Hieuws uit de Langstraat en Omgeving. DRUNEN. GEERTRUIDENBERG. HERPT. HEUSDEN. KAATSHEUVEL. SPRANG—GAPELLE. v, VOORRANGSWEGEN. Volgens ministrieele bepaling zijn de volgende groote verkeersbanen tot voorrangswegen bestempeld De weg MoerdijkbrugBreda, de weg 's-HertogenboschVughtEind hoven, de weg BredaTilburg, de weg VughtTilburgGoirlegrens. Zeer zeker een mooie verbetering, die aan het snel verkeer ten goede zal komen en het aantal verkeersonge vallen beduidend zal verminderen. Wij wijzen er voor de duidelijkheid nog even op, dat voor zijwegen die op bovengenoemde wegen uitkomen, de bepaling, verkeer van rechts gaat voor, niet geldt. „Sporters" kampioen. Na tien jaar spelen! Wij willen dan even een klein stuk je geschiedenis vooraf geven. Voor jaren kende Drunen de R.K. V.V. D.F.C. Toen een dertiental le den zich daarvan afscheidden en zelf een voetbalclub stichtten, werd daar mede de grondslag gelegd voor de hui dige „Sporters"-club. Nadat reeds eenigen tijd onder den naam Excelsior" gespeeld werd door een groepje op een stuk moeras juist over den Heidijk, ging de nieuwe club onder de naam „D.V.O. spelen over den kanaaldijk op een terrein, dat na dagen werken een eenigszins bespeel bare toestand was kunnen gebracht worden. 't Terrein werd geopend met een groote seriewedstrijd, waar Vlijmen, Oisterwijk e.a. ploegen speelden en welke wedstrijd tevens een groot succes is geworden. Interessant is hierbij te vertellen dat de jonge vereeniging niet bij machte was om het benoodigde ballenmateriaal aan te schaffen, doch een der leden trad reddend op: zijn weekloon stelde hij daarvoor ter beschikking. Moeder de vrouw sloeg er zich die week doorheen en de club betaalde het voorschot met de contributiecenten terug. De definitieve stichtingsdatum der club vermeldt nog het aloude reglement op carton en bestaande uit 14 artike len: 30 Dec. 1923, met als bestuur: Klerks, voorz.; L. v. Ravensteijn, Secr. en J. Look, penningm. Clublokaal was café Bogaerts. In het eizoen '24 '25 werd D.V.O. onder den naam „Sporters" ingedeeld in de derde klasse Brabantsche Bond. Zij verhuisden daarvoor naar een ter rein langs de Vaartsloot en als clublo kaal werd gekozen café P. de Gouw. „Sporters werd toen ongeslagen kampioen en promoveerde naar de tweede klasse B.V.B. Toen kwam 't hooge water, waardoor 't terrein onder liep en Sporters gedwongen werd stil te gaan liggen. Sporters behoorde in Katholiek ver band te spelen. Mede op aandringen der geest, overheid werd in 't begin '26 een vergadering belegd in café Frans Brok, waarop de voetballers en vele anderen tegenwoordig waren en waar o.m. 't woord gevoerd werd door den heer Hoen. t Besluit viel kort daarop, dat Spor ters t volgende seizoen, '26'27, zou uitkomen in de R.K.V.B. district Den Bosch, nadat eerst de competitie werd uitgespeeld voor den B.V.B. Het clublokaal werd andermaal café Bogaerts en door het Kerkbestuur werd het terrein beschikbaar gesteld, dat zij momenteel nog bespeelt. Tien jaren spelen „Sporters" nu met hun eerste elftal in de eerste klasse, t Zijn veelbewogen jaren, welke door de vereeniging ondanks groote finan- tieele en clubzorgen glansrijk zijn door staan. Deze jaren afzonderlijk bespre ken zou ons te ver voeren. Wij willen echter wel enkele feiten aanstippen. Pastoor Goossens heeft de club steeds zijn volle steun gegeven, 't Gebeurde dat de kas niet toereikend was om de inleggelden te betalen. Toen 't bestuur bij den Pastoor aan klopte was deze onmiddellijk bereid de noodige gelden voor te schieten. 't Terrein diende afgemaakt te wor den en wederom kon de club rekenen op zijn medewerking. „Sporters" moeten dit hebben ge waardeerd en zullen dit blijven doen! De prestaties van Sporters waren in de afgeloopen jaren zeer wisselvallig. Zij zijn ooit de eenigste ploeg geweest die de competitie uitspeelde en de naam kregen van de „Vroolijke Spor ters". Zij eindigden met alleen de laat ste match te winnen op de onderste plaats. Doch de laatste jaren zijn zij trouwe kampioens-candidaten geweest en ein digde meermalen op de tweede en der de plaats. Vooral de laatste jaren is het voet balspel intens door hen beoefend ge worden. Onder goede leiding werd ge traind. Een technische commissie, be staande uit de heeren Jan Veltman, Bergmans, M. v. d. Putten en v. Dru nen, verzorgde de opstelling der elftal len enz. en een machtige supportersver- eeniging steunde de club finantieel en moreel. Na tweemaal kampioen te zijn ge worden in een onderlinge zomercompe titie, zijn zij thans kampioen van haar afdeeling en ligt voor hen de mooie weg tot promotie. 't Gaat Sporters goed onder leiding van haar bestuurders: L. v. d. Wiel, voorz.; H. v. Ravensteijn, secr.-penn. en leden M. v. Ravensteijn, A. Verhoe ven en P. Bogaerts en haar geest. adv. Kap. Vogels. Wanneer wij 't over bestuurders hebben, mogen wij ook nog even terug denken aan de Geerst. Adviseurs der club, de Weleerw. heeren Kapelaans Voigt, Willemse, v. Veldhoven en mo menteel kapelaan Vogels. De wedstrijd. Omtrent de wedstrijd moeten wij voorop stellen, dat alle elf spelers der Sporters een onmogelijke last hadden van zenuwen, terwijl O.S.D. 2 rustig spelend met een zeer goed sluitende ploeg, daar danig partij van trok. O.D.C. 2 neemt zeer spoedig de lei ding met 10 en voert die op tot 20. Met flink aanzetten der halflinie kun nen Sporters den stand terugbrengen op 21, maar weer snel zorgt O.D.C. 2 voor de derde en laatste goal, terwijl Sporters 32 scoren. Daarmede gaat de rust in en wij heb ben goede moed. 't Spel vangt aan en ondanks hard ploeteren der Sporters en hun tegenpar tij, worden geen punten gemaakt. Nog 20 minuten resteeren. O.D.C. 2 zet er alles op de Sporters profiteeren daar van en kunnen in korten tijd een drie tal goals scoren en 't einde is daar met een schrale 4'3 overwinning voor Sporters. De wedstrijd was een zenuw achtig evenement, maar ondanks dat hebben Sporters beslag kunnen leggen op het kampioenschap. Wie er waren. Ongeveer 300 supporters waen van uit Drunen per auto en fiets naar Box tel getrokken, terwijl de motorclub Drunen en bloc aanwezig voor 't noo dige lawaai zorgde. De huldiging. Met 't behalen van dezen titel bleek geheel Drunen in zijn schik te zijn. De harmonie „de Volharding" wachtte de club op aan de tramremise, alwaar de spelers met supporters te ruim 6 uur arriveerden in de versierde auto's van Garage Elshout. Namens de harmonie sprak den heer Hooijmaijer, die de club feliciteerde met haar succes en hen op 't hart drukte steeds trouw achter 't bestuur te blij ven staan. De heer L. v. d. Wiel dankte namens „Sporters" dhr. Hooijmaijer voor zijn gelukwenschen. Kiesvereeniging Afgaande op een foutieve opgave kondigden wij aan dat Maandag 3 Mei een propaganda vergadering gehouden zou worden. Deze wordt echter gehouden op Maandag 10 Mei om 8 uur in het Jongens patronaat. Station S.S. üe geruchten gingen, dat de groote goederenloods der S.S. te Drunen gesloopt zou worden. Thans vernemen wij dat door den chef van 'tstation Drunen aan de directie der S S. is verzocht zulks niet te doen en ook het z.g. derde spoor intact te houden! Dit met het oog der veiling, waarhij zich thans wederom een groote groep tuinders heeft aangesloten. Naar Ulicoten Op Pinksterdag gaat de processie van Drunen met haar onderaf- deelingen ter bedevaart naar Uli coten. Naar Elshout Op Hemelvaartsdag gaan de beide congregatieën met de J. W. ter bedevaart naar Elshout. ELSHOUT. Maria-vereering Donderdag is wederom een zeer drukke dag voor Elshout. Dan komen processie uit Heusden met Jonge Wacht, H. Familie en R.K Werkliedenver waarvoor om 8 uur een H. Mis worden opgedragen. Om 9 uur plechtige H. Mis voor de Congregatie uit Vlijmen. De processies van Heusden en Vlijmen trekken in de voormiddag naar de kapel. Verder zal om 11 uur een H. Mis worden opgedragen voor de K.J.V. en K.J.M. uit Kaatsheuvel. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 7 Mei 1937 des namiddags 8 uur in het gemeentehuis aldaar. Te behandelen zaken 1 Mededeeling procesverbaal van kasopname over het le kwartaal 1937. 2 Vaststelling vergoeding inge volge art. 101 der Lager Onderwijs, wet 1920 over 1935 voor de bij zondere scholen. 3 Vaststelling voorschot ingevolge arl. 101 der Lager-Onderwijswet 1920 over 1937 voor de bijzondere scholen. 4 Vaststelling kohier hondenbe lasting dienst 1937. 5 Voorstel van B. en W. tot wijziging van le. de begrooting van het G.E B dienst 1936; 2e. de begrooting van het Ge meentelijk Grondbedrijf dienst '36; 3e. de gemeentehegiooting dienst 1936. 6 Aanbieding Gemeenteverslag over de jaren 1930 t/m 1935. 7 Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Capitulanten verordening. 8 Wijziging begrooting Stedelijke Godshuizen diensl 1936. 9 Benoeming van een lid en plaatsvervangend lid van het stem bureau. 10 Aanvragen aankoop terrein door a. de firma Spijer Brothers b. de N.V. Scheepsbouwwerven v/h P. en A. Ruijtenberg. 11 Ingekomen stukken. 12 Reclames Zondagavond hield de boei enleen bank alhier, een algemeene jaar vergadering. De penningmeester bracht verslag uit, waaruit bleek dat de balans debet en credit een bedrag van f 138,153,12 aanwees. In de vacature A J. van Bok hoven werd gekozen de heer A. J. R. van Bokhoven, als lid van de raad van toezicht. E. H. B. O. Zondag namen de E. H. B ().- cursisten en het Groene Kruis, af scheid van Dr. v. Gulik, die de gemeente gaat verlaten wegens ver trek naar Deventer. Namens de E. H. B O.-cursisten bood dhr. Buys een fraaie sigaretten koker aan. Als voorz van hel Groene Kruis dankte Burgemeester De Wijs, Dr. v. Gulik voor het vele dat hij in het belang van het Groene Kruis heeft gedaan, en als burgemeester dankte spr. voor zijn werk in het belang der gemeenschap en de arm lastigen, als aandenken bood spr Dr. v. Gulik een fraaie ets van Heusden aan. Dr v Gulik dankte met een kort woord voor de belangstelling. De Heer H. Baaijens, architect alhier, is benoemd tot opzichter der Godshuizen, voor zoover betreft de gebouwde eigendommen. Om het kampioenschap dam men voor Nederland speelde onze stadgenoot A de Graag tegen den Heer Bustenbuig Beide behaalden remise. A.s. Zaterdag speelt A de Graag tegen den oud kampioen van Nedeiland, den Heer Keiler. De moedercursus werd Don derdag j 1. door Mej. Jansen uit Vlijmen gesloten. Het Bestuur van het Wit-Gele Kruis was tegenwoor dig. Namens de leerlingen wer Jen aan Mej. Jansen een paar aardige cadeaux gegeven. De cursus w«rd door ongeveer 25 dames gevolgd. Euphonia's Muziekfeesten. Op Donderdag 6 Mei (Hemel vaartsdag) vangen alhier de groote Muziekfeesten aan, die ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van't Kon. Muziekgezelschap »Euphonia» en tevens ter herdenking van het feil dat dit gezelschap 30 jaren het praedicaat «Koninklijke» voert, ge vierd worden. Door een feestcomité samengesteld uit bestuursleden van zustervereenigingen ter plaatse, onder voorzitterschap van den heer J. Tuerlings, Directeur van de Zang- vereeniging »Bel Canto» zijn de voorbereidingen voor een waardige viering getroffen. De medewerking ter plaatse mag algemeen genoemd worden en speciaal het gemeente- bestuui heeft zich bij de voorbe reiding dezer feestelijkheden niet onbetuigd gelaten. Een goed verzorgde feestgids, uitgegeven door de drukkerij »Excel- sor» alhier, geeft de deelnemende gezelschappen en de bezoekers een goed beeld van de festiviteiten, die zullen plaats vinden. De foto's van het Bestuur en de werkende leden van het jubileerende gezelschap en van het feestcomité verluchten het programmaboekje dat tevens een welkom bevat van den voorzitter van het Feescomité en een stukje Euphonia-geschiedenis van de hand van den heer M. van Nieuwstadt, Euphonia's voorzitter. De feestelijkheden vangen aan om 12 uur, als het eere comité, het bestuur van het gezelschap en het feestcomité met de afgevaardigden van de deelnemende gezelschappen door Burgemeester Mallens ten Ge meentehuize worden ontvangen, waar ZijnEdelAchtb. het openings woord zal spreken. Mét eene kleine rondwandeling begeven zich de muziekkorpsen daarna naar de Markt, waar de feestmarsch »Eup honia s Feestklanken» onder leiding van den componist, den heer A. Stravers zal worden uitgevoerd. Hierna begeven zich de deelnemers naar het feestterrein, waar na een welkom de uitvoeringen der muziek gezelschappen aanvangen Naast het muzikale genot geeft een uilgebreide kermesse d'élé de bezoekers de gewenschte ontspan ning. De terreinen, gelegen achter pe zaal van het jubileerende gezel schap zijn den geheelen dag gratis voor een ieder toegankelijk. Als het weer zich wil ho uden zooals het momenteel is, kan Kaats heuvel de komende dagen ongetwij feld veel bezoekers verwachten. De avond van den eersten dag wordt besloten met een groot feest- concert in de groote muzieksalon op hel feestterrein, te geven door de feestvierende harmonie en de Zang vereeniging Bel Canto met Mannen- en Gemengd koor. Ernstige aanrijding. Maandagmiddag had op den Pro vincialen weg ter hoogte van Huize Den Horst een ernstige aanrijding plaats. Juist tegenover de tramlaan stond op den Provincialen weg een mon tagewagen geparkeerd van de N.V. Waterleiding Mij. N.W. Brabant. Van de richting Tilburg naderde een »Betax» van de Firma van den Brekel, Piusplein, waarin gezeten Mevr. Dr C. Kuit. uit Tilburg. Juist toen de wagen van achter de par- keerende auto vandaan kwam, stak de ongeveer 50-jarige Mej, Kleijsen van Leijden de weg over vanuit haar woning, gelegen aan de linkerzijde van den aankomenden wagen om zich le begeven naar Huize den Hors aan de rechterzijde van den weg. De chauffeur van de Betax heeft waarschijnlijk de vrouw te laat be merkt en heeft naar de remsporen te oordeelen. al het mogelijke gedaan om nog rechts voor haar door te rij den. Dit is hem niet mogen gelukken De vrouw is aangereden door de linkerzijde van den wagen en met een ernstige hoofdwonde op den weg neergesmakt. De inzittende Dokteres Mevr. K. en Dr. Capetti die spoedig oanwezig was, moesten een hoogst ernstigen toestand con- stateeren. Pastoor de Klijn verleende geestelijke hulp. In levensgevaarlijken toesta, d is de getroffene met een van den G. G D. uit Tilburg naar het St. Elisa- betsgasthuis aldaar overgebracht. Naar wij vernemen is momen teel de toestand van Mej. Klijsen v. d. Leijden die Maandag op den Provincialen weg door een auto werd aangereden en die ter verpleging in het Ziekenhuis te Tilburg werd op genomen nog steeds gevaarlijk. Juliana-dag. O De 28ste verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana werd Zaterdag 1 Mei alhier gevierd met een muzikale rondwandeling door de harmonieën »Euphonia» en «Apollo» van 8 tot 9 uur. Er was zeer veel belang stelling voor deze wandelserenade door de voornaamste straten onzer plaats. Na atloop gaf de Zangver. »Bel Canto» in de zaal van den heer Jan van Dun een groot volksconcert voor het publiek toegankelijk. Het mannenkoor en het dameskoor en het gemengd koor der zangvereeni. ging zong een tiental nummers, voorafgegaan door het Wilhelmus en gesloten met het Domine salvum fac van J. P. J. Wierts, waarin de heer G. Wooning de solo partij op zeer verdienstelijke wijze zong. De heer A. van Amelsfoort zorgde op artistieke wijze voor hetaccompag. nement aan den vleugel in de werken «Hallelujah» van Handel, »Bruids koor» van Wagner en »Rosen aus dem Süden» van Strauss. SPRANG. Predikbeurten Donderdag 6 Mei Hemelvaartsdag Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur leesdienst. Onder leiding van haar voorzit ter, de heer K. Alblas, hield de Christ. Oranjevereeniging „Het Drievoudig Snoer" van Sprang-Capelle, j.l. Vrij dagavond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier een Oranje-avond ter viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter de bijeenkomst opende met het lezen van Psalm 138 (onberijmd) en voorging in gebed. In zijn openingswoord heette de voorzitter de aanwezigen hartelijk wel kom, in 't bijzonder den Edelachtb. heer burgemeester en mevrouw Smit en de heer Arie Post uit Scheveningen, decla mator, die dezen avond zijn medewer king zou verleenen. Spr. wees er ver der op dat wij weer met dankbaarheid mogen herdenken hoe God een jaar tot het leven van onze Prinses heeft toe gedaan, waarna de vergadering staan de twee coupletten van het Wilhelmus zong. De heer Arie Post boeide de talrijk aanwezigen met enkele nummers uit zijn uitgebreid repetoir, waarmede hij veel succes oogstte. Door de Geref. Meisjesvereeniging werd een tablèau opgevoerd met be trekking tot het leven van Prinses Ju liana, dat ook bij de aanwezigen zeer in den smaak viel en waarvoor de da mes met een hartelijk applaus werden beloond. De voorzitter sprak nog een propa gandistisch woord voor de Oranjever eeniging en dankte aan het slot allen die aan dezen avond hadden medege werkt, waarna deze Oranjeavond, die een gezellig verloop had, met dankge bed werd beëindigd. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand April 1937, voor de Rijkspostspaarbang ingelegd 5300.58 en terugbetaald 7692.18. Namens allen die hun bijdrage schonken voor een aan te bieden vaan del aan het Kinderkoor Jong-Excel- sior alhier, onderafdeeling van de Chr. Gemengde Zangvereeniging „Excel sior", directeur de heer Alb. Christ uit Capelle, werd j.l. Maandagavond door den heer P. Bouman het mooie vaan del aan het jonge koor overhandigd. De eere-voorzitter der vereeniging, de Weleerw. heer Ds. Bousema, aan vaarde onder dank aan de schenkers de mooie banier en richtte zich daarbij met een toepasselijk woord tot de jeug dige zangers en zangeressen. Onder leiding van dhr. Christ voer de Jong-Excelsior hierna „Het Ange lus' uif, 't welk op uitnemende wijze werd vertolkt. Jong-Excelsior neemt op Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag), deel aan het zangconcours te Amersfoort en komt uit in de derde afdeeling. Wij wenschen het jeugdige koor en den eminenten directeur het beste suc ces toe. De leden van de Geref. Jonge- lingsvereeniging „Timotheus" en ver dere belangstellenden alhier gaan mor gen (Hemelvaartsdag) per auto-bus naar Middelburg, ter bijwoning van den Bondsdag van den Ned. Bond van Jongelingsvereenigingen op Gerefor meerden Grondslag, welke aldaar zal worden gehouden. J.l. Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur had aan de bocht bij de Oude straat alhier een aanrijding plaats tusschen een uit de richting Waalwijk komende autobus bestuurd door dhr. Mulders- Sars uit Waalwijk en een met zand beladen vrachtwagen die uit de tegen overgestelde richting kwam aangere den. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De wagens werden beiden licht beschadigd. Van de autobus werd de bumper afgebroken. VRIJHOEVE-CAPELLE. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) op te treden Ds. P K. Keizer. De Ant. Bev. Kiesvereeniging hield een ledenvergadering in het gebouw van Chr. Belangen onder leiding ven den heer K. Alblas. Door het lid A. Korteweg werd als onderwerp ingeleid »Het keeren van den omwentelingsgeest, welke de volkeren bezielt.» Op dit referaat Volgde een leerzame bespreking. CAPELLE. Gedurende de maand April 1937 werd ten hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 6180,77 en terugbetaald f 3292,75. Het aantal inlagen bedroeg 80, dat der terugbetalingen 51. Een der dagen van de vorige week had de echtgenoote van den heer P., die te 's Hertogenbosch in V. D. aan het winkelen was, het ongeluk van de trap te vallen en zich ernstig te bezeeren. \^J Bij de j.l. Zaterdagmorgen ten gemeentehuize door B. W. der gemeente Sprang-Capelle gehouden aanbesteding van herstellingswerk zaamheden aan de Brug over de haven in de Kom werd voor het metselwerk alsvolgt ingeschreven: J. Molegraaf, Capelle f 364 J. Kleinloog, Vrijh.-Capelle f 350 M. van Kampen, Capelle f 320 Gebr. Spierings, Capelie f 278 Voor het smidswerk werd alsvolgt ingeschreven Adr. Cové, Capelle f 49,75 J. Kommers, Capelle f 47,60 M. van Veen, Capelle f 45, A. de Bie, Sprang f 39,35 De gunning is aangehouden. Voor de Ned. Herv Gemeente te dezer plaatse hoopt Hemelvaarts dag des morgens half' tien op te treden Ds. Cuperus. Ij Op Donderdag 6 dezer zal het muziekgezelschap »Sirena« uit Vrij hoeve Capelle onder leiding van den heer P. B. Bisselink deelnemen aan het door de Harmonie »Indu- strie« (P. Smits Jr. Machinefabriek en Scheepbouw) te Rotterdam te houden muziekconcours en uitko men in de 2e afó. met het ver plichte nummer »Fantaisie Ballet« van Clerisse. V

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6