Plaatselijke Berichten. H.deBont-v.Hulten I. Heerenkleeding naar maat Zaterdag 8 Mei 1937. No. 38. De Echo van het Zuiden. Tweede Blad. Centraal Tandheelkundig Instituut. Propaganda-avond R.K. Staatspartij. Woensdagavond had in de Boven zaal van den R.K. Gildenbond een propaganda bijeenkomst van de R.K. Staatspartij plaats welke goed bezocht was. De Voorz. de heer H. van Well opent de vergadering met den Chr. groet en heet de aanwezigen allen hartelijk welkom. Het doel van dezen avond is niet alleen voorlichting, maar ook om U bij deze ingelegenheid in te wijden in het werk van onze propaganda clubs. i. Wat wil de R.K. Staatspartij. Lezing H. v. Well. Spr. zegt nu eens niet te gaan kijken wat de R. K Staatspartij op stoffelijk gebied gepresteerd heeft, maar hij gaat eens een kijkje nemen op het werk van de R.K. Staatspartij op geestelijk gebied. Het program van actie 1937, ver meldt als een zeer voornaam punt beveiliging van de positief Chr. grondslagen, want die loopen groot gevaar te worden aangetast, evenals onze godsdienst, waardoor onze na komelingen bedreigd worden in de toekomst ongodsdienstig te zullen worden. Dan vrijheid van onderwijs, ge paard gaande met vrijheid van op voeding en aan opvoeding door Kerk en Staat. Onze Christ, grondslagen blijken ook uit onze opvatting over het gezag. Het gezag komt immers van God, en dat gezag moet werken voor ons welzijn. Onze Christ, grondslagen komen niet meer voor in landen als Rus land, want dat is geen Christ. Staat meer. Maar wij moeten onze Christ. Maatschappij behouden en daarvoor is noodig een goede R.K. Pers, een Kath. Radio Omroep en nog zoo veel andere dingen. Daarom moeten alle katholieken hun belang met de a.s. verkiezingen begrijpen en zij moeten zorgen dat Christus onze Koning zal blijven. 2. Waarom stemt werknemer Roomsch Lezing v. Hoorn. Tegenover de vraag, waarom stemt de werkgever Roomsch, zou spr. een andere vraag willen stellen, waarom niet? En hier zouden dan allerlei motieven aangehaald kun nen worden maar er is slechts een motief doorslaggevend en dat is het godsdienstig motief. Spr. gaat dan even de godsdien stige ontwikkeling van de Katho lieken in ons Staatsrecht na. In 1795 hadden de katholieken geen gods dienstvrijheid. De komst van de Franschen bracht hier echter de zoozeer begeerde vrijheid van gods dienst. In 1848 rechtstreeksche ver kiezingen. Tot 1896 toe had men echter in ons land een verdeelde groep katholieken, de vooruitstre- venden en conservatieven waaadoor geen goed samengaan mogelijk was. We hadden een regeering op Christ, grondslag maar alleen eenheid kon ons kracht brengen en die is ge. komen door de R.K. Stratspartij. De R. K. Staatspartij komt weer met een klinkend program voor den dag. Een voornaam punt daar van is de wet tot verbindend ver klaring van collect, arbeidsovereen komsten, die de werknemers veel voordeel zal brengen. Daarom ook is T voor de werknemers een plicht hun stem op de R.K. Staatspartij uit te brengen en dan ook zal de eenheid behouden blijven die vooral nu zoo hard noodig is. 3. Waaram stemt de werkgever Roomsch Lezing Fr. Knepflê. Op de eerste plaats omdat hij katholiek is. Op de tweede plaats omdat hij bij het bepalen van zijn stem toch zeker zijn gezond ver stand wel zal laten werken. Op de derde plaats omdat de moeilijkheden waaraan hij bloot staat, zooals or dening in de productie en industrie dan onder Gods leiding gebracht wordt. In 'n duidelijk en helder betoog zette spr. deze drie punten dan voor ?.o ver de tijd het toeliet uitvoerig .•teen, daarbij wijzend opdegroote erantwoordelijkheid van hem die niet volgens zijn geweten durft handelen. Iedereen die niet op de R.K. Staatspartij stemt, zegt spr., waagt een stap in het duister. Daar. om geeft spr. den werkgever de raad, oordeelt als katholiek, oordeelt zakenmensch en dan zal Uw stem voor de R.K. Staatspartij niet «rloren gaan. 4. Waarom stemt de Middenstander Roomsch Lezing Chr. v. Liempt. Spr. zegt dat hii het in verband pjgt de beantwoording van deze vra*8 wel eens kon hebben over de Gruyter, doch dat hij daarvan een beetje huiverig is vanwege het feit dat de twee wethouders ook aanwezig zijn. Spr. zegt dat we ons heil niet moeten zoeken bij dergelijke groot bedrijven, die langzamerhand alles tot zich trekken, evenals trouwens de Coöperatie »Broederhulp« te Kaatsheuvel, aangesloten bij de Haka te Rotterdam (stem uit 't publiek »Ook al zoo'n socialistische instelling«). De Middenstand, die staat tus— schen het Groot.Kapitaal en de arbeidersklasse; die moet gesteund worden, maar men moet niet naar de groote bedrijven loopen. De Middenstand verschaft aan 2.000.000 inwoners van Nederland werk, dit is toch wel een cijfer dat iets zegt. De Middenstanders vragen dringend ordening op Katholieken grondslag. Geef ieder het zijne, laat ons in Christelijke liefde samen deelen wat de Goede God in Zijn liefde voor ons heeft voortgebracht. Deze lezing had een heftig debat tengevolge van verschillende zijde. 5. Waarom Propagandist? Lezing v. d. Broek. Spr. zegt dat men propagandist moet zijn om de menschen die niet voldoende overtuiging hebben, dit bij te brengen. Deze menschen moe ten bewerkt worden voor het goede doel. Als wij de laatste weken zien wat er van andere kanten allemaal gedaan wordt en waarom zij vooral tegen de R.K. Staatspartij te keer gaan. Z.i. alleen omdat zij in de R.K. Staatspartij een macht zien die hen voor het bereiken van hun doel in den weg staat. En om nu de R.K: Staatspartij tegen die vijandige stroomingen te beschermen moeten wij zorgen dat het volk beschermd wordt opdat het weet waarom het tegen die stroomingen en voor de R.K. Staatspartij moet zijn. Dat is het werk der propagandisten en dit werk moeten wij opnemen als een werk van leekenapostolaat. De voorz. de heer v. Well dankte de sprekers en aanwezigen hartelijk voor hun aanwezigheid en met een aansporing om in de goede richting werkzaam te blijven sloot hij de bijeenkomst met den Chr. groet. Opdracht De geheele technische installatie bestaande uit droogkasten en tran sportbanden enz. voor uitbreiding van de N.V. Nederl. Schoenenunie Bloch en Stibbe Hollandia te Waal wijk, is opgedragen aan de Fa. Wed. J. Verhulst en Zn. te dezer plaatse. Bedevaart naar Elshout A.s. Zondag houdt de R.K. Werk. liedenvereeniging alhier haar jaar lijksche bedevaart naar Elshout. De stoet vertrekt om 5,15 uur vanaf het gebouw der vereeniging en wordt vergezeld door de harmonie »St. Crispijn«. Ten kwart voor zeven wordt in de kerk te Elshout door den eerw adviseur de H. Mis gelezen tot intentie der deelnemers, met alge- meene H. Communie. Om 8 uur wordt de terugtocht aanvaard en ontbinding aan het Bondsgebouw. Deelneming werkkampen Zij, die deel wenschen te nemen aan de derde uitzending in 1937 naar de Christelijke Werkkampen op 22 Mei a.s. kunnen zich aan melden bij J. A. Mandemakers, Grootestraat 95 b, Waalwijk. De deelnemers moeten den leeftijd van 16 tot 25 jaar hebben. Zij moeten komen uit de ge meenten Waalwijk, Drunen, Nieuw- kuijk en Vlijmen. Grootestraat 319 WAALWIJK TELEFOON 109 tegen prijzen aan de tijds omstandigheden aangepast. Bloempjes-verkoop. Vandaag en morgen zullen ten bate der Kerstactie voor den Arme in onze gemeente bloempjes worden verkocht door de leden der K. J. V- We hopen dat ieder een steentje voor dit mooie doel zal bijdragen. Zilveren Jubileum. Gisteren herdacht de heer Verhelst alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de firma Gragtmans en Wiesman in dienst trad. Des morgens werd de jubilaris door den heer Wiesman toegesproken, waarbij hem als aandenken een prachtig gouden horloge met inscriptie werd aangeboden. De dag werd verder genoeglijk in huiselijken kring doorgebracht. A.s. Maandag 10 Mei zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer H. de Vaan in dienst trad bij de fa. deGreeff Verwiel alhier Nieuw Filiaal Levensmiddelen- bedrijf André van Hilst. Het Levensmiddelenbedrijf André van Hilst te Waalwijk slaat z'n vleugelen gestadig uit. Na het filiaal te Dordrecht gaat André van Hilst volgende maand zijn 28e filiaal openen te Rotterdam. De panden hiervoor zijn reeds vr gemaakt, maar de inrichting en aanklee ding zal nog wel eenigen tijd in beslag nemen. Z.H. Exc. Mgr. Diepen terug van zijn reis naar Kome. Indiukken van een onver getelijke bedevuurt. Met den sneltrein uit de richting Nijmegen, die om 19,48 uur te 's li ei logenbosch aankomt, is Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen Dinsdag avond van zij Rome reis met de Nederiandsche Bedevaart terugge keerd. De bisschop, die vergezeld was van den Zeeieerw. beer H. F. Hceze mans, pastoor van de Joannes Baptist parochie te Waalwijk en van den Weieerw. heer H. Th. H. Heyink, kapelaan te Haarlem, werd bij bet uitstappen verwelkomd door Mgr. F. N. J. Heudrikx, vicaris- generaal van het Bisdom, alsmede uoor zijn beide secretarissen de Weieerw. heeren J. F. J. van Loon en dr. J. J. Loeff. Het viel ons onmiddellijk op, dat Mgr. Diepen er zeer goed uitzag zijn trekken getuigden niet van vermoeidheid en niet vlugge tred ging hij de overbrugging op. De Zeereerw. heer Heezemans, die ons een kort onderhoud toe stond, kon trouwens bevestigen, dat de stoere gezondheid van den Bisschop de vermoeienissen van de reis uitstekend had doorstaan en Mgr. zich gedurende de geheele reis zoo goed als ooit had gevoeld. De reis zelf was uitstekend ge organiseerd en de bedevaartgangers hadden voortdurend goed weer gehad. De ervaringen van de reis hadden zooals vanzell spreekt, geculmineerd in de audiëntie bij Z. H. den Faus. De H. Vader zag er zeer vermoeid uit, maar toonde zich toch zeer opgewekt en was als steeds vol belangstelling naar de gebeurte nissen en toestanden in Nederland. Alle deelnemers aan deze Rome bedevaart zullen zeer zeker onver getelijke herinneringen bewaren en hun leven lang de vreugde niet vergeten, die de aanwezigheid in de Eeuwige Stad hen geschonken heeft. Hsgz. Pastoor Heezemans is j.l. Dinsdag in zijne parochie teruggekeerd.Zeer voldaan over zijn reis naar Rome en speciaal over de autiëntie bij Z. H. den Paus. In de H. Mis waar 72 kleinen op Hemelvaartsdag de Eerste H. Communie ontvangen, heeftZ.Eerw. naast de hartelijke felicitatie aan de kleinen en hunne ouders, een en ander over de bedevaart en audiëntie medegedeeld en ten slotte met bijzondere machtiging van Z. H. een pauselijken zegen aan de geloovigen gegeven. We roepen onzen herder gaarne een hartelijk welkom in de ge meente toe. Aanbesteding. De herbouw van het Stations- koffiehuis alhier voor rekening van Mej. de Wed. van Vugt te Hilversum onder architectuur van den heer A. van Huiten Jr. is opgedragen aan fa. A. van Hulten-Krol te Waalwijk, 'n Zeer i ijzonder en belangrijk K. R. O.-program op Zaterdag (Heden)avond. Inderdaad Anders zouden toch niet een mon seigneur, de radio-pater van ons land, en niet minder dan drie ministers, allen op één avond het woord voeren over een en hetzelfde onderwerp. Met name spreken dan voor de K.R O.-microfoon Mgr. F. Frencken, Z.Exc. J R. H. van Schaik, Minister van Justitie, Z.Exc. Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Landbouw en Visscherij, Z.Exc. Mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Staat, en de Zeereerw. Heer Henri de Greeve, de wel alom bekenderadio predikant in den vorm van lichtbakens, (10 minuten-overpeinzingen.) En 't gaat altijd nog over 't zelfde onderwerp reeds vorige week was terzake in de »SintJans- klokken« een officieele mededeeling opgenomen van Z.H Exc Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Herto- genbosch, welke mededeeling Zon dag a.s. in al onze kerken zal worden afgekondigd. Dat, wat er aan de hand is, is dus wel van iets meer dan alledaag- sche aard. Waarover het dan toch gaat Wel Houdt zich goed ondanks zijn 70 jaar. Eens hulpeloos door rheuma- tiscbe pijnen. Een ouüe man vrijwaart zich voor goeü van lüeuiiiau&clic pijnen: „Mijn vauer gein uiki Ki usciitn oans reeus geüuieuue een paai jaien en zou er voor geen geiu ter weieiu buiten willen. Vroeger was inj beslist hulpeloos Uoor i neuniatiscnc pijnen, uocb ik kan gerusi oeweien, Uat lvruscnen 8alts een nieuwe man van bem gemaakt neell. Hijisbijua 7ü jaar en Uat nij kras nou, uat beloof ik U." Mevr. F. G. Kruschen Salts is een mengsel van zes minerale zouten, waarvan elk een directe of inuirecle weikmg beeft bij Ue beslrijuing van ibeu- matiscbe aanUoeningen. Een eukeie flacon Kr u sen en Sails zal U over tuigen, uat rbeuinabscbe pijlen eenvouUig niet beslaan kunnen in een ncbaam, Uat zijn ..kleine Uage- lijkscbe Uosis' krijgt. KrusCben Suits is verkrijgoaar bij alle apothekers en erkenue drogisleu a j u.40 J u.75 en l.bü per flacon. Let op, Uat op bet etiket op Ue llesch, zoowel ais op Ue buileuverpakking ue naam Kowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. over Ue nationale gelUinzameling ten behoeve van Ue werkkampen voor de katholieke jonge werkloozen. Ja; 't is weer zoo geldinzameling of te wel collecte. Maar, wie kan er iets aan doen.Uai Ue omstandigheden als ijzeren noodzaak er nu eenmaal toe awingen De jonge werkloozen zelf toch zeker niet. Enzijzijn toch lang niet het minst Ue dupe van Ue beroerde (excuseer 't onparlemen taire woord) tijdsomstandigheden. Maar laten we tr voorloopig niet meer van zeggen. Voor 't oogenblik zijn we al zeer tevreden, als we er vast op mogen rekenen, dat Ge allen bijzonder aandacht zult willen schenken aan het zeer speciale K. R. O.-Zaterdag avond-programma van deze week. En daarbij zeer vanzelfsprekend overigens wanneer Ge met voile belangstelling zult willen luisteren naar datgene, wat onze Bisschop U Zondag a.s. in de kerk betrellende deze aangelegenheid zal hebben mede te deelen. Spoedig hopen we er op deze plaats dan ook nog 'ns met een enkel woord op terug te mogen komen. Stemt dus Zaterdag (heden)avond om kwart over zeven en daarna nog 'ns om kwart over acht allen af op de K. R. O. Namens de plaatselijke R.K. Commissie voor de Jeugd- werkioozenzorg, P. A. BUYKX, Voorzitter. A. STOKWIELDER, Secretaris. Putstraat 13 Gevonden voorwerpen. Regenpijpen, sleutel aan touwtje, kosteloos rijwielplaatje, leeren riem, rijwielplaatje, een blauwe jongenspet. rijwielplaatje aan touwtje, een oud bruin kinaerschoentje. De spoorweg-overgang in Nieuwkuik. Naar men ons mededeelt, zou het in de bedoeling liggen de spoorweg-over gang grens Nieuwkuik en Vlijmen om te leggen volgens den overweg die tot dusverre werd gebracht door de tiam, zoodat de weg rechtdoor zou loopen, waardoor een ernstig verkeers-obstakel zou worden opgeheven. Steunverleening in natura (schoenen) aan werkloozen. De Federatie vaa Nederiandsche Schoenfabrikanten heeft onder staand schrijven aan den Minister van Sociale Zaken gezonden Excellentie, Onze Federatie kreeg kennis van Uwe circulaire d.d. 4 Februari 1937 aan de Gemeentebesturen. Uit deze circulaire blijkt ons, dat Uwe Excellentie voornemens is voor het dienstjaar 1937 in de aan werk. loozen in natura te verstrekken extra hulp ook het artikel schoenen te betrekken Het moet Uwe Excellentie bekend zijn, dat de toestand in de schoen industrie nog steeds ongunstig is en deze tak van nijverheid nog geen deel heelt gekregen in de opleving, welke in andere bedrijfstakken reeds mocht worden waargenomen. Een der oorzaken hiervan moet gezocht worden in de omstandigheid, dat de schoenindustrie, welke haar verloren export uiteraard eerst zeerlangzaam kan heroveren, nagenoeg geheel op de binnenlandsche markt is aange wezen, waar haar afnemers de schoenwinkeliers zich slechts zeer geleidelijk zullen kunnen herstellen van de schadelijke gevolgen van den uiterst zwaren tijd, welken zij in de afgeloopen jaren medemaakten. Het herstel van den schoenwinkeliers, stanu is dan ook een onmisbare voorwaarde voor een blijvende op leving in de schoeninuustne. Daarom heelt de door Uwe Ex cellentie voorgenomen aigebetle uitschakeling van den schoenwin- kelierssianu bij de vei sli tkkmg van scnoenen aan weikloozen, onze Feueratie pijnlijk genoüen daar door toch woi dl een groot contingent scboenenkoopeis aan de clientèle der schoenenwinkelieis onttrokken en van den normalen leveranciei vervretmd, betgeen zonder twijlel voor deze winkeliers een nieuwe tegenslag moet beleekenen, welke bun herstel op zijn minst zal tegen houden. Onze Federatie wil zich dan ook geheel aansluiten bij het van zoo velschillende zijde opkomend steeds groeiend protest en maakt er op baar beuit ernstig bezwaar legen, dat hier een vorm van steun, welke uit zijn aard ten laste van de ge meenschap behoort te komen, voor een gedeelte gevonden woidt door aan een oepaalde bevolkingsgioep den toch al in zoo groote moei lijkheden verkeerenden winkeliers stand een gedeelte van haar normale inkomsten te onthouden. Onze Federatie huopt, dat Uwe Exellentie in het bovenstaande aanleiding moge vinden aan haar voornemen, om de distributie van schoenen aan werkloozen geheel buiten den middenstand om te doen plaatsvinden, niet verder uitvoering te geven. Federatie van Nederiandsche Schoenfabrikanten, (w.g.) CL. RAMING, Voorz. (w.g.) PE'lERb, wnd. secr. KERKST RAAT 40 tegenover Postkantoor TELEFOON 22i3 's-HER TO GEN BOSCH. Geheel kunstgebit met ga rantie met inbegrip van pijnloos trekken Geheel boven - of ondergebit met garantie, eveneens met inbegrip van pijnloos trekken Pijnloos trekken van tand of kies Verdere prijzen in overeenstemming met de tijdsomstandigheden. SPREEKUREN Alle werkdagen van 9 12 en 1.30-4 u. Zaterdags van 9—12 uur v.m. Avondspreekuren Maandag, Dins dag. Donderdag en Vrijoag van 7 9 uur. M0ND0N0ERZ0EK KOSTELOOS. BEHANDELING U II SL U11 t N D DOOR TANDARTS. SERIE-WEDSTRIJDEN AMBTENA- RENVEREENIGING T.O.G. Hemelvaartsdag, 6 Mei 1.1., werden op de voetbalterreinen van W.V.B. en R.W.B. alhier, de jaarlijksche serie wedstrijden gehouden tusschen de amb- tenarenvereenigingen van Den Bosch, Eindhoven, Helmond en Waalwijk. Deze wedstrijden die ditmaal geor ganiseerd waren door de Waalwijk- sche Ambtenaren Vereeniging T.O.G., hadden een vlot verloop en we kunnen zeggen dat T.O.G. veel eer van haar werk gehad heeft. Om twee uur vingen de voor-wed strijden aan tusschen T.O.G.Helmond en Eindhoven—De Wolven ('s Bosch). Wat spanning en enthousiasme be treft, stond deze wedstrijd op hoog peil, daar het resultaat eerv. gelijk spel, 22 was, werd tweemaal lx/i minuut verlengd, waarna T.O.G. met een 3-2 overwinning uit het strijdperk trad. De wedstrijd EindhovenDe Wol ven eindigde in een 6—1-overwinning voor de vraatzuchtige dieren. Om 4 uur had de finale plaats tus schen T.O.G. en de Wolven. T.O.G. werd door de Wolven met huid en haar verslonden. Met een 11—2 ne derlaag werden zij het slachtoffer. De wedstrijd tusschen Eindhoven en Helmond om den derden en vierden prijs eindigde in een groote 0—6 over winning voor Helmond. Hadden deze wedstrijden door de geanimeerde stemming een groot suc ces, de clou van den dag kwam des avonds in Hotel Verwiel Hier werden de prijzen uitgereikt door den Voorzitter van T.O.G., dhr. de Rouw. De voorzitter sprak eerst een woord van dank tot de deelnemers die gezorgd hadden dat deze wedstrij den zoo'n succes zijn geworden en wees op den kameraadschappelijken geest, die er steeds tusschen deze ver- eenigingen geheerscht heeft. De Wolven hebben nu voor de der de maal in successie den wisselbeker met lauwertak gewonnen, waardoor zij hem definitief in bezit kregen. De tweede prijs, een beker, welwil lend beschikbaar gesteld door Waal- wijks Belang, waarover men herhaal delijk zijn erkentelijkheid betuigde, werd gewonnen door T.O.G., zoodat hij tevens in Waalwijksche handen bleef. T.O.G. is nu reeds driemaal den tweeden prijs ten deel gevallen. De derde prijs, een beker, werd be haald door Helmond en de vierde door Eindhoven, deze laatste bestond uit een groote lauwerkrans. We willen nog even opmerken dat de aftrap bij de diverse wedstrijden verricht werd door de volgende heeren: Inspecteur der Belastingen de heer v. d. Willigen, Ontvanger der Registra tie de heer Drukker, Ontvanger der Be lastingen de heer den Hartog. Van den directeur der P.T.T. was bericht ont vangen dat hij tot zijn spijt niet aan wezig kon zijn. Zooals we reeds zeiden werd de avond bij Hotel Verwiel een groot suc- ses. De vroolijke band The Musie Friends, uit Oosterhout, hield er de vroolijke stemming in en verdient een woord van lof voor hare schitterende medewerking. Voorts mag niet vergeten worden dat de bekende conferencier G. v. Dorst uit Roozendaal het gezel schap voortdurend vermaakte met zijn kwinkslagen, grappen en liedjes. Een polonaise waaraan het geheele gezelschap deelnam, was eveneens een groot succes. Het is voor alle deelnemers een ge notvolle dag geweest en de voorzitters der diverse vereenigingen die nog het woord voerden, gaven allen eenparig te kennen, als het kon weer spoedig te rug te zullen komen, want in Waal wijk daar kunnen ze het. Bovendien werd door den voorzitter der Wolven aan het bestuur van T. O. G. een bouquet fraaie bloemen aange boden, hetgeen zeer op prijs werd ge steld. Zooals men ziet heeft T.O.G. dus weer eer van haar werk gehad en te recht. Alles was onder leiding van den voorzitter den heer de Rouw uitstekend geregeld en verzorgd en in niets heeft het den deelnemers ontbroken, wat zij dan ook herhaaldelijk te kennen ga ven; stramme spieren en onwillige bee- nen zullen voorts ook wel eenigen tijd zorgen dat de herinnering aan dezen dag levendig blijft. Z.E. MIN. DR. DECKERS IN VLIJMEN. Groote Politieke Landdag. Hemelvaartsdag, Mei, 1.1. werd in Vlijmen een politieke Landdag ge houden, met als sprekers Z.kx. Mr. Dr. L. N. Deckers, Minister van Land bouw en Visscherij en de ZeèrEerw. Heer li. Roncken, Aalmoezenier van Soc. werken te Venlo. Voorafgegaan door een plechtig Lof werd opgetrokken naar het Marktveld waar de begroeting plaats had dooi den Voorzitter van de afd. Vlijmen, dhr. J. Gregoor, waarna de voorzitter van den Statenkieskring Heusden, de Edelachtb. Heer Mr. R. J. Th. v. d. Heijden een woord van welkom sprak, waarna hij de bijeenkomst "opende met den Christclijken Groet. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeester van Vlijmen, de Edelachtb. heer v. d. Ven, verder een groot gedeelte der geestelijkheid en pastoor v. Aken. Burgemeester Muonen en Wethouder Eibers uit Waalwijk en een deputatie van de Propagandaclub uit Waalwijk. Nadat het Wilhelmus gezongen was, ving Z.E.x Mr. Dr. Deckers zijn rede aan. Rede van Z.Ex. Mr. Dr. L. N. Deckers. Ik ben niet gekomen, aldus spreker, om de politiek van het kabinet waar van ik deel uit maak te gaan verdedi gen, maar ik ben hier als candidaat voor de Tweede Kamer der Staten Generaal, als candidaat der R.K. Staatspartij. Te midden van U wil ik verklaren dat ik er trotsch op ben, onafgebro ken het vertrouwen van uw gewest génoten te hebben en nu weer als can didaat te worden gesteld. Op 26 Mei a.s. gaat gij weder ter stembus. Als R.K. weet gij dat gij van elke daad rekening en verantwoor ding zult moeten afleggen, bij het be palen van uw stem moet gij daarom uw verstand gebruiken, kiezen is geen grapje, het is een gewetensdaad. liet is goed dat het volk invloed heeft op de regeering met opbouwende critiek kan de regeerder altijd zijn voordeel doen. Gij kiest iemand om zijn beginsel. Uw stoffelijke belangen kunnen van aard veranderen, maar uw beginsel nooit. Vele benijden ons om de zekerheid waarmede wij onze stem uitbrengen op de R.K. Staatspartij, dit komt om dat onze beginselen een zijn en er daarom maar een weg mogelijk is. Spieker wijdt dan enkele woorden aan den pioniersarbeid van onze gestorven voormannen, met aan het hoofd den onvergetelijken Dr. Schaepman. We hebben moeilijke jaren doorge maakt en het was voor de regeering niet de voornaamste taak ons volk tot hoogeren bloei te brengen, maar wel om te behouden wat we hebben en wie eens een kijkje neemt in andere lan den zal zeggen dat in Nederland meel is gedaan tot oplossing van de crisis en leniging in den nood, dan in welk land ter wereld ook. Voor liet voortzetten van dien ar beid komen vier vraagstukken naar voren iMm—i m i

Echo van het Zuiden | 1937 | | pagina 9