Plaatselijke Berichten De „EASY" spaart Fa. ANTON HÖLTGSEFE*: r=ÏEl. 12. flï. VERVOLG NIEUWS UIT DE LANGSTRAATOMGEVING, Woensdag 28 April 1937. No. 35 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Centraal Tandheelkundig Instituut. HaaMSDÜNK. V JAAR MAR KT TE WAALWIJK OP DONDERDAG 29 APRIL 1937. Verjaardag Prinses Juliana A s. Vrijdagavond ter gelegenheid van de verjaardag van H.K. Hoog heid Prinses Juliana zullen onze harmoniën »St. Crispijn* en »St. Jan« een muzikale rondgang dooi de gemeente maken. De routen zijn vastgesteld als volgt De harmonie St. Crispijn zal de vol gende route nemen: Vertrek R.K. Gildenbond 7.30 uur, vervolgens door Grootestraat tot ha veneinde, terug door Grootestraat, Mr. v. Coothstraat, Burg. v. d. Klokkenlaan, St. Antoniusstraat, St. Antoniusplein, St. Crispijnstraat, Eerste Zeine, St. An toniusstraat, Stationsstraat, Juliana- straat, Mr. van Coothstraat, Groote straat, en tot slot het Wilhelmus op het Raadhuisplein. De harmonie St. Jan die eveneens om 7.30 uur vertrekt, neemt de volgende route: Patronaat, Min. Loeffstraat, Laag einde, Nieuwstraat, Groensteeg, Put straat, Parallelweg, Stationsstraat, Raadhuisplein, Grootestraat, Hoekein- de, Laageinde, Min. Loefstraat. R K. Kiesvereeniging Het bestuur der R K. Kiesver eeniging overweegt reorganisatie der propaganda-clubs. Met het oog hierop zal op 5 Mei eene vergade ring gehouden worden van het bestuur met de propaganda clubs, waartoe tevens een groot aantal andere personen zullen worden uitgenoodigd. R.K. Middenstands-vereeniging. Donderdagavond, algemeenejaar vergadering van de R K. Midden- standsvereeniging in Hotel Verwiel alhier. Bezoek aan onze gemeente Naar wij vernemen zal de Rotler- damsche Bond van Schoenmakers patroons in 't a.s. seizoen zijn jaarlijksch uitstapje maken naar Waalwijk. De bedoeling is een bezoek te brengen aan de »Timtur« schoen fabriek en een toertje in onze mooie omgeving te maken Beschermheerschap Naar wij vernemen heeft de heer Jos. J. v. Heyst v. Steen zich be reid verklaard het beschei mheer schap te aanvaarden der handboog schutterij «Eendracht maakt Machte gevestigd in 't café »'t Vosjes te vmBaardwijk. Ook diens vader, wijlen burge meester van Heyst, was jarenlang beschermheer dezer vereeniging. ..In de Estaminée De Witte Katte" Zondag 25 en Maandag 26 April 1.1. werd in de groote zaal van den R.K. Gildenbond een opvoering ge geven van het geestige tooneelspel »De Estaminée de Witte Katte» van de hand van Emiel Barbaix en Maurits Notte. Zondag had men niet over belang stelling te klagen, doch 's Maandags was de zaal slecht bezet. Alhoewel er in de bladen veel ophef van dit werk gemaakt is en men dit op den duur misschien als een beetje grootspraak zou zijn gaan beschou wen, durven wij hier gerust verklaren, dat niets te veel gezegd is en alle lof die reeds over de spelers geschreven werd hen ten volle toekomt. Dit spel dat gespeeld wordt door de leden van de tooneelclub »Ons Genoegen» van de Voogdij Stichting Huize Nazareth, bestaat uit een proloog en vijf bedrijven. Het proloog speelt zich af in een Capucijnen kerk, waar in een der hoeken het beeld van Sint Antonius staat. De vrouw van Baas Best, komt daar haar troost zoeken en de koster van St. Antonius, Br. Anto nius, krijgt de opdracht om de ziel van Baas Best te gaan redden, waar voor hij dan in strijd komt met den Duivel, welke tafereelen zich verder allen afspelen in een Vlaamsch stamineeke »De Witte Katte.» De toeschouwers hebben ten volle van het fraaie spel kunnen genieten. Vooral het sappige Vlaams zorgde dikwijls voor het humoristisch effect in ernstige scènes. Fraai waren ook de tafereelen tusschen Baas Best en den Duivel, doordat de tegenstelling tusschen den deftig gekleedden duivel en den eenvoudigen Baas Best zoo mooi tot uiting kwam door de deftige taal van eerstgenoemde en het platte Vlaams van den laatste. Helder wordt ons, door 't goede, dikwijls volmaakte spel der personen den strijd getoond om een menschen- ziel, waai bij de duivel geholpen wordt door de zucht naar geld van Baas Best en Br. Antonius geholpen wordt door de groote godsvrucht van Amelie de vrouw van Baas Best. Op buitengewoon aardige wijze is hier dan de diefstal van het geld van Baas Best zijn schoonbroer door heen geweven, waarbij het spel van de tusschenpersonen Frée, de geregelde herberg bezoeker, en Jelke, de bestolene ten volle tot zijn recht kon komen. Door den diefstal van het geld van Jefke, die natuurlijk Baas Best gepleegd heeft, zakt deze hoe langer hoe dieper en de duivel meent Baas Best reeds vast in zijn klauwen te hebben. Doch dan komt Br. An toniüs opdagen die hulp brengt, zij het dan ook door een omweg van allerlei komische scenes, waarbij 't oogen schijn lijk lijkt dat Baas Best hoe langer hoe dieper in den put die met goed gevolg den cursus voor Eerste Hulp bij ongelukken had beëindigd het embleem op zijn J.W. uniform bevestigd en diens voorbeeld aan anderen ter navolging aanbevolen. Gouden Bruiloft. Zaterdag 24 April 1.1. was 't feest in de St. Antoniusstraat, daar het echtpaar van Disseldorp-v. d. Bijl de dag herdacht dat het voor vijftig jaar in den echt vereenigd werd. Door een ijverig buurlcomitéwas de woning van het jubileerende echtpaar smaakvol versierd, terwijl voor de woning een prachtige eere- boog was opgesteld waarvan het ontwerp gemaakt was door den heer Jac. Bergmans. De buurtbewoners gaven tevens van hun medeleven met het huwe lijksfeest blijk door het uitsteken der vlaggen. De dag werd ingezet met een plechtige H. Mis in de St. Antonius- kerk, waarna voor de woning van het echtpaar een zanghulde van de [tijd, geld, een kwaad humeur, een verstelnaaister,daar Uw goed veel min der lijdt, en vooral Uw. gezondheid. De wasch aan „huis" is met een EASY niet langer een verschrikking meer. Een paar emmers warm water in de EASY, de wasch er in, de stekker in het contact en in zeer korten tijd is Uw wasch schoon. DE EASY IS HET TOPPUNT VAN EENVOUD, GEMAK EN COMFORT. Vraag vrijblijvend demonstratie aan den alleenvertegenwoordiger voor Waalwijk en omgeving. geraakt in zijn strijd om van het geld af te komen. De smeekbeden en rozenkransen van zijn vrouw Amelie scuijnen echter niet vergeefs geweest te zijn want na hevigen innerlijken strijd zegeviert bij Baas Best het rechten volgt een rouwmoedige bekeering van den reeds diep gevallen zondaar. De tooneelclub van huize Nazareth heelt velen weer twee genoegelijke en amusante avonden bezorgd. Huize Nazareth kan trotsch zijn dat het kan beschikken over een tooneelclub van we kunnen wel zeggen eerste klas kwaliteiten, die door hun spelers-talenten tevens een steun zijn gaan beteekenen voor het liefdewerk van de Voogdij Stichting Huize Nazareth te Tilburg. St. Clemens Jeugdvereeniging. Voor de St Clemens Jeugdver eeniging gaf Zondagavond de heer Bert Brugman een voorstelling met zijn bekend marionetten-theater. Hoewel de zaal vrij goed bezet was, viel toch uit dit bezoek, dat voornamelijk uit jeugdige personen bestond, wel af te leiden dat velen deze bijzondere vertooning be schouwden als een speciale jeugd attractie. Wij kunnen hen echter verzeke ren dat dergelijke voorstellingen, vooral als zij gegeven worden door een geroutineerd artist op dit ge bied als de heer Bert Brugman, voor de ouderen niet minder inte ressant en vermakelijk zijn als voor de jeugd. De opvoering van »De Toover- viool« een sprookjesachtige geschie denis in 10 tafereelen, werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. De heer Brugman, die zelf de verschillende poppen die hij ten tooneele voert heeft gesneden, toont in dit bijzondere vak een waar kunstenaar te zijn, terwijl hij ook buitengewoon talent bezit als voor drachtkunstenaar en humorist Aan mevrouw Brugman heeft hij hierbij een zeer begaaf Je assistente. Decor, belichting en verdere ondt-rdeelen der vertooning waren keurig in orde. De aardigste attractie tijdens deze opvoering was voorzeker het bezoek en de toespraken van Prinses Juliana en Prins Bernhard, die uitstekend getypeerd werden, niet het minst wat hun stem en uitspraak betreft. Tijdens een der korte pauze's werd door den directeur den Wel- eerw. heer kapelaan Allard aan den Jonge Wachter M. v. Brunschot, bruidjes plaats had bij welke ge legenheid de jongedame Netje Slaats het gouden paar toesprak, gepaard gaande met de aanbieding van een lraaie bloemenmand. Om half een volgde de huldiging door 't buurlcomité, bij monde van den heer T. v. d. Heijden, die in geestige woorden het echtpaar geluk wenschte met 't zeldzame jubileum. Namens de buurtbewoners bood spr. daarna als stoffelijk blijk van genegenheid 't jubileerend echtpaar twee fraaie leunstoelen aan en een geschenk onder couvert hetgeen onder dank aanvaard werd. Van de receptie die om een uur volgde werd een druk gebiuik ge maakt. Under meer merkten wij op Burgemeester Moonen, Pastoor Ver. hagen, de heeren van Delft en van Imneeck en een deputatie leerlingen van de Teekenschool, waaraan de bruid lange jaren als concierge is werkzaam geweest. Um half acht 's avonds kwam de harmonie »St. Crispijn»'n serenade brengen waarna werd opgetrokken naar het feestlokaal in de zaal van »De Lindeboom». Gezellig ging het er hier naar toe. Er werd voorgedragen, gezongen en geklonken en gedanst terwijl de vreugde ten top steeg toen ook het echtpaar zich nog even liet zien Ook wij wenschen Gerrit vanaf deze plaats nog vele jaren van geluk en voorspoed aan de zijde van zijn trouwe gade Trui en zeggen evenals burgemeesterMoonen op dereceptie: tot over vijf jaar. H. E. C.-avond. H.E.C. heeft het afgeloopen sei zoen Zaterdag jl. besloten met een tooneel-avond, welke een schitterend succes geworden is. Deze was ook toegankelijk gesteld voor de ouders der leden, supporters en donateurs, waarvan velen aan den oproep gehoor gegeven, hoewel er verschil lende factoren waren, die een nog grooter aantal bezoekers verhinder den. De veel misbruikte term dat de bezoekers voldaan huiswaarts keer. den, kunnen we hier met volle recht plaatsen. Van half acht tot half een werd een programma algedraaid dat bij allen insloeg. Er was vooreen bonte afwisseling gezorgd, zoodat bet eene nummer al meer succes had dan het andere. Het optreden van het duo Klijn was af. De verschillende nummers werden prachtig vertolkt en hadden een dankbaar gehoor. Na enkele soli werd voor de pauze de klucht opgevoerd »Amor in de Roode Kater.» In deze een.acter heeft „O. O. Giets bijzonders gepresteerd, zoo natuurgetrouw wer den de diverse komische scènes weergegeven, dat de aanwezigen niet lachten, maar brulden. Dit was werke ijk de clou van de avond. Het optreden van Oome Jaap met het rad van avontuur had ook veel bijval. Door de prachtige prijzen ging deze loterij er in als koek. Met spanning werd de beweging van het rad gevolgd en ontstonden er nog vele lachwekkende situaties. Ook de Eerw. Adviseur, Kap. Völker, die den geheelen avond aan wezig was, had tiet geluk een hoofd prijs te trekken. Deze werd echter weer opnieuw ter verloting aange boden, welke sympathieke daad ten zeerste geapprecieerd werd. Kapelaan Völker maakte van deze gelegenheid gebruik de aanwezigen met een hartelijk, opwekkend woord toe te spreken, waarbij hij allen aanspoorde de R K. V. V. »H. E. C.» zooveel mogelijk te steunen. Een pol.tieke potpourri, welke het programma sloot, had nog een uit bundig succes. In de geheele zaal zat een uitstekende stemming, zoo dat het scheidingsuur nog veel te vroeg was aangebroken. Het dankwoord dat de Voorzitter aan de verschillende medewerkers bracht, was dubbel en d%ars ver diend en had ieders instemming. Rest nog te vermelden dat de heer v. Boxtel aan de vereeniging H. E. C. een keurige ontvangst bereid had en populaire accordeonmuziek hel geheel opluisterde. DIEFSTAL. Vrijdagavond 1.1. werd uit de luxe auto van den heer W. K. alhier, die geparkeerd stond nabij de haven, het nummerbewijs en de wegenkaart ge stolen. Wat de daders met de gestolen voorwerpen voor hebben is een raad sel, of het moet zijn dat de diefstal ge schiedt is uit wraak of baldadigheid. De politie heeft de zaak in onderzoek, doch van de dader^ is nog niets be kend. BIOSCOPEN. «THEATER MUSIS SACRUM« »De Fabrieksbaas« Chris Bennet, de hoofdopzichter van de Balding Staalfabriek, kan perfect met het werkvolk omgaan en dwingt respect af door zijn veelomvattende vakkennis. Daarom benoemt men hem tot mede-direc teur, een promotie, waardoor Tanahill, de neef van den directeur, zich sterk achteruitgesteld voelt. Hij is tot Chris'ondergang besloten en zijn secretaresse helpt hem ijverig daarin mede. Van dit oogenblik af, gaan er in de fabriek dingen gebeuren, die anders nooit voorvielen. Er breekt tenslotte oproer uit en er komt een gevecht, waarin Chris neergemokerd wordt door zijn eigen kameraden, die dan te weten komen, dat hij nog steeds hun vriend was, doch dat Tanahill een Judasrol heeft gespeeld. Deze krijgt dan ook zijn loon. Het is een goede stevige sensatie-speelfilm, waarin voor menigeen een lesje ligt. Ook de karakterteekening is uitnemend ge lukt. Barton MacLane speelt »de fabrieksbaas«, zooals de film is genoemd. Dorothy Peterson is de vrouw van den fabrieksbaas, die zich in al de grootheid van haar man niet kan schikken en tenslotte gelijk blijkt te hebben. Een hoogst amusant bijprogramma completeert dit zeer geslaagde popu- laire programma. Verlengde contingenteeringen De Ned. Staatscourant No. 79, bevat de Kon. besluiten waarbij de contingenteeringen vanmetaaldraad- gloeilampen en van touw een jaar worden verlengd en de contingen- teering van schoeisel en leestklaar schoenwerk voor zes maanden. Samenwerking van V.V.V. Door den Commissaris der Ko. KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 22l3 's-HERTOGENBOSCH. Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheelboven- of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken of kies van tand Verdere prijzen in overeenstemming met üe tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van y12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins, dag, Donderdag en Vrijuag van 7 9 uur. MONDONDERZOEK KOSTELOOS. BEHANUELING 11 S L 11 EN 0 DOOR Tan u a kis. Aannemer door werkloozen met steenen bekogeld. Maandagmiddag omstreeks 12 uur hebben zicb ernstige ongeiegeiuhe- deu voorgedaan bij den üouw van eenige woningen aan üe Balistraat, nabij den Maastrichlschenweg te Den Bosch. Een vijiliglal werkloozen probeer den de üaar werkenue aibeiueisle bewegen het werk neer te leggen. De aannemer van liet wei koe neer v. d. Zande, verzoent de werkloozen heen te gaan en toen üeze niet aan dit verzoek voideüeu, ontstond er een twist, die zóó boog liep, dat eenige werkloozen den aannemer met steenen bekogelden. Een van de steenen trof den heer Van de Zande aan het booid. De heer Van de Zauüe zakte bewuste loos ineen. Hij bad een ernstige hoofdwonde bekomen en bet bleek noouzakelijk, dal geneeskundige bulp werü ingeroepen. De bebaiideienue geneesheer con stateerde, dat de aannemer een schedeibasislracluur had opgeloo- pen. De gelroilene werd naai het Groot Ziekengastbuu vervoerd en üaar opgenomen. De politie heeft de zaak in on derzoek en tracht den dader op te sporen. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag 1 Mei zal voor Katholiek Raamsdonksveer een feestdag wor den. Het zal den dag herdenken, dat voor 25 jaar de R.K. Jongens school werd geopend en onder lei ding werd gesteld van de Eerwaarde Fraters van Tilburg. Uok het 25- jarig bestaan van bet Fratershuis wordt dan herdacht. Het ontstaan van de Fraterschool van het Veer houdt verband met het 40 jarig priesterfeest van den Hoogeerwaarden Heer Mgr. Joh. van Brussel, die destijds pastoor was van het Veer en Deken van het Dekenaat Geertruiden berg. Toen enkele heeren van het Kerk bestuur gingen hooren welk ge. schenk Monseigneur het lietst zou hebben, wenschte hij een nieuwen preekstoel. De verfraaiing vaD de Kerk had hem steeds zeer na aan het hart gelegen. Een schoon ont. werp en teekening van den preek stoel was reeds in zijn bezit van den bekenden beeldbouwer uit den Bosch H. van der Geld. Het kerk bestuur vergaderde zonder den Jubilaris en kwam tot een veel royaler geschenk wat veel harder noodig was maar ook ontzettend veel meer geld kostte. Er moest een bijzondere Jongensschool ko men. Door de leden van het kerk. «v... bestuur en nog enkele notabelen ningin in Noordbrabant is benoemd werd een groote som bijeen gebracht^ tot lid der commissie, die tot taak zal hebben het concept van een statuut voor samenwerking van vereenigingen voor vreemdelingen verkeer in die provincie te ontwer pen, de heer J. Verwiel, burgemees ter van Oisterwijk. Voorts hebben in deze commissie zitting de heeren G. Bergmans te 's-Hertogenbosch, L. G. de Wijs te Tilburg, mr. F. A. J. M. Smits te Breda en O. P. van der Klei te Oisterwyk. waardoor de oprichting al werd verzekerd. Dit werd Monseigneur aangeboden en voor het nog tekort- komende bedrag heeft hij zelf nog hard geijverd. De school kwam er en men zou trachten de leiding van de school op te dragen aan de Fraters van Tilburg. Ook ditgelukte en 1 Mei 1912 werd de school plechlig ingezegend door Monseig neur zelf en eveneens het Fraterhuis dat bij de school was bijgebouwd. Met drie Fraters waarvan twee

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5