2 DRUKWERK r i 4 v# GEMENGD NIEUWS tfF s- 4 Muziekfeesten Koninklijk Muziekgezelschap „Euphonia", Kaatsheuvel. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten 'V ,m ft ft/ w -• «5 S' jL y f ft v n ifiSk M „De Echo van het Zuiden" om rechtsomkeert te maken, om mis schien op tijd te kunnen terug zijn. Het besluit, dat Nederland geen re clame moet maken voor buitenlandsch bezoek, omdat het er niet op berekend is! Er zijn voor den wedstrijd Holland- België meer dan duizend valsche toe gangsbewijzen staanplaatsen van een gulden, die voor drie a vier gulden zijn verkocht in omloop gebracht. Honderden menschen, die volkomen te goeder trouw bleken, werden gedu peerd. Zij hadden voor plaatsen van een gulden drie of vier gulden betaald en nu werden zij heengezonden. In Amsterdam zijn 16 opkoopers ge arresteerd, die hierbij betrokken waren. De kaarten zijn in Antwerpen ge drukt. FABRICAGE VAN MELKWOL IN NEDERLAND? Naar het Hbld. meldt is een consor tium gevormd tusschen de Snia Ciscosa te Milaan, comm. Antonio Ferretti te Milaan (de uitvinder van „Lanital"), N.V. ,,Lyempf" te Leeuwarden en de N.V. Leo de Winter Co. te Amster dam, met het doel de bereiding van textiel-caseine in West-Europa, als mede de fabricatie van „Lanital" in Nederland door te voeren. De laatst genoemde firma's zijn reeds met de al- gemeene voorbereiding begonnen. De bedoeling is bij de uitvoering in de eerste plaats de Nederlandsche zui velindustrie ten volle de gelegenheid te geven zooveel mogelijk grondstoffen voor de „Lanital te leveren, tot welk doel reeds contact is gezocht met en de medewerking is verkregen van eenige belangrijke, zoowel coöperatieve als particuliere zuivelfabrieken. BELEEDIGING VAN MINISTER VAN SCHAIK? De Hooge Raad wees arrest in zake een beroep van A. J. Meyer, leider van het „Nederlandsche Volksfascisme", wonende te Oisterwijk, tegen een ar rest van het gerechtshof te 's-Hertogen- bosch, waarbij hij wegens beleediging van minister van Schaik, in het blad „Zwart Front", is veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 maand. Op grond van onvoldoende motivee ring van het arrest, heeft de Hooge Raad dit vernietigd en de zaak verwe zen naar het gerechtshof te 's-Graven- hage. DE N.S.B. GAAT OP DE HELLING. Bij de opening van het nieuwe kring huis te Utrecht heeft ir. Mussert mede gedeeld, dat als de verkiezingen achter den rug zijn, de N.S.B. op de helling gaat om te worden nagezien, aldus meldt het „Vad." En dan zullen wij, fcei hij, ieder die wel in naam bij ons behoort, maar voor de instandhouding der beweging metterdaad geen, of on voldoende krachten schenkt, van ons weten af te snijden, want ballast kun nen wij in de N.S.B. niet langer ge bruiken. Liever slechts een corps van ettelijke duizenden, maar dan ook een „keurcorps dan een verzameling van tienduizenden, waar wij letterlijk niets aan hebben, omdat zij voor de bewe ging zelve niemendal doen. Deze zul len, als wij de beweging op de helling onder handen nemen, wel komen uit te vallen. De vlaggen uit! Nog slechts een paar dagen schei den ons van de groote muziekfeesten, die georganiseerd worden ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van het Muziekgezelschap Euphonia, tevens ter heugelijke herdenking van het feit, dat het gezelschap dan reeds 30 jaren ge leden, het praedicaat „Koninklijk" ver wierf. In ons vorig nummer gaven wij de namen van de heeren die zitting na men in de verschillende comité'è die 't feest voorbereidden. Het zal velen, vooral de jongeren in teresseeren, hoe 't Muziek Gezelschap, dat gedurende een periode van 60 ja ren Kaatsheuvel's lief en leed mee maakte, en waarin verschillende ge slachten uitsluitend hun ontspanning vonden, ontstaan is. Het voorwoord door den Voorzitter van Euphonia in den feestgids, die jammer genoeg steeds te weinig gelezen wordt, deelt ons dien aangaande mede, dat Euphonia is voortgekomen uit het oude gilde van St. Jan, dat in 1940 a.s. haar eeuwfeest zou herdacht hebben en die in 1875 be sloot om het corps „blazers", dat bij medaille van Hare Majesteit de Ko ningin. Het is in de geschiedenis van „Euphonia" wel de meest schitterende prestatie geweest, deze onderscheiding in Amsterdam te behalen. Naar aanleiding van deze roemrijke gebeurtenis werd aan het gezelschap op 8 Februari 1908 door Hare Majesteit de Koningin het voorrecht verleend om het praedicaat „Koninklijke" voor haar naam te voeren. Naast de deelname aan diverse con coursen en wedstrijden, nam Euphonia ook zeer vaak deel aan muziekfeesten in den verren omtrek gegeven. De we- derzijdsche waardeering voor deze me dewerking mag het Koninklijk gezel schap thans ondervinden. Een dertigtal gezelschappen nemen aan het Muziekfeest deel. Waalwijk slaat onder de gasten van de jubileerende vereeniging een schit terend figuur. Niet minder dan zeven corpsen uit Waalwijk schreven voor deelname in. Het gezelschap telt momenteel 43 werkende leden en 11 leerlingen. Mag de harmonie mogelijk periodes gekend hebben van hooger bloei, dan de laat- 1902, P. Klijssen, die vanf 1907 en W. Kolsteren, die vanaf 1910 werkend lid zijn, dus als .zilveren jubilarissen te boek staan. Zooals de groote affiches aangeven, zullen de feestelijkheden officieel om 12 uur geopend worden ten raadhuize. Om half 12 zal de stoet geformeerd worden in de Hoofdstr., vanaf de Stationsstr. Tegen 12 uur zal gemarcheerd wor den naar 't raadhuis, alwaar het bestuur de diverse comité's en de afgevaardig den van de gezelschappen, door den Weledelachtb. heer Burgemeester zul len ontvangen worden. Na de officieele opening wordt een kleine muzikale wandeling gemaakt en op de Markt onder leiding van den componist A. Stravers, de feestmarsch „Euphonia's feestklanken" gemeen- mengd koor Bel Canto, wordt de eerste dag gesloten. Programma: 1Euphonia's Feestklanken, Marsch, A. Stravers. 2. Ouverture „Zampe", F. Herold. 3. Diavolino Air Varié, voor Es-Clar. (de heer A. Zwaan) E. Malot. 4. Soldatenchor, Gounod. 5. Waldesrauchen, Ullrich. 6. Avond voor Heiligerlee, W. Kerper. Pauze. 7. Winterstürmen, Walzer, F. Fugik. 8. Caprice sur un Thème Allemand, J. M. Bekker bewerkt volgens: Thema aBach, b. Haydn, c. Mozart, e. Strauss, f. OP ELK GEBIED DE DRUKKERIJ VOOR HET BETERE WERK. schappelijk uitgevoerd. Vanaf de Markt wordt naar 't feest terrein gemarcheerd, waar in de Mu zieksalon de festiviteiten aanvangen met een welkom door den Voorzitter van 't feestcomité en het optreden van de jubileerende Harmonie met de feest marsch en de ouverture Madchen von der Spule van Suppé. Achtereenvolgens, met een pauze tusschen half drie en half vier, treden 2É. i m V i feestelijke gelegenheden als Kermis, Statiedagen etc., ter opluistering van de gildefeesten diende, om te zetten in een harmonie, die de naam kreeg van Euphonia. Onder de kundige leiding van den heer Walt. v. Beurden, groei de het corps voorspoedig op en nam in 1883 voor 't eerst deel aan een muziek concours in Breda, om daar als 1ste prijs een gouden medaille te winnen. Steeds ging het crescendo met Eu phonia, dat in den verren omtrek naam maakte en dat gevreesd werd op de muziekconcoursen van dien tijd. De kroon werd op 't werk gezet toen in 1907 op het groote concours in 't Paleis van Volksvlijt te Amsterdam de lste prijs werd behaald, benevens de ste jaren beleefd worden, iedere vereeniging maakt up en downs mee er zit op 't oogenblik weer een drang naar opleving, die zich met een weinig goede leiding, ongetwijfeld tot eer van 't gezelschap in de allernaaste toekomst gaat ontwikkelen. Wij zouden te kort schieten in onze plicht als wij niet met een enkel woord de jubilarissen de revue lieten passee- ren, die reeds zooveel jaren het corps trouw dienden. Op de eerste plaats de heer A. Stravers, die sinds 1885 lid is dus als gouden jubilaris 't muziekfeest mee viert. Daarnaast de heeren J. v. Amels- foort, die sinds 1894, C. Mosselveld, J. Muizelaar en C. v. Heijst, die vanaf 12 corpsen in afwisseling muziek en zang op. De volgorde is: 1 Kon. Muz. Gez. Euphonia, 2 Tilb. Postharmonie Til burg, 3 Harmonie „Glorieux" 's-Bosch, 4 Hasselt's Gemengd Kapelle Koor, Tilburg, 5 Harmonie St. Crispijn, Waalwijk, 6 Mannenkoor Bel Canto Kaatsheuvel. 7 Dameskoor Bel Canto Kaatsheuvel, 8 Gemengd Koor Bel Can to, Kaatsheuvel, 9 Fanfare Oefening Baart Kunst, Well, 10 Mannenkoor „Orova" Kaatsheuvel, 11 Sophia's Ver. Loon-op-Zand, 12 Gemengd koor 't Rozeknopje, Capelle. Met een groot feestconcert in de muzieksalon te geven door het jubilee rende corps en het Mannenkoor en Ge- Verdi, g. Gounod, h. Wagner, i. Mendelsohn, j. Schuman, k. Brahms, 1. Meyerbeer, m. Suppé. 9. Hallelujah uit: Oratorium „Der Messias", J. G. Handel. 10. Bruidskoor uit „Lohengrin", Rich. Wagner. 11. Wiegeliedje, Fred. Roeske. 12. Landerkennung met Baryton-solo, de heer G. Woning), Edv. Grieg. 13. Das Nordlandvolk met Tenor-solo (de heer L. Nieuwenhuizen) Edv. Grieg. 14. Du Hirte Israëls, Bortniansky 15. Rosen aus den Süden, Walzer, Joh. Strauss. Nos. 1, 2, 3, 7 en 8 door het Kon. Muziek Gez. Euphonia. Nos. 4, 5, 6, 12 en 13 door Bel Can to's Mannenkoor. Nos. 9, 10, 11, 14 en 15 door Bel Canto's Gemengd koor. Zaterdag vangt om 4 uur het feest aan met een ontvangst der corpsen in de zaal van Euphonia, 'n rondwande ling en de uitvoering van de feest marsch op de Markt. Dien dag komen uit: 1. Euphonia. 2. Fanfare Sirena, Vrijh.-Capelle. 3. Harm. St. Jan, Berkdijk. 4. Christ. Gem. Zangver. Hallelu jah, Waalwijk. 5. Fanfare Kunst na Arbeid, Capelle. St. Jan besluit den Zaterdag met een welwillend aangeboden concert in de Muzieksalon. Programma luidt als volgt: 1. Euphonia's Feestklanken, Marsch, Stravers. 2. L'etmitié, Ouverture, O. Filsfils. 3. Melodie Album, Fantasie, Smit. 4. Belle Bergère, Pastorale, Francois. 5. Voix Roumanes, Wals, Kessels. Pauze. 6. Theoludo, Ouverture, L. Langlois. 7. Brisse Puntaimer, H. Londeure. 8. Potpourri, Populaire, F. Renoud. 9. A Pied Séger, Marsch, Kessels. Het weer moet iets ten gunste ver anderen, de vlaggen moeten wapperen van de daken en Kaatsheuvel krijgt een feest, dat een aangename herinnering zal blijven voor de plaats en de vele gasten, die wij zullen mogen ontvangen. Auto tegen een boom. Len dooda en drie gewonden. Zateidu^a\onu omsliecks utn uur kwam op ueii Ditupici weg ie iViatas- iiiei uil ue neming van uc ounscüe gieus een personenauto mei wjl niziueüueu, \aii wie uc Utci P. uil Daeien aan nel Muur zal. in een llauwe bocni van den weg is ue aui» mei een vaail van zesiig kuo- Uieler legen een boom geieueu. De neer P. mak uaaibij een uer ai uien. Z.1JH nuusi nein zuimue z.wagti,ue oö-jaiige Duitsche htti A. lioecke uil uusseldoip weru inel een baiuen smak legen ue kap van üeu aulo geslingerd en was viijwel op slag geuoo... De echtgenoote van den laatste, mevr. Jobanna Guecke, uie acbler in den auio zat, weitl ernstig aan neide beenen gewonü Een broer van den bcsiuuiüer, den beer Lh. P. uit Wassenaar, uie ook acbtenn zal, liep een ernstige hersenschud ding op en een wonde aan het linkerbeen. De vijlde inzittende, mej. Helena Goecke, kwam er zonder letsel af. De gewonden ziju, nadd twee dokters hel eerste verband hadden gelegd, naar het M. Laurentius ziekenhuis te Koermond vervoerd. Uok het stoffelijk overschot van den heer li. is daarheen overge bracht. De heer P. had zijn familie leden uit Dusseldoip algehaaid voor het vieren van een communiefeestje in huiselijkeu kring. De onbewaakte overweg. Zondagmiddag te ruim kwart over vijf is op den onbewaakten ovei weg bij blochleren een autobus van den Woltjei autobusdienst obdeituming der firma Uuldriks en Bakker, welke de verbinding tusschen bidde- buren en Groningen onderhoudt, door een motortreiu vande Woltjer bpoorweg Maatschappij, welke om 17.2U uur van Mochieien naar Sid- deburen was vertrokken gegrepen. De bus werd ongeveer twintig meter medegtsleuid en kwam toen dwars over de rails te staan. In het voertuig uevonden zich de ongeveer zestigjaiige weduwe Holman uit biochleren en haar twaalfjarige dochtertje. Het kind kwam ei goed af, evenals de bestuuidei de heer Bakker, die bijtijds uit de cabine was gesprongtn. De mouw kreeg een ernstige hoofdwonde en een beenbreuk. Zij werd ter plaatse verhonden door dokier Westers uit Siddeburen Daarna is zij per aulo naar een der ziekenhuizen te Gro ningen overgebracht. De bus werd totaal ingedrukt. Van den trein welke uit een enkelen motorwagen bestond, werd len treeplank vernield. De reizigers van den trein kwamen met den schrik vrij. Het ongeluk op dezen overweg, waar het uitzicht vi ij goed is, moet worden toegeschreven aan het leit, dat de chauffeur van de bus ver blind werd door de laagstaande zon. De trein had door het gebeurde ongeveer v ij f kwartier vertiagirg en heeft, om zijn weg le kunnen vei volgen, eerst met behulp van staaldraden de bus van de lijn ge sleept. Wilt ge op de hoogte zijn en blijven van 't geen er leeft en te koop is in Waalwijk, de Langstraat en Omgeving, abonneert U dan op HET FEESTCOMITÉ. V. 1. n. r. J. Kemmeren. 2e Secr. (Secr. Euphonia): J. v. Woensel, Comm.; C. Brekelmans, Comm. (Vice-Vrz. Bel Canto): J. Witlox, Secr. (Bestuurslid Apollo): J. Tuerlings, Voorz. (Dir. Bel Canto)! J Frederiks. Comm. (Bestuurslid Bel Canto;: C. v. d. Hoven. Comm. (Bestuurslid Bel Canto); W. v. Nieuwstadt, Comm.J. Schellekens, Comm. (Secr. Apollo). HET BESTUUR VAN HET KON. MUZIEKGEZELSCHAP „EUPHONIA". V. 1. n. r. M. Vloemans, 2e Secr.; M. Swagemakers, Comm.; C. P. Vloemans, Vice-Voorz. M. v. Nieuwstadt, Voórz.J. Kemmeren. Ie Secr.: P. v. Gastel, Comm.; A. v. Amelsvoort, Comm. 'i K v HET JUBILEEREND MUZIEKGEZELSCHAP MET BESTUUR.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 3