDEN. HERPT. NIEUWKUIJK. SPRANG—CAPELLE. U KAATSHEUVEL. WASPIK. van Nederlandsche kinderen in Duitschland een einde te maken? Naar de Spaansche wateren. Gistermiddag te half een is Hr. Ms. «Hertog Hendrik« voor de tweede reis naar de Spaansche wa teren uit de haven van Nieuwediep vertrokken. Het vertrek geschiedde zonder eenig ceremonieel. Verlaging graanheffingen en bijslag op melk. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat met ingang van 25 April 1937 het invoer prijsverschil voor haver, gerst, rogge en mais met 50 cent per 100 kg. is verlaagd. De daarvoor in aanmerking ko mende overige in voerprijsverschillen en restitutiebedragen zijn dienover eenkomstig gewijzigd. De bonificatie cp tarwebloem B wordt met ingang van denzelfden datum gebracht op 95 cent per 100 kg- Voorts wordt met ingang van denzelfden datum de toeslag op melk van 2,40 op 2,16 cent per liter verlaagd. Behalve hetgunsti- gen verloop van de Leeuwarder boternoteering is aanleiding tot deze verlaging de lagere kostprijs van de melk, welke gedurende de zomermaanden geproduceerd wordt, om welke reden een differentiatie wordt gemaakt in het steunbedrag gedurende de winter- en zomer maanden. Margarine- en Boterprijs. Naar aanleiding van de in de pers verschenen anders luidende berichten wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat de j.l. Zondag ingegane verhooging van de heffing op margarine en verlaging van de boterhefl'ing medebrengt een ver hooging van den margarineprijs met 4 cent per kg., zoomede een ver- laging van den boterprijs Het Prinselijk paar weer thuis. Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn gistermiddag kwart voor vier per auto op het Loo aangekomen. De Koningin verwelkomde hen bij den ingang. Op het gerucht dat het Prinselijke paar in aantocht was, hadden zich bij de gedenknaald eenige tientallen belangstellenden opgesteld. Des avonds omstreeks kwart voor tien zijn de Prinses en de Prins per auto van het Loo naar het paleis Soestdijk vertrokken, waar Zij ongeveer half elf aankwamen. In de Hengeloschestraal te Enschede raakte de Zeppelin May- bach, waarin het Prinselijke paar reed, defect. De reis is voortgezet in een der auto's van het gevolg. De Lutine Lloyd's heeft, naar Lloyd's lijst meldt, aan den heer A. Volker te Scheveningen vergunning verleend om werkzaamheden te verrichten aan het wrak van de Lutine, ge durende een periode van twaalf maanden. Aanbesteding Uitslag aanbesteding verbouwing veilingsgebouw te Drunen onder architectuur van N. J. de Bont te Nieuwkuijk. H. Jansen, Vlijmen f 8243,— van Helmond, Vught f 7882, Kramer, Genderen f 7860, Merkx, Drunen f 7600,— Kramer, Heusden f 7539,— van Loon, Drunen f 7495,— van Delft, Drunen f 7460, Blankers. Nieuwkuijk f 7284,— Grauw, Waspik f 7174,— Schapendonk de Wit, Drunen f 7054, - Het werk is aan de laagste in schrijver opgedragen. Het ijzer- constructiewerk werd opgedragen aan de firma N. V. de Vries-Robbe te Gorinchem. Toen garagehouder Elshout met zijn auto vanuit de richting Waalwijk door den Drnnensche Overlaat reed Zaterdagavond, vond hij mej. P. Lommers - Verhoeven midden op den weg liggend naast haar rijwiel. Zij was bewusteloos en had een bloedende wond aan het hoofd. E. heeft haar toen onmiddellijk naar haar woning gebracht Dr. Akkermans verleende eerste hulp Later bleek, dat mej. L. over een steen was gereden waardoor zij viel. Omtrent de uitbreiding der bevloeiingswerken onder Drunen vernemen wij nader, dat de voor genomen plannen, gezien de tijds omstandigheden, voorloopig nog niet zullen worden uitgevoerd. Ten nadeele van een der bezoekers der veiling werd een regenjas ontvreemd. De gemeente- veldwacht heeft de zaak in onder zoek, Schaken. De uitslag van de gehouden schaak wedstrijd in de zaak der Jongens-Con gregatie is als volgt: M. v. Huiten—A. v. Huiten 1—0 F. v. Leest—J. v. d. Leur 1-0 Th. Couwenberg—L. v. Huiten 1-0 F. Boelen—A. Smits Drunen's Welzijn. De bouwvereeniging Drunen's Wel zijn, hield haar jaarvergadering in Ho tel Vissers, onder presidium van den heer A. v. d. Wiel. De voorzitter sprak het openings woord. waarna de notulen door den secr.-penn. den heer M. v. Huiten, wer den voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Het jaarverslag van den secr.-penn. werd onder dank voor zijn correct en accuraat beheer goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende bestuurslid H. v. Iersel met algemeene stemmen herkozen. Medegedeeld werd dat de huurprij zen der woningen zijn verminderd, tot zeer groote tevredenheid der huurders en aspirant-huurders. Voorzitter A. v. d. Wiel sloot de vergadering onder dank aan de aan wezigen. Constantia. De handboogschutterij „Constantia'' behaalde op het concours van den Oranjebond op de banen van Amacitia te Boxtel den derden prijs. ELSHOUT. Omtrent t geval van Zaterdagnacht vernemen wij, dat de toestand van S. bijzonder goed is. 't Geval liet zich er ger aanzien dan 't in werkelijkheid was. Intusschen heeft men er geen vermoe den van wie de dader was, hoewel men tracht licht te brengen in deze duistere zaak. De handboogschutterij „Victoria" behaalde op het bondsconcours te Box tel op de banen van Amacitia den 2en prijs. De kermis. De kermis is achter den rug. Slechts een wanklankje dreigde even de ge moedelijkheid op de Elshoutsche ker mis om hals te brengen, maar deze klank ging verloren in de alom welig tierende jool en kermisvreugde. Niet alleen Elshout vierde kermis, maar de heele verre omtrek heeft in Elshout meegemaakt de opening van een veelkleurig en omvangrijk kermis- seizoen in dit deel van Brabant. 't Was er prettig. Ieder maakte een deel uit der groote massa. Alles was een en na de danstijden werd deze vriendschap onder druk gepraat en een goed glaasje bier of een goede, goed- koope borrel voortgezet. Slaats uit Waalwijk verzorgde de dansmuziek in café v. Delft en trok vele liefhebbers. De Heijmans Band uit Nieuwkuijk gaf schitterende dansmuziek in café J. Klerks en later vormde zij een waardig orkestje, dat er de stemming in wist te brengen. Deze jonge, opkomende musici staan ongetwijfeld een goede toekomst te wachten. In café v. Huiten was den heer van den Akker uit 's-Bosch met zijn dames band. Deze accordeon virtuosen moch ten zich in een groote belangstelling verheugen en hun muziek dwong aller achting af. In één woord de Elshoutsche kermis was weer een succes en de kermis attracties, w.o. de auto-skoter, mochten zich in een groote belangstelling ver heugen en leverde vele aspirant chauffeurs. De patiënten van 't St. Norbertus- gesticht vierden de kermis op hun wijze mee en brachten eenige tijd gezellig door in de auto-skoter, terwijl hun Dinsdag een voorstelling werd aange boden van een goochelaar, wiens toe ren hen boven de pet gingen. Deze kermis deed weer velen even hun zorgen vergeten en bracht vanzelf de traditioneele leege beurzen optocht met loome gezichten en afgematte ker- misvierders. Maar't was prettig! De O.L. Vrouwe Schutse. De O.L. Vrouwe Schutse hield haar jaarlijksche schietwedstrijd, waarvan de le prijs Kr. Klerks, 2 Arn. Klerks, 3 H. v. d. Wiel, 4 J. v. d. Wiel (heide), 5 J. v. d. Wiel (dijk), 6 P. Klerks, 7 H. Tausch, 8 L. Klerks, 9 W. de Hart, 10 Jos Rombouts, 11 W. v. d. Wiel, 12 J. Klerks. De prijzen werden onder de traditio neele plechtigheid uitgereikt in 't club huis café J. Klerks, alhier. Zonder dat den heer M. van S. er eenig vermoeden op had werd hij Zaterdagavond van het kermis terrein bloedig verwond aan zijn arm door een hem achterop komend persoon. Dr. Akkermans verleende genees kundige hulp. Hoewel de verwon dingen niet levensgevaarlijk zijn, heeft v. S. toch veel bloed verloren. De politie zoekt den dader. Omtrent de bouwplannen van het St Norbertus-gesticht alhier te Loon op Zand, deelt men ons mede, dat nog niets definitief is bepaald, terwijl nog geen bepaald plan volledig is afgewerkt. Op 11 Mei a.s. zal de eerw. Broeder Crispinus (K. H. Spall) zijn Eeuwige Gelofte afleggen De plechtigheid heeft plaats in de Kloosterkapel. Tot voorzitter W. G. Kruis alhier is gekozen den heer M. Muskens. Zondag j.l. hield de R.K. Werk liedenvereeniging in 't Patronaat bij gelegenheid van 't Patroonsfeesteen feestvergadering voor de dames der leden. De tooneelafdeeling had voor deze gelegenheid een aantal voordrachten ingestudeerd, welke thans ten beste werden gegeven. Door Mej. Reijntjes uit Tilburg werd een propaganda rede gehouden over de op te richten vrouwen-or ganisatie. Deze vrouwen-organisatie beoogt 't mooie doelKerhvorming dei huismoeders. De spreekster mocht zich in een talrijk en zeer aandachtig gehoor verheugen. HANK Het vorige jaar had zich bij den landbouwer Boender alhier, opeen hooischelf een ooievaar gevestigd. Boender heelt een nieuw nest ge maakt op de schuur zijner boerderij waarop hij dezer dagen is terugge keerd en zich weer heeft gevestigd. De corisumptietent, die geplaatst wordt op het feestterrein van het Oranjefeest a.s. Zaterdag 1 Mei is bij inschrijving verpacht aan den heer P. Heijmans alhier. Moge mooi weer het feest begunstigen. Bij den veldwachter Keiler alhier is aangifte gedaan van het vinden van 2 portemonnaie's met geld. Ook zijn nog gevonden een paar handschoenen. Inlichtingen te bekomen bij voornoemden veld wachter. Door den heer Willemse uit Eindhoven werd voor de leden der R.K. Kiesvereeniging afd. Hank een lezing gehouden, waarin hij met welgekozen woorden 't programma der R.K.Staatspartijkenbaar maakte. De spreker had een talrijk en aan dachtig gehoor. De hengelsportvereeniging hield alhier haar jaarvergadering. De pen ningmeester bracht verslag uit. De commissie van onderzoek bestaande uit de heeren v. Laarhoven en de Leeuw, melden een batig saldo. Besloten werd geen deel te nemen aan de jaarverga dering van den algemeenen hengelaars- bond, maar wel aan het groot concours te Waalwijk op 6 Juni a.s. - De Heusdensche Fanfare nam na afloop van de repetitie afscheid van dokter v. Gulik, die jarenlang bestuurs lid der vereeniging is geweest. Bestuur en beschermheer waren aanwezig. De fanfare speelde de feestmarsch, waarna de voorzitter A. Bax, dokter v. Gulik bedankte voor al hetgeen hij in het be lang der vereeniging heeft gedaan. Als blijk van waardeering werd aan dokter v. Gulik overhandigd een penteekening van het stadhuis door J. Deurloo. Hierna vervolgde de fanfare met de marsch „Lang zal hij leve". Hierna sprak dokter van Gulik eenige woorden van dank. De bekende radio-redenaar Pater Peters uit Eindhoven hield Zaterdag j.l. alhier, uitgenoodigd door de R. K. Kiesvereeniging voor de kiezers een rede met het oog op de aanstaande ver kiezing. De HoogEerw. heer Deken Wouters hield een kort inleidings woord. Ruim een uur wist Pater Peters het talrijke publiek door zijn interessan te rede te boeien. Scène uit de sterke sensatie film »De Fabrieksbaas». (Musis Sacrum). Wegens vertrek van dokter van Gulik uit Heusden is in zijn plaats aangesteld als geneesheer van het Burgerlijk Armbestuur dokter Havelaar, opvolger van dokter van Gulik. V/ Door de hooge waterstand op de Bergsche Maas hebben de boeren hun vee uit de Maasmond moeten halen daar het water thans van dijk tot dijk staat. Ook het overzetten aan het rijksveer moet thans ge schieden van dijk tot dijk. Als agent van de brandassu- rantie N.C.B. alhier is aangesteld de heer Adr. v. Bokhoven Johzn. Ook in onze plaats komen thans onder het vee gevallen voor van kopziekte, waarvan reeds ixyel doodelijken afloop. Zondag na de Hoogmis hielden de j.l. geslaagde cursisten van »E. H. B. 0.« een vergadering ter bespreking oprichting vereeniging «Eerste Hulp Bij Ongelukken'«. De vereeniging werd opgericht met als bestuursleden J. van Loon, voorz., W. Coppens, secr. en J. de Bont, penningmeester. Vergadering van den Raad der gemeente Sprang-Capelle, te houden op Vrijdag 30 April 1937, des namid dags 3 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 12 Februari 1937. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot aanvulling van de Algemeene Politieverordening (be paling tegen bekalken van straten met politieke leuzen). 4. Vaststelling verordeningen heffing en invordering opcenten gemeen tefondsbelasting 1937/1938. 5. Wijziging begrooting 1936. 6. Wijziging begrooting 1937. 7. Ontheffing straatbelasting 1936. 8. Verbetering „Eikendijk" uit te voeren in werkverschaffing. 9. Mededeelingen. SPRANG. Het Kinderkoor der Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior" alhier, Directeur de heer Alb. Christ uit Ca- pelle, neemt op Hemelvaarsdag deel aan het groot zangconcours te Amers foort, en komt uit in de 3e afdeeling. Het groot koor van Excelsior neemt op Tweeden Pinksterdag deel aan het zelfde concours en komt uit in de af deeling Uitmuntendheid. Het aantal werklooze leden der afdeeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportar beiders bedraagt momenteel 70, waar van 55 geheel- en 15 gedeeltelijk werk loos zijn; 16 leden zijn opgenomen in de gemeentelijke steunregeling. Men is alhier begonnen met het aanbrengen van een nieuw wegdek op het gedeelte provinciale weg in de Be- soijensche Steeg tot de Biersteeg, met z.g. dubbele klinkers, wat een zeer goe de verbetering belooft te worden. Vanwege de Chr. Oranjevereeni- ging „Het Drievoudig Snoer" van Sprang-Capelle, zal a.s. Vrijdagavond half in de zaal van den Chr. Volks bond alhier een bijeenkomst worden gehouden ter viering van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana. Medewerking zal worden verleend door den heer Arie Post van Scheve ningen, declamator. Verder zal een ta bleau worden opgevoerd en zang wor den ten gehoore gebracht. CAPELLE. Tot voorzitter van het Groene Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle is benoemd burgemeester A. Smit, tot secretaris dhr. D. van den Berg en tot penningmeester dhr. E. Colet, terwijl dhr. H. Kerst gekozen werd tot 2den voorzitter. Voor Capelle en liet aangrenzende gedeelte van Kaatsheuvel werd tot bode ftenoemd de heer W. van Beek Jac.zn. en voor Vrijhoeve-Capelle en Sprang dhr. Jac. van Dongen. De jaarlijksche contributie zal in het vervolg in twee termijnen voldaan kunnen worden. Besloten werd tot het houden van een moedercursus, waar voor de lessen waarschijnlijk op Don derdagavond gegeven zulen worden. Door de vergadering van stem gerechtigde ingelanden van het wa terschap „De Waarden" werd de re kening over het dienstjaar 1 Juli 1935 tot en met 30 Juni 1936 in ontvangsten vastgesteld op 168.21 y2 en in uit gaven op 140.59, sluitende alzoo met een voordeelig saldo van /27.62j^. De begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1937 tot en met 30 Juni 1938 werd in ontvangsten en uitgaven vastge steld op 179.971/£. Gedurende de maand Maart 1937 werden ter gemeentsecretarie van Sprang-Capelle ingevolge den Vleesch keuringsdienst aangegeven 23 runde ren, 65 varkens en 1 geit. Bij de voor den dienstplicht ge houden keuring van de lichting 1938 der gemeente Sprang-Capelle werden 6 ingeschrevenen voor goed onge- (j schikt verklaard en 21 geschikt. De vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap „De Oostensche en Westensche Bui tendellen" zal worden gehouden op Donderdag 29 April a.s. des namid dags om 3 uur in het Stationskoffie huis van dhr. P. Pruyssers. Aan de orde komt o.m. de vaststel ling der rekening over het dienstjaar 1 Juli 193530 Juni 1936 en de he- grooting voor het nieuwe dienstjaar. Naar we vernemen wordt de brug over de haven in de Kom te de zer plaatse gedeeltelijk vernieuwd. De aanbesteding van dit werk zal plaats hebben op Zaterdag 1 Mei a.s. des voormiddags 11 uur ten gemeente huize te Vrijhoeve-Capelle. Het jaariijksch onderzoek van verlofgangers der lichting 1925 en 1928 zal voor de gemeente Sprang-Capelle plaats hebben op Donderdag 10 Juni e.k. des namiddags half drie in het Henricusgebouw te Raamsdonksveer. LOONOPZAND. De keiweg van Loonopzand naar Udenhout verkeert nabij Loonopzand over een lengte van ongeveer één kilo meter in zeer slechten staat, doordat de keibestrating zeer oneffen is en op vele plaatsen is verzakt. Op een desbetreffend verzoek aan B. en W. van Loonopzand heeft de A.N.W.B. bericht ontvangen, dat dit weggedeelte zoo spoedig mogelijk zal worden verbeterd. Met ingang van 1 Mei a.s. zal op werkdagen het hulpposttelegraaf- en telefoonkantoor te Waspik voor den post- en telegraafdienst zijn opengesteld: 912, 1415, 1819. De openstellingsuren voor den telefoondienst ondergaan geen wijzi ging, behoudens dat ook na 1 Mei alleen celgesprekken kunnen wor den gevoerd in de uren, dat het hulpkantoor voor den post- en telegraafdienst geopend is. Heden 28 April herdenken de echtelieden Johannes van Erp en Wilhelmina van Kessel den dag waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Op uitdrukkelijk uitslag is:

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 2