Nieuws uit de Langstraat en Omgeving SPORT, DRUNEN. KAATSHEUVEL. RAAMSDONK. SPRANGCAPELLE. WASPIK. Gouden Bruiloft. Maandag 10 Mei zullen de echte lied Corn. v. Wezel—v. d. Wetering op de Fellenoord alhier, haar gou den huwelijksfeest vieren. B.B.A. Naar wij vernemen zijn reeds besprekingen gevoerd betreffende verkoop van gebouwen (werkplaat sen, garages, woning enz, en ter reinen van het depot der B.B.A. alhier. Vast staat, dat het depot alhier geheel zal worden opgeheven en het resteerende personeel naar elders zal worden overgeplaatst „Zang en Vriendschap". De Zangvereeniging „Zang en Vriendschap", gevestigd in caféAnt. van der Geld alhier was door be danken en weinig ambitie van diverse leden reeds eenige maanden op gedwongen non-actief gesteld. Het bestuur hield Donderdagmiddag een bespreking om te trachten de vereeniging nieuw leven in te blazen. Zij besloot daaiom een vergadering voor de leden en oud-leden uit te schrijven tegen Zondag 9 Mei te 11.30 uur des voormiddags in 't clublokaal. Getracht zal worden het traditio- neele Kermismatinée met mede werking der leden doorgevoerd te krijgen. R.K. Staatspartij. Maandagavond om 8 uur zal de Eerw. Pater v. d. Hout in de Jon. genscongregatie komen spreken over de toestand in Spanje voor de R.K. S.P. afd. Drunen. Motorclub. Zaterdagavond komen de deel nemers aan de Sterrit naarBlerick op 9 Mei a.s. in vergadering bijeen in café P. Klerks. ELSHOUT. De oudste inwoonster overleden. Woensdag overleed mevr. C. van Oers-Kronenburg. Zij was de oudste inwoonster van Elshout en telde 96 jaren. 't Maria-gesticht. Op grootsche wijze herdacht de parochie Elshout het 100-jarig be staan van haar orde. 't Dorp was in feesttooi. De dag begon met een alg. H. Communie voor alle parochianen. Om 10 uur werd door Pastoor Willems een solemneele H. Mis op gedragen met assistentie van kape laan v. d. Berg en Pater Verweij uit Heeswijk. 't Kerkkoor zong de tweestemmige Mis van Haller. Pastoor Willems hield de feest- predicatie en memoreerde de stich ting der orde in Elshout. Bij de receptie kwamen vele wereldlijke en geestelijke autoritei ten de Eerw. Zusters feliciteeren De parochianen toonden hun meae leven door de Zusters een schat van bloemen te zenden. Om drie uur werd een plechtig Lof opgedragen, waarna de kinderen op gulle wijze werden getracteerd. De Fanfare bracht onder leiding van directeur Merkx een serenade, waarmede de viering van 't eeuwfeest in Elshout werd besloten. De Maria-vereering. Donderdag was wederom een drukke dag voor Elshout. Processies uit Vlijmen, Heusden, Kaatsheuvel en Drunen kwamen met vele an deren ter bedevaart. A.s. Zondag zijn de H. Missen om 6, 63/4, 8, 83/4 en 10 uur. Dan komen de processies uit Waalwijk, Haarsteeg, Baardwijk en Besoijen. Euphonia's Muziekfeesten. Kaatsheuvel is in feeststemming. Er is daar reden voor, want de oudste Muziekvereeniging ter plaatse, het Kon. Muziekgezelschap »Euphoniac viert zijn 60 jarig bestaan en Kaatsheuvel viert spontaan dat feest mee, zooals de plaats steeds meeleeft met al de vereenigingen, die de belangen der plaats voorstaan. Doch niet al/een Kaatsheuvel zelf, maar ook de verre omgeving is komen ge tuigen van haar sympathie voor dit bekende corps, dat aelf zoo vaak naar buiten trad tot medewerking en steun van festiviteiten. Moeder Natuur moge dan voor den eersten dag met ietwat killen adem over het schitterend feestterrein gebla zen hebben, hei bezoek is er niet minder om geweest, en daarbij, het Feestcomité had rekening gehouden met de mogelijke Aprilgrillen, die vaak nog voor de mooie maand Mei zijn weggelegd. Een schitterende muziek salon herbergde de musiceerende ver eenigingen en de talrijke bezoekers. Dat het daar den geheelen dag druk geloopen heeft, behoeft geen betoog. Er is schitterend gemusiceerd voor een steeds aandachtig, dankbaar publiek. De officieele opening van het feest had ten Gemeentehuize om 12 uurplaats waar Burgemeester Mallens 't Bestuur der jubileerende Vereeniging met Eere comité, Feestcomité en diverse Sub comité's met de afgevaardigden van de deelnemende corpsen ontving. Keurig, hartelijk en zakelijk complimenteerde hij de jubilaresse, haar dankend voor wat ze voor Kaatsheuvel steeds in haar bestaan gedaan heeft en de hoop uit sprekend, dat haar nog een lang en bloeiend bestaan wachten zou. De Voorzitter van Euphonia dankte in goed gekozen woorden den Burge meester voor zijn hartelijke ontvangst, zijn felicitatie en den steun, steeds van hem ondervonden, wanneer Euphonia die inriep. Hij|dankte het Feesicomité en de sub-comité's voor het verrichtte werk en speciaal den Voorzitter voor zijn zakelijke leiding. Na een kleine rondwandeling door de plaats werd op de Markt onder lei ding van den componist, de Heer A, Stravers de feestmarsch geblazen. In de muzieksalon sprak de heer J. Tuerlings als Voorzitter van het Feest comité een kort woord van welkom op het Feestterrein, waarna de uitvoeringen een aanvang namen. Met een groot Feestconcert, gegeven door de Jubileerende Vereeniging met medewerking van de Zangvereeniging Bel Canto werd de eerste dag besloten. Ook voor dit concert was zeer waar- deerende en groote belangstelling. Zaterdag en Zondag worden de Mu ziekfeesten voortgezet met een deelname van een 20-tal gezelschappen. De kermesse d été had de belang stelling, die er van te verwachten was, n.l. die van de kleine en grootere jeugd. Burgerwacht, De Burgerwacht Kaatsheuvel houdt Dinsdag 11 Mei in de zaal van Eupho nia een algemeene ledenvergadering, waarop de regeling voor de groote pro- paganda-avond zal besproken worden, die 31 Mei zal worden gehouden. Te vens zal het vormen van een kleeding- fonds tot uniformeering van het corps worden vastgesteld. Op Maandag 10 Mei as. hoopt het echtpaar J. de Groot-Verschuren, wonende in de Putstraat, haar gou den huwelijksfeest te herdenken. Buurtgenooten zijn voornemens, dien dag voor de nog krasse oudjes tot een onvergetelijke te maken. De landelijke Rijvereeniging »Juliana» zal op Maandag 17 Mei a.s. (Tweede Pinksterdag) alhier een groot concours hippique houden. Het concours wordt gehouden op het terrein aan den Parallelweg nabij het Station. RAAMSDONKSVEER. Zondag 9 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. J. Gamers in het huwelijk trad. Aangezien de heer Gamers lid de Kon Erk. Har monie »De Eendracht» is, hebben de leden allen spontaan besloten dien dag den jubilaris een serenade te brengen. De heer Gamers vierde in Juni 1920 zijn 25 jarig lidmaat schap der harmonie zoodat hij nu 30 jaren zijn beste krachten aan deze mooie vereeniging geeft. 's Middags om half een, tijdens de receptie zal deze seredade worden gebracht. Door de Kon. Erk. Harmonie »De Eendracht» zal op Woensdag 12 Mei a.s. om 7uur namiddag in de harmoniezaal «Huis ten Deijl» een uitvoering worden gegeven. De uitvoering wordt uitsluitend gegeven voor de donateurs en introducés. Het Bestuur heeft aangezocht de Tooneelvereeniging uit Teteringen, waarmee ze een goede keus gedaan heeft. Het belooft weer een genot volle avond te worden. Op 17 Mei (Tweede Pinksterdag) zal alhier een bloempjesdag worden gehouden, waarvan de opbrengst komt ten bate der vereeniging tot ondersteuning aan Nederlandsche tuberculose onbemiddelde stand- genooten (Santos.) Gedurende April passeerden 1640 vaartuigen met een totaal- inhoud van 185226 ton deRolbrug over de Donge alhier. De heer P. v. S. had het ongeluk van een zolder te vallen, waarbij een paar zijner ribben werden gekneusd zoodat genees kundige hulp moest worden inge roepen. Zondagmorgen om half tien treedt Ds. Oost op in de Veersche kerk en om half drie in de Dorp- sche Kerk. Gedurende de eerste 4 maan den dezes jaars werd in de Veersche Chr. School f21.69'/3 gecollecteerd voor de Zending. De le klas der Veersche school begon met 30 nieuwe leer- lingen, een getal dat al eenige jaren achtereen niet werd bereikt. SPRANG. Predikbeurten Zondag 9 Mei '37: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. W. Bousema. Geref. Kerk, v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. van den Berg van Vrees wijk. Onder leiding van haar voorzitter de heer C. Nieuwenhuizen vergaderde j.l. Dinsdagavond in de Consistorieka mer der Ned. Herv. Kerk alhier de Ned. Herv. Mannenvereeniging „Trof fel en Zwaard". Behandeld werd een onderwerp over Art. 9 der Ned. Ge loofsbelijdenis, welk onderwerp werd ingeleid door den heer Jac. van der Schans. Op het onderwerp volgde een breedvoerige bespreking, waarna de ge animeerde vergadering, die op gebrui kelijke wijze was geopend, met dankge bed werd gesloten. Het Kinderkoor ,,Jong-Excelsior" alhier, Directeur de heer Alb. Christ te Capelle, behaalde op Hemelvaartsdag op het Zangconcours te Amersfoort een tweeden prijs in de 3e afdeeling met 293 punten. VRIJHOEVE—CAPELLE. In het gebouw voor Chr. Belan gen aan het Bruggetje hield de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle onder leiding van haar voorzitter de heer J. C. de Boon haar jaarvergadering. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, brengt de secretaris de heer J. W. Genu[t een uitvoerig jaarverslag uit: Gehouden werden 15 vergaderingen in het afge- loopen jaar, terwijl het ledental hij de 7 aangesloten afdeelingen ruim 500 bedraagt. De penningmeester de heer C. Braspenning gaf een financieel overzicht, waar uit bleek dat de kas sloot met een batig saldo van ƒ3.21. Na een slotwoord van den voorzitter werd de vergadering met dankgebed door den heer A. Spierings gesloten. De arbeider A. K. had op het werk te Rosmalen het ongeluk een balk op zijn hoofd te krijgen, zoodat een gapende wonde ontstond, genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. CAPELLE. Door den bouwkundige Fl. Michaël te Vrijhoeve-Capelle werd j.l. Woensdag in opdracht van den heer G. de Rooy aanbesteed het bouwen van een woonhuis, waarvoor als volgt werd ingeschreven: J. Hoogendoorn, Waalwijk, ƒ6790 A. P. Kramer, Heusden 6700 W. de Teurling, Kaatsheuvel ƒ6590 P. A. Kramer, Genderen 6558 A. Willemsz, Sprang 6462 Gebr. Spierings, Capelle 6392 C. B. Timmermans, Sprang 6387 J. Michaël, Vrijh.-Capelle 6361 D. van Oversteeg, Vrijh.-Capelle 6300 Alb. Hoefnagel, Capelle ƒ6195 P. C. v. Suvlekom, Raamsdonk ƒ6131 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang 6075 Gunning volgens bestek. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield met Hemelvaarts dag met oude duiven een wedvlucht vanaf Vilvoorde, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 9.48.33 en de laatste prijswinnende duif om 9.58.44 en waarvan de uitslag is als volgt J. van Doornik 1 15 17; H. Spie rings 2 19; Gebr. van Onzenoort 3 5 8 21 26; C. Verhagen 4 9 28; H. Nieu wenhuizen 6; A. Spierings 7; P. de Roon 10 16; St. v. Peer 11; J. Meter 12 24; G. Treffers 13; Am. de Jong 14 25; J. de Jong 18; C. Rosenbrand 20; H. Vos 22; W: Versteeg 27; P. Nieuwenhuizen 29. Aangetoonde dui ven: Gebr. van Onzenoort, P. de Roon, J. Meter en G. Treffers. A.s. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanaf Quievrain. Op het sportterrein aan de Wil lem van Gentsvaart werden op He melvaartsdag seriewedstrijden gehou den, waaraan deelgenomen werd door de korfbalvereeniging Quick uit Dor drecht, GKV uit Gorinchem, JPS uit Tilburg en KIOL alhier. prijs IIW SF AAP is weer rustig en 1* ff UUnnL Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door het gebruik van Mijnhardt'6 Zenuwtablotten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten De uitslag der wedstrijden luidde als volgt: QuickGKV 10; Quick KIOL 2—1; GKV—KIOL 2—0; Quick —JPS 2—0; GKV—JPS 1—1; JPS— KIOL 2—2. De eerste prijs werd behaald door Quick, de tweede door GKV en de derde door JPS. Ds. J. Cuperus alhier, ontving een beroep naar de Ned. Herv. ge meente te Wezep (Gld.) Het fanfarecorps „Sirena", alhier, behaalde met Hemelvaartdag op het muziekconcours, georganiseerd door de Harmonie Industrie (Smits Ma chinefabriek en Scheepsbouw) te Rot terdam in de 2e afdeeling den eersten met 362 punten. A.s. Zondag 's morgens half tien en 's middags half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse op te treden Ds. Cuperus. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Hoffman uit Besoijen. In het Slationskoffiehuis hij den heer P. Pruyssers werd j.l. Dinsdag des namiddags 3 uur de jaarlijksche vergadering van stemgerechtigde in gelanden van het waterschap „De Binnenpolder van 's-GrevelduinCa pelle" gehouden. Na behandeling ingekomen stukken en inededeeling van het proces-ver haal van kasopneming hij den pen ningmeester, werd de rekening over het dienstjaar, aangevangen 1 Juli 1935 in ontvangsten vastgesteld op ƒ3131.56 en in uitgaven ƒ3052.79, sluitende met een batig saldo van 78.77. De begrooting voor het dienstjaar, dat aanvangt 1 Juli 1937 en eindigt 30 Juni 1938 werd in ontvangsten en uit gaven vastgesteld op 3208.94. Het bedrag der omslagen werd voor ruim 557 h.a. bepaald op 5.per h.a. en voor ruim 132 h.a. op 2.50. Het dagelijksch bestuur werd ge machtigd tot uitvoering der werken in eigen beheer, terwijl de aftredende bestuursleden werden herkozen. J De gewone jaarlijksche vergade ring van stemgerechtigde ingelanden van de waterschappen „Dé Groote Oude Straat", Binnen de Oude Straat", „Ten Westen van de Vrijhoevensehe Vaart" en „Ten Westen van den Nieu- wendijk met de Aanwassen" zal wor den gehouden op Dinsdag 11 Mei des namiddags 3 uur in het Stationskof fiehuis hij dhr. P. Pruyssers. De agenda voor deze vergaderingen vermeldt: 1 Mededeeling van het pro ces-verbaal van kasopneming bij den penningm. en ingekomen stukken. 2 Vaststelling der rekening over het dienstjaar 1 Juli 193530 Juni 1936. 3 Vaststelling der begrootingen voor het dienstjaar 1 Juli 193730 Juni 1938. 4 Bepaling van het bedrag dei- slagen. 5 Voorstel het dagelijksch be stuur te machtigen tol uitvoering der werken in eigen beheer 6 Verkiezing van een lid van het dagelijksch be stuur in de waterschappen „De Groote Oude Straat", „Binnen de Oude Straat" en „Ten Westen van de Vrij hoevensehe Vaart", wegens periodieke aftreding van de heeren W. van der Schans, B. van der Hoeven Jzn. en J. Huysman en verkiezing van een voor zitter van het dagelijksch bestuur in liet waterschap „Ten Westen van den Nieuwendijk met de Aanwassen, we gens periodieke aftreding van den heer Adr. van der Hoeven. De voetbalvereeniging „Neerlan- dia" speelt a.s. Zondag te Waalwijk voor afdeeling IV 2de klasse B. van den Brah. Voethalbond tegen WSC 4. Op Donderdag 20 dezer 's avonds 8 uur zal in het Stationskoffiehuis van den heer P. Pruyssers de alge meene ledenvergadering worden ge houden van de plaatselijke Coöp. Boerenleenbank. Aan de orde komt: 1 Opening. 2 Aanwijzing secretaris. 3 Verslag van den toestand der Bank. 4 Verkiezing van een lid van den Raad van Toe zicht wegens periodieke aftreding van den heer J. Michaël. 5 Verkiezing van een lid van het bestuur ter vervulling der vacature ontstaan door het be danken door den heer J. A. Maris. 6 Nazien rekening en balans over het afgeloopen boekjaar. 7 Rondvraag en sluiting. Blijkens de laatste verantwoor ding werd door de plaatselijke afdee ling van de Macht van het Kleine ten bate van de Chr. Vereeniging voor verpleging van lijders aan vallende ziekte opgehaald ƒ61.41 aan bijdra gen, terwijl de speldjesverkoop had opgebracht 16.74. Voor de afdeeling aan den Loonschendijk bedroegen deze bedragen 16.en 5.30. Predikbeurten Zondag 9 Mei '37 Ned. Herv. kerk vm. nalf tien Ds. G. Lans Sr. van Huizen en n.m. half drie Ds. G. Lans Jr. Bedienin gen van den H. Doop. VOETBALSPORT. K. N. V. B. Derde klasse D. Derde klasse D. SPRANG. N.E.O. S.D.O. DRUNEN V. J. C. Programma voor morgen: KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Go AheadBe Quick. FeJJ enoordPS V. AFDEELING IV. Promotie-competitie 2de klasse. MVV—Middelburg. Wlillem IIMiranda. Promotie-competitie 3e klasse. RCS—Axel ESV—Tivoli Gudok—TOP ZBVVBossche Boys Kaatshcuvelsche BoysZaltbommel Reserve 2e klasse B. Zaltbommel 2Wilhehuina 2. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. GO AHEAD—BE QUICK. Go Ahead zal morgen aan Be Quick lang niet het zoo bekende zachte eitje hebben. Beide clubs maken nog een uitstekende kans op het kampi oenschap, doch wie morgen verliest is een goeu deel van zijn kansen kwijt. We denken dat Be Quick wel het slachtoffer zal worden, zij het met uiterst klein verschil. FEIJENOORDP.S.V. PSV is gedoemd geweest een zeer bescheiden plaats in deze kampioenscompetitie te spelen. Ook morgen zal PSV tegen Feijenoord geen kans op de twee puntjes hebben. AFDEELING IV. Promotie-competitie 2de klasse. Eindelijk zal dan ook hier deze tusschen-com- petitie een aanvang nemen en voor zulke ge legenheden zijn prognoses steeds moeilijk. MVV krijgt Middelburg op bezoek, twee clubs die elkaar nog wel van vroeger kennen. Good old MVV zal o.i. zeker de overwinning behalen. Willem IIiMiranda wordt een mooie wedstrijd tusschen twee ploegen die in kracht voor elkaar niel veel onder doen. Vanwege het terrein-voor deel houden we het op een Willem II overwinning. Promotiecompetitie 3de klasse. ESV krijgt Tivoli op bezoek, en zal al direct een zwaren dobber aan deze ploeg hebben. Een gelijk spel lijkt ons nog niet zoo'n gek resultaat. Gudok zal ook weer gaan probeeren haar roem volle jaren terug te roepen en we geven hen morgen tegen TOP wel kans op de overwinning. ZBVVBossche Boys zal een overwinning voor de thuisclub worden, doch enkel vanwege het terrein-voordeel. Kaatshcuvelsche Boys krijgen eindelijk ook weer eens een wedstrijd te spelen. Morgen zul len zij de gastheeren van Zalbommel zijn. Naar onze mcening ligt een nederlaag der thuisclub in het verschiet. NEO krijgt Zaterdagmiddag de voetbalvereeni- g'nK „Veen" op bezoek om een competitiewed strijd voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brah. Voetbalbond te spelen op het terrein aan het Oosteinde. Dit belooft een spannende wedstrijd te wor den, waar NEO vorige week van Veen slechts roet den oneven goal won, en Veen dus alles in het werk zal stellen om het thans tot een beter einde te brengen. Onze voetbalvereeniging SDO gaat Zaterdag naar Heusden om aldaar tegen de voetbalvor- eeniging Heusdensclie Boys een competitiematch voor de Zaterdagmiddag-competitie van den Brah. Voetbalbond te spelen. V.J.C.HERCULES 3—4. VJC speelde een match tegen Hercules II uit Waalwijk. VJC speelde met 10 man waaronder nog één invaller. Ondanks dat heeft VJC bij den aanvang de meerderheid en kon Brok de leiding nemen voor VJC met 10. Hercules laat zich onbetuigd en scoort al ras den gelijkmaker, waarna het spel heen en weer gaat en met de 1—1 stand de rust ingaat. Na de rust zien we, dat Hercules aardig thuis geraakt op het veld en enkele zeer goede krachten zich beginnen te ontplooien en een serie gevaar lijke aanvallen op VJC doen, waardoor een vler-tal goals ontstaan en Hercules een 4—,1 lei ding bezorgen. Gedurende dien tijd heeft VJC zich niet onbe tuigd gelaten, doch haar aanvallen werden door «le Hercules-achterhoede prachtig onderbroken. Toch even een inzinking van de gasten en als VJC met goed samenspel, want hieraan ont brak het zoo nu en dan bij hun, even flink aan pakt volgen twee goals, die de achterstand tot '13 verkleinen, maar Hercules heeft dc zege toch behouden. Gelijk spel was hier de meest juiste verhouding geweest en bij goed samenspel van VJC had Hercules een flinke nederlaag op- geloopen. E.S.C^—CONCORDIA 0—6. Het is wel een van de onaangenaamste matches geweest van dit seizoen. Van ESC moesten door den scheidsrechter, drie spelers van het terrein worden gezet, terwijl een Concordia-speler met een schijnbare zware knieblessure van 't terrein gedragen moest worden. Concordia heeft verdiend gewonnen met G0 en de rust ging in n.et een 4—D stand voor dc gasten, waarvan een goal voor rekening v.m c n penalty komt. Na de rust nog twee goals van Concordia en dc punten zijn verdiend. Omtrent de schuldvraag van het gebeui-de lil de match zullen wij zeer neutraal blijven en ons flrpalen tot d« hierdoor geuren:de feiten. Het is voor het Bondsbestuur om dezekweslie uit te zoeken, maar ons laatste woord is „Voet- halvlegels" kunnen niet hard genoeg gestraft worden. Dat dit muisje nog een staartje zal hebben gelooven wij zeker.

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 6