HAAMSDONK. GEERTRUI0ENBER6. L VLIJMEN. WASPIK. DUSSEN. RAAMSDQNK. \ye wenschen directeur en wer kende leden dien dag veel succes toe. Maandagavond om hall' gil werd een binnenbrandje ontdekt bij den slager v. F. in de iirandestraat al hier. Met behulp van omwonenden en den assistentveldwachter werd de brand met emmers water ge- bluscht. Alhoewel men er vlug bij was kon toch niet voorkomen wor den dat de woonkamer nagenoeg uitbrandde. Verzekering dekt de ^/schade. Bij den gemeente-veldwachler zijn inlichtingen te hekomen om trent een Belgischen herdershond welke is komen aanloopcn. Predikbeurten op Hemelvaarls dag a.s. Ned.'Herv. Kerk des v.m 10 uur Bs. W. F. ten Bruggenkate. Evangelisatie Eben Haezer te Baamsdonksveer des v.m. 0,30 de beer Paul uit Benthuizen wordt uitgenoodigd op de Politieke Landdag die de U.K. Staats partij belegd op Donderdag 6 Mei (Hemelvaartsdag) te Vlijmen op het Marktveld. Programma: Halt' drie: Plechtig Lof Drie uur: Afmarsch met muziek vanaf het Kerkplein naar het Markt veld. Half vier: Aanvang Landdag. 1. Begroeting door den Voorzittei van de Afd. Vlijmen. 2. Strijdlied. 3. Officieele opening door den voorzitter van den statenkieskring Heusden, den Edelachtb. Heer Mr R. J. Th. v. d. Heyden. 4. Wilhelmus. 5. Bede van Z. Ex. Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Landbouw en Visscherij. 6 Boomsche Blijdschap. 7. Bede van den Zeereeiw. Heer K. Boncken, Aalmoezenier van Soc Werken te Venlo. 8. Aan U, Koning der Eeuwen. 9. Sluiting. 10. Strijdlied. De liederen worden gezamelijk gezongen met begeleiding door de aanwezige harmonie(en). Tekst dei- liederen wordt verstrekt. Bij slecht weer wordt de Landdag gehouden in de Concertzaal van den heer C. de Laat en in de zaal van den heer H. Boom. U wordt zeker verwacht. Vlak bij het terrein is gelegenheid voor rijwielstalling. Predikbeurten op Hemelvaarts dag (Donderdag 6 Mei a.s.): alleen voormiddag half tien in de Ned. Herv. Kerk Ds. G. Lans Jr. Voorden vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 30 varkens, 10 runderen en 4 kalveren. Onder overgrote blijken van belangstelling herdacht Mej. M. Otfergelt Zaterdag 1.1. den dag, waarop zij voor 12'/a jaar geleden als wijkverpleegster van het Wit- Gele Kruis in dienst trad. Namens het bestuur der vereeniging werd aan naar een prachtige schemerlamp met een,bloemenmand aangeboden, terwijl ook van verschillende in woners de jubiiaresse mooie ge schenken en bloemen in ontvangst mocht nemen. Van de receptie werd een zeer druk gebruik gemaakt. L.l. Vrijdag had een bijzondere bijeenkomst van den gemeenteraad plaats, waarbij ook 't feest-comité der burgemeesterfeesten tegenwoor dig was en waarbij het door Piet Slager geschilderde portret van den burgemeester werd aangeboden. Nadat de dochtertjes van mr. Buygrok bloemen hadden aangebo den aan mevr. Snijders en aan mevr. Slager, hield mr. Huigrok als voor zitter van het huldigingscomité een rede, waarin hij nog eens opnieuw tot uiting bracht hoeveel sympathie en achting er in Dussen voor den burgemeester leeft. Spreker herin nerde aan de moeilijke jaren, die de gemeente onder burgemeester» Snijders heeft doorgeworsteld. Nadat ook aan den heer Slager hulde was gebracht voor zijn fraaie werk, werd het portret door mevr. van Vu ure onthuld De burgemeester nam vervolgens zelf het woord en hij was vol lof voor het kunstwerk, dat de herin- nerring aan een belangrijke periode in de geschiedenis der gemeente zal levendig houden. Spr. droeg het geschenk over aan het gemeente bestuur, om het te plaatsen in 't nieuwe raadhuis, en hij voegde er aan toe de hoop. dat de gemeente straks in staat zal zijn het prachtige kasteel-raadhuis naar behooren te meubileeren. Nog werd gesproken door welhou der Koekkoek en door den heer Slager. HANK. Het winkelhuis van H. Veljens, Buitendijk hoek Kortendijk, zal ge heel worden verbouwd en gemo derniseerd. De verbouwing zal wor den uitgevoerd door den aannemer Th. Hanegraaf alhier. Het wordt een mooie verfraaing ter plaatse en getuigt van den durf van den win kelier. Maandag voormiddag, werd de bijna 80 jarige wed. v. d S wonende alhier Buitendijk, gevonden in het riviertje de »Gantel« Een mand met waschgoed stond bij haar om op te spoelen. Vermoedelijk is zij daarbij te water geraakt. Door buren werd zij op het droge ge- brachi, terwijl Dr. van Vu uren uit Dussen was gewaarschuwd. Deze, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. RAAMSDONKÖVEER. De opbrengst van het Emma- bloempje bedraagt in Raamsdonk- dorp f 17,50 en op 't Veer f 47,95; alzoo in totaal f 65,45. Gedurende de maand April werd aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren ingelegd f 42490,11 en terugbetaald f 44030,82. Tot afgevaardigde, namens den Chr. Besturenbond alhier, naai' de Districtsvergadering op 8 Mei, werd benoemd de heer K. van Dongen. Voor de Herv. Gemeente zal Ds. Oost Donderdag om half tien optreden in de Kerk op 't Dorp. Maandag j.l. vierde het echtpaar A. van Strien-Broekmans onder groote belangstelling hun gouden huwelijks feest. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid. Het gouden paar werd circa half 9 per auto naar de kerk gereden, vooraf gegaan door ongeveer 60 kinderen en kleinkinderen en onder begeleiding van eenige bruidjes. Des middags kwamen tal van vrien den en kennissen het bruidspaar hun gelukwenschen aanbieden. De buurt had er voor zorg gedragen, dat een en ander zoo maar niet zonder meer zou voorbijgaan. Een prachtige eereboog en andere versieringen prijkten voor de woning van het gouden paar. Des avonds bracht de harmonie ,,St. Bavo" de gouden jubilarissen een se renade, wat een massa volk op de been bracht. - De uitvoering gegeven door de Jonge Werkman is bijzonder geslaagd, wat wel te verwachten was, gezien- het buitengewoon succes dat de vereeni ging gehad heeft met de opvoerinq op het Veer. Opgevoerd werd het kluchtspel Na poleon's Horloge", in drie bedrijven van J. Verhoeven. Alle spelers vervul den zonder uitzondering uitstekend hun rol. Tusschen de bedrijven werd door de zangvereeniging „Amicitia" een ope rette en eenige zangnummers ten ge- hoore gebracht. De muziek werd verzorgd door het bekende ,,The White Starband". Dat een en ander bij het publiek in den smaak viel, bewees wel het her haaldelijk applaus. De Jonge Werkman kan dan ook op een goed geslaagde uit voering terugzien. Met ingang van 1 Mei j.l. is aan den koster der N. H. Kerk, Adr. Pruis- sers alhier, ontslag verleend. Aan de aannemers de Bont en Schapers alhier is opgedragen het uit- envoeren van klinkerbestrating, trot toir en rioleering voor rekening van de gemeente Woudrichem voor de som van 17550.—. RAAMSDONKSVEER. Zilveren feest St. Theodorusschool. Zaterdag 1 Mei j.l. is onder groote belangstelling het zilveren feest gevierd der St. Theodorusschool en het Frater huis. Door oud-leerlingen is avonden van tevoren gewerkt aan een eenvoudige, passende versiering, welke bestond in een smaakvol versierde lichtzuil op de speelplaats voor de school. Het feest'begon met een algemeene H. Communie, waaraan alle fraters-on derwijzers en leerlingen aanzaten. Voor de plechtige H. Mis met as sistentie uit dankbaarheid, werden de fraters afgehaald door het Kerkbestuur. Behalve frater Superior, de Secr.- Generaal frater Mauritio, de Vicarius frater Prudentius, en nog verschillende andere onderwijs-autoriteiten, waren ook aanwezig de vroegere directeuren van het Fraterhuis, o.a.-frater Alexis, en fraters-onderwijzers die lange jaren hier hebben gestaan, o.a. frater Hen- drikus Nicetas en Vincentio. Verder waren nog aanwezig het Kerkbestuur, Schoolbestuur, het onderwijzend per soneel en frater Petrus Nolascus, een der eerste leerlingen der Fraterschool van het Veer en frater Gijsbertus. De H. Mis werd op keurige wijze gezongen door de schooljongens. Na de H. Mis zong het zangkoor nog een feestcantate. Om half twaalf begon de receptie, welke zeer druk werd bezocht. We merkten o.a. op het eere-comité, be staande uit de ZeerEerw. heer Pastoor, A. J. W. M. Moons, Mr. Th. H. A. M. Heere, J. C. Schoenmakers, M. Th. de Bruijn, J. W. F. M. de Klijn en J. G. P. M. Simonis, verder het uitvoerend comité, bestaande uit de Kapelaan A. van der Vaart en Kapelaan W. Wol steren, en A. van Onzenoort, P. Broe ders en F. van Gerwen; de Inspecteur van het Onderwijs Verbeeten van Bre da: Deken van den Hout, inspecteur van het Bijzonder Onderwijs van het Dekenaat, uit Made: het College van Burgemeester en Wethouders dezer ge meente met de Secretaris, verschillende raadsleden, Pastoor van der Wee uit Geertruidenberg en nog tal van andere Eerw. heeren Geestelijken, L. van Aal deren, hoofd der Chr. School, de onder wijzeressen der St. Theresiaschool al hier, het onderwijzend personeel der R.K. Jongensschool, deputaties van de verschillende vereenigingen uit deze gemeente, een deputatie oud-leerlingen der school, verder nog tal van ingeze tenen en oud-leerlingen der gemeente. Talrijke bloemenmanden, zeker een 25-tal, vulden de zaal waar de receptie werd gehouden. Ook menig cadeau werd door ingezetenen en plaatselijke vereenigingen uit de gemeente aange boden, o.a. een Vincentiusbeeld, een ciborie, een klok enz. en het cadeau van de Parochie, bestaande uit een wand- bekleeding voor de Kapel der Fraters. Het zal voor de fraters wel een dag van voldoening geweest zijn, zooveel hartelijkheid en belangstelling te hebben mogen ondervinden. Onder groote belangstelling van het publiek had om 3 uur de Kinderhulde plaats op het speelterrein van de school, dat hiertoe aardig was versierd. Op een podium zetelde het School bestuur en verder het Hoofdbestuur van de Fraters. Deze kinderhulde is buitengewoon geslaagd, vooral de leuke wijsjes, waar in de geschiedenis van de school werd bezongen. Het programma van de Kin derhulde was als volgt: 1 Hulde-lied; 2 Toespraak van Kapelaan van der Vaart, voorzitter van het uitvoerend comité, 3 Vroolijk lied, 4 Toespraak leerling, 5 Geestige samenspraak van twee leerlingen over de historie der school, 6 Lied, 7 Toespraak van het Hoofd der St. Theodorusschool, enz. Na een tractatie konden de kinderen huiswaarts keeren en kregen de fraters gelegenheid in intiemen kring te zijn. Om zes uur bracht de Kon. Erk. Har monie ,,de Eendracht" een serenade, wat een groote menschenmenigte op de been bracht, 's Avonds toen de licht zuil op de speelplaats werd ingescha keld, kwamen velen nog een kijkje ne men naar de prachtige versieringen die waren aangebracht, en met waardee ring werd gesproken over het werk van de fraters, dat voor Raamsdonks- veer een zegen is geweest. De tractatie van de schoolkinderen heeft plaats gehad Donderdag 29 April j.l. en Vrijdagmiddag 30 April j.l. had de prijsuitdeeling plaats en de opvoering van het tooneelstuk door de kinderen genaamd ..Polleke Prik", wat buitenge woon in den smaak is gevallen. Door de combinatie van Postdui venverenigingen G.O. werd j.l. Zon dag een wedvlucht gehouden vanuit Quievrain (België). Afstand 165 K.M. Aan de wedstrijd namen deel 171 dui ven. De prijswinnaars waren de volgen de: Fr. Hanegraaf le, 2e, 29e pr., C. Krooswijk 3, 6, 14, Math, de Ruijter 4, 38, L. van Diem 5, 28, P. Keijzers 8, 10, 22, 35, M. Oomen 9, Gebrs. Joore 11, 17, 27, 33, J. Bergé 12, 41, 42. A. de Gast 13, N. van den Bosch 15, C. Pruijsten 16, Gebr. de Borst 18, 30, J. van Alphen 19, 39, 40, C. de Bont 20, 24, P. Heijmans 21, G. van Wietmar- schen 7, 37, J. van Strien 23, M. de Jong 25, C. Hommel 26, 32, Th. Hane graaf 31, C. Blok 34, P. Broeders 36, P. Damen 43. Eerste prijswinnende duif om 11 uur 12 min. 16 sec. Laatste prijswinnende duif om 11 uur 27 min 28 sec. Het 8-jarig dochtertje van O. wil de 's avonds zich naar beneden bege ven langs de zoldertrap: ongelukkiger wijze kwam ze echter van de trap te vallen. Met een bloedende hoofdwon de werd zij opgenomen. Geneeskundige hulp die direct aanwezig was, consta teerde een hersenschudding. Maandagavond had in het St. Leogebouw de trekking plaats van de verloting ten bate der Harmonie „St. Bavo". De uitslag was als volgt: le prijs een salonameublement 176; 2e prijs een pendule 3; 3e prijs een lampekap 1397; 4e prijs een theeser vies 1505; 5e prijs 352; 0c prijs 1191; 7e prijs 860; 8e prijs 2082; 9e prijs 2357; 10e prijs 2032; 11e prijs 1325; 12e prijs 1385; 13e prijs 406; 14e pri's 584; 15e prijs 458; 16e prijs 1115; 17e prijs 27; 18e prijs 586; 19e prijs 801; 20e prijs 1614; 21e prijs 1264; 22e prijs 68! 23e prijs 994; 24e prijs 1637; 25e prijs 1673; 26e prijs 2065; 27e prijs 1113; 28e prijs 981; 29e prijs 745; 30e prijs4; 31e prijs 1074; 32e prijs 1466; 33e prijs 1025; 34e prijs 1596; 35e priis 937; 36e prijs 1471; 37e pri's 2376; 38e prijs 1735; 39 eprijs 1340; 40e prijs 1447; 41e prijs 1158; 42e pr. 172; 43e prijs 1702; 44e prijs 753; 45e prijs 1273; 46e prijs 876; 47e prijs 968. Aan liet postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren werd gedurende de maand April j.l. op de Rijkspostspaarbank ingelegd ƒ42490.11 en terugbetaald 44030.82. CnnDT VOETBALSPORT. NEDERLAND—BELGIë. Sunderland wint den Cup. ZwitserlandDuitschland 01. WAALWIJK. W. S. C. R. W. B. W.S.C. 3—R.W.B. 2 0—5. SPRANG. S.D.O. N.E.O. ST. JOACHIMSMOER. BLAUWWIT. WASPIK. Waspik 1Uno Animo 35 Een spannende wedstrijd met een teleurstellend slot. GEERTRUIDENBERG. R.K.V.V. S. N. P. Begunstigd door fraai zomerweer hadden Zaterdag' j.l. op het sportterrein der RKVV ise Ready te Hank (gem. Dussen) de Oranje-feesten plaats, georganiseerd door het Oranje-comité bij gelegenheid van de 28ste verjaardag onzer Prin ses, als een na-feest van het huwelijk van H. K.H. met Prins Iiernhard op 7 Januari j.l. Reeds vroeg wapperde van schier alle wonin gen te Hank de nationale driekleur. Ilank was in feeststemming Des morgens hadden kinderspelen plaats welke zeer goed slaagden. Om twee uur werd met de volksspelen aangevangen. De gedetailleerde uit slagen hiervan zijn als volgt: Ringrijden heeren 1 A. v. d. Pluijin G-zn; 2 H. v. d. Pluijm Jzn; A. Meijers; I M. v. d. Pluijm Jzn. 5 A. Leemans Ring rijden dames: 1 A. v. d. Broek; 2 C. Olieslagers; 3 C. v. d Broek. Vrouw de man rijden: 1 W. v. d. Pluijm; 2 Jij v.dx'Stelt; 3 B. Olie slagers. Zakloopen 1 F. v d Pluijm Gzn.; 2 W. v d Pluijm Wzn.; 3 A. Meijers; 4 A. van Hees Hzn.; 5 P. v d Pluijm I.zn. Eierslaan 1 H. van Gerwen; 2 Joh. van Ham; 3 A. van Hees Hzn. Stoelendans dames: 1 A. v d Broek; 2 C. v d Broek; 3 Jo van der l'Iuijm. Stoelendans heeren 1 A. Pelikaan; 2 A. van Hees Hzn.; 3 A. v d (i PLu|Jm Jzn.; 5 P. v d Pluijm Jzn. Wedloop met hindernissen I G. Heere; 2 M. v d Pluijm Jzn.; 3 B. Olie slagers; I Joh. van Ham; 5 A. Meijers. Mnstklimmen 1 P. v d Pluijm Lzn.2 J. van Hemert; 3 B. Olieslagers; 1 W. v d Pluijm. Kulpsteken: A. van Hees; 2 A. Pelikaan; 3 H. van Ger wen; 4 Th. v d Pluijm; 5 W. v d Pluijm. De voetbalwedstrijd tusschen Be Ready en Dussensche Boys eindigde in een 2—2 gelijk spel. Door de Kerkelijke fanfare te tlnnk werden de feestelijkheden opgeluisterd, terwijl des avonds door de fanfare Wilhelnilna een concert werd gegeven. De openlucht-film trok veel belangstelling en slaagde uitstekend. Ook de verschillende attracties waren een succes, zoo oqlf de oliebollen-verkoop. Als men bedenkt dat er ongeveer 1200 bezoekers zijn ge weest, dan mogen we wel aannemen dat dit feest, waarvtfn' de baten ten goede komen aan de armen van Dussen en Hank, in alle opzichten •s geslaagd. Zaterdag 1 Mei j.l. vierde de N.V. Maal de rij „Boeren Belang" alhier, in alle stilte den dag waarop deze N.V. 25 jaar geleden werd op gericht. Ook den lieer A. van Dijk Jzn. herdacht zijn 25-jarig jubileum als meesterknecht der N.V. Beide jubilea's werden in intieme kring her dacht. Zondag j.l. vierde de R.K. Werkliedenvereenl. ging St. Wernerus haar Patroonsfeest. Des mor gens had een algemeene H. Communie der leden plaats, waarna gezamenlijk ontbijt. Des avonds werd een feestvergadering gehou den waarbij Pastoor Janssens de Horion de feest rede uitsprak. De tooneel-afdeeling gaf hierbij een zeer goed geslaagde uitvoering, die de leden wel wisten te waardeeren. De collecte voor Bijzondere Nooden heeft te Hank ongeveer 20.— opgebracht. Nederland Is er In geslaagd revanche te nemen op de 2—1 nederlaag van Antwerpen, en deze overwinning doet ons weer goed "enkel en alleen omdat het een overwinning is. Geheel voldaan zijn we niet. Er lag een zekere matheid over het spel, het vuur dat gewoonlijk de Holland—België ontmoetingen kenmerkt heb ben we vergeefs gezocht en de uitslag had daar om net zoo goed andersom kunnen zijn. Een felijk spel hadden de Belgen in leder geval wel v ïdlcnd. DE WEDSTRIJD. Na enkele onbeteekenende Belgische aanvallen komt Nederland los en Smit heeft reeds aan stonds den goeden smaak te pakken, een kopbal van Vente had echter geen resultaat. Onze mid denlinie speelt maar zeer matig, vooral Ande- riessen is er soms hopeloos uit, waardoor onze voorhoede zich niet geheel op den aanval kan concentreeren. Vooral Bralne ls zeer gevaarlijk en moet dan ook danig ln de gaten gehouden worden. Bij een der Belgische aanvallen krijgt van den Eynde een fraaie kans, die echter door Wilders onschadelijk wordt gemaakt. Dan weet Neder land zich eenlgszlns meer op den voorgrond te plaatsen. Bij een dezer aanvallen komt de bal bij Smit, deze snelt er mee naar voren, een schot, jammer, juist naast, buiten bereik van Radjou. Ook Halle moet zijn talenten toonen en een "vliegend schot van Braine heeft geen succes doordat het aftikt op het lichaam van Wilders. Dan komt de winnende goal op een onver getelijke wijze door Vente gescoord. Er is 2-1 minuten gespeeld als de bal bij Ande- riessen beland, deze geeft goed door naar Smit, Smit naar Bakhuijs die op zijn beurt den bal met een boogje naar Vente dirigeert, een reso- luten kopstoot en onbereikbaar voor Badjou ls de eenige goal geboren. Nu hadden de spelers het veld wel kunnen verlaten, maar nee. ZIJ wisten immers ook niet vooruit dat het zoo zou blijven. Een aanval van België wordt door WJl- ders gestopt, terwijl een schot van Braine over gaat. Dan ontkomt ons doel op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring daar Braine een kan jer van een schot, vanwege de goalpaal op niets ziet uitloopen. Na de rust zijn de Belgen direct weer weg, doch het schieten der Belgen is zoo slecht dal zij het nooit geleerd schijnen te hebben. Zoo miste bij een voorzet van van den Eynde op een gegeven oogenblik de geheele voorhoede, ook de Nederlandsche aanvallen zijn over het algemeen ongevaarlijk en de fut is er zoo wat geheel uit, als Bakhuijs vanwege een enkelblessure uit moet vallen. Nadat Halle nog twee maal in actie is moeten komen voor aanvalswerk van Voorhoof, fluit de scheidsrechter af en waren we wel blij met de overwinning, maar lang niet voldaan over het vertoonde spel. In de Zaterdag in het Wembley-Stadion ge speelden wedstrijd van de Cup.-flnale tusschen Sunderland en Preston N.E., is eerstgenoemde club door een schitterende 3-1 overwinning houder van den cup geworden. H. M. Koningin Elizabeth reikte persoonlijk de trophee uit. De twintigste landenwedstrijd tusschen Zwit serland en Duitschland die in Zurich voor 33000 toeschouwers gespeeld werd, is geëindigd ln een o—1 overwinning voor Duitschland Kitzinger scoorde na 20 min. het eenlgste doel punt. Zaterdagmiddag J.l. speelde WSC 3 op eigen terrein een wedstrijd tegen RWB2. \oor de rust was het een mooie wedstrijd van twee gelijkwaardige ploegen, de rust ging echter in met blanco stand. No de rust geloofden de W.S.C.'ers het blijkbaar wel, waardoor RWB gemakkelijk een vijftal doelpunten konden scoren. Eindstand 0—5. Morgen vriendschappelijk Nevelo (Oisterwljk) —WSC. RWB 2 speelde Zaterdagmiddag haar lantsten wedstrijd en slaagde er ln na een goed gespeel den wedstrijd de competitie met een fraaie 5—0 overwinning te beaindigen. Ondanks RWB het eerst den tegenwind heeft, zijn zij toch dadelijk in de meerderheid, zoodot de WSC-verdedlglng alle zeilen moet bijzetten om doelpunten te voor komen, waarin zij, zij het dan ook niet eenlg geluk In slaagde. Even voor rust onderneemt WSC een uitval, waarbij een der RWB-verdedi- gers de bal met de hand uit het doel slaat. De strafschop wordt echter naast geschoten, zoodat met de rust de stand nog blank Is. Na de her vatting neemt RWB het spel geheel in handen, en oefent een sterken druk uit op het WSC-doel. Bij een doelworsteling werd een der WSCver- dedigers zoo in het nauw gedreven dat hij ln eigen doel schiet 0—1, terwijl kort hierna de rechtsbinnen met een schitterend schot de stand op 0-2 brengt. RWB blijft domlneeren en als eerst de linksbinnen een voorzet goed inkopt, is het even later de rechtshalf en mldvoor die de stand tot 5—0 opvoeren. Even voor het einde krijgt RWB nog een strafschop te nemen, doch deze wordt niet zuiver genomen, en door den doelverdediger gestopt. Kort hierop fluit den heer Th. van Vugt, die uitstekend lelde het einde, en heeft RWB een verdiende overwinning behaald. Voor Zondag a.s. zijn geen wedstrijden vast gesteld. Op het terrein van SDO alhier, werd j.l. Zater dagmiddag een competitie-wedstrijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brab. Voet halbond, tusschen de le elftallen van SDO en NOAD uit Wijk. Hoewel men alles ln het werk stelde om revanche te nemen voor hun nederlaag op eigen terrein, bleek duidelijk dat SDO haar meerdere was. Toch verdedigde NOAD zich uit stekend. De uitslag was 2—4 voor SDO. Het eerste elftal van onze voetbalvereenlging NEO ging j.l. Zaterdagmiddag naar Veen, om aldaar een competitie-wedstrijd voor de Zater dagmiddag-competitie van den Brab. Voetbal bond te spelen tegen Achilles. Na een spannende match, waarin beide ploegen vrijwel tegen elkaar opwogen, wist NEO ten slotte toch de puntjes in de wacht te sleepen, en deze match met 21 te winnen. Zondag J.l. speelde bovengenoemde vereeni ging weer thuis, waar zij ditmaal Vlos 3 uit Tilburg op bezoek had. In de eerste speelhelft wegen belde partijen goed tegen elkaar op, doch de thuisclub toont weldra haar meerderheid. Telkens trekken zli op de Vlos-veste nf, maar doelpunten blijven uit. Vlos maakt dankbaar gebruik, als een der Blnuw-Wlt backs even talmt, 1—0 voor Vlos. Hel offensief der gastheeren blijkt duidelijk, en reeds spoedig ls de stand gelijk, waarmee de rust ingaat. Onmiddellijk na half-time gaan de Vlos-mannen er met de bal vandoor en opnieuw hebben ze de leiding genomen, 2—1. Dit schijnt onze jon gens tc stlmuleeren. Blauw-Wit ziet zich een strafschop toegewezen, die niet in een doelpunt wordt omgezet. Eindelijk, in de laatste minuten wordt uit een scrimmage voor het doel der gasten, de gelijkmaker herboren, zoodat deze match eindigde in een draw, 2—2. Uno Anlno uit Loonopzand was Zondag te gast cn van deze gelegenheid moesten we gebiuik maken om ons genoegdoening te verschaffen voor de nederlaag welke we in Loonopzand had den meegekregen. Om half één precies blaast de scheidsrechter beide ploegen in het veld. Het leer gaat van schoen op schoen en voor men langs de lijn zich goed kan realiseeren wat er geschiedde, geeft De Moor onze ploeg de leiding, 1—0. Ondertus- schen komen de gasten er heter ln. Onze ver dediging kan niet langer werkloos toezien. Zelfs weet de doelman enkele malen op het nippertje te redden. Een schot van den rechtsbinnen der gasten komt buiten bereik van den keeper op doel. Onze rechtshalf redt schitterend, doch niet afdoende waardoor opnieuw wordt ingeschoten met dc gelijkmaker tot resultaat. Uit een voor zei blijft de bal even voor de doelmond zweven. Er ontstaat een schermutseling, waarvan de gasten gebruik maken om de leiding te nemen. Voor de derde maal wordt ons doel belaagt. In het beruchte gebied wordt de bal met de liand bewerkt en met de toegekende strafschop brengen de gasten de stand op 3—1. Een aanval onzerzijds wordt met een schot besloten. De doel man stopt, doch kan niet voldoende wegwerken, en het is 3—2. hiermede komt de rust. Na de thee nemen wij weer het spel ln handen. Aan val op aanval volgt en met een subliem schot wordt de gelijkmaker geboren. Het wordt nu een strijd om dc winnende goal, maar de partijen houden elkaar In evenwicht. Kort voor het einde komt er echter in onze achterhoede een kleine Inzinking, waarvan de gasten gebruik maken en op gemakkelijke wijze nog tweemaal scoren. Morgen komen onze betde elftallen wederom

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 7