Musis Sacrum KERKNIEUWS. SPORT, BURGERLIJKE STAND. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. SJEF SARS NELLY DE RUIJTER Notaris A. Schaap op f1900.-- EEN AVOND IN OE OPERA. naar Rotterdam Voetbalwedstrijd Per pers. f 1.50. frateronderwijzers en dertig leerlin gen werd de school begonnen. Frater Florentianus was Directeur van het Fraterhuis en hoofd der school. De school telt nu 350 leerlingen en 8 onderwijzers waarvan 5 fraters en 3 leeken. De achtereenvolgende Directeuren waren na Frater Flo rentianus: Paternus, Alexis, Chris- topkorus en nu weer Frater Pater nus, terwijl Frater Alfried nu Hoofd der school is. Van deze directeuren zijn Floren tianus en Christophorus overleden. Het zal voor vele oud leerlingen een genoegen zijn hun oud-leermeesters nog eens terug te zien en de hand te kunnen drukken, want verschil lende zullen op dien dag hier aan wezig zijn. Deze dag zal voor de Fraters ongetwijfeld een dag worden van groote voldoening en het zal hun aan belangstelling en waardeering niet ontbreken. Immers de Veere naren dragen de Fraters een goed hart toe. De Fraters hebben zich op het Veer zeer bemind gemaakt, en ieder weet dat zij zich geheel geven voor de school. Niets is hun te veel als het er op aan komt de jongens te leeren of hun een plezier te doen en de jongens houden van de Fraters. Ook vele ouderen hebben hun bereidwilligheid en hartelijkheid ondervonden en weten dat ze voor iedereen klaar staan. Wij wenschen dan ook bestuur, Fraters onderwijzers en jongens een prettigen dag toe. Het feestprogramma ziet er als volgt uit: De dag begint met met een H. Mis waaronder algemeene H. Communie van de jongens. 9'/, uur v.m. Plechtige H. Mis met assistentie uit dankbaarheid en ge zongen door de jongens van de school. ll'/j -12'/, uur Receptiewaar onder aanbieding van het geschenk van de parochie. 3 uur n m. Kinderhulde op de speelplaats. 6 uur n.m. Serenade door de Kon. Erk. Harmonie »De Eendracht.» Ook vernemen we nog dat de oud-leerlingen een passende ver siering zullen aanbrengen en dat later nogeenige voorstellingen zullen gegeven worden voor de leerlingen en hun ouders. De arbeider v M. uit Ooster hout werd alhier aangehouden, omdat hij wegen? overtreding van de Rijksbelastingwet nog 14 dagen hechtenisstraf te goed han. Hij werd op transport gesteld naar Breda om de straf uit te zitten. Door de marechaussee is aan gehouden zekere C. v. A. die voor smokkelerij vanuit België nog een maand gevangenisstraf te goed had. Voor het ondergaan van zijn straf is hij naar Breda overgebracht. Bij een winkelier in deze ge meente werd een valsche rijksdaal der in betaling gegeven. Daar het muntstuk buitengewoon zorgvuldig was nagemaakt, kwam men te laat tot de ontdekking om den schuldige te achterhalen, zoodat nu de winke lier met de schade zit te kijken. In den nacht van Zondag op Maandag is inbraak gepleegd bij den broodbakker J S. v. D., bij welke gelegenheid door de daders drie flesschen wijn en een hoeveelheid andere etenswaren werden veroberd. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken, dat de daders met zessen zijn geweest, en wel vijf uit Wagen berg en een uit Raamsdonksveer. Allen zijn gearresteerd. Een paar meenden hun daad nog te kunnen ontkennen, doch bij nader verhoor vielen ook zij weldra door de mand. Tegen hen is procesverbaal opge maakt. Zij zullen nu wel spijt hebben van den duren wijn die ze gedron ken hebben. De onvermengde margarine is in het tijdvak van 26 April tot en met 8 Mei a s. verkrijgbaar bij de volgende winkeliers F. M. Rooij ackers, M Timmermans, P. van Leeuwen en E. M. van Seters. De Nederlandschs bedevaart te Rome. In de St. Ignatius-Kerk te Rome, heeft Zondagmorgen Z.H. Exc. Mgr. dr. J. Smit een plechtige Hoogmis op gedragen voor de deelnemers aan de Nederlandsche nationale bedevaart, waaraan ook pastoor Heezemans deelneemt. De pastoor van Bloemen- daal, de ZeerEerw. HeerL. Willen- borg, hield de predicatie. Des avonds celebreerde de Bisschop van het Bossche diocees Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, in dezelfde kerk het Lof. Maandagmorgen was de H. Mis in de Catacomben een bijzonder indrukwekkende plechtigheid. Zij werd opgedragen in de Catacomben van St. Calixtus, door mgr. Diepen en alle pelgrims naderden in deze sinds de eerste Christenheid gehei ligde plaats, ter H. Tafel. Maandagmiddag heeft het gezel schap een rondrit gemaakt door de stad, waarbij het einddoel was het kerkhof bij de St Pieter, waar o.m. mgr. Schaepman begraven ligt. Als een hulde aan de nagedachtenis van den Nederlandschen Katholieken staatsman, werd op zijn graf een krans gelegd. MGR. DIEPEN BIJ Z. H. DEN PAUS. Men seint uit Rome aan de Maas bode: Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bis schop van 's-Hertogenbosch, werd he den door Z. H. den Paus in particulie re audiëntie ontvangen. AUDIëNTIE NEDERLANDSCHE BEDEVAART BIJ DEN PAUS. Het A.N.P. meldt uit Rome 26 dezer: Zaterdagmiddag werd in de ruime zaal boven het voorportaal van Sint Pieter, de Aula della benedizione, de Nederlandsche nationale bedevaart door den Paus in audiëntie ontvangen. Tegenwoordig waren de bisschop van 's-Hertogenbosch, mgr. A. F. Die pen, die de bedevaart leidt, mgr. dr. J. O. Smit, mgr. dr. B. J. Eras, procurator van het Nederlandsche episcopaat en rector van het Nederlandsche Priester college te Rome, verschillende leden van het Comité voor bedevaarten, o.a. de president deken Meier, de directeur jhr. G. Ruijs de Beerenbrouck, pastoor Willenborg, de heeren Wiegering, ba ron van Wijnberger, Stieger, de direc teur van het reisbureau Liffers, verder de bijna 200 (o.w. pastoor Heezemans) pelgrims onder leiding van P. Rutten en andere Nederlandsche geestelijken, die de pelgrims op hun tochten door Rome vergezellen. Aan dezelfde audiëntie werd deelge nomen door 1700 jonggehuwde paar tjes uit Italië en buitenland, door de Vereen, der r.k. pers uit België, een groep Belgische, Duitsche, Oostenrijk- sche en Zwitsersche pelgrims, allen te zamen ruim 4000 personen. De paus werd op de sedia gestatoria binnengedragen onder het luide gejuich der aanwezigen. Van den troon af sprak hij eerst een woord van welkom en ze gening aan de zoo talrijke jonggehuw den, de grondleggers van 1700 nieuwe families, om zich dan in het Fransch te richten tot de pelgrims uit de verschil lende landen en naties. De Paus was verheugd, zoovele van de meest ver scheiden geloovigen voor zich te zien en hun zijn zegen te kunnen schenken op een oogenblik, dat de wereld zoo zeer behoefte heeft aan Gods zegen, om te geraken uit de zoo zware, wreede en droevige moeilijkheden. Daarom zeide hij den zegen te schenken aan alle aan wezigen, opdat zij hem zouden uitdra gen zoo ver mogelijk naar alle landen en volken die zij vertegenwoordigen. Hij verzocht den pelgrims, dat zij hier bij zelf zouden voegen hunne bijdrage van het gebed, opdat het christelijk le ven steeds meer moge bloeien in hen- zelven en in hunne omgeving. „Moge deze mijn zegen u vergezel len, niet alleen de dagen van uw ver blijf in de eeuwige stad, maar ook wan neer gij weder in uwe landen, groote en kleine, waar gij ook gaan moogt, zult zijn teruggekeerd en moge hij bij u blijven al de dagen van uw leven." Hierna zong hij met luide stemme de zegeningsformule en verliet, gezeten op de sedia, na eerst nog een stroof van het „Aan u, o koning der eeuwen", door de Nederlanders gezongen, te hebben aangehoord, de zaal, voortdu rend geestdriftig toegejuicht door de pelgrims. H WAALWIJK Heden- en Donderdagavond 8,30 uur Theater Musis Sacrum »De Fabrieksbaas«. W.G.V. Donderdag van 5.15 6.30 uur Adspiranten I, van 6.30 7.45 uur Adspiranten III en van 8.30—10 uur leden. Donderdag 8 uur repetitie Ge mengd Koor O. en V. i. d. eetzaal. »De Eendracht« en »W.C.B.« Vrijdagavond van half zeven tot acht uur inkorven duiven voor wedvlucht vanuit Halle. Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur inkorven oefenvlucht vanuit Breda. Vrijdag 8 uur Luxor Bioscoop. »Catharina de Kleine«. Vrijdag Theater-Musis Sacrum, »Een avond in de Opera«. Zaterdag 1.30—2.45 uur Dames aspiranten Gymn. Vereen. K. en V. Gymnastieklokaal Stationsstraat. DRUNEN SPORTERS. Zwaluw 2Sporters 12. ST. JOACHIMSMOER. Blauw-Wit. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Be Ready. WASPIK. DUIVENSPORT. WAALWIJK. „EENDRACHT". Zondag hield de Postdujvenvereeni- ging de Eendracht een wedvlucht vanuit Vilvoorde met den volgenden uitslag, los 8.30 uur wind N.W. Chr. v. Heeswyk 1 22; A. v. Eyck 2 17 45; J. v. Bladel 3; C. Broumels 4 35 41; Fr. v. Woensel 5 19 30; C. Ver buist 6 25 26 32 38 47; J. van Dongen 7 27 28 34 39; J. Kipping 8; P. Schoe mans 9 21; J. Leijten 10 44; P. van der Velden 11 14 24 40 51; G. v. Huiten 12 29; P. Luchters 13 en eerste overduif; Fr. Schoemans 15 18; J. Schoenians 16 23 36; D. v. d. Boomgaard 20 31 43; C. Witlox 33 37 42; A. Stokwielder 46 48 49 50. W. B. C. De Waalwijksche Concourshond hield Zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde Afstand 98 K.M. Duiven los om 8.30 uur v.m. De prijzen werden behaald als volgt M. Leijtens 1 5 42; C. Hamers 2 6 14 61; J. de Peffer 3 8 40; Th. v. d. Geldt 4 36 81; A. v. Hilst 7 56 68; J. Sleen- hof 9 20 74 75; H. Pullens 10 72 76; J. v. Veldhoven 11 13 44 46; J. Verhagen 12 22 52 73; P. v. Helvoirt 15 51 62 /8; H. v. d. Wiel 16 45 64 80; A. Stam 17 31; P. v. d. Houdt 18 67; J. v. Hiel 19; J. v. Engelen 21 25 32 33 57 en eerste overduif; Th. de Ronde 23; lh. Duy- vekam 24 48; G. J. Schoemans 26 30 35 66 69 79; A. Verhoeven 27 28 41 65; P. L. Pullens 29 53 54 55 60; A. Stryk 34 50; A. v. d. Hoven 43 47 77; A. v. Eethen 49; J. de Wit 58; J. v. Bokho ven 59 63; L. v. Gelder 70; W. v. Bok hoven 71. CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Lucht vaart", gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht vanuit Vilvoorde, waarby de eerste duif geconstateerd werd om 10.11.29 en de laatste prijswinnende duif om 10.48.43 en waarvan de uitslag als volgt luidt: J. Meter 1 9 30; J. de Jong 2 11 12 23; P. de Boon 3 16; St. van Peer 4 5; E. Haverhals 6; H. Vos 7 20; H. Spie- rings 8 10; Gebr. van Onzenoort 13 17; P. Nieuwenhuizen 14; J. Versteeg lo 18 26; H. Dalmeyer 19 21 27; J. Nieuwen huizen 22 31; C. Rosenbrand 24; A. Spierings 25; B. Hartman 28; C. \erhu- gen 29. Eerste overduif J. Versteeg. Aangetoonde duiven: J. de Jong; I de Roon; H. Spierings; Gebr. van On zenoort en H. Dalmeyer. A.s. Zondag wordt een wedvlucht vanaf Halle gehouden. RAAMSDONKSVEER. Door de combinatie van Postduiven- vereenigingen G.O. werd j.l. Zondag een wedvlucht gehouden vanuit Mons in België. Afstand 151 K.M. De prijzen werden als volgt toegekend H. Verschuren 1 53; Fr. Hanegraat - 3 4 29 36 51 58; Joh Heere 5_12 44; Math, de Ruijter 6; C. de Bont 10 32 33; A. de Gast 8 43 60; P. Keyzers 9 17 63 67; A. M. Theuns 11 37 41; J. Ka™P 13; P. Heijmans 14; C. Blok 15; Gebr. Joore 16 59; J. van Erp 18; P. Damen 19 35 55 56; G. van Wietmarslhen 20 22 65; J. van Strien 21 48 54; L van Diem 23 47; G. Sweep 24; Th. Hane- graaf 25; P. Broeders 26; Nic. van den Bosch 27; J. Berge 28 38; C. Hommel 30 42 64; C. Krooswijk 31; L. Snoek 34; J. van der Pluijm 40; A. Bloks 3J; B. Oomen 45; A. de Vries 46; M. de- Jong 49; M. Oomen 50; A. Verschouwen 52; P. Fens 57; C. Pimjjsten 61 62; Gebr. de Bost 66. Eerste prijswinnende duif om 10.58.35. Laatste prijswinnende duif om 12.58.56. De eereprijs, voor de eerste twee getoonde duiven werd ver diend door Fr. Hanegraaf met 2 en 3. KORFBAL. K.I.O.L. De korfbalvereniging KIOL speelde op eigen terrein voor de Altena-compe- titie tegen HKC uit Boven Hardinxveld, welke wedstrijd in een gelijk spel 1—1 eindigde. RAAMSDONK SPRANG-CAPELLE. Over de maand Maart 1937. Geboorten: Teunis Mari zv. A. Vqs en T. van Campen Anne zv. Sj. van der Galien en J. C. de Geus Leendert zv. A. F. Versteeg en J. Werther Johanna Frederika dv. H. J. Aberson en P. Drost Antonie zv. N. C. Kleinloog en M. W. de Bie Jozef Waltherus zv. G. L. J. Akkermans en A. M. van der Zanden Johanna Cornelia dv. J. L. Koenen en A. M. v. Peer Adriaan Marinus zv. P. J. Rijken en D. J. den Hollander. HuwelijkenJ. de Rooy 22 jaar en St. v. Oers 30 jaar P. J. Sprangers 23 jaar en J. Rijken 21 jaar H. de Koning 32 jaar en A. de Graaf 29 jaar. Overleden: G. Verhagen 59 jaar echtg. van G. H. Werther H. Glavimans 63 jaar echtgen. van N. Ramstijn C. A. Ophorst 25 jaar zv. A. Ophorst en A. Groeneveld H. J. v. Dongen 13 mnd. dv. M. A. v. Dongen en H. J. v. Dongen Th. Haverhals 82 jaar weduwn. van A. van Zeist Janna Dieleman 70 jaar echtgn. v. A. Dees C. J. Sulsters 57 jaar wed. van M. P. Nieuwenhuizen J. Mesch 68 jaar wed. van Chr. Fl. v. d. Hoeven. Uit Spanje De laatste berichten wijzen op voortdurenden vooruitgang der nationalisten. Ook Valencia de zetel der roode regeering is krachtig onder vuur genomen. Aan het Baskenfront is Erbar bezet en vervolgens Marquinia en is Guernica de oude hoofdstad bijna geheel in puin geschoten. Men verwacht elk oogenblik de bezetting van Bilbao. Hooge bezoekers Eden de Engelsche minister van buitenlandsche zaken heeft Brussel bezocht en besprekingen met van Zeeland gevoerd. Na Schnussnich is nu Goering te Rome aangekomen. Van het verhandelde lekt niets uit. GETRÖUWD en Waalwijk, 28 April 1937. Café »De Korenbeurs« Grootestraat 198. te Waalwijk, bericht dat het Winkel en woonhuis te Waalwijk van Mej. E J. VAN KEMPEN is ingezet Toeslag Dinsdag 4 Mei 1937 's nam. 7 uur in café M. KLIJN te Waalwijk. Vrijdag. Zaterdag, Zondag, Maandag a.s. BROTHERS Het trio van zot ternij in eenlach- sctilager van groot formaat. Brilliante lach scènes, prachtige songs, schitterende dansen, onbedaarlijke lachfilm I A.s. ZONDAG 2 MEI A. MULDERS-SARS Telefoon 141 Stationsstraat - WAALWIJK Kleine Sporters-zege! De groote match werd in Vught gespeeld op het Zwaluwen-terrein. De scheidsrechter Durieux bleek vervangen te zijn door scheidsrechter Waals. Sporters trappen af met de wind in den rug. De ploegen gaan tegen elkaar op en het is een aaneenschakeling van kansen, doorbraken, pech cn prachtkansen missen. Belde elftallen ontkomen zeer gunstig aan ge vaarlijke momenten. Belden houden hun lijst blanco en rust gaat met een 00 stand in. Na de rust wordt hetzelfde spel herval en dreigen Sporters even ingesloten te worden. Het wordt buitengewoon spannend. Krachtige aanvallen van belde zijden en dan een goed opgezette Zwaluw2 aanval en de mldhalf neemt met een goede goal de leiding voor Vught. Sporters zetten alles op alles. Een prachtkans mislukt, een nieuwe komt en met een rustig tikje weet de Sporters-linksbuiten de stand op 11 te brengen. Nog geen drie minuten daarna andermaal een goede aanval en de linksbinnen scoort 12. Sporters nemen een meer verdedigende hou ding, doch trachten tot op het laatste moment hun kansen te benuten. Zwaluw 2 mis nog een inooie kans en dan ls het einde daar met een mooie 21 zege voor Sporters. Gelijk spel was de juiste verhouding geweest. I)e punten zijn Sporters bijzonder welkom. Het verzekerd hun de eerste plaats op de ranglijst en daarmede haar groote kampioenskans. Nog een wedstrijd wacht hun in Boxtel, doch van een eerste plaats zijn zij thans reeds ver zekerd. Deze uitslag heeft vele bange zenuw achtige supporters gerust gesteld. Zoudag j.l. speelden de Blauw-Witters in eigen home tegen SSS 2 uit Udenhout. Het is de jon gens van Smulders gelukt, de kampioenscandl- daten met een 31 nederlaag huiswaarts te zenden. Blauw-Wit speelde vóór rust met wind in de rug, en toont zich verreweg de meerdere. Door twee doelpunten van den centervoor heeft Blauw- Wit zich een stevige voorsprong verzekerd, met welke stand rust intreed 20. Direct na half time wordt weer flink aangepakt, en onvermoeid tornen onze jongens tegen de wind op, tot ze hun zwoegen beloond zien. Met een fraaie voor zet van den linksbuiten talmt onze rechtsbinnen geen oognblik en jaagt de bal ineens met een zuiver geplaatst schot langs den keeper. Een schitterend doelpunt, onhoudbaar! Dit schijnt een stimulance voor de gasten. Doch onze ach terhoede staat als een rots in de branding. Even voor het einde weten de gasten de eer te redden, waarna de scheidsrechter het eindsignaal deed klinken. Op werkelijk fraaie wijze hebben de Boys hun laatste uitwedstrijd beëindigd. Met niet minder dan 50 hebben zij Virtus 3 in eigen huls een les gegeven. Gedurende den geheelen wedstrijd hebben zij een meerderheid gedemon streerd, doch eerst na de rust werden de doel punten gemaakt. Be Ready 1 deed keurig werk en versloeg de leider der afdeeling met 31. Dat gaat boven veler verwachting. Het tweede elftal deed niet voor hen onder en wist de beide punten mede uit Made tegen Quick 2, huiswaarts te brengen. WSC 2SNP 2 7—0. Blijkbaar aangemoedigd door de 70 over winning welke ons eerste elftal onlangs op HVV 2 wist te behalen, trok ons tweede elftal vorige Zondag te veld tegen SNP 2. Onze reserves bleken ir. topvorm te zijn. Dit verhoogde de aantrekke lijkheid van het spel niet buiten mate, doch bet regelmatig produceeren van doelpunten hield t publiek in een milde stemming. Daarnaast zag men SNP 2 zich tot het uiterste inspannen om althans de eer te redden. Doch ook dit werd hen niet toegestaan. Zoo kwam dan het einde van deze match met een 70 zege voor onz# reserves. DONGEN 2—WASPIK 3—1. De hoop dat we ln Dongen gelegenheid zouden kt ij gen revanche te nemen over de nederlaag welke de ftastheeren op ons veld ons toebrachten is volkomen ljdel gebleken. In het veld tornde ons team heel aardig tegen de gastlieeren op en liet scheen of er oogenblikken van een zeker overwicht onzerzijds waren, totdat aan onzen kant op geheel onverwachte en onnoodige wijze ten doelpunt werd gemaakt. De thuisclub had de leiding en wist die voor de rust nog met een doelpunt te vergrooten. Onzerzijds werd alles gedaan om de achterstand te verkleinen en we slaagden daar dan ook in, door Schapers. Het mocht niet baten. Dongen 2 deponeerde nummer drie in het net en daarmee kwam het einde. De elfmeter-schop die Dongen 2 zich zag toege wezen voor de wijze waarop onze doelman een Dongen 2-speler afhield, bewijst dat men ook hierbij met beleid te werk moet gaan. KAAMSDONKSVEER VEERSCHE BOYS—UNO ANIMO 4—2. Al heeft Uno Animo tenslotte het loodje moeten leggen, zij hebben zich waardige tegenstanders getoond. Vooral in de eerste helft viel nu en dan een staaltje van fijn weldoordacht voetba» te bewonderen. Zij beschikken over voldoende technische schooling, en een meestal Juist toe gepaste tactiek, maar niet over voldoende élan, waar het de aanvalslinie betrof. Een en ander belette echter niet dat toch nog tweemaal onze achterhoede werd verschalkt, en evenzooveel doelpunten werden gescoord. DAMMEN. W.D.V. De deze week voortgezette onderlinge compe titie van onze plaatselijke damverceniging W.D.V. brachten de volgende uitslagen: Groep I. v. d. HammenF. Hollemans 20 H. Brouwers— D. Verhagen 0—2 Groep II. F. v. d. GouwA. Hollemans 02 H. Hulst—P. Berriotte 1—1 Door de overwinning van D. Verhagen is deze kampioen geworden. Proficiat 1 Vnn 17 tot en met 23 April '37. Geboren: Franclscus Jac. z.v. Franciscus Oerlcmans en Johanna A. van Dongen. Jacobus M. z.v. Jacobus M. van Strien en Hendrica M. Vissers Trijntje d.v. Wobbe Oost cn Tietje de Boer. Gehuwd: Adam M. M. Bouwens, oud 21 jaar en Anna C. NIessen, oud 28 jaar Matheus P. Meulemans, oud 23 jaar en Cornelia P. F. Gommers, oud 21 jaar Theodorus P. H. Gijsman, oud 30 jaar en Maria A. C. van Kuijk, oud 30 jaar. Overleden Simon Joh. Lankluiijzen, wedr. van Margrieta J. Knaap, oud 82 jaren.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6