Plaatselijke Berichten. I Si ll?.50 11- Centraal Tandheelkundig Instituut. Woensdag 5 Mei 1937. No. 37 De Echo van het Zuiden Tweede Blad Radio-programma's. Tot onze groole sprjt moeten wij onze lezers meüedeelen, dat wij uoorloopiy moeten opüouden met de publicatie der Radio-programma's in ons blad. Wij ontvingen van het »Centraal Bureau voor den Omroep in Nederland,# Contact-orgaan van deAvro, K. R. O., N. C. R.V. en Vara het verbod om met de publicatie daarvan door te gaan. Zij baseert dit verbod om de groote concurrentie die de program ma-bladen dezer vier omroep ver- eenigingen ondervinden van de pu blicatie in de provinciale persl Ondertusschen staat zij het wel toe aan de leden van »L)e Neder- landsche Dagbladpers.» De concur rentie van de provinciale of liever plaatselijke en streekbladen schijnt dus veel grooter te zijn en ook de Dagbladpers blijkt ernstig bevreesd voor deze concurrentie, waar zede streekpers eveneens uitsluit. 't Is wel heel ver gezocht, maar daar is tenslotte oogenblikkelijk niets aan te doen, terwijl onder, handelingen door de vereenigingen Periodieke en Provinciale pers ten deze worden gevoerd. Wij hopen voor onze lezers met een spoedig en goed resultaat. Tot zoolang moeten wij dus de publicatie slaken. RED. Kinderuitzending - Oliebollendag Wat een geweldige teleurstelling moet het zijn voor het kind, voor de ouders, voor den dokter en voor de commissie tot bestrijding der T. B. C. wanneer na het oordeel van den dokter, dat alleen uitzen ding naar een vacantie-kolonie de gezondheid van het kind redden kan en dat men daaraan niet kan voldoen, omdat er geen geld in kas is. Moet dan de gezondheid der kin dereu opgeofferd worden aan een handvol geiüs. Neen, neen, hooren wij van alle kanten roepen, »uat mag niet» en toch in de praktijk in werlelijkheid gebeurt hel. Onlangs moesten op niediscn advies in Waalwijk een paar kinderen uilgezoiiüen worden doch het bleek niet mogelijk, want het beuoodigde geld was er niet. Is dat niet verschrikkelijk Begujpt ge nu waarom het damescomité zich zoo inspant om den oiiebolleudag die Zaterdag a.s. gehouden wordt ter stij ving der kas der T. B. C.-commissie te doen slagen. Zij voelen de verantwoorde lijkneid van ieuereen om hieraan bij te dragen. En het damescomité zal het u gemakkelijk maken. Zij zal voor het deerlijk gerecbt zorgen. Is dat niet ideaal? Wie kan nu nog achter blijven. Iedereen moet nu toch oliebollen eten. U kunt ze thuis bezorgd krijgen of zeil aan de kraam op de Markt komen alhalen. Zelfs zorgt het comité, dat er Zaterdagavond op de Markt muziek is. U kunt dus ai etend, luisterend naar de heerlijke tonen der muziek een buitengewoon goed werk doen. Wordt het U ooit zoo mooi ge presenteerd. Die oliebollendag zal en moet slagen. Kynologen-Vereeniging. De Kynologen-vereeniging «Waal wijk en Omstreken» hield gisteren avond haar jaarvergadering in hotel De Twee Kolommen, De rekening en verantwoording die een flink overschot inhield werd door den heer Jos. Pulles uitgebracht en zonder een enkele aanmerking goed gekeurd. Na breedvoerige discussie werd besloten de contributie met de helft te verminderen; dit speciaal met het oog op leden der dresseurclub die ook hieraan extra contributie betalen. Voorts zullen drie prijzen be. schikbaar worden gesteld voor le den der vereeniging die deelnemen aan de tentoonstelling te 's Bosch. Ten slotte werden drie nieuwe leden aangenomen en besloten in de najaarsvergadering te bespreken of tegen 't volgend jaar aan den Raad van Beheer het houden van een tentoonstelling alhier zal wor den aangevraagd. WINKELSLUITING. Hedenavond mogen de winkels tot 10 uur geopend blijven, mits morgen de Winkelsluitingswet wordt toegepast. In verband met de a.s. Pinksterdagen mogen de winkels Donderdag en Vrij dag, 13 en 14 Mei, tot 10 uur geopend blijven. UITVOERING P.T.T.-DIENST OP HEMELVAARTDAG. Het P.T.T.-kantoor is opengesteld als op Zondagen. Verzending als op Zondagen. Er wordt geen brief- ot pakketbestelling uitgevoerd. Gelegen heid tot kosteloos afhalen als op Zon dagen (8.30—9 uur). OPENING 50STE FILIAAL EN IN GEBRUIKSTELLING LEDERFA- BR1EK DER N. V. IVO VAN HAREN S SCHOENFABRIEKEN. Wij hebben eenigen tijd geleden reeds gemeld dat de opening van het 50ste filiaal der N.V. Ivo van Haren's schoenfabrieken alhier en de inge bruikstelling van de lederfabriek aan de Burg. v. d. Klokkenlaan op 18 Mei een feestelijk karakter zou dragen. Thans zijn we in de gelegenheid meer uitvoerig te publiceeren op welke wijze dezen dag voor directie en personeel, zoowel van de fabrie ken als van de filialen tot een luister rijke feestdag zal worden gemaakt en tot een grootsche massale demonstra tie van den geweldigen omvang van dit snel gegroeide bedrijf, kortom tot een feestviering zoo grootsch van op zet als in onze gemeente nog nimmer is voorgekomen. In den loop van den voormiddag komt het personeel van alle filialen naar Waalwijk om, verdeeld in ver schillende groepen, de schoenfabrie ken te bezichtigen en daar het ge- heele productieproces te volgen. De fabrieken zullen daartoe tot 12 uur in bedrijf zijn. Aan dit uit circa 400 personen be staande winkelpersoneel wordt op het middaguur een koffietafel aangebo den in verschillende plaatselijke cafó's en restaurants. Te 2 uur wordt vóór de fabrieken aan het Hoogeinde een stoet gefor meerd van het gezamenlijke fabrieks- en winkelpersoneel. Voorafgegaan door een muziekcorps van circa 35 man, dat geheel uit het personeel ge formeerd is, trekt deze massale stoet van ongeveer 1200 menschen naar Waalwijk, passeert het nieuwe 50ste filiaal in de Grootestraat, dat inmid dels door de directie geopend zal zijn, om te circa 3 uur bij de lederfabriek aan de Burg. v. d. Klokkenlaan te ar- riveeren. De Edelachtb. Heer Burgemeester Moonen heeft zich bereid verklaard deze fabriek officieel te openen, waarna dit nieuwe bedrijf door ge- noodigden en verder door het geza menlijke personeel zal worden be zichtigd. Van 4 tot 5 uur wordt in Hotel Ver- wiel receptie gehouden. Om 6 uur wordt door de directie aan de pers, genoodigden en het win kelpersoneel een diner aangeboden. Alle beschikbare ruimte in Hotel Ver- wiel en Hotel „De Twee Kolommen" zal ongetwijfeld meer dan noodig zijn om deze ruim 400 aanzittenden aan het diner een plaats te geven. 's Avonds zullen de gebouwen der lederfabriek met schijnwerpers ver licht zijn, terwijl in een der groote feestelijk versierde hallen dezer fa briek een groot avondfeest voor het gezamenlijke personeel zal worden ge geven. Dit avondfeest, waarbij meer dan 1000 personen aanwezig zullen zijn, zal zeer zeker het hoofdnummer vor men van dezen luisterrijken feestdag. Een strijkje, alsmede de harmonie die uit het personeel geformeerd is, zullen er de stemming wel inhouden, terwijl verschillende attracties en niet te vergeten schitterende dansgelegen heid en een gevarieerd program van voordrachten de feestvreugde nog zullen verhoogen. Voor de directie, voor de vele hon derden werkers in dit bedrijf, maar ook voor onze gemeente belooft Dinsdag 18 Mei dus een grootsche feestdag te worden. BENOEMING. Tot assistent ten kantore der Direc te Belastingen alhier, is met ingang van 10 Mei a.s. benoemd de heer Fellinga, uit de gemeente Sellinga, (provincie Groningen). VOETBALTOURNOOl AMBTENAREN. De belangstelling voor het voetbal- tournooi, dat op Hemelvaartdag ge houden zal worden op de terreinen van R.W.B. en W.V.B., blijkt gaande weg grooter te worden. Was men eerst van meening, dat deze serie wedstrijden niet veel om 't lijf had den, thans begint men echter te be grijpen, dat deze wedstrijden op hoog peil zullen staan. Als scheidsrechters hebben zich be schikbaar gesteld de heeren Hornes en van Vugt. Naar we gezien hebben verkeeren de voetbalterreinen in uitstekende conditie. Mocht het weer medewerken dan kan men gerust aannemen, dat de toeloop der toeschouwers groot zal zijn. De voor deze wedstrijden beschik baar gestelde prijzen zijn te bezichti gen in de etalage van het sigarenma gazijn der Firma Pulles alhier. De wisselbeker is een geschenk van het administratief personeel der Belas tingen afd. Oost-Brabant. De daarop volgende prijs, eveneens 'n beker, werd aangeboden door Waalwijks Belang. Dit laatste was voor onze club werkelijk 'n aangename verrassing, KERKSTRAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 22.3 's-HERTOGENBOSCH. 50 Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag, Donderdag en Vrijdag van 7—9 uur. M0ND0NDERZ0EK KOSTELOOS. BEHAN0ELIN6 UITSLUITEND DOOR TANDARTS. die getuigt van het medeleven van W.B. met de verschillende plaatse lijke gebeurtenissen. De andere prijzen, bestaande uit beker, lauwerkrans en lauwertak, werden beschikbaar gesteld door vrienden en bekenden der club. Des avonds om 8 uur vindt in Hotel Verwiel de uitreiking der prijzen plaats. Daarna bal en cabaret aange boden door de plaatselijke club aan gasten en genoodigden. GEMEENTE-VERF WERKEN 1937. Gisteravond zijn door B. en W. de volgende verfwerken van gemeente gebouwen gegund: a. Gasfabriek aan Fa. van Delft voor 252.70. b. Directeurswoning Gasfabr. aan P. Dekkers voor 78. c. R.K. Hoogere Handelsschool aan H. Kleinsmiede voor 215.' d. Belastingkantoren aan Jos. Bak kers voor 105. e. Oud-schoolhuis, no. 43, v.m. Be- soijen, aan P. van Huiten voor 48.—. f. Een blok van 8 gemeente-wonin gen, St. Antoniusstraat 2337, aan fa. van Delft voor 21.—. g. Een idem van 6 woningen St. Crispijnstraat 57—67, aan H. Kootkar voor 60.—. h. Een idem van 9 woningen, St. Crispijnstr. 82—98, aan Jos. Bakkers voor 98. i. Een woning Verl. St. Antonius- plein 2, aan fa. van Delft voor 48. j. Een urinoir St. Antoniusstr., aan Fr. Verwiel voor 7.50. Verfwerk van de Besoijensche wo ningbouwvereniging: a. Woning no. 64 Besoijenschestr. aan fa. Crielaars voor 26. b. Verfwerk 8 woningen Besoijen- schestraat 86—100 aan fa. van Delft voor 111. GEGUND. De verbouwing van het woonhuis van den heer C. v. Heesbeen, onder ar chitectuur van den heer J. v. Huiten Jr. is bij onderhandsche aanbesteding ge gund aan de firma Vermeer, alhier. NIEUWE TOURWAGEN. Het reisbureau „Musa Expres" komt morgen weer op den weg met een nieuwen reiswagen van het beste soort. Deze wagen gebouwd op een Inter nationaal chassis is weer gemaakt in hoogloopende stroomlijn, zoodat wat vorm betreft ze directe aandacht vraagt. De zittingen met echt rood leder ge stoffeerd, ruggen van 15 cM. dik, soe pel veerend, stempelen het rijden tot een aangenaamheid. Deze wagen die geknipt is voor groote reizen en een flinke snelheid ontwikkelt, zal de reis naar de we reldtentoonstelling van Parijs veel vuldig moeten maken. Wij wenschen den heer Mulders- Sars, die in Touringcar-reizen een klinkende naam heeft verworven niet alleen in Waalwijk, maar ook! ver daarbuiten, het beste succes. NIEUWE TELEFOONABONNEES. 293 van Boxtel (N.V.) Radiodienst en Handelsmij. 302 M. van Helvoirt, Vleeschhou- werij Min. Loefstraat 47. 296 J. R. Kool, Groenten en fruit Grootestraat 112. 309 H. Maas metselaar en aannemer Grootestraat 330. 303 Jac. iMoonen, groothandel in si garen Grootestraat 274. 62 Fa. L. Mombers, lederfabriek, huiden en vellenhandel Grootestraat 128. 294 H. van Oers, schoenfabrikant Stationsstraat 116. 293 H. A. v. d. Pol, vertegenwoordi ger Grootestraat 313. 310 Gebr. de Ronde, smeden Sta tionsstraat 17. 297 B. A. de Rooy, vleeschhouwerij Grootestraat 7. 298 J. M. Schuurmans, fotograaf Grootestraat 129. 295 J. Tausch, opticien-horloger Grootestraat 231a. 305 A. C. Vermeer, timmerman- aannemer Min. Loefstraat 7. 301 J. J. Zeegers, loodgieter Groote straat 70-72. 261 L. Zijlmans, rijwielhandel Groo testraat 177. Wijzigingen. 62 P. J. Mombers, Mr. van Cooth- straat 6. Telefoonummer gewijzigd in 304. Vervallen aansluitingen. 200 G. A. Baaten, aannemer nieuw bouw de Gruyter. K. J. M. V. De K.J.M.V. zal morgen bij goed weer een uitstapje naar de Betuwe maken. Vertrek 8 uur aan de markt per Velo. Jubileum Handboogschutterij „Eendracht Maakt Macht" Zondag j.l. vierde de handboog- schutterij «Eendracht m akt Macht» haar 65 jarig bestaan, terwijl dhr. P. van Dijk tevens zijn gouden feest als lid dezer vereeniging vierde. Op waardige, recht gezellige wijze is dit dubbele jubileum herdacht en vooral het concours dat bij deze gelegenheid was georganiseerd voor de gezelschappen, aangesloten bij den Langstraatschen Bond »Ge zellig Samenzijn« had een spannend en geannimeerd verloop De doelen in den tuin van café »'t Vosje« van den heer W. Pullens waren feestelijk versieid. Voor den aanvang der wedstrij den had de jubileerende vereeniging en speciaal de gouden jubilaris verschillende felicitaties in ontvangst te nemen. De heer C. Pullens, raadslid, sprak daarbij woorden van hulde en gelukwensch aan het adres van «Eendracht maakt Macht«. dat 65 jaar lang den ingezetenen zooveel ontspanning en edele sportbeoefe ning had geboden en complimen teerde vooral het lid Peerke van Dijk, wiens 50 jarig trouwe lidmaat schap een buitengewone prestatie genoemd mocht worden. De voorzitter der jubileerende vereeniging de heer J. Kleijberg sprak een hartelijk dankwoord, waarna hij met een keurige rede het concours opende. In deze kernachtige toespraak verwelkomde hij speciaal den nieuwen beschermheer, den heer Jos. van Heijst, die thans voor het eerst als zoodanig in hun midden vertoefde. Verder wijdde spreker eenige woorden aan het diamanten feest der vereeniging en memoreerde de roemvolle dagen uit haar bestaan, alsmede de moeilijke perioden die zij heeft moeten doormaken in die t)5 jaar. Tenslotte huldigde spreker in sympathieke bewoordingen den gouden jubilaris Peeike van Dijk, die hij om zijn trouw en ijverig lidmaatschap aan allen ten voor beeld kan stellen. De heer Jos. van Heijst sprak nog een hartelijk dankwoord voor zijne benoeming tot beschermheer, welke functie hij vooral daarom zoo gaarne had aanvaard wijl deze vroeger door zijn vader werd be kleed. Nadat de heer W. van Sprang uit Vlijmen, voorzitter van den Langstraatschen Bond van Hand- boogschutterijen, die tevens zoo bereidwillig was zich met de leiding op het concours te belasten, p de hem eigen vlotte en kernachtige wijze het teestvierende gezelschap, den gouden jubilaris en alle aan wezige schutters had toegesproken nam het concours een aanvang. De uitslag was: Kampioensprijs De Wets Zonen te Drunen, eere- prijs »Ons G.noegen« te Herpt, 2e pr. Constantia te Drunen, 3e pr De Wets Zonen te Drunen, 4e pr. »Buiten Verwachting« te Vlijmen. Het Koningskruis werd behaald door den heer B. van Bladel te Drunen en het eere-kruis door C. Bruurraijn eveneens te Drunen. De jubileumbeker kwam in han den van De Wets Zonen te Drunen De extra prijs voor de meeste drieën werd behaald door den heer De Vaan te Vlijmen. De personeele prijzen werden be haald door: J. Verhoeven, M. de Vaan, N van Bladel, P. van BladeJ en P. van Balkom. Na afloop reikte de heer W. v. Sprang met eenige welgekozen woorden den Kampioensprijs uit, terwijl de beschermheer de heer Jos v Heijst den eere- prijs met een toepasselijk woord overhandigde. Met genoegen kunnen de organi- seerende vereenigingen, den gouden jubilaris alsook de deelnemende handboogschutters van elders op dezen welgeslaagden en door schil terend weer begunstigden feestdag terugzien. A.s. Zaterdagavond komen de leden van »Eendracht maakt Machte in feest vergadering hijeen in café »'t Vosje« bijeen om dan in in lie men kring den gouden jubilaris den heer P. v Dijk een welverdien de huldiging te bereiden. Ui J KSPOSTSP A ARBANK. Aan het postkantoor te Waalwijk en het daaronder behoorende ambts gebied werd gedurende de maand April ingelegd ƒ62880.58 en terugbe taald ƒ65926.14. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 16859. REGIMENT WIELRIJDERS TE DEN BOSCH. Vrijdag en Zaterdag is het 15-jarig bestaan van het regiment wielrijders te Den Bosch herdacht. Vrijdagmorgen heeft luitenant-ko lonel H. C, van der Bijl, commandant van het jubileerende korps, na een korte inspectie, de militairen geest driftig toegesproken. In den loop jjan den dag hebben de soldaten sportwedstrijden gehouden. oor de winnaars waren mooie prij zen beschikbaar gesteld. Om 1 uur des middags volgde de feestmaaltijd voor korporaals en sol daten. Des avonds werd voor de man schappen een feestuitvoering gegeven in Casino. Onder de pauze had de aan bieding plaats van een herinnerings- album door kapitein Boomer, voorzit ter der albumcommissie. Zaterdag hielden de militairen, voorafgegaan door het muziekkorps een inarsch door de stad en defileer den voor de burgerlijke autoriteiten die op 't bordes van 't stadhuis ston den opgesteld. De commandant werd door burgemeester van Lansehot ge complimenteerd. N.V. GRASSO'S MACHINE FABRIEKEN. De N.V. Grasso's Machinefabrieken te 's-Bosch zijn met het bedrijf geheel overgenomen door de firma J. B. van Heijst en Zonen te 's-Gravenhage. De bedrijven worden op denzelfden voet voortgezet niet alleen, maar te vens worden er verschillende nieuwe takken van bedrijf aan toegevoegd. Het personeel zal in verband daar mede binnen afzienbaren tijd belang rijk worden uitgebreid en totaal circa 500 menschen gaan omvatten. RECLASSEERING. De vroeger door ons reeds aange kondigde lezing over „Reclasseering" voor leden en genoodigden is thans vastgesteld op Woensdag 19 Mei a.s. in Kamer no. 20 van 't Gemeentehuis. Zij wordt gehouden door den heer Joh. Helmerhorst. adj. secr. der Re classeering. DE VERVUILING VAN DE DONGE. Nieuwe bemalingsplannen. Men schrijft uit Tilburg: Sedert jaren wordt het water van de rivier de Donge op ernstige manier vervuild, door het afvalwater van de fabrieken van Dongen en Rijen. Het bestuur van het waterschap De henedcn-Donge heeft al herhaaldelijk pogingen gedaan om te komen tot op lossing van deze hinderlijke kwestie. De toestand is namelijk zóó, dat het I) ngewater als drinkwater voor hel vee onbruikbaar is. Het Rijksbureau voor de zuivering van afvalwater heeft thans, op ver zoek van het bestuur de zaak opnieuw in studie genomen, en zal weldra een rapport uitbrengen over de oplos singsmogelijkheden. Voorts ligt het in de bedoeling, de bestaande rijksbe maling van dit gebied tegen door het rijk gestelde voorwaarden over te ne men. Deze plannen zijn thans zoo ver gevorderd, dat de voorstellen binnen enkele maanden aan de -vergadering van Ingelanden zullen kunnen worden voorgelegd. De ongunstige gesteldheid van dit gebied, dat in het natte jaargetijde niet alleen overlast ondervindt van het buitenwater en van het boven water der hoogere gronden onder Til burg, Loon op Zand en GilzeRijen, met vooral dit jaar désastreuse gevol gen, is reeds lang een doorn in hel oog der belanghebbers en overheidsper sonen. Maar bovendien wordt deze toestand nog verzwaard door water uit het stroomgebied van de rivier de Mark en thans ten overvloede ook nog door een hoeveelheid Dommelwater, dat langs het Wilhelminakanaal moet worden afgevoerd. Het waterschap moet dus niet alleen zorgen voor den afvoer van het eigen water, doch te vens voor den overvloed van andere gebieden. Dit feit maakt bij het nieuwe bemalingsstelsel, dat nu ont worpen wordt, een ernstig punt van studie uit. De bestaande rijksbemaling is bij lange na niet voldoende, wijl zij al leen werkt bij een bepaalden stand van de Maas bij Grave. Het waterschap wil nu door het stichten van een eigen bemaling den waterstand in de polders terugbren gen tot een peil, dat een verdere ont wikkeling van het landbouwbedrijf toelaat. In het bemalingsgebied dat 16000 h.a. groot is, zullen ook worden be trokken de hooge gronden onder Til burg, Loon op Zand en Sprang—Ca- pelle. Geheel kunatgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheel boven- of ondergebit met garantie, eveneena met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 5